Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) bigsee válasza Kkromer (#550) üzenetére


bigsee
addikt

Még mindig itt gyötröd magad? :D Teccik a mediapad, valld be, az S4 mégiscsak egy Samsung... :D Egyébként amire válaszoltál nem neked szólt!

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#552) Timer válasza bigsee (#551) üzenetére


Timer
veterán

Istenem, de röhögnék, ha kiderülne, hogy ez valami youtube korlátozás, és az S4 sem játssza le FHD-nél nagyobb felbontásban. Mellesleg olyanról se hallottam még, aki ennyire ragaszkodna youtube 2K lejátszáshoz. Egy tableten. Anyám szavai jutnak eszembe: "Jó dolgukban azt se tudják már, mit kezdjenek magukkal..."

(#553) kaciokos válasza Timer (#552) üzenetére


kaciokos
őstag

Srácok, koncentráljatok a post lényegére: "Viszlát Huawei topik!" :DD

(#554) bigsee válasza Kkromer (#550) üzenetére


bigsee
addikt

Viszlát!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#555) Huntun


Huntun
újonc

Sziasztok!

Tegnap vettem a 220volt-nál egy ilyen tabot( 124.900) Nagyon pöpec kis gépnek tűnik.

Azt szeretném megkérdezni, hogy OTG képes a készülék?

(#556) ®abstract®


®abstract®
őstag

kedves tulajok!
meg tudnátok nézni mennyi ramot eszik a droid újraindítás után és használat közben?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#557) kaciokos válasza Huntun (#555) üzenetére


kaciokos
őstag

Igen, OTG képes.

(#556) ®abstract® - Konkrétan mire vagy kíváncsi? Ha újraindítás után megnézem a memória-használatot, akkor abban benne lesz a háttérben futó appjaim memória-használata is. A "használat közben" pedig elég relatív. Sajnos itt is működik a Huawei erőszakos memória-felszabadító rutinja, vagyis hajlamos akkor is kilőni futó alkalmazásokat, ha még van szabad RAM, csak hogy minél több szabad RAM legyen. :(

[ Szerkesztve ]

(#558) ®abstract® válasza kaciokos (#557) üzenetére


®abstract®
őstag

köszi a válaszod :) megvan a pénzem a tabletre :) azért érdeklődök mert ócsó kínai telóm van 4gb ramos,de a 7 s droiddal 1giga 1300Mega a droid fogyasztása..6 os droid 600-800Megát evett..szóval érdekes lehet.
én játékra használnám inkább,net,filmezés.
jó,mondjuk én most is hibernálom az appokat(45db) ami nem fontos,így nem pihennek a háttérben..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#559) Timer válasza ®abstract® (#558) üzenetére


Timer
veterán

Nálam elég sok app van fent, azt írja, 2,4 gigabyte szabad a memóriából.

(#560) ®abstract® válasza Timer (#559) üzenetére


®abstract®
őstag

köszi,ez jó hír :) akkor megveszem :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#561) Timer válasza ®abstract® (#560) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk, a Huawei legendásan rosszul kezeli a memóriát, abból a szempontból, hogy bezárogatja a háttérben futó appokat. Nekem speciel nincs rossz tapasztalatom, de nem is nézegetem két percenként, hogy miből mennyi szabad erőforrás van még.

(#562) ®abstract® válasza Timer (#561) üzenetére


®abstract®
őstag

igen,ilyesmiket én is olvastam huawei telefon lakóktól.nembaj,újranyitom ami kell,megszokást igényel..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#563) vlesi69 válasza ®abstract® (#556) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem átlag 2.6-2.8 szabad.

(#564) ®abstract® válasza vlesi69 (#563) üzenetére


®abstract®
őstag

azzz világszám :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#565) vlesi69 válasza ®abstract® (#564) üzenetére


vlesi69
senior tag

Amiket használok, Chrome, Mx player, Gmail, galéria, és a gyári cuccok. A többi le van tiltva mert nem használom.

(#566) ®abstract® válasza vlesi69 (#565) üzenetére


®abstract®
őstag

értelek.sokmindent kikapcsolok vagy letiltok én is.többek közt az összes google appot,más böngésző elég nekem alapvetően,de a chrome ot utálom.
mxplayer,vlc pont kedvenc :)

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#567) kaciokos válasza ®abstract® (#564) üzenetére


kaciokos
őstag

Sajnos nem annyira, mert nem tudod kihasználni: tegnap pont elkaptam egy pillanatot, amikor ránéztem a futó alkalmazásokra, a szabad memória 2 GB volt, aztán hirtelen elketdett nőni 2,5 Gb-ig, vagyis a rendszer annak ellenére kilőtt háttérben futó programokat, hogy még 2 GB RAM szabadon volt. Ez akkor gáz, ha pl. olyan oldalak vannak nyitva egy böngészőben, amik újratöltve megváltoznak, pl. éppen egy szállásfoglalás vagy egy autókonfigurálás közepén vagy, akkor kezdheted előről. :(

A helyzet nem katasztrofális, de nem is rózsás.

