Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) szaki04 válasza alberttt (#1250) üzenetére


szaki04
senior tag

Ez remek hír. Ezek szerint rosszul tudtam.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1252) ®abstract®


®abstract®
őstag

[link] Na végre megérkezett a méltó utód olvashatunk róla tesztet is magyarul :K
Piszok drága lesz de majd idővel olcsóbb is lehet :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1253) Magnat válasza ®abstract® (#1252) üzenetére


Magnat
veterán

Plusz Google szervizek nélkül kb az emberek 99%-ánál nem játszik ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1254) ®abstract® válasza Magnat (#1253) üzenetére


®abstract®
őstag

akkor én az egy százalékot biztosan erősítem :K
A fene tudja :U én például abszolút megvagyok nélkülük, mert böngészőből el tudom érni ami kell nekem. Nem kellenek a Google nak a telepített alkalmazásai, sok felesleges kacat amik futnak a háttérben állandóan. :))

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1255) Divinity válasza ®abstract® (#1254) üzenetére


Divinity
őstag

Hát én pl nem lennék meg nélkülük. Főleg ennyi pénzéert nem szenvednék a PWA-kkal minden Google app esetben. Nálam pl napi használatban van a Maps, YouTube, YouTube Music, Calendar, GMail

Sose terveztem Samu tabot venni de az M5 után valószínűleg muszáj lesz :(

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1256) Ablakos válasza ®abstract® (#1254) üzenetére


Ablakos
őstag

Próbáltál már eszközt GMS nélkül?
Ha nem is a "kacat" alkalmazásokról maradsz le, nagyon sok külső forrásból telepített apk használja a GMS funkciókat. De nem egy ilyen Google licensz nélküli eszközön.
Persze ez nem zavarja az 1%-ot negyed millióért. :U

(#1257) ®abstract® válasza Ablakos (#1256) üzenetére


®abstract®
őstag

Persze próbáltam többet is és használok is és én abszolút meg tudok lenni a Google szolgáltatások nélkül, pláne az alkalmazásai nélkül. Sok alkalmazás A Google play szolgáltatásokat igényli de ennek csak annyi értelme van hogy a reklámokat tolja az arcodba más előnye nincs csak hátránya.pontosabban le tudnak hallgatni megtudnak figyelni le tudjak csekkolni hogy hol vagy merre jársz, pontosan.
meg amint írtam is hogy böngészőből elérhető ami fontos a többire meg egyszerűen nincsen szükség szerintem :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1258) Magnat válasza ®abstract® (#1257) üzenetére


Magnat
veterán

Nyilván nem mindenkinek, de sztem Kínán kívül tényleg nagyon kevés az, akinek nem fontos a GMS ... pont egy másik topikban írtam ma, h az lenne sztem a Huaweinek a mentőöv, ha Trump szépen elbukna a következő választáson és felfüggesztenék a Huawei bojkottját ... bár a Huawei kijelentette, h már nem akar visszatérni a GMS-hez, de ha lenne legális módja a GMS telepítésének, az nekik is nagy könnyebbség lenne, mert aki akarná, az tudná használni a GMS-t anélkül, h a fejük fölött lebegne, h a Google tiltja az accountjukat (a Google is bukik a Huawei bojkotton, de nem kizárt, h időnként prezentálnia kell pár ezer user tiltásával, h ők eleget tesznek a törvénynek) ... így a Huawei fejleszthetné a saját szervizeit, de aki akarna, az simán vissza tudna állin a Google cuccaira.
Kizártnak tartom, h egy ilyen lépéssel nem ugranának meg a Huawei eladásai.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1259) Ablakos válasza ®abstract® (#1257) üzenetére


Ablakos
őstag

Ez érthető és egyértelmű indok.
Nekem megéri, hogy az információ/adathalmaz, amit tőlem "kapnak" (ha nekik ez fontos egy jelentéktelen embertől :P ) cserébe egy valóban nagyon jó szolgáltatást használhatok.
És ezt én dönthetem el, hogy vállalom-e vagy sem.

(#1260) ®abstract® válasza Magnat (#1258) üzenetére


®abstract®
őstag

Persze értem én a lényeget :K Hátha nem akar visszatérni a Google hoz akkor ne térjen vissza de dolgozzanak azon hogy legyenek épkézláb alternatív megoldásaik ha már nélkülözni kell.
A másik az ami a Huawei el kapcsolatban sose volt nekem szimpatikus az árképzés: pofátlanul drágák a termékeik és nem értem hogy miért. Vannak jó dolgaik persze ez a túlárazott kínálat mint a samsungnál meg ami az alma cégnél is látható Hát ez nem értem hogy miért követi a Huawei. De mondjuk a válasz egyszerű Hát ha megveszik ennyiért is akkor miért ne adnák drágábban?! :U
Akinek szüksége van és szüksége is lesz a Google nek az alkalmazásai ra az fel tudja telepíteni egyéb forrásból ami kell neki, de ami pofátlan dolog az tényleg az árképzés tehát ennyi pénzért ne kelljen már nélkülözni :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1261) fPApi válasza ®abstract® (#1257) üzenetére


fPApi
őstag

"pontosabban le tudnak hallgatni megtudnak figyelni le tudjak csekkolni hogy hol vagy merre jársz, pontosan"
Ez ebben a kontextusban egy kicsit (vagy talán nagyon) vicces ...

