Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -=RelakS=- válasza 0pityesz0 (#99) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Így jobbabb lesz az a link

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#102) BBéci válasza rgqjx (#97) üzenetére


BBéci
titán

Itt egy [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#103) 0pityesz0 válasza -=RelakS=- (#101) üzenetére


0pityesz0
tag

Elnézést..igen. Köszönöm :R

BBéci : ilyet szerettem volna valóban..hátha sikerül neki

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#104) rgqjx válasza 0pityesz0 (#99) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Köszönöm, rendkívül szórakoztató írás, külön figyelmet érdemel a hangminőség fejezet, ott volt, mikor hangosan felnevettem. Nem hittem volna, hogy ennyi minden múlik egy helyesen bekötött és bejáratott kábelen.... Álljunk csak meg! Nem is volt kipróbálva fordított bekötéssel bejáratlanul. Semmi konkrétum, csak a szokásos maszatolás. :Y

Te most viccelsz? :DD

Nem elég, hogy linkeltél egy hittérítő oldalt, még félre is akarsz vezetni?

Olvasd el újra, figyelmesen, hogy mi az amit vitatok már régóta (pl. második, középső bekezdés) és arra próbálj ennél jóval hitelesebb oldallal reagálni.

(#105) -=RelakS=- válasza rgqjx (#104) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

hehö?!
"hogy a szigetelés töltéseket von el a hasznos jeltől, amely veszteségként jelentkezik."

Holnap lecseszem az amcsi technical supportot, hogy a dokumentációinkban holmi fajlagos ellenállásról meg erek közti kapacitásról van szó, ami miatt nem ajánlunk 300m feletti jelvezetéket :C

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#106) BBéci válasza rgqjx (#104) üzenetére


BBéci
titán

Egyáltalán nem érdekel, hogy mit gondolsz hitelesnek. Szerezz tapasztalatokat, tölts el azzal 10-20 évet, aztán beszélgessünk.
Ezzel részemről a vita befejezve.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#107) f27 válasza Hieronymus (#100) üzenetére


f27
aktív tag

Ami biztos,hogy a komolyabb erositok trafosak igaz?
Ha jobban oda versz neki akkor elkezdi berantani a halozatot,ami elkezd ingadozni luktetve pl 190-230v kozott.
Ilyenkor az erosito tapfesze is beeshet ami minoseg romlashoz vezethet.
Persze mint irtam ide cucc is kell ami megrant egy halozatot ,es nem csak egy ephogy villodzo lampara gondolok :)

Nekem pl a Denon ref 1 egy 16A automatat letud verni,pedig kozel sem szol 3500W-ot,de a loket vegett leveregette anno.

Az hogy szebben szolna hogy direktbe viszed oda a villanyoratol egy kissebb erosito ,azt ketlem,de ha durvabb cucc van akkor az ingadozas keresztbe tehet a hangzasnak.
Kishangeron pl mozizas kozbe meg ki az aki tobb 100W zuz? :))

(#108) -=RelakS=- válasza f27 (#107) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Külön mennyire örülhet egy erőlködő tápegysége, ha nem kap rendes szinuszt.
A Mérnöki találékonyság sorozatban (Engineering connection) mutattak egy érdekes lámpa sötétítő megoldást. Nem egy változtatható ellenállást iktattak be, hogy csökkenjen az áram, hanem a szinuszhullám bizonyos fázisánál egyszerűen lekapcsoltak, majd mikor kezdődött a hullám elölről, vissza kapcsoltak. Szép kis torz hullám lett a vége, meg tűz Hammond viskójában :]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#109) -Skylake- válasza rgqjx (#70) üzenetére


-Skylake-
addikt

"szétszedte otthon a CD-lejátszót , hogy rátudjon tenni egy CD- méretére vágott korongot a disk tetejére , mert ő kihallotta , hogy remeg a cd miközben forog... " - A lejatszobol hallotta a remegest, vagy a zenen erezte a hangfalbol? :Y

Természetesen a zenéből hallotta , nem magából a készülékből ( tehát nem magának a készüléknek a hangját , hanem ZENÉBEN )
Vakteszttel 100% osan megmondta , hogy mikor van rajta a korong és mikor nincs , mert mi sem gondoltuk , hogy ez komoly , így csináltunk vaktesztet. Pedig komoly. Ő hallja , te nem. Ennyire egyszerű az élet. Neki biztosan nem mindegy , melyik vége van a kábelnek az erölködőben és melyik a hangfalban.

