Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Ragadozó válasza Simivok (#350) üzenetére


Ragadozó
Ármester

a hallgatói pozíciótól, mennyire van messze a láda?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#352) Simivok válasza Ragadozó (#351) üzenetére


Simivok
senior tag

A center és jobb front között, kb 2 méterre a hallgatói pozíciótól.
Visszatérve a másik kérdésemre: ha 100on hagyom, akkor a 100 Hz alatti hangok mennek a LFE csatornára?

Galaxy S23 256GB Cream

(#353) Ragadozó válasza Simivok (#352) üzenetére


Ragadozó
Ármester

igen, ha jól értelmezzem az erősítőd beállításait..

Ha a láda közel (90 cm-en belül) van a centerhez képest, a fáziskapcsolóhoz ne nyúljunk. Ha 90 cm-nél távolabbra tettük, de 270 cm-én nincs messzebb, akkor fordítsuk el.
onban jó...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#354) Simivok válasza Ragadozó (#353) üzenetére


Simivok
senior tag

Köszönöm.

Galaxy S23 256GB Cream

(#355) Ragadozó válasza Simivok (#354) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nincs mit ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#356) #21869312


#21869312
törölt tag

Sziasztok! Most kaptam egy GENIUS DHT-510 5.1-es hangfalszettet. Egy nagyobb szobában használom, tökéletes hangzása van. Egy kérdés: 2 csatornás bekötésnél érdemes 4.1-ben hallgatni? (mivel a hangfal kikeveri 5.1-re)
A hangfalszett: [link]
:) :R :Y

(#357) tecsu válasza bzoley (#299) üzenetére


tecsu
addikt

LOL Az igazi sznob az, aki csóróként 5.1-et használ, ahelyett, hogy lenne egy normálisabb sztereója.
Másrészt sokszor el lett már mondva, hogy nem minden a pénz. Ész is kell, hogy jó hangrendszered legyen.
Sok esetben nem a legdrágább a legjobb.
Ezenfelül hadd kérdezzem meg, neked miért baj az, hogy valaki igényes? Esetleg igényesebb, mint te - bizonyos dologban? Más dologban talán te vagy igényesebb...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#358) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok!
Nagy bajba kerültem.
yamaha erősítőm megadta magát, 11 év után. Yamaha RX-V359, vagy valami ilyesmi. Nincs most nálam, elvittem egy szakihoz, de ugyanígy néz ki, mint ez a típus. Állítólag, maga az erősítő romlott el. Amire azt mondta 40 ezer a csere.
Szóval, van egy koda 706 os 5.0 hangfal szettem. [link]
Találtam egy ilyen hirdetést, szerintem egészen pontosan ilyenem van.
Ehhez szeretnék erősítőt venni. Gugliba rákerestem, de hát horror árakon vannak az új erősítők. 70-100 ezret nem tudok kiadni érte. Láttam valami AKai erősítőt is, 40 rongyért.
Esetleg ha valakinek van ötlete tanácsa, akkor kérem ne tartsa magába :)
Keresgéltem megfelelőbb topikot, de nem találtam egyelőre.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#359) Ragadozó válasza Sterilzona (#358) üzenetére


Ragadozó
Ármester

itt a topikod: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#360) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Sziasztok!
A héten megjött a hangrendszer:
Harman/Kardon HKTS 16
Harman/Kardon AVR 151S
Beüzemeltem, de szerintem rosszul állítottam be, mert nem olyan a hangképe szerintem, mint aminek lennie kell. MPCHC-t belőttem ezen cikk leírása alapján, zenelejátszásra viszont az AIMP3 v.3.6 progit használom, mert a szívemhez nőtt. A VGA kimenetet így lőttem be: VGA Az első HDMI1 bemenetre kötöttem rá (Cable/Sat). Kimenet egy van, az egyértelmű, megy ki a TV-re a kép. Az erősítőm beállításában nincs ilyen hogy Small/Large, ugye nekem a small kellene az összes szatellitre. A Crossover beállításban beállítottam minden csatornát 120Hz-re. A gyári leírás 100Hz-et ír, de nem hiszem, hogy a szatellitek le tudnának menni ilyen alacsonyra. Mit állítsak be szerintetek a szubládának és a szatelliteknek, hogy megfelelően szóljon és ne keletkezzen "rés", ahogy a cikkben is emlíve van. Basszus rengeteg van, a közép és magas frekvenciákkal viszont nem vagyok elégedett teljesen. A tone-t belőttem, a magasat maxra. Az EQ menüt sem találom, ha van ilyen egyáltalán. A két Surround csatornára még adtam +5dB kiemelést, mert halknak tűnnek a többihez képest. Itt a kézikönyve az erősítőmnek: manual Előre is köszönöm a segítséget!

