Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) ®abstract® válasza Ablakos (#1550) üzenetére


®abstract®
őstag

Ja értelek.
Biztos vagyok benne hogy számít hogy milyen töltővel használod :K
Én mióta megvan csak lassú töltéssel töltögetem, ami azt jelenti hogy a gyári 20 wattos töltőjét se használom hanem csak 10 wattal töltöm.
nekem ha volt is supercharger töltöm én azt el ajándékoztam ilyeneket :N használok semmilyen készülékem hez.

Van egy másik kínai tabletem ami hat és fél éves elmúlt és csak a két és fél amperes gyári töltőjével lehet használni.kábé három év elteltével hasonló problémáim adtak vele mint neked most.negyven 50% os akkumulátor százaléknál képes kikapcsolni a masina, csak úgy És miután töltőre teszem utána meg 15:20 százaléktól indul hát meghülyült az akksi a gyorstöltés től.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1552) kaciokos válasza Ablakos (#1550) üzenetére


kaciokos
őstag

Eléggé megoszlanak a vélemények a témában, de általában elfogadott tény, hogy a gyorstöltés és a 100%-ra való töltés is gyorsítja az akku elhasználódását. Persze kérdés, hogy mennyivel, és ki mit áldoz fel a kényelem oltárán. Nekem 3 éves a tab, mindig a saját töltőjével töltöm (gyorstöltés) és mindig 100%-ra, mert így kényelmes. Most 3 év után én is érzem, hogy gyengébb az akku, de mivel nem használom sokat, még így is kibír 4-5 napot. Tegnap feltettem az AccuBattery-t, ha lesz benne pár töltési ciklus, majd megosztom az eredményt.

(#1553) Ablakos válasza ®abstract® (#1551) üzenetére


Ablakos
őstag

Úgy tudtam, hogy a töltőfej nem számít, mert az eszköz maga szabályozza a felvett áramot. Hiába van nagyobb teljesítményű fej, attól nem lesz gyorsabb töltés.
Ezek szerint ez nem biztos, hogy helytálló tudás. :(((

Nem méricskélek tovább, inkább rászánom magam az akku cserére. Még egy három évet (talán) elszalad a tab a 9-es androiddal.

[ Szerkesztve ]

(#1554) cH1 válasza Ablakos (#1553) üzenetére


cH1
aktív tag

Minden esetben az eredeti töltőfej és kábel használata a javasolt. Felső irányba a készülék maga szabályozza a töltés sebességét, így erősebb töltő használatával sem lesz az gyorsabb. Ami igazán rontja az akkumulátor élettartamát az a rossz töltési szokások, pl egész estés töltés, hagyni teljesen 0-ra lemerülni. Ezen felül az extrém meleget se viselik jól (nyáron kocsiba hagyni). Ha valaki igazán vigyázni akar az akksira az 20-80% között tartja a töltöttséget, de ez egy kicsit életszerűtlen. Szerencsére a Huaweinek elég jól kiépített szervizhálózata van, az árak is abszolút barátiak, nem hiszem hogy 3 év használat után bárkinek megterhelő lenne egy ilyen felső kategóriás tabletben 6-7000-ért akksit cseréltetni. Persze a legokosabb megoldás a 2 év gari lejárta előtt pár hónappal ingyen cseréltetni, de itt erről a többség gondolom már lemaradt.

(#1555) kaciokos válasza cH1 (#1554) üzenetére


kaciokos
őstag

Ez utóbbival azért vigyázni kell, van olyan gyártó, aki leméri a hibásnak mondott akkut, és ha a kapacitása nem tér el lényegesen a névlegestől, akkor nem lesznek boldogak attól, hogy valaki át akarja verni őket. Persze ha az akku kapacitása már a 2 év elérése előtt is lényegesen leromlott, akkor hadd menjen, de ez azért ritka.

(#1556) Mr. Nimbus válasza cH1 (#1554) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Én megpróbáltam bejátszani, de nem cserélték ki. Majd ha itt az ideje, akkor kifizetem a cserét, de egyelőre elketyeg a mostanival.

(#1557) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Sziasztok. Valami HMSt akar telepíteni. Azt olvastam az a Huawei op rendszer. Ez akkor leszedi a googlet ha telepítem?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1558) Mr. Nimbus válasza ShadowLac (#1557) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Nem lehet, hogy a hms core-t akarja frissíteni? Tegnap volt az app update-ja.

(#1559) Ablakos válasza ShadowLac (#1557) üzenetére


Ablakos
őstag

Az csak a Huawei alkalmazások tárolója. Olyan mint a playstore. Ott is elérhetőek android alkalmazások.

[ Szerkesztve ]

(#1560) ShadowLac válasza Mr. Nimbus (#1558) üzenetére


ShadowLac
addikt

De HMS Core. Akkor frissítsem?

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1561) Mr. Nimbus válasza ShadowLac (#1560) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Nyugodt lélekkel, az csak az app, nem az oprendszer. Ablakos kolléga megválaszolta, hogy az mire szolgál.

