Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) doooo


doooo
veterán

Örülök, hogy nem vártam másra és inkább beneveztem a Tab S3-ra... Bár a gyakorlatban nincs különbség a Snapi820/821 és 835 között, azért lehetett volna aktuális amikor tavaly megjelent. Ugyanakkor ez már egy eleve az akkori konkurenciától lemaradó, 2 éves SoC-t kapott... Tehát ez egy évvel fiatalabb készülék a Tab S3-nál, az SoC-k egyidősek, és a Kirin már a startban gyengébb volt a 820-nál.
Ez még mindig nem lenne baj, de a vaku hiánya, a jack hiánya, az ár magassága, a döcögés, a ceruza hiánya, stb, stb, összességében azt jelenti, hogy még mindig a Tab S3-at éri meg választani annak, aki elfogadja a 4:3 képarányt. Márpedig azon az egy szubjektív negatívumon túl, mindenben jobb ennél.

(#52) Millerchris


Millerchris
tag

Külsőre kár hogy picit Apple copy.

A holnap mèg messze van!

(#53) t72killer válasza doooo (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A tesztekben én max a nyers grafikai erőn látom, hogy a 820 nagyon verné a kirint, viszont az M5-ről azt írják, hogy szeret throttlingolni. Azaz a való életben gyengébb teljesítményre számítok, mint amennyi "a címkére van írva" :(.

Nekem a legmodernebb médiatámogatás lenne a legfontosabb (10bit HEVC, 4k) - uis nincs kedvem külön tablet-formátumba lebutítani a médiaanyagaimat (sok köztük a saját szerzemény). Ez viszonylag újkeletű dolog, a 820-as snapi volt az legelső generáció, ami erre képes volt - inkább a későbbiekből válogatnék ha lehetne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54) t72killer válasza doooo (#51) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Durva amúgy ami lett a tablet üzletágból. 4-5éve még azt szajkózták, hogy vége az asztali PC korszaknak, de még a notebookok napjai is meg vannak számlálva - a jövő a tableteké. Itt a jövő, errefel gagyibb tableteket látni, mint 2010ben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#55) Ringman válasza t72killer (#54) üzenetére


Ringman
nagyúr

a phablet felfalta ezt az ágazatot. - most meg már a phablet sem nagyon értelmezhető, mert kb az 5.5 lett a normál méret (amivel nekem nincs bajom egyébként, mióta 1 telefont használok, most is egy s8+ van nálam és még bazinagy tokkal - spigen tough armor - is vállalható)

mondanám, hogy a 10+ colos tableteket meg a 2in1 gépek, de azokból sincs semmi vállalható kb 300k alatt, néha még felette sem.

[ Szerkesztve ]

(#56) joey04 válasza t72killer (#41) üzenetére


joey04
titán

nem, ezért vetettem el.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#57) doooo válasza t72killer (#53) üzenetére


doooo
veterán

A grafikai erő épp az, ami elég fontos is, és amiben a Kirinek mindig is le voltak/vannak maradva. A 970 esetében már nem igazán számottevő a lemaradás, de a régebbieknél, mint ez is, még elég szembetűnő a különbség. Egyébként igen, elég érdekes, hogy mi folyik a tableteknél... érthető, hogy nem veszik őket nagy számban, de attól még megerőltethetnék néha magukat a gyártók, hogy legalább ne 2 éves hw-rel szereljék őket (mint ebben az esetben), mert így még annyian se fogják venni...

[ Szerkesztve ]

(#58) t72killer válasza doooo (#57) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban, lassan már a fingós appot és a natúr html-weblapbetöltést is a grafika gyorsítja... Nálam az igazi kérdés az lenne, hogy mennyi akksit zabál a gép pl komolyabb bitrátájú 4k videók lejátszásakor.

#56: ez nálam is bukta lesz. Ráadásul nekem kéne egy masszív vízálló tok - ami 10.1"-ig létezik, de a 10.8" már nagy hozzá. (bezzeg a telóm alapból vízálló, a samu meg tudta oldani:((().

