Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) nagysandor79 válasza stemplar07 (#348) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

de lehet hozzá bármilyen bluetooth billentyűzetet csatlakoztatni ha úgy szeretném, nem csak a gyárit?

(#352) stemplar07 válasza nagysandor79 (#351) üzenetére


stemplar07
őstag

természetesen lehet , csak nem ilyen pofás :-) és azok nem hiszem ,hogy bekapcsolják a deszktop módot rajta ami úgy néz ki mint a Win 10

[link]

[ Szerkesztve ]

(#353) Timer válasza stemplar07 (#352) üzenetére


Timer
veterán

A szimpla gyári tok sem volt olcsó rá (szintén ebay), de ennek a megoldásnak kifejezetten pofátlan az árazása.

(#354) kaciokos válasza stemplar07 (#352) üzenetére


kaciokos
őstag

Én egy régi BT bilentyűzettel használom, persze nem ilyen kompakt megoldás, de nincs rá gyakran szükségem. A desktop mód bekapcsolása meg egy kattintás, de nekem amúgy se jött be nagyon, az ablakok átméretezése, ami számomra az egyik érdemi hozadéka lett volna, elég nyögvenyelős, akkor már a sima droidos osztott képernyő, ha nagyon muszáj.

(#355) Ablakos válasza kaciokos (#354) üzenetére


Ablakos
őstag

Semmilyen bt billentyűt nem találtam magyar kiosztással. Létezik ilyen?

(#356) kaciokos válasza Ablakos (#355) üzenetére


kaciokos
őstag

Sajna az enyém is angol, szoftveresen van átmappelve magyarra, vagyis a "t" melletti billenyűre "y" van írva, de ha lenyomom, akkor "z"-t ír. Bár mostanában nem is ezt, hanem egy sima wireless billentyűzetet használok, aminek a vevőjét OTG kábellel dugom be, és az rendesen magyar kiosztású, ráadásul kényelmesebb a leütése, és a sebességet is jobban bírja (a BT billentyűzet kihagy karaktereket, ha gyorsan gépelek).

[ Szerkesztve ]

(#357) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

tényleg húzós az ára a bill+tok kombónak.(inkább egy sima tokot veszek hozzá) én 99% ban itthon használnám. szóval lehet csak egy sima billt csat rá ha szükségem lesz rá.
valaki használja úgy hogy az tablet képét kilövi tvre? samsung es6100 tv-re szeretném megosztani .ez hogyan tudom megvalósítani vajon majd?

(#358) kaciokos válasza nagysandor79 (#357) üzenetére


kaciokos
őstag

Nálam a Samsung TV és a tablet ugyanazon a WiFi-n lóg, és a beépített képernyőtükrözés működik. Kipróbáltam, de hosszabb távon nem használtam, van egy kis késleltetése a dolognak, szóval játékra (kivéve logikai, stratégiai) nem alkalmas.

(#359) nagysandor79 válasza kaciokos (#358) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

köszi. én online film nézésre használnám, youtube, videa. stb. erre alkalmas lenne? smart a tv.m de mivel már 6 éves. így szegényke tudása már gyenge.

(#360) Mr. Nimbus válasza nagysandor79 (#359) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én a kb. 4 éves LG smart tv-vel próbáltam kodi kivetítésre, de emlékeim szerint egy idő után meg akad a kép, azt megint jó majd megakad...

(#361) kaciokos válasza nagysandor79 (#359) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem nem. Nem a tablet a korlát, hanem a WiFis jelátvitel egyszerűen nem bír ennyit képernyőtükrözéskor.

(#362) kaciokos válasza kaciokos (#361) üzenetére


kaciokos
őstag

No, reggel ki is próbáltam, a késleltetés még nem lenne zavaró, mert amúgy a hang és kép szinkronban volt, de sajnos még az SD filmek is akadtak kicsit, nem nézhetetlenül, de azért zavaró volt. HD-t nem is próbáltam.

(#363) stemplar07


stemplar07
őstag

[link]

ezt a tok jött meg most, stabil, erős, többféle módon állítható , erős mágnessel a bezáró pontnál, hogy ne lifegjen összehajtva, természetesen lezárja a képernyőt is ..

(#364) atikó válasza stemplar07 (#363) üzenetére


atikó
őstag

Néhány képet készíts már légyszíves a tokrol, köszi.

(#365) Ablakos válasza stemplar07 (#363) üzenetére


Ablakos
őstag

6 éve a vastag,robosztus (mű)bőr tokok voltak divatban. (Kiránduláson számtalanszor elejtettem tabletestül.) Most meg lepkepuki vastagság van. Szépek, de a kertbe sem vinném ki.

[ Szerkesztve ]

(#366) stemplar07 válasza Ablakos (#365) üzenetére


stemplar07
őstag

:D na lefotózom, ez elég erős ám

(#367) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

sikerült az MM-ben élőben megnézni, kézbe venni. egy ilyen tabot. tetszik. a hangja a hangzavarhoz képest jó. gondolom egy csendes szobába még szebb lehet.
de amin meglepődtem, hogy az egyik pillanatról a másikra . megakadt és újra indult . :D Na mondom ez szép egy 100 k feletti tabtol.

