Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Directors válasza cH1 (#1350) üzenetére


Directors
senior tag

Azt hiszem pár évvel ezelőtt csináltam már ilyet ZTE , Doggee telefonon. Igaz ott teljes magyar leírás szerepelt hozzá. Meg ha jól emlékszem öcsém is csinált már ilyet. Ő jó angolos is.
Itt esetleg lenne hozzá leírás akkor megpróbálnám.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1352) ®abstract® válasza Directors (#1351) üzenetére


®abstract®
őstag

Az a baj a Huawei jel hogy a bootloadert hivatalosan nem engedik nyitni vagyis blokkolták. Csak fizetős megoldásokkal lehet kinyitni :F
Én már körbejártam a témát mert az én készülékem nél is felmerült a rootolás lehetősége, hogy mi lenne ha megcsinálnám. De lemondtam róla mert körülményes :)) mindegy megoldottam máshogy.
írtad hogy nincs rajta a play Store meg YouTube gondolom az alkalmazásokra gondoltál. Mindkettő elérhető bármelyik böngésző felületén is :K
Ha már csináltatok ilyet vagy hasonlót az előnyökkel jár :)
Így nézz körbe első körben aztán máshol is érdemes lehet: [link]

egyébként mostanában e saomi telefonnak a bootloader nyitását megcsináltam de akkora szivás volt hogy hihetetlen :F

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1353) Directors válasza ®abstract® (#1352) üzenetére


Directors
senior tag

Igen, az alkalmazásokra gondoltam.
Első körben amúgy próbálkoztunk hivatalos huawei szervizzel, de azt mondták hogy nem foglalkoznak ilyennek.

Köszi! Megnézem akkor az oldalt amit küldtél. :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1354) ®abstract® válasza Directors (#1353) üzenetére


®abstract®
őstag

Persze hogy nem foglalkozik a szerviz ilyesmivel, gondolom emiatt nem kockáztatnak. meg tudnánk oldani de inkább nem folynak bele.
Korábbi hír hogy a Huawei befejezte a bootloader nyitást. Nekik nem érdekük. Jó kétéves a hír ez ügyben: [link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1355) 22balu


22balu
aktív tag

Sziasztok

Ma frissült a tab. Aminek az lett az eredménye hogy ha megy a blutetooth akkor a wifi az k@@@:!##- lett. Csak ezért vettem a tabot hogy bluetoothon keresztul tudjak jatszani. (Cloud gaming) és most nem tudom használni. Mit lehet csinálni? 1 hónapos tmobilos. Megse tudok szabadulni tőle :( mert ahogy feljebb olvastam ez ennek a típusnak a hibája ha megy a bluetooth akkor a wifi fele annyira erős :W

(#1356) azka79 válasza 22balu (#1355) üzenetére


azka79
aktív tag

Huawei feature! nekem telefonok is csinálják

(#1357) ®abstract® válasza 22balu (#1355) üzenetére


®abstract®
őstag

Nem volt kötelező frissíteni 🤔 én azért vagyok nyolcas droid on azért nem frissítek mert minden jól működik. Kettő darab Bluetooth eszközzel vagyok kapcsolódva a tablethez & a wifi kapcsolatom mindkét sávon abszolút használható. Feleakkora a wifi sebesség Bluetooth kapcsolattal de így is jó. Hozzáteszem én vettem egy jó routert 😎
2.4 GHz=150 MB. 5 GHz=433 MB. lat a tablet. Gigabit s netem van.
Egyébként xiaomi telefonoknál ugyanez van: Bluetooth kapcsolatnál feleződik a wifi sebesség :F
A másik az hogy a felhő alapú játékok WiFin keresztül működnek nem bluetoothon :K

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1358) 22balu válasza ®abstract® (#1357) üzenetére


22balu
aktív tag

Valami biztonsági frissítés volt ugyanúgy 8 as android. Azt hiszem nem is lesz több.Eddig is voltak kisebb akadások de most nagyon akad. Csak bosszantó hogy 100e Ft kifogok fizetni 2 év alatt a tabletert (tmobil) és nemtudom arra használni amire akarom. Mert igen felezodik a sebesség :( tervbe van egy router csere 5ghz re majd azon meglátjuk. A blutetooth meg a kontroller miatt kell :) (xbox cloud gaming). Gondolom erre hiába hivatkoznék huawei supporton vagy tmobil-nál Nem érdekli őket. Pedig ez számomra elfogadhatatlan hiba.

