Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Ragadozó válasza BBéci (#250) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Sejtésem szerint ez áll fent, fekete és feketecsíkos kábelt írt a kolléga, csíkos valószínűleg a pozitív, de láttam már csodát :) Egy csatlakozós hangsugárzónál ezt természetesen felesleges és káros is...

Autóban viszont gyakran használatos, gyári hangszórók sokszor igen elcseszett színnel vannak behúzva és sokszor a csati is levágva...azért nem szívesen szedném le az ajtó kárpitot, ha nem kell :D

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#252) BBéci válasza Ragadozó (#251) üzenetére


BBéci
titán

A kárpit levétele nélkül elég nehéz kicserélni a gyári, semmire sem jó hangszórókat. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#253) Ragadozó válasza BBéci (#252) üzenetére


Ragadozó
Ármester

nem mindig kérik, csak fejegység cserét ;]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#254) #00137984 válasza junkpod (#246) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem teljesen igy írtam, de ez is egy információ az egész termék leírásában amit általában átnézek. Az átviteli görbét ritkábban közlik vagy mérik meg nagy Hi-Fi tesztoldalak, hogy ezt figyelembe lehessen venni. Az információértékéről meg vitázni lehetne, ezért ezt én most nem minősitem inkább. A "hk" hangszórószett alatt ilyen [link] Harman Kardon HKTS 5.1 kompakt szetett értelmezhetek, akkor azért az nem emlithető egy lapon a Tannoy és System Fidelity hangrendszeremmel. Lehet meglévő front hangfalaid mellé hasonló hangzásvilágú hangsugárzókat venned és nem kell megválnod tőle, hogy utána 5.0 hangfalszettet vegyél drágábban. Ha valamelyik összetevő mégsem illeszkedik a hangrendszeredbe, mert időközben teszem fel erősitőt cseréltél, akkor cserélhetsz hangsugárzót vagy mint esetemben a mélynyomót. :)

(#255) #09634560 válasza toth_janika (#247) üzenetére


#09634560
törölt tag

A csikkal jelölt a piros..de ha forditva kötöd akkor sincs semmi gond, lényeg: mindegyik ugyanúgy legyen!! Ez ökölszabály különben nem jön létre a tér és hoszab távon szédülés, fejfájás, hányinger és néha rossz, rthetetlen lesz. Az ok: amikor a pirosat kötöd azzal az irányá tjelölöd meg tehát minden hang inditáskor kifelé mozduló hullámmal kezd a membrán, ha forditva kötöd mindössze annyi hogy befelé mozdul el. Odáig semmi hiba mig egyfelé zteszik ezt de ha valamelyik forditva van bekötve ott kioltások, állóhullámok sokasága jelenik meg és olyan érzés hogy "elcsavarja a fejed" a hang a jó irányba legtöbbszörr... tehát mindegy de anit ekezdtél azst ugyanúgy csináld végig. Hátimozinál ugye elemi a piros-pirosbe fekete-feketébeés az azonos vezetékszin..

(#256) #09634560 válasza #00137984 (#254) üzenetére


#09634560
törölt tag

rendben van hogy táblázatok, meg hogy megadják az értéket eniy meg enyi frekvenciaátvitel, impedancia.... de: ha 0 dB-re adnák meg semmi probléma nem lenne de amikor -3, -6 (itt már nem hallod!) magnat meg -9-re mérve adja meg és eszerint az érzékenységet is.. na itt van gubanc, másik ott hogy egyikek szerint 2 Voltra másikak szerint (helyesen!) 2.83 Voltra adják meg az értékeket... ezeket senki se veszi figyelembe pedig itt van a blöki elásva...

(#257) toth_janika válasza #09634560 (#255) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Nagyon jó volt a cikk, így elolvasni, és elsőre is megértettem. :C :R
Úgy csináltam, hogy a fehér csíkosat dugtam a pirosba, és a feketét a feketébe, minden hangszórónál. Úgy tűnik, akkor nem csináltam f@szságot, viszont jó lenne benne egy kicsit jobban elmélyedni :)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#258) HalasKYO válasza #09634560 (#256) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

A 2v kontra 2,83 nem hibás csak 4 illetve 8ohmra van megadva úgy hogy 1w legyen a hangszórón ne keverd! Fizika tessék utánaszamolni
8ohn esetén 2,83V mivel magasabb az impedancia, nehezebb meghajtású. 4Ohm esetén szigorúan 2V ha valaki 2,83V az méri máris duplázott a teljesítményt ami 3dB+ t jelent.
Egyébként aki mérésbél csalni akár az a térnegyedek felezésével teszi. HIFI nél szinte soha nem látod de pl B&C termékeknél igen.
Jöhet a megkövezés és a fujj mocskos PA...

