Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Fin10 válasza fanfunes (#1200) üzenetére


Fin10
tag

Nálam is ez az utolsó.

(#1202) petati94 válasza fanfunes (#1200) üzenetére


petati94
tag

Nekem már 203 a vége

https://petranyidev.hu/

(#1203) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Bár nem pont ide tartozik de azt belehet állítani, h ne küldjön a telefon jelzést akkor ha pl jön fb-on egy értesítés amit már gépről megnéztem?

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#1204) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
Párom a Honor 10-e rendkívül nehezen ismeri fel az ujjlenyomatát. E miatt el akarja adni a telefont. Pedig nagyon szereti. Mikor törli az ujjlenyomatot, majd újra hozzáadja, akkor működik 1-2 napig rendesen. Azután megint szörnyen rosszak. Az arcfeloldás sötétben ugyanez. De ezt már elfogadta. Ezzel az ujjlenyomat problémával lehet valamit kezdeni? Tipikus ez a hiba? Vigyük be javításra?
Köszönöm szépen!

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1205) sohi83 válasza teo77 (#1204) üzenetére


sohi83
tag

Nekem mióta megvan - kb 3 hete - tökéletesen működik. Sztem vigyétek szervizbe.

(#1206) fanfunes válasza sohi83 (#1205) üzenetére


fanfunes
csendes tag

es mennyire vagy elégedett a kameraval? nekem 4-5 napja van meg a telo, de szerintem nagyon gyenge kamera teren. neha kifejezetten vállalhatatlan kepet lo. elotte egy xiaomi redmi note 5-om volt es neha jobb, reszletesebb képet lott, mint ez. nagy csalodas ebbol nekem a telo.

[ Szerkesztve ]

(#1207) teo77 válasza sohi83 (#1205) üzenetére


teo77
őstag

Köszi szépen a választ!
Közületek senki nem tapasztalja az alábbi problémát? Mert akkor tényleg szerviz. És egy jó darabig nem lesz de saját, se csere telefon...

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1208) PACSA75 válasza teo77 (#1204) üzenetére


PACSA75
őstag

Az ujjlenyomat olvasó sajnos tényleg az egyik gyenge pontja ennek a telónak, de ha jó pozíciókban regisztrálod, tud jól működni (azaz oldalasan tartva az ujjad, stb...). Ugyanezt tudom ajánlani az arcfelismeréssel kapcsolatban is, azaz mikor regisztrálod az arcod, legyen sötét (nem a legerősebb fényben), így mikor felodania kell könnyebben fel fog ismerni sötétben is.

(#1209) teo77 válasza PACSA75 (#1208) üzenetére


teo77
őstag

Vagyok úgy! Köszi szépen! Megpróbáljuk.
Mondjuk sajnos még az ujjlenyomat regisztráció is borzalmasan nehézkes. Bár a Samsung Galaxy S8-hoz képest (vagy 7, nem emlékszem pontosan) még ez is jó. Azzal fel sem tudtam vetetni az ujjam.

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1210) teo77 válasza teo77 (#1209) üzenetére


teo77
őstag

Akarom mondani, vagy úgy! :)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#1211) fanfunes


fanfunes
csendes tag

most jött!

(#1212) sohi83 válasza fanfunes (#1206) üzenetére


sohi83
tag

Én teljesen meg vagyok elégedve vele. Amire én használom (család és környezet fotózása, céges papírok pdf konvertálása) tökéletesen működik.
Szóval én nem vagyok talán pro fotós (biztos), de amire nekem kell, arra tökéletes.

(#1213) PACSA75 válasza sohi83 (#1212) üzenetére


PACSA75
őstag

Nagyon helyes, jó kis készülék ez, és a képek is jók, néha kell neki egy koppintás a kijelzőre hogy oda fókuszáljon, ahova szeretnéd és jó lesz az.

(#1214) zsolt320i válasza fanfunes (#1211) üzenetére


zsolt320i
senior tag

mit tartalmaz?

(#1215) Fin10 válasza zsolt320i (#1214) üzenetére


Fin10
tag

Februári security patch, semmi más!

(#1216) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

régi honor 3c. telóm. folyamatosan próbál bekapcsolni, de nem tud, és az aksin van egy kis horpadás. valószínű az aksi halt meg?
vajon új aksival nem lesz probléma ? vajon van olyan lehetőség vagy ez bolt függő, hogy ki próbálom az aksit és csak ezután veszem meg?
esetleg ki lehet valahogyan mérni az aksit, hogy jó-e vagy nem?

