Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) jololo89 válasza bekebazsi (#300) üzenetére


jololo89
tag

A COL-AL10 az ázsiai 6 gb ram-os kivitel úgy tudom. (Arra itthon nincs hivatalos gari, max bolti.)
Szerintem a következő COL-L29 frissítésbe benne lesz a stabilizálás úgy is, csak érdekes, hogy régiónként eltérő elemeket tartalmaznak a frissítések.

(#302) bostone válasza bekebazsi (#300) üzenetére


bostone
addikt

Valószínűleg másban szenvednél hátrányt, mivel nem európai modell, lehet hiányzik a b20 is.

(#303) jololo89 válasza bostone (#302) üzenetére


jololo89
tag

Egyébként elég fasza lett :))
Az első és a hátsó kamera is megkapta amúgy.
EIS tesztek:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#304) bekebazsi válasza jololo89 (#301) üzenetére


bekebazsi
csendes tag

Értem, de akkor ahogy irtad gondolom az ithoni, europai modellek is megkapják majd eme frissítéseket...

(#305) jololo89 válasza bekebazsi (#304) üzenetére


jololo89
tag

Reméljük :)

(#306) clon válasza jololo89 (#303) üzenetére


clon
aktív tag

Ezeken a videón azt látod, hogy nem látsz semmit. Mert egy EIS nélkülit is beletehetsz egy giroszkópos mobile kézi stabilizátorba ami vagy 100e és hopp mekkorát javult a cucc :D anélkül meg úgy csinálsz mint egy Parkinson-kóros és pont így remeg majd a kép mint a vigyión.

Amíg nem volt EIS mindenki próbálta úgy bemutatni videón is, hogy mennyi használható de amint be lett jelentve rögtön mindenkinek "megremegett" a videója :D

(#307) Bailey


Bailey
senior tag

Ez akkor mi benne? Nekem ez benne van, és L29 a verzió. Azt nem tudom, hogy eredetileg benne volt-e, mert kibontás után rögtön telepített két frissítést. A második a 120-as volt.

[ Szerkesztve ]

(#308) sebyke7 válasza Bailey (#307) üzenetére


sebyke7
csendes tag

Szintén van

(#309) jololo89 válasza Bailey (#307) üzenetére


jololo89
tag

Valóban. Én kérek elnézést. :R
Nem tudom miért nem hangsúlyozták ki a frissítésben. Akkor ki is próbálom. Fotózásban kár hogy nincs.

(#310) zsolt320i válasza jololo89 (#299) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Mi a különbség a col l29 és a col al10 között? Az enyém az előbbi.

(#311) kali válasza zsolt320i (#310) üzenetére


kali
legenda

AL az ázsiai régiós.

(#312) bekebazsi


bekebazsi
csendes tag

Szerintetek, érdemes várni 1-2 hónapot hogy lejjebb menjen itthon a H10 ára? Media, Euronics, E-digital jöhet nálam szóba a kamatmentes részlet és gyártói gari miatt. De mind 3 boltban 150ezer még... Lesz vajon vmi nyári akcio ezeknél? Vagy a H10 annyira új hogy még mondjuk őszig ugy sem viszik le az árát? Köszi.

(#313) clon válasza bekebazsi (#312) üzenetére


clon
aktív tag

Mindig "lesz" akció.
A H8 esetén tanulhattak, mert az a megjelenés napján már talán 10-15%-os akcióval indult az edigi-nél majd mikor vége lett az akciónak akkor jött a következő az meg a MM és így tovább folyamatosan rotálva az akciót a hivatalos parnerek között. Mikor körbeért a partnereken az akcióshullám akkor kis kihagyás után kezdték az elejétől megint.
A H9 már talán nem az 1 napon indult akcióval és a két partner lánc között is volt időkihagyás.

A H10 is biztos lesz akcióban de lehet kell az első magyar partnernek vagy 3 hónap mire kap rá lehetőséget.

(#314) bekebazsi válasza clon (#313) üzenetére


bekebazsi
csendes tag

Okés, köszi.