(#1262) Ablakos válasza fPApi (#1261) üzenetére


Ablakos
őstag

Légyszi, én is had nevessek, de nem értem viccet :(

(#1263) Divinity válasza Ablakos (#1262) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem arra célzott a kolléga, hogy pont ilyen vádak miatt dobta ki Trump a Huaweit.
Persze a Google gyűjt adatokat de van belőle benefit (legalábbis nekem biztosan), míg a Huawei valószínűleg csak magának gyűjti a dolgokat és nem látsz belőle semmit kb mint Apple oldalon.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1264) ®abstract®


®abstract®
őstag

Huawei M5 tablet és a nagy testvérek.a számok magukért beszélnek :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1265) fPApi válasza Divinity (#1263) üzenetére


fPApi
őstag

Így van, mindkettő gyűjt adatot. És akkor már inkább a google gyűjtse, amit valamilyen szinten próbálnak keretek közé szorítani, mint a huawei, amit sokkal kevésbé. Persze ez csak az én véleményem.

(#1266) ®abstract®


®abstract®
őstag

Lesz egy következő modell is,Honor V6 névre hallgat. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1267) Ablakos válasza ®abstract® (#1266) üzenetére


Ablakos
őstag

GMS nélkül elég meggondolandó bármit is tud a tab.

(#1268) ®abstract® válasza Ablakos (#1267) üzenetére


®abstract®
őstag

Nos igen lehet rajta matekozni 🤔
De az árban kedvezőnek tűnik 400 $ körül várható..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1269) vlesi69 válasza Lermontov (#1238) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én kb két éve egy 2A töltőt használok minden telefonomhoz és tabomhoz amiket használtam, és egy Ikeás Type-C kábelt, egyiknek sem használtam a gyári kábelét és a gyorstöltőt sem. Mindegyikhez jó, a laptopal is gond nélkül komunikál.

(#1270) vlesi69 válasza ®abstract® (#1254) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én is így vagyok vele, de egy kicsit még kivárok. Nem fontos számomra hogy ott legyen a gugli és hasonló társa, a böngészőből minden elérhető, a telenonon meg ott a gugli. Most vettem nemrég egy P30 Prot de lehet benevezek egy P40 Pro-ra.

(#1271) ®abstract® válasza vlesi69 (#1270) üzenetére


®abstract®
őstag

+1
a google alkalmazások nélkül is van élet 🙂 :K

Windows alatt pont a napokban tesztelek emulatorokat: android & Xbox 360 és PSX3. Működőképes használható mind, Android emulátor al szerintem simán kiváltható egy tablet is akár :U és ha van egy izmos pc akkor szerintem ugyanolyan élményt is elérhetünk mintha megvennénk 200000 Ft feletti tabletet :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1272) Magnat válasza ®abstract® (#1271) üzenetére


Magnat
veterán

Olyan emulátor van pc-re, amitől 1 kézzel fogva is kényelmesen lehet tartani a pc-t, mint egy tabletet? :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1273) ®abstract® válasza Magnat (#1272) üzenetére


®abstract®
őstag

Nem tudok róla szerintem nincs :N
Vagyis megoldható lenne Windows alapú tableten de azok meg aranyárban vannak :U
Kínai gyártók nak vannak windowsos tabletek ilyen 400- 500 dollár körül vannak Microsoft surface és társai azok meg még drágábbak...

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1274) Magnat válasza ®abstract® (#1273) üzenetére


Magnat
veterán

Én használtam egy Surface-t (vagy Pro, már nem emléxem, vmi butított I3 volt 4 giga rammal és talán 10 coll), egyrészt tényleg ormótlanul nagy (főleg vastag, amin a kitámasztó sem segít, ami egyébként asztalon meg hasznos), de valahogy nekem a Windows sem erre a tipitapis tartalomfogyasztásra lett kitalálva, sem a normál felület, sem a csempés.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1275) kaciokos válasza ®abstract® (#1271) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem is csak azzal van a gond, hogy a Google alkalmazásai nem elérhetőek, hanem hogy az egyéb Android alkalmazások többsége nem elérhető, vagy ha igen, újra meg kell vennem, amiért egyszer már fizettem.

