Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kaciokos válasza Ablakos (#250) üzenetére


kaciokos
őstag

Én gyári tokkal használom, az alsó hangszóróknál van kivágás, a felsőre félig rátakar, ezt egy picit lehet is hallani, de épp hogy csak.

(#252) matex válasza Ablakos (#250) üzenetére


matex
tag

Gyári tokkal használom, és tökéletes a hangzás, nem ront rajta. Plusz még a kijelzőre eső "nyitórész" ki-bekapcsolja a kijelzőt.

(#253) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nektek melyi valtozat van a 8.4esek kozul? Nekem c462. System infonal lehet megnezni. Szerintem ez lehet az oka annak, hogy nem megy a Netflix csak 960 * 540-en. De irtam Huaweinek, hogy mi ez a dolog. Mert voltak cikkek, meg Netflix is azt irja, hogy tudja a gep a hd-t. De azt is irja, hogy checkolja az ember a legfrisebb fw-t. Nekem elvileg az van. De van pl. c567 modell is. Lehet az a US valtozat es azon mar tenyleg megoldottak.

I am having fun staying poor.

(#254) Ablakos válasza matex (#252) üzenetére


Ablakos
őstag

Már úgy érted közelségérzékelő van a tableten? (Nem valami mechanikus bizbasz)

(#255) kaciokos válasza Ablakos (#254) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem közelségérzékelő, mert ha mással takarom le a kijelzőt, mondjuk ráteszek egy nagy füzetet, akkor nem kapcsol ki. Én valami mágneses érzékelőre gyanakszom, azt szokták ilyen funkció megvalósítására használni.

(#256) Ati1979 válasza Drizzt (#253) üzenetére


Ati1979
veterán

Enyém C432. Hogy ez jó vagy rossz azt nem tudom. Nem próbáltam még a netflixet. Nincs acc om.

(#257) matex válasza Ablakos (#254) üzenetére


matex
tag

Nézd meg videón a funkciót 6:07-től: [link]

(#258) vlesi69 válasza Timer (#248) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én is csak netezésre és filmnézésre használom, mértem egy Antutut 177000 pont, mint a Mate 9 telefonom volt. Eddig nem volt gyorsabb tabom, pedig a Z4 és a Yoga 3 Pro is gyors volt.

(#259) vlesi69 válasza Ablakos (#250) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én is gyári tokkal használom és abszolút nem ront a hangzáson.

(#260) Timer válasza vlesi69 (#258) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm, hogy leírtad, erősen kezdek gondolkodni a vásárláson!

(#261) Ati1979


Ati1979
veterán

Amúgy az általam kínából rendelt, minőségi tok is ''okos" tok. Korábban belinkeltem.
Üvegfóliával volt együtt 4k.

(#262) R1c5i


R1c5i
újonc

Tiszteletem uraim!

"Boldog" tulajdonosa vagyok egy ilyen masinának, de
-random fagy, újraindul
-szétesik, szaggat a kép
-van hogy a legalapabb alkalmazások sem indulnak el.
Szóval majdhogynem használhatatlan. Hard reset után ideig óráig rendben van utána kezdi előröl.
Nincs rajta mókolva semmi, a 168-as végű frissítés van rajta.
Az tuti hogy szervíz lesz belőle, csak kíváncsi vagyok mi lehet a gond, ill. nem akarom hogy hülyeséggel megetessenek. :)

Köszönöm az építő jellegű válaszokat.

(#263) vlesi69 válasza Timer (#260) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én már rengeteg Huawei telefont Mate, Mate 7, Mate 8, Mate 9, most P20 Pro, Honor 7, Honor 6X, Mediapad 2, most Mediapad 5, próbáltam használtam, nekem semmi gond nem volt egyikkel sem. Olvasgatom a fórumokat, és sokan szerintem belebabrálnak meg amit leírnak az nekem kínai. Ha arra használják amire van akkor minden működik rendesen!!!!

(#264) matex válasza R1c5i (#262) üzenetére


matex
tag

Ha 3 napon belül visszaviszed, akkor újra kicserélik ahol vetted, nem javítják. Ugyanaz a frissítés van nekem is, de szerencsére még nem találkoztam egyik általad leírt problémával sem. Ha csináltál factory reset-et, és még úgy is van probléma, akkor valamelyik hardver okozza.

