Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Timer válasza Mr. Nimbus (#400) üzenetére


Timer
veterán

Nem, legalábbis két hete még nem volt.

(#402) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok! MM-ban most 119k a Tablet. Szerintetek, fog lejjebb menni az ára, akár Black Friday-os, vagy az ünnepi akciókkor? Sürgősnek nem sürgős, de már le szeretném váltani a 6 éves Nexus 10-emet.

(#403) ferasorion


ferasorion
kezdő

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni abban, hogy az m5 tolla kompatibilis e az m2-vel? Utóbbit nem találom hazai forgalmazonal..

(#404) atikó válasza ferasorion (#403) üzenetére


atikó
őstag

Tudtommal nem.

(#405) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Valakinek a 8.4-ből megy már 8.0.0.168(C432) feletti verzió? Nálam azóta nicns frissítés, pedig már 185-s is van más modellekre. Azért kifejezetten idegesítő, mert a Netflix, meg a HBO GO még mindig SD-ben megy.

I am having fun staying poor.

(#406) nyuszi123456 válasza Iparmágnás (#402) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

Ez nagyon jó ár a telefonosért. Eddig 427euro volt a legalacsonyabb ár a nagy telefonosért, 383 a kicsi telefonosért. Plusz szállítás.

A kicsi nagyon kézre esik. Igaz, hogy éjjel mindkettő verzió túl fényes?

Egy komoly android tabletre szerintem napjainkban nem lenne túlzás egy külön töltőport a usb mellett. Szerintem tudná kezelni a rendszer, ha két usb kezelésére még nem képes.

[ Szerkesztve ]

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#407) lcee79 válasza matex (#297) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem tegnap este jött a gpu turboval a 181-es verzió.
Gyakorlatilag pont egy hónappal később mint neked
Nem kapkodták el :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#408) matex válasza lcee79 (#407) üzenetére


matex
tag

Azóta még nem érkezett frissítés, jelenleg is az a verzió van.

(#409) Drizzt válasza Drizzt (#405) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Most jott epp reggel a 185. De persze widevine meg mindig csak l3. Igy nuku hd streaming. Asszem holnap ujra nyitok panasz ticketet! Az us verzioban elvileg mar reg tud az fw l1-et.

I am having fun staying poor.

(#410) vlesi69


vlesi69
senior tag

Az M5-re kiadják az Android 9-et?

(#411) matex


matex
tag

Új verzió érkezett: CMR-W09 8.0.0.187(C432)

(#412) Promi válasza matex (#411) üzenetére


Promi
aktív tag

Nálam nem jelez semmit. A mostani CMR-AL09 8.0.0.161(C432)

(#413) Ablakos válasza Promi (#412) üzenetére


Ablakos
őstag

Nekem sem frissül. Az LT-s verziók úgy látszik nem olyan fontosak.

(#414) Timer válasza Ablakos (#413) üzenetére


Timer
veterán

Nálam független 181-es van, nem frissül, és nem LTE-s, szóval... :)

(#415) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Ez az M5 megéri a felárat az M3 után mert fiamnak lenne valamelyik de 100-on felül nem akarnék beruházni.
Filmezés és YouTube menne rajta.

(#416) fPApi válasza mr.tamasbiro (#415) üzenetére


fPApi
őstag

Egyetértek.

(#417) kaciokos válasza mr.tamasbiro (#415) üzenetére


kaciokos
őstag

Az M5 jóval erősebb hardveresen, vagyis időtállóbb vétel, én mindenképp azt venném, bár ez leginkább pénztárca kérdése, mert egy film vagy a YouTube elmegy az M3 Lite-on is.