[ Szerkesztve ]

(#1359) ®abstract® válasza 22balu (#1358) üzenetére


®abstract®
őstag

Rendben, értelek. Az a veszély fennáll a szolgáltatók által értékesített készülékeknél hogy hajlamosak belenyúlni a készülék menüjében és ez minden esetben problémákat szokott okozni, pont ilyesmi hibákat amiket írtál. Következő lehetőség, ha fejlesztői menü nincsen bekapcsolva akkor kapcsold be, görgess le az animációk menü pontig: ott mindhárom animációs értéket állíts be 0,5 re vagy le is veheted nullára. Nem tudom hogy milyen bluetooth os kontrollert használsz, Én 10 dolláros bluetooth os gamepad et használok, kifogástalanul működik 😎 ilyesmit: [link] hogyha nem szűnik meg az akadozás és a szaggatás akkor egy gyári visszaállítást tudok javasolni csak előtte menteni kell a fontos dolgaidat meg alkalmazásokat.
ugye nálam is ugyanúgy feleződik a wi Fi sebessége Bluetooth használata esetén de így is használható tehát ott valami gubanc van még nálad :U

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1360) 22balu válasza ®abstract® (#1359) üzenetére


22balu
aktív tag

Felhőben játszom xboxos játékokkal xbox one kontrollerrel. Mivel a játék nem a tableten fut hanem egy távoli szerveren igy itt csak megjelenitőként szolgál a tab. Ezèrt sajnos nem hiszem hogy segíteni fog az animáció állítás. Csak a net sebesség számít de az nagyon. Samsungnal nincs net feleződés de már mind1 mivel lassan 1 hónapos készülék nemtudom vissza cserélni. :(

(#1361) ®abstract® válasza 22balu (#1360) üzenetére


®abstract®
őstag

OK. Kíváncsiságból egy net sebesség mérés t küldhetnél vagy írhatnál ide, mert lehet hogy a routered nem adja a maxot a tabletnek :U

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1362) Magnat válasza 22balu (#1360) üzenetére


Magnat
veterán

Nem olyan drága használtan egy 5ghz-s router, sztem ha arra kapcsolódsz akkor nem lesz gond, mert a BT is 2.4-en megy, azért akad a wifivel (azért nézz utána, h tuti így van-e). (Azt mondjuk nem tudom, h más eszközökön miért nem akad össze)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#1363) ®abstract® válasza Magnat (#1362) üzenetére


®abstract®
őstag

Az,hogy 2,4GHz n működik a Bluetooth és a wifi funkció jó pár készüléknél hibajelenséget produkál én úgy értesültem 🤔
Nem egyedi eset, másoknál is ez problémát jelent, és ehhez még hozzáadódik a mobilinternet is ami nem biztos hogy javítja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1364) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, erre a tabletre melyik android főverzió érhető el? Nekem ugyan huawei mediapad T5 tabletem van, arra android 8 van, ami baromi régi már... Nincs hír hogy lesz rá újabb? Hol lehetne ennek utána nézni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1365) szaki04 válasza MikeWazowski (#1364) üzenetére


szaki04
senior tag

9.1.0.0335 verzió van az enyémen.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1366) Promi válasza MikeWazowski (#1364) üzenetére


Promi
aktív tag

9.1.0.343

(#1367) MikeWazowski válasza Promi (#1366) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm Nektek! Akkor T5re is jöhet az android 9? Hogyan lehetne megtudni?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1368) cH1 válasza MikeWazowski (#1367) üzenetére


cH1
aktív tag

Nem fog jönni már csak biztonsági frissítés. Az M5 szériából a Lite is 8-on ragadt, pedig arra még meg is volt ígérve a főverzió váltás.

(#1369) MikeWazowski válasza cH1 (#1368) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Csodás... :O

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#1370) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Huawei MediaPad M5 lite 10 készülék ami kínai. EU romot kellene rávarázsolni.
Ez alapján szeretnénk megcsinálni. [link]
Amit a leírás írt azokat letöltöttük. A bootloader nyitott már.

Az instruction fejezetnél írja hogy kellene a RAMDISK.img fájl.
Illetve a kilencedik lépésnél is írja hogy fastboot módban kellene a RAMDISK.img fájlt feltenni a készülékre.
Sajnos ezt a RAMDISK.img fájlt sehol sem találjuk.
Tudnátok segíteni hogy hol lehet ez a fájl ? Vagy hogyan kellene elővarázsolni ?
Végig olvastuk mind a 10 oldalt, de nem találtunk rá megoldást. :O

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1371) Divinity válasza Directors (#1370) üzenetére


Divinity
őstag

A requirements szegmens elég világosan leírja, hogy honnan kéne megszerezni :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1372) Directors válasza Divinity (#1371) üzenetére