(#265) Timer válasza vlesi69 (#263) üzenetére


Timer
veterán

Köszi Neked is, rengeteg videót megnéztem, és annak ellenére, hogy korábban a Galaxy Tab S3-at szemeltem ki (elsősorban az AMOLED miatt), egyre szimpatikusabb az M5, pláne, mert 2 év garival elhozható annyiért, amennyiért a konkurencia csak zugboltból, vagy kéz alól.

Nejem P9 Lite 2017-et használ, de annak ellenére, hogy én ajánlottam neki, azért nem sírom el magam a gyönyörtől, hasonló árban a XIAOMI A1 Global köröket ver rá rendszersebességben. Szóval, nem vagyok a brand ellen, és mellett sem, de hamarosan felkeresek egy MediaMarktot, és személyesen nézem meg magamnak az M5-öt, ha meggyőz, akkor hozom is el! ;)

[ Szerkesztve ]

(#266) vlesi69 válasza Timer (#265) üzenetére


vlesi69
senior tag

Igen az A1 azért jobb mint a P9 Lite, de a P9 re nem ver rá. UI: volt még nekem P9, P9 Plusz, P10, P10 Plusz is. Semmi gond nem volt egy Huawei mobilommal sem.

(#267) Ablakos


Ablakos
őstag

Sikerült beszereznem a tabletet. Segítsetek, hogy kell a sim/sd kártya helyet kinyitni. Megtaláltam a kinyitó fém bizbaszt. Az már görbül ide/oda de nem nyilik a tároló. Mi a titka?

(#268) bigsee válasza Ablakos (#267) üzenetére


bigsee
addikt

https://youtu.be/RnVr5g6ORpc

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#269) Ablakos válasza bigsee (#268) üzenetére


Ablakos
őstag

Ráadásul magyarul... Köszi.

(#270) Ablakos


Ablakos
őstag

Az értesítési sáv betűméretet, esetleg színét lehet valahol változtatni?

(#271) kaciokos válasza Ablakos (#270) üzenetére


kaciokos
őstag

Én nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget.

(#272) bkiky01


bkiky01
senior tag

Gyári billentyűzetét használja valaki? Honnan érdemes beszerezni?

(#273) Ablakos


Ablakos
őstag

Quick charger töltőt adtak a csomagban. (Spórolás miatt adták, vagy technikai oka is lehet :U ) Super chargert lehet használni a töltésre?

(#274) kaciokos válasza Ablakos (#273) üzenetére


kaciokos
őstag

Nem értelek. Persze, hogy Quick Charge töltőfejet adtak hozzá, mert az való hozzá. Mi az a Super charger?

Annyit infóm még van, hogy jelenleg 2-3 gyorstöltési szabvány létezik, és sajna nem kompatibilisek egymással.

(#275) atikó válasza Ablakos (#273) üzenetére


atikó
őstag

Ez egy jó kérdés, ha a mate 10 pro van szuper töltés akkor ebben is elvárnám, dilemmázom, hogy 8,3 vagy a nagyobbat vegyem.

(#276) szaki04 válasza Ablakos (#273) üzenetére


szaki04
senior tag

Nekem a telefonom Mate 10 pro, a tablet pedig a MediaPad M5. A telefon töltőjével szoktam tölteni a tablet-et, de smmivel sem gyorsabb, mint a hozzáadott töltő... Szvsz. nem tudja a szuper töltést a tablet. :(

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#277) kaciokos válasza szaki04 (#276) üzenetére


kaciokos
őstag

Én mondjuk így is elégedett vagyok a töltési sebességgel, 10% körülről töltve pár óra alatt telenyomja a 7000 mAh-s akkut, ami azért szerintem nem rossz. Ráadásul a tablet nincs is olyan folyamatos használatban (legalábbis nálam), mint a telefon, ezért simán tudom ennyi időre nélkülözni.

(#278) Ablakos válasza szaki04 (#276) üzenetére


Ablakos
őstag

Na, ezt vártam. Szóval 1 töltő is elég, nem kell a tablet (quick) és a telefon (super) töltőjét is vinnem. Eddig nem mertem a telefonét a tabletre dugni, nehogy kárt csináljak. (A gyorsaság nekem nem lényeg.)

