Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) szkaroly válasza joey04 (#99) üzenetére


szkaroly
senior tag

Apple sem volt teljesen ártatlan azért. Nemhiába fokozták a biztonságot, amit persze már hamarabb meg kellett volna tenni és nem a userre bízni.

Poco X3 Pro

(#102) doooo válasza Aryon87 (#59) üzenetére


doooo
veterán

"ha a Mate20Pro is el lesz cseszve kamera ügyileg, akkor nálam az U12+ a befutó.."
Én is kacsingatok az U12+ felé. A Huawei eddigi, ezévi teljesítménye alapján úgy gondolom kettejük közül a HTC a biztos győztes kamera terén.

(#86) janeszgol: +1 a Notebookcheck-re, én is nagyon szeretem, jók a tesztjeik.

(#98) Rula: Persze, hogy csinálnak... sőt, valószínűleg már csináltak is, csak még másik néven szerepel a piacokon. A Kirin 659, és a kamu dupla kamerarendszer már garantált.

[ Szerkesztve ]

(#103) sbence4


sbence4
csendes tag

Sziasztok

Végre itt van spórolni fogok rá. Fél év múlva jó áron lesz. Csak mit csináljak a 8-assal.Eladni nem lesz szivem nagyon szeretem.

(#104) Liliom9 válasza Darksiders84 (#95) üzenetére


Liliom9
tag

Igen, valóban jobban melegszik, mint a H8 valaha is melegedett. Tesztprogram, vagy nagyobb játék alatt. De meglepő módon gyorsan vissza is hűl.

Tegnap este egy gyors Antutu teszt és Stress Teszt formájában ki is próbáltam.

Nálam annyira még nem melegedett fel, hogy kellemetlen lett volna, de azért érezhetően meleg a hátlap felső része.

Az ujjlenyomat olvasó és feloldás viszont nagymértékben javult. Közelíti a H8 pontosságát és gyorsaságát, bár azért sötétben mellé lehet tapizni. :)

(#105) dezz


dezz
nagyúr

Ezt terveztem következő telónak (köv. hűségidővel). De nem ennyiért. A 128GB-os már majdnem ott van, mint a szintén 128-as P20, akkor már inkább az utóbbi... A 64-es ára sem igazán baráti.

(Nem is tudtam, hogy már 375-be váltják az eurót... :U Oké, a magasabb ÁFÁ-val nem számolva, de így is vagy 350.)

És vajon miért siklik el elegánsan minden teszter azon tény fölött, hogy a Honor 10 megjelenítőpaneljének mérete és felbontása egy-az-egyben a P20 Lite-éval egyezik meg, nem pedig a P20-aséval? Nem teljesen mindegy, mert bár mindkettő IPS, a P20 panelje egy fokkal jobb minőségű. És valószínűleg fogyasztásban is jobb (először csak ezt írták több helyen LTPS IPS-nek), talán éppen ezért fogyaszt többet a Honor 10, mint a P20...

Közelebbről, ilyen a P20 panelje (RGBW/RGBY):

És ilyen a P20 Lite-é (szokásos RGB):

Alkalomadtán majd megnézem a Honor 10 pixelrajzolatát is.

[ Szerkesztve ]

(#106) Darksiders84 válasza Liliom9 (#104) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Köszönöm az őszinteségedet mondjuk akkor ez engem nem érint mert se nem tesztezek és játszani se használom egyáltalán akkor símán netezve videózva fényképezve nincs gond normális ezek szerint.

(#107) NoMagix válasza EndR (#78) üzenetére


NoMagix
addikt

Nekem még úgy sem lenne jó vétel! :)
Biztos én vagyok már túl öreg, és nem is én vagyok a megfelelő célcsoport, de már nagyon régóta nem adok ki többet egy telefonért max. 50ezret!
Volt idő amikor mindig megvettem az aktuális legjobbat, de már kinőttem belőle, pedig szerencsére megengedhetném magamnak, hogy 150-200 ezerért vegyek valamit!
Használd egészséggel és nagy örömmel, ezt tudom kívánni! :)

[ Szerkesztve ]

(#108) #22743424 válasza Liliom9 (#85) üzenetére


#22743424
törölt tag

A View 10- ben mit nem tudtál megszokni?

(#109) tomboy0013 válasza ollie (#91) üzenetére


tomboy0013
veterán

Felső kategória mindkettő és ha valakinek 400 euro a tető akkor nem fog harmadával többet fizetni. Ennyi erővel minden összeghatárnál megállhat gondolkodni, hogy még 120 euró és akkor már megint jobbat tudok venni.... És végül eljutunk egy Porsche dizájn Mate-hez. Nem reális amit mondasz...

