Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-04-06 13:26:21

LOGOUT.hu

Kedves Coolpad F1 tulajok!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Hrabci válasza unskillful (#646) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Hi, slyderminek hol lehet szólni, ha hiba van? Konkrétan csak az email widget gondom van, a widgetben nem látszanak a mélek

(#652) unskillful válasza TedThomas (#650) üzenetére


unskillful
tag

Nekem már úton van egy ilyen, majd beszámolok róla, hogy milyen ha megjön.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#653) unskillful válasza Hrabci (#651) üzenetére


unskillful
tag

Szia!
kiszedtem a multilanguage Redmi Note rom-ból az email appot magyar, van benne Exchange, és tökéletesen működik a widget része is. A következő miuiban amit most csinálok már az lesz benne...

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#654) Hrabci válasza unskillful (#653) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Király vagy, thx! 😄 amúgy megjelent a heti frissítés, rá lehet kattyantani? 😃

(#655) unskillful válasza Hrabci (#654) üzenetére


unskillful
tag

Csak úgy kattintgassatok, hogy előtte mindenképpen csináljatok egy aktuális TWRP backup-ot. Nem vagyok wifi közelében, úgyhogy, még nem volt lehetőségem kipróbálni.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#656) Hrabci válasza unskillful (#655) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Frissítés előtt lementi az adatokat a MIUI, majd utána újraindul twrp-be, ott nem csinál semmit, majd ha onnan system reboottal kijövök, nem rakja fel a frissítést . Valamit bénázok ? 😠 bár lehet jobb így... 😉

[ Szerkesztve ]

(#657) kano válasza Hrabci (#656) üzenetére


kano
nagyúr

Csak a gyári recovery rakná fel automatikusan. Keresd meg, hogy hová töltötte le a TWRP-be lépés előtt az új romot és onnan tudod telepíteni elvileg.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#658) mundzuk


mundzuk
csendes tag

Sziasztok!

MIUI Magyar romot szeretném kipróbálni azonban kezdőként a twrp feltelepítése után twrp re kattintva TWRP Manager has stopped ir ki ......vmi mást is felkellet volna raknom mellé?? :)

(#659) mundzuk


mundzuk
csendes tag

Megvan h mért nem mert én is elvesztettem a root jogot :)visszaolvasva látom nem én vagyok az egyedüli ezzel
csak ha nincs twrp hogy tudom visszarakni a root jogot:)?

(#660) unskillful válasza mundzuk (#659) üzenetére


unskillful
tag

Vroot 1.7.7-el, vagy újabb verziószámúval fogod tudni rootolni.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#661) Hrabci válasza kano (#657) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Aha, meg is van, thx! Este kipróbálom (napközbe még használom), eccerélünk... :-)

(#662) szamoki


szamoki
tag

Kérdés MIUI Romhoz:
Hol lehet ebben a klasszikus teljes program lista felületet előhozni?
(nem a beállítok/alkalmazásokra gondolok)
Ahonnan lehet pl indítani az app-okat.

[ Szerkesztve ]

(#663) Hrabci válasza szamoki (#662) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Na itt ilyen nincs, vagy eddig nem találtam ilyet, lehet hogy valahogy elő lehet hozni... :) Minden a főképernyőkön van. Meg lehet szokni... :)

(#664) Hrabci válasza Hrabci (#663) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Viszont mappák vannak, bele lehet rakni az appokat egybe vagy többe (nemtom, hogy egybe mennyi fér...)

(#665) Hrabci válasza Hrabci (#664) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Megnéztem, kb. 60 ikonom van, azok befértek 1 mappába, és azt be tudtam rakni középre. Viszont még nem találtam neg, hogy esetleg abc sorrendbe lehet-e rakni...

(#666) Kloss válasza szamoki (#662) üzenetére


Kloss
őstag

Felteszel egy indítót és már van is.

(#667) vin99


vin99
csendes tag

Sziasztok,

Coolpad F1 vs Jiajyu G5s? Leginkább a camera és a hangminőségbeli különbségek érdekelnek illetve összegzés előnyök-hátrányok, hátha valaki már a kezében tartotta mindkettőt.

