Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #09634560 válasza #32839680 (#200) üzenetére


#09634560
törölt tag

réz szerkezetében biz isten hogy nem változik meg semmi.
Na ez az ami nem igaz.. szerintem anyagszerkezeti órákra vagy szilárdtest fizikára ülj vissza.
azt ugye tudod hogy: nem egyfajta tisztaságú réz van.
A réz is ellenáll, és szennyeződések vannak benne melyek np vagy pn tipusú vezetést vagy szigetelést ellenállást okoznak. És hömérsékleti ellenállás is van.. ezek állnak be ha töbször folyamatosan ugyanarról ugyanolyan intenzitású áram halad át..
ezek nem számitanak tápvezetékél vagy több GHz áramnál de ahol bizony n-edik hatványú felharmonikus is számít pl hifiben ott már nem mindegy.. és ez csak az egyik láncszem..
tehát ha tanultál is, az biztos nem hifiről szólt, nem kételkedem tudásodban de te se kételkedj Béciében aki sokadik éve üzi ezt, és nem kisiskolás fokon.. tőlem bekötheted forditva is.. sal és technics szintű rendszerednél mit sem számit ahol csak azt élvezed hogy a basszus kitol a székből és a THD akár több % is lehet..
Maradj a cikk tárgykörénél, ami a házimozi beüzemelése, minden más megjegyzés itt trollkodás főleg mert nem megfelelő topikban tetted a megjegyzést..

[ Szerkesztve ]

(#202) Auratech válasza #32839680 (#200) üzenetére


Auratech
őstag

--Sanci megelőzött... :)
Szerintem a hifis ezotéria kárhoztatását mellőzzük ebből a topikból. Nem azért, mert az sokak szerint alap nélkül való, hanem mert a helyi tematika nem erre fókuszál. Maradjunk az alaptematikánál.
A házimozi alapszintű beállításainak, a tárgykörben begyűjtött konkrét tapasztalatoknak a megosztásában.
Amúgy meg aki hifis és jó füle van ossza ide a saját hibátlan teszteredményét hallási érzékenységét bizonyítani. Igazán semmiség, ha jó a fül és a vas.
Tidal-test
az enyém:

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#204) #00137984 válasza #09634560 (#199) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem hinném, hogy ilyen kategóriában választanák mélynyomót (120ezer forint). Inkább ez [link] Az a Proson az aztán pont egy belépő szintű Yamaha-hoz való.

[ Szerkesztve ]

(#205) Csabroncka válasza #32839680 (#200) üzenetére


Csabroncka
addikt

HM, PH! addikt módjára kicsit vissza kellene olvasni a topicban, én nem vagyok hajlandó senkinek még egyszer leírni semmit és magyarázkodni.

Tudod igazad van! A kávé darálót valóban nem zavarja milyen irányba kötöd a kábelt, és valószínűleg az egyben házimoziszetteket vagy mikro "hifiket" sem.

Sokan ellőnek olyan hozzászólásokat 0 tapasztalat mellet, hogy én kérek elnézést!

= ELNÉZÉST =

"in medias res"

(#206) #00137984 válasza #09634560 (#199) üzenetére


#00137984
törölt tag

Pioneer-t házimozi erősitőkben belépőszinten, de még középkategóriában sem ajánlanék senkinek. Szobához mérten a mostani Yamaha SW-P130 (60W teljesitményű és 30 Hz - 200 Hz frekvencia átvitel) mélynyomónál kicsivel nagyobb teljesitményű 100W-os Yamaha YST-SW012 is elég lehet a 28 Hz mélyátvitelével. Egetrengető különbségek lehetnek a kettő között, de BBéci szerint a subwoofer teljesitményének növelésével megoldodnak a problémáim. Az új legalább kevesebbet is fogyaszt majd, ezért a "Zöldek" is örömkedhetnek majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#207) BBéci válasza #32839680 (#203) üzenetére