(#315) dezz válasza clon (#313) üzenetére


dezz
nagyúr

A H10 túlárazását figyelembe véve nem lesz egyhamar akciózás. Ha jól sejtem, ez a Honor önállósodásával áll összefüggésben, különösen, ami a hazai márkaképviseletet illeti. Csak nem vagyok benne biztos, hogy ez a brandépítés legjobb módja. De a szolgálati BMW hamar megvan. (Bár lehet, hogy a magyarok sznobizmusára bazíroznak, ami "olcsó", az nem is lehet jó, stb.) :(

(#316) clon válasza dezz (#315) üzenetére


clon
aktív tag

Akármi is az oka a "túlárazottságnak" semmiképpen nem előremutató a Honor brand esetén. Bele fog szürkülni a mezőnybe, hiszen pont az ár/érték arány volt a legnagyobb előnye a készülékeinek.

(#317) dezz válasza clon (#316) üzenetére


dezz
nagyúr

Az európai 400/450 eurós ár végül is elfogadható, talán piaci részesedés növelésre is alkalmas. (A Play vonal árairól nem is beszélve, már ha hasonló áron hozzák ki Kínából, illetve ha kihozzák egyátalán.) De ezeket a hazai hivatalos árakat nem tudom hova tenni. (Megjegyzem, a P20 Lite is túlárazott kissé itthon.)

(#318) Bailey válasza dezz (#315) üzenetére


Bailey
senior tag

A Honor 9 tavaly 155-ért nyitott itthon a hivatalos helyeken, a 10 pedig 150-be kerül most, a jóval gyengébb forint ellenére is. Tehát nem emelkedett az ár a modellváltáskor. És a Honor 9 tavaly ősszel már volt rendesen akciózva pl. Media Marktban is. A legtöbb márkánál viszont az új modell mindig drágábban nyit mint az előző. Az meg hogy itthon a sok adó miatt drágább minden ilyesmi, nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#319) clon válasza Bailey (#318) üzenetére


clon
aktív tag

A H8 meg a megjelenés napján rögtön akciózott így a 32GB 139999Ft helyett 118991Ft ez kb 15% és a 64GB is rögtön akciózott de annak az alap ára 150000Ft volt. Ráadásul a H8 folyamatosan partnerről partnerre ment az akcióval, mikor az egyiknél vége volt a másik partner akciózhatott. Így lényegében a H8 esetén legalább az első 6 hónap azzal telt, hogy mindig volt hivatalos partner 15%-os akció.
Ez a H9 esetén már messze nem így volt és a partner akciósok közözz is volt több hét eltelt idő amikor teljes áron ment.
A H10 sem nyitott partner akcióval.

Így az eddigi tapasztalatok alapján ugyan jelentősen nem emelkedett az ár csak nincsen vagy kevesebb az akció ami az ilyenkor szokásos készlethiányt is magával hozza, ami azt eredményezi az akció időtartama alatt majd nem kapja meg mindenki mert csak készletről megy az akciós ár.
Tehát összességében az alapár nem emelkedett de az akció hiányában az eladott készülékek alap áron való vétele miatt mégis többe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#320) sebyke7


sebyke7
csendes tag

hi care alkalmazásba ir garanciát, dehogy pontosan milyen ez jó kérdés :S

(#321) dezz válasza Bailey (#318) üzenetére


dezz
nagyúr

"Az meg hogy itthon a sok adó miatt drágább minden ilyesmi, nem újdonság."

A német áfa pl. 19%, úgyhogy nem ez teszi a nagy különbséget. Talán a szupergyenge forint?

A német áfa nélküli alapár (64 GB): 335 EUR. 1 EUR jelenleg 331 Ft (vételi). 335 EUR * 331 = 110885 Ft. Plusz 27% = 140824 Ft. Tehát, a szupergyenge forint sem ad teljes magyarázatot.

