Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fabianus


Fabianus
tag

Csak én látom úgy, hogy sokkal szebb volt a Honor 9-es? (Meg a 8-as is a maga idejében.)

(#52) t72killer válasza Jeanne d'Arc (#50) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hamar kiderül, hogy a kínaiak se tudnak szarból várat építeni: ha elkezdenek minőségibb anyagokat és hardvert használni, támogatják a szoftvert, garanciát adnak, az bizony ugyanúgy pénzbe fog kerülni, mint a samunál, LG-nél, HTC-nél, stb.

Más iparágban is láttam már, hogy az első érintésre nem széthulló, garival érkező kínai termék már korántsem negyed-ötödébe kerül a nyugati megfelelőjének. Olcsóbb persze, de az árkülönbség jóval kevesebb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) Aryon87


Aryon87
félisten

Gyorsban végigpörgettem a tesztet. Sok újat nem mutatott, tekintve, hogy Mate10Pro-m van.
Viszont.. Csalódás számomra ez az új generáció.
Volt Honor 8 és Honor 9, is, de ez már nem lesz. Hogy miért? Mert a kamera által alkotott képek pocsékak. Akár az MA tesztfotókat nézem, akár a linkelt fototrendes képeket.. A Honor 8 megeszi ezt ebben a témában.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#54) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, de akkor már inkább Mix2S, ez is szép, meg tök rendben van.

AI-t nem tudom mivel is tud többet, de már a Redmi Note 5 is "AI"-s legyen ez bármi marketingduma is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#55) doooo


doooo
veterán

Egyre lejjebb... semmi, de semmi nincs ebben, ami bármennyire csábító tényező lenne, akármelyik konkurenciával is szemben. Olcsóbb, de annyival rosszabb is. Sőt. Van egy érzésem, hogy a Mate 20 is el lesz cseszve... de mindegy is... letettem róla, hogy belátható időn belül Huawei vagy Honor mobilom legyen.

(#56) janeszgol válasza Aryon87 (#53) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát a kamera nagyon nem szereti az erős napfényt, ahogy nézem. Már a hidas képnél is behalt a produktum. Na most képzeljük el egy tengerparton, ahol a homok is és a víz is tükröződik. Valaki írta fentebb, hogy az emberek 90%-nak megfelel. Én ezzel a kijelentéssel nem értek egyet, a felhasználók 10%-nál sokkal több fogja húzni a száját, az biztos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#57) Fabianus válasza t72killer (#52) üzenetére


Fabianus
tag

Teljesen egyetértek.

Van egy olyan mondás, hogy cégünk olcsón, jól és gyorsan dolgozik. Ön ezek közül kettőt választhat.
Ez alól csak nagyon ritkán van kivétel. Egyrészt a korai lelkesedés, másrészt a tudatos, de rövidtávon veszteséges piacszerzés, harmadrész a költségek nem valós felmérése, szokott az oka lenni.

(#58) malnabokor


malnabokor
senior tag

Már egy hónapja lehet Huawei Cloud bővítést venni itthon :)

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#59) Aryon87 válasza janeszgol (#56) üzenetére


Aryon87
félisten

Itt más a hiba. Olyan szinten mosódik mindenhol a kép, hogy siralmas. Egyszerűen semmi részlet nincs rajtuk. Ez az első telefon a márkánál, aminek a kamera részére negatívat írok.

Doooo: ha a Mate20Pro is el lesz cseszve kamera ügyileg, akkor nálam az U12+ a befutó..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#60) realist válasza Aryon87 (#59) üzenetére


realist
őstag

Írjátok páran mix 2s-t ill. a Oneplus 6-ot, ezek méretben/súlyban teljesen más ligában vannak.
Sajnos ebben a méretben nincs nagy választék.

Kicsit körülnézve a 64gb verzió pedig 12x ezer magasságában most is beszerezhető.

Sw oldali javítások mondjuk látványosan szükségesek. Ez nem volt eddig jelemző a honor-ra...

