Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Ginkologic válasza viktorhu (#548) üzenetére


Ginkologic
senior tag

ooooh, de kár, pont emiatt nem fogom akkor ezt a típust választani új mobilomnak :( kár érte pedig :((( jó teló nagyon, jó ár/érték arányban

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#552) unskillful válasza szamoki (#550) üzenetére


unskillful
tag

Nem tudom, de biztosan nagyon elfoglalt hungobungo. Még múlt héten írtam neki privit, de még arra sem válaszolt. Ráadásul nekem van multilanguage verziójú CoolLife Ui is letöltve, (igaz az még 015-ös) de szerintem fel lehetne használni az új verzió magyarításához. Ha legalább adna egy kis útmutatást, hogy hogyan kezdejek hozzá, akkor nekiállnék én. A héten úgyis szabin vagyok, így lenne rá időm.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#553) tlala válasza szamoki (#509) üzenetére


tlala
addikt

"Szóval kenegesd a májunkat miben tetszik jobban az F1?"

A kérdésre válaszolva (Nexus 4-es előző telómmal hasonlítottam össze, amiről váltottam), amiben az F1 szerintem jobb:

- gyorsabb (menü, stb.),
- kamerája lényegesen jobb (bár ennek is "lelke van"),
- nagyobb kijelző,
- lényegesen gyorsabb kezelés/áttöltés USB-n keresztül (pl. a Camera mappából a képek megjelenítése/áttöltése SOKKAL gyorsabb),
- SOKKAL jobb akku teljesítmény,
- lényegesen gyorsabb böngésző élmény (nem tudom miért),
- SD kártyával bővíthető (nálam elfogyott a 16GB...).

A korrektség kedvéért álljon itt az is, amiben a Nexus 4 volt a jobb:
- LÉNYEGESEN szebb, élesebb kijelző, jobb betekintési szöggel/fényerővel,
- jelentősen jobb minőségű zene lejátszás/hangzás,
- jobb GPS,
- meg persze nem 4.2.2 JB futott rajta, hanem az aktuális legfrissebb android, vagy a legfrissebb népszerű custom ROM-ok...

Ezzel együtt nekem rá kellett jönnöm, hogy számomra a gyakori frissítések, ROM cserék inkább nyűgök mint szemcsillogtató opciók, utálom a jól belakott rendszeremet legyalulni, nálam a telefon munkaeszköz.
Kiderült az is, hogy nekem fontos (nagyon) a jó kamera, a bővíthetőség, a nagyobb kijelző az öreg szemem miatt, stb. - szóval tettem egy bátor első kirándulást a kínai telók világába, és egyáltalán nem bántam meg! :)

(#554) hungobungo válasza unskillful (#552) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Megjöttem nyaralásból, de még eltart pár napig amíg utolérem magam, nyugalom!

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#555) kaldium


kaldium
csendes tag

Saját részre magyarítottam egy miui romot, gondoltam megosztom hátha valakinek érdekes lehet több mint 90% magyar a kínai dolgokat egy kivételével kiszedtem belőle de utólag eltávolítható az is. A rom forrása itt található. Letölteni innen lehet. Azok közül amiket próbáltam ez tűnik a legjobbnak.

(#556) unskillful válasza kaldium (#555) üzenetére


unskillful
tag

Köszönöm!
Jbart-al magyarítottad? Magyarítással kapcsolatban lennének kérdéseim. Megkereshetlek privátban?

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#557) kaldium válasza unskillful (#556) üzenetére


kaldium
csendes tag

Jbart-al készült, keress meg nyugodtan.

(#558) Hrabci válasza Hrabci (#549) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Nu, azt kell, hogy mondjam, hogy egész jó ez a 036-os ATX-es lite version. Két bibim van vele, ami persze nem a klasszikus funkcionális hiba: a Beállításokban van egy ATX settings, illetve van egy "select" menüpont, ahol az Adat-ok szokott lenni, na ezek full kínaiak. Van egy Autostarts nevű menüpont is amit nem tudom, hogy mi, és hogy mire jó, de ez végül is elfér... :)

Amúgy a rendszer pörgős, jól megy, viszont annyira nem látom a hozzáadott értéket pl. a 033-hoz képest (az volt fent ez előtt). Esetleg annyi (és aztán persze lehet, hogy ez pont elég is...), hogy a 033-assal böngészés köben néha nagyon felmelegedett a teló és zabálta az aksit, ezzel a rommal ezt mintha nem csinálná... :)

(#559) szamoki válasza Hrabci (#558) üzenetére


szamoki
tag

Valaki tegyen képbe, hogy az ATX mozaik szó itt most mi?
Egy user/modolos csapat neve?
Valamilyen általam nem ismert fícsör?