Jelenleg e kettő között vacilálok, néztem csoportos rendelést, de épp lemaradtam

Köszi!

(#668) gyurrr12345


gyurrr12345
újonc

Sziasztok!!

Még lenne két kérdésem:
1. írtátok még korábban, hogy milyen "nagyot" szól a Coolpad. Ezt gyári rommal nem lehet reprodukálni? Nekem gyári van, és még a csengőhangom is olyan halk, hogy szinte hallhatatlan.... max. hangerőn.
van vmi mód rá, hogy kicsit hallhatóbb legyen a teló? (videoknál is tök halk.....:(((
2. ikonok abc-be rendezésére van esély?
Köszönöm!

(#669) kano válasza gyurrr12345 (#668) üzenetére


kano
nagyúr

Gyárival nekem is gyenge volt, de a többi nagyon jó.
Mondjuk az új gyárikról nem tudok nyilatkozni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#670) Hrabci válasza kano (#657) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Gyakorlatilag nem megy fel, a calendar apk-t nem találja, pedig nem nyúltam hozzá szerintem...:-)

(#671) janaman01


janaman01
addikt

sziasztok, kérdés ? ha megjön a teló , gyári rommal mennyire használható ?

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#672) Rolli


Rolli
aktív tag

Sziasztok.

Rendeltem 2 db coolpad f1-es telefont kínából.
Ahogy kell rá is irattam az értékét 45$ értékben (declare),és ajándékként küldettem.

Eddig ez több telefonnál is bevált,és nem vámolták le.

Jött a vámtól a levél,hogy küldjem be a számlát,írjam le hogy mi a termék, mennyit fizettem a szállításért.

Válaszoltam is, hogy a termékért nem fizettem,a szállításért nem fizettem,a termék pedig telefon.

Aztán jött egy válaszuk,hogy kérik a termék linkjét.
Ilyenkor mit válaszoljak,hogy ne vámoljanak?

Köszönöm.

(#673) Laza... válasza Rolli (#672) üzenetére


Laza...
addikt

Jobban jársz ha beküldesz mindent. Tök hülyének nézed a NAV-ot? :DD :DDD :))

Never give up!

(#674) ejnyebejnye


ejnyebejnye
csendes tag

Sziasztok!

A főoldaltól kezdve végigolvastam az összes hozzászólást, de nem teljesen tiszta, hogy kell romot cserélni (béna vagyok tudom :B ).
A gyárilag rootolt 015-ös romot szeretném lecserélni a gyári 036-osra. Valaki le tudná írni szájbarágósan?
Nagyon köszönöm! :R :K

(#675) laca19 válasza Rolli (#672) üzenetére


laca19
csendes tag

Készülj fel egy jó kis büntire vámcsalás miatt. Ezt már nehezen fogod nekik kimagyarázni

(#676) unskillful válasza ejnyebejnye (#674) üzenetére


unskillful
tag

Szia!

Az 505-ös hozzászólásban le van írva minden. Mielőtt nekilátsz csinálj egy backup-ot recoveryből (CWM vagy TWRP). Ha véletlen nincs custom recovery a telefonodon, akkor mobile uncle tools-ból tudod telepíteni pl a TWRP-t. Ha már van fent TWRP, akkor még egyszerűbb, ha letöltöd az általam megosztott TWRP backup-ot, (519-es hozzászólás) felmásolod az SD kártya TWRP/BACKUPS/0000000000000000 mappájába, és simán csinálsz egy restore-t.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#677) ejnyebejnye válasza unskillful (#676) üzenetére


ejnyebejnye
csendes tag

Köszönöm, holnap nekiállok! :R

(#678) ZOLL30


ZOLL30
tag

Kedves Kollégák,

több hónapos használat után, írnátok pár szót összességében a telefonról, működés, rendszer, aksi,
elgondolkodtam ezen a példányon.
köszi előre is, üdv.
zoli

[ Szerkesztve ]

élni, és élni hagyni..

(#679) BenG


BenG
csendes tag

Az új Miui romnál hol tudom beállítani, hogy a számomat kijelezze amikor hívok valakit?