BBéci
titán

Íme USB kábelekről egy cikk: [link].
Akadt már néhány kétkedő itt a fórumon is, aztán volt nagy csodálkozás, amikor saját fülükkel hallották a különbséget. Ugyanez érvényes az optikai vs. koaxiális témára, az utóbbi egyértelműen jobb hangminőséget biztosít. És jelentős különbségek vannak a koaxiális kábelek hangra gyakorolt hatásában. Ezt is tapasztalták a kétkedők, aztán korrekten beírták a Házimozi erősítős topikba, hogy bocs, tévedtünk. Ugyanis Ők is elméletek alapján alkottak véleményt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#208) BBéci válasza #00137984 (#206) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak a teljesítmény növelésétől kell hangminőség javulást várnod. Az csak az egyik összetevő.
Az YST-SW012 semmire nem elég, felejtsd el!
Ha kisebb a teljesítményfelvétele ("kevesebbet fogyaszt") akkor a hangja is soványka lesz. A szubbasszus tartomány megszólaltatás energiaigényes és csodák nincsenek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#209) bzoley válasza BBéci (#207) üzenetére


bzoley
veterán

Ezt már korábban sem tudtam végig olvasni, annyira fájdalmas.

"Feltételezzük, sokan értetlenkedve olvasták az eddigieket, nem értik, miféle különbség lehet USB (és általában digitális) kábelek között. Minden ellenkező híresztelés ellenére a digitális kábeleken is elektromosság halad, nem nullák és egyesek. Valamint az USB protokollokkal is érdemes tisztában lenni, mert ezek az univerzális kábelek többféle adatátvitelre alkalmasak. "

Nagyjából erről szól az összes hasonló cikk. Minden ellenkező állítás csak, híresztelés. Megmagyarázva természetesen semmi nincs, csak egy másik állítás van, amit természetesen el kell fogadni, mert ti írtátok. A sorok között azért jól észre lehet venni az áltudományos maszlagot, amit az évek alatt sikerült tökéletesre fejleszteni, mert az üzlet megkívánja. Jelen esetben ez az analóg, nulla, meg egy magyarázat siralmas. Az oldalon beleolvasgattam néhány cikkbe, meg sem próbál hitelesnek tűnni, persze a célközönségnek arra nincs is szüksége.

[ Szerkesztve ]

(#210) BBéci válasza bzoley (#209) üzenetére


BBéci
titán

Bármennyire próbálsz ellenkezni, attól még tény, hogy a hangban egyértelmű különbségek hallhatók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#211) #09634560 válasza #32839680 (#203) üzenetére


#09634560
törölt tag

Persze ha valami nem egyezik a véleményetekkel az egyből trollkodás.
Félreértesz, nem, nem ezt értettem trollkodásnak!nem a véleménykülönbséget!!! Hanem hogy ez a topik a cikkről szól, és ide nyomjátok a szöveget hogy bullshit a vezeték meg az áramirány, etcetera. Én szivesen vitázok bárkivel ha van mögöttes tudása, de arra kérlek hogy ezt a megfelelő topikban tegyük. Itt tényleg csak meg lett emlitve a kábel irányvonal erre ráharaptok hogy nincs hatása. De kit érdekel ezen a szinten??? Megfelelő topikban tehetsz célzást, észrevételt az ilyen irányú müveltségedről tudásodrol: hifi topik és házimozi erősitő topik. De ne itt: sajna elkövettem azt a hibát hogy veled és elődeiddel én is vitába szálltam mikor megvannak a megfelelő topikok erre a célra. Az a trollkodás csak szerintem hogy itt írod és nem a megfelelő topikban. nem személyeskedtem ezzel nem tartalak trollnak se egyébnek elhiszem és nem vitatom hogy elektronikában megvan a kellő tudásod, elméleti és gyakorlati tapasztalatod, írásod is ezt tükrözi és ezelőtt fejet hajtok. :R De ha lehet erről a támáról megfelelőbb topikok vannak ott nem trollkodás lesz.
réz félvezető tulajdonságával még nem találkoztam, de ez biztos valami audiofil magyarázat
Félreértettél: réz soha nem volt félvezető max a kuprox! :) (nem hiszem el hogy ezt értetted de lehet rosszul fogalmaztam) de a benne levő szenyeződéseknek és nemcsak germánium viselkedik így rézben hanem az P.R-ben előtte (pl nikkel, molibdén) és utána (Cink, kadmium) által jön létre tehát a kettő kölcsönhatásából és elektronegativitás különbségéből jön létre donor és lyuk tupusú vezetés. Ennek valóban jelentéktelen a hatása...

(#212) #09634560 válasza #09634560 (#211) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ezüsstel pl donortipusú vezetés jön létre.
Ja és ez nem audiofil magyarázat hanem kémia, metallurgia,szilárdtest- és magfizika.

