Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Lacee04


Lacee04
tag

Sziasztok!

Aki már lefrissitette 9-es androidra tudna nyilatkozni a RAM kezelésről? Nekem most így 8as androiddal igazából nem rossz, elég sokáig bent tartja a megnyitott alkalmazásokat, de van olyan is amikor azért újratölt, és nem örülök neki. Halottam hogy talán 9es androidon rosszabb a helyzet, eléggé nem sikerült a RAM managment és pl a P20 gyakran újratölti a dolgokat. Vagy esetleg ezt már javították?

Köszi a választ előre is!

(#802) vlesi69 válasza #65577472 (#798) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ahogy írtam én sem foglalkozok a gyorsaságával, csak netezek és filmet nézek rajta, csak mivel ez egy fórúm és megosszuk a tapasztalatokat, én csak azért írtam le mert hátha érdekel valakit rajtad és rajtam kívül.

(#803) vlesi69 válasza Lacee04 (#801) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem A8-on a szabad ram 2.6-2.8 gb között volt, A9-en most ahogy néztem 2.4-2.6.

(#804) kaciokos válasza Lacee04 (#801) üzenetére


kaciokos
őstag

Épp most próbáltam ki. Természetesen egzakt tesztet nagyon nehezen lehetne összehozni, de nekem határozottan jobbnak tűnik a memóriakezelés, hagyja jobban lecsökkenni a szabad memóriát, így ritkábban lő ki appokat.

(#805) #65577472 válasza vlesi69 (#802) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az, hogy a Samsung mellett a Huawei dobogós a benchmark teszteken való csalásban, a legkevésbé sem függ össze a gyorsasággal, hétköznapi teljesítménnyel.

(#806) Divinity válasza vlesi69 (#802) üzenetére


Divinity
őstag

Nem a gyorsaságról volt szó hanem az Antuturól. A szintetikus tesztek közel sem egyenlők az IRL user expereincel vagy egyszerűsítve a "gyorsasággal".

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#807) Divinity válasza bigsee (#800) üzenetére


Divinity
őstag

Ahogy néztem FF-ben még csak az Orosz a Kínai és a Közel-keleti régiók kapták. Így csak az onnan érkező eszközökön van 9.
Lassan gondolom elszórják a többi régióban is

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#808) vlesi69 válasza Divinity (#806) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én csak a saját szórakoztatásomra tesztelem, inkább a telefonokat, teljesen laikus vagyok, elolvasom a teszteket, összehasonlítom a gépeket. Hogy az Antutu mit mér és miért számomra csak egy szám kijön és kész. Amire én használom őket arra megfelel tökéletesen.

(#809) ®abstract®


®abstract®
őstag

no,nekem is jelzett a droid pitére :)
de,nem frissítek rá. (wifi only)

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#810) sohi83


sohi83
tag

No, 8 collra is megérkezett az Android 9 :)

(#811) VANESSZA1 válasza sohi83 (#810) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Nálam is megérkezett a frissítés 8"-ra..

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#812) alberttt


alberttt
tag

Sziasztok! Találkozott valamelyikõtök azzal a problémával, hogy az Mx player nem látja a készüléken tárolt videókat (android 8)? Elõre is köszi a választ!

(#813) alberttt válasza alberttt (#812) üzenetére


alberttt
tag

Közben rájöttem, beállítási hiba volt.

(#814) ®abstract® válasza alberttt (#813) üzenetére


®abstract®
őstag

az mx player,vlc+kodi is van.mind3 at kedvelem.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#815) alberttt válasza ®abstract® (#814) üzenetére


alberttt
tag

Köszönöm.

(#816) Mr. Nimbus


Mr. Nimbus
senior tag

Aki még nem tudná, végre teljes értékűen működik a TV GO a tableten. Nekem közel 1 éve van meg a tablet, nem tudom, hogy előtte jó volt-e, de amikor én felraktam, akkor még nem működött 100%-osan. Vagy 4-szer jeleztem is nekik, hogy javítsák ki a hibát... Nem kapkodták el a dolgot. :DDD

(#817) Timer válasza Mr. Nimbus (#816) üzenetére


Timer
veterán

Szóljatok Kkromernek, eladhatja a Tab S4-et! :-D

(#818) bigsee válasza Timer (#817) üzenetére


bigsee
addikt

Egyébként hova tűnt? Már régen olvastam fröcsögéseit...!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#819) #65577472 válasza bigsee (#818) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ki van tiltva ebből a topikból.

(#820) Timer válasza #65577472 (#819) üzenetére


Timer
veterán

A hónap legjobb húzása volt! :) Hogy ontopic is legyek: kábé egy hete használom 9-es verzióval az M5 10.8 - am, és nem érzem rosszabbnak a korábbinál. A WLAN jel balra helyezése viszont rossz ötlet volt, még mindig zavar.

