Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az ár köztudottan annak tehető be, ugye hogy sz@r a forint... Ez van, ezért nem is vettem Én sem ilyen kártyát.

Nade a másik dolog, hogy köztudottan inkább a HD4870-nel szokták összehasonlítani. Ha már a 3800-as szériához van viszonyítva, akkor inkább a 3870-nel kellene összevetni. :)

Ettől függetlenül jó kis írás. :K

Véleményem szubjektív...

(#2) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

igényes mindenre kiterjedő teszt . de már a címből is egyértelmű volt hogy érdemes lesz kicserélni a régi 3850-et az 5770-re mert sokkal jobb ! de egy fele ennyiért is beszerezhető 4850-el vagy 9800gtx -el kellett volna tesztelni ! :K persze ha az nincs épp a szekrényen akkor megteszi a régi kari is

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#3) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Jó teszt lett, grat. Ráadásul rávilágítottál egy fontos dologra: érdemes várni legalább két VGA generációt kártyacsere esetén, főleg ha nincs mód az újak közül a leggyorsabbat megvenni. Nekem egy HD 4850-esem van már lassan két éve és én is komolyan elgondolkodtam a cserén egy pár hete, de egyszerűen nem találok megfelelő alternatívát helyette, amely árban még elfogadható (értsd: nem 60-70 ezer) és láthatóan gyorsabb a mostaninál.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#4) NEISSE


NEISSE
tag

3850 és 5770 egymáshoz mi köze ég és föld ;)

(#5) hackeeeee válasza KubanitoS (#3) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem a kártya drága, hanem sz@r a forint, ez van... Ha erősödik talán jobb árak lesznek.

De ténylegesen a 2 kártya ég és földre van egymástól. Elég még ma is a 3850/70.. De mondjuk teljesítményben megéri lecseréli a 4850-et, ha fogyasztásra megy az ember a 4870-et is simán.. Csakhát télleg, most nem érdemes, az árak miatt.

Véleményem szubjektív...

(#6) dangerzone válasza NEISSE (#4) üzenetére


dangerzone
addikt

Mert 3850-ről váltott egy 5770-re.
Leírta a tapasztalatait.

Persze, hogy ég és föld a különbség. De ennyi erővel az olyan tesztnek sem lenne értelme, amiben egy 5970-es, meg egy 4870-es van együtt. ;)

Nagyjából egy árkategóriát képviselt mindegyik kártya a megjelenéskor. ~35k.
Szóval én teljesen jogosnak tartom a tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#7) EczkE


EczkE
addikt

Nagyon jó, igényes teszt lett, köszönjük! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#8) CptMisi


CptMisi
őstag

Én is gondolkodtam 5770en, de végül máshogy alakult, és 5850et vettem a régi 8600GT helyett :DDD :K

Szerintem jó kis kártya...Metro 2033as tesztet néztem volna, bár ott nincs benchmark, de mondjuk ugyanazon az útvonalon végigmenve, melyiknél mekkora FPS-t mér a Fraps... :K

Amúgy a hő elvezetés szerintem nem rossz, hátul jön ki, nem a házba nyomja a meleg levegőt...és ha feltekeri a ventit, hátul nyomja ki a levegőt rendesen :K

Jó kis teszt lett, szép munka :C

Az érdekelne még, hogy mennyi volt az a kihagyhatatlan ajánlat :))

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#9) DeltaPower


DeltaPower
őstag

külön köszönöm a tesztet, mivel én is 3850 tulaj vagyok, és 5770-re tervezek váltani :R

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#10) Lossfer2


Lossfer2
tag

ATI HD3850 3dmark06 10368 pont ??

Nekem 4670-em volt 3GHz x2-vel sikerült 7500 pötty körül.
A 2 kártya ugyanolyan teljesítményű.

10-11ezer pötty körül a 4830 szokott menni alapon, default 3dmark06-ban.

Valamit figyelmen kívül hagytam volna?
A +800Mhz Cpu-nál ennyit számítana?

(#11) Quan-Chi válasza CptMisi (#8) üzenetére


Quan-Chi
őstag

én is gondolkodtam 5770-en GTX275-ön meg 5850-en ,de az lett belőle hogy az 5770 kevésnek bizonyult , az 5850 drága volt, a GTX275-öt pont jó áron sikerült beszerezni így azt vettem meg :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#12) Gyurma23 válasza dangerzone (#6) üzenetére


Gyurma23
senior tag

Sziasztok!
Én jelenleg egy 4870-es OC-t nyúzok szoktam játszani is persze mostani játékokkal, de megmondom őszintén teljesen meg vagyok elégedve vele.
Szerintem ha váltok is még várok vele október novemberig addig talán az új kártyák árai is lejjebb mennek kicsit.... Személy szerint én egy 5850 körüli kártyát terveznék ha váltok....

