Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) ®abstract® válasza Magnat (#1198) üzenetére


®abstract®
őstag

Fogyasztásmérő vel én is teszteltem: 20-22W eszik a gyári két amperes töltővel. Harminc százalékon használom mindig a fényerőt, ha lemerült töltőre teszem.Töltés közben úgy használom játszok böngészek vagy egyebek akkor kábé öt hat óra mire feltölt maxra.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1202) Dani1969


Dani1969
csendes tag

Szoftverfrissítés: 9.1.0.343(C432E6R1P5), Android biztonsági javítás: 2020. április 1.

(#1203) BlacKSouL válasza Dani1969 (#1202) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én ettől tovább nem jutok [kép]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1204) ®abstract® válasza BlacKSouL (#1203) üzenetére


®abstract®
őstag

ha még nem tetted Meg akkor a system update alkalmazás adatait töröld, meg állítsd is le, majd menj a frissítésre ,és működnie kell.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1205) BlacKSouL válasza ®abstract® (#1204) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Megcsinaltam, kétszer is, még mindig nem működik..

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1206) ®abstract® válasza BlacKSouL (#1205) üzenetére


®abstract®
őstag

Akkor passzolom a dolgot 🙄 pedig evvel a módszerrel nálam jó.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1207) Ablakos válasza BlacKSouL (#1205) üzenetére


Ablakos
őstag

HiSuite -on keresztül sem megy? (Bocs, ha volt már korábban ilyen hozzászólás)

(#1208) BlacKSouL válasza Ablakos (#1207) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem olyan volt rajta hogy HiCare. Ami azóta Támogatás névre frissült. Valahol azt írták hogy abba kell regisztrálni, akkor megy. Regisztráltam, nem megy. Az is azt írja ki, nincs frissítés. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1209) Magnat válasza BlacKSouL (#1208) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem is van amikor 2-3 héttel azután jön meg, h itt vki bejelenti, h kijött.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1210) Ablakos válasza BlacKSouL (#1208) üzenetére


Ablakos
őstag

A számgépre telepített (lehető legfrissebb)HiSuite -tal kapcsolódsz usb-n a tabhoz.

(#1211) ®abstract® válasza BlacKSouL (#1208) üzenetére


®abstract®
őstag

Azt én megpróbálhatod hogy a nyelvet állítod angolra hátha csoda történik..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1212) fanci válasza BlacKSouL (#1203) üzenetére


fanci
tag

Ettől tovább én sem jutok. :W Biztos hogy az európai vonalon is megkapta az emui9-et a kistesó (m5 lite) is? Lehet hogy butaság,de már arra is gondoltam hogy csak a hivatalos márkakereskedőknél vásárolt ,regisztrált készülékek kapják meg a 9-et ? :F

(#1213) Mr. Nimbus válasza fanci (#1212) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Ahogy én néztem az M5 lite sehol sem kapott emui 9-et. A sima M5 is megragadt emui 9.1-en és szvsz tovább nem is fog menni. Hogy a lite kap-e frissítést, ha idáig nem kapott azt én kötve hiszem, de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#1214) fanci válasza Mr. Nimbus (#1213) üzenetére


fanci
tag

Azért elég szomorú hogy egy jónevű gyártó középkategóriás készüléke nem kap meg legalább egy főverzió frissítést :(( . Azért legalább a 8.1-ig eljuthattunk volna. :(

(#1215) Mr. Nimbus válasza fanci (#1214) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

A Huawei nem arról híres hogy a felső kategóriát leszámítva eláraszt bármit is frissítéssel. Ez van. Erre példa: van egy lassan 5 éves huawei mediapad t1-es tabletem, arra sosem jött frissítés, még biztonsági sem, cserébe még mindig működik.

[ Szerkesztve ]

(#1216) BlacKSouL válasza ®abstract® (#1211) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[kép]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#1217) Promi


Promi
aktív tag

Az biztos, hogy a Huawei elásta magát nálam. Többé nem veszek semmit ami Huawei.