(#64) BBéci
Ha igazan benne lennel a temaban, akkor tudnad, hogy a jo kabelt mindig a helyszinen kell meretre vagni. Vegig probalgatva es centimeterenkent vagni belole a tokeletes hangzas elerese erdekeben. Ha gondolod van ilyen kabelem elado, szerintem 2500 euroban kiegyezhetunk. :K

Ergo ha neked 2,12 méter kell akkor 3ról indulsz és mondjuk egy 1500-2000 font / méteres kábelnél kifizetsz majd 800.000-ret arra , hogy centinként vagdosod le ? na ezt meg te nem gondolhatod komolyan :W

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#110) rgqjx válasza BBéci (#102) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Bravó, egy újabb gyöngyszem egy másik hittérítő oldalról.

Már az első mondat úgy kezdődik, hogy a megállapítás a mondat második felében (és a fejezetben) a hifi kedvelő előtt tény (?). Hol van bizonyítva?

"A Bluehorizont Pro Burn kábelbejárató készülék a szabadalmaztatott eljárással, speciális jelformák alkalmazásával gyorsan „beégeti”, mintegy bejáratja a szeretett kábeleinket." - :)) Ha verset is írna a kábelnek, tuti megvenném.

"Most a teljes fizikai jelenség leírásától eltekintünk..." - Pedig ez lett volna az egyik lényeg, főleg ha nem légből kapott maszlag, hanem hitelt érdemlően bizonyított. :(

"...de annyit elmondhatunk, hogy a szigetelés töltéseket von el a hasznos jeltől, amely veszteségként jelentkezik." Mivan? :Y még jó, hogy ennyit elmondhat.
"A veszteség hatásaként „üresedik” ki a hang. A bejáratás folyamán töltéseket juttatunk a szigetelésbe..." Most akkor szigetelés vagy nem?

", és ha már feltöltöttük a szigetelést, megszűnik ez a kezdeti hatás, hiszen már nem lép fel töltéselvonásból adódó jelromlás. Természetes használat esetén is „bejáródik” a kábel, de ez igen hosszú, akár több száz óra is lehet. Sajnos még egy „aprósággal” is kell számolnunk. Ha a kábeleinket hosszabb ideig nem használjuk, minden kezdődik elölről. A kábeleket újból, ismételten be kell járatni." - Nem is értem miért van szigetelővel bevonva a kábel, főleg, ha szigetelő létére töltést von el. Csupaszon kellene használni.

Szakkönyvet jelentetnek meg... :C Ez milyen szak?

Ez kb. hasonló eszköz, mint a szivargyújtós töltő, persze lehet, hogy valós jel is kijön belőle, de a hatékonyságuk szerintem egyezik.

Röviden: Még mindig semmi konkrétum... :O

(#111) BBéci válasza -Skylake- (#109) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, mi a bajod a szerelt kábelekre vonatkozó hozzászólásommal. :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#112) Csabroncka válasza rgqjx (#95) üzenetére


Csabroncka
addikt

Látom megértetted a mondandóm lényegét, de a többiekét is!

És most, hogy azt hiszed, hogy csak hangfal kábelről beszélünk nézd meg ezt a képet. Valószínűleg a gyátró poénból rakta rá a nyilakat, mint díszítő motívum! :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#113) -Skylake- válasza BBéci (#111) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szeeerintem olvasd el újra amit írtam és amire , mert a világon semmi bajom nincs a hozzászólásoddal a szerelt kábelekkel kapcsolatban , nem is a tiédre válaszoltam :F Én arra válaszoltam amit a kolléga írt , hogy szerinte nem elhozod és kipróbálod 1-2 héten keresztül hogy bejön a hangja , hanem millás kábeleket nekiállsz kisollóval vagdosni /centi.

#112 : Mivel nincs róla mérésed , szerinted elhiszi majd , hogy nem díszítő motívum ? Hagyd szegényt , baromira unhatja magát... :)

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#114) rgqjx válasza -Skylake- (#109) üzenetére


rgqjx
aktív tag

"Természetesen a zenéből hallotta..." - Tehát pont úgy remegett a cd, hogy a paritásbitek sem tudtak javítani, így kiesett bizonyos zenei tartalom. Mivel feltételezhetően általa ismert zenéről volt szó, így könnyebben felismerhető volt részéről a hiba. Én ezt feltételezem, de sajnos nem emlékszem jól a cd lejátszók hibajavítási mechanizmusára. Mindenesetre elég meredek történetnek hangzik az tény. :B

A kábelvagdosásról egy hasonló hittérítő oldalon olvastam, mint amiket már a 99-es hozzászólás óta kapok.

