Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) bzoley válasza #09634560 (#300) üzenetére


bzoley
veterán

A film nézés mindenhol film nézés.

(#302) #09634560 válasza bzoley (#301) üzenetére


#09634560
törölt tag

.. csak nem mindegy hogy asztal körülvagy szobányi területen..
De ha nem próbáltad és neked elég ez akkor én nem szóltam de te se szólj meg.. ez a legkisebb szett amit egy 16 nm.-es szobába raknék és erősen hangsúlyozom: nem a hangerő hanem a nyujtott térérzet miatt.

(#303) lezso6 válasza bzoley (#299) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Látom csak az első bekezdésig sikerül eljutnod. :U Én egy z2300-at használtam 5 évig, tökre meg voltam vele elégedve.

Ez nem igénytelenség hanem hülyeség kérdése. És itt se a vásárlóról van szó, hanem arról a jelenségről, hogy a sok botfülű vérpisti ezeket "top" kategóriás a bögreszetteket isteníti, és emiatt más is ezeket a termékeket fogja megvenni, pedig egyáltalán nem olyan jó az ár / érték arányuk, mint ahogy az híresztelve van. S az se biztos, hogy az adott felhasználásra (főleg zene) megfelelő. Azonos áron sokkal jobb 2.0-ás termékek léteznek, 5.1-et szerintem meg csak akkor van értelme venni, ha van rá keret. Ha nincs, akkor nem kell venni, ahogy értelmes felnőtt ember nem vesz egy üveg normálisabb bor helyett 5 liter kannásat, mert hogy abban több az alkohol.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#304) BBéci válasza lezso6 (#303) üzenetére


BBéci
titán

Ezt a boros hasonlatot már én is többször felhoztam, de sajnos sokszor feleslegesen, mert egyesek képtelenek felfogni, hogy miről beszélünk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#305) junkpod válasza #00137984 (#288) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez a z906 gozgeppel megy, hogy 1000W fogyasztása van? Csak tudnám mire jó, mert moziba aligha, thx meg szégyellje magát!

Box's don't touch!

(#306) BBéci válasza junkpod (#305) üzenetére


BBéci
titán

Az nem a fogyasztása, legalábbis úgy olvastam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#307) junkpod válasza BBéci (#306) üzenetére


junkpod
nagyúr

Valami peak-powert írták, ha lead ennyit akkor azt be is kell szipkazni... Mindegy, hülyeség marketingbe csomagolva.

Box's don't touch!

(#308) bzoley válasza lezso6 (#303) üzenetére


bzoley
veterán

Akárhogy próbálod magyarázni, ugyanazt írod le újra, csak az igénytelen mellé még bekerült a hülye, a botfülű, és a vérpisti, hogy az értelmes embert már meg se említsem. A boros hasonlat nagyon rossz, mert valójában azt írod, hogy ha nem telik '47-es Chateau Cheval Blanc-ra, akkor inkább igyál kannás bort ahelyett, hogy egy normálisabb bort vennél. Az fel sem merült, hogy nem véletlenül "istenítik" mondjuk a z5500-at? Mert egy laptop hangszóróhoz, vagy más egyszerű hangkeltőhöz képest jelentős a változás, és ez marad meg, hogy mennyivel jobb. Persze, hogy másnak is ajánlják. Zenére már nem az igazi, az utolsó években az első satokat én is lecseréltem egy pár komolyabb hangfalra. Miután eladtam, és elkezdtem összevásárolni a szettet, csak akkor tudtam azt mondani, hogy most már jobb, mint a Logitech, amikor már a két Boston is beállt a sorba. A minap hallottam a z5500-at az új, boldog gazdájánál, most már nem sírom vissza, nem kéne, jobb az ami utána lett, de ettől még nem tartom szarnak, és elhiszem, hogy az új gazdája örül neki, minden oka meg is van rá.
És a bor hasonlat még mindig baromság. Ha nincs pénzem milliós 5.1-re, de egy olcsóra igen, nem fogom inkább a laptop hangszórókat hallgatni. Mindig lesz egy jobb, meg egy drágább, és mindig lesz, aki az olcsóbbat lenézi, minősíti.

(#309) #09634560 válasza junkpod (#307) üzenetére


#09634560
törölt tag

Peak-Power szintet kb 1 ms.ig (se) bírná, kb. pmpo...

(#310) BBéci válasza bzoley (#308) üzenetére


BBéci
titán

Két eset van, vagy szövegértési gondokkal szenvedsz, vagy szándékosan, rosszindulatúan ferdítesz.

Lezso ezt írta: "ahogy értelmes felnőtt ember nem vesz egy üveg normálisabb bor helyett 5 liter kannásat, mert hogy abban több az alkohol."