(#13) Tirpitz1 válasza dangerzone (#6) üzenetére


Tirpitz1
csendes tag

Szerintem is jó a teszt ( nyílván ezekkel a kártyákkal rendelkezett és váltott ) bár egyértelmű volt az 5770 fölénye. Mondjuk egy 9800GT és (vagy) GTS 250-es tesztet szívesebben megnéznék az ATI 5770-e ellen.

[ Szerkesztve ]

(#14) CptMisi válasza Gyurma23 (#12) üzenetére


CptMisi
őstag

Az 5850 nagyon jó választás, csak ajánlani tudom :K

Tirpitz1: ott is 5770 fölény lenne, mivel kb 4870/GTX260 szint, kicsit kevesebb, az általad említettek meg 4850, 5750 már erősebb náluk :K teszt ;)

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#15) D1Rect


D1Rect
félisten

Gratula. Ez az írás gyönyörű.

Grafikonok, képek, minden a helyén megfelelően. :R
Nem is emlékszem mikor láttam ilyen igényes írást legutóbb. :R

(#16) dangerzone válasza Tirpitz1 (#13) üzenetére


dangerzone
addikt

A 9800gt biztos kikap tőle. De a gts 250 1gb-s verzióval azért már tényleg érdekes lehet.
Meg a fogyasztásra is kíváncsi lennék akkor személy szerint. :)

(#17) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nagyon jó írás lett :) Jó kis kártya ez az 5770, de picit túl van árazva, plusz rátesz az erős nemzeti fizetőeszközünk is.

(#18) szatocs


szatocs
őstag

Fogyasztásilag nagyon nem mindegy azért, hogy 4870 v. 5770.
A 4870-t ha átlagban nézzük, kb 80W-al többet fogyaszt óránként, ami egy napi 5-6 órás használatban (idle-ben a 4870 90W körül eszik, az 5770 18-at, ezért mondtam, hogy átlagot nézhetünk, játék alatt is ott van majdnem ez a különbség) 400-500W, tehát napi kb. 25Ft. Egy éves használatban ez 9ezer forintot jelent. És akkor ha még valakinek napi 10 órát van bekapcsolva a gépe, 17-18 ezer forintot is spórol így egy évben. Szerintem hamar visszahozza az árát. Jó kártya ez, én is ezen gondolkozom, hogy veszek, de egyrészt még drága, másrészt nem biztos, hogy kiszolgálna engem egy FullHD-ban játszás mellett. Megvárom a 6770-est szerintem, de még jobban örülnék, ha az nVidia előállna már egy alacsony fogyasztású, de versenyképes szériával, mert amit most csinálnak, az nekem nem meggyőző.

=== Szatocs ===

(#19) szatocs válasza Tirpitz1 (#13) üzenetére


szatocs
őstag

Az 5770 nyerne, 88GT-nél (ami ugyanaz, mint a 98GT) kb 2x gyorsabb, a 250-esnél pedig kb 10-15%-al. A 250-es az 5750-nel van pariban kb.

=== Szatocs ===

(#20) D1Rect válasza dangerzone (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

A GTS is.

(#21) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hát engem, ez sem győzött meg, hogy 4850-ről váltanom kéne erre, 5850 meg már túl drága.
DX11, eyefinity-> sosem fogom használni. Ha minden kártyája az ATI-nak 10-20k-val olcsóbb lenne, nem kéne gondolkoznia az ATI-nak, hogy mivel lendítse fel a gazdaságát...

Jelenleg az 5xxx-es szériából semmi sem éri meg az árát szvsz. :U

[ Szerkesztve ]

(#22) Gargantua


Gargantua
csendes tag

Azon gondolkodok érdemes lenne e váltani hd4850toxicról ami crossfireben üzemel újabb generációra?

[URL=http://bfbcs.com/stats_pc/Gargantua][IMG]http://g.bfbcs.com/20894/pc_Gargantua.png[/IMG][/URL]

(#23) kriszbon


kriszbon
őstag

Tetszett az írás köszönet érte. :R

(#10) Lossfer2: Igen figyelmen kívül hagytál valamit, és igen kb. annyit kap a 3850-es. Ha a kártyát is húzta volna akkor 11 felett kap, a 4670-el így 8900 körül lehet elérni csak. ;]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#24) Quan-Chi válasza Vasinger! (#21) üzenetére


Quan-Chi
őstag

4850/70/90-ről nem igazán érdemes meg váltani csak min 5870-re aki valami nagy TV-n játszik fullon :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#25) Levin01


Levin01
őstag

Én a 3870 GDDR4-es karimat terveztem 5770-esre cserélni, de lehet, hogy nekem már valami izmosabbat kéne nézni ha legalább 1-1,5évig megint nem akarok kártyát cserélni.