Van itt még 9248 Ft bruttó többlet. Ez nettó 7282 Ft, 22 EUR. Azaz, a Honor Magyarország ennyivel többért, 357 eurós alapárral adja a készüléket. Mivel a hazai hivatalos ár nem árfolyamfüggő, ahogy - remélhetőleg - visszaerősödik a forint, ez is növekszik. 310 forintos árfolyamnál pl. 14260 Ft (46 EUR) lesz, nettó (18110 bruttó). Enélkül a kis exrta nélkül 310 forintos árfolyam mellett, 335 eurós alapárral számolva 131890 Ft-ba kerülne a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#322) kali válasza dezz (#321) üzenetére


kali
legenda

Hazánkban adott még az üreshordozói jogdíj is, ami idén egy 64 GB-os mobiltelefon esetén 4256 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#323) dezz válasza kali (#322) üzenetére


dezz
nagyúr

Bruttó? Akkor a jelenlegi 9248 Ft bruttó többletből 4992 Ft-ért "felel" a H.M., ami nettó 3931 Ft, 12 EUR, azaz most 347 EUR-ért adják. 310 forintos árfolyamnál (ha lesz még ilyen és addig nem csökkentik a hivatalos árat) 18110 Ft lesz a bruttó többlet, ebből bruttó 13854 lesz a H.M. része, nettó 10909 Ft (35 EUR) lesz, azaz nettó 370 EUR alapáron fogják lényegében adni itthon. Miközben az extrájuk nélkül 310 forintos árfolyam mellett, 335 eurós alapárral számolva 136146 Ft-ba (131890+4256) kerülne a készülék.

u.i. vagy az is lehet, hogy tudnak valamit és még tovább gyengül majd a forint. :Y

[ Szerkesztve ]

(#324) Bailey válasza dezz (#323) üzenetére


Bailey
senior tag

Valószínűleg úgy látják, hogy ennyiért is megveszik a vásárlók. Egy ilyen cég nem véletlenszrűen határozza meg az árakat, gondolom végeznek piackutatást, elemeznek, számolnak. A magyar piac más mint mondjuk a német piac. Biztosan figyelembe vették azt is, hogy az elmúlt években hogyan fogytak itthon és más piacokon a telefonjaik. Ha úgy látják jónak, majd változtatnak az árazáson. Ha ez valakinek nem tetszik, vesz Oneplust, ők ugyanannyiért adják egész Európában a telefonjaikat.

[ Szerkesztve ]

(#325) kali válasza dezz (#323) üzenetére


kali
legenda

Nem, az összeg az áfát nem tartalmazza, de megfizetni az áfát is tartalmazó összegben kell, szóval úgy nézve, bruttóban több kicsivel az a díj.

(#326) dezz válasza Bailey (#324) üzenetére


dezz
nagyúr

Mindjárt gondoltam, hogy nem csak úgy a hasukra ütöttek. De nem feltétlen jó ötlet itt külön drágítani rajta. Egyesek megveszik, mások meg nem... Egyesek inkább P20-at vesznek a 128 GB-os H10 helyett, mások meg más gyártók telefonjait. Valószínűleg itt nem is akartak annyira "berobbanni" vele, amennyi viszont elmegy, azon némi extra hasznot akartak realizálni, amiből ki lehet festeni az új hazai képviseletet. :D Hát, így is lehet...

"mint mondjuk a német piac" -> mint mondjuk rest-of-Europe

"vesz Oneplust"

A 402 ppi az én szememnek kicsit kevés (főleg AMOLED-del), de azért majd elgondolkodom rajta... ;)

(#325) kali: Szóval 4256+áfa. (Ezt esetleg odaírhattad volna, ha látod, hogy számít a nettó/bruttó.) De most már nem számolom újra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#327) Vinyice


Vinyice
újonc

OnePlus3-om van 19 hónapja.Eddig tökéletesen működött.Gondoltam még nem váltok a 6-ra(vagy akár
más márkára pl.Xiaomi, Honor).

Erre a héten bedöglött. Reset után 1 napig jó volt,aztán egyre furcsább dolgokat produkált.
Azóta sokszor reset,de lefagyás,magától kikapcsolás,töltés gondok.
Van valakinek OnePlus-os tapasztalata a meghibásodásokra vonatkozóan. Legyen az szoftver,
vagy hardverprobléma ?