Szerinted a "normális" bor az sokmilliós, vagy több százezer forintos? Nyilván nem az, ezért amit írtál, mehet a kukába.

Lefordítom, hogy Te is megértsd. Egy jó (nem drága) sztereó rendszer helyett nem érdemes szutyok 5.1-et venni.

Nem szar a Z5500 és társai, de annyi közük van a házimozihoz, mint hajdúnak a harangöntéshez. És nem laptop hangszóróhoz kell viszonyítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#311) macskea válasza rgqjx (#277) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem simán félrenyomta. Mindenesetre konstruktív és érdekes hozzászólás volt, legalábbis nekem tetszett. :)

Ami meg a TosLink kábel aranyozását illeti... :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#312) #00137984 válasza bzoley (#299) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igénytelenségem én is megkaptam jópárszor, mert sztereó rendszerből fejlesztettem tovább házimozira. Amikor annyi pénzem összejőtt mindig bővitettem hangsugárzokkal és házimozi erősitővel a házimozimat. Kedvező áron akartam venni Pioneer VSX-323 erősitőt (50ezer) és egy nagy semmit kaptam ezért a pénzért. Majd egy évre rá a Yamaha RX-V377 már kedvező döntés volt (80ezer). Tannoy P20 hangfalat akcióban vettem (180ezer forint helyett 75ezerért!) még úgy 2005-ben. M.M. házimozi részlegén kiárusitás volt, és ezt szerencsésen késöbb is kifogtam a System Fidelity centersugárzó (10ezer) megvásárlásakor. A Yamaha mélynyomót és a surroundokat egy hiányos 5.0 szettből használtan vettem, mert szerencsére a frontokat és a centert valamiért megtartotta magának az eladó (25ezer forintra emlékszem). Ez most igy 200ezer forint, de a mélynyomót majd késöbb a surroundokat is cserélni akarom. Yamaha ez is meg az is, mégsem illeszkednek egymáshoz. Nem egyszerű összerakosgatni és nem is annyira könnyű olcsóbban kijönni, főleg ha egy jó minőségi szintet is el szeretnél érni. :)

[ Szerkesztve ]

(#314) #09634560 válasza BBéci (#310) üzenetére


#09634560
törölt tag

+1.
Én is hasonló válaszon goldolkodtam, irtam is de megelőztél..
Bzoley: nem tudom miben vagy szakértő, nem is vitatom. De aban a körben is biztosan több szint van, tegyük fel, mobil: biztosan nem fogsz samsung c302 ajánlgatni mikor a gyorsaság , wifi és okosságok a lényegesen és ha Galaxi trendet se hasonlítod az S5/S6 modellekkel.. :) Valahogy így képzeld el a házimozit, te másban, én, Béci abban vagyunk erősek, tudjuk mit lehet ajánlani, mi az amit hamar megbán az illető, mert többihez képest hulladék/töltelék-kategória, mi az amit olcsón is megéri... árban persze itt is-ott is fel lehet tornázni... ráadásul PC-s hangkeltőket kevered a házimozihoz.....

(#315) -=RelakS=- válasza junkpod (#307) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Parancsolj, a mélynyomón található adatok:

Ebből számolgathatod kedvedre a fogyasztást ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#317) lezso6 válasza bzoley (#308) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Látom nem akarod megérteni, hogy mit írok, s kiforgatod a szavaimat, majd arra reagálsz. :(

Sehol sem említettem milliós szettet, és nekem sincs olyan. Kizárólag arról volt szó, hogy olcsóbb (10-30k) bögreszett helyett azonos áron kapsz sokkal jobbat 2.0-ban, ahol az ember hangja nem puffládából huppog. Drága (80-100k) bögreszett helyett meg egy kifejezetten jó 2.0-t, vagy spórolsz hozzá még néhány tízezer forintot, akkor egy rendes belépő házimozid. Ebben hol vannak milliók?

Laptop hangszórót meg nem értem miért kell idekeverni. Ahhoz képest szinte bármi jobb. De aki ez alapján választ (mindegy mi, úgyis jobb lesz), arról meg is van a véleményem. A tudatos vásárlás lenne a mondanivalóm lényege, hogy ne hangos vérpistik véleménye alapján válasszon az ember. A gémer headsetek vs normális fül- és fejhallgatóknál ugyanez a probléma van a 10-50k-s árkategóriában.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#318) lezso6 válasza #32839680 (#316) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem a subomra ~100W van írva a táphoz, de papíron 160/240W. Akkor most mennyiii? :D Igaz bekapcsolásnál kell neki pár másodperc, mire ad hangot, gondolom valami bivaly kondi töltődik fel, s amiatt trükköznek.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#321) #09634560 válasza #32839680 (#319) üzenetére


