Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dezz válasza zsolt320i (#180) üzenetére


dezz
nagyúr

Pixelhibának vagy valami apró szennyeződésnek tűnik. És? Ilyenek néha előfordulnak (nyilván mindig máshol), de ma már elég ritkán.

[ Szerkesztve ]

(#202) zsolt320i válasza sebyke7 (#198) üzenetére


zsolt320i
senior tag

hol?

(#203) zsolt320i válasza dezz (#201) üzenetére


zsolt320i
senior tag

igen az, szennyeződés a panelban.
megmondom őszintén egy 130-050 ezres telónál nálam ne forduljon elő, ennyiért már elvárom hogy tökéletes legyen a telefon.

(#204) kali válasza zsolt320i (#203) üzenetére


kali
legenda

Pedig előfordul sokkal drágább telefonnál is, háromszor ennyibe kerülő iPhone-t is cseréltettek már ilyesmiért.
Olyan gyártó nem létezik, amelyiknél minden darab hibátlan.

(#205) zsolt320i válasza kali (#204) üzenetére


zsolt320i
senior tag

yahh persze, nem azt vitatom előfordulhat és nem is ezzel van a baj, hanem azzal ha egy gyártó ezt nem akarja kicserélni mondván, "ezt nem tekintjük hibának"

(#206) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

csatlakozom én is a Honor 10 tulajdonosokhoz.
egy kérdés, történhet e bármi baj ha néha nem gyári töltővel töltöm?
romlik e az akkumulátor?
jelenleg quick charge 2 -es töltőim vannak otthon.

üdv.

(#207) jololo89 válasza zsolt320i (#206) üzenetére


jololo89
tag

Gyári Huawei töltő az is, nem? Ha jó minőségű a töltő, akkor nem lehet baja :)
Én most próbálom megfogadni azt a tanácsot, hogy az aksit kb 40-80% közötti sávban töltöm.

(#208) Luiapple


Luiapple
csendes tag

Ma érkezik a H10. Eddig Sony z3 compactom volt. Szeretnék átköltözni minél fájdalommentesebben. Mit javasoltok? Mindent alkalmazást újra kell telepíteni, vagy van erre valamilyen program?

Lui

(#209) jololo89 válasza Luiapple (#208) üzenetére


jololo89
tag

Ha google account-tal belépsz, akkor felkínálja, hogy az előző telefonodról mely appokat szeretnél, hogy feltelepítsen.

(#210) dezz válasza Luiapple (#208) üzenetére


dezz
nagyúr

Vannak androidos telefonklónozó alkalmazások, amik a programok adatait is átviszik, emellett a híváslistákat és más efféléket is, de már nem emlékszem, melyiket használtam legutóbb. (Huawei telefonok esetén egy HiSuite nevű PC-s programmal lehet az utóbbiakat backupolni, aztán egy másikra másolni, de az itt most nem játszik.)

(#211) Luiapple válasza dezz (#210) üzenetére


Luiapple
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek.

Lui

(#212) zsolt320i válasza dezz (#210) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Beallitaskor felkinalja a lehetoseget mas android telefonrol valo adatmigralasra, nem tudom ez vonatkozik e az appokra is?

(#213) Luiapple válasza dezz (#210) üzenetére


Luiapple
csendes tag

Felajánlotta a telefon a Phone clone alkalmazást. :)

Lui

(#214) Toxy


Toxy
aktív tag

Nagyon tetszik a telefon.

Nem tudja valaki kb mikortól lesz a telekomnál kapható?

Vajon még e hónapban vagy csak később? Korábbi Honor telefonoknál hogy volt esetleg?

köszi

(#215) Max_218 válasza Toxy (#214) üzenetére


Max_218
tag

Sziasztok!

Ez engem is érdekelne,habár facebookon rá írtam a Honor-ra. Azt a választ kaptam ,hogy tárgyalások zajlanak a szolgáltatók között.

(#216) dezz válasza dezz (#105) üzenetére


dezz
nagyúr

Még nem tudtam közelebbről megnézni a Honor 10 kijelzőpaneljét, ami többek között a pixelrajzolatot illeti, de itt van egy teszt, ahol - sok egyéb mellett - megteszik és megerősítik, hogy a P20 Lite paneljével egyezik meg. Így le kell mondani a P20 2000:1 kontrasztarányú paneljéről. Ugyanakkor a közelre kimondottan jól látok (rövidlátók általában) számára előnyös lehet, hogy nem jelentkezik a P20 RGBW pixelei miatti enyhe pepita mintázat.