(#368) Timer válasza nagysandor79 (#367) üzenetére


Timer
veterán

Ez valami bug lehet a legfrissebb frimware-ben, mert harmadik hete nyüstölöm, és nem volt ilyen egészen 2 nappal ezelőttig, és előtte este csorgott le rá az új szoft.

Galaxy Tab A2016-ról váltottam rá, elégedett vagyok, egy dologban viszont nagyon elmarad, az pedig a fogyasztás, mint készenlétben, mind használatban. A régi tabot két hetente töltöttem ugyanazon használati szokások mellett, mint most az M5-öt 5 naponta. Nem tragédia, csak meglepő.

Apró plusz infó, esetleg másnak is érdekes lehet: a Blitzwolf S7 QC portja megfelelő Type-C kábel mellett ugyanúgy gyorstöltéssel tölti a tabletet, mint a saját töltője. A sima portok nem, de a QC port igen, annak ellenér, hogy a Huawei sahját szabványt használ. Valamit a Blitzwolf töltője tud pluszban azon a porton (s3 technológia van benne, szerintem itt van az eb elhantolva), mert akakd más QC3 töltő is itthon, és ugyanazzal a kábellel az csak simán tölti a tabletet.

Gondoltam, szólok, hátha épp pót töltőt keres valaki.

[ Szerkesztve ]

(#369) Ablakos


Ablakos
őstag

Átlátszó műanyag tok (case) van a dobozban? Külföldi kicsomaglási képeken van a dobozban.

(#370) Timer válasza Ablakos (#369) üzenetére


Timer
veterán

Nincsen.

(#371) ferasorion


ferasorion
kezdő

Sziasztok.
Usb C - HDMI átalakítóval rá lehet kötni képernyőre a készüléket?

(#372) kaciokos válasza ferasorion (#371) üzenetére


kaciokos
őstag

Tudtommal sajnos nem, pedig engem is érdekelne a dolog. :(

(#373) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

Huawei MediaPad M5 10.8 Wi-Fi + LTE 64GB tablet, Galactic Grey (Android)
128.000 ért kapható most az edigital-ba. ez jó ár. szerintetek várható ennél nagyobb ár esés "Karácsonyig"?
most nézem ,hogy az emagnál. meg 124. náluk vajon gyártói a garancia?
gariztatás szempontjából edigital vagy emag?

[ Szerkesztve ]

(#374) vlesi69 válasza nagysandor79 (#373) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ha nem sürgős várjál karácsonyig az még két hónap akkor tele lesznek az üzletek akciókkal, meg ha nem akarod egyben kifizetni 10-20 havi kamatmentes részletfizetések szoktak még lenni.

(#375) kaciokos válasza nagysandor79 (#373) üzenetére


kaciokos
őstag

Én már nem merek jósolni, mert nyár elején tutira vettem volna, hogy augusztusra lemegy a rendes ára 140e-ről 120-130e-re, aztán nem ment. :)

(#376) szaki04 válasza nagysandor79 (#373) üzenetére


szaki04
senior tag

E-mag nem játszik?

Nem érvényes a garancia, ha tőlük veszed?

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#377) kaciokos válasza szaki04 (#376) üzenetére


kaciokos
őstag

Ebben nincs LTE.

(#378) szaki04 válasza kaciokos (#377) üzenetére


szaki04
senior tag

Van olyan is

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#379) kaciokos válasza szaki04 (#378) üzenetére


kaciokos
őstag

Persze, hogy van, csak ő LTE-set szeretne, te viszont sima WiFi-set linkeltél, ezért szóltam. Amúgy az EMAG-ot említette ő is az egyik lehetőségnél, úgyhogy tulajdonképpen nem is értem a hozzászólásod.

nagysandor79 - Szerintem gari szempontból sokkal inkább eDigital.

[ Szerkesztve ]

(#380) nagysandor79 válasza vlesi69 (#374) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

nem sürgős. lehet várok

(#381) Timer válasza kaciokos (#379) üzenetére


Timer
veterán

Pont a gari miatt NEM ajánlanám az edigitalt, tapasztalatból írom, hogy inkorrekt, szemét banda. Sokkal inkább az eMag a javasolt, ahol álltam már el tablet vásárlástól probléma nélkül, és zokszó nélkül garanciáztattam egy i7-et is, aminek végül az árát fizette vissza a cég, mert cserélni már nem tudta.

MediaMarktot is nézd meg, én ott találtam meg legolcsóbban néhány hete. 11 8-ért vettem a wifis verziót, az LTE-s talán 128 volt akkor.

[ Szerkesztve ]

(#382) kaciokos válasza Timer (#381) üzenetére


kaciokos
őstag

Nekem eddig jó garanciás tapasztalataim voltak eDigitallal, EMAG-ot pedig több megbízható haverom szidta, úgy látszik, sehol nincs kolbászból a kerítés. :)

(#383) matex


matex
tag

Témát, háttérképet honnan lehet leszedni hozzá? Mert se a témáknál, se a galériában, se a Hicare-ben nem találok lehetőséget. Köszönöm!