#09634560
törölt tag

Cikkben a 4. oldalon de én is leírtam

(#322) #00137984 válasza #32839680 (#319) üzenetére


#00137984
törölt tag

A levegővel és térfogattal igy egy mondatban használva csak óvatosan. Engem megdorgáltak egy szerencsétlen elnevezésü fogalom miatt, ami ehez a két szóhoz szorosan kapcsolodik. :DDD

(#323) lezso6 válasza #32839680 (#320) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak költői kérdés volt. Tökmindegy mennyi, a hang számít. Egyébként egy Adam Sub8-ról van szó.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#326) #00137984 válasza #32839680 (#324) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nagyon sok oldalon jártam kideriteni ezt a melléfogásomat, de a fogalmat ismerve sem nevezték nevén ezt a dolgot. Emlitenek néhol SPL pa és más kifejezéseket és körül is írják, de nincs semmi mértékegysége és mégis fontosnak tartják. :F

(#328) BBéci válasza #32839680 (#327) üzenetére


BBéci
titán

Egyértelmű, hogy nem mindegy, mekkora dobozba szerelik az adott hangszórót. Ezt a Thiele-Small paraméterekből lehet kiszámolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#330) BBéci válasza #32839680 (#329) üzenetére


BBéci
titán

Legfeljebb szubládát érdemes házilag összerakni, minden más csak véletlenül sikerülhet jól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#332) #00137984 válasza #32839680 (#327) üzenetére


#00137984
törölt tag

Én magyar nyelvű vonatkozásban ezt találtam [link] Ez sem adott kimeritő választ (5,7 vagy 10 az optimális). SPL mértékegysége is dB-ben van megadva és átváltható a két érték egy kalkulátorral (1 Pa = 94 dB). Na most ezen értékekkel még mindig nem tudok átlépni azon kérdés felett, hogy egy a hangfalnak a hangszórókhoz illesztett doboz térfogata és megmozgatott levegőmennyiségének és leadott mélyfrekvenciák leadásának összefüggésének kérdéskörében mi alapján rangsorolnak vagy marasztalnak el hangalakat. A Thiele-Small paraméter alapján csak kiszámolnak egy értéket. De mértékegység és elnevezés érdekelne engem és teljesen elégedett lennék a válasszal. :)

[ Szerkesztve ]

(#333) #00137984


#00137984
törölt tag

[link] Itt már a doboztérfogatnál aranymetszés arányt írnak és liter űrtalom, frekvencia is emlitésbe kerül. Minek is nevezzelek... :)

[ Szerkesztve ]

(#334) #00137984 válasza #32839680 (#331) üzenetére


#00137984
törölt tag

Még nagy neves hangfalgyártóknál is előfordult, hogy adnak a bassreflex csőhőz néhány érdekes kis szivacsszerű anyagból készült kiegészitőt. Ezekkel finomhangolható a hangfal hangzása. :)

(#335) junkpod válasza -=RelakS=- (#315) üzenetére


junkpod
nagyúr

Köszi, amúgy nem kertem:)
Én csak fel akartam hívni a figyelmet, hogy ahol ekkora nyilvánvaló baromságot írnak a termék hivatalos oldalán, ott egernel komolyabb, 5ezernel drágább cuccot nem érdemes venni.
Morgyi: tudom, gunyolodas volt...

Box's don't touch!

(#337) junkpod válasza #32839680 (#336) üzenetére


junkpod
nagyúr

OMG ezmiez? :)

Box's don't touch!

(#338) Gicz válasza Ragadozó (#43) üzenetére


Gicz
addikt

A kábel irányra:

Ugye az megvan mindenknek, hogy a hangfalakhoz különböző frekvenciájú sinus jel megy. Vagyis váltakozó fesz. Egyik pillanatban erre, a másikban arra folyik az áram. Tehát nincs olyan hogy kábel irány. :U

(#339) rgqjx válasza Gicz (#338) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Ebbe már kár belemenni, hiába. Szerintük még a kábelt be is kell járatni. :Y
Van aki a villanyórától külön kábelt húzott be az állítólagos jobb hangzás érdekében... :C Olvasd végig a fórumot, akad pár "paranormális" eset.

(#340) Ragadozó válasza rgqjx (#339) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Gondolom a hangsugárzóról is így vélekedsz...gondolom a gyártók is hülyeséget írnak a használati utasításba...

kábelirányt mindössze a gyártói ajánlás miatt írtam bele...

Elhiszem, hogy nem hisztek benne, de nem ezen kell lovagolni, a cikk nem erről szól, hanem, hogy kell bekötni az elemeket...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#341) rgqjx válasza Ragadozó (#340) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Légy oly kedves és ne "gondolj" olyant a mondandómba, amit nem mondtam. :((( (Így felesleges feltételezésektől is megkíméled magad.)