Ezt a 0 decibels dolgot igazán kifejthetnéd.
A-3 db es pont az ahol az érzékenység a nomináltól (azon a szakaszon ahol nagyjából egyenes) 3dB t esik
Néha ezt simítják az egyszerűbb méréshez illetve kapuzzák zárt térben.
0dB és mérés Nincs elvi hülyeség még a megfogalmazás is.
Vagy úgy érted hogy létezik olyan hangszóró ami tud 0dB és ingadozás azaz tökéletesen lineáris átviteli görbét produkálni?
2-t kérek de most azonnal.
Az írásokban néha keversz szezont a fazonnal, nagyon alap akusztikai megfogalmazásokat.

Rohadjon meg Swift keyboard on ezt legépelni...

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#259) #00137984 válasza #09634560 (#256) üzenetére


#00137984
törölt tag

Ez igy is van, de én ezt jelleztem is már valamelyik fórumon... de egyre több áthallás van egészen más cikkhez tartozó fórumokról, és már ne várja el tölem senki, hogy hónapokkal ezelőtti HSZ-eket nézegessek át, hogy ott kinek milyen témára miként válaszoltam. Én a frekvenciaátvitelnél például jelleztem a sajátosságokat elég nagy rendszerességgel, de ezt úgy vettem észre egyeseknek meghalladta a képességeit, hogy azt a HSZ-t egész egységnek értelmezze és ne szimplán mondatrészeket ragadjanak ki. Ez utobbi kijelentés nem ide vonatkozott, mert teljesen egyetértek ezzel, hogy nem egységes szabványok alapján minősitenek bizonyos termékeket, ami félrevezető lehet vásárlás szempontjából. Viszont a termék leírásában vagy honlapján a magára valamit adó gyártó ezeket megadja, ezt bárki megnézheti vásárlás előtt. Ezeket a jellemzőket mindenki egyénenként eldöntheti mennyire tartja számszerűen korrektnek vagy megkérdőjelezheti valódiságát. Ha nem fogadod el ezeket az számértékeket, magával a termékkel szemben vagy teljesen bizalmatlan. A márkás termékek is valamikor csábitanak mindenféle hangzatos nevekkel felvértezett magas minőséget jellemző tulajdonsággal. Némelyiket igényled, mert jó ha meg van a készülékedben, de lehet mégsem használod, pedig fizettél érte (4K és egyebek). Valamelyiket viszont csak egy adott kategóriához kapod meg (bemérőmikrofon és minőségibb műszaki tartalom), de ha mégsincs rá szükséged megveheted jóval olcsóbban, de egy alacsonyabb kategóriában. Mindegyik fontos szempont alapján TE hozod meg a döntést. :)

[ Szerkesztve ]

(#260) BBéci válasza Ragadozó (#253) üzenetére


BBéci
titán

Az csak a kaki pofozgatása. Rettenetesen silány hangkeltőkkel szerelik szériában az összes autót, ezt Te is pontosan tudod. Na jó, a Bentley Naim a Lexus Mark Levinson már rendben vannak, na de mennybe kerülnek?
Ráadásul manapság a fejegységet sokkal nehezebb cserélni, sőt, gyakran lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#261) Ragadozó válasza BBéci (#260) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ebben igazad van, 2005-ös mazda 6-hoz, ha jól emlékszem 70k az átalakító keret...én 2005-ös corollámba, egy kis kedvezménnyel, valami 2500 ft volt...

Legtöbb embernek nincs igénye jó zenére a kocsiban, sokszor a kocsijára se...mikor még olajat se cserél...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#262) macskea válasza Zirowe (#228) üzenetére


macskea
őstag

És íme! :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#263) -=RelakS=- válasza macskea (#262) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem Edenyke nem véletlenül mondta :D