Persze ha valaki semmi extrára nem használja a tabletet, csak böngészik, filmet néz, zenét hallgat, meg emailt olvas, annak tökéletesen jó lehet, de számomra tuti nem felelne meg.

Imádom az M5-öt, de ha csereérett korára nem rendeződik ez az ügy, akkor tuti nem Huawei lesz az utódja.

(#1276) szaki04


szaki04
senior tag

Az enyém lassan 2 éves, de nem találtam még meg az utódját. Mondjuk nem is kerestem... Szerintem, a mai napig az egyik legjobb tablet, az elérhető kategóriában. Jól szól, hosszú üzemidő, még mindig. 6-7 órás SOt-ot most is tud 2 évesen! Nem kell ennél több nekem.
Tuti még meg lesz egy ideig. :R

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1277) ®abstract® válasza kaciokos (#1275) üzenetére


®abstract®
őstag

Egyéb Android alkalmazások letölthetőek máshonnan is :K
ezekre használom+játszok is 😎 valójában pont erre lett kitalálva.
Hogyha boltban megvett alkalmazasaid vannak az úgy tényleg veszteség lehet..
Az usa olyan szinten hátat fordított a Huawei nek,hogy vissza se akar fordulni,ugy nez ki :)) a Huawei a Zte sorsára juthat..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1278) vlesi69 válasza kaciokos (#1275) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én személy szerint csak netezésre és filmnézésre használom néha, a telefonon ott lenne a gugli.

(#1279) kaciokos válasza ®abstract® (#1277) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem csak a fizetős alkalmazások problémásak, hanem azok is, amik Google Play framework-öt igényelnek a futáshoz, ezeket hiába is töltöd le mondjuk az apkmirror-ról, nem fognak működni.

(#1280) ®abstract® válasza kaciokos (#1279) üzenetére


®abstract®
őstag

Igazad van persze :K de a Google play szolgáltatás framework az csak arra jó hogy meg bombázzon az alkalmazásokon keresztül reklámokkal minket illetve alapvetően a reklámozás az alkalmazásnak a lényege működése ebben rejlik. :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1281) Divinity válasza ®abstract® (#1280) üzenetére


Divinity
őstag

Hát persze.
Az erős integráció a Google szolgáltatókkal még csak olyan mellékes dolog. Szar is amikor egy alkalmazás tudja magát backupolni a Driveomra vagy direktben írni a naptáramat na meg az, hogy a nem signed appok sandboxolva működjenek is elég semmi funkció. :U

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1282) Ablakos válasza ®abstract® (#1280) üzenetére


Ablakos
őstag

"a reklámozás az alkalmazásnak a lényege"
A Huawei MS viszont a két szép szemedért nyújt majd minden szolgáltatást. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1283) ®abstract® válasza szaki04 (#1276) üzenetére


®abstract®
őstag

Az enyém másfél éves múlt, nagyon szeretem semmi kétség 😎 napi szinten használatban van.Játékra is használom és abszolút megállja a helyét. Erős ez a hardver most is. Már nemigen kapható.
Jól szól persze de én bluetooth os hangszóró val használom vagy Bluetooth headsettel.
Nekem is még egy ideig megfelelő lesz :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1284) webb04


webb04
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy HUAWEI PM M5 Lite notebook,illetve van egy csak netezésre szánt SIM kártyám.A gépben nincs SIM olvasó.Milyen zsebwifit ajánlanátok?Mire érdemes figyelni?Nem sürgős,szóval ebay,ali is mehet.
Előre is köszi Bálint

(#1285) ®abstract® válasza Divinity (#1281) üzenetére


®abstract®
őstag

Figyelj én nem vagyok fejlesztő csak a Play szolgáltatás nak megnéztem a beállításait és a menü pontjait alaposabban és abból kiderül számomra hogy minden alkalmazáshoz be társul hogyha reklámozás ról van szó.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1286) Divinity válasza ®abstract® (#1285) üzenetére


Divinity
őstag

A több mint 10 fő menüpont között valóban ott az Ad, így minden bizonnyal csak azzal foglalkozik.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1287) ®abstract® válasza Divinity (#1286) üzenetére


®abstract®
őstag

Értelek de nekem semmi szükségem nincs rá, én utálom ezt az appot :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1288) Divinity válasza ®abstract® (#1287) üzenetére


Divinity
őstag

Ez már egyéni kérdés, attól viszont ne állítsunk már valótlant.
Rengeteg biztonsági ellenőrzést csinál, alkalmazásokat managel és sok egyéb dologban segíti a napi használatot a háttérben.