Olvassátok gyorsan, ez a tuti. :DD :DDD

(#111) BBéci
Az én hozzászólásomból kopizta.

(#112) Csabroncka
Nem hiszem, a gyártó nagyon is komolyan gondolja. Ő a kábelt el akarja adni,lehetőleg egy kisebb vagyonért, marketing. Kitalál valami bullshitet, majd elhiteti veled, hogy szükséged van rá, te meg már rohansz is, hogy egy vagyonért megvedd. Mivel önigazolásra van szükséged, ezért a biokémiai folyamatok az agyadban elhitetik veled, hogy jobban szól... De nem is írom tovább, hisz biztosan tudod, érzed. :K

(#113) -Skylake-
Épp hogy nagyon jól szórakozom, "egy újszülöttnek mind vicc új". Nem hittem volna, hogy ilyen sok "szaklap" van a neten. Az igazat megvallva még reménykedek egy hiteles bizonyításban.

(#115) Hieronymus válasza -=RelakS=- (#101) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kábel keresztmetszeti képén szerepel egy egyoldalas alumínium fólia.

Milyen az a fólia, hogyan lett egyoldalas?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#116) #09634560 válasza -Skylake- (#113) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is hagyom nem halgatózik akármennyien kérjük.. vallásnak veszi, jómagam pedig ateista vallástalan és vallásellenes vagyok így sose juthatok vele közös nevezőre.. ne etessük a trollt és abahagyja, mivel önmaga nem áll neki keresni, én már ajánlottam neki hol talál.. hálózatépit közben a szigetelők mibenlétét sem ismeri (mert akkor tudná hogy tökéletes szigetelő nincs és a szigetelők 100 %-a diamágneses ami olyan hatással van a mágneségre hogy rontja a mágnesess erőteret ezért sziv el elektronokat, de alig többet mint az alagúteffektus. és sz nem a pár milliamperes hullámnál jelentkezi hanem a második/n-edik felharmoniukuson ahol lényegesen gyengébb a jel,de ő azt mondja: ezt a #80-as hozzászólása szerint ő mérni tudja sima spektroszkóppal/spektrumanalizátorral.. ).. nem is gondolkodik, sztem bemagolta amit tudni kell és azt ex chatedra alkalmazza.. de nem akarok személyeskedni: vallásossal nem is érdemes.
Hosszakkal a fázisban eltéréseket-eltolásokat okoz és a térérzetet is lerontja, igy sztem jobb az egyforma, hangsúlyozom szerintem mert lehet magában a jelben fáziseltérés és azt hosszak változtatásával is lehet korrigálni de jobb eredményt hoz egypár jobb kondenzátor.

(#117) rgqjx válasza Hieronymus (#115) üzenetére


rgqjx
aktív tag

(#99) 0pityesz0-t kérdezd ő próbálta linkeni.

:Y :C
1, Megfelelő irányból nézve csak 1 oldalát láthatod.
2, A belül található fekete kábelek annyira feketék, hogy elnyelik az összes fényt, így nem láthatod a belső felét.
3, Marketing, ilyen kábele egy konkurensnek sincs. A hívőknél ilyenkor kezd beindulni a birtoklási vágy, hiszen egyoldalas alumínium fóliától szebben szól a magas. Vajon a fóliát is be kell járatni? Mind az egy oldalát?

(#118) #09634560 válasza Hieronymus (#115) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyik oldal aluminium, másik oldalt eloxáljákés bevonják vegyi anyagokkal -pl butil vagy propilén- igy csökken a vezetőképessége, nő a mechanikai vegyi hő és fényhatásokkall szembeni ellenállás. itt szerintem faraday- kalitka hatása is van van.

(#119) #09634560 válasza rgqjx (#117) üzenetére


#09634560
törölt tag

3, Marketing, ilyen kábele egy konkurensnek sincs
Akkor szedj már szét egy antenna koax kábelt és sasold meg.. :) méghogy hálózatépitéssel foglalkozol, ha-ha-haaa.
[/L]

Részemről vita befejezve, de ennek nem birtam ellenállni: méghogy nincs egyoldalas aluminium fóliával védett vezeték.

