Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) lcee79 válasza Timer (#298) üzenetére


lcee79
őstag

Mondjuk nem értem miért törölted le a gyári időjárás appot...
Szerintem jó...

Apk mirror-on biztosan fenn van...
(bár most elkezdtem keresni, így hirtelen elsőre nem találtam...)

A képeknél meg azt vettem észre, hogy a program magától csinál egy fekvőt akkor is ha állót töltöttem le és fordítva is,
Szóval tölts le valami nagy felbontású fekvő képet és megcsinálja automatán állóra is.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#302) stemplar07 válasza vicze (#17) üzenetére


stemplar07
őstag

[link]

Huawei MediaPad M5 10 Bluetooth Audio Codecs

elvileg tudja az AptxHD-LDAC -ot is de valaki próbálta már ? ( a fejlesztői beállításokban megnézhető ..lenne)

(#303) Timer válasza lcee79 (#301) üzenetére


Timer
veterán

Csak azért töröltem le, mert Chronus-t akartam használni, de aztán rájöttem, hogy elég jó a gyári widget is. Na igen, aztán jött a fekete leves, mert az meg így nem mutatja az időjárást.

A képekből letöltöttem néhány éppen akkorát, mint a kijelző felbontása, mégis ergya a végeredmény...

Más. Használ valaki Nova Prime-ot ezen a készüléken? Van egy olyan érdekessége, hogy ha elfordítom vízszintsebe a kijelzőt, a dokk nem kerül át az alsó oldalra, hanem marad a jobb oldalon, mint portrait üzemmódban, a különbség csupán annyi, hogy az ikonok elfordulnak. Azért érdekes, mert ugyanezzel a konfiggal használom a Samsung A 10.1 készüléken, és ott rendesen lekerül elfordítás esetén a helyére. A beállításokat áttúrtam, de semmit nem látok, amivel befolyásolni lehetne ezt a részt.

stemplar07: a BT beállításokat valóban lehet állítgatni a fejlesztői beállításokban, de az AptX HD nálam a legmagasabb érték. Ami érdekes, hogy látszólag meg sem jegyzi a választást a készülék, mindig marad alapértelmezett módban. Ez azért gáz, mert így nem kompatibilis a Fitbit, és még egy csomó más eszközzel sem, de ezt már megszoktam, Huawei "sajátosság".

[ Szerkesztve ]

(#304) atikó válasza stemplar07 (#302) üzenetére


atikó
őstag

Az LDAC remekül működik.

(#305) stemplar07 válasza Timer (#303) üzenetére


stemplar07
őstag

Köszi a választ :) nos volt P20 Pro-m és az Astell & Kern XB10 (AptxHD-t) , az EarStudio ES-100,esetén pedig az LDAC 990-et is kijelezte , mivel a régi Samu S2-t leváltanám , ezekhez a kütyükhöz keresnék LDAC kompatibilis tabot.. alapvetően az AptXHD sem rossz már, 660kbps mert a Samu S2 csak a sima Aptx-et tudja ..
a kijelzőt kéne megnéznem valami kiállított darabnál, hogy az Oled után nem lesz-e furcsa ..

(#306) stemplar07 válasza atikó (#304) üzenetére


stemplar07
őstag

:D köszi a választ ! na végre , akkor viszont esélyes lehet a dolog , mert amit az LG V30-on tud az EarStudio ES-100 LDAC-on az szenzációs , a BT kapcsolathoz képest természetesen ..

(#307) Timer válasza stemplar07 (#305) üzenetére


Timer
veterán

A kijelző kapcsán nekem csak a relatíve alacsony fényerő tűnt fel, ennek a tabnak 3/4-r-e húzva van olyan fényereje, mint a Galaxy A 10.1-nek volt félállásban, de szobában tökéletes így is, nem jelent problémát, kültéren szerintem már bajos lehet. AMOLED telókat használok már egy ideje, nem érzem rossznak vagy bántónak ezt az IPS panelt, nyilván nincs olyan feketéje, de a színátmenetek rendben vannak, és nincs túlszaturálva sem, ha élénkről átrakod normálra a beállításokban. Először én is tartottam tőle, de nem rossz ez, a Galaxy TAB S3 jobb volt kijelzőben, viszont úgy szaggatott, mint anyám a nokedlit vasárnaponként, ami sokkal bosszantóbb egy tabnál, minta panel típusa, szvsz. Ez a cucc sokkal fluidabb, így szerintem vagy ezt veszed ennyiéárt, vagy az S4-et annyiért, de nekem arra már nem volt keretem.