(#110) Darksiders84 válasza dezz (#105) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Na ezt a kijezőt jó volt megtudni kis rafinált most ez a Honor mert felfelé hasonlítja magát félig gyengébb dolgokkal megpakolva. Szerintem ez se lesz olyan sikeresen elterjedve mint a H8.

(#111) Liliom9 válasza #22743424 (#108) üzenetére


Liliom9
tag

A méretét:

H10: 149.6 x 71.2 x 7.7 m / 153 g
View 10: 157 x 75 x 7 mm / 172 g

És ugyanez a baj az itt alternatívaként emlegetett telefonokkal. Nagyok. És igen az ár is, aki 150e-t akar/tud adni egy telefonért, az nem fog/tud 180e-t, 200e-t vagy még többet.

Úgyhogy ár-érték arányban kell vizsgálni, abban pedig szerintem továbbra is nagyon jó a Honor.

De én senkit sem akarok meggyőzni, mindenki azt vesz amit akar. Ha valakit érdekel én leírom a tapasztalataimat. Jókat és rosszakat egyaránt.

Egyébként a View 10 is jó telefon, párom szereti.

(#112) Darksiders84 válasza Liliom9 (#111) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Na igen nekem is fontos a méret/súly és természetesen az ár ezért esélyes nálam is. Párom Iphone 7-ről váltott Huawei Mate 10 Prora ami nekem is nagyon tetszik de számomra már nagy és nehéz a zsebben neki megfelel amúgyis táskában hordja. Megnéztem amit sokan mondogatnak One plus 6 is hatalmas. Az ár azért meg vicc Ip7 1,5 évesen 100 ezer ami újként jóval 300 fölött volt. Mondjuk a Honor 8 is amiről én váltanék márcsak kb 40-ért eladható ami veszteség nem fájna annyira mint az Iphone de inkább megmarad a gyereknek.

(#113) tdhenry válasza nozs23 (#27) üzenetére


tdhenry
tag

Május

(#114) Sgr_A válasza Liliom9 (#111) üzenetére


Sgr_A
addikt

A trubadon már 164e van s8 gyári garival

(#115) junior11 válasza tomboy0013 (#109) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#116) Liliom9 válasza Sgr_A (#114) üzenetére


Liliom9
tag

Ne haragudj, de ha elolvastad (volna) az előző hozzászólásom, akkor nem ajánlanád ezt ... :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#117) jololo89


jololo89
tag

3 hete használom a telefont (H8-ról váltottam) és teljesen meg vagyok elégedve vele. Nem igazán értem a negatív kritikát. Honor 8-hoz képest a 9 szinte semmit nem hozott, sőt. A 10 egy új karakter a 2018-as trendnek megfelelően.
Én sem reklámozom a telefont, mert nem érdekem, de túl sok itt a negatív hozzászólás, szerintem alaptalanul.
3 hét alatt két új verzió is kijött a telefonra:
- gyárilag a 100-as végződésű verzióval jött ki
- 1-2 nap után jött a 104-es verzió, itt már javítottak az ujjlenyomat érzékenységén, és kapott áprilisi biztonsági firssítést
- tegnap jött ki a 120-as verzió, itt meg is kért a rendszer, hogy legyek szíves újból rögzíteni az ujjlenyomatokat, hogy jobb legyen a hatásfok (tényleg jobb lett sokkal. Ebben a verzióban kapta meg a Party módot (telefonokat összehangolva tud zenét lejátszani, bár ez nekem nem fontos), plusz a fényképező színeit is kalibrálták, hogy természetesebb képet adjon. Ez is szerintem szépen sikerült.

Biztos vannak a telefonnak kezdeti hibái, de már ezalatt a 3 hét alatt sem akadt semmi olyan számomra, ami miatt megbántam volna.
Nagyon jó a H8 kamerája, nappal. Szeretem azt a telefont is, nagyon jóra sikerült. Kisebb szürkületben azonban már nagy a különbség a két telefon között, ott szépen fejlődött a H10. Este a H8 szelfi kamerája szinte nem is lát, ha csak a hangulatfények vannak felkapcsolva, a H10 itt is erősebb.
Nagyon szép szerintem a kijelzője, ha a P20 lite-é, ha nem. H8-ról váltva jobb az élmény, nincs az a kékes kalibráció, szebbek a színek.
Másrészt a P9-nek is jobb volt akkoriban a kijelzője (648 nit), mint a H8-nak (495 nit), nem tudom mi ez a meglepettség.
Telekomban összehasonlítottam amúgy a megjelenítőt a P20 lite-al, az nem tűnt annyira fényesnek. Ez a tesztadatok alapján nem meglepő: P20 lite 430 nit, H10 458/495 nit.
Az ujjlenyomatolvasóról még annyit, hogy nagyszerű a H8-ban lévő, de ha kicsit is nedves, izzadt az ujjam, csak úgy ugrál a visszafelé a számláló, hogy hány próbálkozásom van még.
Nincs szívem eladni 40-ért a H8-at, biztos megtartom másodiknak vagy családon belülre.