[ Szerkesztve ]

(#120) rgqjx válasza #09634560 (#118) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Árnyékolásnak hívják felénk, de lehet máshol a marketing gépezet másnak nevezi. Amit leírtál eljárás oké, de attól még nem tűnik el az oldala.

Trollként utalsz rám, de mégsem bizonyítod igazad. Az ellenkezőjét már általános iskolában neked is bebizonyították (lehet beteg voltál azon az órán).
Összeömleszted a mondandódat, hogy a külső szemlélőknek is megadd az áltudományos köntöst, mintha bármiféle magyarázat lenne a kábel irányára, vagy bejáratására.
Az általad mérhetetlennek tituláltat mégis meghallod/érzed/álmodod.
Ki is a troll?

#119 Gondolkozz már! (ezen hozzászólás eleje...)

Vita lezárva bizonyítás nélkül? :C

Olvass figyelmesen (ez is általános iskola), nem építéssel... A szakmámban földhöz ragadt, bizonyított dolgokat használunk. Nem hiszünk az álmos könyvből kiollózott titkos tanokban, amiket még bizonyítani sem tudnak, már nem vagyunk gyerekek.

[ Szerkesztve ]

(#121) rgqjx válasza #09634560 (#119) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Azért látom megragadt a hozzászólásomból egy mondat. Az egész hozzászólást is sikerült értelmezni? :C

18-as hozzászólás utolsó 2 kérdésére várom még a választ.

[ Szerkesztve ]

(#122) Ragadozó válasza rgqjx (#104) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem csak hangszórókábeleken létezik irány megadás:

[link]

De szépen megkérlek, ne trollkod szét az íráshoz tartozó fórumot.
Én is tiszteletben tartom a te a véleményedet, kérlek te is járj el így!

Ajánlom ezt a topikot, ott nyugodtan...

Ez a cikk azért született, hogy könnyebben betudja üzemelni, hiba nélkül egy nem gyakorlott házimozi felhasználó. A cikk a beüzemeléssel és beállítással foglalkozik, nem a kábelekkel...

Köszönöm, üdv. R.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#123) #09634560 válasza rgqjx (#120) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nem eltünik az oldala!!! És nem Möbius szalag!! Csak anyagilag egyik oldala aluminium másik meg nem.. ezért nevezik egyoldalasnak.
Én sem hiszek egyikben sem (titkos tan, vallási mizéria, álmoskönyv) viszont semmit sem állitok hogy az lenne.. max anyit állitok hogy hallom/érzékelem de jelenlegi tudásom nem elégséges ennek bizonyitására..
mert irhatok akár könyvet is e tárgykörben, neked link kell, ha linkelünk akkor az marketing, hittéritő bullshit.. Technolóiai leirást akarsz, de ezt sok gyártómagának tartogatja, nem adja ki a kezéből. természetesen van forrás amely leirja általánosságban de nekem nincs szükségem rá... volt elég jó rendszerem tapasztaltam, élveztem, nem kellett bizonyiték mert a jobb kábel (VDH 4 mm2 szövött lapos) igenis meghozta hatását utána is néztem de ennek 5 éve, nem emlékezhetek minden forrásra.....

(#124) rgqjx


rgqjx
aktív tag

Konklúzióként részemről egy megfontolandó dolog.
Egy olcsóbb, de mégis minőségi kábelt véve a különbözetből meg lehet látogatni néhány élő koncertet. Egész más élmény... :R

(#125) #09634560 válasza rgqjx (#124) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezt javasoltam neked: a legolcsóbb valamitérő kábelt... a #71-es hozzászólásban.

(#126) rgqjx válasza Ragadozó (#122) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Neeee, most ez mit bizonyít?

Miért trollkodás az, ha az íráshoz tartozó fórumban vitatom az írás egy részét? Utalsz rá, hogy nagyobb kategóriás kábelen irányt is jelölnek, így sugallva, hogy már ettől is minőségibb a kábel. Mindezzel félrevezeted az olvasót, mert nem hangsúlyozod ki, hogy nincs értelme irányról beszélni (Ez már bizonyított, az ellenkezőjének bizonyítását még várom.) Mint írtam már, a cikk szerintem jól összeszedte a lényeges pontokat, a kábeles rész viszont megakasztott.