(#328) dezz válasza Vinyice (#327) üzenetére


dezz
nagyúr

Inkább a topikjába.

(#329) clon válasza Bailey (#324) üzenetére


clon
aktív tag

Ez mind szép, de mikor ennyi mindent figyelembe vesznek akkor bérkülönbséget miért nem? Ha olcsóbban adnák akkor többen vennék mert a fizetésekhez viszonyítva megfizethetőbb lenne és jobb lenne az ár/érték arány is.
Értem egy nemzetközi céget nem érdekli a helyi fizetések mértéke vagy elmaradása, de mivel legtöbben nem "hitelből" vesznek készüléket akkor mégis csak érdemesebb lenne vele kalkulálni. Jelen esetben a nike cipő olcsóbb mint a németeknél és párosával viszik (nem egy pár hanem 2 párosával :D ). Tehát van olyan cég amelyiknek érdeke a fizetéshez kicsit alakítani az árazását (és a cipőt sem cserélik sűrűbben mint a telefont)...

(#330) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

.

(#331) sebyke7


sebyke7
csendes tag

honor 10-be van olyan mint a siri vagy a google asszinsztens?

(#332) Bailey válasza clon (#329) üzenetére


Bailey
senior tag

Ebbe inkább ne menjünk bele. Sok minden van ami itthon nem olcsóbb mint magasabb bérszínvonalú országokban, tehát senki sem törődik az itteni fizetésekkel. És nem csak a külföldi cégek ilyenek. Láttam én már Németországban a Pick szalámit olcsóbban mint itthon.

(#333) cynex017


cynex017
újonc

Sziasztok! Csak nálam nem müködik nagyon ez a "szuper töltés"? kb 2-3 óra mire feltölt rendesen a Telefon. Vagy ezt valahol lehet ki/be kapcsolgatni? Köszönöm

(#334) sebyke7 válasza cynex017 (#333) üzenetére


sebyke7
csendes tag

nekem tökéletesen működik , külön beállítást nem találtam a töltésre

(#335) jololo89 válasza cynex017 (#333) üzenetére


jololo89
tag

Gyári töltővel nálam is tökéletesen megy a super charge. Amúgy próbáltam a H8 töltőjével is, a quick charge töltést nem észleli gondolom, így azzal normál módon tölt.
Gyári töltőszettel töltöd?

[ Szerkesztve ]

(#336) cynex017


cynex017
újonc

igen gyári töltővel töltöm a telót, most arra lettem figyelmes, hogy nem tudja eldönteni hogy akarja tölteni a telefont, gyorsan vagy lassan. mp-ként váltogatja az időt 1 ó 6 és és 2 ó 23 között. De most már sejtem, hogy mi a probléma. Hogy én használtam egy úgymond hosszabbító kábelt a töltőfej és a gyári kábel között. Most csak a gyári kábellel töltöm és nem csinálja.Érdekes mert H8-nál ez nem volt probléma. Így mostmár csak a melegedéssel vannak problémáim :D jah és a gyenge ujjlenyomat olvasóval :D

[ Szerkesztve ]

(#337) zsolt320i válasza cynex017 (#336) üzenetére


zsolt320i
senior tag

nekem nem melegszik, viszont az ujjlenyomatolvasó nálam is harmatos :(

(#338) Bailey válasza cynex017 (#336) üzenetére


Bailey
senior tag

Ebben már a Supercharge van, nem a Quick charge mint a Honor 8-nál. A Supercharge csak a saját kábelével működik.

(#339) Bagoly01 válasza zsolt320i (#337) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Nekem jól működik. Azt vettem észre hogy kicsit rajta kell hagyni az ujjamat. Nem sokat, 1-2 másodperc

(#340) zsolt320i válasza Bagoly01 (#339) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:C :Y

(#341) dezz válasza cynex017 (#336) üzenetére


dezz
nagyúr

A korábbi QuickCharge 9V/2A-t (9 volt 2 amper) használt, ehhez vékonyabb/hosszabb kábel is jó (a szükséges átmérő vagy hossz az ampertől függ). Hátránya, hogy a telefon töltőáramköre jobban melegszik.