(#26) M@trixfan válasza Vasinger! (#21) üzenetére


M@trixfan
addikt

Eddig még nem nagyon domborított a DX11 annak aki ténylegesen játszik és nem csak tesztprogramokat nézeget.

twitter: MatrixfanLive

(#27) dangerzone válasza D1Rect (#20) üzenetére


dangerzone
addikt

Valóban. :K

Egyébként végig az 5750 járt a fejemben, mikor az 5770-ről írtam. Szóval ezt benéztem. :)
Ugye az van pariban a 4850-nel meg társaival. Az 5770 meg a 4870 ellenfele.

(#28) D1Rect válasza dangerzone (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan. :K

(#29) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

összességében a GTX260 még mindig jobb vétel ...

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#30) .bableWes


.bableWes
őstag

nekem ilyenkor jön ki az "igénytelenségem" nem kell nekem fuudefasza grafika csak ne szaggasson és legyen min 30-40fps.

terveztem egy ilyen kártyát de nem kell, rájöttem. Jo cikk! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#31) total90


total90
veterán

Messze nem egy kategória a két kártya, de komolyan jó volt olvasni, annyira rendezett volt az írás. Lájk :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32) Vasinger! válasza Quan-Chi (#24) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem egy 5850-nel is el lehet lenni bőven, ésszerű beállításokkal 1680/1920-ban.
Helyesbítek, nekem bőven elég lenne. :K

M@trixfan: Pontyosan.

(#33) dangerzone válasza Vasinger! (#32) üzenetére


dangerzone
addikt

Szerintem Quan-Chi arra gondolt, hogy nincs akkora különbség egy 5850 és egy 4890/70 között, hogy érdemes legyen cserélni.

4890-nél amúgy kb 20%-kal jobb az 5850. És ha azt vesszük, hogy a 4850 már 30%-kal gyengébb egy 4870-nél, akkor az tényleg csekély különbségnek mondható.

[ Szerkesztve ]

(#34) Killing


Killing
addikt

A két kártyát hülyeség volt összevetni, látatlanban megmondanám hogy megéri-e.
Én egy 7600GS-ről váltottam 5770-re, egyértelműen megérte...
mod: Ha nem titok, mi pénzért sikerült beszerezni mostanság?

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#35) szatocs válasza Vasinger! (#32) üzenetére


szatocs
őstag

Igen, szerintem is az az alap kártya, ami nagy felbontáson már elfogadható. Az viszont 80ezer, annyit én meg vga-ra tuti nem költök, még a 40-et is sokallom. :D

Állítólag a 6770 majd ott lesz teljesítményben, mint a 5850, ezért azt megvárom, és lesz, ami lesz.

(#34) Killing - Szerintem is jó kis kártya az 5770, ha nem 1920x1080-ban tolod. Egyértelműen az ma a legésszerűbb kártya. Csak ne lenne ennyire drága. Amikor még 36 ezer körül volt, akkor megérte.

Vagy ami még jó alternatíva, ha valaki CF-ben rak össze két 5750-et. Ütős kis páros úgy a kettő, kb olyan gyorsak, mint az 5870, és kicsit kevesebbet is fogyasztanak.
[link]

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#36) Killing válasza szatocs (#35) üzenetére


Killing
addikt

Persze, ez is ott lenne, csak a 128 bites memóriabusz visszafogja.
Kidobják majd a 6770-et 256 bites memóriabusszal jóval drágábban, szerintem nem fogja megérni.

szatocs: Én 40k-ért vettem meg karácsonykor, alkalmi vétel volt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#37) Scorpio06


Scorpio06
aktív tag

Jó kis teszt lett, jó volt olvasni!
Én nekem még sikerült jó áron megvennem (28e Ft), nem is a referencia hűtős, hanem egy egyedi Sapphire-s. Teljesen meg vagyok vele elégedve, ennél jobb kártya nem is kell nekem még jó pár évig. ;)

(#38) szatocs válasza Killing (#36) üzenetére


szatocs
őstag

Majd kiderül még. Ha jön az új széria, a mostaniak árát is lentebb kell dobni, és ha teljesítményben a 6770 ott lesz, mint a 5850, akkor olcsóbb lesz valamivel, de mondom, majd meglátjuk.

=== Szatocs ===

(#39) Vasinger! válasza szatocs (#35) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is a 6xxx-es szériára várok. 2 okból:
1. Leviszi az árát majd az 5xxx-es szériának, ebből kifolyólag nem kizárt, hogy best buy karik lesznek benne, mint 4xxx-be.
2. Kijön egy olyan ár/teljesítményű kari, mint a 4850 anno. :K

(#40) Gál István


Gál István
senior tag

Szerintem sem éri meg ez a kártya. 35-40.000-ért nem. A 128bit látványosan visszafogja a kártyát, és nekem a kisebb fogyasztás nem meggyőző érv.