(#1218) ®abstract® válasza BlacKSouL (#1216) üzenetére


®abstract®
őstag

Más ötletem nincs 🙄 nem biztos hogy érdemes ezen görcsölni. Én is nyolcas droid on vagyok, teljesen jól megbízhatóan működik. Emiatt nem frissítek.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1219) kaciokos válasza fanci (#1214) üzenetére


kaciokos
őstag

A Lite-ról nem tudok nyilatkozni, de a sima M5 apott egy Android főverzió frissítést, 8-ról 9-re.

Amúgy én pont örülök, ha nem kap több nagy frissítést az általam korábban leírtak miatt.

(#1220) Magnat válasza kaciokos (#1219) üzenetére


Magnat
veterán

A főverzió annyira engem sem izgat, de security patch azért még jöhetne egy ideig...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1221) alberttt


alberttt
tag

Sziasztok! Biztos volt már, de nem tudom hogyan keressek rá a keresőben. Szóval, ha a ujjlenyomatolvasó felett felfelé húzom az ujjam a kijelzőn, megjelenik a google kereső. Azt letiltottam, de a mozdulatra így is előjön a kör és a szegély a kijelzőn rövid időre. Igaz nem csinál mást, de sokszor idegesítő. El lehet ezt tüntetni valahogyan? Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#1222) Mr. Nimbus válasza alberttt (#1221) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Szerintem sehogy.

(#1223) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Mediapad M5-öst keresek, 8.4-es méretben.
Ha valaki tervezi ilyen gép eladását, kérem, dobjon egy privátot!
Köszi előre is! :K

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#1224) ShadowLac


ShadowLac
addikt

M5 8.4 est vennék. Dobozost.papírjaival (kétes eredetű nem érdekel) Karcos kijelző nem ok.
30 9 726 643
Vagy privát üzenetben.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1225) Magnat


Magnat
veterán

8.4 wifire jött májusi security patch.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1226) ShadowLac válasza ShadowLac (#1224) üzenetére


ShadowLac
addikt

Vettem egy M5 ös 8.4 est. Hétfőn lesz kézben. Amúgy milyen a kamerája?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1227) Mr. Nimbus válasza ShadowLac (#1226) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Napfényben az előlapi vállalható, a hátlapit, meg sosem használom.

(#1228) alberttt


alberttt
tag

Sziasztok! Tudja valaki, hogy az akkura mennyi a garancia? Vonatkozik arra is a 2 év?

(#1229) szaki04 válasza alberttt (#1228) üzenetére


szaki04
senior tag

Biztos hogy nem adnak rá 2 év garanciát. Legjobb esetben 1 év, de inkább 6 hónap szokott lenni.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1230) alberttt válasza szaki04 (#1229) üzenetére


alberttt
tag

Köszi!

(#1231) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Na megvan. Gyors, kellemes a hangja. Tetszik.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1232) Divinity válasza alberttt (#1228) üzenetére


Divinity
őstag

A beépített akku az eszköz része így arra kell adniuk a garanciát normálisan, nem tudják "tartozék" címszó alatt eladni mint a kivehetőket.

Nekem az M3 akkuját (meg kijelzőjét és burkolatát) kb 22 hónaposan cseréltek egyből

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1233) kaciokos válasza Divinity (#1232) üzenetére


kaciokos
őstag

A Samsung régebben megoldotta: a telefonokra úgy vállalt 2 év garanciát, hogy volt egy év sima, plusz egy év kiterjesztett garancia, ami mindenre vonatkozott, kivéve az akkura, viszont erre az apróságra sehol sem hívták fel a figyelmet, mindenhol 2 év garanciával reklámozták és adták el. :( Persze az apró betűs részben benne volt valahol a Samsung oldalán.

(#1234) ®abstract® válasza Divinity (#1232) üzenetére


®abstract®
őstag

Miért cserélték a kijelzőt 22 hónap után,baj volt vele?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1235) alberttt válasza Divinity (#1232) üzenetére


alberttt
tag

Divinity köszi szépen! 1 éves az M5–öm (10.8), arra gondoltam, hogy a garancia lejárta elõtt cseréltetek benne akkut. Minden nap több órát használom.