(#213) bzoley válasza BBéci (#210) üzenetére


bzoley
veterán

Tudom.

(#214) -=RelakS=- válasza #32839680 (#203) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

" Meg hogy USB-s digitális hangátvitelnél kihallani a jobb USB kábel javára a különbséget. "

Ha minden igaz, az itt többször linkelgetett oldalon volt egy USB kábel teszt, ahol bizony "kihallották" a különbséget, mert a 100+ezres usb-vel teltebb volt a hang, stb

Hopp, BBéci megelőzött.

Apropó, BBéci, jó az új oroszlán :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#215) Csabroncka válasza #09634560 (#212) üzenetére


Csabroncka
addikt

Fölösleges bármit is magyarázni, az alapból elutasítás miatt. Én nem bizonyítok senkinek sem semmit, pláne a végzettségemmel és a tapasztalataimmal kapcsolatban.

Nyitott vagyok mindenre, hallgatok másokra, és vallom az egyik legismertebb magyar gondolkodó filozófiáját a tudományról:
A tudományos módszer lényege, hogy a problémákat mint problémákat kezeli, így keresi a legjobb megoldást, előítéletek és sovinizmus nélkül. Nem azt kérdezzük, hogy kinek van igaza, hanem azt, hogy mi az igazság!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#216) bzoley válasza -=RelakS=- (#214) üzenetére


bzoley
veterán

Persze, hogy kihallotta, ezért fizetik. Ha nem terjesztenék az igét, csődbe menne az üzlet. És hát nem kevés pénzről van szó. Amíg egy kábel anyagárának sok százszorosát el lehet kérni, addig lesznek kivételesen jó füllel megáldott "szak"emberek, és hitetlenek is.
Csak tudod, már nagyon sok éve megoldott a hibamentes adatátvitel, legyen szó bármilyen tartalomról. Csak az a fránya hang, hiába digitális adat, akkora problémát okoz, hogy a mai napig nem tudnak megbirkózni vele, és ha nem a film részét képezi, akkor szinte lehetetlen hiba nélkül továbbítani. Természetesen ugyanez érvényes az ethernetre.

[ Szerkesztve ]

(#217) Auratech válasza BBéci (#207) üzenetére


Auratech
őstag

Alapszintű problémám, hogy olyan kategóriákról beszélnek, mint "dinamika, egysíkú, fénytelen, meg beszűkült színpad." Ezek leírhatóak hangtechnikailag, akusztikailag.
Ezek a tulajdonságok tehát benne vannak a rezgő levegőben, ha már a fülünkhöz eljut, ami csodálatos de nem ezotérikus működésű. Tehát más minőségi jegyeket hordoz a fülünkbe jutó rezgés, ha másképp halljuk!
Dilemmám, hogy az a hang, amit mikrofonnal vettünk fel, előerősítő, kábelek, mixer, mastering, sokszorosítás..., használatával. A dinamika, hangtisztaság, fázismenet, tranziens tulajdonságok, jel-zaj viszony 24 bites alapos vizsgálatával, szabályozásával.
Aztán egy 16 bites visszahallgatás után az usb kábel csak füllel hallható de úgy rohadt konkrétan, csalhatatlanul, miközben semmiféle hi-end mikrofonos, elektronikus vizsgálat nem tud különbséget tenni egy usb kábel csereberéje hatására létrejövő hangrezgésbeli változást sem akusztikusan, sem elektronikus dimenzióban. ?
Ausztriában volt szerencsém egy Benchmark ADC1 USB konverterrel játszadozni. USB-s.
Mastering stúdió lehallgatás kalibrációjához használtam. (Krell monoblokkok - B&W 800D + DB1-sub)

Volt ott is 3-féle usb kábel. Benc-hez csomagolt gyári, nyomtatós rövid kék és Nordost Blue Heaven is.
A lánc minden elemét kellett mérnem, rögzítenem. Frekvenciamenet, áthallás, tranziens viselkedés, burkolók, jel-zaj viszony, jitter, fázismenet ingadozás.. tekintetében.
A dinamika 118 dB volt a jel zaj -112dB. 24/192-ben rögzítve a Krell előtt.
A két mérhető különbséget okozó elem a tápforrás minősége, jelalak, zaj, volt, meg a próbált hiend aszimmetrikus IC kábel felbukkanó zaja a szimmetrikushoz képest. Fülre még az sem.
Itt meg akár zsíros füllel hallva is egy usb kábelcsere beleordítja a hibáit a levegőbe
--Nem bírtam ki, bocs- nem pofázok erről itt többet--

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#220) azbest válasza Auratech (#202) üzenetére


azbest
félisten

Nem vagyok hifis, egy Thinkpad T61 beépített hangkártyáját használtam egy Sennheiser hd203 fülessel. Ha a két hang tömörített vs lossless volt, akkor minden elismerésem a tömörítésükhöz, mert teljesen jól szólt az is.