Mondjuk én megnézném azt a 17mm-es hajlás sugarat egy ilyen vastag kábelnél :Y

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#264) junkpod válasza #00137984 (#254) üzenetére


junkpod
nagyúr

igen ilyenről van szó, de nem hasonlítottam. Mindössze annyit mondtam, hogy saját tapasztalatom, hogy a freki intervallum az nem árul el mindent ami szükséges a pontos beállításhoz. Igen, nehéz hozzájutni ilyen mérési görbékhez, nekem is sok időbe tellett mire találtam egyet.
Azért hívtam fel erre a figyelmedet, mert feltételezem, hogy ha nálam az "egymáshoz gyártott" hangszórók esetében is komoly lyukak vannak a freki átvitelben, akkor (legyen az bárhány forintos hifi szintű hangszóró) különböző gyártók különbözű típusú eleminek egymáshoz illesztésénél ezek szerintem hatványozottan fenn állnak.
És persze én most elégedett vagyok ezzel (Pioneer erősítővel) és nem szándékozom cserélni. (egyébként szerintem lakásnak és nem mozinak használt helyiségbe ez elegendő bárki kezdő házimozisnak, főleg az "amerikai-konyhának" nevezett elrendezéssel sújtva az akusztikát:) )

Box's don't touch!

(#265) lezso6 válasza macskea (#262) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem tartom magamat hatalmas agynak ezen téren, de még annyit hozzátennék, hogy józan paraszti ésszel vizsgálva a "digitális kábel" abban különbözik az "analóg kábeltől", hogy kifejezetten alacsony a benne lévő vezetők (illetve a csatlakozók) közötti kapacitás és a vezetők ellenállása is. Ez utóbbi kettő még ha baromi alacsonyak is, nagyban számítanak, mert egy kábel minden esetben alul áteresztő szűrőként viselkedik a ezektől, ebből következően egy kábel hosszúsággal arányosan egyre alacsonyabb frekvenciánál vág. Digitális jelnél pedig ez nagyon számít, mivel ott akár több száz MHz is ketyeghet a vezetőben, míg analógnál pár tíz kHz a plafon. Azaz muszáj megkülönböztetni a kettőt, mert egy digitális jelnek jóval magasabb minőségi követelményei vannak kábel terén.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#266) #00137984 válasza junkpod (#264) üzenetére


#00137984
törölt tag

Eltérő gyártóktól származó hangsugárzók is képesek egységes audió rendszerként megszólalni. A hangzásvilág jellemzőik alapján képesek a forgalmazók párosítani erősitőkhőz hangfalakat és hangsugárzókat 5.0 rendszernek felfejleszteni. Ehez nagyfokú tapasztalat és tesztelésre ráforditott idő kell. Sztereó zenehallgatáshoz készült Hi-Fi hangfalakhoz is kaphatsz ajánlásokat fórumokon és megbizható kereskedőknél (igen ilyen is van :D ), hogyan fejlesztheted tovább házimozinak a meglévő frontnak alkalmas hangfalakat. Nagynevű gyártók (pl. B&W és köztük a Tannoy is) készitenek házimozi kiegészitőket is, ezeket külön megvásárolhatod. Ha nincs erre pénzügyi lehetőséged, arra alkalmas fórumokon ajánlhatnak hozzá illeszthető tipusokat egyéb gyártóktól. Tannoy is angol hangfalgyárók terméke és ehez illeszthető Wharfedale vagy Castle, talán kicsit magasabb kategóriából a B&W. Ez már kicsit erősnek tünhet, de surround hangsugárzónak egy kisebb modelt azért elfogadnák. :)

[ Szerkesztve ]

(#267) BBéci válasza #00137984 (#266) üzenetére


BBéci
titán

Maradjunk az alaptételnél: a házimozi rendszer hangsugárzóinak egyazon gyártó, azonos családjából KELL állnia!
Felesleges bármit belemagyarázni, ez ökölszabály.

Tannoyhoz semmivel nem jobb egy Wharfedale, mint bármi más. Utóbbi mellesleg már egy ideje kínai.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#270) BBéci válasza #32839680 (#269) üzenetére


BBéci
titán

Az "elég jó" édeskevés, pláne az árát tekintve. Feléből jobb hangot lehet kihozni. Mellesleg már eleve bukik, mert túl sok hangszórót pakolnak bele. 5 db bőven elegendő: 1 szub, 2-2 mélyközép és magassugárzó, oszt jónapot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#272) lezso6 válasza #32839680 (#269) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mondjuk én az autót meg a hifit már eleve egy mondatban nem használnám, nemhogy egy szóként. Tudom, nem írtál semmi ilyet, csak most eszembe jutott. A Bose meg inkább név mint minőség, a több gyártóhoz képest.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#273) BBéci válasza lezso6 (#272) üzenetére


