Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:39

LOGOUT.hu

>> Légy szives kérdezés előtt olvasd el! <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) st3v3np3t3r válasza gegekutas (#15648) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A másikból is lehet következtetni :) Bár én nem értem azt, hogy ha a Mate 20 megkapja, akkor a P20 Pro miért nem?! Ha arra fognak hivatkozni, hogy hardveresen nem elég hozzá a készülék, bizisten maghoz nyúlok :DDD A Honor Play-jel is ezt játszották el, az meg EMUI10-et nem kap, mert a Huawei/Honor szerint hardveresen nem elég hozzá. Na de kérem, a Honor Play majdnem egy P20, kisebb nagyobb módosítással. Kirin970/4GB RAM van mind2ben... a P20 hardvere elég az EMUI10-nek a Honor Play-é meg nem?! :W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15652) .zSoLTi. válasza st3v3np3t3r (#15651) üzenetére


.zSoLTi.
senior tag

Sajnos ideje nèzelődni xiaomi kèszülèkbe, huawei megröppent. Szomorú, hogy az almát követi árazásba. Maradjunk a földön ez csak egy kurv@ telefon..

(#15653) st3v3np3t3r válasza .zSoLTi. (#15652) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az, hogy ki milyen készülékben gondolkodik váltás ügyben,az egyéni szíve joga. Bár nekem vannak fenn tartásaim és ellenérveim egyes gyártókkal kapcsolatban,de ez magánvélemény,tapasztalat alapján hoztam. Én a tervek szerint novemberben tudok váltani a szolgáltatónál, jelenleg három esélyes van: LG V50 5G, i11 vagy i11 Pro apple mobilcsomag órával fülessel vagy füles nélkül. Sajnos a Samsung okosóra sem váltotta be hozzá fűzött reményeim. Mivel 80ezer forint okosóra lévén, pont egy nagyon hasznos funkciója van korlátozva hazánkban, az pedig az nfc-s fizetés. Ugyanis itthon nem működik a Samsung Pay NFC-s fizetés és nem úgy fest, hogy a közeljövőben működni is fog. Így ennek hiányában egy erősen túlárazott okosórának bizonyult számomra. Ezt leszámítva viszont jó kis óra,bírta a balaton vizét tavaly. A P20 Pro is jó lenne, ha foglalkozna vele a gyártó, de inkább egyre jobban csúsztatja lefele a lejtőn. Mellesleg én kicsit túlhájpoltnak tartom a P20 Pro kameráit. Csináltam napfényes időben pár képet. Amit használtam,gyári kamera app 40megapixeles felbontásra állítva AI-val és AI nélkül és egy másik kamera appot, a Manual Camera DSLR Pro-t. A *_HDR végű képek a Manual Camera DSLR-rel készültek. Nekem a Manual Camera appal készült képek természetesebbnek tűnnek, a gyári kamera appal készült képek meg túlszaturáltak és kontrasztosabbak, ami miatt elvesztik a természetes visszaadást a lefotózott dologról. Amúgy azt az elismerést megérdemli a P20 Pro számomra, hogy eddig ez az 1 mobilkészülék lesz/volt az, amit a legtovább megtartottam. Előtte a Honor Play fél évig volt meg, azt is a gyártó hülyesége és hanyagsága miatt adtam el, amúgy az is jó kis teló volt. Van tapasztalatom iPhone terén is,volt egy i5S-em, azzal is nagyon meg voltam elégedve, de az a 4.5"-os kijelzőjével nagyon nem volt alkalmas játékokra :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15654) sirokipatrik


sirokipatrik
aktív tag

Ez azért elég legalja[kép] . Ezért frissíti magát, hogy aztán nyomassa a reklámját a HMS? Gratulálok nekik, hibátlan munkát végeznek.