(#308) lcee79 válasza stemplar07 (#305) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem volt előtte pár tab, és OLED-es telefonom van, de szerintem a képminősége kifogástalan.
Fényereje este otthon mikor használom jó, de kint még nem próbáltam.
De direkt töltöttem le nagyon extrém szines háttereket, és szerintem nem nagyon marad el az oledtől
Az azelőtti tabletek sehol sem voltak ehhez, és az egyik egy ipad volt "retina kijelzővel" :)

Szóval a képminőséggel nem lesz gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#309) lcee79 válasza Timer (#303) üzenetére


lcee79
őstag

Az előző sony telefonomon, amin nem tetszett a gyári launcher azon használtam NOVÁ-t, most épp nem használom a novát, pedig meg is vettem kemény 125 ft-ért mikor akciós volt. :)

Ha ez így van biztos valami bug, nem hinném hogy beállítás kérdése.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#310) atikó válasza matex (#297) üzenetére


atikó
őstag

Nekem is megerkezett ahogy bekapcsoltam az internetet.

(#311) stemplar07 válasza Timer (#307) üzenetére


stemplar07
őstag

:D ,,...mint anyám a nokedlit vasárnaponként...,, ez jó
kb. a Tab S2 is ilyen , viszont a kijelzője szép .. na ma megnézek egyet a mm -ban ..

(#312) stemplar07


stemplar07
őstag

a VLC-t engedi feltenni a play áruházból ? merthogy a P20Pro ra-nem mert ,,kicsit,, összevesztek a Huawei -el ..

(#313) kaciokos válasza stemplar07 (#312) üzenetére


kaciokos
őstag

Engedi, én is azt használom. A vlc csak egyes Huawei telefonokat zárt ki, tableteket nem. Egyébként én a tableten nem is tapasztaltam azt a fajta agresszív memóriakezelést, amire a Huawei telefontulajdonosok általában panaszkodnak.

(#314) stemplar07 válasza atikó (#304) üzenetére


stemplar07
őstag

:) na akkor, itt a Mediapad 5 (10,8) pro az ölemben ... hol az az LDAC ? mert ez itt csak max. sima AptX-et tud úgy látom, egyenlőre nem hajlandó ... khhhmm , jó lenne ha felhomályosítanál erről,..( köszi) Te mivel használod LDAC-ban ?

Én a V30 on LDAC ban kiválóan működő ,,Radsone EarStudio ES-100- al próbálom, de csak a 16 bitet engedi ..

[ Szerkesztve ]

(#315) stemplar07 válasza stemplar07 (#314) üzenetére


stemplar07
őstag

(#316) Timer válasza stemplar07 (#315) üzenetére


Timer
veterán

Ezt hogy csinálod? Nálam marad SBC-n, hiába nyomom át másik opcióra!

Szerk.: Meg is van! Landscape üzemmódban át tudom állítani, és meg is jegyzi a beállítást, portraitben meg nem. Besz@rás! Ez másnak is ilyen?

Szerk2. : Elszóltam, át tudom állítani, de nem jegyzi meg, ha kilépek a menüből, visszaáll alapértelmezettre. Amúgy nálam van AptX HD is!

[ Szerkesztve ]

(#317) stemplar07 válasza Timer (#316) üzenetére


stemplar07
őstag

Nálam is kellene lennie, sőt LDAC 990_nek is... De csak az Aptx megy

(#318) stemplar07 válasza Timer (#316) üzenetére


stemplar07
őstag


Az LG V30 on így néz ki.. :D
És a TIDAL MQA Master

[ Szerkesztve ]

(#319) atikó válasza stemplar07 (#314) üzenetére


atikó
őstag

Sony wh1000xm3 hasznalom, az alkalmazas irja hogy atvitel ldac.

(#320) stemplar07 válasza atikó (#319) üzenetére


stemplar07
őstag

:) köszi a választ
nos ha a fejlesztői módba belépsz akkor is látod az,hogy LDAC ? mert az EarStudio ES-100 is kiírja,( ez mondjuk egy multinormás DC/AMP) de valójában sima Aptx a tablet szerint , érdekes

(#321) stemplar07 válasza atikó (#319) üzenetére


stemplar07
őstag

Aptx ennyit tud egyenlőre ..a Tab s2VE még ezt sem tudta

(#322) lcee79 válasza stemplar07 (#321) üzenetére


lcee79
őstag

Hi!