(#61) joey04 válasza Obyboy (#14) üzenetére


joey04
titán

kicsit túl van tolva a huawei meg honor ajnározása a MA-n...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#62) Aryon87 válasza realist (#60) üzenetére


Aryon87
félisten

H8 is döcögve indult (kamera oldalát nézem most csak), de azt fél évvel később már rendbe rakták. Viszont az kezdéskor sem csinált ennyire alja minőségű képeket.
H9 már jobban kezdett, és ott nem tapasztaltam, hogy a kameraszoftvert csiszolták volna.
De ez...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#63) HarleyCustom válasza Graphics (#54) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Bőven inkább mix2s.
Nekem az a kövi kiszemelt. :)

Ez sem rossz,az ára meg majd csökken hamarosan. A bazári hátlap nem tetszik.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#64) bala4


bala4
csendes tag

Nagyon vártam már a tesztet, elsőre meg is győzött, amíg csak olvastam telefonon, gondoltam a képeket meg videót majd laptopon lecsekkolom, mégiscsak jobban látom úgy a minőséget! Hát így már más a helyzet, jól elbizonytalanodtam megint! :/ Pedig 3 telefon játszott eddig, 1-2 héten belül be is kéne szerezni, XZ2 Compact, LG G7, illetve ez. Nem ragaszkodnék a péklapáthoz, pont ellenkezőleg, de mégis G7 lesz ebből, pedig nagyon akartam ezt a Honort! :(

(#65) #16820480 válasza bala4 (#64) üzenetére


#16820480
törölt tag

LG-t akkor vegyél, ha nem fontos a szoftveres támogatás. G6 most kapott csak Oreo frissítést, de nem minden régióban persze. Biztonsági szint januári volt az utolsó az Oreo előtti frissítéssel :U Szerintem G7 majd talán egy év múlva kap P-t, és addig is ki tudja mennyire frissítik majd. Hardveresen oké lenne, de a szoftver nekem nagy csalódás volt.

(#66) Bossyy


Bossyy
tag

Szerintem ezek feltűnően gyenge képek és ilyeneket látva mindig újra és újra eldöntöm, hogy mindig csak OIS-szel szerelt telefonom lesz. A szememben pozitívum a szép külső mellett a Jack, és az infra megléte. Viszont azt én sem értem, hogy ilyen gyenge képalkotás mellett, komoly melegedéssel, gyenge fényerejű kijelzővel, gyenge üzemidővel, IP védelem, bővíthető memória és Qi töltés nélkül, nem is túl olcsón hogy lehet ez a telefon ajánlott, de elfogadom, hogy a világon szinte minden szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#67) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na a tesztet elolvasva nem lett hatalmas változás a H8-hoz képest sem(volt H8 és van S8+). Ami negatívum az a dual sim kezelés(már H9 sem tudta) és a melegedés. A H8 sem volt bajnok napfényben(az S8+ meg kifakítja a képet, az sem jobb).
Kamera: mivel még mindég nincsen ois, este csak fix lerakással v állvánnyal lehet jó képet lőni, bár a tesztképen a hibrid zoomos egész jó lett(3-ik kép). Viszont a tesztben nincs leírva mennyi a max manuális záridő? Tippem 30 sec, ami nagyon jó, de kíváncsi lennék mit tud úgy(S8+ ebben a műfajban💩).
A raw is jó kérdés volt elöttem, tudja?
Az AI-nak egy értelme van, hogy ki lehet kapcsolni, mást eddig egyik huawei telefonon sem tudott jobban. A nappali képek sztem rendben lesznek, egy kis csiszolgatás még itt-ott, de a tömegnek egész jól fog dolgozni. Remélem a videó minősége nem olyan ratyi, mint a honor8-ban volt!
Akksi lehet karcsú, de az S8+-am sem tud többet(6,2 inc/3450mAh), és a H8 sem tudott(5,2 inc/3000mAh), szóval itt nem történt fejlődés, de ha a P20-at nézzük, akkor nincs min meglepődni(városi legendákat meg hagyjuk, sok topikban vannak ilyen felhörrenések).
Konkurencia:
Azt vegyük figyelembe, hogy ez egy középkategória teteje és az elődök is közel azonos áron nyitottak(H8 pl 140e). OP6 jó, de az AOD kiherélése az első frissítéssel nem igazán bajnok hozzáállás. Jó a készülék, de sokan bemennek a boltba, megtapogatják, megnézik és ha tetszik megveszik(még mindég sok az ilyen vásárló, tudja ezt az apple és a samsung...meg a huawei is lassan). Ellállás ide v oda, sokan ezt maceraként kezelik(én is).
Xiaomi
Remek telefonok remek áron, de csak az alap modelleknél működik a megnézem/megveszem.
Samsung S8
Jó telefon, laggos galaxy essentiallal és éjszaka manuális beállítással gyenge kamerával(G4 a mai napig jobban teljesít).
Htc-t nem ismerem.
A Honor belehúzott a supportba, remélem nem adják le, egy H8-ra hamarabb megjött nálam a májusi ota frissítés, mint az S8,+-ra. És igen, lesz oreo is rá, ez már hivatalos. Ha ezt folytatják a honor10 vonalon, akkor ezzel sem lesz baj.
És még egy pozitívum! A filléres IR! Mi a retekért spórolja ki ezt a többi gyártó?
Megjegyzem szigorúan magánvélemény!