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#361) Ragadozó válasza tranceplanet (#360) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Nem ismerem ezeket a H/K-ákat...
Kérdezz itt, szerintem itt nagyobb eséllyel kapsz választ: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#362) adamhun94


adamhun94
tag

Sziasztok, lenne egy kezdő kérdésem: Yamaha rx-v630-at használok, és ha két csatorna jelét az rca outputokon keresztül továbbadom egy sztereó erősítőnek, akkor az utóbbi az erősítetlen jelet kap ugye? Csak biztosra szeretnék menni, hogy nem teszek így kárt benne.

(#363) Ragadozó válasza adamhun94 (#362) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Nem erősített jel, csak változó...
Ezt olvasd el.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#364) adamhun94 válasza Ragadozó (#363) üzenetére


adamhun94
tag

Köszi szépen a választ, végigolvastam. :)
A leírásban is benne lévő: Forrás - HM erősítő - Sztereó erősítő - Front hangsugárzók
módszert alkalmaznám. Akkor ez így mehet is élesben, ugye?

(#365) Ragadozó válasza adamhun94 (#364) üzenetére


Ragadozó
Ármester

igen :K

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#366) morello78


morello78
újonc

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Van egy LG 32LN570R Smart tv-m és ezt kapcsolnám össze egy AKAI AS110 RA-320 erősítővel. Engem a mikéntje érdekel. Mit hová kell csatlakoztatni? Esetleg kellenek különleges kábelek, egyebek?

(#367) #09634560 válasza morello78 (#366) üzenetére


#09634560
törölt tag

nem lehet... az az Akai nem alkalmas rá. Optikai bemenetes erősítőt vegyél.

(#368) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Lenne egy kis problémám. :)

Adott egy Sony TV és egy Yamaha erősítő. A TV hangja (tv adás, tv-be dugott eszköz hangja) szeretném ha az erősítőn szólna de valahogy nem sikerül ez az opció. TV: [link] Erősítő: [link] Próbáltam már HDMi-vel, Optikai vezetékkel, de semmi.

Mit csinálok rosszul?

Lehet nem is tudom kicsalogatni a hangot a tv-ből? Egyedül a fülhallgató csatin tudtam hangot kicsalogatni de hát az nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#369) -conrad- válasza wolf033 (#368) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,

az optikaival mennie kellene pedig, azt nézd meg, hogy az erősitőn jó helyen áll-e mikor próbálod. (nekem is sony-yamaha van így összekötve csak régebbi típusok, nekem a DTV/CBL álláson jön a hang)

(#370) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Arra vagyok kiváncsi, hogy az erősítőmnek kettő subwoofer (sw1 sw2) van. Ez a kettő ugyan olyan kimenet lenne. Vagy különböző, muszáj kettőt rádugni?

(#371) Ragadozó válasza robi12ster (#370) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Az két mélyládához van. nem muszáj az egyest használd.

További kérdésed lenne, ide tedd fel.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#372) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy
1/van különbség a Scart - RCA (3 szinü csati) vagy a Scart -Scart kábel és az általa átvitt jel közöt?

2/ 10m-es HDMI 1.4 vagy 2.0 (7m kellene igazából) kábellel akarnám összekötni a sz.gépem a TV-vel.
Az érdekelne hogy romlik -e a kép / hang minősége?

Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#373) #09634560 válasza Bali27 (#372) üzenetére


#09634560
törölt tag

1: igen, van mert a scart-scartnál ki lehet választani az RGB jelátvitelt ami sokkal jobb.
2: nem romlik. Mindegy melyik csak high speed kábel legyen és ne nonami, kácsa is megfelel, vagy inakustik

(#374) Bali27 válasza #09634560 (#373) üzenetére


Bali27
addikt

Kácsa, inatustik ? Nem ismerem a HDMI fajtákat. Ezeket hol lehet kapni, mert obiban néztem de talán 5m-es volt a legnagyobb ha jol emlékszem. Vagy a netről rendeljem?