#55: windows fronton vannak próbálkozások, de ott is kéne mondjuk egy Core-M proci + 8GB RAM - amit aranyárban mérnek. Ráadásul a 2magos core-M tippre elég sokmindenben le fog maradni a big.LITTLE felállástól, pláne a való életben, ahol egy tabletbe nyomott core-M aligha fog 1.5GHz-nél többet kiköhögni magából a throttling miatt. Na meg ugye ott a windows mint oprendszer :W, amit nem feltétlenül egyszerű droidra/linuxra cserélni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59) Ringman válasza t72killer (#58) üzenetére


Ringman
nagyúr

a wines tabletekkel meg az a bajom, hogy ami tényleg stylusos támogatással rendelkezik (palm rejection) az vagy kb. félmillió, vagy kínai, esetleg használt. - nekem tervek átnézéséhez/pdf-ek feliratozásához, kézi skiccekhez kellett volna ilyen tab, vagy 2in1.

na most ide tört be az ipad idén, bruttó 150k-ból van egy ipad+pencil (jó mondjuk még kell egy tok is) - ipad pro-t drágának tartottam. kényelmesebb lenne vsz már a 10.5"-os, a 12.9-es meg főleg, de annyit nem ér meg

az lte meg engem nem izgat, vagy van wifi, vagy megosztom telefonról a netet.

(#60) -=RelakS=- válasza moleculez (#14) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ezt akartam én is írni, hogy itt kicsit beütött a fogalmazásgátló :D

Tudnék ilyennek örülni. Tudnám 4K-ban is értékelni, ha már 5"-on megy a FullHD :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#61) t72killer válasza -=RelakS=- (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Valóban érdekes ez a felbontás dolog. Egy tabletet kb ugyanolyan távolságból nézek, mint egy telót (+-20%), akkor miért is duplaakkorák a pixelek?

Jelenleg s7edge telóm van, ami ugyebár 2 éves technológia, az 5.5"-on hozza a felbontást, amit a csúcs tableteknél 10.x"-ra tesznek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) rep3at válasza t72killer (#23) üzenetére


rep3at
őstag

Igen ám, csak vannak emberek akik a minőséget keresik és ahhoz ragaszkodnak.. Nyilván "mi" vagyunk kevesebben..

Forward thinking. كرر

(#63) -=RelakS=- válasza t72killer (#61) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Másrészt jobbára a 8,3-mas LG tabletemen az 1200*1920 pont elég. Aztán ha Google maps-ban nagyon elfordul egy szöveg (utcanév), vagy japán szöveget olvas ... párdonbocsánat, néznék, akkor már elkelne a nagyobb felbontás.

Amúgy meg bezuhantak az eladások... Ha annyi energiát fektetnének az új tabletekbe, mint az új telefonokba, akkor lehet, hogy az ember nem vakarná a fejét, hogy a régi, még 4.4-es droiddal rendelkező kütyüjét mire lenne érdemes lecserélni :(((

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#64) t72killer válasza -=RelakS=- (#63) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nálam az olvasás az egyik fő funkció, és kifolyik a szemem a maszatolt karakterektől:(. Lehet, hogy a WQHD 10.8" jó lenne, de mobil eszközzel kínlódtam már (SGS2 4éven át), nem akarok zsákbamacskát.

Ultrabrutál, hogy az OS az egyetlen "indok", amiért cserélni lehet a tableteket:(. Ráadásképp pont az M5-nél írják, hogy hiába vadiúj, mégis ott vannak a biztonsági rések. Az ember valóban nem érti, mi lenne az indok egy működőképes 8-10"-os tablet cseréjére:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#65) -=RelakS=- válasza t72killer (#64) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Igen, a szőrös betűket utálom, monitoron is. Ezért kell akkora felbontás, hogy a tesztkép már összefolyjon, mert a szem ennék kicsit bonyolultabban működik.