(#568) vlesi69 válasza ®abstract® (#566) üzenetére


vlesi69
senior tag

Mért utálod? Nekem bejött eddig, szinkronizálja a telefont a tabot és a laptopomat. Bár a sok reklámot utálom AdBlock sem szűr ki mindent. Még a Firefox a jó.

(#569) kaciokos válasza vlesi69 (#568) üzenetére


kaciokos
őstag

Nekem azért nem jön be, mert nem lehet beállítani, hogy ha új lapot nyitok, a könyvjelzők jelenjenek meg, ehelyett teleszemeteli minden marhasággal. Telefonon Samsung böngészőt, tableten Operát használok.

(#570) vlesi69 válasza kaciokos (#569) üzenetére


vlesi69
senior tag

Sajnos alkalmazkodni kell ezekhez a sok sz@r alkalmazáshoz, tele rakják mindennel. Nekem is nehezemre esett megszokni de amiket használok hozzászoktam már nem zavar.

(#571) ®abstract® válasza kaciokos (#567) üzenetére


®abstract®
őstag

ez,ilyen rendszer ezek szerint.ha így működik a telefonjaikon is akkor vagy megszoksz vagy megszöksz kategória.böngészőkbe az újratöltést kikapcsolom,pont emiatt.ami példákat írtál olyan veszély nem fenyeget :)
(habár KGFB váltásnál szívás volt az újratöltögetés..)

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#572) ®abstract® válasza vlesi69 (#568) üzenetére


®abstract®
őstag

mert erőforrásigényes.droidon 5-6-8-10 szál fut a ramban.1,5 giga ramot könnyen megeszik.ez windows alatt még több.a mindenféle beépülő kitörölhetetlen kéretlen program csak hab a tortán..
a chrome böngésző:továbbá,buta,korlátolt,eröltetett.

évek óta más böngészőket használok:cm browser,uc browser.mind2 ad blokkeres,fordítani tud,oldalak mentése html be.oldalakon videók letöltése. sőt utóbbi letöltés gyorsítóval(duplázni tud). további xtra böngésző:puffin browser. :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#573) kaciokos válasza ®abstract® (#571) üzenetére


kaciokos
őstag

Ezt az újratöltés kikapcsolását kifejtenéd? Melyik böngészőben lehet ezt megincsálni?

(#574) ®abstract® válasza kaciokos (#573) üzenetére


®abstract®
őstag

amelyik böngésző támogatja.beállításokban keresendő.oldalak előtöltése-kikapcs,ilyesmi.chrome ban is volt ilyen lehetőség.64.v.ban.
a cm & a uc browser tudja ezt+betöltik az utolsó folyamatot.ott folytathatod ahol abbahagytad.szóval..

chrome böngészőn kívül is van élet :)

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#575) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Végül megvettem, megszívtam, elállok a vásárlástól....

(#576) bigsee válasza Kkromer (#575) üzenetére


bigsee
addikt

Mit?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#577) Kkromer válasza bigsee (#576) üzenetére


Kkromer
aktív tag

A nagy Huaweit...

Nem hallgattam az ösztönömre.

[ Szerkesztve ]

(#578) kaciokos válasza Kkromer (#575) üzenetére


kaciokos
őstag

Huhh, egy pillanatig majdnem befostam... :)

(#579) bigsee válasza Kkromer (#577) üzenetére


bigsee
addikt

Hát akkor vedd meg a lite-ot, vagy az M3-at, ha a nagy nem tetszik... :D

De EZT ne csináld, mert nem ildomos! MInek vetted meg, ha nem játszik le négykát...?

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#580) Kkromer válasza bigsee (#579) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Csak az ára miatt.

(#581) ®abstract® válasza Kkromer (#577) üzenetére


®abstract®
őstag

kolega úr! ha olyan xar ez a hüvely M5 lte tablet akkor add el.50ezret adok érte :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#583) ®abstract® válasza Kkromer (#582) üzenetére


®abstract®
őstag

ok.a 4K tartalmakkal kapcsolatban: kb.1000$ os áron vannak windows tabletek amik I5,I7 s procival képesek a 4K tartalmakra.szóval,lehet az a vonal neked szól..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#584) fPApi válasza Kkromer (#582) üzenetére


fPApi
őstag

Én csak azt nem értem, hogy miért vetted meg? Hiszen korábban egyértelműen azt írtad, hogy eldöntötted, és nem ezt veszed (pl. itt). Ha ezek után mégis ezt vetted, hát ...

(#585) AKG


AKG
tag

Sziasztok!

Következőben kérném ilyen tablettel rendelkező fórumtárs segítségét.

Az érdekelne,ez a készülék támogatja az okosóra csatlakozását?

A samsung tabletekre nem lehet telepíteni a play áruházból a wearable alkalmazást.

Tehát ha esetleg valaki megnézné,hogy letölthető,telepíthető erre a készülékre azt megköszönném!

(#586) synar válasza AKG (#585) üzenetére


synar
őstag

Sajnos nem engedi telepíteni.
Galaxy wearable: '' Sajnos az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval.''

(#587) AKG válasza synar (#586) üzenetére


AKG
tag

Köszönöm!

(#588) Kkromer


Kkromer
aktív tag

Készülék vissza a 220volt-ba.