Olvasgatom itt a hozzászólásokat
találtam egy oldalt, elvileg ezt tudja.
HUAWEI MEDIAPAD M5 10 BLUETOOTH AUDIO CODECS
itt fel van sorolva minden
sőt rákerestem a LG V30-ra és pont ugyanaz
de ldac a sony találmánya sony cuccokkal biztos kompatibilis...

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#323) stemplar07 válasza lcee79 (#322) üzenetére


stemplar07
őstag

:) ..elvileg,..és én is olvastam (az XDA-n is panaszkodtak) de az ES-100 is ,,csak,, Aptx-et mutat , a fejlesztői módban is, az LG V30 viszont valósan tudja és ki is írja (LDAC 990).. emellett az Aptx oldalán nem is szerepel az M5 még a sima AptX kompatibilis eszközök között sem.. mindegy is ( még jó ,hogy tudja legalább azt ), azt Aptx sem szól rosszul ..alapvetően a TIDAL-hoz kellene

[ Szerkesztve ]

(#324) stemplar07


stemplar07
őstag

:) amúgy egész jó 👍 ez a Tab , és mennyit számít az 1" meg a képarány 16:10 , sokkal jobb a ,,média fogyasztás,,így a kijelző is baráti , napfényben meg nem használtam eddig sem ..

[ Szerkesztve ]

(#325) lcee79 válasza stemplar07 (#324) üzenetére


lcee79
őstag

Mondtam, hogy a kijelzővel nem lesz gond :)
Én meglepően jónak láttam, ahhoz képest, amit előtte gondoltam :)

Sajnos semmi bluetooth audio eszközöm nincs, hogy kipróbáljam a beállításokat.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#326) atikó válasza stemplar07 (#320) üzenetére


atikó
őstag

valóban nincs ott a LDAC, de beszéltem a Huawei támogatási emberkével, azt mondta, hogy támogatja mert 8.0 van rajta( ja, ezt én is tudom) lesz egy frissítés ami Bluetooth 5.0 varázsolja és akkor elérhető lesz rendesen az LDAC, nekem a Sony fülessel azért működik mert az alkalmazás segít ebben.

(#327) lcee79 válasza stemplar07 (#315) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem ebben a menüben az aptx hd is ott van, nálad az nem szerepel...

Alatta lévő menüpontokban pedig ki lehet választani 96 kHz ig és 32 bitet is akár.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#328) stemplar07 válasza atikó (#326) üzenetére


stemplar07
őstag

:) köszönöm, valóban függhet a BT 5 től is mert a V30 on az van . Reméljük lesz benne valós LDAC is

(#329) Ablakos


Ablakos
őstag

LTE típusra kapott valaki frissítést? (CMR AL09)

(#330) lcee79 válasza Ablakos (#329) üzenetére


lcee79
őstag

rá szoktam nyomkodni, de még nincs frissítés nálam sem. :(
Sima (nem lte-s modell)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#331) kaciokos válasza lcee79 (#330) üzenetére


kaciokos
őstag

Nálam már megjött a WiFis modellre, a GPU turbón kívül augusztus 1-jei biztonsági szint van benne.

(#332) matex


matex
tag

Tulajdonképpen a Game Suite, és azon belül a Játék mód a GPU Turbo?

(#333) kaciokos válasza matex (#332) üzenetére


kaciokos
őstag

Tudtommal igen.

(#334) atikó válasza stemplar07 (#328) üzenetére


atikó
őstag

Pedig nem kelleneert az oreo alapból tartalmazza.
Ablakos: nekem lte verziom van es megerkezett a 181.
Már létezik 183 is szeptemberi bizt.csomag.

[ Szerkesztve ]

(#335) stemplar07 válasza atikó (#334) üzenetére


stemplar07
őstag

nekem is LTE és 181 van rajta

az LTE nem mindegyik oreo készüléken van, sőt az AptXHD sem .. a Samsungokon, max Aptx van , vagy LDAC de nem a 990 kbps

(#336) lcee79 válasza matex (#332) üzenetére


lcee79
őstag

Nem csak annyi, mert elvileg azt jelentené, hogy növekedik a teljesítmény a fogyasztás meg csökken, és a melegedés. Vannak leírások.
itt egy,
meg itt is,
meg egy tech2-s teszt.
De elvileg olyan játék ami ezt kihasználná, ahogy kell az nem sok van :)

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#337) lcee79 válasza stemplar07 (#335) üzenetére


lcee79
őstag

Mate 10 pronál ott az ldac is...