BBéci
titán

Pedig létezik rendkívül magas színvonalú autóhifi. Létre lehet hozni autóban is olyan hangzást, hogy megdöbbennél, ha hallanád. '99-ben az Autóhifi magazinnál kezdtem az újságírást, szereztem némi tapasztalatot itthon és külföldön is.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#274) lezso6 válasza BBéci (#273) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Minden bizonnyal, csak hát az autóhifi az esetek 95%-ban arról szól hogy Aggya a méjjet, a többi nem lényeg! Nekem sajnos ez jut eszembe róla, pont ugyanaz mint a 2.1-ről, pedig nekem is utóbbim van, csak tudom, hogy a bögrén túl is van élet.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#275) BBéci válasza lezso6 (#274) üzenetére


BBéci
titán

Nekem a 2.1-ről ez jut eszembe. Feleségem is beleszeretett, gyakran emlegeti. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#276) #00137984 válasza BBéci (#267) üzenetére


#00137984
törölt tag

Sztereó rendszerből sokan bővítenek házimozira. Ez új házimozis 5.0 hangfalszettek esetén már adott, de meglévő hangfalakat is érdemes lehet bővitgetni. Alapesetben egy HKTS 5.0 hangfalszettet és a Pioneer házimozierősitőt mértünk hozzá az én rendszeremhez. Én inkább részegységenként vettem hozzá normál házimozis hangsugárzókat, minthogy kompakt hangdobozok csörömpöljenek filmek nézése közben és hát a zenehallgatás... A Wharfedale csak meg lett emlitve a Castle és a B&W hangfalai mellett, mint olcsóbb alternativa. Nagyon sok műszaki, ruházati és egyéb termék kinai gyártósorokon készült, akkor ne is vegyünk semmit. Most már állandó jelleggel csak ellenkezel és félremagyarázod a hozzászólásaimat.

(#277) rgqjx válasza lezso6 (#265) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Arra azért kíváncsi vagyok, hogy az általad megválaszolt hozzászólásban az aranyozásnak milyen szerepe van? (vagy nem válasz akart lenni?)

(#278) #00137984 válasza BBéci (#267) üzenetére


#00137984
törölt tag

Akinek alapoktól kell teljesen komplett házimozit vásárolnia annak természetes egy 5.0 hangfalszett vásárlása, nekik szerencsésen egyszerübb a választási lehetőségük. Mások szeretnék a meglévő sztereó rendszerüket költséghatékonyan házimozira bőviteni. Az erősitőnket igy is cserélni kell többcsatornás AV erősitőre és a hangsugárzóknak is megközelitőleg illeszkednie kell a meglévő hangfalakhoz. A leváltott hangrendszerüknél sokkal gyengébbel viszont kevesen érnék be. Azért az a Wharfedale nem olyan szörnyű. :)

(#279) BBéci válasza #00137984 (#276) üzenetére


BBéci
titán

Nem félremagyarázom, hanem megpróbálom kijavítani a sok sületlenséget, amiket összehordasz, amikkel félrevezeted a Nálad is kezdőbbeket.

Egyáltalán nem szörnyűségesek a Wharfedale hangdobozok, én ilyet sosem írtam. Ez volt a félremagyarázás.
Viszont már régen nem angol termék.

HKTS-ből is akad, amelyiknek árához képest kifejezetten jó a hangja. És inkább egy olyan rendszerem legyen, mint valami szedett-vedett, háromféle gyártótól.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#280) #00137984 válasza BBéci (#279) üzenetére


#00137984
törölt tag

Engem az egyáltalán nem érdekel hol gyártották (ezt felhozni még nagyobb sületlenség) és mennyi féle gyártótól származik. El is fogadnám az utobbira a kifogásodat, de tökéletesen jól szólalnak meg együtt 5.0-ban. A Yamaha házimozierősitő megvétele után viszont a kisteljesitményű subwoofer esett ki a hangrendszerem egységes hangkatakteréből, amit cserélni is szándékoztam idővel és te is nyomatékosan a tudtomra adtad. Inkább szedett-vedett mint kompakt... ja és mióta vetted védelmedbe a PH házimozi fórumokból szimplán kitiltott kompakt rendszereket?! Ez inkább ellenem írányuló ellenségeskedés, mert más véleményt fejtek ki, ami a világképedbe nem illeszthető. Megfigyeltem, hogy árazás és márkafüggően mennek az ajánlások, ami nagyon helytelen kereskedői magatartás. Ez alatt minden készüléket leminősitetek gagyinak és ez alapján elszórjátok az ellentétes véleményt hangoztató fórumozokat. A magyarázat valamikor még nagyobb sületlenség mint a vita tárgyát képező kijelentés. Saját magamat nem jellemezném kezdőnek (amit többszőr sértésnek szántál), de nem is mentem annnyira félre mint itt jónéhány fórumozóra jellemző. Mióta anyagiasodtak el ennyire ezek a házimozi fórumok, amikor PC-s aktiv hangszórókkal is létrehozható térhangzás akár THX minősités mellett. Válaszokat nem várok és nem is válaszolok ezekre a tényekre amit megállapitottam és sajnálatosan nagyon is helytállóak. :(