Elméletileg 14 napon belül visszautalják a vételárat. ( 124.900).

(#589) ®abstract® válasza Kkromer (#588) üzenetére


®abstract®
őstag

nagy hal vagy.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#590) Kkromer válasza ®abstract® (#589) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Mert?

(#591) bigsee válasza Kkromer (#590) üzenetére


bigsee
addikt

Mindenről tudni akarunk, "én és a Huawei" címmel publikáld, l.sz.! :DDD

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#592) Kkromer válasza bigsee (#591) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Egyről tudhattok: hulladék ez tablet. Ennyi!

(#593) kaciokos válasza Kkromer (#592) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem unod még? :( Mert én már nagyon.

(#594) Kkromer válasza kaciokos (#593) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Pörgess tovább, vagy cáfolj!

(#595) vlesi69 válasza Kkromer (#592) üzenetére


vlesi69
senior tag

Dehogy hulladék! Szerintem csúcs tab, mind minőség és tudás, jó kijelző stb. Nem értem mi a gondod vele?

(#596) kaciokos válasza Kkromer (#594) üzenetére


kaciokos
őstag

Tudom, hogy nem kéne belemennem, de nem bírom megállni: a piacon levő egyik legjobb 10"-os Androidos tabletről beszélsz. Erős a proci, szép a kijelző, jól szól, sokáig bírja az akku, van elég RAM, stb. Persze nem hibátlan, de nem sok nála jobb van a piacon.

Részedről az egyetlen érv, amit megfogalmaztál ellene, hogy nem játszik le YouTube videót FullHD-nál nagyobb felbontásban. Elismerem, tényleg nem. Rajtad kívül még embert nem láttam, akit ez zavart volna, de elfogadom, hogy téged igen. Ezt elmondtad, meghallgattuk, ez is egy vélemény. Innentől a többi kommented (pl. "hulladék ez tablet") csak trollkodás. Kérlek, ne trollkodj. Köszi.

(#597) Kkromer válasza kaciokos (#596) üzenetére


Kkromer
aktív tag

Akkor kicsit részletesebben:

Bár 2K a kijelző, minden anyagot FullHD- ben jelenít meg....
YouTube is max. 1080p felbontású...ez röhejes.
2-3 gigás 4K-s anyagagot (mkv) kvázi nem játszik le. Rögtön lefagy. Sokszor 1080p sem megy, akadozik.
Kijelző pirosas, nem színhelyes filmeknél, persze , amit lejátszik.
Akksi max.8 órát tud kb.150 nites fényerővel. Ez nagyon kevés. Kb.a netezés is ennyi.
Fényerő benti használathoz elég. Ha totál sötétben használjuk, nagyon kijön a gyenge kontraszt.
Oldalak megnyitása lassú!
Egyetlen pozitívum, h csodás a hangja. De ennyi

(#598) vlesi69 válasza kaciokos (#596) üzenetére


vlesi69
senior tag

Igazad van, csatlakozom hozzád! De nem értem minek tíz colra 4 ks videó, a full hd is bőven elég.

(#599) kaciokos válasza Kkromer (#597) üzenetére


kaciokos
őstag

1. A 4K-s megjelenítés 10"-on szerintem proci erőforráspazarlás, de már korábban is elismertem, hogy nem minden helyzetben tudja (pl. Youtube), ez igaz. Amúgy nem minden anyagot FullHD-ban jelenít meg, ezt nem tudom, miből gondolod, de még ha így lenne, akkor sem érezném komoly hátránynak.

2. A kijelző nem AMOLED. Az AMOLED szebb, nagyobb a kontrasztja, de hajlamos beégésre. Kinek mi a fontos. Amúgy ha pirosasnak látod, lehet kalibrálni.

3. Akkumulátor. Idézek a tesztből: "150 niten 11 órán át lehet netezni és 16 órán át videózni, ami táblagépes szinten abszolút helytálló" Nem teszteltem, de érzésre nálam bazi sokáig bírja. Nem tudom, a 8 órás adatod honnan származik.

4. Ha weboldalak megnyitására gondolsz, akkor az nálam Operával pörög, mint annak a rendje. Erre nem panaszkodott senki.

[ Szerkesztve ]

(#600) Kkromer válasza kaciokos (#599) üzenetére


Kkromer
aktív tag

1. Sajnos nem jelenít meg se 2K, se 4K-t. Igen komoly hiányosság.

2.próbáltam kalibrálni, sikertelenül.

3. Az akkumulátort 2 feltöltési ciklus után teszteltem, mértem. A tesztben szereplő 11 és 16 órát meg sem közelítette. Egyik fronton sem tud 8,5 óránál többet, 150-200 niten. 4. Nálam a Chrome mellett az Opera sem volt gyorsabb.

5. Hiába MX player...VLC...talán a legjobbak...még a fullHD mkv anyagok is gyakran megröccennek. 2K -s anyagnál már szaggatott, 4K-t nem viszi. A tabra feltett anyagokat a telóm, saját lejátszójával vígan vitte. ( Asus Zenfone 5z Snapd. 845) A kirin 960 nem túl acélos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.