Összességében annyi, hogy nem csalódtam a márkában, szerethető, gyors készülékek, remélem a firssítések szépen érkezni fognak még mind H8-ra, H10-re. :)
Minden telefonnak megvannak az előnyei, hátrányai, kedvező vagy borsos ára, de szerintem szerencsések vagyunk, hogy ilyen nagy a választék és mindenki tud választani ;)

[ Szerkesztve ]

(#118) Benőke


Benőke
őstag

Kicsit fura nekem a teszt.
Melegedést nem értem, hogy ha itt melegszik más hasonló belsővel miért nem teszi.
Ennyire nem gondolták át? p20 hoz képest nem hiszem hogy nagyon átdolgozták volna.

Akku üzemidő mért lenne kevés 4-5 óra? Tök átlagos. Ennyit tudott a p20 is a 7-9 óra mese habbal.
Megnézném hogy megy legalább 7 órát... A mobilaréna főoldala minimum fényerőn lehet 9 órán át is lehet nézni. Az meg nem igazán életszerű.

A többi meg olyan amilyen. Akinek több kell fizese meg ne fanyalogjon. :)

A OnePlus 6 -al az a baj és a többi gyártóval hogy az emberek nagyjából egy kezes használathoz 70-72mm szélességig tudják egy kézzel elfogadhatóan fogni és használni. Felette inkább kétkezes, meg szenvedősebb, érezhetően. Raksz rá egy tokot is és kész. Sokan e fölé nem akarnak menni, ami tök érthető. Nekem oké én megszoktam, de egy kézzel sokszor szenvedés a 75mm körüli telefon. Így mivel sok gyártó már átlépte ezt így erre nem gondoltak, hogy az emberek keze nem nő a trendekkel. Ezért ez lehet sok szempontból alternatíva de nem minden szempontból..

(#119) Sgr_A válasza Liliom9 (#116) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nekem meg honor nem kell többet (volt h7)
Viszont most megelégedéssel használok egy s8-at sokáig én is samsung ellenes voltam az utolsó egy omnia volt de kipróbáltam egy a5 2017-et amit most a párom használ szintén elégedett vele
Az ilyen notch-os iphone klonoktól meg .......

(#120) jololo89


jololo89
tag

Normál használat, reggel fél hétkor húztam le a töltőről:

(#121) Darksiders84 válasza jololo89 (#117) üzenetére


Darksiders84
aktív tag

Köszönjük mint tulaj hogy rendbe raktad a dolgokat legalábbis nálam vagyis a lényeg hogy élvezhetően jobb a használata amennyiben H8-ról vált az ember. Egyébként tényleg elég sokan csak a legdrágábbakhoz hasonlítva itélkeznek de amúgy ez meg jóval olcsóbb és nem annyival rosszabb vagy gyengébb.

(#122) joey04 válasza Benőke (#118) üzenetére


joey04
titán

Pedig nem nehéz megérteni. A honor egy olcsósított márka. Ezt csak a költségek csökkentésével lehet elérni. Gyengébb kamera, szarabb hűtés, vagy csak átgondolatlanabb, gyengébb akku, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#123) sbence4


sbence4
csendes tag

Huawei-nél rájöttek hogy túl nagy konkurencia lett a Honor. Szerintem H8-ból több fogyott mint P9-ből. Lehet meg akarják fordítani az arányt.

(#124) nexusking


nexusking
aktív tag

Párhuzamosan olvasva a View 10 és a Honor 10 kamera tesztjét nem igazán értem hogy miért lett ez lehúzva, a View 10 pedig dícsérve. Bárhol olvastam vagy néztem teszteket a kettőről, közel azonos képminőségek születtek, vagy taln még jobbak is a Honor 10-el.
A View 10 tesztben nagyjából ez hangzik el: ahhoz képest hogy nincs optikai stabilizálás, és a rekeszértékek sem olyan jók, nagyon jók a fotós képességek.
Mindeközben a Honor 10 tesztben ugyanerre: optikai képstabilizálást kifelejtették, az éjszakai mód csak dísznek van, ennek köszönheően a kamera gyengén muzsikál.
A View 10-t a Mate 10 Pro-hoz, a Honor 10-t a P20-hoz hasonlítottátok. Nem igazán értem mit vártatok, hogyan jött ki ennek eredménye képpen az, hogy a View 10 kamerája nagyon jó 140 ezerért, a Honor 10-é pedig gyenge közepes 150 ezerért, holott a kettő képességei nagyon hasonlók. :U
Tényleg érdekelne a válasza annak aki írt a tesztet, vagy részt vett az írásában, mert eddig a Honor 10-et vártam, mert nekem a View10 túl nagy, de amennyire az előbbit lehúztátok most, nem tudom mit gondoljak.