(#384) szaki04 válasza matex (#383) üzenetére


szaki04
senior tag

HUAWEI Themes a Play áruházban

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#385) matex válasza szaki04 (#384) üzenetére


matex
tag

Köszi! Ez is egy megoldás, bár nem értem, hogy gyárilag miért nincs rá lehetőség...

(#386) kaciokos válasza matex (#385) üzenetére


kaciokos
őstag

Valószínűleg azért, mert a Huawei úgy gondolta, többen lesznek, akiket bosszant egy tök felesleges témaváltó alkalmazás a tableten, mint akik témát szeretnének váltogatni. Hogy ebben igazuk volt-e, az persze másik kérdés, és nem is tudom rá a választ. :)

(#387) Timer válasza kaciokos (#386) üzenetére


Timer
veterán

Még jó, hogy van gyári Témák app előtelepítve, ami semmire nem jó a jelek szerint.

(#388) kaciokos válasza Timer (#387) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezt észre se vettem. :) Na, akkor a Huawei mindkét tábornak adott egy pofont :D

(#389) ferasorion


ferasorion
kezdő

Sziasztok!

Mit szóltok hozzá, hogy nem lesz rá új foverzio, mert a google nem támogatja az android tableteket többé? Teljesen elbizonytalanitott, most akartam lecserelni erre az M2-t.. 😵

(#390) nagysandor79 válasza ferasorion (#389) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

ez mit jelent ?

(#391) Timer válasza kaciokos (#388) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem eddig sem adott túl sok támogatást a Google a tabletekhez, jórészt a gyártók portolták rá a saját launcherüket a rendszerre. Maga az Android pedig kis túlzással egy kenyérpirítóra is telepíthető, szóval én még nyugidtan megvenném azt a tabletet! :)

Hogy mást ne mondjak, van olyan TV BOX is a piacon, amelyen android fut, és ebook reader is, egyiket sem támogatja hivatalosan a Google.

[ Szerkesztve ]

(#392) kaciokos válasza Timer (#391) üzenetére


kaciokos
őstag

Gondolom, nem nekem akartál válaszolni, de amúgy egyetértek azzal, amit írtál, még csak talán annyi, hogy a Huawei eddig sem jeleskedett a főverzió frissítésekben a tabletein, én nem is vártam az M5-re Pie-t.

(#389) ferasorion - Ez az infó amúgy honnan jött?

(#393) Timer válasza kaciokos (#392) üzenetére


Timer
veterán

Igen, bocs, rossz helyre nyomtam a választ. Az infó gondolom, onnan jött, hogy a Google ChromeOS-szel felvértezett tableteket mutatott be a napokban, amelyek ráadásul natív android app támogatással is rendelkeznek.

(#394) ferasorion válasza Timer (#391) üzenetére


ferasorion
kezdő

Az én M2-sem se kapott sok frissitést. Meghagyták android 5.0-an.. Amivel mondjuk tök jól elvagyok, de kicsit vérlázitónak érzem hogy szinte semmi támogatást ne kapjak egy vadonatúj tabletre..

[ Szerkesztve ]

(#395) ferasorion válasza kaciokos (#392) üzenetére


ferasorion
kezdő

Konkrét cikkel még nem sikerült találkoznom, de YouTuben 1-2 tech videóban hallottam róla a héten.

(#396) kaciokos válasza ferasorion (#395) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, nem a te jószándékodban kételkedem, de egyelőre nem vagyok meggyőzve, hogy a hír nem kacsa vagy félremagyarázás-e, tekintve, hogy írott formában sehol nem jelent meg, ami manapság minimum fura.

(#397) nyuszi123456


nyuszi123456
aktív tag

Létezik a Mediapad M5-nek vagy a kisebb verziónak versenytársa

- SIM kártyával

- QHD vagy a 8" verziól esetében legalább fullHD felbontásban.

- ne túlozzuk el az elvárásokat, csak kérdezem, hogy esetleg 3db kártyahellyel /2 sim és egyidejűleg memoriakartya/

Bármilyen márka szóba jöhet, de elég a nálánál olcsóbbakat felsorolni.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#398) fPApi válasza nyuszi123456 (#397) üzenetére


fPApi
őstag

Ha az M5-höz hasonlítjuk, akkor nincs (max. az M3). Egyébként persze vannak használható tabletek, de valami bibi mindegyiknél van.

(#399) Timer válasza nyuszi123456 (#397) üzenetére


Timer
veterán

Xiaomi Mi Pad 4 Plus. Ezzel szemezgettem, de végül maradt a Huawei, mert árban csak kicsivel jobb a XIAOMI, viszont hivatalosan Magyarországon egyelőre nem került forgalomba, tudtommal.

(#400) Mr. Nimbus válasza nyuszi123456 (#397) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Ahogy Timer kolléga írja a Xiaomi Mi Pad 4 lehet alternatíva, de az LTE-s verzióban is csak hibrid tálca van. Mondjuk a hivatalos Mi boltot felhívnám a Lurdyban, hogy Ők sem tartanak-e belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.