(#281) BBéci válasza #00137984 (#280) üzenetére


BBéci
titán

A Harman/Kardon HKTS szettjeit ne említsd egy napon és lapon azokkal a kompakt lomokkal, amiket bögreszettnek szoktunk nevezni. A HKTS 15; 30 és 60 már ajánlott egy kezdő rendszerbe.
Miért sületlenség plusz információt leírni egy gyártóról, annak termékeiről. Sokan még mindig angolnak gondolják a Wharfedale céget, Te is azt sugalltad beillesztve a Tannoy, Castle és B&W közé.

Semmit nem szántam sértésnek, viszont ennek a feltételezése, ez a vád már sértő! Hogy magadat minek tartod az egy dolog, a másik dolog ami süt a hozzászólásaidból, mindenki számára nyilvánvaló, hogy nem értesz a házimozihoz, mégis hinted a tanácsokat, amik félrevezetőek.
THX minősítésű PC-s aktív hangszórók? :DD
Ezzel az erővel kiállhatsz a Széll Kálmán térre, ott aztán van térhangzás. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#282) 0pityesz0 válasza BBéci (#281) üzenetére


0pityesz0
tag

Ha jön egy utasszállító atmos is lehet belőle :))

Egyre gyorsabban lassulok...

(#283) -=RelakS=- válasza BBéci (#281) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Logitech Z906

Ez is bögreszettnek néz ki, de valószínűleg a legtöbb házimozizó igényeit kielégíti.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#284) BBéci válasza -=RelakS=- (#283) üzenetére


BBéci
titán

Nem csak annak néz ki, hanem az is, méghozzá PC-s bögreszett, viszont a maga nemében kiváló. Tegyük hozzá, hogy a legtöbb kezdő igényét elégítheti ki, aztán hamarosan továbblépnek. Számtalan esetben érkeztek ilyenről váltani szándékozók a Házimozi erősítős topikba. Már ott elbukik, hogy egyutas, szélessávú szatellitekkel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#285) junkpod válasza #00137984 (#276) üzenetére


junkpod
nagyúr

De hát olyan nincs is, hogy 5.0 hkts hangszóró szet, ha pedig egy mélynyomó nélküli hkts rész rendszerhez hasonlitottal akkor bármi jobb...
Mit gondolsz, a filmeken lévő külön lfe sávot viccből csináljak, hogy te visszakeverd a frontokra?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#286) -=RelakS=- válasza BBéci (#284) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Napersze, én is boldog lennék egy fadobozos 3 utas szettel, hozzá olyan erősítővel, amibe ez az egész cuccos került, de nálam pl erre van hely. Ez viszont a legtutibban szóló 5.1-es szettem, pedig az előző kettő fadobozos volt. Legalábbis tudtommal a fadoboz jobb hangot kéne, hogy produkáljon, mint egy ilyen vékony műanyag.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#287) BBéci válasza -=RelakS=- (#286) üzenetére


BBéci
titán

A Genius forgalmazói, árusítói azt sugallják, hogy a fadoboz a király, mert a sok gagyi PC-s szett valóban vékonyka műanyag teljföösdobozba szerelt hangszórószerű képződményből áll. De egyrészt fa és fa között is van különbség (anyagszerkezet MDF; pozdorja; rétegelt; vastagság, merevítések), másrészt műanyagból is készítenek olyan hangminőségű dobozokat, hogy az embernek leesik az álla, például Genelec.
Az sem jelent minőséget, ha háromutas. Sőt, bizonyos szintig inkább legyen kétutas az a hangdoboz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#288) #00137984 válasza -=RelakS=- (#286) üzenetére