(#375) #09634560 válasza Bali27 (#374) üzenetére


#09634560
törölt tag

kácsa-audio.hu

(#376) Bali27 válasza #09634560 (#375) üzenetére


Bali27
addikt

Ok.. köszi szépen a segítséget! :R

(#377) Kovaratis


Kovaratis
őstag

Sziasztok! Remélem megtaláltam a legjobb topicot a problémámnak. Vettem egy Intel NUC-ot itt a hardveren (D54250WYKH) amin szeretnék filmet lejátszani. Van egy Yamaha RX-V450-es házimozi erősítőm. Van valami gurunak ötlete hogy hogyan tudok minimum 5.1-es hangot varázsolni közöttük?
Köszönöm a segítséget előre is! :)

(#378) theballa32


theballa32
tag

Sziasztok!Most vettem a Sony DH-550 típusú erősítőt,amibe becsatlakoztattam HDMI-vel a számitógépet,de kikapcsolt állapotában nem megy át a jel rajta a tv-be,pedig a pass trought be van kapcsolva.Amennyiben bekapcsolom az erősítőt,és utána ki,akkor már átmegy.Esetleg tudna segíteni valaki,a számítógépen kellene állítani vmit?Köszönöm a válaszokat

(#379) Formaster


Formaster
addikt

Üdv mindenkinek!

Most szereztem be egy új Jamo S 626 HCS 5.0 szettet egy Denon 520-as receiverrel. Az elhelyezésben kérném profik segítségét.

A TV fel lesz fúrva holnap a falra így felszabadul a TV polc a centernek. A userman azt írja a frontok közt legyen min 2 méter, ettől többet sajna nem tudok. A nappali hossza kb 6 méter. Lejjebb lesz egy kép a szobáról...

A sorroundokat a falra fúrnám a sofa mögé kb 150 centi magasan, ha ez nem ront a hangzáson. Ez jó így? Gondolom a most falra tolt sofákat jó lenne egy 30-40 centivel előrébb tolni, h a hang kissé hátulról érkezzen. Tudom nem a legjobb felállás, várok esetleg ötleteket.

Valamint a receiver beállítás hogy legyen? A center és sorroundok small-ra, a frontok large-ra?

(#380) #30814464


#30814464
törölt tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Dolby Atmos ready szettet, Yamaha V683 erősítőt, Klipsch R28 hangfalak, stb.
Samsung UE 48H8000 Tv, Synology Nas.

A tv játssza a filmeket, a NAS a forrás, optikai kábellel van csatlakoztatva az erősítő a tv-hez, amivel az a baj hogy nem viszi át a HD hangot, mindenre azt írja hogy dolby digital de leginkább azt hogy PCM.

Gondolom HDMI-vel kéne összekötni de a Tv-n ugye csak HDMI bemenet van (4db), mi a megoldás erre?

(#381) Ragadozó válasza #30814464 (#380) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Fáradj át ide: [link]
A megoldás egy média lejátszó...ne a tv-t használd...
Optikán nincs HD hang...

NAS - médialejátszó- (hdmi kábel) - erősítő - (hdmi kábel) - tv

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#382) r0hamkuka


r0hamkuka
tag

Sziasztok! Egy Klipsch R12SW aktív sub-t szeretnék összekötni egy Denon x3300W AVR-el. asszony miatt távoli sarokba megy a láda (falban megy a vezetek a jobb hátsó kábel mellett és egy 220as ajzat oldalán tudom kihozni a sub-hoz) így kb 10m kábel kell. Ráadásul egyik végén ugye le kell vágnom az RCA csatit hogy be tudjam húzni a falba és magamnak kell visszaforrasztani egy szerelhető RCA csatit. Tudtok esetleg egy jó minőségű 100% réz kábelt (nem CCA) ajánlani ahol az árnyékolás sűrű és az is 100% réz (Alut nem tudnék forrás utáni) max 6mm külső atmérővel ami nem a lehúzós audiophil kategória ? Az is jó ha nem szerelt a kábel hanem én rakok mind2 végére RCA csatit. Segítséget előre is hálásan köszönöm !

(`·.¸¸.·´r0hamkuka`·.¸¸.·´)

(#383) #09634560 válasza r0hamkuka (#382) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez, vagy ez. van a polknak külön saját mélynyomó átvivőjee 40 ezerért..