(#15655) Sumptuous válasza sirokipatrik (#15654) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nehogy előbb-utóbb a rendszerben magában is legyenek reklámok.. Félek, eljön az a korszak is.. :(

(#15656) st3v3np3t3r válasza sirokipatrik (#15654) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én mikor megelégeltem a HMS Core reklámjait, kikapcsoltam az összes értesítéseit, továbbá le vannak tiltva a személyre szabott reklámok, elemzések megosztása, hirdetésazonosítón alapuló statisztika begyűjtése és időnként visszaállítom a reklámazosonítót, jelenleg sok 0-ból áll :DDD Jelenleg máshogy nem lehet ellene védekezni, mivel ha valaki letiltja a HMS Core appot, akkor a Huawei Azonosító és egyéb más szolgáltatások sem működnének.

aureeel Az LG is próbálkozott volna anno a TV-k WebOS szoftverébe reklámokat rakni, de valamiért ez nem valósult meg szerencsére. Nyilván a rendszerbe nem rakhat reklámokat, mert az a Google nyilván tiltja, max az appjaiba rakhat reklámot. Amivel ugye anno a Microsoft is próbálkozott,hogy a saját appjaiban reklámokat jelenített meg, hamar visszhangja lett és letiltásra került végül. Én amúgy tiltanám a túlzottan sok reklámok erőltetését, sajnos nagyon sok játékban majdnem minden 2-5 percben 5-30másodpreces kötelező reklámok vannak :( ami már a pofátlanság teteje. Ja, és ha reklámblokkoló DNS van beállítva, ezek a játékok vagy nem indulnak el vagy állandóan feldobálják a hibaablakot,mikor reklámot akar megjeleníteni hogy nincs internetkapcsolat. Egyenesen idegesítő már :((( Ezért is gondolkozom erősen egy esetleg platformváltásban, Anno az i5S-en nem voltak ilyenek, a Google-nél meg nagyon régóta bevett szokás ez a reklámerőltetés.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15657) Sumptuous válasza st3v3np3t3r (#15656) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nekem van egy iPad-em, azon is ugyanez a reklámozás megy.. Bár ott van arcade, igaz fizetős, de ott legalább van játék. Nem csak pubg/fortnite/cod :D Nekem dns-es adblock van router szinten. (AdGuard) de nem látok egy ablakot sem, hogy nem indul, mert nem lát ki az app a reklámszolgáltatóra. :R Melyik játékban találkoztál ezzel, megnézném nekem kiadja-e.

A xiaominál nem volt a "Beállítások"-ban is reklám? Én úgy emlékszem, de lehet tévedek. Az rendszer app. :D

(#15658) st3v3np3t3r válasza Sumptuous (#15657) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem egyetlen xiaomi telóm volt, egy mi a1, abban nem volt a beállításokban reklám. már nem tudom melyik játék volt az ami reklamált, az ilyet azonnali hatállyal törlöm és 1*-ra értékelem , majd törlöm a play áruházban a z eddig letöltött appok közül :DDD én már kb. 1,5 hónapja hozzá sem nyúltam a pubg-hez meg a codm-hez... se a wotblitz-hez...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15659) WhiteWalker válasza .zSoLTi. (#15652) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Soha többet! A szoftverük egy bughalmaz , ráadásul 3 készülékük ment tönkre pont 1 év után . Az lesz a legutolsó amit vennék.

[ Szerkesztve ]

(#15660) kp78 válasza WhiteWalker (#15659) üzenetére


kp78
addikt

A VoLTE kesze-kuszasága (valakinek megy, valakinek nem megy Xiaomi-n, hiába engedélyezed kóddal) miatt nekem is felejtős. :U

[ Szerkesztve ]

(#15661) st3v3np3t3r válasza kp78 (#15660) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Max azokon a Xiaomi telókon megy, amiket a szolgáltatók is árulnak. Többinél szinte keservesen bírható működésre

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15662) tesz-vesz123 válasza st3v3np3t3r (#15653) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