Amúgy egy szolgáltatás ismerősöm mesélte, hogy egy darab új Huaweit nem tudnak kb eladni és amit eladnak is általában pár napon belül viszik vissza, hogy használhatatlan. Szóval eléggé érvágás ez a Huaweinek

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1289) ®abstract® válasza Divinity (#1288) üzenetére


®abstract®
őstag

Semmi valótlan nem lett le gépelve, csak a tények.
Az alkalmazás menedzselés lényege a reklám 🙃
Inkább egy komoly kémprogram mert mindenhez hozzáfér lehallgat helymeghatároz, megfigyel :))

Ebben biztos vagyok az USA kicseszett velük teljesen..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1290) Divinity válasza ®abstract® (#1289) üzenetére


Divinity
őstag

Nem, ez továbbra sem igaz.
Fentebb is említettem pár featuret és az előző hsz-ben is, az alkalmazás managmentnek nem része a hirdetés kezelés, a hirdetés kezelés az AdWord dolga és minimálisan kapcsolódik a Play Services-hez.
A kémkedés még vicc, pont a Huawei-t nevezték national threat-nek a kémkedés miatt, akkor majd pont a HMS-es eszközök nem fognak minden lépésedről tájékoztatni Kínát.
Persze gyűjt adatokat a Google is, csak úgy mint mindenki más, az más kérdés, hogy itt legalább van belőle benefit.

Viszont többször nem írom le, ha nem tudod felfogni akkor inkább itt hagyjuk ezt a témát.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1291) Almacska


Almacska
csendes újonc

Sziasztok, jelenleg egy Huawei Mediapad T5-el nyomom. De eddig az egyetemen a laptopomat használtam. Ám pl matematika előadásokon vagy fizikán kémián nem igen hatékony. Viszont irni meg lapokra szoktam amit rendszeresen elkeverek. Elgondolkodtam, hogy lehet a T5-re kellene irkálnom, de ahhoz nincsem M-pen. Szerintettek van már annyira jó a Huawei M5 lite M-penje, hogy megérje miatta váltani? Vagy maradjon a papir. Véleményeteket előre is köszönöm.

(#1292) ®abstract® válasza Almacska (#1291) üzenetére


®abstract®
őstag

Én még nem használtam M pen t, nem tudom hogy milyen én egy olcsó megoldással helyettesítő Szóval ezt Tudom javasolni: van egy sima tollam három 400 Ft os kategória kb. Ez olyan hogy puha gumi Tompa vége van, nekem megfelelő Sőt egész jó :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1293) Almacska válasza ®abstract® (#1292) üzenetére


Almacska
csendes újonc

És milyen programban használod? Nem pacázod össze a kezeddel a lapot?

(#1294) ®abstract® válasza Almacska (#1293) üzenetére


®abstract®
őstag

bármilyen ben működik Korlátok nélkül :K nem szoktam rajzolni De alapvetően használható mindenben.
az ujjlenyomatokat nem szeretem törölgetni mert zsíros lesz a felület, Ezért is használok bluetooth os egeret, meg ezt a tollas megoldást eddig bevált :)

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1295) Jocohun


Jocohun
tag

Üdv mindenkinek. Szeretnék egy ilyen Huawei mediapad m5 10 lite 32gb tabletet venni. A kérdésem az lenne, hogy a 3gb ram bol mennyi a szabad memoria? :R

(#1296) Luissimo válasza Jocohun (#1295) üzenetére


Luissimo
veterán

Általában a fele szabad, de ha nagyon meghajtod akkor sem megy 40% alá.
Legalábbis nálam normál használat esetében.
De a szivos kitartos játszás esetén persze lehet más a helyzet, majd mondják mások is.

(#1297) Jocohun válasza Luissimo (#1296) üzenetére


Jocohun
tag

Köszönöm a válaszod. Nem tartós játékra akarom használni. Igaz játszani szeretnék rajta de nem komoly játékokat futtatni inkább kissé pl: biliárd és hasonló. Inkább YouTube, böngésző, Gmail, Facebook és massanger valamint filmek. Telekom tól akarom venni és néztem a Huawei médiapad te 10 liter meg a M5 liter és az M5 jóval erősebb meg csak 2019 kiadás a te meg 2017.

(#1298) Luissimo válasza Jocohun (#1297) üzenetére


Luissimo
veterán

Mennyiért adják?

(#1299) Jocohun válasza Luissimo (#1298) üzenetére


Jocohun
tag

Nem tudom pontosan mert még nem kérdeztem. Az oldalon otthoni előfizetéssel kb 4000ft körl van az m5 a t3 900ft körül.

(#1300) Jocohun válasza Jocohun (#1299) üzenetére


Jocohun
tag

Ja bocsi lemaradt hogy 22havi részlet ez

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.