Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) golyani


golyani
addikt

Pixelhibával volt már valakinek gondja? Sajnálatos módon találtam vagy 10-et!!! mindenféle színekben. Van amelyik eltűnik, van, hogy megjelenik új, úgyhogy holnap megpróbálok egy cserét. :(

(#1352) flash- válasza riszter (#1350) üzenetére


flash-
veterán

huh akkor azért rátett a power bank árára is az auchan csak simán 50%-ot..
én 10 ezer forint körül rendeltem kínából, de azóta már nálunk is kapható Huawei 10000mAh AP08Q power bank...

de tényleg jó kis cucc ez:)

teszt alant:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1353) mizoli válasza golyani (#1351) üzenetére


mizoli
addikt

Szerencsére még nem futottam bele, sem a P10L-tal, sem másik telefonokkal, sem semmi kijelzővel.
Pixelhibával garanciában cserélni kellene, régen vonatkozott rá valami szabály, hogy hány db-nál cserés, (vagy ilyesmi), de nem emlékszem pontosan, meg ez változhatott is azóta.

(#1354) golyani válasza mizoli (#1353) üzenetére


golyani
addikt

Voltam vele a boltban (Auchan), nem lett belőle csere, mert nem egyértelmű a dolog. Csak fekete képernyőnél és 50%+ fényerőnél vettem észre én is félhomályban, napfényben 100%-nál nagyítóval nézve is csak 2 halvány zöld valamit találtunk. Ez pedig így nem egyértelmű hiba, mert más színű képernyőnél is látni kellene, hogy gond van és fehér-kék-zöld-pirosnál semmi sem látszik.

(#1355) bb.bocs


bb.bocs
őstag

fura egy kérdés. hátlapra teljesen üvegfólia létezik? vagy akár az ujjlenyomat olvasóra? a kamerára hátra találtam üvegfóliát. de ezeket nem igen.

(#1356) mizoli válasza bb.bocs (#1355) üzenetére


mizoli
addikt

Szerintem ugyanúgy, és ugyanazért nincs, mint a kijelzőre.
A hátlapra egy mindenhol passzentos szilikontokot használok. Igen, kicsit gagyi :)
A kamerára csak akkor tegyél bármit is, ha minden áron rontani akarod a képminőséget.

(#1357) mark! válasza mizoli (#1356) üzenetére


mark!
őstag

nincs hova rontani.. :(

>

(#1358) bb.bocs válasza mark! (#1357) üzenetére


bb.bocs
őstag

szerintem nem rossz :)
40szeresen zoomolva persze ronda, de átlag felhasználásra teljesen jó. mondjuk közel 100 ropiért rakhattak volna bele 1 leicát...na mind1.
mondjuk egy p8 nak jobb a képe... de ez van, átlag felhasználásra jó. aki meg fényképezni akar csak remek módon, vagy vegyen fényképezőgépet,vagy p10est ,bár a kettö megint nem ugyanaz.
Ahoz képest hogy pár éve örültünk hogy 2mp a telefonban lévő kamera...mennyit fejlődött a technika...
aki jó képet akar csinálni ezzel is megteheti. aki pedig a levél erezetére akar rázoomolni vegyen fényképezőgépet szerintem. egy telefonnál ez elég bőven... persze lehetne jobb is ennyiért... de totál használható fényképezésre szerintem

[ Szerkesztve ]

(#1359) bb.bocs válasza mizoli (#1356) üzenetére


bb.bocs
őstag

rosszul fogalmztam nem teljes hanem bármilyen...
előlapra is vannak jó fóliák, üveg... ami 98%ban fedi elvileg...
hátulra meg miért rontaná? ha ez esetleg 100%os üveg akkor mit rontana rajta?... a kamera előtt is üveg van a hátlapon...

(#1360) mark! válasza bb.bocs (#1358) üzenetére


mark!
őstag

rossza viszonyítási alapom, mert ezelőtt i6s-t használtam. azt pedig mindenki tudja hogy milyen :K

>

(#1361) bb.bocs válasza mark! (#1360) üzenetére


bb.bocs
őstag

aha. hát nemtudom abbna milyen a kapmera, de az rémlik hogy sokszor pislogtam miért drágább, mert votl hogy egy jóval olcsóbb telefonban 100*jobb kamera volt mint az akkori iphoneban.