12MP-en érdemes fotózni, AI nélkül. AI-val undorító, rajzfilmes fotók készülnek, kikapcsolva viszont eléggé színhelyesek a képek, nekem nagyon tetszenek a P20 fotói. Egyébként ezek is egész jó képek lettek, amiket megosztottál, ha eltalálja az automatika a helyes beállításokat, akkor tudnak jó fotókat lőni a Huawei telefonok. Csak sajnos ritka, amikor minden klappol, illetve vannak hiányosságok. Még mindig nincs pl. automata HDR, amikor már az S6-om is tudta 4 (!!!) éve, így rengetegszer sötét, alulexponált fotókat lő a telefon. Ezt az opciót nagyon hiányolom. Videóban nagyjából a leggyengébb a gyártó, még egy OnePlus is jobb videókat készít. Fotózásban is maximum az átlagban vannak a Huawei telefonok. Marketing meg hype van és ennyi, mögötte semmi.

(#15663) philoxenia válasza WhiteWalker (#15650) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem zoomol szvsz. Az az alapnézet azzal a lencsével. Ugyanazért. Az a lencse stabis.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15664) philoxenia válasza tesz-vesz123 (#15662) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vegyél samut!
;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15665) richies


richies
senior tag

Valaki váltott P30 ra innen?

Üdv

Rozsomak of Power

(#15666) Sumptuous válasza richies (#15665) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Én és knox83 fórumtárs biztosan. Mi a kérdésed? Az, hogy megéri-e? Szerintem meg! :K Vagyis mi Pro-ra... simára is megéri szerintem, de ott már az ár jobban beleszól, kevesebb a plussz..

[ Szerkesztve ]

(#15667) Bferibörs válasza richies (#15665) üzenetére


Bferibörs
addikt

Nem váltottam,vettem egy p30p-t a p20p mellé,mindkettőt használom,nem bántam meg. Fotózni főleg a 30- al szoktam.
40 p- re váltottam volna de a google hiánya miatt nem tettem,nem szeretek mókolni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#15668) richies


richies
senior tag

Köszönöm,

Egy dolog zavar a P20Pro-ban , a kijelző.
A PWM, este nagyon érzékeli a szemem.
P30 ban mar DC dimming van tudtommal. Meg jobb felbontás is van.

S mik az előnyök még?

Köszönöm

Rozsomak of Power

(#15669) WhiteWalker válasza philoxenia (#15663) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha így van , akkor miért csak 30fps-nél van "zoom" , 60fps-nél miért nem "zoomol" ? :U
Ha ugyanaz a lencse állításod szerint.

[ Szerkesztve ]

(#15670) st3v3np3t3r válasza richies (#15668) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

de jó szemed van... nekem a lakásban átlak 15-18%-os fényerőn megy a telefon,pont mint most

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15671) Black_Raven válasza richies (#15668) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia, pl durván kétszer erősebb, jobb gpu, +1év full támogatás szuper töltés 22.5W...csepp notch, elvileg minden frissebb benne..szubjektív de sztem szebb is, valóban előre lépés, de ha nagyobb és ToF kell p30p.
Félre értés ne essék, nem bántani akarom a p20prot, ez egy szuper telefon de minden évben rálicitálnak az előző évre. Ha tényleg friss kell, akkor p40/p, ott szintén megkapod ezt a különbséget..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#15672) WhiteWalker válasza philoxenia (#15663) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#15673) Bferibörs válasza richies (#15668) üzenetére


Bferibörs
addikt

Én mindkettőt szem védelemmel használom, nincs velük gondom.
Hirtelen nem tudok előnyt,hátrányt felsorolni,amelyik a kezembe akad azt használom. :DDD Sajna nekem szükségem van 2 dual simes telóra, a p30- p- vel egy lenovo p2- t váltottam le ( a p20-p mellé).
Nekem amire alapból szükségem van az a hosszú üzemidő, jó fényképező rendszer,ezt mindkettő tudja, a p30p jobb képeket lő.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#15674) kp78 válasza Bferibörs (#15673) üzenetére


kp78
addikt

Kijelzőbe épített ujjlenyomat érzékelő mennyire jó?
Illetve igazodó billentyűzet van benne?
:R

