Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Silεncε


Silεncε
őstag

Nekem is most jött el az a pillanat, hogy megrendeltem az SSD-t a laptopomba. Magában a gép se egy erőmű, viszont az 5400rpm-es SATA2-es hdd gyakorlatilag megöli az egész rendszert.

(#3) Tim82


Tim82
nagyúr

A T30 nem hasonló belsejű (az egy generációval régebbi Pentium 4M -> mobil P4 van benne), a valóban hasonló belsejű T40, T41, T42 meg nem annyira robusztus házú.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#4) ncc1701


ncc1701
veterán

Ha kidobod a gnome3-at, még gyorsabb is lehet a dolog. :)

(#5) hcl válasza Tim82 (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz, de inkább ahhoz hasonlítottam, mert ahhoz volt tapasztalat. (A T40 meg konkrétan majdnemazonos hardver :D )

@Aweriot Köszi :)
Nem lenne jobb, a másikon az van, sokkal lassabb, nem sokkal kényelmesebb. Ha nem magamról lenne szó, lehet jobb lenne egy Lubuntu, de nekem jó ez a Debil most :)

@Ncc1701 : Használtam minimál ablakkezelőket, nem baj az, hogy Gnome3 van.

@Silenc3hun : Jaja, mindig a winyó volt a leggyengébb láncszem :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#6) domos


domos
senior tag

Lehet velem, vagy a felfogásommal van valami gond, de attól miért görgetne simábban, vagy töltődne be gyorsabban egy weboldal, hogy SSD van a gépben? Azt hittem hogy a RAM/CPU/GPU/netkapcsolat sebessége a limitáló tényező (ha csak nem swap-el a gép).

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#7) hcl válasza domos (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kérdés jogos, de úgy vettem észre, hogy elég sokat reszelte a háttértárat netezés közben, illetve az sem jó, ha a többi rendszerfolyamat a winyóra várogat (elméletben persze ez sem baj). RAM meg nincs annyi, hogy a FF cache oda menjen. (Azon kívül, hogy már próbáltam gyenge gépeken, a csak RAM cache nem hozott szinte semmit sebességben.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) razorbenke92

de végülis ide, nem mindegy? Viszont nem lehetett értelmesen betenni a gépbe, mert ez SATA

Most akkor ide vagy sata ? :F ;]

mellesleg, kicsit más átalakítókkal és mSATA SSD-vel, de hasonló sztori (https://logout.hu/bejegyzes/razorbenke92/toshiba_satellite_sm30_es_az_ssd_azaz_10_eves_gep.html

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#9) hcl válasza razorbenke92 (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ide, azaz ebbe a gépbe, nem mindegy? :D ;] ;]

Különben ja egy 300x CF kártya is gyorsabb, mint egy átlag IDE HDD. Viszont értelmes CF-et, vagy mSata cuccot+átalakítót drágábban kaptam volna, így az SSD és az átalakító együtt is bagóért volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) kovgab


kovgab
aktív tag

jó kis gépek :)
sajnos a manjaro linux most dobta a 585-os támogatást ...
Így a jó öreg fusi amilo 3505 lehet megy a süllyesztőbe :(

Ká Úr

(#11) hcl válasza kovgab (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Más is létezik... Amúgy pl. az Ubi sem megy elvileg PAE nélküli procikon, aztán forcepae...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.