Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) szaki04


szaki04
senior tag

Az enyém 2018 07. havi. Teljesen rendben van a kicsike! Nem cserélem le semmire, még egy darabig. 6-8 óra kijelzőidőt tud még mindig.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1452) vlesi69


vlesi69
senior tag

Ha nem változik a helyzet Kína és amcsi között ki mire váltana?

(#1453) szaki04 válasza vlesi69 (#1452) üzenetére


szaki04
senior tag

Ha kimúlna az M5 valami rejtélyes okból kifolyólag, akkor iOS vonalon folytatom tovább.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1454) kaciokos válasza szaki04 (#1453) üzenetére


kaciokos
őstag

Az iOS tényleg csábító, sokkal jobban állnak tablet ügyben, de számos okból kifolyólag maradnék Android vonalon, akkor pedig jelenleg a Samsung S-szériás tabletek felelnek meg az igényeimnek, pl. egy Tab S6, persze sajnos mélyebben a zsebembe kéne nyúlnom.

Amúgy az előző tabletem is elég sokáig használtam, ezt 2,5 éve, és szerintem még ugyanennyi van is benne.

(#1455) vlesi69 válasza kaciokos (#1454) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én is samut néztem, S5e, S6, S7. Még szóba jöhet az új Lenovo de még nálunk nem kapható, a csúcs meg nagyon drága lesz, a lite meg még nem tudom.

(#1456) kaciokos válasza vlesi69 (#1455) üzenetére


kaciokos
őstag

S5e sem rossz, de már alig lehet kapni.

(#1457) vlesi69 válasza kaciokos (#1456) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nem rég volt a Mobilarénán az új Lenovoról egy cikk hogy jön majd, nagyon ütős a csúcs tabjuk de marha drága, akkor inkább egy S7. De használtam Lenovo Yoga Prot ami még nagyon jó volt. Nem szeretem a Windovsot de volt win tabom is, szerettem azt is. Meg ha cserélek akkor lehet hogy egy lte változatot veszek és a Digi kártyát teszem bele. Azt bánom hogy volt egy S7 tab eladó 180000 ért és nem vettem meg.

[ Szerkesztve ]

(#1458) Divinity válasza kaciokos (#1454) üzenetére


Divinity
őstag

Mi ketten használtuk két profillal az M5-öt, abból lett most két külön gép. Asszonynak egy S6 Lite, nekem egy iPad Air 4.
Az iPadOS elég menő, vannak azért furcsa dolgai, pl az iPhone only appok borzalmasan néznek ki de összességében nem bántam meg pedig ez és az S7 Plus között ment a vacilálás. Mivel abból itthon nem kapni 8 GB RAM-os verziót ezért maradt végül az iPad, így időtállóbb

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#1459) Promi


Promi
aktív tag

Létezik, hogy ha most akarnék venni ilyet, akkor itt ennyibe kerülne? Huawei MediaPad M5 LTE tablet, 10.8"

[ Szerkesztve ]

(#1460) cH1 válasza Promi (#1459) üzenetére


cH1
aktív tag

Ha itt akarnál venni akkor igen. De ez valami random eladó az emagon belül. Edigital, mm, többi hivatalos forgalmazónál már nem kapható, utolsó ismert ára 130k. Ennyi pénzért már inkább megvenném az új matepad Pro-t meg hozzá a billentyűzetes tokot.

(#1461) Ablakos válasza Promi (#1459) üzenetére


Ablakos
őstag

Azt a mindenit! :Y 169e volt néhány éve az enyém. Ezentúl másképp veszem a kezembe a negyedmilliós eszközt.

[ Szerkesztve ]

(#1462) Promi válasza Ablakos (#1461) üzenetére


Promi
aktív tag

Én meg 155.000 -ért vettem 2 éve és szinte új illata van a gyári tokban, mert alig használtam. Lehet el kellene adni.

(#1463) Promi válasza cH1 (#1460) üzenetére


Promi
aktív tag

Lehet ezt akarják kihasználni, hogy már nem igen kapni újat.

(#1464) ®abstract®


®abstract®
őstag

Van itt a nagytesó is házon belül :K [link]
Kétségtelen hogy a Galaxy Tab S6 is komoly ajánlat [link]
Galaxy Tab S7 az is ott van [link]
És a nagy tesója Galaxy Tab S 7 plus [link] 12 colos :Y

Szerencse hogy észhez tért a Samu és a 4/3 as képarányrol váltott 16/9 vagy 16/10 re ami használhatóbba tette.

Egyik komolyabb mint a másik és nincs nagy árkülönbség!

