Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) adodaniel válasza Zirowe (#45) üzenetére


adodaniel
őstag

Milyen rendszered van otthon?

(#52) Vhiktor válasza f27 (#50) üzenetére


Vhiktor
veterán

Tehát a hangfalak távolságának beállítása csak a hang késleltetését szabályozza, a DB értéket pedig nem?
Addig eljutottam otthon hogy a távolságok meg vannak adva, most már csak az egyes hangfalak hangerejét kell bekalibrálnom, ezeknek ha minden igaz egy pontból hallgatva egyenlőnek kell lenniük. Esetleg van valamilyen szabály, hogy a hátsó hangfalaknak hangosabbnak vagy éppen halkabbnak kell lenniük pár DB-vel mint a többinek?
Illetve DB kalibrálásakor, mekkora eltérés az elfogadható az egyes csatornák között?
Nincs beépített mikrofonom ami megméri és beállítja hangerőt viszont van DB mérő eszközöm.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#53) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Azt szeretném kérdezni, hogy a háttérsugárzókat (esetemben Polk Audio TSx110B) milyen magasan ajánlott elhelyezni? Egy cikkben (Streamaudio) ezt olvastam, ez mennyire mérvadó? "5 csatornás rendszerben a két háttér sugárzó vagy a hallgatási pozícióval egy vonalban a hallgató felé forgatva, vagy a hallgatási pozíció mögött, ideális esetben 130-160cm magason kerül elhelyezésre".

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#54) adodaniel válasza Anubis_9 (#53) üzenetére


adodaniel
őstag

Fülmagasság felett 60-90 cm-rel helyezd el. De érdemes próbálgatni úgy, hogy megkérsz valakit, aki tartja.

(#55) -Skylake- válasza rgqjx (#48) üzenetére


-Skylake-
addikt

Kajak ide jártok trollkodni vagy mi ? Azért mer te nem hallod, attól még lehet igaz. Én se hallom ki , rendszerem sincs hozzá meg semmim se , de nem kérdőjelezem meg , mert van aki kihallja. Azért , mert te nem olyan füllel születtél , még nem lesz hülye mindenki más. Mérések meg minden , nem tűnik fel , hogy szubjektív a dolog mi ? Mérd le , hogy a Picasso festett e szebben vagy Monet. Gondolom abba is belekötnél , mer nincs róla mérés. Ahogy amúgy arról sincs , hogy a Faber Castell 9K jobb ceruza mint a Kohi , de attól még jobb. Fogadd el , hogy van aki igenis hallja. Nekem van egy "ismerősöm" (apám régi osztálytársa ) , aki gyárt/gyártott is komolyabb rendszereket ( BodorAudio ) , ~60ezer Euro a szett , 4K euro csak a hangfalkábel 2x3 métere ) , ő szétszedte otthon a CD-lejátszót , hogy rátudjon tenni egy CD- méretére vágott korongot a disk tetejére , mert ő kihallotta , hogy remeg a cd miközben forog... De gondolom ő is hülye , mert erről sincsen mérés.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#56) Anubis_9 válasza adodaniel (#54) üzenetére


Anubis_9
őstag

Értem! A hangfalakat a Netdepoban vettem. Néztem ott állványokat, de 50-60 cm-es állványaik vannak nagyrészt. :U Hol érdemes jó minőségű, pár 10.000 Ft-os állványokat vásárolni, amik méretben is megfelelnek?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#57) adodaniel válasza Anubis_9 (#56) üzenetére


adodaniel
őstag

Ekkorát szerintem csak csináltatni tudsz. Pl. HUB Audio az AVX fórumon.

(#58) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Eddig egyetlen szobám vagy albérletem sem volt megfelelő ahhoz, hogy akár csak a bögre szettemet megfelelően helyezzem el. Míg ez a feltétel nem teljesül, addig csak távolról nézegetem a normális 5.1-eket.
A leírást viszont köszi, nem is gondoltam volna, hogy ilyen pontosan be lehet állítani egy rendszert - gondolok itt a távolságok megadására pl.
Remélem mire oda érek, hogy lesz helyem, addigra megfizethetek egy normális szettet én is.

A sub elhelyezése egyébként érdekes kérdés. Lehet csak az én fülemmel vannak gondok, de mintha a balon sokkal jobban kihallanám a mélyet, a jobbon pedig inkább a magasak jönnek át. Én vagyok csak így ezzel? :B

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#59) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Petyyyyy: Hát nem tudom, nekem Yamaha YST-SW215 mélynyomóm van, de ha nem tudnám, hol van elhelyezve, nem tudnám behatárolni, merről jönnek a mélyek. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#60) Petyyyyy válasza Anubis_9 (#59) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Jaa neem, hát ha 5.1-et hallgatom, akkor én sem tudnám megmondani pontosan, ha nem tudnám hol a sub. :D
Ez inkább fülesen/fejesen van jelen.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#61) somé


somé
őstag

Én a hangfalak ellenállás értékéről hiányolok információt, mert a leírásban szereplő készüléken 6-8 Ohm, általánosságban viszont 6Ohm-osak a hangfal kimenetek. Mert mi van, ha az user nem gyári házimozi hangfalrendszert akar használni, a 6Ohm mit jelent pontosan, 4Ohm is mehet?
Passzív sub miért nem ajánlott?