Notebookcheck Honor 10 teszt

És a kép a pixelrajzolatról:

Összehasonlításul a P20 Lite pixelrajzolata, immár a fenti oldal vonatkozó tesztjéből:

Ugyanígy a P20 esetén:

(#217) jololo89 válasza dezz (#216) üzenetére


jololo89
tag

Nagyon rá vagy kattanva a pixelrajzolatra :)
A technológia ugyan az a h10-ben és a p20 lite-ban, de a kijelző nem: a színek, fényerősség, stb nem egyezik meg :)
Nyilván a p20-al sem egyezik meg több szempontból a kijelzője, de az általad említett kontrasztarány szerintem hűen tükrözi a telefon elhelyezkedését a többi telefonhoz képest.

Kontraszt:
- p20: 2035
- h10: 1423
- h9: 1310
- p20l: 1035

Jó kis alapos tesztet találtál amúgy :R

[ Szerkesztve ]

(#218) clon válasza phoenix64 (#196) üzenetére


clon
aktív tag

Ez némileg túlzás (nekem is van OTA-n frissítem) és nem jött havonta frissítés, sőt eleinte a biztonsági frissítések jelentős csúszásban voltak mert kizárólag akkor jött biztonsági is mikor több hónap alatt a saját fejlesztésű app javításaik vagy újdonságaik elkészültek.

Az igaz, most, hogy már nem fejlesztenek rá semmit elég gyorsan jön a biztonsági frissítés, de az az első éveben nagyon nem volt így.

(#219) sebyke7


sebyke7
csendes tag

Sziaszto tudom nem honor 10 de elégé hajaz rá valakinek véleménye a UMIDIGI Z2 Phablet-ről?

(#220) zsolt320i válasza sebyke7 (#219) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:D :C

(#221) dezz válasza jololo89 (#217) üzenetére


dezz
nagyúr

Igen, mert kapásból feltűnt a P20 pepita mintázata, amikor a kezembe vettem, már kezdtem azt hinni, hogy valójában az is OLED (akkor még nem sok teszt volt). A boltban a feketeszintet nem lehetett meghatározni. De aztán mikroszkópon (kis kézi) át nézve láttam, hogy nem (hanem RGBW IPS). Persze akkor már megnéztem a többit is.

Utólag néztem azokat a számokat én is, csak nem volt időm írni. De nem igazán értem, honnan jönnek nekik azok a kontrasztarányok, tekintve, hogy a CALMAN-os képeken mindháromnál 1000:1 körüli értékek láthatók (natív módban), a P20 Lite esetén 1017, a másik kettőnél 1169 (amit viszont keveslek az RGBW-től a P20 esetén).

A natív színteret illetően mindhárom nagyban egyezik (P3), a max. fényerősséget tekintve majdnem teljesen egyezik a Honor 10 (~540) és a P20 Lite (~530), miközben a P20 ~750-es.

Az itteni teszben egyébként 1539:1 jött ki a P20 Lite-ra. Csak nem írják, hogy melyik színmódban.

Apropó, ezeknél a készülékeknél a "Vivid" mód nem azt jelenti, hogy digitálisan feljebb tolták a szaturációt, hanem ez a natív mód, mivel wide gamut (széles színterű) panelek! Azaz, itt a vörös vörösebb, nem a szokásos téglaszín, a zöld és zöldebb, nem az a sárgászöld, stb. Ezért szaturáltabbak az sRGB színtérrel/-hez készült képek. A P3 színtérhez képeszül képek viszont anélkük színesebbek és élettelibbek, hogy túlszaturáltnak tűnnének. (Monitorban is ilyenre hajtok, csak itt ez árban sokkal többet jelent.)

A "Normal" módban pedig a megszokott sRGB színteret szimulálják ezek a készülékek. Itt a megszokott módon jelennek meg az sRGB fotók, képek. Egyébként nem is írják sehol, hogy a készülékek saját kamerái milyen színtérrel dolgoznak...