Gondoltam ha már úgyis itt van megnézem ezt is ☺️

Emlékeim szerint csak a 4.2 a Bluetooth verziója. De most így hirtelen nem találtam meg, hol lehet megnézni.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#338) matex válasza lcee79 (#336) üzenetére


matex
tag

Ezeket olvastam én is. De az egyik rögtön ellentmondás, ugyanis elvileg csökkenne a fogyasztás, viszont a játék mód leírása szerint "javítja a játékok teljesítményét, de növeli a fogyasztást". Szóval nesze semmi...

(#339) stemplar07 válasza lcee79 (#337) üzenetére


stemplar07
őstag

köszi :) de itt van az LG V30 ott vigyorog az LDAC 24bit

ugyanakkor a az M5 csak Aptx-et 16 bitet enged ..aztán miért ? brrrr :W

[ Szerkesztve ]

(#340) lcee79 válasza stemplar07 (#339) üzenetére


lcee79
őstag

Ezt mondtam is tegnap, hogy nem értem nálad miért nincs aptx hd, mert nálam van az m5-ön is.
És nem tudom, hogy ezzel az ear studio mit csinálna pontosan,
de ki lehet választani 24 és 32 bitet is a fejlesztői beállításokban...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#341) stemplar07 válasza lcee79 (#340) üzenetére


stemplar07
őstag

:(( köszi értem én .. neked is független LTE-s van ?(legutolsó FW) már csak itt lehet a difi , illetve az Earstudio támogatásán, is múlhat , ami ugye max 24 bit LDAC lehet .. de kipróbálom az Astell & Kern XB10 -en, ott van Aptx HD is ..

(#342) #10647296


#10647296
törölt tag

Sziasztok!
Egy kérdés, apunak vettünk egy M5öt telekomtól, főleg tvgo használatra, de az első 6 közszolgálati csatornan kívül nem jön be semmi. Tv2 Rtlklub betölt de nincs kép. Tudna valaki segíteni mi lehet a gond?

(#343) zebede válasza #10647296 (#342) üzenetére


zebede
őstag

A gond szerintem maga a TVGO alkalmazás, meg a telekom...
Nekem is több eszközömön gond nélkül működik, de pont ezen a Huawei M5-ön nem.
De ha beleolvasol az app értékeléseibe a play áruházban láthatod, hogy többen vannak így ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#344) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

üdv. már régóta szemezgetek egy ilyen tabbal.
pár kérdésem lenne vele kapcsolatba. a sim.es változatra "pályáznék"
1. olvastam hogy van pro változat az miben különbözik a simától ?
2. mennyibe kerül hozzá egy gyári bill?vagy honnan lehet beszerezni?
3. várható -e vajon "nagyobb" ár esés mostanság?illetve melyik bolt netes áruházból érdemes megvásárolni?
segítségetek köszönöm.

(#345) kaciokos válasza nagysandor79 (#344) üzenetére


kaciokos
őstag

1. Abban, hogy adnak hozzá gyári billentyűzetet.
2. passz
3. Én arra számítottam, hogy nyár végére lemegy 120 ezer Ft-ra a hivatalos ára, ebben tévedtem, de szerintem lassan lejjebb fog menni. Én csak hivatalos forrásból venném, de kinek a pap ugye...

(#346) nagysandor79 válasza kaciokos (#345) üzenetére


nagysandor79
aktív tag

köszi.
én is hivatalos forrásból szeretném beszerezni. csak úgy gondoltam van-e ajánlott bolt vagy áruház .

(#347) szaki04 válasza nagysandor79 (#344) üzenetére


szaki04
senior tag

1. olvastam hogy van pro változat az miben különbözik a simától ?

Az itthon egyelőre nem forgalmazott, stylusszal szerelt és billentyűzetes kiegészítőt kínáló M5 Pro egyenesen az iPad Pro babérjaira tör, úgyhogy a sencseniek ambíciói nem csillapodtak.

Én a MM-ban vettem 116,900.-, kb. fél éve.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#348) stemplar07 válasza nagysandor79 (#344) üzenetére


stemplar07
őstag

Ebay 25-35 között+ áfa (Kínából) kapható, nagyon klassz, de ugye no HUN billentyűzet , nos hogy ez ide kerüljön magyar querty-vel , kicsi az esély ..

(#349) zebede


zebede
őstag

Akinek van TVGO-ja megnézné hogy az első hat közszolgálati adón kívül betölt e a többi csatorna ezen a tableten?

Holnap küldöm vissza a tékomnak emiatt és a reklamácio miatt jó lenne tudnom.

Köszönöm! :R

(#350) Mr. Nimbus válasza zebede (#349) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Nekem sem működik, már levelezek velük egy ideje emiatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.