(#680) viktorhu válasza Rolli (#672) üzenetére


viktorhu
veterán

Szia, hogy fizettél-e a termékért, nem befolyásolja a vámolást, csak annyi a különbség, hogy ha igazolod, hogy mennyit fizettél, akkor azután fizetsz vámot, különben meg majd ők kitalálják, hogy mennyit ér, szóval ez az elterjedt GIFT-ezés nem ér semmit önmagában, az már inkább, hogy hány dollár van ráírva értékként (és hogy ha ellenőrzik, hihetőnek tartják-e).

A 45 dollár meg sok, ha nem magánszemély a feladó.
45 euró a határ magánszemélynél, 22 euró kereskedőnél.

Persze még 22 euró alatt is végezhetnek vámérték-vizsgálatot, ha nagyon irreálisnak tartják az árat (akkor megint az igazolásokat kérik be).

A fenti határok felett ki kell fizetni az ÁFA-t, 150 euró felett pedig a vámot is (ez két telefon esetén simán megvan).

Bele kell számolni az esetleges postaköltséget is az értékbe, arra is rákerül a vám és az áfa.

(#681) viktorhu válasza janaman01 (#671) üzenetére


viktorhu
veterán

Szerintem tökéletes :) Valószínűleg rootolva kapod egy viszonylag aktuális rom verzióval, rajta lesz a google play store, stabil, működik minden :)

(#682) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Pár kérdésem lenne.
1 a három funkció billentyűnek van e háttérvilágítása?
2 Ezekből a senzoros izékből nem sokat értek, látom, hogy túl sok nincs benne, de minek is kellenek ezek?
Amire használom, munka telefon. Elsősorban, "hihetetlen" telefonálni.
levelezés, net, néha fotó, zene.
Játék semmi!! vagy max egy kártya valami.
3 az új romban benne van a teljes Magyar nyelv?
Egyenlőre ennyi, a válaszokat előre is köszönöm!

(#683) BenG válasza BenG (#679) üzenetére


BenG
csendes tag

Szerk.: megtaláltam :)

(#684) viktorhu válasza csongi (#682) üzenetére


viktorhu
veterán

Van háttérvilágításuk.

A szenzorokat meg mindenkinek egyénileg kell mérlegelnie, hogy mire van szüksége, és mire nincs, és mindezért mennyit szeretne kiadni :) Az én véleményem az, hogy aki főleg telefonálni akar vele, annak ez a készülék sok, kb. mint mopeddel biciklizni.

Ezek a telefonok inkább zsebszámítógépek, én pl. nagyon keveset telefonálok, és már akkor is sokat használtam a telefonjaimat netezésre, amikor még nem voltak "okosak" :)

Most meg már rengeteg appot is használok, szóval nekem kellett a két giga ram és a nyolc mag meg a nagy kijelző, meg a telefonommal fényképezek, ezért kellett a jó minőségű Sony kamera (viszont nem kellett pl. a nagyobb felbontás, a több szenzor stb. - ez volt az én kompromisszumom), de telefonáláshoz szerintem sokkal egyszerűbb készülék is tökéletesen elég lenne, ahhoz szerintem kár egy ilyet megvenni.

(#685) csongi válasza viktorhu (#684) üzenetére


csongi
veterán

Azért a telefonálás nem csak a klasszikus értelemben telefonálás, netes vonalon is sok a beszélgetés.
Az hogy mennyi a ram? Volt 512 , 1giga ramos készülékem, és sajnos a tapasztalásom az, hogy gyorsan betelik.
Nálam teljesen normális, ha navigálok, közben telefon, és sokszor ezzel egy időben net vagy levelezés.
Ergo dolgozom vele. Szóval nem szeretnék éppen a mai szintnek megfelelő hardverrel szerelt telefont venni, nincs kedvem egy év múlva kezdeni elölről. Sajnos a THL W200 kijelzője kipurcant, össze törtem ezért kerültem újabb telefonvásárlási kényszerhelyzetbe.
de ha már veszek, akkor herdveresen előrébb lépnék. A lassú telefonok esélytelen kategóriába kerültek, van hogy egyszerre 3 bejövő hívásom van, és nem tudok hívást indítani mert a bejövőek miatt esélytelen :D, és ez csak a mobiltelefonálás, pdf és egyéb fájlok kezelése is szükséges, de ezt ez a hardver lekezli könnyedén, ezért nem is kérdeztem rá.
Szóval olyan kell ami gyors nem akad szét egy kis adat forgalmon, nem kerül százezrekbe, és ezáltal gyorsan kitermelje az árát.
Szenzorok, még keresgélek a neten melyik melyiket is jelenti pontosan.
Nagy elvárásom nincs, Telefonáláskor a kijelző aludjon ki, hogy ezt melyik szenzorral oldja meg, nem igazán érdekel. az elforgatást kezelje, és kb ennyi is. Se iránytűzni, se autót irányítani nem fogok vele :D