[ Szerkesztve ]

(#418) HuSzy1990


HuSzy1990
csendes tag

Hellosztok! Gondolkozok ezen a tableten, a Telekomnál elég jó áron hozzá tudok jutni a díjcsomagom hosszabbításával. De elgondolkoztam az M5 lite-on is. Arról esetleg lenne itt valakinek tapasztalata? Kevesebb a memória meg a tárhely, de ha teszek bele egy nagyobb SD kártyát? mennyire hozza be arról a dolgokat gyorsan? Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#419) tuki2200 válasza HuSzy1990 (#418) üzenetére


tuki2200
senior tag

Szia én az M5-ot javasolnám mindenképpen, nem csak azért mert az M5 lite lassú lesz, hanem mert 4gb RAM kell a rendszernek, ha nem csak 1-2 évre szánod, hanem hosszabb időre. Egyébként MM-ba ki van állítva mind2 megtudod nyomkodni, nézegetni

(#420) HuSzy1990 válasza tuki2200 (#419) üzenetére


HuSzy1990
csendes tag

Sajnos nincs a közelemben MM (Sopron..) de lehet elmegyek Győrbe megtapizni, úgy sincs jelenleg készleten Telekomnál. Köszönöm a választ

(#421) HuSzy1990


HuSzy1990
csendes tag

Még egy kérdésem lenne, torrentezni mennyire optimális a tablet? Valaki tapasztalat? Bocsi ha nagyon blödet kérdeztem :DD :DD

(#422) Mr. Nimbus válasza HuSzy1990 (#421) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én nem hard user ként, de szoktam, lehet vele.

(#423) Muad Dib válasza HuSzy1990 (#421) üzenetére


Muad Dib
csendes újonc

Lehet, most is megy! :-)

Samsung: Note 20 Ultra 5G, S20+ 5G, Tab S8 Ultra 5G Watch 4C 46, Buds 2 Múlt : Honor: 8, Samsung: A8 2018, S9+, Huawei: M2 10.0, M5 10.8

(#424) kaciokos válasza Muad Dib (#423) üzenetére


kaciokos
őstag

Arra azért figyeljetek, hogy a flash tárolók (a beépített tárhely és a micrSD kártya is) nem nagyon szeretik a torrent okozta nagy IO terhelést, ha valaki folyamatosan futtatja torrentjeit a tableten, annak várhatóan hamar be fog krepálni a tárhelye. Persze ha csak néha használja ilyesmire az ember, az nyilván nem fogja kinyírni.

(#425) HuSzy1990 válasza kaciokos (#424) üzenetére


HuSzy1990
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! Ezt jó tudni, akkor ezt számitásba veszem. Köszönöm

(#426) Muad Dib válasza kaciokos (#424) üzenetére


Muad Dib
csendes újonc

Az M2-es tabom, meg a benne lévő kártyát 3 éve nyuzom a torrentel.
Eddig köszöni jól van!

Samsung: Note 20 Ultra 5G, S20+ 5G, Tab S8 Ultra 5G Watch 4C 46, Buds 2 Múlt : Honor: 8, Samsung: A8 2018, S9+, Huawei: M2 10.0, M5 10.8

(#427) Ablakos


Ablakos
őstag

A device policy alkalmazás (alapból telepített) mire való.?

(#428) Iparmágnás


Iparmágnás
tag

Sziasztok! M5 esetében van olyan beállítás, hogy ne használja a gyorstöltést a készülék? Illetve ha így csinálja, azzal csökkenhet az akksi életideje?

(#429) Mr. Nimbus válasza Iparmágnás (#428) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Szerintem csak egy másik töltőfej használatával tudod meggátolni a gyorstöltést. (Beállítások között én nem láttam ilyen lehetőséget.) Nem hinném, hogy azzal pont rontanál az akku élettartamán, hogy normál módon töltöd az akksiját, maximum jóval tovább tart.

[ Szerkesztve ]

(#430) kaciokos válasza Mr. Nimbus (#429) üzenetére


kaciokos
őstag

Elvileg kíméli az akkut, ha lassabban tölti, de egy Li akku kb. 500 töltési ciklust kibír kapacitávesztés nélkül, ami azt jelenti, hogy ha hetente töltöd, akkor kb. 10 évig nem lesz vele gond, szóval részemről nem feccölnék túl nagy energiát a témába.