(#221) #09634560 válasza #32839680 (#218) üzenetére


#09634560
törölt tag

De direkt nem írom le, hátha valamelyik hozzáértő audiofil elmagyarázza nekem hogy mi az elméleti háttere szerinte.
Nem nehéz a válasz sem: a kettős konverzió miatt mivel elektron-fény-elektron átalakulástörténik.

(#222) Csabroncka válasza #09634560 (#221) üzenetére


Csabroncka
addikt

Vigyázz, mert belekötnek - a fénynek van részecske és hullám tulajdonsága is!

"in medias res"

(#223) -=RelakS=- válasza Csabroncka (#222) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az elektronnak is van ilyen kettős tulajdonsága

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#224) rgqjx válasza Auratech (#202) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Az asszony Dell laptopján sikerült ezt elérni, alaplapi hangkártyával, Superlux márkájú fejhallgatójával.

Tudom, biztos csak szerencsém volt. :C

All,

Még épp gondolkodom, hogy pótóljam-e az elmaradásom válaszadás ügyileg, mert ismét sikerült egy jó adag * "mulatságos" hozzászólást olvasnom itt. *= :W
Azt azért megjegyezném, hogy a cikk tárgyköre a hangszóró kábel irányárra is kiterjed (2. oldal), tehát nem trollkodás feszegetni a témát.

Titkon reméltem, hogy Hieronymus kérdése is választ kap.

Az újaknak, akik most kapcsolódnak be a topicba:
Érdemes az elejétől elolvasni ezt a topicot és józan ésszel végiggondolni, hogy ki mit hisz el.

(#225) #09634560 válasza Csabroncka (#222) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elektronnak, sőt minden anyagnak van...Még molekula-szinten is, hidrogénnel és héliummal is sikerült a rés-kisérlet. Schrödinger macskája ott is jelen van.
Na ezzel jöhetnek bármikor, kivesézhetjük, kedvenc beszédtémánk egy baráti körrel, köztük matematikus, nukleáris medicina--szakos és Pakson dolgozó atomenergetikát végzett operátor is van....

[ Szerkesztve ]

(#226) bzoley válasza rgqjx (#224) üzenetére


bzoley
veterán

Engem érdekelne :)

(#227) Hieronymus válasza #09634560 (#221) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A koax kábel érzékenyebb a környezeti zavarjelekre. Kettős konverzió szintén megvan, hiszen a ebben kábelekben hullámosan terjed a jel. A koax kábelt illeszteni kell(ene), hogy ne legyen visszavert jel.
Ráadásul az eltérő frekvenciákon, eltérő a kábel csillapítása. Akármilyen rövid a kábel, eltérés keletkezik a két végpont között, az információban.

A Toslink kábelre 1983-ban kimondta a halálos ítéletet valamelyik akkori szakértő. Azóta kábel adatátviteli sebessége negyvenszeresére nőtt. A mögöttes elektronika részben követte a fejlődést. Gyakorlatilag hibamentes adatátvitel lehet vele produkálni.

De van egy hatalmas hibája..
Nem lehet az optikai kábel belső felépítését misztifikálni. Az egyetlen plusz ami a kábelhez adható, egy megtörést nehezítő réteg. Ezért nem lehet rajta extraprofitot realizálni. Hát persze, hogy rossz ez a kábel.
Ugye hallod milyen rossz a kábel. (egy 30 éves darabbal szépen lehet demonstrálni)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#228) Zirowe válasza Hieronymus (#227) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Dehogynem, van drága verzió aranyozott csatlakozóval. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#229) #09634560 válasza Hieronymus (#227) üzenetére