(#1217) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Ma végre kezembe került eme telefon!
Első benyomásra, azt kell hogy mondjam....kicsi! Legalábbis a másik telómhoz képest!
Neki is estem és átvittem az adatokat.... pipa!
Kamera.... nos kicsit állítgattam, nézegettem, majd teszteltem! A nappali képek jók! Nagyítva is jó a kép!
Estét még nem próbáltam. Ami fura volt, az a fókusztávolság! 20-30 cm-re lévő tárgyat már nem lövi be. :(
Sebaj!
Most rádugtam a gépre és frissítem.... remélem elérek a 9-ig!

(#1218) Takvan


Takvan
tag

Sziasztok!
Tegnap vettem észre, hogy a névjegyzékben egy csomó partnerhez születésnapi dátum került be, de fogalmam sincs hogy honnét. Természetesen teljesen fals dolgok, pl cégekhez is. Ráadásul nem is tudom kitörölni a dátumot. Ha én viszek be valakihez születésnapot, azt utána ki tudom törölni, de ezeket nem.
Valaki találkozott már ilyennel? Esetleg valami ötlet hogy tudnám kitörölni ezeket a dátumokat?

(#1219) PACSA75 válasza Takvan (#1218) üzenetére


PACSA75
őstag

Megnéztem a feleségem telóján, ott ilyet nem látok.

(#1220) Takvan válasza PACSA75 (#1219) üzenetére


Takvan
tag

Lehet valamelyik agyatlan születésnapi app csinálta, amit kipróbáltam?! :W

(#1221) PACSA75 válasza Takvan (#1220) üzenetére


PACSA75
őstag

Az könnyen előfordulhat. Azért ha lesz időd, tölts fel egy képet, persze kitakarva a neveket (és telefonszámokat), lássuk pontosan hogy néz ki.

(#1222) batai15


batai15
félisten

Úgy néz ki a legutóbbi updattel javítva lett a 3rd party launcherek esetén az a bug hogyha gesztus vezérlés volt beállítva a home mozdulatra is a task váltó jött elő .

(#1223) DanielVon válasza fanfunes (#1206) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Egyet tudok erteni. Majd rakok fel a csoportba olyan kepet, amit ho or 9cel csi altam es olyat, amit ezzel, elkepeszto a kulonbseg sajnos a honor 9 javara. Tenyleg magukert beszelnek. A 9en a hdr nagyon jol mukodott, ezen a mesterseges intelligencia elég gyatra, sokszor nelkule jobb keper lehet kesziteni. En pl sokat fotozok, mert marketinggel is foglalkozom, igy nagyon nem mindegy. A 10essel sokszor konkretan vallalhatatlan képet csinalok.....

(#1224) NoOne1976 válasza DanielVon (#1223) üzenetére


NoOne1976
őstag

Eddig H8-ról akartam H10-re váltani, de ezzel teljesen elbizonytalanodtam. Nekem pont a kamera a legfontosabb, mert amire egyébként használom a telefont, azt kb. minden mai telefon tudja, fényképezőgép meg nincs az embernél, kattingatni neg muszáj:)

Van összehasonlítási alapod esetleg H8-al is?

[ Szerkesztve ]

(#1225) PACSA75 válasza NoOne1976 (#1224) üzenetére


PACSA75
őstag

Feleségem H8 ról váltott H10 re, szerintem a H10 jobb képeket csinál, de azért nincs nagy különbség, egyébként H9 ről szerintem sem érdemes erre váltani.

(#1226) NoOne1976 válasza PACSA75 (#1225) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ha a H10 jobb képeket csinél, mint a H8, lentebbi hozzászólás szerint H10 visszalépés a H9 után kamerában, akkor H9, H10, H8 a sorrend köztük fényképezésben?

(#1227) PACSA75 válasza NoOne1976 (#1226) üzenetére


PACSA75
őstag

H9 em nem volt, ezért én valós sorrendet nem tudnék felállítani, de ha összegezük az én és az előttem szóló forumtárs véleményét, akkor valóban az általad említett sorrend lenne a helyes. Viszont én már nem vennék egy kifutó modellt, ha nem a H10 ben gondolkodsz, akkor legyen inkább Huawei P20.