Én amúgy azért is cserélnék tabletet, mert szerintem a háttérvilágítása már haldoklik. Legalábbis elég sötétnek tűnik már a képe maxra húzott fényerőn is. Eddig pont ez a "Hülyevagy" M5 tetszik a legjobban, biztonsági rések ide vagy oda.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#66) t72killer válasza -=RelakS=- (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Túl sok választási lehetőség nincs, nálam is ott van még a listán, bár lényegesen lejjebb, mint amikor az első híreket olvastam róla. A Tab s3 jelölt még, annak meg a 4:3-as képaránya megöli a filmezést. Óccó kínai tabon is gondolkodtam gearbestről (Teclast T10) LTE nélkül, viszont ott meg a franc se tudja, mit pakoltak az android mélyére a kínai hárombetűsök és egyéb maszekolók - azon kívül, hogy telibesz@rják a szoftveres támogatást.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) opr


opr
veterán

"A MediaPad M5 leginkább az iPad, a nálunk egyelőre nem kapható, stylusszal szerelt ellen álunk egyelőre nem forgalmazzák a MediaPad M5 Pro pedig az iPad Pro ellen száll harcba."

Itt valami nagyon nem okes, konkretan nem jottem ra, mire gondolt a kolto. :F

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#68) janeszgol válasza t72killer (#54) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát igen. Én is nagy tablet.fan voltam évekig, aztán rájöttem, hogy egy notebook hasznosabb. Én nem látom értelmét a 80-100 ezer ft feletti tableteknek. Az ember úgy is otthon használja, ritka kivételtől eltekintve, akkor már inkább egy noti.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#69) t72killer válasza janeszgol (#68) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nejem még útra is kislaptoppal jár. Sajna a tényleg kicsi, bruttó 1kiló környéki netbook-okat kiirtották a piacról, pedig a leghasznosabb utazógépek voltak, úgyhogy egy kicsit nehezebb 13"-ossal kell beérnie - ez viszont teljesértékű munkaeszköz.

Nekem egy kicsit robosztusabb kültéri eszköz kéne - olyat meg az 1500EUR+kategória kivételével (:Y) nem csinálnak, max ha mázlim van, találok egy jó tokot. Az M5 speckói között van, ami tetszik (nagy akksi, jó kijelző), de többek között a kicsit megnövelt méret extra fejfájást okoz, mert a merev tokok jó esetben 10.1" környékére vannak belőve.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#70) Sirus86 válasza pengwin (#1) üzenetére


Sirus86
tag

En mostansag Surface Pro 4-el dolgozom. Tablet es rendes gep is egyben. Okes, nem egy arkategoria, de mindent tud, amit egy tabletnek tudnia kell. Van usb, display port meg jack kimenet, meg tisztesseges fenyereje. Miota ez a cegesem, azota nem is hasznalok papirt, mert OneNote-on (vagy kinek mi preferalt) jegyzetelek a tollaval, es ha akarom, akkor a billentyuzeten gepekel.
Tudom van Asus transformers szeria, meg Lenovo kihajtogatos, meg miegymas, de azok azert kisse mas kategoria.
Ja es a gep egy Iphone X arabol megvan.
Amugy tenyleg azt sajnalom,hogy a tabletek kb. megmaradtak 2-4 eves hw kornyeken, kozben meg a technologia elsuhant fenyevekkel. Ennyi penzert akkor vegyen az ember egy olcso tabletet filmnezesre, es egy tisztesseges telefont, laptopot stb. melle.

És mondá az Úr: És legyen immáron a kocka, tetraéder!

(#71) konyi79 válasza Sirus86 (#70) üzenetére


konyi79
addikt

Már rég vettem volna Surface-t, ha létezik LTE változat. Jó, elvileg az 5-ből már van, csak épp nem kapható itthon.

[ Szerkesztve ]

(#72) Edge válasza t72killer (#66) üzenetére


Edge
veterán

viszont a 4:3 a legjobb képregény olvasáshoz. :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#73) kaciokos válasza Edge (#72) üzenetére


kaciokos
őstag

Asszem a 4:3 vs 16:9 vitába nem érdemes belemenni, mert kinek ez a jobb, kinek az. Nekem pl. a 16:9, de azt is megértem, ha valaki másra használja a tabot, és neki a 4:3 jobb.