(#686) fenixke válasza csongi (#685) üzenetére


fenixke
csendes tag

A kijelző kialszik, ha el van takarva a szenzor, tehát amikor a fejedhez tartod a telefont :D (ilyen szenzor van benne)
A képernyőt is el tudja forgatni.

Amiket írtál, azok nálam is fontosak, van hogy 4-5-6 appot is futtatok egyszerre és ez a régi telómon oda vezetett, hogy nem volt elég memória és lassan váltogatott az appok között. Na itt ilyen nincs. Nagyon "smooth" a váltás, gyorsan betölt, gyorsan scrolloz, nem akadozik. Kb. ezekkel tudom jellemezni. Olyan érzés mint a frissen telepített Windóz, ha érted miről beszélek :DDD

A kamera nagyon szép képeket készít, videochatre ugye az első kamera kell és annak is nagyon jó minőségű képe van.

Az eredeti romból a legújabb nincs magyarítva és én próbálkoztam vele, de nem jött össze, egyelőre. Sok időt vitt el és nem a fordítás, hanem a már meglévő magyar szövegek átrakása egyáltalán. Ettől függetlenül van több ROM is ami stabil, jól fut rajta és magyar nyelvű (AOSP, MIUI), szóval ezt is át lehet hidalni.

Akkumulátor időben én még nem vagyok meggyőződve, hogy annyira jó lenne. Ha használod a telefont, akkor merül. Aktív használat mellett naponta tölteni kell. Ez persze az én tapasztalatom. Ebbe nekem beletartozik némi játék is, bár nem űbercsúcsszuper 3D-s játékokkal.

Remélem tudtam segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#687) csongi válasza fenixke (#686) üzenetére


csongi
veterán

Köszönöm! Ezekre az infókra volt szükségem :) Ideális munka telefon :)
Kell a sebesség, és értem a friss rendszert. Ez érezhető a droidnál is, egy pár alkalommal sikerült romot cserélnem. Hamarosan kiderül sikerül e rendelnem ilyet.

(#688) Hrabci válasza unskillful (#653) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Hi unskillfull, volt időd foglalkozni a slydermi féle MIUI-val, vagy ne zaklassalak? :)

(#689) fenixke válasza csongi (#687) üzenetére


fenixke
csendes tag

Nem tudom mennyire sürgős, de itt van csoportos rendelés az aprón, már szerintem elindult a 3. kör, a 2-ról lecsúsztál sajnos:

[link]

Mi elég sokan onnan vettük. Ráadásul most kb 8.000-el olcsóbb kb... :W

(#690) kano válasza fenixke (#686) üzenetére


kano
nagyúr

Már ha jó benne a proximity sensor. :C
Egyébként én éppen ennek a hibája miatt küldtem vissza a telefonomat. Nagyon korrekt volt a webshop (Flosmall.com) és tényleg kivizsgálta, nem húzta az időt és nem szopatott. Tényleg megnézték a telefont (tesztelték) és elismerték, hogy gyári hibás. Visszakértem a pénzt és nem kértem másikat, így eldőlt, hogy nem csatlakozom hozzátok tartósan. Mondjuk lehet, hogy a csoportos rendelés 3. körében még igen. :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#691) csongi válasza fenixke (#689) üzenetére


csongi
veterán

Egy vásárlásom meghiúsúlt egy shopnál, és nincs kedvem a pénzügyi tranzakciókat újra kezdeni meg defundolni meg ilyenek, és ezt a készüléket rendeltem a másik helyet. 175,99dodóért.