#00137984
törölt tag

Igazából megértem mire gondolsz, mert ezek jelentették nálam a házimozit még hosszú évekkel ezelött. Yamaha 5.1 TSS-1 aktiv házimozi szett Dolby Digital/DTS dekoderrel és optikai digitális bemenettel egy Samsung DVD 811 lejátszóval jelentette a házimozit olyan 2001-ben. Aztán Genius SW-HF 4000 és Sony DVP-NS900V QS szériás DVD lejátszó következett jónéhány évig. Ezeknél csak úgy ömlöttek a jó kis DVD filmek és senki sem finyáskodott annyit mint mostanában megszokott gyakorlat szerint sokan teszik. Ezek mellé a technika is lépkedett (Progressive Scan és HD képalkotás), ezért Pioneer DV-696AV lejátszó következett és egy kitérő sztereó hangrendszer megépitésére, ami filmeknél 2.1 csatornát jelentett. Évekig feladtam a térhangzást, hogy normális minőségben tudjak végre megint zenét hallgatni. Két éve megint rászántam magam, hogy házimozinak bővitsem a meglévő 2.0 rendszeremet. Pioneer VSX-323 és a DVD lejátszóm jól mutatott együtt, de annak a házimozierősitőnek siralmasan gyenge hangja volt. Egy hónap elteltével elromlott egy bekapcsolást követően (kat-kat-kat és nem akarodzik neki bekapcsolni) visszavittem, és egy hónap elteltével megint a régi sztereó hangrendszeremet használtam majd még egy évig. Egy év elteltével a Yamaha RX-V377 megvétele után megint biztosnak tünik a további fejlesztések íránya. Mélynyomó után a surround sugárzókat is cserélni akarom majd, az erősitő miatti változásokhoz hozzáigazodva. Ez nálam majd idővel beérik és mégsem túlegyszerűsitett 5.0 szettekre pazarlom az amúgy is alacsony házimozira szánt költségvetésemet. A "túlegyszerüsités" magyarázatra szorulhat ilyen fórumokon. Ezek erre a kategóriára jellemző hangsugárzókból kerünek 5.0 szettbe, de az olcsósitásnak hála mindig találhatni bennük igen gyenge ősszetevőket. Néhol csak a subwoofer érhet valamit, a többi hasznavehetetlen még belépőszinten is. Választhattam volna még a kivételnek nevezhető Logitech Z906 szettet és most nyugodtan hátradölve élvezném jónéhány évig, de nálam idővel mindig szükségessé válik egy nagy házimozirendszer megvalósitása.

(#289) lezso6 válasza -=RelakS=- (#283) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez bögreszett. És pont ez a baj, hogy a legtöbb házimozizó igényeit kielégíti. A lakodalmas mulatós is sajnos kielégíti a legtöbb ember zenei igényét, pedig... ezt a szálat inkább nem folytatom. :D

A bögreszett eleve több sebből vérzik, de persze pont ezek miatt is olyan sikeres. Az embereket nem érdekli a minőség, csak a látvány, az hogy férjen el, a hangerő (aggya a méjjet) meg a matricák. Utóbbira nagyon jó példa a THX, ami egy megvásárolható "minősítés" (matrica), melynek semmi köze a termék valódi minőségéhez.

A bögreszett egy nagyon rossz kompromisszum. Egyszerre akarsz olcsót, 5.1-et, kompakt rendszert. És HÁZIMOZIT. Mert otthonra minden kell. Olcsón. Azonnal. De ez még nem elég, ott van a márkahűség. Az érzés, hogy milyen (tényleg) jóféle egeret vettél tőlük, s ugyanezt érzed, hogy az a bögreszett is pont ilyen jó lesz, pedig az audiotechnika az nagyon más piac. Ezek a gyártók alapvetően minőségi beviteli perifériákat gyártanak, ebből hogy következik, hogy házimoziban is jók?! :U

Nekem is volt Logi bögreszettem. Nem egy. Imádtam őket, főleg ahogy atták a méjjet meg hogy milyen hangerőre képesek. Pedig közbe ott voltak az őskori 3 utas csoda Orion / Videoton sztereók is mellettük. És rock / metál stílusokat hallgattam, melyeknél nagyon durván kijönnek a bögreszettek korlátjai. De én évekig nem vettem észre. Hiába zenéltem (zongora) akkor tizedik éve, hiába volt elvileg jó fülem, egyszerűen nem hallottam, vagy inkább csak szimplán tudat alatt meggyőzött a marketing. Amikor ezt kinőttem, nagyon meggyűlöltem a bögreszetteket és a marketingbullshitet, azóta is így van.