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#68) Doki42


Doki42
őstag

A cikk ismét jó lett, a hölgyről nem is beszélve..😁😁😀

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#69) bkiky01


bkiky01
senior tag

Most valahogy nem hozza azt a pluszt, mint mikor H6, vagy H7bejött.. H9-et nem cserélném rá..

(#71) jololo89


jololo89
tag

Sziasztok!
Új frissítés érkezett:
[link]

(#72) NGA válasza nozs23 (#7) üzenetére


NGA
addikt

Nekem huawei P9 van. Folyamatosan frissül 3 éve, és jön az Oreo is. Mint ahogy jön a Honor 8-ra is. Most adták ki a bétát.

Huawei has launched the beta testing phase of Android 8.0 Oreo for some of its most important handset announced in 2015 and 2016. We are referring to Huawei P9, P9 Plus, Mate 8, Honor 8 and Honor 6X.

(#73) jololo89 válasza jololo89 (#71) üzenetére


jololo89
tag

Sokkal jobb lett az ujjlenyomat olvasó.

(#74) Ganzer válasza Fred23 (#34) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nem rossz telefon, de nem adnám oda ezért a G6-omat.

(#75) Fabianus válasza #87145728 (#70) üzenetére


Fabianus
tag

Látom átjött a lényeg.
Azt ott arra írtam helyeslésként, illetve válaszként, hogy bizony nincsenek csodák a piacon. Itt ebben a kontextusban a "gyorsan" valóban nem szerencsés, az egy szolgáltatás vagy munka elvégzésére vonatkozna.

(#76) Gusztáv válasza Jeanne d'Arc (#50) üzenetére


Gusztáv
addikt

Ha a többi gyártó felsőkategóriás telefonjai 300e körüli összegbe kerülnek, akkor a 150e nem nevezném drágának. Azon már lehet keseregni, hogy egyre drágábbak a telefonok, de azért ne felejtsük el, hogy egyre nagyobb az igény is. Pl egy-két éve a 4GB ramtól még mindenki hasra esett, most meg megy a fanyalgás, hogy miért nem 6. A tárhely is növekedett, a dupla kamera is már alap elvárás. Nagyobb akku, gyorstöltés, lehet sorolni. Ezek mind pénzbe kerülnek.

Laci

(#77) gippazoid válasza joey04 (#61) üzenetére


gippazoid
senior tag

Hm... ebben lehet valami.
Anno azért is vettem meg a P8 lite-ot, mert itt ezt írták róla:
"A hangminőség kimondottan jó, a zajszűrő mikrofon is szuperül teljesít."

Hát én még olyan pocsék beszédhangot a köztudottan dobozhangú Samsung telókon sem hallottam, mint azon. (Pedig akkor Galaxy S2-t használtam.) Ettől csúnyább hangja már csak a pár évvel ezelőtti 5e Ft-os móricka kijelzős Nokia és Samsung butatelóknak van.
Gyorsan vissza is vittem, mert nem ez volt az egyetlen problémája, túl sok lett volna a kompromisszum.

Gippazoid Novelties Inc.