Azt se felejtsük el, hogy méretet és felbontást tekintve megegyezik a P20 Lite és a Honor 10 panelje, és nem valószínű, hogy ilyen speciális, notchos, lekerekített, azonos színterű panelből egyforma méretben többfélét gyártanának. Szóval, szerintem megegyezik a P20 Lite és a Honor 10 panelja. Esetleg még azt lehetne mondani, hogy a jobban sikerültek kerülnek a Honor 10-be, de nem fogadnék rá.

(Előzőben látok = látók.)

[ Szerkesztve ]

(#222) sebyke7


sebyke7
csendes tag

valaki vásárolt már a smartshop.hu-tól? elég jó áron van és azt mondták 2 év gyártó garancia van rá

(#223) zsolt320i válasza sebyke7 (#222) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Kamu, en toluk vasaroltam, de az olcsobbikra nincs gyari gari. En ennek ellenere megvettem.

(#224) bekebazsi


bekebazsi
csendes tag

Sziasztok! Segítsetek légyszi. Honor 8ról váltanék Honor 10re... De elég sok negativumot olvastam a kommentek között: melegedés, kijelzö, kamera stb... Még egy opció közbejött: ismeröstől 6hónapos gyári 1,5 év garis mate 10 prot 140ezerért???
A mi számit nálam az a kamera a két gyerkő c miatt. Köszi előre is! Balázs.

(#225) sebyke7 válasza zsolt320i (#223) üzenetére


sebyke7
csendes tag

honor 10-est vettél?

(#226) zsolt320i válasza sebyke7 (#225) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szted? (igen)

(#227) Benőke válasza bekebazsi (#224) üzenetére


Benőke
őstag

Manapság a középkategóriában kevés telefon az amelyik nem alkalmas csak úgy családi kattogtatásra.
Ez is alkalmas rá.
Újlenyomat olvasó pedig a legutolsó frissítés óta bitang gyors lett.
Kijelző? Vájt szeműeket biztos zavarja ez az. Nem tudom, szerintem minden oké vele.
JA hogy olyan panelt vársz ami 300-400k telefonokban van hát azt meg kell fizetni...
Melegedés? HA folyton játszanál vele meg bencselnél akkor ez nem a te telefonod :)
Hétköznapi használatban nem melegszik.
Mate 10 pro? Neked kell dönteni. :)

(#228) sebyke7 válasza zsolt320i (#226) üzenetére


sebyke7
csendes tag

készülékkel mennyire vagy elégedett? doboz miket tartalmazott?

(#229) bekebazsi válasza Benőke (#227) üzenetére


bekebazsi
csendes tag

Okés köszönöm, ahogy irtam is honor 8am van és bőven megvagyok elégedve a kamerájával! De amit irtam is hogy olyanokat lehetett olvasni hogy a 10nek nem sikerült ugy a kamerája mint a 8nak... nem játszom, max netezem a telefonon :) Nekem a h8 kijelzöhével sem volt semmi bajom... De a 10ét lehuzták :(
Ezért bizonytalanodtam el...

(#230) Lifer092


Lifer092
senior tag

Nos akkor....

Már az elején leszögezem, hogy nem elfogultságból beszélek, pusztán a real-life tapasztalataimról.

Nekem már ez a sokadik Honor telefonom, most egy Honor 9-ről váltottam a 10-re. Nekem problémám soha nem volt ezekkel a telefonokkal, a családban is van további Honor és Huawei készülék is. A kommentekben olvashatóak nem értem honnan születtek, milyen megfontolásból de azt kell mondjam hogy a negatív fröcsögésnek a fele sem igaz... :U A kijelzővel nem tudom mi a probléma, szép, a színek élénkek, tűéles a képe és erős napfényben is teljesen jól látható/olvasható. - De valószínűleg majd nem július közepén, 42°C-os kánikulában fogok E-book -ot olvasni a munkából hazafele. Ezt a problémát már a Honor 9-nél is beharangozták, és ott sem volt ilyen gond egyáltalán. Az átlag felhasználónak, aki nem esik neki a kijelzőnek műszeres fény/szín mérésnek miután kivette a dobozból semmi nem fog feltűnni, ami egy (hozzáteszem) nevetségesen túlárazott telefon kijelzőjétől megkülönböztetné.