Hozzászólásaim is segítik a kezdő felhasználót talán abban, hogy elgondolkodjanak, próbáljanak átlátni a gyártók által generált igényeken. Nem utolsó sorban talán a tudományosan bizonyított és áltudományos magyarázatok között is érzik milyen könnyen elmoshatók a határok.

(#123) Sanci38
A technológiai leírás a gyártók termékének leírása. Engem nem a kábel összetétele érdekel, hanem az ok, hogy miért lényeges a kábel iránya váltakozó áram esetén. Miért kell bejáratni? Egyáltalán mit takar a bejáratás? Az nem érdekel, hogy egyes gyártók kábelei ezt milyen paraméterekkel teszik

(#125) Sanci38
Köszi, de nem akarok/akartam kábelt. :R

(#127) Hieronymus válasza #09634560 (#118) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egyik oldal aluminium, másik oldalt eloxáljákés bevonják vegyi anyagokkal -pl butil vagy propilén- igy csökken a vezetőképessége
Az eloxált felület vezetőképessége csökken. Az alatta lévő alumínium változatlan vezető képességű.

itt szerintem faraday- kalitka hatása is van van.

Nincs jelentősége, csak mechanikai sérülések elleni védelmet ad.

Ha megnézed a vezetékek csavarási rendjét, úgy alakították, hogy a külső zavarjelek hatástalanok maradjanak. A hangszóró kábelek esetében amúgy sem lehet akkora természetes zavaróhatás, ami hallható lenne. (mesterségeset sem egyszerű építeni)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#128) -=RelakS=- válasza Hieronymus (#127) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"(mesterségeset sem egyszerű építeni)"

Régi mobilok? Vagy azt a zavaró prüttyögést sem a kábel, hanem az erősítő szedte össze?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#129) Hieronymus válasza -=RelakS=- (#128) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A képen látszik, többszörösen csavart érpárokat alkalmaznak. Nem alakulhat ki zavarforrás okozta potenciál eltérés a két ág között. Nyilván az alumínium védőcsőnek van némi hatása az elektromos jellegű zavarok ellen. A mágneses teret kevéssé árnyékolja, gyakorlatilag hatástalan.

A telefonra leginkább az erősítő előtti kábelek érzékenyek. Azokban keletkező zavarjeleket az erősítő felerősíti.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#130) #00137984


#00137984
törölt tag

A cikk megjelentetése nagyon is indokolt és a segitő szándékot is csak dicséret illeti. Az írás mondanivalója viszont többször félrevezető és valótlanságokat állit ki tényként közölve. Kezdjünk neki szépen sorjában. :) Az erősitőt kicsomagolva és a hangszóró vezetékeit polaritás szerint helyesen bekötve a hálózati kábelét bedugjuk a hálózati aljzatba, elosztóba. Itt most kitérhetnénk a hálózati kábelekre (ahol nem az erősitőbe beépitett megoldást alkalmazták, vagyis cserélhető van) és elosztók minőségére is, de most nem csak erre a kérdésre gondolok. Az erősitő hálózati kábelének helyes irányba való beforgatására gondolok. Nagyon sok műszaki cikk érzékeny lehet a helyes irányban való csatlakozásra, de ezt most nyilván annyian ellenjegyzik majd, mint a hálózati kábelek és elosztók fontosságát. Majd még folyt. köv. :D

(#131) #00137984


#00137984
törölt tag

Hangfalkábelnek nem szükséges egyből 2.5mm-es, csak bizonyos teljesitményszint felett indokolt. A lényeg az elfogadható ár és az anyagminőség. Oxigénmentes rézkábel legyen, netán ezüstözött és megfelelően izolált és jól szerelhető kivitel (a szigetelés keménysége és színjelőlése is fontos lehet). 50-100W teljesitményre elég lehet 1.5mm-es átmérővel is, de csak ne a legolcsóbb fajtából válasszunk magunknak. Kezdésnek a készülékeinket csatlakoztassuk hozzá a kikapcsolt erősitőnkhőz. DVD és Blu-Ray lejátszó menüjében vagy a PC multimédia lejátszójában és a Windows és hangkártya hangbeállitások között állitsuk be az erősitőnkhőz illeszkedő térhangzást. Engedélyezzük a Pass-Through és egyéb hangforráshoz alkalmazott beállitásokat. Majd egy filmet elinditva ellenőrizhetjük le az erősitönk által kódolt hang illeszkedik-e müsoranyagon lejátszott hangsáv kódolásával, mert DTS hangsáv esetén DTS-t kell dekódolnia. Ha az 5.1 vagy 7.1 csatornák megfelelően szólnak, akkor jőhet a tényleges fimomhangolás. :)