(#78) EndR válasza NoMagix (#3) üzenetére


EndR
tag

Jó bizony, csak nem Magarországon. ;)
Hihonor.com-on 399€ a 64GB-os, 449€ a 128GB-os verzió.
Annyiért már eléggé jó vétel szerintem! :K

(ráadásul itt Spanyolországban ebből még lejön némi kedvezmény is, bolttól függően)

[ Szerkesztve ]

3210 > R320s > OT 715 > J6 > MY X-6 > 6230 > N95 > N8 > M5 > 9 > S20FE

(#79) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Régen gondolkodtam hasonló árkategóriában, de ez a Honor eléggé unszimpatikus. Ameddig nem megy lejjebb az ára, addig inkább rádobnék még egy tízest és OP6-ot vennék. 2 évig éltem EMUI-jal, nekem az bőven elég volt..

Finn the human

(#80) nozs23 válasza NGA (#72) üzenetére


nozs23
addikt

A P9 két éves nem három. Eddig egy főverzió frissítést kapott, holott az új lassan egy éve kint van és még mindig nem biztos, hogy megkapja. Pedig elvileg ez lenne a cég a zászlóshajója.

(#81) collecting válasza malnabokor (#58) üzenetére


collecting
tag

Na ez elég para, kínai felhőbe felnyomni az összes személyes, érzékeny adatomat, fényképeket, videókat. Ennél talán egy orosz cloud lenne durvább :)
Emiatt használok csak Almát. Tudom, tudom, sznob apple-fanatikus vagyok stb, de inkább kifizetek mindenért egy 1,5x szorzót, csak hogy teljesen / viszonylag teljesen biztonságban tudjam a cuccaimat.

(#82) ollie válasza Gusztáv (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ez nem felső kategóriás.

***

(#83) mantequilla válasza collecting (#81) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Jennifer Lawrence meztelen kepei iCloud-rol szivarogtak ki.

Ket dolgot jegyeznek meg. Most jutott idom hogy atolvassam miutan reggel elsokent jeleztem hogy lattam a tesztet.

A kijelzo nagyon gyenge, olyannyira hogy az elodokhoz kepest romlott. Egy nem megnevezett kulfoldi teszt oldalon ahol ugyanolyan mercek alapjan merik a kijelzok minoseget a napsutesben torteno lathatosagra alacsonyabb ertek jott ki mint a honor 8-nak p9-nek de lehet meg tobb evvel vissza kene menni az idobe mire annyira gyenge kijelzo erteket talalnak ami ebben van.

A masik: Ha szep nyugodtan atgondoljuk akkor milyen realis pluszt jelent ez a keszulek ahhoz kepest hogyha veszek most egy uj s7 edge-t. Azon kivul hogy erre kifog jonni az aneroid p is mast nem nagyon tudnek felsorolni.

[ Szerkesztve ]

(#84) logitech1


logitech1
tag

Honor 10 árgépen 150e alatt nem kapni ebbe mi a jó vétel? Meg nem bővíthetö,ha kamerázol 4k ba hamar be telik a tárhely.

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#85) Liliom9


Liliom9
tag

Én H8-ról váltottam H10-re. És igen vannak bizonyos funkciók amik romlottak, vagy inkább fogalmazzunk úgy, hogy még nem annyira kiforrottak. (Kamera, ujjlenyomat olvasó)

De amit itt mindenki emleget alternatívaként (OnePlus 6, View 10, Mi8) az mind méretben nagyobb kategória. Aki tehát viszonylag kompaktabbat szeretne (mint én) nem alternatíva a fenti 3 telefon. View 10 van is itthon, mivel nem tudtam megszokni, így a páromé lett.

A P20, ami méretben ekkora drágább. Samsungokkal nem hasonlítok, mindent elárul az én véleményemről, hogy egyszer volt és sosem lesz. (Persze ettől másnak lehet az a legjobb).

A Mix 2S valódi alternatíva (gondolkoztam is rajta és majd ha kézbe vettem eldől melyik marad), de ott meg a készülék súlya az ami egyeseknek zavaró lehet. Majdnem 200 gramm. Van benne anyag az biztos. Illetve az is zavaró, hogy alul vastagabb a perem, mint felül. Alul a szelfi kamera és csak fejjel lefelé fordítva lehet igazán szelfizni vele. Ízlés kérdése. Viszont nincs notch.