Az ujjlenyomat olvasó nagyon gyors, szépen reagál, nem kell neki könyörögni meg az ujjam húzgálni rajta perceket mire felold, érzékenysége egy picivel másabb mint a Honor 9 esetében. Az arcfelismerés szintén veszett gyors, gondolkodás nélkül felold azonnal amint "meglát". Külön pozitívum, hogy korom sötétben szintén gyorsan felold az arcfelismerés! (Igen, itt már azért egy hangyányival lassabb mint megfelelő megvilágításnál)

A kamerával szintén nincs semmi problémám, gyönyörű képeket készít, tűéles és szépen visszaadja azt, amit kell. Az AI fotózást még nem volt alkalmam kipróbálni, de valószínűleg azzal sincs semmi probléma. Mondom ezt úgy, hogy fotózással is foglalkozom, de az utazgatásoknál használt kis kompakt gépemet körbe h*gyozza minőségben. Ha pedig állvánnyal fotózom, pláne. Kéz remegést jól kompenzálja, éles marad a kép ilyen esetekben is. Itt nem a hadonászva fotózást kell érteni....

A melegedés nem vészes, nem fog leolvadni az üveg hátlap ha játszol a telefonon. Melegszik, de bőven a tűrhető és az átlag ingerküszöb tartományán belül marad. - Természetesen ha arra veszel telefont, hogy 0-24 benchmarkolj' rajta (aminek sose értettem mi az értelme) akkor nem ez a Te telefonod. Tehát igen, enyhén melegszik, de mondom, ez bőven a tűrhető kategória. Nem fog harmadfokú égési sérülést okozni a hátulja.

A telefon összteljesítménye szintén rendben van, villámgyors, nem tapasztaltam semmiféle akadást, lassulást. Játékok szintén szépen futnak rajta, nem szaggat, még "bemelegedés" után sem. A tárhely nem bővíthető a Honor 10 esetében, tehát aki tárhely mániás ezt vegye figyelembe! 64 és 128GB-os változatban kapható. Nekem a 64GB bőven elegendő.

Én az Extreme Digitalból vettem, a dobozban nem volt tok, viszont a telón van fólia, ami pozitív. :) Külsőre gyönyörű a telefon, már a 9 is nagyon bejött. A notch pedig engem egyáltalán nem zavar, és szerintem általánosságban nem is zavaró. De persze ez már egyénfüggő. :)

(#231) jololo89 válasza bekebazsi (#229) üzenetére


jololo89
tag

Nekem is Honor 8 volt, de a 10-nek jobb a kamerája, főleg este. Aki kételkedik az egy tesztet csináljon/nézzen róla és meglátja :)

[ Szerkesztve ]

(#232) jololo89


jololo89
tag

Nem tudjátok, a Magazine váltakozó és magától frissülő hátterek eltűntek?

[ Szerkesztve ]

(#233) zsolt320i válasza sebyke7 (#228) üzenetére


zsolt320i
senior tag

helló.

elégedett vagyok, vele nekem bejön.
töltő, kábel, tok, és tálcatű (dán készülék), meg minden nyelven (kivéve magyar) garijegy és használati.

üdv.

(#234) sebyke7 válasza Lifer092 (#230) üzenetére


sebyke7
csendes tag

Szép részletes :), még, Olyan kérdés akkumulátor?

(#235) jololo89 válasza zsolt320i (#233) üzenetére


jololo89
tag

A Huawei-től megkérdezted imei alapján a garanciát? Van HU a dobozon?

(#236) sebyke7 válasza jololo89 (#235) üzenetére


sebyke7
csendes tag

Nem található rajta "HU" felirat, viszont minden Európai forgalmazású Honor és Huawei készülék szervizeltethető magyarországi Huawei márkaszervízben. Ezt írták

(#237) kali válasza sebyke7 (#236) üzenetére


kali
legenda

Ez így (már) nem teljesen igaz, ezért IMEI alapján érdemes lekérdezni a Huawei ügyfélszolgálaon, nehogy probléma legyen a végén.
Régebben így volt, tavaly változott, de a webshopok és üzletek nem tudnak, vagy nem akarnak tudni róla, viszont a Huawei ügyfélszolgálat igen.

[ Szerkesztve ]

(#238) zsolt320i válasza sebyke7 (#236) üzenetére


zsolt320i
senior tag

yah, nekem is ezt mondták, ezért vettem meg.
hangfelvétel van róla, szal ha gond lesz (de remélem nem) akkor viszem a smartshophoz, hogy intézzék.