(#1362) kcsa válasza bb.bocs (#1359) üzenetére


kcsa
veterán

Minden üvegréteg ront a fényáteresztésen, nincs 100% fényáteresztésű üveg. Plusz ragasztóréteg, minden réteg illesztésnél fénytörés, potenciális becsillanás, stb. Biztosan ront, a kérdés hogy mennyit.

(#1363) bb.bocs válasza kcsa (#1362) üzenetére


bb.bocs
őstag

hmm értem.

(#1364) mizoli válasza kcsa (#1362) üzenetére


mizoli
addikt

Pontosan így van. Nem véletlenül vannak az optikai lencséken a különböző felgőzölt rétegek.

Aztán, hogy a fényszóródás, fénytörés, mennyire látszik meg egy P10L-tal készült képen? Tesztelni kellene, de nem kérdés, hogy rontja :)

[ Szerkesztve ]

(#1365) bb.bocs


bb.bocs
őstag

(#1366) t-shirt


t-shirt
veterán

Az iránytű nem igazán működik nekem, vagy "kalibrálni" kellene valahogy? Ha behozom a programot és az asztalon forgatom a telefont akkor mindig a telefonhoz képest állapodik meg az irány, azaz ha 90 fokot forgatok a telefonon akkor némi imbolygás után 90 fokkal odébb mutatja északot :D

(#1367) kcsa válasza t-shirt (#1366) üzenetére


kcsa
veterán

Kell, főleg ha mágneses tokot használsz,
de egyébként is. Így kell.

[ Szerkesztve ]

(#1368) t-shirt válasza kcsa (#1367) üzenetére


t-shirt
veterán

Köszönöm, végül egy újrainditás oldotta meg. A "döntögetés" az alapból megvolt, az iránytű program kérte az első belépésnél.

(#1369) bb.bocs


bb.bocs
őstag

azért az is nagyon kemény hogy szofveresen lebutították a telefon kameráját. sima képnél 12mp, a többinél 9 6 és time leapsnél 640*480as felbontás???!!
tudtok valami jó szoftvert ami ugyanezt tudja ? és kihasználja a kamerát? mert szrtem szoftveresen vagy zándékosan butitva...

(#1370) ZolkoW válasza bb.bocs (#1369) üzenetére


ZolkoW
őstag

a time lapse 720p, ennél nyilván tud többet, de gyorsabb felvételhez combosabb hardver is kell. az állóképnél nem értem,amit írsz, az a baj, ha kiválasztasz kisebb felbontást,akkor kisebb felbontást kapsz? :) vagy hogy a 4:3 képarány nem annyi pixel,mint a 16:9?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1371) esbii22 válasza ZolkoW (#1370) üzenetére


esbii22
őstag

Lassított felvételnél van VGA felbontás. Ez engem is zavar.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#1372) bb.bocs válasza esbii22 (#1371) üzenetére


bb.bocs
őstag

akkor az igen!
azt próbáltam csak leírni hogyí sima fotónál a max a 12mp, a többinél már csak 9mp es 6, vagy a vga... miért kellett ezt így lebutítani...

(#1373) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Srácok, kinek mi a jelenlegi szoftver verziója ?
C432B183-on vagyok.
Van régebbi, vagy frissebb ?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1374) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ezért kérdezem, mert míg Diginet 500-am van, más telefon hozza is a 200/200-at, valahogy ezen nem sikerül.
Mi lehet a gond ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1375) bb.bocs válasza eladogeppc (#1373) üzenetére


bb.bocs
őstag

nekem C432B124 van rajta.
szerintem ez annyira sokmindentől függ. routertől, annak beállításaitól attól hogy melyik csatornán szólrja a jelet, az hogy mi zavarja meg.

[ Szerkesztve ]

(#1376) t-shirt válasza bb.bocs (#1369) üzenetére


t-shirt
veterán

A lapkának van egy maximális felbontása 12 mpx, ami 4:3-as oldalarányú, ha 16:9-es képet készítesz akkor egyszerűen egy keskenyebb sávban rögzíti a képet. Ez szükségszerűen kisebb felbontású lesz. Ha megnézed a 12 mpx-es kép felbontása 3968x2976, a 9mpx-es pedig 3968x2240

[ Szerkesztve ]

(#1377) bb.bocs válasza t-shirt (#1376) üzenetére


bb.bocs
őstag

ezt még mindig értem, és megint csak ugyanazt tudom mondani,de leírom másképpen.
nem az a a bajom hogy a 12 és a 9 között kül. van. az a bajom hogy amíg sima fényképnél lehet 12mp es képet csinálni, addig pl panoráma módba 8mp, fénnyel festés 6mp utófókusz módban 6mp ben lehet maximális képméretként fényképezni( amit mellesleg nem tudsz álíltani... (aztán lehet ha a fő felbontást a sima képnél állítom, azokat még lejjebb veszi.) )ez a bajom. egy utófókuszhoz miért fel fele akkorára butítani egy képet mint a sima fényképnél? (12mpról 6mpre.)