Persze nem kell átesni a ló túlsó oldalára sem, s több százezres rendszereket építgetni, főleg ha nincs miből. Bár érdekes, hogy az emberek pl TV-re simán képesek százezreket elkölteni (hitelt felvenni), míg hangra csak töredékét, mert csak hang. :O Szerintem ez jól jellemzi, hogy hol élünk.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#290) -=RelakS=- válasza lezso6 (#289) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Emlegeted a mélyeket.
Van melóban egy Philips fejhallgatóm. A mélyeit nem tudom másként leírni, mint kellemes selymes brummogás, nem nyom el semmilyen más hangot, élvezet hallgatni halkan és hangosan is. (mondjuk a magasait meg hallgattatnám a tervezőjével egész nap, hogy fordulna fel)

Amitől az őrület kifog rajtam, hogy ezt otthon nem tudom megismételni a Logitechel, pedig nem olcsó játék.

Mondjuk lehet, hogy nem kéne a mélyládát asztalban tartani, de ez már más kérdés. :DDD

Amúgy meg miért is lehet elég egy ilyen hangoskodó szett? Nekem pl a fegyverropogáshoz több nem kell, háttérzajként hallgatott zenéhez is megfelel.
Majd ha megszállott klasszikus zenehallgató leszek, akkor rá fogok gyúrni a hangrendszerre is, de amíg a számítógép+mp3 a fő hangforrás, nem igazán érzem szükségét.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#291) brembo válasza lezso6 (#289) üzenetére


brembo
tag

És tegyük hozzá, hogy azt sem veszik sokan figyelembe, hogy a TV-kre sokkal meredekebb értékcsökkenés jellemző, mint pl. a hangsugárzókra. Míg egy csilivili okostévé 4-5 év alatt simán elhasalja az vételárának a nagy részét, gyakorlatilag a töredékét fogja érni, addig egy minőségi hangfalpár/szett akár 10-15 év múlva sem nevezhető elavult, értéktelen kacatnak. Ennek fényében nekem baromira ésszerűtlen, hogy az emberek áruhitelből képesek megvenni a legújabb tv-t, miközben a hangon meg spórolnak... :U

(#292) lezso6 válasza -=RelakS=- (#290) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szakmai körökben a brummogás nem jelent jót. ;] Főleg, ha a logival nem tudod reprodukálni. De minden valószínűség szerint jól szó a füles, a logiban meg a dinamika lesz a kevés, sőt biztos. Ha jó a dinamika, akkor nincs szükség nagy hangerőre (na nem mintha az javítana rajta). A sub helyét ki kell kísérletezni, nem egyszerű megtalálni az optimális pozíciót. Persze be lehet rakni a sarokba vagy asztal alá, hogy aggya méjjet, de az állóhullámok meg egyebek miatt pont ott fog a legrosszabbul szólni.

Na a fegyverropogás pont az, amin kikészültem, amikor először néztem meg a Band Of Brothers című fegyverpornó sorozatot a jelenlegi hangrendszeremmel. Teljesen új élmény volt, mintha más sorozat lett volna. Zenéknél ugyanez van, olyan részleteket veszel észre, melyek mindig is ott voltak, de addig sosem hallottad.

Nem kell megszállottnak lenni, nekem is számítógép + mp3 a forrás, pedig elég sznob hangrendszerem van. PC-nél a hangkártya (DAC) az, ami számít, de abból már egy 20k-s (sztereó) is hatalmas ugrás az integráltakhoz képest, s élvezhető. A forrás minősége (mp3, flac) meg nem számít annyira, mint azt harsogják. A legmagasabb bitrátájú mp3 és flac között akkor veszem észre a különbséget ha nagyon odafigyelek. Horror árú (600k+) rendszerek esetén biztos hamarabb kihallani, de hogy nekem olyanom sose lesz, az is biztos. :D Stílusról meg annyit, hogy én pl drum'n'bass hallgatok, abból is neurofunk zakatolást, szóval ez sem lehet kifogás. :P

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#293) -=RelakS=- válasza lezso6 (#292) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondolom, nem sokat számít a DAC, ha optikán hajtom meg a rendszert. A hangot most Creative ... valami szolgáltatja.
Legalábbis az ötlet ez volt, meg hogy megszabaduljak a folyton eltörő rézkakanócoktól legalább az erősítő és a gép közöt :)

Zenében meg Skrillex télapó rulz

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#294) BBéci válasza lezso6 (#292) üzenetére


BBéci
titán

Az előző hozzászólásodnak és a mostaninak is a legnagyobb részével egyetértek.
De a 600000 forint nem horror egy hangrendszer esetén. Pár hete 2,6 millió forintnyi Furutech Flux kábelt illesztettem be a nálam lévő készülékek közé, most írom róluk a cikket. Na, az a rendszer, amibe azok valók, már bátran nevezhetők horror árúnak. :K
Az MP3 nálunk tiltólistán van, még feleségem sem tudja elviselni a hangminőségét. A szomszéd helyiségből meghallja és szól, hogy azonnal kapcsoljam ki. Akkor is, ha az 320-as. Ugyanez vonatkozik a szerényebb hangminőségű eredeti, gyári CD-kre is.