#09634560
törölt tag

Miért lenne rossz bármelyik is?? Ki irta azt hogy rossz lenne bármelyik, részemről én ezt nem irtam sehol hogy rossz vagy alkalmatlan lenne, minőségileg pláne... optikai valóban zavarmentesebb jelátvitelt biztosit sőt: még az alacsonyab bitrátájú HD hangok továbbitására is mindkét platform tökéletesen alkalmas lenne csak az S/pdif szabványt már nem terjesztették ki.
Te hol hallottad vagy ki mondta hogy bármelyik rossz lenne? Én hol írtam olyant hogy hallom hogy rosssz bármelyik összeköttetés????Se nem hallottam se nem olvastam ilyent,pláne nem tapasztaltam. Koax jobb eredménnyel viszi át, jittermentesebb átvitelre képes,optikai viszont zavarmentesebb, ez tény de minőségileg mindkettő nagyon jó... lehet hogy halálra itélte vki, de tévék kimenő jele a zavarmentessége miatt épp a legtöbb gyártmányon optikai, és az S/pdif szabvány se megy ki a divatból..
Edényke. igen van, vegye meg akinek 6 anyja van, mind tele pénzzel..

[ Szerkesztve ]

(#230) Hieronymus válasza #09634560 (#229) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#207) BBéci:
írta, amire a te válaszod volt második a sorban és az enyém a harmadik. Ebben a hozzászólásban a te kettős konverziós magyarázatodra reagáltam.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#233) Auratech


Auratech
őstag

Megrögzött sztereó mókusként épp most jöttem rá, hogy a suliban, ahol dolgozom, házimozis hangosítással oldottam meg a balett-termek igényeit, meg a tornateremét. Ezt el is felejtettem.
A felkért, iskolahangosításokat kivitelező cég(2010 őszén) kiépített volna vastagon fogó ceruzával számolva egy sztereó rendszert termenként, négy hangszóróval, külön videó jel elosztóval, vezérlőpulttal... bő félmilláért termenként...
Én bevállaltam és megcsináltam 300-ból, mivel a győrplaza-beli egykor üzletünkben hasonlóan nagy helyet hangosítottam be. Ott még 3 Rotel erősítővel és egy 6-os cd váltóval. b&w 602-e kisdobozokkal, rendes 4mm2-es kábelekkel.

A balett termekbe magas (110W/ch-nak mondott) teljesítményű 7.1 Yamaha erősítőt, hozzá enyhén felülméretezett egyforma Magnat dobozokat (7). Tudom, hogy ez olcsó, de nem volt mozgástér. Amúgy megszólalnak elég normálisan.
A hosszú kábelezést a saját éttermünkhöz hasonlóan Cat7 install kábelből(8x1.25mm2 oxigénmentes réz) oldottam meg, mivel egyszer evvel fizettek ki.
A beállításokban lényeges volt, hogy ne tekerhessék ki. A maximális hangerőt 75%-ban limitáltam és a magasakból is elvettem még 2dB-t. A táncosok simán feltekerik a plafonig, akkor is, ha recseg, mert megszokták a klubokban.
A házimozi erősítő megoldott minden kép-hang forrás kezelést. VHS, DVD, laptop, aux, CD, teló..
Evvel nagyon egyszerűvé vált a projektor használata is, mivel a hozott laptop, tablet a HDMI-n keresztül kikerülhetett a projektorra, ráadásul hanggal együtt. A tablet, lapi meg hozzáfér a wifihez, ami +.

A hangban all ch sztereo beállítást találtam a legegyenletesebben hangzónak. Ekkor 3 pár sztereót kaptam plusz egy mono-centert. Subra már nem jutott. De a sugárzók mérete miatt nincs durva hiányérzet.
Oltottak vele, hogy tönkremegy, mert nem erre való. Szerintem meg igen. Azóta is jó. Bár egy-két magas recseg már.
A szellőzést kellett biztosítani és a végére hagytam a leglényegesebbet.
A folyton lerakott hajcsatok távol tartását a szellőzőnyílásoktól, mindenáron!
(Bányásztam már hajcsatot erősítőből.)

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#234) junkpod válasza Zirowe (#45) üzenetére


junkpod
nagyúr

Majd ha egyszer raersz kérlek magyarázd el nekem a "digitális kabel" - t. Mi az, hogy néz ki, mire jó?
Nem trollkodas, csak ha már keményen velemenyezel akkor arra is figyelj, amit írsz.

Box's don't touch!