Szerintem az iPad a erőltetett 4/3 képaránnyal nagyon gagyi ;] főleg 10 colos méret felett 13 colos ba ultra foschw ;] És mindezt még aranyárban is mérik, elég vicces :K

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1465) szaki04 válasza Promi (#1462) üzenetére


szaki04
senior tag

Én meg 116.990.- Ft-ért vettem... Média Markt-ban.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#1466) kaciokos válasza ®abstract® (#1464) üzenetére


kaciokos
őstag

Nagytesóról szerintem GMS nélkül nem beszélhetünk, ez már csak valami nagyon távoli unokatestvér... :)

Az általad felsoroltak között persze nincs nagy árkülönbség, de szaki04-hez hasonlóan én is 2018. júliusában vettem akciósan a Media Markt-ban az M5-öt (bár én 127e Ft-ra emlékszem, de nem tuti), ahhoz képest ez a mostani felhozatal sokkal magasabb árkategória, még a Tab S6 is ennek a duplája, pedig az egy 2019-es modell.

Az is igaz persze, hogy ezek mind felsőkategóriás cuccok, az M5 meg sosem volt az. Amikor kijött, már akkor is egy kétéves chipset volt benne, ami persze nem jelenti azt, hogy nem vagyok megelégedve a sebességével, csak mostanában tablet vonalon ez a kategória (felső-középkategória?) hiányzik.

(#1467) ®abstract® válasza kaciokos (#1466) üzenetére


®abstract®
őstag

Akkor is big brother, kugli nélkül is :K és e nélkül is van élet.
2 éve vettem 118000 Ft ért a vasat :)
Rendesen felszaladtak az árak sajnos ez szinte mindenre igaz :F
Én azért erre el tudnék csabulni hogyha lenne rá pénzem= [link] :Y

Kínai másod vonalas gyártók termékeiből is lehet csemegézni,amikben 6 giga RAM van = [link] vagy [link] vagy [link]
ez pedig egy 8 giga RAM os modell [link] :Y

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1468) vlesi69 válasza Promi (#1459) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ott van hogy nincs raktáron. Sajnos már kifutott, sehol sem kapni.

(#1469) Ablakos válasza ®abstract® (#1467) üzenetére


Ablakos
őstag

Ezek a "távoli" garanciás :o eszközök szerintem igen rizikósak.

[ Szerkesztve ]

(#1470) kaciokos válasza ®abstract® (#1467) üzenetére


kaciokos
őstag

Egy GMS-ről HMS-re váltás majdnem olyan, mint Androidról iOS-re váltani. Persze minden platformon lehet appokat találni egy adott célra, de egy ilyen váltás után újra meg kell venned őket, nem is beszélve arról a kínlódásról, ha valami speciális appot használsz, amit megszoktál, de a másik platformon nem elérhető.

Na ezért írtam, hogy távoli unokatestvér. A nagytestvér nekem az lenne, hogy ugyanazzal a szoftverkörnyezettel tudom tovább használni, csak mondjuk gyorsabb lenne, szebb kijelzővel, több memóriával, több tárterülettel, stb. Non-plusz-ultra, ha az appok és beállításaik átvitelét valami gyártói app is segíti az új készülékre. Huawei-nek tudtommal van ilyen, de GMS/HMS váltáskor ez egyszerűen nem lehetséges.

(#1471) cH1 válasza kaciokos (#1470) üzenetére


cH1
aktív tag

Igazából gms/hms váltáskor is átvisz minden appot és beállítást a phone clone. Annyi a bibi hogy ha egy adott appnak valamilyen Google szolgáltatásra van szüksége a működéshez akkor az hms alatt nem fog menni. Nyilván vásárlás előtt nem árt tájékozódni ha van valami különleges app ami esetleg neked kifejezetten vagy munkához kell, hogy működik-e. Nagyon sok dologra van alternatív megoldás és igazából gyorsan meg is szokható a dolog. Mondom ezt fél év P40 pro használat után.

(#1472) ®abstract® válasza kaciokos (#1470) üzenetére


®abstract®
őstag

Dagyimir Trutyin borítékolva lett :D

most már az Amerikai Egybesült Államokban Joe bácsi az új vezér. lehet hogy változni fognak a korlátozások meglátjuk :U
Még szerencse hogy nem függök a Google alkalmazás készlet étől, ilyen szinten. nem is akarok ilyen szinten függeni a cégtől mert emiatt falakba ütköznek Ha bármi probléma merülne fel. ha igénybe veszem a szolgáltatásaikat bármelyik böngészőből elérhető bármikor :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1473) kaciokos válasza cH1 (#1471) üzenetére


kaciokos
őstag

És mi van azokkal az appokkal, amiget megvettem Play Store-ban, azokat is átviszi, még akkor is, ha nincs fent a Huawei AppGallery-ben? Mert persze magát az appot át tudja vinni, de a licenszellenőrzés el fog bukni.

