Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Cpt. Flint válasza ProEvoFan (#1248) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Honor 10 és P20 csak akkor van egy árban, ha a P20-at olcsó, a H 10-et meg drága helyen nézed.
Ha hivatalos, garanciális magyar Huawei viszonteladónál nézed, akkor a H 10 kb. 105 eFt (aqua), a P20 meg 130 (euronics). Ráadásul a 130 körüli P20 mind lila színű, más színben még drágább.
Tudom én, hogy a 25 eFt alapból nem sok pénz. De mégiscsak 23%... és ugye ha a 25 nem sok, akkor rátehetünk ugyanennyit a 130-ra is, és vehetünk még jobb telót.

(#1252) erzol válasza Faterkam (#1250) üzenetére


erzol
őstag

Napi szinten használok waze-t munkához és hibátlanul működik. :K

(#1253) Faterkam válasza erzol (#1252) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszi, még annyit mennyire eszi az akkut a Waze, és milyen pontos a GPS mondjuk Pest, belváros, sűrű épültek között?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1254) erzol válasza Faterkam (#1253) üzenetére


erzol
őstag

Harapja rendesen. Kb 1 óra alatt 10-15% nálam sűrű útvonal tervezéssel.
Futár vagyok Óbudán, a hegyoldalban is jól működik.
Mondjuk sokszor megviccel azzal, hogy elsőre rosszul állítja be a menetirányt, de gondolom ez a waze hibája.

(#1255) Faterkam válasza erzol (#1254) üzenetére


Faterkam
addikt

Rendben, a rossz irány Waze szokása ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1256) balage06 válasza ProEvoFan (#1248) üzenetére


balage06
tag

Valóban, most az utóbbi napokban néhány inaktívabb időszakban 24+ órás ciklusok alatt is csak ~38% környékére merült. Bár ehhez lehet az is hozzájárul, hogy mostanában ahányszor feldobja a rendszer, hogy az FB folyamatosan bluetooth eszközöket keres a háttérben és sok energiát fogyaszt, force killel kilövöm. :DDD

(#1257) m1lan


m1lan
őstag

Egyre jobban kiábrándulok ebből a szerkezetből. :O

A Honor 8-cal sosem volt semmilyen különleges anomáliám. Most a 10-est az apróbb röccenések miatt factory reseteltem, hogy teljesen fluid és problémamentes legyen az új 9.0 rendszerrel. Hát azóta még rosszabb lett... továbbra is hihetetlen számomra, hogy kilépek egy alkalmazásból, és akkor nyitja meg a főképernyőt. Ez 2019-ben kimeríti a vicc kategóriát, főleg úgy, hogy átlag 1,5 giga RAM folyamatosan szabad. Nem tudom, hogy ez minek köszönhető, de sokszor egy Facebook Messenger olyan szinten meg tudja borítani a telefont, hogy csak nézek... egy hatalmas laggtenger közepette tölti be a chat ablakot, aztán a billentyűzetet is késve nyitja meg. Ami viszont ténylegesen az újratelepítés óta jelentkezik csak, az a random rezgés. Semmilyen értesítést nem mutat a telefon, de teljesen véletlenszerűen rezzen egyet, használat közben is... :U

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1258) Faterkam válasza m1lan (#1257) üzenetére


Faterkam
addikt

Ilyen árért, ilyen hardverrel nem laggokat várna az ember! Csak nálad van ilyen anomália, vagy más Honor 10 tulajnál is előjött? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1259) PACSA75 válasza Faterkam (#1258) üzenetére


PACSA75
őstag

Nem lehet hibátlan készüléknek nevezni, sajnos valóban akadnak laggok. Egy kellemes középkategóriás készüléknek tartom, ami nem ér többet 80 ezernél.

(#1260) Faterkam válasza PACSA75 (#1259) üzenetére


Faterkam
addikt

Ez szomorú, 50e Ft környékén is zavaró lenne, de nem 100-120e Magyar forintért :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1261) mtekormend


mtekormend
csendes tag

Nekem az eddigi használat során egyszer sem akadt be a rendszer, pedig nyüstölöm rendesen a telefont. :)
Sőt az új android alatt talán még fűrgébb, mint eddig és az üzemidő is javult szerintem.

(#1262) mtekormend


mtekormend
csendes tag

https://drive.google.com/folderview?id=1-tIyVRLCr85t94QRWH1qRP88RjvGuzok

Ha valakit esetleg érdekel a linken keresztül elér pár fotót, amit a telefonnal készítettem. A képek nagy része auto módban készült, némelyik AI rásegítéssel.