[ Szerkesztve ]

(#125) Benőke válasza joey04 (#122) üzenetére


Benőke
őstag

Nincs ezzel gond, de a belsőt nem hiszem hogy újratervezték volna. Már pont az olcsósítás miatt ezt meg lehet spórintani... Melegedés miatt...
A kamera meg egyéb akinek nem tetszik vegyen negyed misiért vagy többért telefont...
Átlagos fotózzuk le a gyereket vagy a nyaralásos fotóra tökéletesen alkalmas és elég lesz, még nyomtatott fényképre is.
Akku sem gyengébb. És az üzemidő sem kevesebb...

(#126) realist válasza nexusking (#124) üzenetére


realist
őstag

Nézd minden teszt egy kicsit szubjektív. ONE itt olyan friss teszt ahol szinte ugyan ez a fényerő, és szinte ugyan ennyi a képernyőóra, de ott nem gond itt meg igen. :D
View 10 és Honor 10 is olyan amit megnéztem, a kamera szerintem kb. ugyan azt tudja (közel sem tökéletesek). Az ujjlenyomat pedig olvasó ugyan sokat javult a B20 firmware.el, de van még hová javítani. Szerintem ez a legnagyobb hibája.
Egy 120e forint környéki telefontól sajnos nem lehet elvárni a tökéletességet. Ilyen méret/súly arányokkal pedig nem nagyon van ilyen árkategóriában választék. Akinek pedig szempont a jack, az pedig végleg el van veszve... :U

[ Szerkesztve ]

(#127) atike


atike
nagyúr

Tetszik. De azt én sem értem, hogy miért jó a Huaweinek házon belül ilyen komoly konkurenciát csinálni... :U

(#128) jololo89


jololo89
tag

Tegnap megjött a Nillkin tokom, 4,3 eur volt. Durva hogy edigibe 3.990 lesz, H8-ra 1.790 volt...

(#129) realist válasza jololo89 (#128) üzenetére


realist
őstag

Jobb mint a hozzá adott gyári?

(#130) jololo89 válasza realist (#129) üzenetére


jololo89
tag

Nekem nem járt hozzá gyári. (Alza)

(#131) jololo89 válasza realist (#129) üzenetére


jololo89
tag

De amúgy teljesen patent, szokásos csúszásgátló az éleken, precíz kivágások :)

(#132) nexusking válasza jololo89 (#130) üzenetére


nexusking
aktív tag

Magyar gyártói garit adtak hozzá neked? Úgy tudom hogy a Magyarországi forgalmazás még nem kezdődött meg.

(#133) jololo89 válasza nexusking (#132) üzenetére


jololo89
tag

Igen, itt egy régebbi írásom róla:
[link]

Gari info:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#134) Benőke válasza jololo89 (#133) üzenetére


Benőke
őstag

Tok nélkül adják a piacra? :O :U :W .

(#135) jololo89 válasza Benőke (#134) üzenetére


jololo89
tag

Nekem az az érzésem, hogy nálunk tok nélkül fog megjelenni. Egy fórumtárs angliából rendelt, Neki talán volt benne tok, de a környező országokban úgy tudom nincs hozzá.

(#136) Benőke válasza jololo89 (#135) üzenetére


Benőke
őstag

Akkor érdemes [link] -ről beszerezni :)

(#137) nexusking válasza jololo89 (#133) üzenetére


nexusking
aktív tag

Ez akkor azt jelenti hogy az egész EU-ban ugyanaz a garancia szól a telefonokra, illetve ugyanaz a szoftver is van rajtuk, nincs ország szerinti lokalizáció. Jól gondolom?