Amúgy Androidos fronton szerintem tényleg csak a Samsung Tab S3 az ellenfele, de nekem az M5 jobban bejön, mert
- 16:9, de ezt már mondtam :)
- nem AMOLED, a képe ugyan nem olyan szép, de nem fog beégni (sajnos ilyen téren van rossz tapasztalatom), és ez a hosszú távú használatnál nekem fontosabb
- jóval olcsóbb, 140e a 190e-hez képest (hivatalos árak, nem SufniGSM), és ez a nyitóár, valószínűleg 2-3 hónapon belül esni fog

A jack dugó hiánya ugyan szerintem is gáz, de évek óta nem használtam a mostani tabletemen se, szóval nem fog zavarni.

(#74) t72killer válasza Edge (#72) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Korrekt - mondjuk én egyéb dolgokat olvasok, oda is lehet jobb lenne a 4:3. Csakhát az ember a legnagyobb hasznos képernyőméretet inkább a filmezéshez igényli - legalábbis én így vagyok vele. Nehéz döntés...

Sztem inkább egyéb indokok fognak nálam dönteni:

0. (nálam legfontosabb) szuper minőségű kijelző
1. Szoftveres support és megbízhatóság (sajna ahogy záporoznak a biztonsági rések, és tudjuk, hogy Kína szeret kémkedni, ez nagyon fontos téma lett)
2. Akksis üzemidő terhelés alatt
3. Melegedés/throttling terhelés alatt
4. Wifi és LTE kapcsolat minősége - leginkább a hatótáv, gyenge hálón is kapcsolódás a fontos, nem az, hogy a router mellett csillió+1Gbps-el töltsem a Szarwars 11-et.
5. Teljesítmény bagatelnek számító appok alatt is, pl soksoktabos böngészés, fájlműveletek sebessége, stb. = nagyonminimum 3GB RAM, k.v életbe, ne 2 gigán kelljen már szenvedni, amikor 10 weboldal megesz annyit így 2018-ban, és telókat kapni 6-8giga RAM-mal... fontos még itt az OS optimalizációja is.
6. Legyen hozzá vízálló tok, vagy egyenesen vízálló legyen

Az M5 egyelőre a 0. pontban billeg és az 1-es, 4-es, 6-os pontokat bebukta a tesztek szerint, akksiban nem rossz - bár ez nem a gép energiahatékonyságának, hanem a baromi nagy akksinak köszönhető (=adott powerbankot gyorsan leszív nomád felállásban). A kisebb akksival szerelt Tab S3 csodák csodájára majdnem dupla annyi ideig bírja pl max fényerőn - ráadásul lényegesen fényesebb is a samu kijelzője, azaz napfényben olvashatósághoz lehet a samunál a 70%-os fényerő is elég lesz, míg az M5-öt maxon kell tekerni (azaz még nagyobb lesz az akksiidő-különbség).

Nehéz ügy a döntés, ezek mellett ott az ár is, ami a samsung tabok ára kriminális, használtnál meg ugye egy leharcolt akksit kapsz, amibő köszi, inkább nem kérek.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#75) Edge


Edge
veterán

sajnos közel tökéletes gép nincs, illetve horror árért van.
esetleg vmi kínai cucc de arra meg necces a gari chuwi pl.
Nexus 9-et még mindig nem tudtam leváltani, pedig nem egy mai csirke, és vannak gyerek betegségei, csak nem tudom mire cserélni.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#76) t72killer válasza Edge (#75) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, nekem a "horror áras" Tab S3 se jön be igazán, uis azon 7es droid van tavaly Áprilisból. Ha újat veszek, pláne aranyárban, ne 1 év mínusszal induljon már az a 3éves support, pláne ha a szándékos belassítás is játszik.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#77) Edge válasza t72killer (#76) üzenetére


Edge
veterán

remek :DDD

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#78) Colani


Colani
tag

Utólag olvasva a fórumot kicsit elkeseredtem... 😁😁😁Pont ma vettem egy ilyen tabletet és eddig igazán nem látok benne semmi rosszat... Mindig Samsung fanos voltam note 8, gear s3 tv és még a porszívóm is az 😂😂😂. Gondoltam megprobalom a sötét oldalt eseddig nem rossz... A hangzás nagyon durva. Én igazán filmezésre netezesre vettem és eddig minden ok vele....