(#1263) batai15 válasza PACSA75 (#1259) üzenetére


batai15
félisten

Nem így látom .
Eleinte nagyon nem voltam megelégedve a készülékkel .
Jött azóta egy két update ,teljesen fluid a készülék,gesture bugot is javították.
Ram management valóban nem a legjobb , igazából ebbe tudok bele kötni. Hw erős ,kamera meg nagyon jó.
Konkrétan a kiállított Galaxy s10e készülék gyengébb képeket produkált.
Ott a gyors töltés ami nagyon állat.
Inkább azt mondom felső kategória alsó szegmens . Szóval ér ez 80nál többet is mert ha szereted csak ennyit a konkurencia akkor meg még ennyit sem.

(#1264) PACSA75 válasza batai15 (#1263) üzenetére


PACSA75
őstag

Szép a telefon, tök jó dolgok vannak benne, erős a hardver, minden ami problémás az csakis szoftverból van, hiszen oreón sokkal rosszabb volt, pitén valóban fluidabb, de van még hova fejlődni. Tehát lehúzni azért nem akarom, jó kis telefon ez, de softból még lehetne tökéletesíteni.

(#1265) Bennyboy


Bennyboy
őstag

messenger nálam is bugos. Néha laggolva tölti be amit nem tudok hová tenni. Talán egy új verzió megjavítja.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#1266) pgonzy


pgonzy
tag

Sziasztok!

Ma kerestem egy regebbi kepem, és a galéria tele van ilyenekkel, Hiba a médiafájl betöltésekor, tuti hogy anno ott képek voltak. Mellékeltem egy képet. Tapasztaltatok már ilyet, vagy megint valami egyedi?

[ Szerkesztve ]

(#1267) DanielVon


DanielVon
csendes tag

No, akkor en bejelentkeznék egy "csak nekem kezdett el szarakodni a kozelsegerzekelo?? " topikba. Mostanaban eszre vettem, de nem volt altalanos, mai nap viszont folyamtosan van valami a beszelgetes közbeni kozelsegerzekelessel. Nagyjabol mindent be tudtam kapcsolni a fulemmel, amit csak nem akartam.... Sos garanciaztatas. Kivancsian varom, hogy mit mondanak, lesz-e valamilyen bökkenő, mint egyes xiaomis tarsaimnak......

(#1268) pgonzy válasza DanielVon (#1267) üzenetére


pgonzy
tag

Nekem is volt ilyen, egy újraindítás után rendben működik. Ez par hete volt, nekem egy frissítés után volt ez a jelenség.

(#1269) PACSA75 válasza DanielVon (#1267) üzenetére


PACSA75
őstag

Mielőtt garival próbálkoznál, előtte egy gyári visszaállítást próbálj meg, ha a sima újraindítás nem segít.

(#1270) brucka


brucka
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan probléma jött elő, hogy vmiért nem akarja elindítani a videókat. Ha rábökök a videó ikonra egyből visszadob a főmenübe. Ha fájlokon keresztül próbálkozom akkor egy fokkal jobb, kicsiben már látom a videókat, de ha választani szeretnék ugyanaz történik, mint az előbb. A galériában jutok a legtovább, de ott is amint megnyitom a videót és rábökök a playre kidob..
Felhőből viszont gond nélkül el tudom indítani.
Tapasztalt ilyet más is?

(#1271) DanielVon válasza pgonzy (#1268) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Köszönöm, ez egyelőre ugy nez ki, hogy működött. Remélem, hogy nem jon elo rendszeresen. 😉

(#1272) pgonzy válasza DanielVon (#1271) üzenetére


pgonzy
tag

Nekem azóta stabil, nem jott elő a jelenség.

(#1273) dbilas


dbilas
tag

Sziasztok!

Wifi alvás irányelve menüpontot hol találok a készüléknél?

Rohadt idegesítő, hogy mondjuk 1 órán keresztül nem nyúlok a telefonhoz majd amikor a kezembe veszem csak jönnek az értesítések...

Előre is köszönöm!