Beállításról én sem tudok, a másik töltőfej tippet mondtam volna én is.

(#431) Mr. Nimbus válasza kaciokos (#430) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én is úgy tudtam, hogy a normál töltés neki az egészséges, de mivel annyira nem foglalkoztatott a téma, nem jártam utána.

(#432) bigsee


bigsee
addikt

Ha már töltés! A Mate 10 Pro Super Charge töltővel (4.5A) töltöm ezt, aminek ugye Quick Charge töltője (2A) van "csak", akkor csak gyorsabban töltődik fel, vagy más - nagyobb - kárt is okozhat? Vagy mindet töltsem a hozzáadott töltővel, oszt nincs para...?

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#433) kaciokos válasza bigsee (#432) üzenetére


kaciokos
őstag

Kárt nem okoz, az eszköz vezérli a töltőáramot, de nem biztos, hogy gyorsabban fog töltődni, mert lehet, hogy nem tud 2A-nál nagyobb áramerősséget felhasználni.

(#434) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok! torrentezőkhöz (is) lenne a kérdésem, hogy az általánosan elérhető 4K-2K mozifilmeket, blueray rip-eket mennyire tudja lejátszani a cucc?
amik általában megjelennek rarbg-on, bithumenen stb. ami 2160p-1440p.
x264-265, gyakran 10 bitesek is ezek már. 15től akár 30+ Gb-ig
tudom hogy írt erről a cikkben, de nem vagyok biztos benne hogy pont ezekre gondolt mivel 4k és 4k között is nagy különbségek lehetnek.

és ha lejátssza, akkor mennyire necces, épp hogy kifér, vagy marad 5-10% teljesítménytartalék? pl seek-elés elfogadható e a videóban ilyenkor?

illetve youtube app megy-e már 1440p-ben? (nativ)

köszi a választ :)

(#435) Iparmágnás válasza Krisz1000 (#434) üzenetére


Iparmágnás
tag

Szia! A magasabb bitrátájú 4k filmeket (blue planet és társai) szaggatva viszi csak. Azonban az általános 4k filmeket zavartalanul lejátssza, netflix sorozatok 4k-s webripjeit például. Áltlánosságban nem lehet panasz a táblára, simán vált az alkalmazások között, netezni is korrekten lehet vele, youtube pörgetésénél megakad picit (max FHD a választható legnagyobb felbontás), illetve google play áruházat tekerve is. Én sokat olvasok rajta, nem zavaró hosszútávon sem. Akksija rendben van, most 6 óra sot van benne 40%-nál.

[ Szerkesztve ]

(#436) Timer válasza Iparmágnás (#435) üzenetére


Timer
veterán

Ha úgy van beállítva, hogy kikapcsolt kijelzőnél a wifit is lekapcsolja, tényleg jó üzemidő érhető el, persze ilyenkor nem jönnek az értesítések, de ennyi kompromisszumot megér.

(#437) Ablakos válasza Timer (#436) üzenetére


Ablakos
őstag

Az időzített kikapcsolás és bekapcsolás is nagyon hasznos. (Feltéve, ha valaki nem akar éjszaka is tabozni)

(#438) Iparmágnás válasza Ablakos (#437) üzenetére


Iparmágnás
tag

Pár napot használtam, de bevallom nem látom jelenleg értelmét, készenlétben nem eszik sokat a gép. Pedig mindig ébrentartja a wifi-t. Úgy voltam vele, maga a bekapcsolás elég energiaigényes, így kikapcsoltam ezt a beállítást. Hozzá kell tenni, nekem elég alacsony az alvásigényem, de aki 9-10 óráig nem nyúl hozzá, neki lehet jobban megéri ez a funkció.