Mint azt már többször is kifejtettem, általános iskolás fizika, amit némely gyártó marketing osztálya a nagyobb profit miatt "megmásít". (Az előttem szóló is erre a fizikai jelenségre hívta fel a figyelmet.) Az, hogy páran ezt elhiszik, az ő problémájuk... Viszont ez így, egy tudástárban található cikktől, erősen félrevezető (szándékosan?). --> Nagyobb kategóriásnak van titulálva egy kábel, mert irányt is megadtak rajta. :DD (ahelyett, hogy felhívnád a figyelmet ennek értelmetlenségére)

"Elhiszem, hogy nem hisztek benne," - ez itt a probléma, a fórum szabályzata szerint vallási téma csak a vallás topicban mehet.

(#342) Gicz válasza Ragadozó (#340) üzenetére


Gicz
addikt

ha a gyártó meja a kábel irányát, mint ajánlás, attól nem vennék semmit, mert ebből már lehet tudni hogy a gyártó termékei árának 95% a marketing. Ezen túl pedig rosszul esne, higy a gyártó ennyire hülyének nézi a fizető vásárlóit. a ha g, meg a fizika az nem hit kérdése, nem miaztikum, nem varázslat. :U

(#343) Revox66


Revox66
aktív tag

Szerintem evezzünk mélyebb vizekre, kár lenne a kábel iránynál leragadni.... :N
[link]
Random eldobáltok párat, a hangsugárzók előtt jó hatással lesz a hangra, felszedés után valószínűleg az egészségre is.
Nézzük még egy két okosságot itt van például a Shakti féle "köves kábel". Igazi remekmű, és kuriózum a kategóriájában :D

De nem mehetünk el még egy különlegesség mellett, szóval a hegyi kristályról lenne itt szó! Igazán nagy mértékben csökkenti a stresszt, és ezek mellett még spirituális jelentőséggel bír.

Valóság talaján maradva , szerintem mindenki el tudja dönteni mire van szüksége. Majd a piac határozza meg úgyis , lesz -e ezeknek a "termékeknek" létjogosultsága.

(#344) rgqjx válasza Revox66 (#343) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Látom bekukkantottál a felszín alá. :Y

Szeretnék veled egyet érteni abban, hogy a piac majd eldönti, de nehezemre esik. Aki nem emlékszik már pár dologra a suliból, azt könnyen félrevezetik áltudományos maszlaggal. Látod, ez a cikk is a tudástárban van, pedig a szerző nem siet kijavítani a hülyeséget.

(#345) Revox66 válasza rgqjx (#344) üzenetére


Revox66
aktív tag

Nem estem még nagy túlzásokba talán :D Egyébként van rengeteg sok érdekesség itt , ha szeretne valaki utánalesni ezeknek a mítoszoknak.
De még mennyire nehéz elhinni, hogy veszik. Sajnos a "hangzatos" szövegeknek könnyű bedőlni, mint egy teleshop reklám, addig győzködik az embert míg belemegy, ki kell próbálnia hátha jobb lesz az adott HiFi lánc. :N

(#346) Simivok


Simivok
senior tag

SA-HE200 erősítő
Wharfedale 8.4 frontok
Wharfedale Powercube 8

A front le tud menni 30Hz-ig. Az összes hangfal SMALL, így az erősítő 100Hz filtert állított be magának.
Ez így jó?
Mi történik ha kisebbre állítom a filtert, és mi van ha nagyobbra?

Galaxy S23 256GB Cream

(#347) Ragadozó válasza Simivok (#346) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ha lejjebb állítod (vágod) hangsugárzókra több mély jut, de ezzel az erősítőt jobban terheled, hamarabb torzít...

a cikk végén van két topik ajánlás, ott kérdezz ;)

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#348) Simivok válasza Ragadozó (#347) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszi.
Még azt akarom megkérdezni, hogy az erősítőben 3 opció van: 100 150 200. Most 100-on van. Ha 150-re rakom akkor a mélynyomóra jut több mély igaz?

Galaxy S23 256GB Cream

(#349) Ragadozó válasza Simivok (#348) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ha nem mélyet állítod, akkor nem...a legtöbb erősítőn külön állítható a sub és a hangsugárzók...
100-on hagyd...80Hz-en szoktak vágni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#350) Simivok válasza Ragadozó (#349) üzenetére


Simivok
senior tag

Rendben.
Még egy utolsó kérdés.
Wharfedale Powercube 8-on van olyan gomb hogy PHASE ON/OFF. Jelenleg ON. Jó így?

Galaxy S23 256GB Cream

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.