(#138) kali válasza nexusking (#137) üzenetére


kali
legenda

Nem, ezért ajánlott IMEI alapján ellenőrizni vásárláskor a Huawei ügyfélszolgálatom, mert csak a hazai hivatalos viszonteladóknál biztos a 2 év gyártói jótállás, máshol zsákbamacska annak függvényében, hogy milyen forrásból származik, illetve honnan szerzik be.
Nem hivatalos viszonteladóknál olyan is előfordul, hogy egy adott üzlet/webshop egyszer ilyet ad, máskor meg olyat és nem a megfelelő a jellemzőbb a legtöbb helyen.
A firmware milyensége nincs országokra lebontva, hanem csak régiók alapján - szolgáltatóknál van persze egyéb szegmentálás is -, viszont a szórásban már van/lehet eltérés az országok tekintetében is.

[ Szerkesztve ]

(#139) jololo89 válasza Benőke (#136) üzenetére


jololo89
tag

Én innen rendeltem [link] China Post Air Mail-el, 13 nap alatt megjött :)

(#140) jololo89 válasza kali (#138) üzenetére


jololo89
tag

Egyetértek, az ügyfélszolgálatos is azt javasolta, vásárlás előtt érdemes bediktálni az IMEI számot. Alzán amúgy rendelés után megjön a számla még átvétel előtt (Alzabox), abban benne van az IMEI már. Én azt ellenőriztem le.

(#141) Benőke válasza jololo89 (#139) üzenetére


Benőke
őstag

Ez ugyan az. :D Mikor beírod hogy mit keresel azért nem dobja fel, trükközni kell hogyan írod be. Vicces. ;]
Na megrendeltem ebay ről, megnézem hogy ér ide.
Telefon még nincs meg mire ideér a tok az is meglesz. :D

(#140) jololo89
Rendelés után megvan hogy mi lesz az IMEI az alza -nál? Az így tök jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#142) Liliom9 válasza jololo89 (#135) üzenetére


Liliom9
tag

Igen én Angliából rendeltem. Tok, előre felrakott kijelzővédő fólia, USB kábel + ajándék bluetooth füles (AM61 Honor Sports)volt hozzá. Annyi, hogy UK töltő, tehát kell hozzá egy adapter.
És IMEI alapján a honlapon és a HICare-ben is érvényes a 2 év gari Magyarországon.

[ Szerkesztve ]

(#143) kali válasza Liliom9 (#142) üzenetére


kali
legenda

A honlap és a HiCare infója nem teljesen mérvadó sajnos, mert az régiót ellenőriz, az a biztos, ha a hazai ügyfélszolgálat megnézi az ő rendszerében és rábólint (vagy nem).

[ Szerkesztve ]

(#144) nexusking


nexusking
aktív tag

Ezt a boltot ismeritek, vagy vásároltatok már innen? Tipikus gsm bolt vagy inkább rendes webshop lehet?

(#145) Liliom9


Liliom9
tag

Sokan (főleg akik még kézbe sem fogták) már lehúzták, és temetik a Honor-t.

Nos ez alapján azért van jövő:

[link]

#143 Kali: Én a HiCare alkalmazást megbízhatónak mondanám, hiszen eddig is minden márkánál az extra szolgáltatások is ezen keresztül voltak igényelhetők. De remélem nem lesz szükség gariztatásra. :)

[ Szerkesztve ]

(#146) realist válasza nexusking (#144) üzenetére


realist
őstag

Vásároltam. Azt gondolom, hogy rendes. Persze ezt egy gariztatás után tudja megmondani az ember...

(#147) realist válasza Liliom9 (#145) üzenetére


realist
őstag

Hicare sajnos nem veszi figyelembe a magyar huawei garanciális ügyintézésének sajátosságait.
Európában gondolkoznak, mi ettől csak távolodtunk. :U

(#148) realist


realist
őstag

Kihangosítás kapcsán milyenek a tapasztalatok? Csak nekem "tűnik" halknak? :F

(#149) GEIL válasza atike (#127) üzenetére


GEIL
addikt

Ezzel a forrósodó és IPS kijlezős, kisebb üzemidős telóval nem teremt konkurenciát magának....legalábbis aki nem "csak a" középkategóriában nézelődik, annak ez nem lehet alternatíva......hiába a kirin970, ha lassúak az animációk és vékony a teló, itt nemtudja "kifutni magát", főleg az IPS a fájó.........nálam ez a tipikus golf GTI 19"-es Porsche felniken....szép és erős is, DE nem az igazi mert sok minden sántít egy igazi flagship-hez képest.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#150) jololo89 válasza GEIL (#149) üzenetére


jololo89
tag

- 50-100.000 Ft sántít még mellé :D
Legalábbis nálam, mert a P20-at akkor már nem venném meg, csak a P20 pro-t, vagy akármit is, de az 200-nál kezdődik és nagy a mérete.
Én nem is bánnám, ha nem terjedne el annyira, nem jönne szembe minden nap :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.