(#15675) Bferibörs válasza kp78 (#15674) üzenetére


Bferibörs
addikt

nem használom, régebben csak próbából bekapcsoltam, amikor szétcsesztem az ujjaimat (berepedeztek) nem olvasott,ki is kapcsoltam,addig jó volt. :DDD
Igazodó billentyűt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#15676) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na faxa. Nalam most random alkalmazás kilepes jött elő. Minden szó nélkül. A MOL go app meg sem nyílik, látom a kezdő logót, aztán annyi, be sem lép. A play áruház a másik. Megnyitom, egy kis ideig csinálom amit akarok, aztán az is kilép.

(#15677) richies válasza st3v3np3t3r (#15670) üzenetére


richies
senior tag

Régen a crt monitoroknal is egyből megmondtam ha 60hz en ment. Vibralast érzékelem nagyon.

Rozsomak of Power

(#15678) Ernesst válasza richies (#15677) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Sajnos ismerem az érzést. Első AMOLED telefonom, előtte nem is foglalkoztam ezzel a témával. Az az igazán szembetűnő, amikor esti fényviszonyok mellett közvetlen a P20 Pro kijelzője után párom P10-esére nézek. A következő mobilom esetében a DC dimming is szempont lesz. Pedig amúgy elégedett vagyok ezzel a telefonnal.

(#15679) st3v3np3t3r válasza Gabesz87 (#15676) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ilyen volt nekem korábban is, ameki kupon app meg a netpincér is csinált ilyet. Elindítottam az appot és csak a kezdő logóképig jutott el.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15680) st3v3np3t3r válasza richies (#15677) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem nem tűnik fel. én távolra rosszul látok, ezért minuszos szemüveg kell. nekem az elmúlt 1,5 év alatt egyszersem fájt fejem és a szemem a PWM miatt.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15681) richies válasza Ernesst (#15678) üzenetére


richies
senior tag

90 vagy 120Hz es lesz legközelebb :)
O+7T vagy 8
Esetleg van a p30 rol info, gondolom az 60Hz

Rozsomak of Power

(#15682) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Most mondta a feleségem, hogy az ő p20 pro-ján is produkálja a galéria a hibát

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#15683) philoxenia válasza WhiteWalker (#15669) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ki mondta, hogy 60 fps-nél ugyanaz a lencse? :F Annyit mondtam, hogy nyilván nem tud kombinálni videónál.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15684) WhiteWalker válasza philoxenia (#15683) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mit kell kombinálni? :U
Leírtam világosan mi a probléma.
Nagyon elbeszélünk egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#15685) sirokipatrik válasza WhiteWalker (#15684) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

Hagyjad nem érti. 30 fps-nél ,,elektronikus stabilizálás" címszóval levág a látószögből. Ugyan ez van 18:9-es képarányú vidéónál is. 60 fps-nél azért nem vág le a látószögből, mert ott nincs stabilizálás (mint ahogy 4k-nál sem). Ennyi. Viszont ez a látószög levágás majdnem minden telefonon van ahol nincs optikai képstabi.

(#15686) philoxenia válasza WhiteWalker (#15684) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fotózásnál kombinált nézetet látsz. Videónál nem. Olvasd el a topikhoz tartozó cikket!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15687) philoxenia válasza sirokipatrik (#15685) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De itt van optikai stabi.... A 8MP-es lencsénél. [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15688) Jacques


Jacques
csendes tag

Sziasztok! Régóta használom a True Phone-t teljes megelégedéssel a jobb testreszabhatóság miatt a hívások kezelésére. Viszont ma jött rá egy frissítés és okos tokkal nem jelenik meg a hívás fogadás becsukott fedéllel, szóval ki kell nyitnom és úgy felvenni. Ha beállítom a gyári tárcsázót alapértelmezettnek akkor működik rendesen. Ez már a 3.-ik Huawei telefonom amin használom az okos tok, True Phone párost és soha nem volt még ilyen gondom. Esetleg valakinek van ötlete?