(#1228) sohi83 válasza erzol (#1158) üzenetére


sohi83
tag

Meg vettem ezt a Nillkin tokot, de nagyon nem tetszik sajnos. :(
Nagyon könnyen lejár a telefonról, és a kijelzőt tényleg semennyire sem védi (ezt azért lehetett ugye előre tudni).
Szóval azt hiszem rákerül egy Spigen tok, bár az agyam eldobom mennyire drága...
Szóval ha valakit érdekel, 1 napos Nillkin tok eladó egy ezresért. :)

[ Szerkesztve ]

(#1229) batai15


batai15
félisten

Nekem x level bőr tok van ,nagyon szeretem,nem az első telefonomon használom .
Egyébként legutóbbi update csak szerintem sikerült jól ? jóval fluidabb a rendszer mint korábban .

(#1230) erzol válasza sohi83 (#1228) üzenetére


erzol
őstag

Ezt a könnyen lejár dolgot én nem tapasztaltam. Ráraktam, mikor megvettem, azóta meg sem moccan mióta használom.
Napi százszor biztos kiveszem a zsebemből és hibátlan.
Sajnálom, hogy neked nem jött be.
Tény, hogy van különbség, erre a spigenre gondoltál.
Több telefonomon használtam nillkin-t és szerettem, de nekem az átlátszóság fontos volt, így a gyárin kívül csak szilikont találtam jobb minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#1231) nagysandor79


nagysandor79
aktív tag

a live photo funkció-t csak az iphone-ok tudják? vagy valahogy rá lehet varázsolni androidra is?

(#1232) Fin10 válasza nagysandor79 (#1231) üzenetére


Fin10
tag

Igazából az egy HTC feature, amit lemásolt az Apple, de a Honor is tud hasonlót Moving picture néven. Kamera appon belül felül a középső ikon.

(#1233) sohi83 válasza erzol (#1230) üzenetére


sohi83
tag

Spigenből is van átlátszó, szerintem megnézem azt boltban, hátha az is elég lenne.
Előző telefonomon ez a feketr verzió volt, de nem feltétlen ragaszkodnék hozzá. :)

(#1234) DanielVon válasza NoOne1976 (#1226) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Igen, a sorrend szerintem igy lenne. Nekem meg H7em is volt. Valahogy a paratlanok jobban sikerultek. :-) az alattad hozzaszoloval egyet ertve mindenkeppen a kifuto csucskategoriat erdemes venni. Parommal csak pislogunk, hogy mennyivel jobb az o P20-a, es gyakorlatilag hasonlo aron vettuk.

(#1235) NoOne1976 válasza DanielVon (#1234) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mármint melyiktől jobb a P20. Gondolom H10, mert az egy árkategória nagyságrendileg.

(#1236) DanielVon válasza NoOne1976 (#1235) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Igem, erre gondoltam. :-) most, hogy egyébként ez témába került gondoltam, hogy utana olvasok, hogy nemzetkozi portalok mit irnak. Nos a leghitelesebb a DXOMARK, mely egyelore nem tesztelt Honor készülékeket, de az vilagosan latszik, hogy a top10-ben abszolut a (a samsung mellett) huawei tarol a p20, p20pro, mate20pro keszulekekkel. https://www.dxomark.com/category/smartphone-reviews/page/2/
Egy masik oldalon 15 legjobb készüléket rangsorolnak kamera szerint, itt is nagyin hasonlo a helyzet, itt mar cannak honor készülékek a tesztben. Itt jon a nagy meglepetés. Cegen belül az első 10. helyen a p20, majd utana Honor 9, Honor view20, majd 15. helyen csak a honor 10.https://www.ephotozine.com/article/top-15-best-camera-phones-for-photography-2019-23050
Ami megdöbbentő, hogy szerintük a honor 9 meg a view 20at is megveri..... Bar azzal meg nem talalkoztam, de vilagisan latszik, hogy a itt a forumon az igazi tapasztalt honor/huawei felhasznaloknak mennyire egybeesik ezzel a velemenye. Ez a kamera dolog persze elsore valami hiszti is lehetne, de ha hozza vesszük hogy a h7 es h9 az ujjlenyomatolvasos azonositas csúcsai voltak a piacon, a h10 meg kb kuka, valamint, hogy az uzemido az elodhoz kepest érezhető csökkenést hozott, akkor alapvetoen mindenkit lebeszelnek ennek a telefonnak a megvasarlasatol. Valamikor meg dog jelenni a H20, remelem az jo lesz. Addig is hasonlo kategóriában H9, P20, vagy Xiaomit javaslom. :-)

(#1237) Fin10 válasza DanielVon (#1236) üzenetére


Fin10
tag

Annyit tudok javasolni, hogy vagy szervizeljétek azt a telót vagy adjátok el, mert vagy technikai hiba vagy user error áll fenn! Nálam így működik a gép: Az ujjlenyomatolvasó legalább 10ből kilencszer jól érzékel, de általában az arcfelismerő oldja fel, a kameránál néha túl agresszív az AI mód témaválasztása, ilyenkor kikapcsolom és kész. Gyakorlatilag még nem merült fel komolyabb hiba a fórumban sem, így nem értem ezt a nagy sírást, meg hulladékozást! A P20 istenítését sem értem (egy sima felárazott H10), de az mindegy is.