[ Szerkesztve ]

(#1562) ShadowLac válasza Mr. Nimbus (#1561) üzenetére


ShadowLac
addikt

Ők. Köszi.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1563) insyde5


insyde5
aktív tag

Esetleg ha valakit érdekel :

van 2 db tok az M5 -höz.
Mind2 Új, nem használt.
1. flipp jellegű, elől hátul védő. Fekete
2. csak hátul védő ( szilikon tok jellegű) Fekete

Kessen privátban akit érdkel.

Bocs az OFF ért.

(#1564) ®abstract®


®abstract®
őstag

sziasztok!

olvastam,hogy erre a tabletre is várható harmony os update.
valakinek van tapasztalata?

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1565) kaciokos válasza ®abstract® (#1564) üzenetére


kaciokos
őstag

Hol olvastad? Csak mert évek óta nem jött rá semmi...

(#1566) ®abstract® válasza kaciokos (#1565) üzenetére


®abstract®
őstag

ja.nem gondoltam,hogy lesz valami,de ugy nez ki varhato [link] & [link] & [link] & [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1567) Mr. Nimbus válasza ®abstract® (#1566) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Kb. 1 évvel ezelőtt írták, hogy az előző félévben jött volna, de szvsz ebből mi kimaradunk...

(#1568) ®abstract® válasza Mr. Nimbus (#1567) üzenetére


®abstract®
őstag

a fene tudja 🤔 XDA forumon+egy masik németen azt olvastam,hogy csak kínai regios készülékek kapnak harmony os t..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1569) kaciokos válasza ®abstract® (#1568) üzenetére


kaciokos
őstag

A Harmony OS ugye nem oprendszer, csak felhasználói felület? Vagyis marad (szerencsére) az Android?

(#1570) Ablakos válasza kaciokos (#1569) üzenetére


Ablakos
őstag

A Harmony OS egy oprendszer Andorid alapon. Kitiltva a google play hozzáférésből, ezáltal nagyon sok G alkalmazás (meg azt használó apk) nem használható ezen az OS-en.
Nem tudom milyen plusz dolgot adna egy váltás. :(

(#1571) ®abstract® válasza kaciokos (#1569) üzenetére


®abstract®
őstag

fogalmazzunk úgy hogy huawei féle droid alapú rendszer+felület,ami hasonlit egy saomi miui 12-13 ra+iphone os re :K minden eddigi droid alkalmazás megy,de a google appok :N ami az előnye tud lenni,hogy ami támogatja a harmony os t avval tud komunikálni= ora-tv-telefon-tablet. szóval van előnye hátránya is 🤔
gyakorlatban ilyen [link] & [link]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1572) kaciokos válasza ®abstract® (#1571) üzenetére


kaciokos
őstag

Rosszul kérdeztem, de arra válaszoltatok, amire gondoltam, nem arra, amit írtam, szóval köszi. :)

Akkor viszont ez nekem nagyon nem kell, Google szolgáltatás függő vagyok.

(#1573) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Kicsit belassult. Gondoltam veszek valamit helyette. Látom 8 colos már nem is nagyon van. Ismerősöm mondta hogy az ő M5je nem lassú. Csináltam visszaállítást, és megint gyors!! Nagyon jó még mindig ez a Tab!!

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1574) kaciokos válasza ShadowLac (#1573) üzenetére


kaciokos
őstag

Nekem is még elmegy, amire használom, arra tökéletes. Viszont ha jól értem, neked nem is ez van, hanem a 8"-os változata? Csak mert ez a teszt és a fórum a 10"-osról szól.

(#1575) ShadowLac válasza kaciokos (#1574) üzenetére


ShadowLac
addikt

8as 10es uaz. Csak a kijelző más, nincs külön topik.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#1576) ®abstract® válasza ShadowLac (#1573) üzenetére


®abstract®
őstag

persze,hogy az :K én is kedvelem.januar végén lesz már 4 éve,hogy megvan :Y

más kinai gyártók meg az újabb modellek annyival jobbak,hogy 6 vagy 8 gb a ram mennyisége. Számít amikor használod több feladatra..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#1577) aszamóca


aszamóca
aktív tag

Van egy ilyen készülékem, amit most szeretnék eladni. Ha kitörlöm a személyes file-okat, utána csak egy gyári visszaállítást kell elvégeznem, hogy teljesen alapra visszaálljon a készülék?

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#1578) Mr. Nimbus válasza aszamóca (#1577) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

A gyári visszaállítás elég, csak a google fiókodnál törölni kell az eszközt, hogy a vevő tudja használni.

(#1579) aszamóca válasza Mr. Nimbus (#1578) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Köszi!

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#1580) Mr. Nimbus válasza aszamóca (#1579) üzenetére


Mr. Nimbus
senior tag

Nincs mit!

(#1581) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Tudtok megbízható helyet ahol cserélik az aksit?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.