Directors
senior tag

A leírás erre a honlapra gondol hogy innen kellene letölteni ha jól értelmezem. [link]
Típus alapján ki is van keresve. Le is van töltve egy UPDATE.zip fájl.Viszont ha ezt az UPDATE.zip fájl beleteszem a Huawei extractor programba hogy kicsomagoljam, akkor nincs ilyen nevű fájl amit keresünk. Az az RAMDISK.img Ezek a fájlok vannak benne. [kép]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1373) Divinity válasza Directors (#1372) üzenetére


Divinity
őstag

Ha nincs ramdisk vagy boot img az általában azért van mert nem full-ota lett kibontva csak mf ami ugye csak az inkrementális dolgokat tartalmazza

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1374) Directors válasza Divinity (#1373) üzenetére


Directors
senior tag

Áhh, értem. Tulajdonképpen akkor ez nem probléma. Így is fellehet tenni a készülékre ha jól értelmezem, csak kevesebb dolgot tartalmaz.
Köszi szépen! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#1375) Dino69


Dino69
aktív tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy M5 Lite-nál hogy lehet kilőni a cella keresést??
Nincs benne sim kártya, viszont folyamtosan keres a cellát...
82%-ot eszik emiatt a hardver.
Restart megvolt, wipe cache megvolt. Fr még nem..

(#1376) Promi válasza Dino69 (#1375) üzenetére


Promi
aktív tag

Repülő üzemmód?

(#1377) Dino69


Dino69
aktív tag

Az is eszembe jutott.. de még nem néztem meg. Köszi a tippet :)

(#1378) Luissimo válasza Dino69 (#1375) üzenetére


Luissimo
veterán

Repülő mód és pluszban bekapcsolod a wifit

(#1379) Dani1969


Dani1969
csendes tag

Szoftverfrissítés: 9.1.0.361(C432E7R1P5), Android biztonsági javítás: 2020. szeptember 1.

(#1380) Promi


Promi
aktív tag

Nálam még mindig 9.1.0.343(C432E6R1P5). Bosszantó, hogy anno drága pénzért megvettem, a frissítések meg alig alig jönnek. Soha többet Huawei terméket semmit!

(#1381) vlesi69 válasza Dani1969 (#1379) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem a 360 végű biztonsági frissítés van, 3.72 méretű, szintén szeptemberi.

(#1382) ®abstract® válasza Promi (#1380) üzenetére


®abstract®
őstag

És mivel lennél beljebb a gyakrabban megjelenő frissítésekkel? 🤔
Több hibalehetőség több RAM fogyasztás lassulás ok akadozások, előfordulhatnak. Frissítik a biztonsági csomagot jaj de jó, attól még ugyanúgy sérülékeny lehet ha letöltesz valamit telepíted :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1383) Promi válasza ®abstract® (#1382) üzenetére


Promi
aktív tag

Nyugi inkább bevállalnám. Nem szeretem az old time -ot.

(#1384) ®abstract® válasza Promi (#1383) üzenetére


®abstract®
őstag

Én nyugodt vagyok kolléga úr 😎
ezen a tableten megnéztem a 8 as droid nak a RAM fogyasztását és másfél giga RAM alatt aligha szokott enni. Kilences droid alatt ez két gigabájt körül van.
telefonomon 9 droid fut és azon meg szoktam nézni.
Tudod mi az old time?
A másik kínai öt és fél éves tabletem n a 6 pont nullás Android :K
Ott még az Android eleve keveset fogyasztott 6-700mb körül.
szerintem jobb volt az a rendszer nem volt erőforrás igényes és mégis flottul működött.
Soha nem féltem androidon a biztonsági rések hiánya miatt, mert nem volt miért :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1385) Ablakos válasza Promi (#1383) üzenetére


Ablakos
őstag

9.1 talán még néhány évig nem lesz hátránya az új alkalmazásoknak. Az valóban bosszantó lenne, ha bizonyos appok nem telepednének a régi API miatt.

(#1386) Divinity válasza Ablakos (#1385) üzenetére


Divinity
őstag

9.1-es Android verzió sose volt. Az vagy az emui vagy a build number lesz.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1387) Divinity válasza ®abstract® (#1384) üzenetére


Divinity
őstag

Az valami OEM szívás lesz, Pixel 4 XL-en, 11-es Droiddal max 1.4 Gb-t ér el a System RAM használata.

A frissítésekkel pedig ugye új funkciók, széleseb körűen elérhető alkalmazások is napvilágot látnak.
Egy ideig még biztosan elég a 28-as API level mint minimum elvárás de attól egyre több és több funkciótól esik el az ember minden újonnan megjelent verzió után.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1388) Ablakos válasza Divinity (#1386) üzenetére


Ablakos
őstag

Igaz, 9-es droid.