(#692) unskillful válasza Hrabci (#688) üzenetére


unskillful
tag

Igen. Ma, de legkésőbb holnap megosztom. Én már használom 2. napja, és úgy érzem, hogy eddig ez a legjobb. 99%-ban magyar, az email appban van exchange opció, és működik a widget része is :) . A wsm tools . Mi tools és Theme manager már be van építve a romba menüből érhető el, simán lehet fizetős témákat letölteni :) Olyan funkciókat találok benne, ami eddig vagy nem volt, vagy csak nem tűnt fel: pl ma hívott valaki szám nélkül, és a telefon automatikusan elutasította, csak dobott róla egy push üzenetet... (persze ezt ki lehet kapcsolni) Még megpróbálom az összes "tyúklábas" appot kigyomlálni, és aztán feldobom Drive-ra.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#693) TedThomas


TedThomas
aktív tag

A proximity sensor másnál is nagyon "érzékeny"?
Bele kell építeni a fülembe a telefont mert különben állandóan bekapcsol a kijelző :)
Állítható valahol az érzékenysége?

(#694) kano válasza TedThomas (#693) üzenetére


kano
nagyúr

Úgy néz ki, hogy ez gyerekbetegsége ennek a telónak? Nekem egyáltalán nem működött, de volt itt kolléga akinek szintén nem ment. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#695) janaman01 válasza viktorhu (#681) üzenetére


janaman01
addikt

Köszönöm az infót ! :R

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#696) TedThomas válasza kano (#694) üzenetére


TedThomas
aktív tag

Én is azt hittem hogy nem működik, mert ki-be kapcsolgatott a képernyő, de alaposabb vizsgálat után rájöttem hogy csak nagyon érzékeny. Ha belehetne kalibrálni nem lenne gond vele szerintem.

Vagy kell oda rakni fekete filccel egy pontot azt jó lesz :D Használja még valami más?

(#697) testo92 válasza kano (#694) üzenetére


testo92
csendes tag

Nekem normál telefonálásnál teljesen jó, viszont ha VOIP os appon keresztül beszélek akkor jobban oda kell tartanom a fülemhez, nekem ennyi "problémám" van a szenzorral.

(#698) Hrabci válasza unskillful (#692) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Dzsukerkaraj!!! :)) Egyébként ahányszor nyomkodom, nekem is jön mindig valami újdonság vagy a launcher-ben, de akár a sima beállításokban illetve az MItools-ban is... :) Bár egyébként az MItools beállítások nem mindenhol működnek 100 %-osan, pl. a felső sáv színezgetése valahol beragadt és azóta hiában állítom és újraindítok, nem nagyon reagál semmire, de ez lehet az is, hogy egy dolgot több helyen is keresztbe lehet állítgatni. De ettől függetlenül továbbra is jól érzem magam ezzel a romm-al, azt kell, hogy mondjam. :DD

(#699) unskillful válasza Hrabci (#698) üzenetére


unskillful
tag

Na nagyjából sikerült kitakarítani a kínai appokat (1-2 azért még lehet hogy maradt benne, azt majd elintézitek :) ) A telepítés menete a szokásos: wipe data, wipe system, wipe cache, wipe dalwik cache majd install rom -> root.zip -> gapps. Ha valaki az előzőleg általam megosztott Miui-t használja, az csináljon a telepített alkalmazásairól mentést Titanium Backup-al a beállításokkal együtt, és sokkal gyorsabban be tudja "lakni" az új rendszert. Miui Magyar V2.0

Ugye mondanom sem kell, hogy mint minden új telepítés előtt, most is csináljatok mentést az aktuális rendszerről.

U.i.: Nálam ezzel a rommal sem jött elő az elsötétülés hiba híváskor.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#700) Hrabci válasza unskillful (#699) üzenetére


Hrabci
csendes tag

Special thx! Donate gombod nincs? :-) Van egy miui adatmentésem, azt honnan tudom előszedni vajh, nem takálkoztál valami restore funkcióval? :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.