(#41) iMaverick


iMaverick
addikt

Én tavaly decemberben cseréltem le az előtte 2 éve vett HD3870-met egy Gigabyte HD5770-re. A 3870-et annó 52e-rt vettem, ezt meg (fű alatt) sikerült 32e-rt megvenni. (Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a 3870-et valami 13e-rt sikerült eladni, szóval nem kellett annyit ráfizetnem.)

Hogy megéri-e a csere? Természetesen egyet kell értenem a cikk írójával: igen! :DDD

(Az árról csak annyit, hogy 2 évente 30-rt venni egy új kártyát nem annyira gáz, pláne ha az előzőt sikerül viszonylag jó áron elpasszolni.)

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#42) hackeeeee válasza iMaverick (#41) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így igen.

Csak a cím féligmeddig félrevezető is lehet. Mert ugye aztán kiderül, hogy ténylegesen "csak" arról van szó, hogy 3850-ről megéri-e váltani.

Még sztem 4850-ről is simán megéri váltani... Még tán 4870-ről is, mivel közel ugyanaz a teljesítmény, jóval kisebb fogyasztással. Csakhát az máskérdés, hogy ténylegesen az ember nem tud a 4870 árában szerezni egy ilyet, hanem jóval meg kell toldani az árát.

@Gál István: A 30k-s árfekvést az 1GB-s verzió nevetve megérné, csak az más kérdés, hogy sehol nem kapni ennyiért. Tény, 128bit, de nem felsőbb kategória. Ott a HD5830, 256bittel, megcsonkították máshol, és mi lett belőle? Egy olyan kártya, ami ár/teljesítmény arányban szörnyű....

Mellesleg, ha már 30k körül lenne ez a kártya akkor 60k-ból lehetne építeni belőle CF-et, és az meg közel jár a HD5870-hez teljesítményben, árban meg jóval alatta van...és, neked nem meggyőző érv a kis fogyasztás, hát amikor a HD4870-em IDLE 200/800mhz-es (effektív) órajele és a maxos, terhelt 810/4100-as órajele között csak ~50W különbség volt, akkor azért elgondolkoztam, hogy lehet megérné...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#43) Krisinto


Krisinto
őstag

Jó írás lett!
Gratulálok hozzá!
Igaz,a 2 kártya között van különbség,de az én cikkem is ilyen volt(TX3-Norwand)
De alternatívának ez is nagyon jó :R

(#44) sith7 válasza hackeeeee (#1) üzenetére


sith7
nagyúr

Osztom a véleményt, szerintem is jó lenne egy 4870 vs 5770 teszt

(#45) reandre


reandre
tag

azért 3850 mert az volt előtte... ilyen egyszerű :DDD
a teszt nem azért készült, mert tesztelni volt kedvem és találomra kiválasztottam két kártyát, hanem mert lecseréltem a HD3850et egy HD5770re... sajna azt nem engedhedtem meg, hogy csak az összehasonlítás erejéig beszerezzek egy harmadikat is, és hirtelen olyan ismerős sem volt kéznél, aki rendelkezik egy HD4800assal... ez van :)

örülök neki, hogy volt akinek tetszett :R

(#46) feliks


feliks
senior tag

Jó cikk! Gratuálok! Én is gondolkodtam egy ilyesmi megírásán, csakhát nekem a 3850-es lépcső kimaradt.. :) X1650PRO után vettem, kb 1 hónapja, így sokmindennel nem tudtam összehasonlítani tesztszerűen.. :)

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#47) reandre


reandre
tag

CptMisi, Killing: 31,5k volt aprón fél év garival... le kellett rá csapnom :)

(#48) zazahoho


zazahoho
őstag

komoly írás :R ,maradok még jó ideig gtx 260-nál,mostani ft miatt csak akkor érdemes váltani ha behal a vga.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#49) Gál István válasza hackeeeee (#42) üzenetére


Gál István
senior tag

Ezért írtam, hogy jelenleg ez a kártya - ha játékokban szükséges teljesítményt vesszük figyelembe - nem éri meg a vásárlást. Használtan 37k környékén kezdődik, ha jól láttam. Ugyanebben az árfekvésben jó hűtésű és esetleg tuningos 4890-et és GTX260/275-öt lehet kapni használtan, garral. Nem kérdés melyket venném, ha számít a teljesítmény.

(#50) Taranti válasza Lossfer2 (#10) üzenetére


Taranti
senior tag

A memória visszafogja a HD4670-et. Mert kb. azonos az órajel, csak a 3850-nek 256 bites vezérlője van, a 4670-nek meg 128 bites.

Egyébként volt alkalmam látni két HD4670-et DDR3/DDR4 memóriával, és már a +300 MHz is sokat dobott az utóbbin...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.