(#79) -=RelakS=- válasza Colani (#78) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

#74-es pontban említett pontokról mi a véleményed? :)
Azért kérdezem, mert amit a Samu csinál az android felületével, az valahogy nem szimpi (amíg Galaxy Mini 4-et kellett használnom, a beállításoktól idegbajt kaptam), iPad meg nem kell, úgyhogy ez tűnik az egyetlen értelmes alternatívának nagy képernyőn nagy felbontással.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#80) kaciokos válasza t72killer (#74) üzenetére


kaciokos
őstag

"az 1-es, 4-es, 6-os pontokat bebukta a tesztek szerint"

Elolvastam nem csak a mobilarénás tesztet, de 3-4 külföldi tesztet is, és nem értem, hogy jutottál ilyen következtetésre.

1. Support - ezt honnan tudhatja ebben a pillanatban bárki, hogy milyen lesz?
4. Wifi & LTE - erről sehol sem olvastam negatívumot
6. vízálló legyen - OK, nem az, ebben igazad van (mondjuk egyik másik tablet sem az a kategóriában, vagy akár egy kategóriával lejjebb)

(#78) Colani - szerintem ne keseredj el, én úgy érzem, ezen a fórumon többeknél nagyon beindult a fikamalom. Természetesen a tablet nem tökéletes, mert olyan nincs is és sose volt, de szerintem rendben van. Szerintem a probléma gyökere az, hogy nagyon kevés tablet van a kategóriában, és ehhez képest elég sokan szeretnének egyet, és ilyenkor rosszul esik, ha a várva-várt tablet nem hozza az abszolút maximumot.

Én csak arra várok, hogy kicsit lejjebb menjen a nyitóár, és már veszem is, mert az egyetlen konkurenciája a Samsung Tab S3, ami szintén életképes, de szintén apró kompromisszumokkal, innentől már egyéni preferencia, hogy a kettő közül melyiket veszi, aki tabletet szeretne ebben a kategóriában.

(#81) t72killer válasza kaciokos (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Saját tapasztalatom ugye így vásárlás előtt nincs, csak tesztekből tudok következtetni.

1es pont: a notebookcheck-es teszt szerint nyitva hagyott biztonsági rések vannak rajta már most. Nem tudom, hogy mennyit javultak a kínai gyártók az elmúlt években, ha tényleg annak rendje's'módja szerint foltoznak mindent és a tablet megkapja a következő 2 droid főverziót, mint a Samunál, akkor le a kalappal.

4es pont: "The tablet supports all current Wi-Fi standards, i.e. 802.11 a/b/g/n/ac. That being said, during our Wi-Fi test, we measured very slow transfer rates with our reference-grade router Linksys EA8500: Here, the iPad 6 offers data transfer speeds that are twice as fast. In close proximity to the router, the reception is much better and sites load much faster. However, there are still times when you will have to wait for an image on a webpage to load. When the tablet is 10 meters away from the router, the sites load relatively slowly."

Ezek persze nem azt jelentik, hogy működésképtelen gépet kapna a vásárló, de valahogy nem látom az okát a közel iPad szintű árazásnak:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#82) t72killer válasza kaciokos (#80) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"erről sehol sem olvastam negatívumot" - A tárgyilagos és alapos tesztoldalak ritkábbak a fehér hollónál. Bármilyen "review" keresésre talál az ember 99 reklámot, ami a speckókból próbál valamit kiokoskodni, de semmit se mérnek. Már elnézést, de a mobilarenás tesztben se látom, hogy megnézték volna a wifi-hatótávját/sebességét, pedig ez egy mobil gépezetnél elég fontos.