[ Szerkesztve ]

(#132) #00137984


#00137984
törölt tag

Álló front hangfalaknál és megfelelő méretet és minőségi szintet elérő házimozi hangsugárzó szettnél inkább LARGE méretet adjunk meg a hangsugárzóknak. Szeretnénk dinamikusan hallgatni a zenéket és filmek hangját, ha már egyszer nem kisméretű kompakt hangdobozokkal rendelkezünk. :) Viszont kompakt hangdobozoknál hasznos lehet a SMALL beállitás, mert nem terheli agyon feleslegesen a visszafogott teljesitményű hangsugárzókat, amivel a dinamikus megszólalás és nagy mélyek amúgy sem elérhetőek. Ezek beállitását rábizhatjuk a bemérőmikrofonos rendszerekre, de nem mindig kapunk teljesen jó értékeket. Valamikor elégedetlenek a végeredménnyel, ezért ne idegenkedjünk a kézi beállitási lehetőségek használatától sem.

(#133) #09634560 válasza #00137984 (#130) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én viszont egyetértek vele: nem ördöngösség és nem vesz el időt sem a dugot megforditani és hmeghallgatni, ahol kisebb az ürejárati zugás egyértelmüen az a jó állás.

(#134) #09634560 válasza Hieronymus (#127) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én is igy értettem, az eloxált/bevont felölet veztetősképessége csökkent, és azzal is egyetértek hogy mágneses zavarokra hatástalan, 0 a ráhatás.

(#135) #09634560 válasza rgqjx (#126) üzenetére


#09634560
törölt tag

#85-ben megirtam miért kell bejáratni.
Bejáratás ezen a szinten úgy történhet hogy néhány napon keresztül háttérádiót hallgatunk hallható mértékben ,de nem legyen félhangerőnél nagyobb, ésminimum ideje több órahosszat folyamatosan 6-8 az egészséges de lehet több is, stilusilag teljesen mindegy, ez a módszer mind a hangszórók, mind a kábel bejáratására tökéletes.

(#136) BBéci válasza #00137984 (#132) üzenetére


BBéci
titán

"Álló front hangfalaknál és megfelelő méretet és minőségi szintet elérő házimozi hangsugárzó szettnél inkább LARGE méretet adjunk meg a hangsugárzóknak. "

Ez lenne az egyik legnagyobb butaság, amit ember a házimozi hangzással szemben elkövethet. Honnan veszel efféle blődséget? :Y

"ne idegenkedjünk a kézi beállitási lehetőségek használatától sem."

Ez legfeljebb a távolságokra igaz, de az ekvalizációra, szobaakusztikai korrekcióra biztosan nem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#137) #09634560 válasza #00137984 (#132) üzenetére


#09634560
törölt tag

Large még a nagy hangfalnál is elfelejtendő!!! Nem biztos hogy birják a subbasszus terhelést és a beszédérthetőség is kárát látja. Jobb egy erre épitett erősitőre bizni a szubbasszust,
Szobakorrekciónál a re-equalizált értékek átállitása inkább káros mint hasznos.
Béci gyorsabb volt.

[ Szerkesztve ]

(#138) Hieronymus válasza #09634560 (#133) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Placebo hatás.
A váltóáram másodpercenként 100x változtatja meg az elektronok haladási irányát. A legalacsonyabb állapotban nulla Volt az eltérés, a csúcson 410 Volt, felváltva a kábel másik eréhez képest.

Az eredetileg szinuszos váltóáramból készít 100Hz-es, félszinuszos egyenáramot alapesetben a Graetz kapcsolás. Ezt simítják meg kondenzátorokkal. (jobb esetben komolyabb áramkörrel)
Ha egy komolyabb eszköz búgást generál, akkor meg kell tőle válni vagy javíttatni szükséges.