De nem akarok megmondóember lenni, azt tudom, hogy nekem ez elég nagy váltás és kényelmetlenség lenne, de persze ez nyilván nem mindenkire igaz.

@abstract: igen, Biden eljövetelével változhatnak a játékszabályok, de nem tuti. Én sem gondolom, hogy függenék a Play Store alkalmazáskínálatától, ha most kizárólag HMS-es vagy iOS-es tabletet tudnék vásárolni, ott is megtalálnám a számításom, de biztos, hogy kéne anyagilag (app vásárlás) és munkában (új appok kipróbálása, kiválasztása, megszokása) is befektetni.

(#1474) vlesi69 válasza ®abstract® (#1472) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ha nem változik semmi akkor is még elhasználgatom egy fél évig, aztán meglátom mi lesz az utód.

(#1475) ®abstract® válasza vlesi69 (#1474) üzenetére


®abstract®
őstag

Ja persze, én még simán tovább is :K

#1467 Ben láthatod is hogy négy érdemleges modellt belinkeltem. Egyik jobb mint a másik :)

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1476) vlesi69 válasza ®abstract® (#1475) üzenetére


vlesi69
senior tag

Néztem de én nem szoktam kintről rendelni, meg nem is ismerem a gépeket, bár néha találkozok ilyen Kína termékekkel. Az oldalon is van néha egy, két eladó darab.

(#1477) ®abstract® válasza vlesi69 (#1476) üzenetére


®abstract®
őstag

ha spórolni akar az ember mert nincs kitömve pénzzel nyakig akkor érdemleges darabok lehetnek ezek a másod vonalas kínai gyártók termékei. fejlődnek fejlesztenek egyre jóbb készülékeik vannak.van is egy ilyesmi tabletem ami márciusban lesz hat éve hogy vettem. köszöni szépen még működik :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1478) vlesi69 válasza ®abstract® (#1477) üzenetére


vlesi69
senior tag

Olvasgattam én is róluk ha volt egy két írás, majd meglátom mi lesz a későbbiekben.

(#1479) vlesi69


vlesi69
senior tag

Búcsúzok tőletek. Eladtam és nézek valami másik gépet. Itt az új Lenovo P11 és a Pro de egyenlőre nagyon drága. A Pro helyet akkor inkább már egy S7 tab.

(#1480) ®abstract® válasza vlesi69 (#1479) üzenetére


®abstract®
őstag

Szevasz :P
A Lenovo p 11 az nem sokkal jobb mint a ez a vas :U
A pro változatában erős a hardver de nem esünk tőle hasra.
Galaxy Tab S7 8 giga rammal már azért elég fincsi :K
ebben a készülékben a 120 hz es kijelző frissítés az gyorsan le fogja szívni az aksit.
Kollégámnak Galaxy s20 van és a bekapcsolt 120hz kijelző frissítéssel hat hét óra a készülék üzemideje :Y
Én 6 giga RAM alatt már nem vennék tabletet :K

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1481) vlesi69 válasza ®abstract® (#1480) üzenetére


vlesi69
senior tag

Igen a Pro az nem rossz, de annyi pénzért akkor a S7. Amúgy egy Teclast P20-at 4G vettem, nem rossz, nem csúcs de néha a munkahelyemen netezni megfelel.

(#1482) vlesi69 válasza ®abstract® (#1464) üzenetére


vlesi69
senior tag

Az S6 helyett akkor már az S7. Nem is értem drágább az S6 mint az S7.

(#1483) ®abstract® válasza vlesi69 (#1482) üzenetére


®abstract®
őstag

Minél több a RAM mennyisége, szerintem csak javul az élmény :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1484) Ablakos


Ablakos
őstag

Melyik alkalmazás, amelyik futtatásához nem elég ez a tablet ? Szeretnék kipróbálni ilyet.
(a játékok nem érdekelnek)

(#1485) ®abstract® válasza Ablakos (#1484) üzenetére


®abstract®
őstag

erre Nem gondoltam,de viszont az asztali módhoz jó lenne még több RAM. Tetszik az asztali nézet de ott már azért észrevehető hogy kevés a ram mennyisége :U
Telefonomban 6 giga RAM, PC mbe16gb RAM van. abból kiindulva abszolút simán fut minden nem akad nem matekozik nem dadog, csak szalad ahogy kell :K

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1486) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Találtam egy hazai boltban egy felbontott Huawei MediaPad M5 8.4 LTE tabletet. Teljeskörű garanciát adnak hozzá. Érdemes megvenni? Internet, facebook, messengerhasználatra kéne.