(#1238) m1lan válasza DanielVon (#1234) üzenetére


m1lan
őstag

Ezzel mondjuk vitatkoznék, a 8-asnál jobb Honor még nem volt, ráadásul az volt az egyetlen, ami a házon belüli "tesóját", a P9-et nem csak megszorongatni tudta, de a végén már verte is. A Honor 7-nek azért voltak minőségbeli problémái, sárgán beégett kijelzőset volt is szerencsém személyesen látni. A Honor 9 meg pont annyira volt előrelépés, mint amennyire vissza is. A design szerintem rosszabb lett, a kamera sem lett olyan jó, plusz ugye ott volt a dual active -> dual standby váltás is... egyedül hardverben tudta leverni.

A 10-es meg egy érdekes kérdés most még nekem is, mert annak ellenére, hogy egy korrektül összerakott gép, mégis produkál érdekes dolgokat, főleg az utóbbi időben... van, hogy hosszú másodpercekre leáll gondolkodni, egyszer-egyszer csúnyán megröccen, sokszor a főképernyőn is az üres háttér jelenik csak meg, miután visszalépek... és ez egy frissen telepített Pie, FR után. :)

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1239) PACSA75 válasza Fin10 (#1237) üzenetére


PACSA75
őstag

Nem értem miért húzod fel magad, reklámozni egy készüléket ott a televízió és egyéb médiák, a fórum azért van hogy őszintén elmondjuk a véleményünket, még ha az negatív is, esetleg segítsünk megoldani egy problémát (vagy többet). Tudod, demokrácia (bár az utóbbi időben ez nem divat). Szóval a Honor 10 korántsem tökéletes, ami nem azt jelenti hogy rossz, pont annyit tud, amennyibe kerül, se többet, de inkább talán picit kevesebbet.

(#1240) DanielVon válasza Fin10 (#1237) üzenetére


DanielVon
csendes tag

Pacsa75 - hez csatlakozva en is ugy látom, hogy szubjektív velemenykifejtes tortenik, melyet neha objektiv tenyekkel es osszehasonlito tsrmektapasztalatokkal is alatamasztunk. Siras nem volt. Örülünk ha elégedett vagy a telefonnal, mi sem bantjuk, csak ugye szamunkra van az a dolog, hogy ha egy termék ujabb modelljét veszed meg, akkor szamitasz ra hogy minden tekintetben jobb, mint az elozo... P20-amiota felfedeztem a honor markat, rajottem, hogy huaweit venni semmi ertelme. Most viszont tapasztalom, hogy a kettő kozul bizony a p20 jobb szerintem minden szempontbol, es jelenleg mennyi lehet az arbeli kulonbseg, egy 10es??
----------------
M1lan
------------
Veled alapvetően egyet tudok erteni. Ugye szerintem minden telefont a saját dimenziojaban erdemes nezni. Abban a H7 nagyon jo volt, majd a 8 egy hatalmas elore lepes. Azt en is elismerem, hogy a 9 a 8hoz kepest nem volt akkora ugras. En a 8at egy rovidebb ideig hasznaltam, igy el tudom fogadni hogy valoban az volt a legjobb eddig. Szamomra a masik kulcsa a dolgoknak, hogy tudod e kedvelni a keszuleked. Biztos emlekeztek meg mondjuk az elso sony ericcson w810i walkman mobilra, amit imadtunk. Ebbol a szempontból a H8-H9 olyanok voltak, amiket tudtam kedvelni. Igazi underdogok voltak, jo uzemidovel, gyors mukodessel, szép kameraval, hibatlan ujjlenyomatolvasoval, kiraly uzemidovel, es verhetetlen aron. Ezt a 10-nel egyszeruen nem erzem, nincs meg az, hogy ezt a telefont szeretni fogom......