(#560) szamoki


szamoki
tag

Ha valaki még az öreg PDA-s korszakból gyökerezve szintén felrakott egy IGO-t. Netán pont egy
iGO Primo v9.6.29 - verziót. Az árulja el a trükköt, hogy milyen sys.txt tartalommal sikerült működésre bírnia az appot ezen a telefonon?

(#561) Hrabci válasza szamoki (#559) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Én passzolom, a modaco-n is ajánlottban van, azért raktam fel.

Ezt találtam viszont:

https://www.facebook.com/pages/Team-ATX/106268502740022
:D

Egyébként valami olyasmi lehet, mint a gravitybox pl., új fícsörökkel, viszont pont az új fícsörökről nincs fingom se, hogy mi, mivel azok az echte kínaiak...

[ Szerkesztve ]

(#562) szamoki válasza Hrabci (#561) üzenetére


szamoki
tag

Köszönöm a gyors választ.
Jó volt a link. :D
Ha ők azok, akkor nem maradtam le semmiről :)

(#563) Hrabci válasza szamoki (#562) üzenetére


Hrabci
csendes tag

:N ja.... szóval nem rossz, de nem korszakalkotó

(#564) hungobungo válasza Hrabci (#563) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ha csak annyit tud mint a korábbiban, akkor a bármilyen listaelem gördítési effektjén kívül "hozzáadott értéket" nem találtam. Ja és ez is szerintem inkább zavaró mint hasznos.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#565) Hrabci válasza hungobungo (#564) üzenetére


Hrabci
csendes tag

:) hátja. + valóban kiszedtek egy rakás kínai appot, viszont bele is raktak szerintem olyan kínaiakat, amik pedig az eredetiben nem voltak benne... :)

(#566) viktorhu válasza tlala (#553) üzenetére


viktorhu
veterán

Kameraügyben azt látom, hogy utcán / természetben gyönyörű fotókat készít, viszont a kisebb fénynél készült képek (pl. szobai) nagyon életlenek, ami furcsa az f/2-es rekeszérték mellett (ráadásul Sony szenzor, ugyanaz, mint amit a Samsung is használ), szóval gyanús volt, hogy a szoftver rosszul alkalmazkodik a sötéthez (záridőt növeli túlzottan), és úgy tűnik, hogy tényleg így van, mert tegnap éjjel maxra téve az ISO-t egész jó képeket sikerült készíteni.

A kijelzővel én nagyon elégedett vagyok, nyilván a felbontás nem a ma elérhető maximum, de ez egy tudatos kompromisszum lehet, hogy kinek mire van szüksége, mire nincs, és mennyi pénzt szán rá - nekem a 2 giga ram és a gyors processzor kellett. Ezzel együtt nagyon boldog voltam, amikor megláttam a szép kijelzőképet - nincs az az érzése az embernek, mint sok más nem túl drága telefonnál, mintha az üveg alatt fél méterrel lenne a kép, hanem ennek tényleg ott van a "tetején" - és ami szintén fontos szerintem, hogy nagyon barátságos a színhőmérséklete, egyszerűen kellemes ránézni.

(#567) Fater38


Fater38
csendes tag

Szerintem jó ahogy van a 036,csak azt kellene megoldani,hogy a cool manager maradjon legalább angol.

(#568) Hrabci


Hrabci
csendes tag

Jut eszembe: gyári vagy gyárközeli romokban bármelyik magyar nyelvvel is bíró billentyűzetben az "ő" és "ű" betűk kis téglalap formában jelennek meg és bizonyos helyeken (pl. böngészők címsor és kereső) azt is írja be. Ezzel lehet valamit csinálni? + tuti, hogy nem lehet a widgeteket átméretezni ebben a coolife ui-ban? :)

(#569) hungobungo válasza Fater38 (#567) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Én már néztem, neki lehetne ugrani, mert bár csak kínai nyelv van benne, de a programozók által belerakott string azonosítók többsége angol, amiből ki lehetne találni a szövegeket, csak hát az időm a legkevesebb.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#570) unskillful válasza hungobungo (#569) üzenetére


unskillful
tag

Nekem van letöltve egy multilanguage verzió a 015-ösből. Nem lehetne az használni a 036-hoz? Ha kell feltolom Drive-ra. Én angolul használom a 036-ot és a Coolmanager jórészt angol nálam.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#571) hungobungo válasza unskillful (#570) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Elég ha kiszeded nekem a coolmanager, a mediatek-res.apk-t meg a framework-res.apk-kat. Köszi!

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#572) unskillful válasza hungobungo (#571) üzenetére


unskillful
tag

Ok. De hol keressem, illetve hogyan szedjem ki ezeket az apk-at? A framework-res.apk, és a mediatek-res.apk megvan. A CoolManager szerintem nem egy app, hanem több....