(#235) Auratech válasza junkpod (#234) üzenetére


Auratech
őstag

A hdmi-vel kapcsolatban pont van tapasztalásom. A projektortól a balettermi erősítőig 12m a távolság. A beszabott kábel kb olyan hibákat produkált, mint a digitális tv adás hibája. Először a késleltetése nőtt, majd frame drop alakult ki változatos képi anomáliákkal. Természetesen nem analóg zajosodással, csikosodással.
Be kellett iktatni egy logilink jelerősítőt, ami után megoldódott a probléma.
Midig zaklattak a balett mesterek, hogy a kép és a zene késik a dvd-n. Nehezen értettem, de megértettem, hogy igazuk van. Egy magasabb árkategóriájú, kisebb veszteségű kábel lehet, hogy nem okozott volna gondot, amíg az idők során a csatlakozások oxidációja nem adja hozzá azt a kis pluszt, ami már előidézhet ilyesféle problémát. A digitális képátvitelnél is van szimmetrikus megoldás, de gyakoribb az ethernet alapú gigabites kép-hang átvitel, mondjuk konferenciatermekben.

Auratech Field Recording

(#236) Csabroncka válasza Auratech (#235) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Egy magasabb árkategóriájú, kisebb veszteségű kábel lehet, hogy nem okozott volna gondot."

Biztosan nem okozott volna, "drága" (>5000 Ft/m) HDMI kábelek tényleges előnye a magas sávszélesség biztosítása nagyobb távolságra.

Edenyke: digitális kábel (hdmi) jelvesztéséről beszélnek? Ezt nem tudom értelmezni - azt gondolod, hogy a digitális tartalomtovábbítás veszteségmentes :F

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#237) Auratech válasza Csabroncka (#236) üzenetére


Auratech
őstag

Annak ellenére, hogy 15m-ig az átlagos jó kábelt is elegendőnek mondták a 1080p-re, mégis volt gond. Az erősítők hdmi kimenetének elektromos jellemzői sem tökegyformák. Lehet olyan erőlködő, ami adott eszközre kötve hibátlanul működik hosszú kábellel is. A másik, meg nem. Az ajánlott Belden hdmi háromszor annyiba került volna, mint a jelerősítő és a viszonylag olcsóbb kábel együtt. A képi végeredmény ebben a középszintű installációban azonos volt.
Hasonlóan probáltak győzködni, hogy az aszimmetrikus audio ic kábelek közt is van zajtalan, jó drágán, amit akár 3-5m-re is elvihetünk. Aztán kiderült, hogy nem. A stúdióminőségű kábellel, xlr csatival kötött szimmetrikus ic a zajtalan.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#238) Zirowe válasza junkpod (#234) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szerinted mire jó?
Digitális jel továbbítására.
Optikai, hdmi, usb..

Auratech: én úgy tudtam, hogy hdminél 10 méter a max távolság, amit erősítés nélkül kibír.

Csabroncka: bizony, ahogy bzoley is említette, megfelelő környezetben rég megoldott a digitális jel veszteségmentes továbbítása.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#239) -=RelakS=- válasza Auratech (#237) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"A cable of about 5 meters (16 feet) can be manufactured to Category 1 specifications easily and inexpensively by using 28 AWG (0.081 mm²) conductors.[106] With better quality construction and materials, including 24 AWG (0.205 mm²) conductors, an HDMI cable can reach lengths of up to 15 meters (49 feet)."

Lehet, hogy az első, olcsóbb kábelek simán nem voltak elég vastagok? Ugye, ha vékony a kábel, és messzire viszed, nagy lesz az ellenállása, azt meg nem feltétlenül szereti a jelforrás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#240) Auratech válasza -=RelakS=- (#239) üzenetére


Auratech
őstag

Sajnos nem volt kicsit drágábban jó kábel, csak az ajánlott 1250ft/m és a kurvadrága.
Ezért lett az erősítő és az olcsóbb 12m beszabott hdmi. Rendben van azóta is.

Auratech Field Recording

(#241) Hieronymus válasza Csabroncka (#236) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"azt gondolod, hogy a digitális tartalomtovábbítás veszteségmentes"

Ugyan nem tőlem kérdezted, de had válaszoljak.

Ma a digitális jeltovábbításban kettő módszer használatos.

A számítástechnikai rendszerek veszteségmentes jeltovábbítást használnak. Ezt az üzenetet minden olvasó veszteségmentesen kapja meg.
Ha mellékelnék egy képet, az biz szinten azonos lenne minden olvasó gépén.
Persze ennek ára van. Többlet sávszélesség igénnyel illetve többlet számítási kapacitással fizetünk érte.