(#239) sebyke7 válasza kali (#237) üzenetére


sebyke7
csendes tag

Rá kérdeztem, de sajnos imeit nem adatnak ki

(#240) kali válasza sebyke7 (#239) üzenetére


kali
legenda

Akkor zsákbamacska és vagy lesz hivatalos haza gyártóii jótállás a készülékre, vagy nem, attól függően, hogy épp honnan kerül beszerzésre.

[ Szerkesztve ]

(#241) zsolt320i válasza jololo89 (#235) üzenetére


zsolt320i
senior tag

HU van a dobozon, de ettől függetlenül a huawelneél azt mondták nincs rá Mo-i garancia. visszahívtam a smartshopot, és azt mondták rosszul tudják a Mo-i huaweinél, és most van folyamatban a tisztázás.
ettől függetlenül rákérdeztem a smartshopnál, ha vami gond van akkor visszavihetem hozzájuk és gariztatják ők (smartshop), és azt mondták természetesen.

(#242) sebyke7 válasza zsolt320i (#238) üzenetére


sebyke7
csendes tag

Utána kérdeznél huaweinel? Imei alapján? , meg eseleg 1-2 képet tudnál lőni telorol? Tokba milyen?

(#243) zsolt320i válasza sebyke7 (#242) üzenetére


zsolt320i
senior tag

amint írtam, felhívtam őket még kibontás előtt, de a részleteket az előző hozzászólásban megtalálod.
figyelj, annyi videó meg kép van róla a neten, ne haragudj de nem készítek egy újabbat, nincs időm rá.

[ Szerkesztve ]

(#244) sebyke7 válasza zsolt320i (#243) üzenetére


sebyke7
csendes tag

köszönöm az infot , persze érthető :) ,

(#245) Mans20 válasza jololo89 (#231) üzenetére


Mans20
addikt

Mindenkinek más az igénye. A többségnek szerintem a csili vili túléles képek tetszenek, más szerint meg a honor 8 természetesebb képet alkot még mindig. Akkoriban nem volt ez az AI hülyítés sem.

(#246) jololo89 válasza Mans20 (#245) üzenetére


jololo89
tag

Azóta kijött két frissítés, amiben a színeket kalibrálták, hogy természetesebb legyen, plusz az AI is kikapcsolható, illetve az AI-s képről is levehető az AI javítás. A túléles kép fogalmát nem ismerem :)

[ Szerkesztve ]

(#247) sebyke7


sebyke7
csendes tag

smartshopba is elkezdték emelni a honor 10-árát aki akarja még ma csapjon le rá :D

(#248) bekebazsi válasza Lifer092 (#230) üzenetére


bekebazsi
csendes tag

Köszönöm a részletekre kitérő preciz választ :)
Engem meggyöztél és a 10is. A 8 ban sem volt digitális képstabi mégis lehetett frankó képeket csinálni vele. Amire nekem kell ahogy irtad: játszo tér gyerek a csuzda tetején elökap automatán fotóz :) és igy is csomo jo kép lett a h8al ami nyomtatva is jó lett.

(#249) bekebazsi válasza jololo89 (#231) üzenetére


bekebazsi
csendes tag

Köszi a választ igy már jobban hajlok a H10 felé :)

(#250) dezz válasza bekebazsi (#229) üzenetére


dezz
nagyúr

Hol húzták le?

(#230) Lifer092: Nem tudom, milyen fröcsögésre gondolsz, én speciel csak tényszerűen közöltem, hogy nem a P20 kijelzőjét kapta. Hanem szinte bizonyosan a P20 Lite-ét. Egy szóval sem mondtam, hogy az rossz, bizonyos szempontból jobb is, más szempontból meg a P20-é jobb. (Nem ismételném magam, melyik miben jobb.) Ha esetleg valaki félreértett volna. Azt is hozzátettem, hogy a P20, a P20 Lite és a Honor 10 kijelzője is wide gamutos (széles/nagy színterű), ami különlegesség az LCD-k között! (De aki a szokásos színtérrel akarja használni, megteheti.)

Részemről a P20 és a Honor 10 árainak alakulásától függően cserélem majd egyikre vagy másikra a P9 Lite 2017-esemet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.