Az újabb SuperCharge 5V/4,5A-t használ, ehhez vastagabb/rövidebb kábel kell, de kevésbé melegszik a töltőáramkör a telefonban. (Viszont az USB csati apró érintkezői nagyobb terhelésnek vannak kitéve. Kíváncsi leszek, mennyire válik be a dolog hosszabb távon.)

[ Szerkesztve ]

(#342) halilali


halilali
csendes tag

Akku időről tudtok mondani bővebb infót? Használattól függően, hogy bírja a készülék?

(#343) Luiapple válasza halilali (#342) üzenetére


Luiapple
csendes tag

Én azt tapasztaltam, hogy tényleg tanulékony, és alkalmazkodik a használójához. Az első pár napban nagyon gyorsan merült, azóta hosszabbodott az akku idő.

Lui

(#344) sebyke7


sebyke7
csendes tag

Sziasztok egy kérdés, értesítések csak így jelennek meg?(képen) , vagy valahol belehet állítani? arra gondolok hogy pl messengeren ha valaki ír záróképernyőn kiírja az üzenetet meg a nevét

(#345) jololo89 válasza sebyke7 (#344) üzenetére


jololo89
tag

Beállítások - Biztonság és adatvédelem - Arcfelismerés - Intelligens zárképernyő értesítéseket kapcsold ki, és akkor látható az üzenet egyből.

(#346) sebyke7 válasza jololo89 (#345) üzenetére


sebyke7
csendes tag

köszönöm :)

(#347) pzske válasza jololo89 (#345) üzenetére


pzske
aktív tag

Köszönöm v10 ben is ott volt

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#348) Klaya1986


Klaya1986
aktív tag

Sziasztok. Jelenleg honor 8at használok, de váltani szeretnék. A honor 10 az egyik jelölt. Szeretnék véleményeket kérni, bár úgy látom nem nagyon pörög a topic. Aksi idő ami számomra fontos, hogy egy intenzív napot bírjon. Ez kB 5 óra kijelző időt jelent nálam. Valamit honor 8 nal megszoktam, hogy villámgyors, nem fagy nem akad. Ebből sem adnék már lejjebb. Kamera tudása valószínűleg elég lenne nekem. Ezek alapján mennyire lehet jó választás honor 8 ról váltani? 150 ezer Ft jó ár érte? Válaszokat köszi.

(#349) Woodo válasza Klaya1986 (#348) üzenetére


Woodo
csendes tag

Tegnap délben érkezett meg a kicsike, egy Xiaomi Redmi 2 pro -ról váltottam ami már több mint 3 éves volt.
Ahhoz képest mintha nem is evilági szerkezet lenne...
Azóta folyamat nyúzom és eddig villám gyors, egyetlen akadással/lassulással sem találkoztam.
Megvoltak a frissitések és elég sok dolgot telepitettem rá, néztem rajta jó pár videót, streamet, játszottam kb egy órát és akkor kicsit langyos lett a teló ami kicsit se volt zavaró.
A hangszóró a xiaomi után mintha halkabb lenne de minőségben mindenképpen jobb.
Az ujjlenyomat olvasóval kapcsolatban vegyesek az érzéseim és elég fura az a "gomb", nehéz megtalálni vagy úgy hozzá nyúlni, hogy az történjen amit valóban szeretnék, de már kezdem megszokni és egyre jobban megy.
Az akku idő eddig több mint elegendő de az igazi próba majd hétfőn jön amikor munkába is viszem magammal.
Összességében eddig nagyon megérte szerintem.150 ezer szerintem viszont sok érte, én 117 ért vettem és a gari csekkoló cucc azt irja, hogy 2 év gyári gari de nem tudom mennyire hiteles. Azon az oldalon néztem amit linkeltek korábban.

(#350) Klaya1986 válasza Woodo (#349) üzenetére


Klaya1986
aktív tag

Köszi :) Egyenlőre várok akkor, hogy picit essen az ára. (média markt vagy euronics vásárlás jöhet szóba)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.