Van egy más jellegű búgás ami a földhurok kapcsán alakul ki. Ez esetben az egyszerűsítés segít.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#139) #09634560 válasza Hieronymus (#138) üzenetére


#09634560
törölt tag

épp a földdel van kapcsolatban: mivel az egyik kimenethez földelik, oda megy a gnd is, ha a dugó forditva van akkor a gnd jelszint magasab lesz. Darvas László irta le jól.

(#140) #00137984 válasza BBéci (#136) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nálam nem egy Infinity kategóriájú hangfal szól, de nem is kell azért visszafognom a házimozi hangfalkészletem. Ráengedhetem én nyugodtan a teljes frekvenciasávot. Zenehallgatásra is használom a házimozi erősitőmet. A front hangfalak szólnak annyira mélyen, hogy nem is létszükséglet használnom a subwoofert és már zavaró tényezőt is jelentene számomra igy zenét hallgatni. :K A mélynyomóra ettől függetlenül a 80Hz vágás alkalmazható, de ennek ellenkezőjét sehol nem emlitettem. THX ajánlás szerint Small és 80Hz. Kompakt rendszereknél, ahol a mélytartományt amúgy sem képes leadni a hangsugárzó, ott tényleg értelmesebb a Small beállitást alkalmazni. Filmnézés közben mindenki saját rendszerében hallgassa meg az eltéréseket a két beállitás között. Nálam a Large beállitás jóval dinamikusabb volt és más fórumokon is sokan ezt jelezték.

[ Szerkesztve ]

(#141) #00137984 válasza #09634560 (#137) üzenetére


#00137984
törölt tag

Az "ekvalizáció" és egyéb fogalmakat nem írtam én le sehol. A cikkben elhangzik úgyan hasonló állitás, de engem csak a Large és Small beállitások kérdése ami foglalkoztat. :)

(#142) #00137984 válasza BBéci (#136) üzenetére


#00137984
törölt tag

Egy kiragadott mondatrészre megint ráugrottál rendesen, de az egész leírást nem értelmezted megint. :N A bemérőmikrofon a hangszórók méretét is meghatározza az EQ és távolság, késleltetés értékek mellett. Példaként megemlitve akár Large méretet is meghatározhat bemérés szerint, de nálad a kis méretű monitor hangfalra ezt nem fogadnád el korrekt mérésnek. Rámérnél újra, de ugyanazt adná megint... Te kézileg megadnád Small méretnek és hallásra is jobbnak találnád, ezért napi szinten is ezt használnád továbbiakban. Azért hasznos dolog, hogy megadták a választás lehetőségét. :)

[ Szerkesztve ]

(#143) #09634560 válasza #00137984 (#141) üzenetére


#09634560
törölt tag

minden legyen small.. ha sub van a rendszerben. Nem fizikai méretről szól hanem frekvenciaátvitelről. És jobb ha a 80 Hz alatti frekvenciákat a subra bizzuk, többi szebb lesz pl beszédérthetőség vagy a zene leadása is. Ha mégis a szobamiki larget rak valahova, azt azért teszi mert mélyhangok táján nem oké neki valami tehát az akusztikában kell keresni a bibit. Ennél világosabban nem tudom leirni

(#144) DUDI Empire


DUDI Empire
csendes tag

rgqjx kedvet csinált hogy én is "trollkodjak" kicsit ide.

Digitális jel átvitel, ugye a S/PDIF-re van hagyományos vezetékes és optika vezetékes megoldás.
De maradjunk egyszerűen a "rezes" kábelnél. Mégis milyen különbség lehet egy teszkós másfél méteres rca/koax kábel és egy [ilyen] közöttráadásul még rövidebb is.

Vagy egy teszkós USB kábel és egy furutech USB kábel között.Ez azért is megér egy misét mert régen a audifilek irtóztak az USB-s hangkártyáktól és DAC-októl

Addig is a kedvencem ez: [tápkábel] 60A !!! ipari húsdarálót lehetne rá kötni.

[ Szerkesztve ]

(#145) BBéci válasza #00137984 (#140) üzenetére


BBéci
titán

Az Infinity milyen kategória? Nálad az a non plus ultra?

Magától értetődő, minden lehetséges alkalommal hangsúlyozzuk is, hogy sztereó zene hallgatásához nem kell szubláda! Ki mondta, hogy azzal hallgasd?