(#821) Divinity válasza Timer (#820) üzenetére


Divinity
őstag

Én rosszabbnak érzem. Igaz FR még nem volt de nekem sok problémám van vele. A legrosszabb az, hogy nem tartja meg a landscape orientációt ha valamelyik app nem támogatja onnantól minden visszaugrik portraitbe. Ez eddig normálisan ment. Az értesítések megérkezése nagyon hektikus lett nálam.
Egy FR-t mindenképp megér de egyenlőre csalódás nálam.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#822) Timer válasza Divinity (#821) üzenetére


Timer
veterán

Nálam sem volt FR, de amire én használom, ott nem vettem észre problémát. Mondjuk nálam tényleg csak minimális dolgok vannak, böngészés, FB, messenger, xiaomi home., RSS, spotify, HBO GO. Utóbbi mondjuk nem megy ami azt illeti! :) Szerintem csak újra kell rakni az appot, de annyira nem izgat a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#823) szaki04


szaki04
senior tag

Nálam a WiFi-vel vannak gondok a Pite óta. Sokkal rosszabb lett a vételi minőség. A router ugyanott van ugyanúgy van beállítva. Mégis romlott a minőség.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#824) ®abstract® válasza Divinity (#821) üzenetére


®abstract®
őstag

szaki04#

uraim,ezért félek az új dolgoktól..gondoltam olvasok inkább véleményeket hogyan működik a pite rendszer,de látom savanyú a szőlő.. :(

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#825) kaciokos válasza Timer (#822) üzenetére


kaciokos
őstag

Nekem szintén problémamentes a Pie, a WiFi ikon elhelyezése tényleg nem szerencsés, de ezen kívül megy pöpecül (FR nem volt). Szerencsére az általatok leírt hibák egyikébe sem futottam bele, a WiFi rendben van, és a képernyő forgatás is, értesítések is jöjjek normálisan.

(#826) Divinity válasza kaciokos (#825) üzenetére


Divinity
őstag

Akkor nálad visszaáll fektetett móda ha egy app erővel átment állóba majd vissza léptél?
Ha igen már megy is az FR. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#827) Timer válasza Divinity (#826) üzenetére


Timer
veterán

Mit is kell kipróbálni pontosan? Fekvőben indítom a G2A alkalmazást, átdobja magát állóba. Visszalépkedek egészen a kezdőlapra és visszaáll fekvőbe, sőt, már az app drawerben is landscape-re vált vissza.

[ Szerkesztve ]

(#828) Divinity válasza Timer (#827) üzenetére


Divinity
őstag

Így csak közbe legyen zárolva az elfordulás.
Így néz ki nálam:
- Auto rotate zárolva fekvő módban.
- Elindítok egy appot ami állóba megy (pl, AliExpress)
- Home gomb, hazamegy a launcherre és már az is állóba marad.
Eddig 8.0-n ha visszaléptem akkor hiába volt zárolva, mivel fekvő módban volt a zárolás így azt vette alapnak

Persze megoldás, hogy autó rotate legyen bekapcsolva de az még idegesít és eddig ez ment :F

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#829) Timer válasza Divinity (#828) üzenetére


Timer
veterán

Na, ez így működik nálam is. Szerintem ez bug, ennek így nincs értelme.

(#830) Ablakos


Ablakos
őstag

Beígérték a 9.1-t a tabletre. Bár az LTS még a 9-t sem kapta. Várunk...

(#831) Divinity válasza Ablakos (#830) üzenetére


Divinity
őstag

LTS?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#832) szaki04 válasza Divinity (#831) üzenetére


szaki04
senior tag

LTE-esre gondolt.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#833) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Vagy Ubuntu LTS-re 😊

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#834) Divinity válasza szaki04 (#832) üzenetére


Divinity
őstag

De az már megkapta.. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#835) Divinity válasza VANESSZA1 (#833) üzenetére


Divinity
őstag

Vagy bármilyen distro ahol van long term support. :DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#836) kaciokos


kaciokos
őstag

Mióta fent van a 9-es Android, az alkalmazásváltó gomb dupla kattintása (vissza az előző programra) nagyon hektikusan működik. Nálatok minden rendben ezzel a funkcióval?

(#837) kőbaltás


kőbaltás
tag

Sziasztok!
Két hónapja használom az M5 tabot. Már előtte is olvastam a topicot, (csak nem volt mit írnom). Most viszont lenne egy kérdésem! A tableten futó játékot, hogy lehetséges tv-re kivetíteni. Néztem a Google Chromecast-ját, de más topicban azt javasolták, hogy ne vegyem meg. Beltéri egységet ajánlottak, de azt túl bonyolultnak találom.
Természetesen azt is megtanulom használni, csak olyan nagy a kínálat, hogy nem tudok dönteni.
A tv-m Panasonic TX-32AS600E.
Tudnádtok segíteni?
Tisztelettel: Bajkai László

ps.: nekem is megjött a 9-es pite 🥧
Nagyon szeretem, tetszik, a MindiGO kiváló, a folyékony üveg nem átverés, hiszen senki nem állítja, hogy véd a töréstől. Attól a fólia (üveg) véd. Az előző az állandó zsírosodástól mentesít. A fekvő - álló üzemmódra nekem a Nova launcher pro hozott megoldást. Ott van kényszerített álló - vagy fekvőmód (esetleg automata)
Mindenkinek jó szórakozást, és akadás mentes működést kívánok a Huawei mediapad M5 tablethez. 😃

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#838) matex válasza kőbaltás (#837) üzenetére


matex
tag

Android 9-en az értesítési sávot lehúzva a "Vezeték nélküli kivetítés" funkcióval.