(#293) -=RelakS=-
Hogy a csudába ne számítana a DAC minősége? :Y Az egyik legfontosabb alkotóelem és inkább koaxiális legyen az adatátvitel, mint optikai, kivéve 5 métert meghaladó hosszúság esetén.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#295) lezso6 válasza -=RelakS=- (#293) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az optikát már vártam, ezért nem írtam az előzőben róla. :DDD

Szóval, attól még, hogy optikán hajtod meg, valahol át kell alakítani a digitális jelt analóggá. Esetedben ez a logiban történik, azaz az ottani DAC-ot használod. Ennek a minősége simán lehet jobb, mint az alaplapi, de leginkább a franc tudja milyen, szinte biztos, hogy az ár tizedét se teszi ki az az összeg amit a gyártó ráfordított a DAC-ra. Szóval, ilyen árkategóriában az optikai (digitális) hangbemenet csak mókusvakítás, sokszor több árt, mint használ. :(

Skrillexért finom szólva nem vagyok oda, de az is simán meghálálna egy normális rendszert, sőt igazából nincs olyan stílus ami nem. Max a feljebb említett lakodalmas. :DDD

(#294) BBéci: Kinek mi a horror ár, ez igazából szubjektív. :D A 320kbps mp3 meg jópár esetben valami gyengébbről felkonvertált szemét, vagy simán rosszul kódolták stb. Ha magam konvertálom, akkor még egy 200kbps VBR is simán jó lehet.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#296) -=RelakS=- válasza lezso6 (#295) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem hasonlítottam a kettőt össze, passz. Azért a hangkártyában sem hiszem, hogy High-end DAC van :D

BBéci
Én úgy értettem, hogy a hangkártyában lévő DAC nem sokat számít, ha optikai jelet küldök ki az erősítőnek. Az meg világos, hogy az erősítőben lévő DAC határozza meg gyakorlatilag, hogy milyen minőségű hangot hallok.
Erre ment ugyanis a válasznak ez a része: "PC-nél a hangkártya (DAC) az, ami számít,"

Koax meg nem áll rendelkezésre a hangkártyán.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#297) #00137984 válasza -=RelakS=- (#296) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nálam ez Skrillex [link]. :Y

(#298) #00137984 válasza lezso6 (#289) üzenetére


#00137984
törölt tag

THX minősités megvásárolható nem csak audiótermékekre, de filmek és játékok is kaptak már THX Certified minősitést. Aliens is ezek között van, pedig kép és hangminősége Blu-Ray formátumban sem egy T2. Call of Duty játék is volt PS2-esen THX minősitéssel rangsorolva. A videó és audió THX tesztek és ajánlások ezért sokak számára megkérdőjelezhetőek, de legalább a megszerzése nagyobb felárat jelent. Nálam a Yamaha és Genius kizárólagosan házimozira volt használva és teljesen tisztában voltam a korlátaival, mert zenére a sztereó hangrendszerem mindig ott volt. Elhatározás kérdése, de késöbbiekben tisztán pénzügyi kérdés mikor és mennyit szánhatnak házimozi hangrendszer vásárlására.

(#299) bzoley válasza lezso6 (#289) üzenetére


bzoley
veterán

Szóval annyira igénytelen voltam, hogy az akármilyen asztali hangsugárzóimat le tudtam cserélni egy z5500-ra, és hét évig nagy megelégedéssel használtam. És még mindig igénytelen vagyok, mert az erősítőm, a ládám, a hangfalaim ára nem éri el még a 200k-t sem. A kollégám, aki egy akármilyen Geniust lecserélve megkapta a z5500-at, és a seggét verdesi a földhöz örömében, ő szintén nagyon igénytelen. Ha már annyira igényesek vagytok, fellapoznátok a nagy sznob-könyvet, hogy hány millát írnak az igényesség alsó határának?

(#300) #09634560 válasza bzoley (#299) üzenetére


#09634560
törölt tag

Legutolsó mondata felett elsiklottál..
Valamint ezek amit felsoroltál PC-s szettek és eben jók.. már ezzel és ezzel is jól el lehet ázimozizni

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.