Ma jött egy frissítés (B120), meglátjuk akksi időben, kamerában, mit hoz. Az ujjlenyomat feloldás gyorsabb és pontosabb lett.

Összességében a H8 annyira jó lett, hogy nehéz lesz felülmúlni, de emlékszem, hogy a H6 és a H7 után azt is nehéz volt megszokni, de aztán meg letehetetlen lett.

Frissítés terén a H8-ra havonta jönnek a biztonsági frissítések, és a kínai verzióra már kijött az Oreo is. Meglátjuk az EU-s verziókra is megérkezik-e.

(#86) janeszgol válasza mantequilla (#83) üzenetére


janeszgol
félisten

Én a notebookchecken néztem (egyik kedvenc oldalam) és átlagos a kijelző láthatósága napsütésben. Képek is vannak róla, nézzétek meg!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) David89


David89
tag

420 euroert en elegedett vagyok a 128as verzioval

(#88) ates


ates
aktív tag

Hát nem is tudom........ vegyesek az érzéseim. Nem rossz telefon, de ennyi pénzt nem adnák érte vagy másképp fogalmazva ennyi pénzért nem ezt venném. Természetesen most is el lehet mondani az örök igazságot, hogy ha beesik az ára mindeképp jó vétel lesz, ajánlható. Addig szerintem egy tetszik-nél többet nem ér, mondom úgy, hogy én inkább a felsőkategória alsó szegmensébe pozicionálom a telefont.

Annak viszont örülök, hogy a hozzászólások zöme nem a notch-ól szól (lásd Mi8), bár gondolom ennek az eltérő kamera elrendezés az oka. :C

(#89) Millerchris


Millerchris
tag

Ennyi pénzért gyengusz.

A holnap mèg messze van!

(#90) szkaroly


szkaroly
senior tag

Többen jönnek az OP6-tal. 520 euro az ára, ezt pedig 400-ért árulják. Azért ez jelentős különbség.

Poco X3 Pro

(#91) ollie válasza szkaroly (#90) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Viszont az OP6 felső-, ez meg középkategória, és 120-szal több euróért lényegesen, mindenben jobb és időtállóbb mobilt kapsz.

***

(#92) Matada2.3 válasza szkaroly (#90) üzenetére


Matada2.3
veterán

Csak ismételni tudom magam, hogy aki 400Eur + és a környékén gondolkozik, annak tényleg megéri még gyűjtögetni egy picit, bár tény hogy nem direkt kihívó az OP6.

Finn the human

(#93) szkaroly válasza ollie (#91) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ha külön kategória, akkor minek az összehasonlítás?

Poco X3 Pro

(#94) szkaroly válasza Matada2.3 (#92) üzenetére


szkaroly
senior tag

Mate 10 Pro is szokott akciósan 200 körül lenni, akkor már az sem olyan nagy ugrás.

Poco X3 Pro

(#95) Darksiders84 válasza Liliom9 (#85) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Megírnád a tapasztalatodat a melegedésről tényleg nagyon tud forrósodni más készülékeknél jobban? Aksi időt is tudják frissítéssel javítani de rontani is emlékszem H8-ra egy hétig olyan gyér volt mintha szívta volna minden nagyon keveset bírt már megijedtem mi lesz vele de jött egy újabb javítás és újra a régi lett szóval még az is javulhat mint a kamera is valamit ugyebár.

(#96) Nutszeru válasza #52588800 (#43) üzenetére


Nutszeru
csendes tag

Ott a pont!
En p9-rol valtottam s8-ra. Ar/tudas/meret ebben a kategoriaban mindent visz.
U.i.: a gyenge pont a p9 utan az ujjlenyomat olvaso.

[ Szerkesztve ]

(#97) realist válasza ollie (#91) üzenetére


realist
őstag

Teljesen más méret és súly kategória. Van akinek ez sokat számít.

(#98) Rula


Rula
tag

Kíváncsi leszek Honor 10 lite-ot csinálnak e...

(#99) joey04 válasza mantequilla (#83) üzenetére


joey04
titán

A sztár hülyesége miatt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#100) nrg_52 válasza ollie (#91) üzenetére


nrg_52
addikt

Miert is kozepkategoria?

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.