Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) carr válasza Ragadozó (#399) üzenetére


carr
őstag

link alatt nincs semmi. help!

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#402) Ragadozó válasza carr (#401) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mobilról nem csinálta meg. Keress visszább linkeltem már a topikot itt párszor, plusz szerintem a cikk végén is ott van.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#403) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

első találkozásom egy komolyabb erősítővel a nemrég vásárolt pioneer HTP-076 házimozi szett része.
az lenne a kérdésem, hogy normális e az, hogy bizonyos filmek lejátszása közben random időközönként kattan egyet az erősítő?
olyan a hang, mint amikor hangkódolást (pl sztereóból - dd vagy dts) váltok csak éppen ilyenkor nem csinálok semmit. :)

(#404) carr válasza Ragadozó (#402) üzenetére


carr
őstag

megtaláltam közben. :) :R köszönöm

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#405) jeni


jeni
félisten

Hello!

Egy ilyen dugót ,hogy célszerű bekötni?

Középen a lyukon bevezetve és a kicsavartnál kivezetve a végén a nyíláson át? Esetleg kicsavarva és keresztbe tűzve?

(#406) jeni válasza jeni (#405) üzenetére


jeni
félisten

az első verzió lehetséges :)
ugyanis a végében hiába dugó középen a hangszorókábel át és kivezetve a végén a csavar elforgatás miatt nem lehetséges.

(#407) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Nagyon bugyuta a kérdésem, de örülnék, ha válaszolna vagy megerősítene valaki abban, hogy ha a Hifi toronnyal szembenállok, akkor a jobb oldali hangsugárzó a RIGHT és a bal oldali a LEFT és nem a HIFI "szemszögéből", ugye? :D

(#408) Ragadozó válasza djsunstealer (#407) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Szemből kell nézni.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#409) djsunstealer válasza Ragadozó (#408) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#410) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire normális jelenség az, ha egy aktív mélynyomó hangszórójából búgó hang jön ki.
Ráadásul úgy, hogy semmi sincs beledugva 220-on kívül.
Egy Polk Audio TL1600 sub-járól van szó.
A dolog pikantériája, hogy a "hiba" már pár nappal a vásárlás után előjött.
Elvittem szervizbe, ahol garanciába kicserélték benne a komplett panelt.
Én hülye próba nélkül hoztam el. Dugom be, ugyanúgy búg mint, mikor elvittem.

(#411) Ragadozó válasza a347 (#410) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Földhurok?
A jelkábel nélkül is búg?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#412) a347 válasza Ragadozó (#411) üzenetére


a347
aktív tag

Jelkábel nélkül is búg. Amint ON-ba kapcsolom már szépen kezdi is.
Bárhol volt konnektorba dugva - értsd: nálam, másnál, szervízben - búgott. Ráadásul nem is földelt a 220-as kábele, csak sima, két eres.
Visszavittem a szervízbe, a srác széttárta a karját. Mivel az egész elektronikai egységet újra cserélte, nem tud vele mit kezdeni. Ez ilyen.
Írtam egy emailt az ügyvezetőjüknek, hogy érdeklődje már meg a gyártótól, hogy ez normális-e.

[ Szerkesztve ]

(#413) a347


a347
aktív tag

No úgy tűnik csereutalvány lesz belőle. Sajnálom, mert kompakt kis cucc, csak az a fránya mélynyomó ne zúgna.
Már csak találnom kell valami vállalható konfigot. Erőteljesen hajlok az 5.0-a felé, amit majd később kiegészítenék egy sub-al.

[ Szerkesztve ]

(#414) granini


granini
őstag

Sziasztok két kérdésem lenne remélem itt választ kapok rá.. keresgéltem a fórumon de nem találtam egyértelmű topikot ezeknek.

1. HDR vs Dolby Vision
A TV-m HDR10+ kompatibilis de Dolby Vision-t nem tud. Ha olyan filmet töltök le ami DV képpel rendelkezik meg tudja jeleniteni..? Feltételezem sima HDR képet fogok kapni, tehát kép lesz, max nem haszánlom ki a Dolby Vision "tudását / minőséget" - ha egyáltalán azt látni szabad szemmel..

2. Dolby TrueHD és DTS Master Audio 7.1 formátumok egy 5.1-es rendszeren.
Ha nincs 7.1-es rendszerem csak 5.1-es, akkor mi történik a +2 csatornával lejátszáskor..? Az AV erősítő lekeveri valahogy vagy simán nem lesz hallható ez a két sáv..? Elvileg mindkét formátumot támogatja az erősítő a spec szerint - pedig csak 5.1-es.. :F

Köszönöm a választ előre is és bocs ha nagyon láma kérdés, dehát erre van ez a topik talán. :)

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#415) Ragadozó válasza granini (#414) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Itt tedd fel kérdésedet: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#416) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy Sony STR DE-475 erősítőt, hozzá tartozó 5 hangszóróval és mélynyomóval. PC-ről megy rajta a zene, viszont ha a center hangszóró is be van dugva, akkor az szól, a többi vagy nem, vagy nagyon halkan. Ha kihúzom, akkor a maradék 4 közül általában a bal hátsó, vagy a front hangszórók működnek.

Ez mitől van? Próbáltam már össze-vissza állítgatni, nem jutottam előrébb. Hogyan lehet azt megoldani, hogy minden hangszóróból egyforma hangerőn szóljon a zene?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#417) BytePC válasza Marchello19 (#416) üzenetére


BytePC
csendes tag

Sztereo jeleket kap a pc-ről gondolom jack-rca átalakítóval, nem fog 5.1-ben sugározni. Az erősítőn lehet még a módokkal állítgatni de ez típusfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#418) Dondom


Dondom
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy Onkyo TX-SR507-es erősítőm. 2.1-es rendszert szeretnék építeni és van 2 db Sony hangfalam. Viszont mélyládából passzívat szeretnék rákötni. Erre milyen opciók vannak? A válaszokat előre is köszönöm. Nagyon amatőr vagyok ebben a témában még. :R

(#419) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!
Anno vettem egy Onkyo TX-SR600E erősítőt hangfalakkal, szépen szól, igaz már alig használjuk. Van x-box, "lapos" tv, jó lenne netflix-et vagy más online tartalmat elérni az erősítővel, hogy legyen hangerő és dinamika. Létezik valamilyen okosító eszköz, bármi megoldás mint pl. android-os tv boxok, amivel ki lehetne rakni a hangot az erősítőre?

köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.