Ugyanígy fontos az akksiidő, de a notebookcheck-en kívül SEHOL se látom, hogy pl egy Samu Tab A-val szemben konkrétan lemérték volna meddig bírja az akksi adott terhelés alatt. És bizony kiderült volna, hogy feleannyi ideig...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#83) rep3at


rep3at
őstag

Én sokáig gondolkoztam egy Androidos tableten, végül sok (majdnem fél év) agyalás után lett egy 12.5"-os Windowsos tablet mint elfogadható komprumisszum (értsd.: belefér a hátizsákom notebook zsebébe), pedig ezen kívül van még egy nagyobb laptopom is.

Nem bántam meg, hozza a 3-4-5 órás üzemidőt (használattól függően), ha akarom tablet, ha akarom laptop, egyedül a több mint egy kilóval kell megbarátkozni (laptop módban, természetesen). És tud mindent, ceruza, FullHD, microSD, SSD, sztereó hangszórók, kis töltő, gyors proci, 8 GB RAM.. Próbáltam elcserélni egy S3 Tabra, aztán hamar kijózanodtam amikor ilyeneket írtak hogy fizessek rá 50et.. Nane :) Feleennyit nem tud és még bill. sincs hozzá, hát inkább marad, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#84) kaciokos válasza rep3at (#83) üzenetére


kaciokos
őstag

Nos, ha ebben a tesztben az volt az egyik probléma, hogy Android-ra sokkal kevesebb tabletre optimalizált app van, mint iOS-re, akkor ezen a skálán a Windows-os tablet a mélypont.

(#85) t72killer válasza rep3at (#83) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

LTE, GPS?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#86) rep3at válasza kaciokos (#84) üzenetére


rep3at
őstag

Amilyen alkalmazásokat tableten használok (FB, Messenger, Insta, Viber) megvannak, a maradékot meg használom billentyűzettel, nekem ez így komfortosabb, nyilván preferencia kérdése.

t72killer: Otthon, az egyetemen és a kollégiumban is van wifi, ha ezek szarakodnak akkor megosztom telóról a korlátlan Hipernetet, az S7e sokáig bírja, ez nálam nem is volt szempont, nem fogok két SIM kártyát fizetni ezért. GPS? Az minek egy tabletbe? Telón nem elég? Ezt igazából nem is értem..

De akkor persze visszakérdezhetek: Normális játékok futtatása? 8GB RAM? HDMI kimenet? Sőt (bár nekem van bt-s fülesem, ezért nem használom) 3.5?

Nyilván mondom kinek mi a fontosabb de pl. tartalomfogyasztásra ez is tökéletes még tabletre optimalizált appok nélkül is (tapasztalat, majdnem egy éve megvan).

Forward thinking. كرر

(#87) -=RelakS=- válasza rep3at (#86) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

GPS? Pl hogy nem az apró mobilt, hanem a jóval nagyobb tabletet passzintod fel a szélvédőre, ha épp útbaigazítós útra mész. Waze ingyen mindig friss, autós GPS meg jó pénzért már újkorában elavult.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#88) rep3at válasza -=RelakS=- (#87) üzenetére


rep3at
őstag

Értem én viszont azt nem egyszerűbb mobillal? Én egy ekkora tabot nem tennék már ki, az 5,5"-ös telóm például sokkal megfelelőbb a célra, nem is beszélve a fényerőről.

Sok lesz itt az OFF, bár szerintem így általánosságban belefér..

Forward thinking. كرر

(#89) -=RelakS=- válasza rep3at (#88) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Mondom, hogy a mobil kicsi! Mondom ezt úgy, hogy nekem is 5,2"-os van, és vezetés közben az apró szövegeit nem látom. Egyszer kiraktam a 8,3"-os tab-ot, sokkal jobban láttam, mi van a képernyőn.
Persze, a nyilat mindkettőn látom, hogy arramennyé, de pl városban a mobilon megőrülök, hogy az utcanevek miatt folyton előre kell hajolni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#90) rep3at válasza -=RelakS=- (#89) üzenetére


rep3at
őstag

Mondjuk nekem meg 12,5"-ös, az meg túl nagy.

De mondom: Ahány ház..