(#384) Bird8


Bird8
újonc

Sziasztok.
Most vettem egy Denon AVR-1804 -es erősítőt.
Nem boldogulok az optikai kanóccal (nem tudom összekötni a tv-vel).
A tévén (LG 43 u.... 4k smart) nincs más audió kimenet csak az optikai és hdmi, de azt az erősítő nem tudja. A kábelt bedugtam a tv-be, a menübe bekapcsoltam az optikai kimenetet és világított is a kanóc másik vége.
Azt ősszedugtam az erősítővel. Próbáltam hátul mind a hárommal és elöl is. Az erősítő menűjében is hozzárendeltem az optikát, de semmi... A tuner és az analóg bemenetek működnek. Mit csináltam rosszul?

(#385) Ragadozó válasza Bird8 (#384) üzenetére


Ragadozó
Ármester

itt tedd fel kérdésed: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#386) vieri2000


vieri2000
tag

Üdv! Szerintetek a Technics sa-ax530 ProLogigoc házimozit érdemes lecserélni a Denon AVR-X250BT 5.2 HD vagy a Denon AVR-X1400BT 5.2 HD házimozi erősitőkere? Van már akkora előrelépés az erősítők között hogy most már ilyen kategóriába is megléphető? Zenét is szivesen hallgattam a Technics erősítön a Denonok mennyire jók erre? Nekem szépen szóljon nem vgyok vájt fülű, szeretek komolyzenét is hallgatni. Köszönöm előre is a válaszokat.

(#387) #09634560 válasza vieri2000 (#386) üzenetére


#09634560
törölt tag

még az 1400 elmegy..
Irány jó, denon vagy marantz:
Külföldi beszerzés ha játszik akkor olcsóbban kijössz, 0z 1400 áráért nem ritkán 3300-3400 is belefér, azzal már érdemesebb
másik: sztereót teszel végfokkként az erősitő pre out kimenetre és ugrásszerűen javul a hagminőség.

(#388) vieri2000 válasza #09634560 (#387) üzenetére


vieri2000
tag

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#389) vieri2000


vieri2000
tag

Egy 16 nm-es szobába érdemes házimozit tenni (5.1) vagy oda szerintetek elég egy jobb fajta soundbar? Kérdem azért mert a leírások inkább 60 m3 feletti szobákban elhelyezett rendszerekről írnak. A kis alapterületi szobákról nem nagyon esik szó, pedig hát nagyon sokan laknak panel ill társasházakban ahol a nappaliba ill talán még a hálóba is elhelyeznek házimozi rendszereket(oda én mondjuk nem tennék). Tehát a helyiség mérete szerint házimozi vagy soundbar?

a másik kérdésem elég a dts vagy most már a dolby atmos, dts:x a mérvadó? Itt elsősorban a készülékek közötti árak ill. tudás ami miatt kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#390) #09634560 válasza vieri2000 (#389) üzenetére


#09634560
törölt tag

érdemes, de állók helyettt elég kisebb méretű frontok és egy sub.
Ha szinkronos filmeket szereted, tökéletesen elég a dd és dts, ha eredetileg /vagy koncertekhez akkor érdemes a jobbb tudású. Atmos Auro és dts-x akkora szobában esélytelen.

(#391) vieri2000 válasza #09634560 (#390) üzenetére


vieri2000
tag

Köszönöm, el is gondolkodtam rendesen hogy mi lenne a legjobb ebben az esetben. eddig egy denon avr 1400h vagy most már 1500h tipust nézegettem de akkor a dts x ill. atmos lehet hogy felesleges mozizáshoz. viszont a soundbar pl yamaha 207 vagy jbl bar 5.1 meg a zenéhez lenne kevés? szívesen hallgatok a klasszkust, jazzt ill a rock zenét.

[ Szerkesztve ]

(#392) #09634560 válasza vieri2000 (#391) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én viszont azon gondolkodom miért nem régebbi magasabb kategóriást nézel ki? árában ezt kapnád, még csak nem is korszerütlen
van olcsóbban is remek készülék: valamint mindegyik simán elmegy 5.1-ben de akár sztereóban is..