(#279) lcee79 válasza szaki04 (#276) üzenetére


lcee79
őstag

Szerintem meg pont hogy ha ugyanolyan gyors akkor az azt jelenti, hogy tudja a gyorstöltést
Ettől nem hiszem hogy gyorsabban is fel lehet tölteni jelenleg ~7000 mah-es akksit.
Az előző tabletjeimet sokkal tovább kellett tölteni és előbb le is merültek.
Ha nem gyorstöltővel töltöm a telefonom (Mate 10 pro), hanem egy sima régebbi töltővel vagy esetleg számítógép usb-re dugva, akkor kb 8 óra alatt töltődne fel nulláról 100-ra,
A tablet is gyorsan töltődik, mindegyik töltővel.

A tesztben is ezt írták:
"A 9V/2A-es Huawei QuickCharge gyorstöltő az ígéretek szerint három óra alatt végez egy ciklusnyi energia bejuttatásával"

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#280) atikó válasza lcee79 (#279) üzenetére


atikó
őstag

Biztos hogy quick charge? Mert az a snapdragon gyorstöltő szabvanya, huawei soc ezt nem ismeri, es a 9V/2A még nem gyorstöltes.

(#281) kaciokos válasza atikó (#280) üzenetére


kaciokos
őstag

Valóban, a Quick Charge az Snapdragon szabvány, de ettől még a 9V 2A (18W) az elég gyors töltés, ha összehasonlítod egy jobb minőségű (de nem gyorstöltős) töltőfej által leadott 5V 1-1,5A (max. 6-7W) teljesítményével. Hogy mi a Huawei szabvány neve, azt nem tudom, a lényeg, hogy a tablet kommunikál a töltőfejjel, és a hőterhelés függvényében dinamikusan választja meg a töltőfeszültséget és a töltőáramot.

Sajnos a gyorstöltéssel is az a baj, mint a legtöbb számítástechnikai kváziszabvánnyal, hogy "az a jó, hogy olyan sok van belőlük". :(

[ Szerkesztve ]

(#282) lcee79 válasza atikó (#280) üzenetére


lcee79
őstag

Ezt amit idéztem a tesztben írta Bone123.
De nem biztos hogy most az elnevezésen van a hangsúly :)
Hanem a töltés sebességén, és az gyors

Emagon gyári töltő itt is quick charge-nak nevezi.

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#283) atikó válasza kaciokos (#281) üzenetére


atikó
őstag

Nem értem miért hívják így mindegy is, de a 9V/2A az sem gyors, csak azert gyorsabb mert a tabletben 2db aksi van, es a 9V/2A az hatekonyabban töltő, ezt egy elektronika kezeli, higy melyikbe mennyi szufla kell.
Mas: ma megerkezett a tablet, alig várom,hogy hazaejek. :) kicsit meg tartok a merete miatt, mert a előző szeriabol a 8,3 volt.

(#284) atikó


atikó
őstag

Nagyon minőségi ez a tablet, a méretet még szokni kell.

(#285) lcee79


lcee79
őstag

Amúgy tegnap megnéztem ezeket a töltőket, hogy, hogy is van, mert sosem szoktam :)
A Mate 10 Pro gyári töltőjére az van írva, hogy: Huawei SuperCharge
a tabletére pedig: HUAWEI QUICK CHARGE

és a Mate 10 pro töltője nagyobb amper számokkal is tölt.

De végül is mindegy, csak már kíváncsi voltam rá, ha már ez volt a téma :)

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#286) atikó válasza lcee79 (#285) üzenetére


atikó
őstag

Kilehet kaocsolni az ujjlenyomat olvasó azon részét hogy amikor véletlenül hozzaerek akkor ne lepjen ki a fő képernyőre,? mert álló állapotban nqgyon rossz helyen van az olvasó.
Szerk: a chrome belehet allitani higy mindig asztali webhelykent kezelje az oldalakat, mert azt nem akarja, csak ha mindig megmutatom neki, eleg rossz ezt minden weblapnal megcsinalni.?

[ Szerkesztve ]

(#287) kaciokos válasza atikó (#286) üzenetére


kaciokos
őstag

Az ujjlenyomat-olvasó egyben Home gomb is, szóval szerintem nem lehet.