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#573) unskillful válasza hungobungo (#571) üzenetére


unskillful
tag

Kiszedtem amit kértél, de szerintem ebben (015-ös miltilanguage) nincs is benne a coolmanager...[link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#574) Kloss válasza szamoki (#560) üzenetére


Kloss
őstag

Priviben elküldtem, nekem megy rendesen.

(#575) BenG


BenG
csendes tag

Valaki tud nekem egy kis segítséget adni, mit töltsek le, hogy a gépem felismerje a telefont?

(#576) unskillful válasza BenG (#575) üzenetére


unskillful
tag

EZT töltsd le.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#577) szamoki válasza Kloss (#574) üzenetére


szamoki
tag

Köszönöm a gyors válaszodat :R :R :R
Sőt egy másik kolléga is küldött választ. Neki is minden hála.
Sajnos nincs célszalag :(
Küldtem priviban választ. Most vadászok egy olyan buildet amit Te is írtál.
Hátha abban nincs ez a gond. Mert már azt gondolom, hogy nem a sys.txt-ben lesz a megoldás kulcsa.

[ Szerkesztve ]

(#578) mundzuk


mundzuk
csendes tag

Sziasztok !

:R Köszönöm mindenkinek aki segített most már nálam is 036 verzió van :R

(#579) BenG


BenG
csendes tag

Ha a telefonomat rákötöm a gépre, akkor a normál MTP ként nem ismeri fel a gépem még azután sem, hogy az unskillful által feltett driveokat telepítettem. Ha átállítom a telefonomat hogy PTPként kezelje akkor már felismeri, de csak a telefon belső 8gb tudok hozzá férni. Mi lehet a gond?

(#580) Kloss válasza szamoki (#577) üzenetére


Kloss
őstag

Priviben ment a célszalag :D

(#581) fenixke válasza unskillful (#573) üzenetére


fenixke
csendes tag

unskillful belenéztem ezekbe az APK-ba, de ebben egy bötű magyar nincsen :D

biztos, hogy ezek magyarul mentek nálad?

(#582) unskillful válasza fenixke (#581) üzenetére


unskillful
tag

Tuti! Feltelepítettem a romot, és kb 70 nyelvből tudtam választani... közte volt a magyar is. Egyébként rendesen ki van gyomlálva (tehát nem gyári rom), viszont kb 90-95% ban magyar.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#583) fenixke válasza unskillful (#582) üzenetére


fenixke
csendes tag

Ez érdekes, pl. a "mediatek-res.apk" kicsomagoltam apktools-al és csak angol és kínai strings.xml van benne. Semmi magyart nem találtam! Most töltöm le a 029-es ROM-ot, ami fenn van a telefonomon, elvileg az is magyar, majd meglássuk, mi lesz belőle.

TWRP backup-ból nem tudod, hogy lehet kinyerni a string fájlokat véletlenül? Egyáltalán mivel lehet őket megnyitni? (mármint a TWRP backup fájljait)

[ Szerkesztve ]

(#584) fenixke válasza fenixke (#583) üzenetére


fenixke
csendes tag

UPDATE! Királyság van, a framework-be megvan a magyar strings.xml, csak a két másik apk-ban nincs semmi, úgyhogy azoknak szerintem nincs fordítása. :(

(#585) szamoki


szamoki
tag

Egyre közelebb egy magyarított 036? :C :R

Komolyan mondom, hogy ha ajándékban azzal érkezik a 2. körös csoportos rendeléses F1 most már 180$ -ért
én veszek egyet az asszonynak is :D

(#586) fenixke


fenixke
csendes tag

Na alakul ez csak nagyon szenvedősen:

Kéne nekem egy Flash-elhető változat a 015-ös ROM-ból, amiben nem .img fájlok hanem már maguk az .apk-k vannak. unskillful nincs véletlen ilyened?

[ Szerkesztve ]

(#587) unskillful válasza fenixke (#586) üzenetére


unskillful
tag

De van :) [link]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#588) fenixke válasza unskillful (#587) üzenetére


fenixke
csendes tag

Királyság, akkor ezzel megnézem, hátha többre megyek :)

(#589) fenixke


fenixke
csendes tag

Na a 015-ösből átvettem a magyar szövegeket, de eléggé szegényes a 029-es ROM-omhoz képest, úgyhogy most abból veszem át őket, ha az megvan akkor egy BETA változatot felrakok, amit ki lehet próbálni és ki kéne találni, hogy miket fordítsunk le, mert azért 100 fölött van a apk-k száma :D