[ Szerkesztve ]

(#439) bernina


bernina
csendes tag

Sziasztok!
Vettem én is egy 10,8"-os verziót.
A felhasználókhoz lenne egy kérdésem a youtube-al kapcsolatban.
A táblagépen lévő youtube ha fekvő helyzetbe rakom nem teljes képernyőre vált az aktuális lejátszás (mint a telefonomon és a kollégám azonos típusú 8"-os táblagépén, hanem továbbra is kis képernyő, alatta a videó információival, tőle jobbra a felajánlott hasonló videók listájával. Innét csak egy további gombnyomásra lehet eljutni a teljes képernyőhöz, Ahol viszont alulról nem jön fel a felajánlott videók sora. Igazából engem annyira nem zavar, csak a kisfiamat zavarta meg, aki a telefonos használathoz tanulta meg.
Lehet-e ezen változtatni, vagy ez valami alapbeállítás a 10"-os verziónál.
Várom a segítségeteket.

(#440) Iparmágnás válasza bernina (#439) üzenetére


Iparmágnás
tag

Nekem is így működik, nem találtam beállítást, ami egyből teljes képernyőben indítaná a lejátszást.

(#441) vlesi69 válasza Mr. Nimbus (#429) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én is egy sima 2A töltővel töltöm a tabot és a telefont is, soha sem használtam a gyári töltőket. Lassabb de nekem nem sürgős.

(#442) kaciokos válasza Ablakos (#437) üzenetére


kaciokos
őstag

Azért azt vedd figyelembe, hogy egy leállítás / elindulás energiaigénye elég magas, kb. annyi, amennyit a tab a polcon pihenve bekapcsolt WiFi-vel megeszik 8 óra alatt. Ha meg kikapcsolt képernyőnél kikapcsolod a WiFi-t, akkor az végképp energiatakarékosabb. Persze ha hosszabb időre hagyod kikapcsolva (pl. este 10 és délután 5 között), akkor lehet, hogy megéri.

(#443) atikó


atikó
őstag

Tegnap este jelzett a tab, 190 verzió update lte verzió.

(#444) HuSzy1990


HuSzy1990
csendes tag

Ki milyen memória kártyát használ? 256GB-osat szeretnék, torrentezésre is szóval lehetőleg valami jót szeretnék, de nem nagyon igazodok ki, hogy mire kéne figyelnem. Köszönöm a válaszokat

(#445) kaciokos válasza HuSzy1990 (#444) üzenetére


kaciokos
őstag

Én Kingston hívő vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy mondjuk a Sandisk vagy a Samsung nem jó. Nekem 64GB-os van, és szerintem érdemes legalább Class10-est venni.

(#446) synar válasza HuSzy1990 (#444) üzenetére


synar
őstag

Ha kártyát akarsz venni, akkor itt egy ajánlott, megbízható eladó az eBay-en: sinceritytrading

(#447) ferasorion


ferasorion
kezdő

Sziasztok!
Ha jól látom itthon nem forgalmazzák a pro verziót. A sima, itthon kapható verzió kezeli az utólag megvásárolt gyári tollat? Fontos lenne tudnom, hátha van valakinek tapasztalata vele. Köszönöm!

(#448) Ablakos válasza ferasorion (#447) üzenetére


Ablakos
őstag

Biztos nem. Nem próbáltam, de sok videóban felhívják a figyelmet erre.

(#449) ferasorion válasza Ablakos (#448) üzenetére


ferasorion
kezdő

Köszönöm, hogy válaszoltál!

(#450) bigsee


bigsee
addikt

Üdv! Két hete van még a Tab, nagyon baba, tetszik. Egy gyors kérdésem volna : a SwiftKey billentyűzetet hogy tudnám lekaparni róla? Nagyon idegesít, gboard jobb lenne (ami fel van telepítve, de nem tudom előcsalni.) :F

Ezt nem hiszem el, ugyanott lejjebb van az alapértelmezés... :D Én vagyok vak...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.