A Chrome-ot nem, én ezért (is) használok Operát. Sok értelme a mobil nézetnek 10"-os nagyfelbontású tableten szerintem sincs...

(#283) atikó - Ezen nem veszünk össze, én konkrétan tojok arra, hogy ez melyik szabvány, csak jó gyorsan pumpálja be a naftát, amit meg is tesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#288) atikó válasza kaciokos (#287) üzenetére


atikó
őstag

Hát nem vagyok kibékülve a dologgal, én a navigációs-sávot használom eben az esetben tök felesleges az olvasóban a home funkció! :F

szerk: szerintem a lehető legrosszabb helyen van az olvasó.

[ Szerkesztve ]

(#289) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ma 44%-os akksival töltőre tettem a 8.4-es változatot, nem tudom meddig tartott pontosan míg maxon lett, de 1 órával később amikor néztem, már fullon volt. Ez a saját töltőjével.

I am having fun staying poor.

(#290) kaciokos válasza atikó (#288) üzenetére


kaciokos
őstag

Amúgy te hova tetted volna? Mivel egy tabletet az ember általában fektetve és állítva is használ, bármelyik oldalon van, az valamikor rossz helyen lesz. A home funkciója mondjuk tényleg lehetne kikapcsolható.

(#291) atikó válasza kaciokos (#290) üzenetére


atikó
őstag

A huawei logó helyén pont nem lenne útban.

(#292) kaciokos válasza atikó (#291) üzenetére


kaciokos
őstag

Ha ott lenne, akkor fekvő helyzetben lenne ugyanolyan rossz helyen, mint most van állóban.

(#293) lcee79 válasza atikó (#291) üzenetére


lcee79
őstag

A játék módban vagyis game suitban asszem ki lehet kapcsolni
hogy ne nyomd meg véletlenül

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#294) atikó válasza lcee79 (#293) üzenetére


atikó
őstag

Gamesuite meg nincs a készüléken mert a GPU turbo update meg nem elérhető a tabletre, azzal a frissítéssel lesz fent a suite is.
Bezzeg a mediapad m5 lite ujjlenyomatolvasoja pont a huawei logo helyen van, egyébként meg azt sajnalom hogy ez nem tudja a ceruzat kezelni.

(#295) lcee79 válasza atikó (#294) üzenetére


lcee79
őstag

Nekem ez a gamesuit rajta volt a vásárlás pillanatában is, több hónappal ezelőtt
A telefonra csak most jött az igaz.

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#296) atikó válasza lcee79 (#295) üzenetére


atikó
őstag

Nekem nincs rajra, melyik szoft. verzió van rajta? Hazaerek es megelsem a sajatom.

(#297) matex


matex
tag

Új verzió érkezett, és vele együtt a GPU Turbo is: CMR-W09 8.0.0.181(432).

(#298) Timer válasza matex (#297) üzenetére


Timer
veterán

Sziasztok!

Beléptem én is a klubba, végül több hétnyi elemezgetés, review olvasás, szemrevételezés után az iPad 2018 / Samsung Galaxy Tab S3 / Huawei Mediapad M5 trió közül utóbbit vásároltam meg. Eddig elégedett vagyok, de van egy kis gondom, hátha tudtok segíteni!

Van alapból időjárás app a készüléken, ami ha jól gondolom, widgetként is működne. Sajnos eltávolítottam a programot (mondván, minek), most viszont az óra+időjárs widgetnél nem jön be az időjárás, érhető okokból. Play-ben nem találom az alkalmazást, megvan esetleg APK-ban valakinek?

Háttér. Azt hogyan lehet elérni, hogy a gyári háttérképekhez hasonlóan fekteve, illetve állítva is szép eredményt kapjak? Leszedtem ugyanazt a háttérképet portrait / landscape tájolásban is, de külön nem tudom beálíltani adott orientációhoz, csak a zegyiket, de így végső soron torzul valamelyik állásban a háttér.

Köszi a tippeket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#299) lcee79 válasza matex (#297) üzenetére


lcee79
őstag

Nyomkodom de nem jön sajnos...

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#300) matex válasza lcee79 (#299) üzenetére


matex
tag

Magától dobta fel, nem kellett rákeresnem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.