[ Szerkesztve ]

(#393) vieri2000 válasza #09634560 (#392) üzenetére


vieri2000
tag

a helyzet az hogy 160000 ft többet nem nagyon tudok rá szánni

(#394) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni... de lehet csak a driver para.
A setup adott: win7x64, MSI 970.
HDMI->Yamaha HDMI->hangfalak
->Shap LCD tv
Ha kikapcsolom a "tv"-t akkor nem szólnak a hangfalak.
Korábban szóltak (akkor a vga GTX 660 volt).
Driver nvidia legfrissebb.
Beállítás winózban 5.1. Semmit nem változtattam mégis elmegy a hang.
Ha nem szeretnék változtatni semmin, szoftveresen orvosolható? köszi.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#395) Ragadozó válasza carr (#394) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Itt tedd fel kérdésed: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#396) carr válasza Ragadozó (#395) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm.
:-))

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#397) vieri2000


vieri2000
tag

Használ valaki Marantz nr 1509 vagy 1510 erösitöt? Milyen Hangképe zenére és mozira?

(#398) carr


carr
őstag

pörgős topik. :D
Sziasztok megint.
Annyiban változott a márciusi történet, hogy a sharp lcd-t egy philips ambilight váltotta fel, ami 4k. Az erősítő FHD. Ha össze vannak kötve, akkor a hdmi-n keresztül megy hang és kép az erősítőre, a megfelelő helyekre. Nade:
Ha szeretném hogy kép és hang külön menjenek, azt hol tudom beállítani?
Elképzelés:
Kép megy 4K DVI-D hdmi átalakítón keresztül egyenesen a tv-be, hang hdmi-hdmi keresztül az erősítőbe. hangkártyát kihagynám, évek óta nincs.
Ez így kivitelezhető, vagy ez csak az én külön bejáratú perverzióm? :D
:R köszi

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#399) Ragadozó válasza carr (#398) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia! Kérdésedet itt tedd fel: [link]
Ez csak egy cikkhez tartozó topik, nem a rendes házimozis.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#400) carr válasza Ragadozó (#399) üzenetére


carr
őstag

Köszi. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#401) carr válasza Ragadozó (#399) üzenetére


carr
őstag

link alatt nincs semmi. help!

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#402) Ragadozó válasza carr (#401) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Mobilról nem csinálta meg. Keress visszább linkeltem már a topikot itt párszor, plusz szerintem a cikk végén is ott van.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#403) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

első találkozásom egy komolyabb erősítővel a nemrég vásárolt pioneer HTP-076 házimozi szett része.
az lenne a kérdésem, hogy normális e az, hogy bizonyos filmek lejátszása közben random időközönként kattan egyet az erősítő?
olyan a hang, mint amikor hangkódolást (pl sztereóból - dd vagy dts) váltok csak éppen ilyenkor nem csinálok semmit. :)

(#404) carr válasza Ragadozó (#402) üzenetére


carr
őstag

megtaláltam közben. :) :R köszönöm

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#405) jeni


jeni
félisten

Hello!

Egy ilyen dugót ,hogy célszerű bekötni?

Középen a lyukon bevezetve és a kicsavartnál kivezetve a végén a nyíláson át? Esetleg kicsavarva és keresztbe tűzve?

(#406) jeni válasza jeni (#405) üzenetére


jeni
félisten

az első verzió lehetséges :)
ugyanis a végében hiába dugó középen a hangszorókábel át és kivezetve a végén a csavar elforgatás miatt nem lehetséges.

(#407) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Nagyon bugyuta a kérdésem, de örülnék, ha válaszolna vagy megerősítene valaki abban, hogy ha a Hifi toronnyal szembenállok, akkor a jobb oldali hangsugárzó a RIGHT és a bal oldali a LEFT és nem a HIFI "szemszögéből", ugye? :D

(#408) Ragadozó válasza djsunstealer (#407) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Szemből kell nézni.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#409) djsunstealer válasza Ragadozó (#408) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

(#410) a347


a347
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire normális jelenség az, ha egy aktív mélynyomó hangszórójából búgó hang jön ki.
Ráadásul úgy, hogy semmi sincs beledugva 220-on kívül.
Egy Polk Audio TL1600 sub-járól van szó.
A dolog pikantériája, hogy a "hiba" már pár nappal a vásárlás után előjött.
Elvittem szervizbe, ahol garanciába kicserélték benne a komplett panelt.
Én hülye próba nélkül hoztam el. Dugom be, ugyanúgy búg mint, mikor elvittem.