(#1389) ®abstract® válasza Divinity (#1387) üzenetére


®abstract®
őstag

Rendben köszönöm az információkat :K
Egy valamire kíváncsi lennék,hogy a nyolcas androidhoz képest a 11 es droid mivel tud többet miben más?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1390) aprokaroka87 válasza ®abstract® (#1389) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Itt nagyjából képet kapsz az Android verziók tudásáról.

Persze nem részletes, de a fontosabb dolgok benne vannak.

link

Persze gyártók esetén valami lehet nem lesz benne, vagy saját megoldást használnak :)

(#1391) ®abstract® válasza aprokaroka87 (#1390) üzenetére


®abstract®
őstag

Köszönöm az érdekes és hasznos :R

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1392) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Sziasztok.
Pár napja került hozzám egy ilyen M5. Szép meg jó, de nem vagyok elhüpve tőle. Van egy nagyon zavaró jelenség benne. A kijelző olyan foltosan van megvilágítva mint ha hullámozna :Y . A hang sem akkora pukkanás at M3-amhoz képest.
Fel merült bennem az is hogy az M5 pró meg a Lite verzió is tud tollat kezelni, ez miért nem?
Keresgéltem pl kijelzőket és külföldi oldalakon úgy voltalk feltüntetve hogy a sima M5 meg az M5 pro-hoz is jó.
Akkor mi miatt van hogy egyik kezeli a tollat a másik meg nem?
Bocs ha hülyeségeket írok vagy kérdezek.
Illetve van értelme beruházni egy gyári billentyűzetes tokra?
Elég húzós és nehéz is találni.
Válaszotokat szeretettel várom.

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#1393) ®abstract® válasza kisbarack (#1392) üzenetére


®abstract®
őstag

Szia!
Januárban lesz 2 éve hogy megvan a tablet.
Napi szinten nézem de az általad írt kijelző problémát soha nem tapasztaltam :N lehet hogy a tiéd hibás :U szerintem a hangja elég jó.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1394) frizso válasza ®abstract® (#1393) üzenetére


frizso
senior tag

Csatlakozok abstract-hoz, 1 éve van meg a tablet, de hasonló hibát nem tapasztaltam.
A hangja szerintem is szép egy tablethez képest.

Abstract te melyik szoftverrel használod?
Nekem a 9.1.0.360 (c432e6r1p3) van fent és van és néha akad a rendszer.

(#1395) Divinity válasza kisbarack (#1392) üzenetére


Divinity
őstag

Igaz én már olyan 1 hónapja lecseréltem de szerintem is nálad lesz a hiba sajnos :(

Tudtommal a pen nem fog menni maradnak a sima stylusok, a billentyűzetet meg neked kell látni, hogy használnád e, ha igen akkor természetesen megéri ha csak alkalom adtán akkor inkább valami egyszerű Bt billentyűzet

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1396) kisbarack válasza ®abstract® (#1393) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Igen ezt magam is sejtem sajnos.
Ha kicsit nem szemből látom a kijelzőt, akkor ilyen :Y [kép]

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#1397) Mr. Nimbus válasza kisbarack (#1396) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én ilyesmi hiba miatt adtam be szervízbe vagy fél éve. Kijelző csere volt a vége.

[ Szerkesztve ]

(#1398) kisbarack válasza Mr. Nimbus (#1397) üzenetére


kisbarack
aktív tag

Az nem jó. Mármint hogy erre szükség van. Most vettem használtam és a papírjai szerint októberben volt már szervízben akármi miatt is. Csak valami pár betű volt mellé írva.
Elvileg még kb októberig garanciális. Akkor érdemes lenne mihamarabb elvinni egy szervízbe.
Neked garis volt a csere? Mennyi ideig volt távol és kellett fizetni miatta?
Illetve azon törtem még a fejem hogy a pro kijelzője bele menne e? Mert azt lehet használni tollal is.

[ Szerkesztve ]

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#1399) Mr. Nimbus válasza kisbarack (#1398) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Fizetnem nem kellett, mert garanciális probléma volt. Kb. 1 hétig volt távol. Lehet, hogy belemegy a kijelző, de nem tudom, hogy specifikációiban miben különbözik a 2 tablet. Chipset vagy egyéb különbözik-e? Vagy miben más a 2 kijelző azon kívül, hogy az egyikkel megy a másikkal nem. Esetleg a szervízben megkérdezheted, ba személyesen viszed be.

(#1400) ®abstract® válasza frizso (#1394) üzenetére


®abstract®
őstag

én avval a mivel megvettem :K
nyolcas droid, minden jól működik számomra. :)
fejlesztői beállítások ban az animáció értékét vedd le 0,5 re vagy 0 ra. ezután Szerintem jobb lesz.
Igaz én lejjebb vettem a kijelző felbontást full HD ra nekem az is elég több tartalék marad emiatt benne.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.