(#839) kőbaltás válasza matex (#838) üzenetére


kőbaltás
tag

Matex!
Köszönöm, de nem a küldéssel van gondom, hanem a fogadó egységgel, azaz a tv-vel. Oda kéne valamilyen eszköz, mert abban még nincs DLNA, Miracast vagy más vételi lehetőség!
Ehhez kértem szakértői véleményt, és segítséget!

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#840) ®abstract® válasza kőbaltás (#839) üzenetére


®abstract®
őstag

te,es az easy cast eszkoz nem-e lenne jo neked?
ez hasonlit a chrome cast re,de inkabb ilyet vennek..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#841) kőbaltás válasza ®abstract® (#840) üzenetére


kőbaltás
tag

Köszönöm abstract, hogy válaszoltál!
(sajnos csak Te méltattál rá)
Tényleg sok helyen kérdeztem rá az adott problémára, és máshol azt mondták, hogy az általad leírt eszköz sajnos nem rendelkezik bizonyos paraméterekkel. Például nem tud 5,4 GHz-es jel átvitelre. (ez is egy olyan információ ami számomra semmit nem mond) Ezért nem alkalmas jó minőségű kép átvitelre. A Miracast tudja ezt az erősséget, de ott is kételyei vannak a hozzászólásokat íróknak. Ennek okán fordultam hozzátok is, hátha ebben a topicban van olyan, akinek vannak e téren tapasztalatai!
Sajnos érdemi választ itt sem kaptam, és 20-30 ezer forintot nem merek kiadni úgy, hogy nincs semmi támpontom.
Természetesen a felelősség az enyém, hogy mit veszek, de ezt olyan szakemberek mint Ti, nagyban elősegíthetik, hogy a hiba lehetőségét minimalizáljam.
További szép napot kívánok!
Tisztelettel: Bajkai László 😉 👍🖐️✋

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#842) ®abstract® válasza kőbaltás (#841) üzenetére


®abstract®
őstag

szivesen.az easy cast eszköz 20$ tétel kb.az ebayen.ahol még kapható ott is hasonló áron van..ha nézel videokat róla kiderül,hogy amelyik tv nem wifis ahoz jó lehet.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#843) matex


matex
tag

Új verzió: 9.0.1.182(C432E3R1P3), 2019. áprilisi Google biztonsági javítás

[ Szerkesztve ]

(#844) Divinity válasza ®abstract® (#842) üzenetére


Divinity
őstag

Azért ezek a kínai castok elég hektikusan működnek.
Nekem van egy de kb használhatatlan.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#845) Divinity válasza kőbaltás (#837) üzenetére


Divinity
őstag

Hivatalos iránybe mennék én is a helyedben.
Vagy Chromecast vagy ha már vásárolsz akkor egy Xiaomi MiBox S lehet egy nagyon jó választás. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#846) ghiottone válasza kőbaltás (#841) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igaz nálam még csak a korábbi M3-as 8.4 verzió van, de chromecast 2-vel jól működik a youtube, chrome-ból videó átadása. Játékot még nem néztem, de ha mondasz 1-2 játékot, akkor leszedem, megnézem.
M5 tablet tervben van nálam jelenleg a Galaxy S5e, S4 helyett. Inkább Huawei-be gondolkodok az ár miatt + ez a márka eddig 2-3 évet simán lehúzott nálam, de a többi nem igazán.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#847) ®abstract® válasza Divinity (#844) üzenetére


®abstract®
őstag

neked milyen van pontosan,tapasztalatod?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#848) Divinity válasza ®abstract® (#847) üzenetére


Divinity
őstag

Fuh hát valamilyen WeCast eszköz de pontos verziót se tudnék mondani :D
Pár éve vettem drága kínaiaktól (tán ebay). Pont hasonló céllal. Aztán kb 10 esetből 1x sikerül neki összekapcsolódni, bármilyen ezsközzel is. Lassú a frissítés így max weboldalt nézni lehet rajta ovlasni, esetleg zenét hallgatni rajta de videót vagy játékot castolni értelmetlen akkora a latency. Nem, nem a nettel van probléma sajnos.
Utána metnem Google irányba, MiBox 3 (imádtam) aztán lecseréltem egy MiBox S-re mert a hálóban nem okos TV van, szóval mindenre is használva van és tökéletes.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#849) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Nekem egy Mediapad T5-ösöm van. Azt szeretném kérdezni, hogy van e valami megoldás arra, hogy két különböző felhasználói profilt hozzunk létre az androidos tableten, valahogy úgy, mint a windows-nál?

Nem találtam semmi információt erről, viszont szeretném beállítani, így kényelmesebben tudná használni itthon mindenki.

(#850) #65577472 válasza JockeyEwing (#849) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szia,

Beállítások - Felhasználók és fiókok - Felhasználó/Vendég hozzáadása

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.