[ Szerkesztve ]

(#1378) mizoli válasza eladogeppc (#1373) üzenetére


mizoli
addikt

Nálam C432 B182 van, július 5-i bizt. javítás szint. (WAS-LX1A a P10L.)
Sebességtesztet nem csináltam.

(#1379) t-shirt válasza bb.bocs (#1377) üzenetére


t-shirt
veterán

Az utófókusz esetén "több képet" rögzít, és ezekből lehet választani (ha megnézed egy olyan kép file mérete szép nagy) ahogy a többi spéci fényképezni modnál is általában sok a számolni és a rögzíteni való, minél nagyobb a felbontása ez annál nehezebb. Egyrészt nem elég erős és/vagy gyors hozzá a vas másrészt persze lehet benne kis marketing is hogy el tudják adni a drágább modelleket is.

Lehetséges hogy egy másik progival ki lehet tolni ezeket a határokat, de szerintem nagy csodára azért ne számíts.

[ Szerkesztve ]

(#1380) ZolkoW válasza bb.bocs (#1377) üzenetére


ZolkoW
őstag

röviden: nem tudom.
hosszan: a panoráma nálam 35Mpx.
a fényfestéshez lehet, hogy összeátlagol pixeleket a fényerő növelése miatt, de lehet hogy csak arra ösztönöznek, hogy vegyél inkább P10-et.
utófókuszt még nem használtam, de lehet hogy ott így oldják meg a több képi infó tárolását, de az sem kizárt, hogy ösztönöznek a fullos csúcskészülékük megvételére.
egyébként ezek a képmachinációs megmozdulások processzorigényesek is lehetnek, nem véletlen, hogy egy HDR kép is tovább készül (nomeg maga az exponálás is többször történik ugye), és mint tudjuk, a gyártó saját procija nem pont grafikában jeleskedik. lehet, hogy itt húzták meg a határt, mert ez még elviselhetően lassú csak, de értékelhető a képminőség is. 12Mpixelen vagy lassabb lenne, vagy nem lehet megcsinálni a fent említett tippelt okok miatt, vagy közrejátszhat, hogy vegyél inkább pétízet.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#1381) flash- válasza eladogeppc (#1373) üzenetére


flash-
veterán

nekem a teló független, magyar,

ez van rajta: WAS-LX1C432B124

és nem jelzi hogy lenne újabb

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1382) eladogeppc válasza flash- (#1381) üzenetére


eladogeppc
veterán

Érdekes. Ez Telenoros.
Akkor lehet hogy fel lett erőltetve valami újabb FF-es Rom ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1383) flash- válasza eladogeppc (#1382) üzenetére


flash-
veterán

csuda se tudja, samsungos időkből emlékszem (ott így volt) máskor jött ki a szolgáltatós és a független rom.

bár szervereken fent van csak OTA-ra nem küldik ki egyből.. nem értem miért..
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1384) eladogeppc válasza flash- (#1383) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én jobban örülnék egy független ROM-nak. Mármint nem szolgáltatós ROM-nak. :R
A ti változatotok valahol elérhető ? Telepíthető akár SD kártyáról mint a régi huawei-eknél ? :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1385) flash- válasza eladogeppc (#1384) üzenetére


flash-
veterán

passz esetleg amit előbb linkeltem megpróbálhatod, de felelősséget nem vállalok érte

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1386) Laki


Laki
tag

Ezek közül meiket kell feltenni?

[ Szerkesztve ]

(#1387) eladogeppc válasza Laki (#1386) üzenetére


eladogeppc
veterán

Bootloader-t kell nyitni ehhez. A gari ugrik egyből. :(
Plusz pénzkiadás.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1388) Septum15 válasza Laki (#1386) üzenetére


Septum15
aktív tag

Ehhez elsőnek OEMinfot kéne cserélni. Csak akkor tedd fel, c432-es már a telefonod, ha más cust számos, akkor meg se próbáld, mert tégla lesz. Bootloader nyitásra nincs szükség, ha nem kell cust-ot cserélni. Amúgy a full kell hozzá. SD kártya Dload mappa, 3 gombos módszerrel fel.