:R

(#1274) contaxg


contaxg
veterán

Három Facebook fiók fut a telefonomon... Messenger, Messenger lite, Facebook lite és egy a Chrome-mal és olyan fene nagy lagolást nem vettem észre. A háttérben sokszor fut a Waze vagy a Maps, plusz egy zeneszoftver. Igaz, hogy nekem egy 10x lassabb mobilom volt ezelőtt és én azzal is elvoltam. :D

Nálam egyetlen furcsaság van, amit nem értek:. havonta 1- 2 alkalommal ujjlenyomattal nem tudok belépni csak a biztonsági kóddal. Olyan mintha újraindult volna a telefon, de közben mégsem. Frissítés sem volt. Nem nagy etvasz csak mint érdekesség jegyeztem meg.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#1275) Fin10 válasza contaxg (#1274) üzenetére


Fin10
tag

Igen, időnként kódot kér a feloldáshoz, de ez biztonsági funkció, nem hiba!

(#1276) NPeete válasza Fin10 (#1275) üzenetére


NPeete
tag

Nálam inkább hetente 2x kér ilyet, de elég idegesítő, hogy pont reggel az első telefonhoz nyúláskor, amikor még kb nem is látok :)

(#1277) kali válasza contaxg (#1274) üzenetére


kali
legenda

3 napnyi működés után kér kódot az egyéb feloldási mód (ujjlenyomat, arc...stb.) helyett, ez Android biztonsági funkció egy ideje és más telefonoknál is így van.
Ha közben kikapcsolod, újraindítod a készüléket, akkor onnantól számolódik újra a 3 nap, így sokan észre sem veszik, vagy csak ritká(bba)n találkoznak az opcióval.

[ Szerkesztve ]

(#1278) DanielVon


DanielVon
csendes tag

Ez eddig nekem sem volt tiszta. En is azt hittem, hogy siman csak hiba. Mint ahogy az is, hogy minen ujrainditasnal altalaban az egyik sim a ketto közül visszaall rejtetett szamos uzemmodra....

(#1279) kali válasza DanielVon (#1278) üzenetére


kali
legenda

Utóbbi a szolgáltató és a SIM kártya paramétereitől is függ, mert a készülék a SIM kártya alapján olvassa be és eszközli a beállításokat.
Ha minden stimmel, akkor a készülék újraindításakor sem változik az általad beállított mód még akkor sem, ha a szolgáltatónál eltérő az alapértelmezett érték, de ez nem mindig valósul meg sajnos, olyankor viszont csak az segít, ha a szolgáltatói oldalon alapértelmezetten az kerül beállításra, amit te szeretnél, úgy nem kell utólag a készüléken másmilyenre kapcsolgatni.

(#1280) Faterkam válasza DanielVon (#1278) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha T-komos a sim, ott a rejtett szám az alapértelmezett!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#1281) PACSA75 válasza kali (#1277) üzenetére


PACSA75
őstag

Ezt cáfolnom kell, S9 et használok, nekem csak akkor kér jelkódot, ha újraindítom.

(#1282) kali válasza PACSA75 (#1281) üzenetére


kali
legenda

Nem a jelkódról volt szó, az alacsonyabb biztonsági szint, de ha PIN (az és a jelszó magasabb szintű védelem) kerül beállításra, akkor minden 3 nap elteltével kéri a kódot az ujjlenyomatos vagy arcfelismeréses feloldás helyett akkor is, ha nem került újraindításra a készülék.

(#1283) PACSA75 válasza kali (#1282) üzenetére


PACSA75
őstag

Értem, majd kipróbálom pinkóddal is kíváncsiságból.

(#1284) DanielVon válasza kali (#1279) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Ertem, a te es Faterkam hozzaszolasabol kovetkeztetve akkor ez fokent a telekomosakat erinto dolog, akiknek valosginuleg nem sok fogalmuk van arrol, hogy a gyari beállítás az a rejtett számos....

(#1285) DanielVon válasza Faterkam (#1280) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Köszönöm, azt hiszem akkor mar ertem 😉 Attol meg eleg bosszanto. Na nalam ez tipikusan egy userfriendly dolog lenne, hogy ez mindog jol mukodik. Az kevesbe, hogy a rendszer mindent felajanl, amire nincs szuksegem.