A szórakoztató elektronikában ennél egyszerűbb módszert használnak a gyártók. Útjára indítják a digitális adatfolyamot, aztán majd lesz valahogy.
Ennek ellenére ez az adatátviteli módszer kevesebb veszteséggel jár, mint az analóg megoldás.
Nem véletlen, hogy a Morse terjedt el a távolsági információ átvitelben. Amikor a beszéd már érthetetlen a Morze jelek még értelmezhetőek. A Morse felgyorsítására találták ki a géptávírót, ami már két eltérő frekvenciát használt. Ezzel vette kezdetét a digitális adatátvitel terjedése.

A műsorszóró műholdakon adatátvitel lehetséges.Régebben több szolgáltató kínált ilyen szolgáltatást. Illetve saját használatra tartottak adatcsatornákat. Mivel kódolás és minden más védelem nélkül folyt az adatátvitel, egyszerű hardverrel és programmal meg lehetett csapolni az információ áramlást. Nagyon kevés fájl esett ki CRC hibával.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#242) Csabroncka válasza Hieronymus (#241) üzenetére


Csabroncka
addikt

A topic témájánál maradva "digitális tartalomtovábbítás" alatt kimondottan a hang és képtovábbítást értem, az általad említett problémát teljesen hasonlóan írtam le a kábeles témát kifejtve.

"A szórakoztató elektronikában ennél egyszerűbb módszert használnak a gyártók. Útjára indítják a digitális adatfolyamot, aztán majd lesz valahogy."

Pontosan ez a lényeg, erről is írtam és ezért nem lehet azt mondani, hogy a tartalomtovábbítás veszteségmentes!

Analóggal ne keverjük, nem ez volt a vitaindító.

"in medias res"

(#243) Hieronymus válasza Csabroncka (#242) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nahát, már példának sem hozhatom az analógot.

..ezért nem lehet azt mondani, hogy a tartalomtovábbítás veszteségmentes!

...és azt sem, hogy feltétlenül veszteséges!

Az adott kábelre vonatkozó szabvány betartásával készített kábel, veszteségmentesnek tekinthető. Idővel, a "túljáratás" következtében elveszti az eredeti tulajdonságait. Megemelkedik a hibás adatátvitelek száma. Ezt észleli a hifista, felderíti a hiba forrást és cseréli a kábelt.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#244) HalasKYO válasza #09634560 (#65) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Az erősítőnek van kimeneti impedencáija, ami többek közt befolyásolja a damping factort.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#245) Jeanne d'Arc

Nagyon jól osszefoglalt írás lett, látszik hogy eléggé benne vagy a témában. Grat!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#246) junkpod válasza #00137984 (#206) üzenetére


junkpod
nagyúr

Többször is írtad, hogy a freki átvitel hatarertekek alapján minositesz hangszórót. Szerintem ez hibás szemlélet, mert itt az átviteli görbét is fontos lenne megnezni, mert a szélső értékekkel bizony csökken a leadott teljesítmény. Tudom ezt azért mert az én hk hangszóró szettemben is vannak lyukak bőven amit nem tudok a melynyomoval pótolni. El tudom képzelni milyen lehet ez egy vegyes hangszóró válogatás esetén.

Box's don't touch!

(#247) toth_janika


toth_janika
őstag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az én hangfalaimhoz, még nem vettem másikat, de fogok:DDD, tyúkbél kábeleket kaptam... Egyik fekete másik fekete fehér csíkokkal... Honnan tudom meg, hogy melyik a + és melyik a -?
Akárhogy kötöm be őket nem hallok változást.... :F

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#249) Ragadozó válasza toth_janika (#247) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha membránra rálátsz, egy lemerült ceruza elemet köss rá egy pillanatra, amint kifelé mozdul a membrán, meg kell jegyezni miképpen tetted rá az elemet (az elem + pólusa lesz akkor a hangsugárzó pozitív kábele)

laleh:

köszönöm szépen :R

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#250) BBéci válasza Ragadozó (#249) üzenetére


BBéci
titán

Az elemes próba akkor jöhet szóba, amikor a hangdobozba bonthatatlanul szerelték a kábeleket, de a piros 99,99 %-ig a pozitív.
Egyéb esetben is a piros legyen a +.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.