[ Szerkesztve ]

(#1389) petati94 válasza Laki (#1386) üzenetére


petati94
tag

Szia!
SD Kártyáról már nem lehet telepíteni.
Ha c432-es a cust verziód akkor egy DNS Tweakkel fel lehet rakni.

Ha nem C432-es vagy és valami csoda folytán fel is tudod tenni. Akkor ugyan nem lesz tégla, de test-keyes igen, ami következményekkel jár.

Ha feltétlen muszáj feltenned akkor a DC Phoenix-szel feltudod tenni, minden nyitogatás nélkül.

Ha nem C432-es vagy, akkor a HCU Klienssel tudod módosítani az OEM Infót. De utána mindenképpen kell a DC Phoenix is.

A módszer biztonságos, tapasztalatból írtam. Bootladert NEM kell nyitni a művelet végrehajtásához. Ez által ELVBEN a gari sem ugrik.
Továbbá a programok használata ANYAGI RÁFORDÍTÁST igényelnek.
A megtett módosítások pedig megmaradnak FR után is.

https://petranyidev.hu/

(#1390) petati94 válasza eladogeppc (#1373) üzenetére


petati94
tag

Nekem Vodásból lett (C02) C432 és legfrisebb a WAS-LX1C432B183

https://petranyidev.hu/

(#1391) Septum15 válasza petati94 (#1389) üzenetére


Septum15
aktív tag

Félig igazat beszélsz, ha rá raksz egy vodafoneos telefonra egy c432-es OEMinfot, majd egy c432-es romot, akkor az garancia vesztéssel jár.

Az OEMinfo cserére pedig van egyszerűbb megoldás P9-re, Mate 8-ra, P9 lite-ra, szóval szerintem P10L-re is van, csak ahhoz kell bootloader unlock és TWRP. Az előbb felsorolt telefonokon ingyen, vissza nézhetetlenül vissza lehet zárni. A p10L-on nem tudom, de szerintem nem.

(#1392) ordogl


ordogl
tag

És vajon OTA-n keresztül mikor frissül a készülék?

Ordogl

(#1393) petati94 válasza Septum15 (#1391) üzenetére


petati94
tag

Miért csak félig?
Nekem a nyitott loadert a DC Phoenix visszazárta nyomtalanul.

https://petranyidev.hu/

(#1394) Zsocy155 válasza ordogl (#1392) üzenetére


Zsocy155
őstag

Változó.
IMEI vagy sorozatszám alapján valamilyen sorrendbe küldik a telefonokra a frissítéseket.

(#1395) Septum15 válasza petati94 (#1393) üzenetére


Septum15
aktív tag

Az egy dolog hogy a Phoenix vissza zárja, de gyárilag egy c02-es telefonra nem fog rá menni egy c432. Ha így garanciáztatnád, akkor nem fogják elfogadni. Lehet hogy szerencséd van és pont nem foglalkoznak vele, de ha rendesen át vizsgálják, akkor nem javítanák ingyen.

(#1396) eladogeppc


eladogeppc
veterán

A kérdés tehát, hogy C432-őn belül lehet lefelé menni verzióban mindenféle trükk nélkül?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#1397) Septum15 válasza eladogeppc (#1396) üzenetére


Septum15
aktív tag

3 gombos módszerrel lehet. De nem tudom hogy ajánljam-e neked, a P9-es és a többi kalandod után.

(#1398) petati94 válasza Septum15 (#1395) üzenetére


petati94
tag

Mivel C02->C432 csináltam oeminfo átírásával, így felment rá. Garancia esetén pedig nem utal semmi arra, hogy megpiszkáltam.

[ Szerkesztve ]

https://petranyidev.hu/

(#1399) Zsocy155 válasza Septum15 (#1397) üzenetére


Zsocy155
őstag

Fehér ember nem felejt. :DD

(#1400) eladogeppc válasza Zsocy155 (#1399) üzenetére


eladogeppc
veterán

Ha segítesz, azt nagyon szépen megköszönöm.
Egyenlőre itt nem ugrik nekem senki ha kérdezek valamit, hanem kultúráltan el tudunk beszélgetni.
Nyilván nekem is van idegrendszerem és nehéz úgy, ha négy öt ember összeállva alázza a tudatlant.

:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.