(#411) Ragadozó válasza a347 (#410) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Földhurok?
A jelkábel nélkül is búg?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#412) a347 válasza Ragadozó (#411) üzenetére


a347
aktív tag

Jelkábel nélkül is búg. Amint ON-ba kapcsolom már szépen kezdi is.
Bárhol volt konnektorba dugva - értsd: nálam, másnál, szervízben - búgott. Ráadásul nem is földelt a 220-as kábele, csak sima, két eres.
Visszavittem a szervízbe, a srác széttárta a karját. Mivel az egész elektronikai egységet újra cserélte, nem tud vele mit kezdeni. Ez ilyen.
Írtam egy emailt az ügyvezetőjüknek, hogy érdeklődje már meg a gyártótól, hogy ez normális-e.

[ Szerkesztve ]

(#413) a347


a347
aktív tag

No úgy tűnik csereutalvány lesz belőle. Sajnálom, mert kompakt kis cucc, csak az a fránya mélynyomó ne zúgna.
Már csak találnom kell valami vállalható konfigot. Erőteljesen hajlok az 5.0-a felé, amit majd később kiegészítenék egy sub-al.

[ Szerkesztve ]

(#414) granini


granini
őstag

Sziasztok két kérdésem lenne remélem itt választ kapok rá.. keresgéltem a fórumon de nem találtam egyértelmű topikot ezeknek.

1. HDR vs Dolby Vision
A TV-m HDR10+ kompatibilis de Dolby Vision-t nem tud. Ha olyan filmet töltök le ami DV képpel rendelkezik meg tudja jeleniteni..? Feltételezem sima HDR képet fogok kapni, tehát kép lesz, max nem haszánlom ki a Dolby Vision "tudását / minőséget" - ha egyáltalán azt látni szabad szemmel..

2. Dolby TrueHD és DTS Master Audio 7.1 formátumok egy 5.1-es rendszeren.
Ha nincs 7.1-es rendszerem csak 5.1-es, akkor mi történik a +2 csatornával lejátszáskor..? Az AV erősítő lekeveri valahogy vagy simán nem lesz hallható ez a két sáv..? Elvileg mindkét formátumot támogatja az erősítő a spec szerint - pedig csak 5.1-es.. :F

Köszönöm a választ előre is és bocs ha nagyon láma kérdés, dehát erre van ez a topik talán. :)

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#415) Ragadozó válasza granini (#414) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Itt tedd fel kérdésedet: [link]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#416) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy Sony STR DE-475 erősítőt, hozzá tartozó 5 hangszóróval és mélynyomóval. PC-ről megy rajta a zene, viszont ha a center hangszóró is be van dugva, akkor az szól, a többi vagy nem, vagy nagyon halkan. Ha kihúzom, akkor a maradék 4 közül általában a bal hátsó, vagy a front hangszórók működnek.

Ez mitől van? Próbáltam már össze-vissza állítgatni, nem jutottam előrébb. Hogyan lehet azt megoldani, hogy minden hangszóróból egyforma hangerőn szóljon a zene?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#417) BytePC válasza Marchello19 (#416) üzenetére


BytePC
csendes tag

Sztereo jeleket kap a pc-ről gondolom jack-rca átalakítóval, nem fog 5.1-ben sugározni. Az erősítőn lehet még a módokkal állítgatni de ez típusfüggő.

[ Szerkesztve ]

(#418) Dondom


Dondom
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy Onkyo TX-SR507-es erősítőm. 2.1-es rendszert szeretnék építeni és van 2 db Sony hangfalam. Viszont mélyládából passzívat szeretnék rákötni. Erre milyen opciók vannak? A válaszokat előre is köszönöm. Nagyon amatőr vagyok ebben a témában még. :R

(#419) Balázzs


Balázzs
senior tag

Sziasztok!
Anno vettem egy Onkyo TX-SR600E erősítőt hangfalakkal, szépen szól, igaz már alig használjuk. Van x-box, "lapos" tv, jó lenne netflix-et vagy más online tartalmat elérni az erősítővel, hogy legyen hangerő és dinamika. Létezik valamilyen okosító eszköz, bármi megoldás mint pl. android-os tv boxok, amivel ki lehetne rakni a hangot az erősítőre?

köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.