(#590) unskillful válasza fenixke (#589) üzenetére


unskillful
tag

Köszönöm a bele fektetett munkád. Ha tudok valamiben segíteni, akkor szólj (bár a magyarításban meglehetősen kezdő vagyok). Az appok közül szerintem csak az "alap" appokat kellene magyarítani, pl: email kliens, böngésző, üzenetek, tárcsázó, híváslista, kapcsolatok, óra, filekezelő, kamera, coolshow, coolmanager, rendszer appok pl: wireless update. A maradékot meg egészen egyszerűen lehet helyettesíteni ( ami kínai marad, azt meg ki lehet írtani már a zip-ből)

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#591) Hrabci válasza unskillful (#590) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Hi, némileg kibicként, de pl. a romban lévö email kliens kb. használhatatlan itthon, az exchange pl. nem működik, illetve mindenféle kínai lehetöségek vannak csak benne. Ezt pl. felesleges lefordítani, inkább ki kellene cserélni a gyárira...
A gyári Baidu böngészőt nem hiszen, hogy sokan használják. A tárcsázót és sms kezelőt pedig hungo már fordította, azt fel kellene használni.

[ Szerkesztve ]

(#592) unskillful válasza Hrabci (#591) üzenetére


unskillful
tag

Én azt használom... hiba nélkül. Mondjuk nekem minden fiókom Imap...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#593) Hrabci válasza unskillful (#592) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Végül is lehet, hogy be lehetne állítani imap-osként az exchange-t is (nem tudom....), de nekem ez hiányzott, fel is raktam a gyári exchange és e-mail klienst. Plusz a sok kínai wo meg aliyu, sohu stb. választási lehetőség úgysem lesz használva, így némileg zavaró, de amúgy meg végül is elfér... :)

(#594) unskillful válasza Hrabci (#593) üzenetére


unskillful
tag

Azokat csak új fiók hozzáadásakor látod. Én kiválasztottam az "other" típust, és simán megy rajta az inviteles email-em, a hiperkomos email-em, és a cégesem is...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#595) viktorhu válasza unskillful (#594) üzenetére


viktorhu
veterán

Az imap nem helyettesíti az exchange-et - több akkut használ és nem szinkronizálja a naptárat és a kontaktokat.

A coolpad exchange-e tényleg nem működik, én még régen nunka miatt vettem egy fizetős exchange klienst (annál a cégnél csak azt engedélyezték), és most azt használom, de a fizetős appokkal meg a korábban leírt probléma van (gondolom a licencet nem a play store-on hanem a kínai áruházban csekkolja, ezt nem tudom hogy lehetne megváltoztatni).

(#596) fenixke válasza Hrabci (#591) üzenetére


fenixke
csendes tag

Sziasztok! Igen, az az eljárás, hogy telómon lévő régebbi ROM-ból veszem át amit tudok fordítást. Ez jelenleg 51 app a 132-ből ami benne van a ROM-ban alapból. Ennyihez van magyar szöveg. Amint ez stabilan működik, felteszem valahova, hogy lehessen tesztelni. Utána pedig le kell fordítani az új szövegeket, amik a 036-ba kerültek bele ezekbe az apk-ba + lefordítani azokat amik még kellenek és nincs hozzájuk semmilyen fordítás.

Amúgy én ezt a ROM-ot fordítom most: Coolpad8297W_036_lite_root_v4

Nem tudom, hogy ez megfelelő-e, de nekem tetszik, hogy nincs benne sok felesleges kínai app és van root is alapból, de ha valaki tud jobbat, akkor szóljon.

(#597) unskillful válasza fenixke (#596) üzenetére


unskillful
tag

Van már v5-ös atx verzió is, ami nem tartalmaz semmi új dolgot elvileg csak hibajavításokat, és optimalizációt. Ha kell, akkor felrakom drivera.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#598) fenixke válasza unskillful (#597) üzenetére


fenixke
csendes tag

Jöhet! Megpróbálok kitalálni valami jó módszert, hogy tömegesen tudjam feldolgozni a fájlokat és így ha jön egy update, arra is át lehessen vezetni a fordítást viszonylag gyorsan és lehetőleg minél kevesebb munkával.

Azt nem tudjátok esetleg, hogy a system mappán belül ha .apk-kat cserélgetek a rendszerben, akkor az összeomlasztja?

[ Szerkesztve ]

(#599) unskillful válasza fenixke (#598) üzenetére


unskillful
tag

Pont ezt akartam kérdezni én is. Magyrítottam egy Miuit, szerintem nagyon jól sikerült, csak akarok néhány kínai appot törölni, néhányat meg cserélni pl billentyűzet...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#600) unskillful válasza fenixke (#598) üzenetére


unskillful
tag

A 036 ATX v5-ös verziót letölthetitek innen

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.