Forward thinking. كرر

(#91) -=RelakS=- válasza rep3at (#90) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az tényleg túl nagy :DD

Kivéve persze, ha egy Teslád van :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#92) Parallaxis válasza rep3at (#86) üzenetére


Parallaxis
addikt

Amilyen alkalmazásokat tableten használok (FB, Messenger, Insta, Viber) megvannak,

Ezekhez pont tök fölösleges egy tablet.

a maradékot meg használom billentyűzettel, nekem ez így komfortosabb

Akkor egy normális, de kis súlyú notebook pont, hogy jobb lenne helyette.

De akkor persze visszakérdezhetek: Normális játékok futtatása?

A Wines játékokkal csak billentyűzettel és egérrel tudsz játszani, tabletes játékok meg nem is nagyon vannak Win-re. Szóval tabletként használva elég szegényes játékélményt nyújt egy ilyen eszköz.

---

Nem véletlen, hogy a Wines tabletek kihaltak, hisz egyszerűen semmi nem igazolta a létüket. Mind tablet, mind desktop használat esetén is kompromisszumos volt a használatuk.

(#93) zyben


zyben
tag

Én vettem egy ilyen készüléket a lányomnak. Ő nem használ laptopot, így az nem jött szóba. Előtte egy ipad mini 2 volt. Amire használja tökéletes ez a tablet. Igaz kicsit drága, de tényleg a minőséget érzem rajta, nem tapasztalok akadásokat. A kérdés ami viszont felmerült bennem, és nem találok rá választ. Mi a különbség a sima m5 és m5 pro között? Csak annyi hogy ahhoz adják a billentyűzetet meg a pent? Azért értekelne mert szívesen vennék hozzá pent. Kompatibilis? És hol lehetne beszerezni? Sehol nem találok.

(#94) kaciokos válasza zyben (#93) üzenetére


kaciokos
őstag

Amit én olvastam, az alapján igen, csak ennyi, ráadásul valahol azt is olvastam, hogy a billentyűzet a sima M5-höz is megvásárolható lesz.

(#95) ®abstract®


®abstract®
őstag

szerintem a tesztet nem 1 elfogult alma rajongóra kellett volna bízni.
pl.ha Alicewake lett volna a tesztelő akit nem cenzúráznak le az egyedi stílusa miatt,várhatóan mulatságos lett volna a teszt.
ha rajtam múlik én több portot rakok a tabletre mert ez így vonatfütty.
az usb c mellé tettem volna még:headfone jack et,töltőportot,usb3at,hdmi kimenetet.így lett volna jó médiapad.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#96) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ma megtekintettem egy ilyet a Media Markt-ban.
Aki azt a navigációs gombsort kitalálta, azt megnyúznám, de amúgy kellemes kis eszköznek tűnik (1 percet ha nyomkodtam :D )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#97) Colani


Colani
tag

Nem olyan rossz ám mint gondoljátok ☺️☺️☺️
Ma volt időm már kicsit foglalkozni vele és szerethető jószág lesz.... Csak én annyira megszoktam a Samsungos kezelőfeluletet hogy ez még kicsit fura.... Inkább az a bosszantó hogy amit játékot próbáltam kivancsisagbol az ilyen felbontasu kijelzőn elég szarul néz ki.... Mondjuk szerencsére nem a játékok miatt vettem 😂😂😂

(#98) t72killer válasza Colani (#97) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

80% körüli fényerős akksiidőt nézel esetleg? Én kültéri használatra keresek tabletet, és eddig ezt találtam negatívumként (nem túl combos fényerő, ráadásul maxon nagyon zabál).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#99) kaciokos válasza -=RelakS=- (#96) üzenetére


kaciokos
őstag

Úgy tudom, be lehet kapcsolni a szokványos Android-os vezérlőgombokat.

Colani - Hogy érted azt, hogy szarul néz ki a játék? Maga a játék nem volt ilyen nagy felbontásra felkészítve?

(#100) Edge válasza kaciokos (#73) üzenetére


Edge
veterán

Közben ezt revidiáltam magamban ugyanis ez a masina 16:10es és az ugyanolyan jó comic readre mint a 4:3, így érdekessé vált számomra ez az M5... Hmhm

Colani: melyik game? Pl egy asphalt 8at nézz meg rajta plz.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.