(#1487) ®abstract® válasza volandy (#1486) üzenetére


®abstract®
őstag

Szia!
Ha neked méretben és árban megfelel,akkor miért ne? :K

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1488) volandy válasza ®abstract® (#1487) üzenetére


volandy
senior tag

8" keresek! Ez méret nagyon eltűnik, főleg ami kapható nálunk. Amik vannak azokban 2GB Ram van. Arról azt olvasom mindenhol, hogy kevés. Huawei MediaPad M5-ről nagyon jókat lehet olvasni. Megnéztem jópár tesztet is ott egyenesen az "Ipad legjobb ellenfelének mondták és a 8" nem sokkal tér el a 10"-tól".
Nem mai gyerek azért is kérdeztem.
Azt olvastam, hogy a Google már használható rajta, de hogy jó a saját kersője is. Hát kb ennyi.

(#1489) vlesi69 válasza volandy (#1488) üzenetére


vlesi69
senior tag

A 8-as ritka volt, de ha neked elég és árban is jó akkor megéri. Bár én már eladtam az M5 10.8-amat, most egy Kínait használok, de szívesen maradnék a Huaweinél.

(#1490) volandy válasza vlesi69 (#1489) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi az infót!

(#1491) ®abstract® válasza volandy (#1488) üzenetére


®abstract®
őstag

Szerintem ez egy komoly darab csak nem olcsó, de én inkább ezt keresném:
[link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1492) volandy válasza ®abstract® (#1491) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen! Ez nagyon jó lenne! Ahol néztem 171kpra írta. Az még belefér simán. Nem egy évre venném. Csak én onnan nem tudok rendelni. Máshol esetleg?

(#1493) ®abstract® válasza volandy (#1492) üzenetére


®abstract®
őstag

Mondjuk innen [link]
De ha rákeresel úgyhogy EU warehouse Van még több lehetőséged is :K
Azért ezen is el tudsz gondolkodni [link]

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1494) volandy válasza ®abstract® (#1493) üzenetére


volandy
senior tag

Szuper! Köszi! Megpróbálok rendelni, de valószínű, hogy a kártyahiány miatt nem fog menni! 10,8" az nagy.

(#1495) volandy válasza ®abstract® (#1493) üzenetére


volandy
senior tag

Elnézést a kérdésért még ha hülye is. Ez egy frankó bolt(TradingShenzhen)? Mert valamit csináltam, visszaírt most próbálom lefordítani. Nem kért kártyaszámot, de ha kihozzák és fog kelleni akkor bukó!

(#1496) ®abstract® válasza volandy (#1495) üzenetére


®abstract®
őstag

Vélemények alapján trustpilot oldalon öt csillagból kapott négy és felet több mint 2400 embertől, szerinted?
Náluk néztem a matepad pro 8 giga RAM os verziót én megvenném ha lenne rá pénzem :K
Le tudod fordítani a szövegeket a Google fordítóval én is azt használom.
Nem tudom hogy mit csináltál te döntésed volt :U
Nekem szimpatikus bolt,aztán mindenki maga tudja.
Többféle kártyát elfogadnak PayPal is van mi baj lehet?

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1497) volandy válasza ®abstract® (#1496) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi a segítséget! Nem szoktam kintről rendelni semmit pontosan azért mert kártya kell mindenhez. Nekem semmilyen nincs. Amikor elkezdtek mindenféle költségeket rátenni (kb:1995 óta). Egyre kevesebb olyan hely van ahol még lehet kpval fizetni, de nem baj, kicsivel nagyobb rumlival de sikerült idáig is kb megvenni azokat amiket akartam.

(#1498) ®abstract® válasza volandy (#1497) üzenetére


®abstract®
őstag

Ja semmiség ne viccelj. Nekem se, de kollégák barátok ismerősök meg tudják venni nekem is,ha már úgyis vásárolnak kintről, és akkor ez így nekik nem probléma nekem meg jó hír :K
Manapság inkább EU ból érdemes vásárolni.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1499) vlesi69 válasza ®abstract® (#1493) üzenetére


vlesi69
senior tag

Ezt a típust nem ismertem. Azt írja az oldalon no Google Play Store. Akkor nincs rajta gugli csak a Hms?

(#1500) baal-amiga válasza vlesi69 (#1499) üzenetére


baal-amiga
senior tag

:K

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.