(#1241) Fin10 válasza DanielVon (#1240) üzenetére


Fin10
tag

Gondoltam leírom az én tapasztalatomat is, ettől ez még nem lesz reklám, hogy pozitív a véleményem. 100 ezer környékén még most sem nagyon látok alternatívát erre a telóra, nyilván profi fotósként nem ennyiért néznék telefont, oda már az OIS mindenképpen kellene.
Azért a H8 távol állt a jó üzemidőtől, ott 3-4 óra SOT volt meg, itt ugyanez 5-6 óra. Emellett a kinézete is jóval komolyabb a H10-nek a nagy kijelző miatt, eszembe nem jutna visszaváltani.

(#1242) Bailey


Bailey
senior tag

Azért ne felejtsük el, hogy a Honor 10 és a P20 ára között korábban jóval nagyobb volt a különbség. Ha ma kellene vennem, akkor én is a P20-at választanám, mert ma a 64 gigás P20 alig drágább, mint a 64 gigás P20. Az tény, hogy a Honor 10 esetében jobban eltértek a Huawei testvértől, mint a korábbi modelleknél, főleg a kamerában. Viszont a P20 hivatalos nyitóára a trendeknek megfelelően magasabb volt, mint a P10 volt a maga idején, míg a 64 gigás Honor 10 nyitóára hivatalos helyen alacsonyabb volt, mint a Honor 9 volt. Nyilván be kellett áldozni pár dolgot, hogy ezt elérjék ( kijelző, kamera ). A P20 ára ment nagyon le, ezért van ez a kis különbség most.

[ Szerkesztve ]

(#1243) Bailey válasza Bailey (#1242) üzenetére


Bailey
senior tag

"Ha ma kellene vennem, akkor én is a P20-at választanám, mert ma a 64 gigás P20 alig drágább, mint a 64 gigás P20"
Illetve a 64 gigás P20 alig drágább, mint a 64 gigás Honor 10.

[ Szerkesztve ]

(#1244) m1lan válasza Fin10 (#1241) üzenetére


m1lan
őstag

Nálam semmivel nem volt gyengébb a Honor 8 üzemidőben, mint most a 10-es. Sőt, előbbi a Marshmallow idejében jelentősen jobb volt. 4-5 óra SOT bőven megvolt nekem mindig mindkettővel, lazább napokon (többnyire csak WiFi, az sem non-stop) tudtak 6 óra felett is produkálni (főleg a H8).

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#1245) Fin10 válasza m1lan (#1244) üzenetére


Fin10
tag

Én Nougattal kezdtem használni és 4 óránál többet sosem tudott. (Minden adatkommunikáció be volt kapcsolva.) Most küldöm vissza gariba, akkor ezt is beleìrom hibaként, ez nálam nagy negatívum volt.

[ Szerkesztve ]

(#1246) DanielVon


DanielVon
csendes tag

Kicsit mas tema, de rajtam kívül van meg olyan, aki hirtelen kezbe veve a telefont a notchon próbálja feloldani azt? 😀

(#1247) PACSA75 válasza Fin10 (#1241) üzenetére


PACSA75
őstag

Ez így egy korrekt hozzászólás, az előző, hogy "miért sírunk", nem volt az. Természetesen jó hallani a pozitív véleményt is. A lényeg hogy a testvér P20 jobb, mint a H10, megjelenéskor valóban nagyobb volt az árkülönbség és ez nagyon is reális volt. Használtan vettem a feleségemnek 80 ezerért (ha jól emlékszem), nekem ennyit megért (többet nem), ő nagyon meg van elégedve vele, soha egy panasza sem volt rá, de néha én is kézbe veszem és innen származik az a néhány negatív megjegyzés. De hozzáteszem azt is hogy nem bántam meg hogy megvettem, ár / érték arányban akkor ez volt a legjobb választás.

(#1248) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Az utolsó frissítés óta szerintem jobb lett az akku idő. :K
Ha most vennék telefont, akkor én is a p20at választanám, mert kb egy árban vannak már.
Az ujjlenyomat olvasó és az arcfelismerő beállítás kérdése.Az elején sokat szívtam vele, most meg konkrétan kikapcsolom az arcfelismerést, mert minden alkalommal felold, ha csak az időre vagyok kiváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#1249) batai15 válasza ProEvoFan (#1248) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem jóval fluidabb a rendszer is.
Viszont azóta a Google feed sokszor dob idegen nyelvű híreket is.

(#1250) Faterkam


Faterkam
addikt

Navigálásra menyire használható? Waze, Maps stb :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.