(#1286) kali válasza DanielVon (#1284) üzenetére


kali
legenda

Nem csak a Telekomososkat érinti, sőt, ott sem mindenkit.
A feleségemnek View 10 van és abban a Telekomos SIM kártyával is megtartja újraindítás után is a szolgáltatói alapértelmezéstől eltérő, általa eszközölt beállítást (tiltás helyett küldés).
Nekem szintén így volt a Mate 10 Pro-val és most a Note9-cel is, tiltott a Telekomos előfizetésen alapértelmezés szerint a hívószám küldése, azt átállítom engedélyezettre és a készülék újraindításával sem változik, csak és kizárólag akkor, ha adott SIM foglalatba másik SIM kártyát teszek, mert akkor az előzőhöz eszközölt beállításokat törli, de az úgy is van rendjén.
Azért írtam korábban, hogy egyéb tényezők függvénye is, mert Telenoros és Vodafone-os előfizetőknél is olvasni ilyen és olyan tapasztalatot is - a Mate 10 Pro topikban is téma volt korábban többször is.

[ Szerkesztve ]

(#1287) PACSA75 válasza kali (#1282) üzenetére


PACSA75
őstag

Valóban így van, S9 topikban is most panaszkodott az egyik forumtárs ugyanerre a kellemetlen jelenségre. Ebben az esetben, akit ez nagyon frusztrál, használjon jelkódot pinkód helyett.

(#1288) nexusking


nexusking
aktív tag

Sziasztok,

Sikerült leejtenem a telefont, és berepedt a kamerát takaró üveg. Sajnos egyre rosszabbul néz ki, bár az elkészült képeken még nem látszik a hatása (nem tudom ez hogyan lehetséges).

Lényeg a lényeg: Van itt olyan / ismertek olyat, aki ilyen üveg hátlapok kicserélésével foglalkozik félhivatalosan, és esetleg van is neki raktáron Honor 10 hátlap, hogy gyorsan meglegyen a csere?

(#1289) PACSA75 válasza nexusking (#1288) üzenetére


PACSA75
őstag

Biztos nagy segítség lenne, ha azt is megírnád, hogy melyik városról lenne szó.

(#1290) PACSA75


PACSA75
őstag

Mivel a csúsztatás jobbra ballra nekem nem tűnt teljesen fluidnak, kíváncsiságból feltettem a Nova launchert, szerintem ezzel sokkal szebben mozog, mint a gyárival.

(#1291) nexusking válasza PACSA75 (#1289) üzenetére


nexusking
aktív tag

Elsősorban Budapest, és környéke.

(#1292) DanielVon válasza kali (#1286) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Köszönöm az alapos kifejtését a témának.

(#1293) nexusking válasza PACSA75 (#1289) üzenetére


nexusking
aktív tag

Úgy tűnik nem jött be a tipped. :))

(#1294) PACSA75 válasza nexusking (#1293) üzenetére


PACSA75
őstag

Sajnálom, gondoltam úgy nagyobb esélyed lesz segítséget kapni, de ez nem egy elterjedt telefon, ahhoz hogy minden sarkon javítsák, és valószínűleg alkatrészt még nehezebb lesz találni hozzá. Azért én sok sikert kívánok, hátha valaki mégis jelentkezik és tud neked segíteni.

(#1295) nexusking válasza PACSA75 (#1294) üzenetére


nexusking
aktív tag

Valószínűleg a következő hetekben elviszem inkább a márkaszervízbe (Budapest, Blaha Lujza térnél). Ha vége a kálváriának, leírom a tapasztalatokat.

(#1296) DanielVon válasza nexusking (#1295) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Az nem csak Huawei telefonokkal foglalkozik?? Legalabbis egybeesés, hogy ott van egy Huawei minta üzlet, ahol rakerdeztem es csak huawei volt a szortimentben... Persze attol meg lehet honor szerviz... Sok sikert kivanunk.

(#1297) nexusking válasza DanielVon (#1296) üzenetére


nexusking
aktív tag

Voltam már ott múlt héten érdeklődni, mert én sem voltam biztos benne. Nem kérdeztek semmit, teljesen normálsinak vették hogy Honor telefont hoztam. :D

(#1298) Software0013


Software0013
csendes tag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt már olyan hibát telefonhívás közben, hogy mikor csörgessük a másikat, de még az illető nem vette fel, akkor a telefon hangszórójából ilyen furcsa hangot lehet hallani.
Mitől lehet ez? :F
kb 3 napja csinálja

(#1299) PACSA75 válasza Software0013 (#1298) üzenetére


PACSA75
őstag

Én még nem.

(#1300) DanielVon válasza PACSA75 (#1299) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Én sem, viszont ez a kozelsegerzekelos dolog egyre jobban bosszant, most, hogy napi 2* ujra kell inditanom a telefont emiatt 😦

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.