Viszont házimoziról nem beszélhetünk, ha nincs a rendszerben szubláda. Annak pedig semmi értelme, hogy bármelyik hangdobozt és az erősítőt a 80 Hz alatti tartomány megszólaltatásával kínozzuk. Olvasd el ezt a cikket, talán megérted, miért.
Akkor is 80 Hz az ajánlott vágási frekvencia, ha a frontsugárzók simán lemennek 30 hertzig, mint például ebben a szettben. Az 1400 Array típusú frontsugárzók mélysugárzója 14 colos, azaz 35 centis és mégis!

Ha a frontokból és a mélynyomóból is szólnak a 80 Hz alatti hangok, abból tudod mi lesz? Egy hatalmas katyvasz. Kioltások és erősítések. Borzalmasan rossz ötlet és nem kellene efféle fals tanácsokkal, ötletekkel félrevezetni a kezdőket!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#146) BBéci válasza DUDI Empire (#144) üzenetére


BBéci
titán

Mitől kedvenced az a kábel? Próbáltad? Mert én igen, itt van két cikk: [link], [link].
Digitális koaxból most éppen Furutech Flux van nálam, elképesztően jó: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#147) Csabroncka válasza DUDI Empire (#144) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt te is tudhatod, hogy a minden digitális jel valójában analóg, hiszen az 1 és 0 fotonok (fény) vagy elektronok (fémes vezetés) révén kerül át a vezeték egyik oldaláról a másikra.

A digitális jelátalakítás során van egy ún. bithiba arány amit "kijavítással" orvosolni lehet egy darabig, amikor már nem lehet kijavítani akkor már nem történik meg az átalakítás és elveszik a "jel" (értsd nincsen képed vagy hangod).

Belátható, hogy előbbi bithibaarány erősen befolyásolja a "kijavított" hang és a kép minőségét, értelemszerűen minél kevesebbet kell javítani, annál jobb lesz a minőség.
A digitálisan továbbított kép és hang, nem úgy viselkedik, mint például egy adott fájlcsomag pl FTP-n vagy USB-n (értsd ha átmásolsz egy filmet egyik helyről a másikra bármilyen kábellel, akkor az adott csomagból nem veszhet el semmilyen adat, mert különben nem lehet lejátszani a filmet). Amikor azonban a hangot és képet továbbítod, nem ez történik! Ezek az adatfolyamok mindig tartalmaznak hibákat, kérdés, hogy mennyit a kanóc elején és mennyit a végén.

Ebből persze következik, hogy a rosszabb minőségű kábel több zavaró jelet és mi egyebet összeszed, így a végén átjövő digitális tartalom tele lesz hibával, amit vagy lehet javítani vagy nem.

"in medias res"

(#148) Hieronymus válasza #09634560 (#139) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem értem.

"mivel az egyik kimenethez földelik, oda megy a gnd is"

Mit földelnek az egyik vezetékhez?

"ha a dugó forditva van akkor a gnd jelszint magasab lesz."

Mitől lesz magasabb?
A védőföld azonos potencián van a nulla vezetővel. Az egyenirányító híd teljesen szimmetrikus.

Ezen a képen egy 20W-os végfok tápegységének kapcsolási rajza látható.
Melyik kivezetéshez kell a hálózat fázisát kötni? (nyilván a hálózati oldalon)
Mi történik, ha felcserélődik a fázis és a nullal?

Darvas László milyen végzettséggel rendelkezik, ami az elektronikához köthető?
(Nyilván nagyot dob egy szakirányú mérnöki diploma a szakértői elfogadottságán.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#149) bzoley válasza Csabroncka (#147) üzenetére


bzoley
veterán

Te is éppen csak a miérteket hagytad ki.

(#150) Csabroncka válasza bzoley (#149) üzenetére


Csabroncka
addikt

"a rosszabb minőségű kábel több zavaró jelet és mi egyebet összeszed, így a végén átjövő digitális tartalom tele lesz hibával"

kábelek közötti különbség:
-szigetelés minősége (zavaró jelek árnyékolása)
-vezetés minősége (anyag tisztaság)
-anyagi jellemzők (fém és ötvözet tulajdonságai)
jobb elektronáramlás Ezüst > Arany > Réz > Vas > Alumínium rosszabb elektronáramlás

megj: ki gondolta volna, hogy az elektronok mozgását még a hőmérséklet is befolyásolja, az elsőfajú vezetők ellenállása nő a hőmérséklettel kivétel a grafit.

Mi ez ha nem válasz a miértre ?

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.