(#15689) sirokipatrik válasza philoxenia (#15687) üzenetére


sirokipatrik
aktív tag

De te nem a 8mp-s lencsével videózól alapból, hanem a 40-essel! Csak akkor hogyha rányomsz video közben a 3x-os nagyításra,olyankor lehet látni, hogy működik az optikai stabilizálás. De csak ott! Ha nem nagyítasz bele (3x-os vagy fölötte), akkor nincs optikai stabilizátor, csak elektronikus. Ugyanez van fényképeknél is: ha 3x-os fölött nagyítasz, akkor fényviszonyok mellett van optikai stabi, alatta nem lesz ezzel a telefonnal sosem (a 40mp-es szenzorral).

(#15690) philoxenia válasza sirokipatrik (#15689) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

30 fps-nél ,,elektronikus stabilizálás" címszóval levág a látószögből

Ez honnan jön? Van rá valami forrás? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15691) DonDragonka válasza kp78 (#15674) üzenetére


DonDragonka
őstag

Szerintem jó az ujjlenyomat olvasó. Pontosan kell kalibrálni, kb minden eshetőségre felkészülve, irány, olvasási pont stb... nekem 50-ből 45x tökéletesen működik(mondjuk ez az arány p20pro-nál kb 50-ből 49x). DE...
Lassabb nem kicsit a p20pro-hoz képest, ezt pl szokni kell. Az, hogy hol van kb 1 nap utánn kézre állt.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#15692) tesz-vesz123 válasza DonDragonka (#15691) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Fú, ez volt az első ami nagyon megtetszett a P20 Proban. S7 után brutális az olvasó! Ott kellett egy jó fél-1 másodperc, hogy reagáljon és feloldjon. Ennél alig érek hozzá és már bent vagyok a főmenüben. Sajnálom nagyon a Huaweit, annyira nincs alternatívája Android vonalon... :(

(#15693) WhiteWalker válasza tesz-vesz123 (#15692) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én is így gondolom. Bajban leszek ha cserére érett.
Érdekes , hogy ami pöpecül működött Xiaomin , az az ujjlenyomat olvasó.:U

[ Szerkesztve ]

(#15694) DonDragonka válasza tesz-vesz123 (#15692) üzenetére


DonDragonka
őstag

No azért nem kell neki fél, 1 másodperc. Mondjuk úgy, hogy ha a p20pro rögtön felold, akkor a p30pro rögtönX2 idő alatt oldja fel. de ez nem várakozás, vagy másodpercek, pusztán hangyányit lassabb. Azt mondanám olyan mint a régebben a Oneplus3 volt. Persze lehet ezzel se mondtam semmit... :)
Szummázva pöpecül működik p30pro-n is csak a p20pro-n pöpecebb... :DD

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#15695) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nem tudom miért, és mióta - de talán a legutóbbi szoftver frissítés óta - a K&H appom NFC fizetés után nem jelenik meg az előtérben, hanem csak az értesítési sávban látszik az ikonja. PIN kód beírásánál külön öröm, hogy elő kell hoznom előbb :W Ez most miért van, valahogy lehet rajta segíteni? TÖk jó volt eddig, hogy azonnal látszódott a sikeres tranzakció, vagy a PIN kód kérése.

(#15696) ratobi válasza Jacques (#15688) üzenetére


ratobi
senior tag

Szia, a hívás rögzítés működik nálad ezzel a tárcsázóval?

(#15697) ZoleeWolf válasza ratobi (#15696) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Én is ezt a tárcsázót használom, megy a hívás rögzítés.

(#15698) WhiteWalker válasza Gabesz87 (#15695) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Elég sokan panaszkodnak mások is a Play áruházba a legutóbbi frissítésre.. Valszeg "a hiba nem az ön készülékében" van.

(#15699) ratobi válasza ZoleeWolf (#15697) üzenetére


ratobi
senior tag

Hol találom a beállítást? Nem lelem...

(#15700) ratobi válasza ratobi (#15699) üzenetére


ratobi
senior tag

Megvan! 😀

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.