(#1236) Divinity válasza ®abstract® (#1234) üzenetére


Divinity
őstag

Igazság szerint én csak az akkuval vittem be, hogy hihetetlen gyorsan lemerül.
Ott mondta a srác, hogy a kijelző is szellemképes úghogy azt is ráírja, nekem fel se tűnt :D
Mindenestre így akkor cserélték az akkut, a kijelzőt plusz gondolom a megbontás miatt a burkolat is cserére szorult vele.
Bár ez még tavaly januárban volt ha jól emlékszem mert utána válotttam M5-re ha már azt szinte újként ellehetett adni :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1237) ®abstract® válasza Divinity (#1236) üzenetére


®abstract®
őstag

Ez jó biznisz volt akkor :C

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1238) Lermontov


Lermontov
friss újonc

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Most vettem egy Huawei MediaPad M5 Lite tabletet 10.1 colos kijelzővel. Még nem volt ilyen komoly készülékem (az asztali gépemet használtan, baráti alapon vettem). Ezért nagyon szeretnék vigyázni rá, így megvettem minden javasolt kiegészítőt, még a felbontása előtt. Kijelzővédő fóliát, tokot, kijelző tisztítót, érintőceruzát.
Próbáltam mindenről tájékozódni, a tesztek azonban nem tértek ki az USB portra. Ezért szeretném a hozzáértők véleményét kikérni.
Azt olvastam több cikkben is, hogy az USB C típusú portokkal vigyázni kell, mert ha nem minőségi, és nem megfelelő fajta kábelt veszek az eszközhöz, akkor az tönkreteheti, mivel az adatátvitel és a töltés is ezen keresztül történik. Példákat is hoztak, hogy valakinek 400 dolláros gépet tett tönkre a rossz kábel.
A kérdéseim:
1. Honnan tudom, hogy milyen fajta USB C kábelt kell vennem? USB C to Std A, amire szükségem van, de a profi és fél profi cikkek azt sejtetik, hogy ezen belül is vannak különbségek. Ez valóban így van, vagy csak pontatlanul fogalmaztak? Ha igen, melyiket vegyem adatátvitelhez? Van tehát különbség az USB C to Std A kábelek között, vagy ez valami téves információ?
2. Hogyan juthatok hozzá jó minőségű kábelhez? A HANK által gyártott elérhető ugyan, de az elképesztően drága, 15.000 Ft. Az összes többi minősített kábel 3.000 és 8.000 Ft között lenne, de nem kaphatóak Magyarországon, sem Webshopban, sem a nagyobb áruházakban. Gyári Huawei USB kábelt árusít ugyan a MM, de a honlapjuk csak telefonokat sorol fel a kompatibilis modellek között. Az elektronikai szaküzletekben kaphatóak pedig nem rendelkeznek minősítéssel.
Ha esetleg nem tudtok ajánlani hivatalosan minősített kábelt, vagy gyári Huawei kábelt, akkor szeretném kikérni a véleményeteket, hogy a Samsung szerintetek megbízható? Ti rá mernétek bízni egy 100.000 Ft értékű készüléket? Esetleg tudtok ajánlani másik megbízható márkát?
Előre is köszönöm a válaszokat, és a segítséget!

(#1239) Ablakos válasza Lermontov (#1238) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem túl van lihegve a cikkben. A gyári kábel nincs meg, ami jár hozzá? Akkor mivel töltöd? Legalább a töltőfej megvan?

[ Szerkesztve ]

(#1240) Divinity válasza Lermontov (#1238) üzenetére


Divinity
őstag

Szeritnem egy kicsit túl tolták :D
Persze nem szabad a 10 forintos kínai kábelre dugni de ez nem csak a C-nél igaz.
Gyári kábelt elég sok helyen lehet kapni plusz bármelyik normélisabb árban lévő tökéletes lesz

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1241) Lermontov válasza Ablakos (#1239) üzenetére


Lermontov
friss újonc

Szia!
Köszönöm szépen a válaszod!
Megvan a gyári töltő. Csak a cikkek alapján úgy értelmeztem, hogy többféle USB to Std A kábel van, és amit töltésre használok, azt nem lehet használni adatátvitelre. Ez furcsa volt számomra, hiszen azt hittem, épp ez az egyik előnye ennek a kábelnek.
Ezek szerint saját gondolatom volt jó, és a gyári kábel mégis használható adatátvitelre is? A számítógépemről szeretnék adatokat (tananyagot, fotókat) átvinni a tabletre. Ugyanúgy használhatom erre is akkor, igaz?
Elnézést a gyerekes kérdésért, ha nem találtam volna ennek ellentmondó cikkeket, nem merült volna fel bennem a kérdés.
És még egyszer köszönöm a választ! :)

Szia Divinity!
Neked is köszönöm a választ, nagyon megnyugtattál.
(Bocs, hogy így válaszoltam, de most szembesültem vele, hogy a következő válaszig nem tudok újra írni, így maradt ez a megoldás)
Akkor alaposabban szétnézek, és gyári kábelt, vagy egy jó minőségű kábelt fogok venni. Ezek után nem foglalkozok a hivatalos minősítéssel, végül is a Samsung gondolom nem gyárt gagyit.
Még egyszer köszönöm a válaszod! :)

[ Szerkesztve ]

(#1242) Ablakos válasza Lermontov (#1241) üzenetére


Ablakos
őstag

Legjobb a gyári kábelt használni. Előttem írták, hogy lehet 2-3e forintért tisztességes kábelt venni. A 15000 forintos csak szemfényvesztés sznoboknak.
Ha win10-van, akkor szinte semmit nem kell a fizikai kapcsoláson kívül tenni. Megkérdezi, a tableten, hogy milyen módban kapcsolódjon. Fájl átvitelt kiválasztva látszik a tablet fájlrendszere. (Persze amit megenged a tablet. )

(#1243) Lermontov válasza Ablakos (#1242) üzenetére


Lermontov
friss újonc

Szuper!
Igen, a PC-n win10 van, a tableten Android8.
Köszönöm szépen a segítséget! :)

(#1244) Divinity válasza Lermontov (#1241) üzenetére


Divinity
őstag

Amire gondolnak az az, hogy létezik olyan C kábel ami csak töltésre való és nem tudsz vele adatot átvinni. Ez a kábel érkezéséről függ, de ezek tipikusan a pár száz forintos kínai kispórolt kábelek :)
Nem kell félni, a gyári tökéletesen jó mindenre

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1245) Magnat válasza Lermontov (#1243) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

én ezt használom, profi kábel jó áron: [link]
Az 1.8 méteres van nekem, 5 usd vicc érte.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1246) ®abstract® válasza Lermontov (#1243) üzenetére


®abstract®
őstag

Jó minőségű kábelek ugye kaphatók eBayen AliExpressen is blitzwolf és a Baseus is egy jófajta darab.
[link]
[link]
Utóbbi szerintem elég jó ajánlat és olcsó :K

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1247) Ablakos válasza ®abstract® (#1246) üzenetére


Ablakos
őstag

Az IKEA-s olyan, mint egy vasalózsinór ;]
Én is kedvet kaptam normális kábel vásárláshoz. :K

[ Szerkesztve ]

(#1248) ®abstract® válasza Ablakos (#1247) üzenetére


®abstract®
őstag

Persze hogy olyan :K de nekem nem tűnt gagyinak amikor megnéztem élőben. Nem kell rá heteket várni mint egy külföldi rendelésnél.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1249) Magnat válasza ®abstract® (#1248) üzenetére


Magnat
veterán

Azért olyan, mert 1.5 méterhez már kell némi keresztmetszet, h ne legyen nagy a veszteség ... a Blitzwolf sem az a selyemzsinór, legalábbis az 1.8 méteres biztosa nem :D

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1250) alberttt


alberttt
tag

Ma megtudtam az ügyfelszolgálattól, hogy az akkura is 2 év a hivatalos garancia. Kérdeztem a huawei napok keretében a kijelzõvédõ fóliát, de tabletra nem vonatkozik, csak telefonokra.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.