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#62) adodaniel válasza Anubis_9 (#59) üzenetére


adodaniel
őstag

Rosszul van elhelyezve, esetleg beállítva. Ráadásul nem is onnan kell hallani, ahol a mélysugárzó el van helyezve, hanem éppen ahonnan jön a hanghatás. Amiben nem értek egyet a cikkel, az éppen a mélysugárzó elhelyezése. Nincs arra általános ökölszabály, hogy a 2 front között a jó mindenkinél. Próbálgatni kell.

(#63) #09634560 válasza macskea (#33) üzenetére


#09634560
törölt tag

Gorbep villamosmérnök, őt kérdezd..

(#64) BBéci válasza rgqjx (#42) üzenetére


BBéci
titán

A center kábel új a piacon és csak azt lehet rá mondani: végre. Ha picit benne lennél a témában, akkor tudnád, hogy az igazán jó minőségű hangszórókábeleket szerelve, párban adják. Ezért a centerhez az ember kénytelen valami mást választani. Ráadásul a legtöbb esetben elegendő egy méter. Ezzel szívok rendszeresen, mert amiket kapok tesztelésre, legutóbb ezt, kénytelen vagyok más fajtát kötni centerhez.
Mielőtt az ára miatt hőbörögne valaki, Európa nyugati felén 3000-3200 euróért adják, tehát az itthoni kifejezetten baráti.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65) #09634560 válasza somé (#61) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mehet 4 Ohm is anál lejjebb ne menj.
Erősitőknek nincs impedanciája: ez ökölszabály és tény!!! 4 Ohm az alsó határ bár pl Onkyók kifejezetten birják a 3 Ohmos meghajtást is.
Leirtam: mert akkor a legalsó frekvenciákat is az erősitőnek kell előállitania ami plusz teher, sztereónl nem gond de 5 csatornánál már igen.

[ Szerkesztve ]

(#66) somé válasza #09634560 (#65) üzenetére


somé
őstag

Én sztereónál tudom úgy, hogy ha a hangfal 4Ohm, az erősítő meg 8-tól megy, akkor előbb-utóbb valami hibajelenség lesz, vagy itt, vagy ott.... Kibővítve, ha 4-16-os sztereó erősítőre 2 pár hangfal (A/B) van rákötve és használva, akkor általában mindegyiknek 8-cal kell rendelkeznie spec. szerint, de ha csak 4Ohm marad az egyik vagy másik, vagy mindkettő, akkor gond lesz. :U

A fantáziához intelligencia szükséges.

(#67) #09634560 válasza somé (#66) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nézz után, de szakkönyvekben..
Ez olyan (analógia) mintha azt mondanád hogy a foglalatba csak 70 wattos körtét tehetsz 40 -est már nem birja mert kisebb az ellenállása.
Tehát ha nem zárlatközeli (ezért a 4 Ohm határ) hangszórót raksz rá akkor simán elüzemel, anyi hogy alacsonyabb impedanciánál jobban melegszik de ez se gond, ha betartod az ajánlott távolságokat (általában 15-20 cm. oldalt-felül) semmi gond nem lesz sőt: hamarabb eléri az üzemmeleg álapotot.

(#68) Auratech


Auratech
őstag

Rendben van a cikk. Nincs nagy kavarás. A kábeles témában mindenkinek szive-joga azt hallania, amit szeretne.
A hibás elhelyezéseket nézve azért van véleményem.
Részben mindegyik hibás, részben egyik sem. A jónak mondott képen engem zavarna a hatalmas üvegfelület reflexiója...
Az első rossz példának felhozott kétsubos elrendezés azért eléggé rendben van. Ha a center billen lefelé, nem kifejezetten hibás.
A subok keresztezési frekije, vágási meredeksége a frontok alsó frekvenciáival jól illesztve nem okoznak gondot.
A másik képen oldalt elrakott sub sem problémás, ha 50Hz alatt dolgozik. Akkor gyakorlatilag helyfüggetlenül helyezhető el bárhol. Én a fotel alá tenném :) , annak a vázára rácsavarozva...
A falak hatásához konkréten annyi. A mély tartományokban egy falsík 3dB emelést jelent.
Találkozó 2 falsík esetén 6dB, három falsík (sarok) esetén 9 dB az emelés. Ez akár lehet hasznos is.
a vágási freki és falra pozicionálás figyelembe vételével ellensúlyozható az olcsóbb subok egyenetlen hangja, vagy akár a frontsugárzók hiányos mély átvitele.

Auratech Field Recording

(#69) #09634560 válasza Auratech (#68) üzenetére


#09634560
törölt tag

Egyetértek,kivéve:
"Találkozó 2 falsík esetén 6dB, három falsík (sarok) esetén 9 dB az emelés. Ez akár lehet hasznos is."
Nem hasznos a 9 db emelés: egyrész tulterjeng a mély másik viszont 9 dB emelés a szobasikjával egyenlő méretü hullámmal állóhullámot okoz mely önmagát gerjeszti,és elnyomja a többit.
valamint a falsík hatása 70 cm-nél közelebb fog jelentkezni, teljes spektrumot csak 10 cm.-nél közelebbi elhelyezés fogja emelni 3-6-9 db-el.

[ Szerkesztve ]

(#70) rgqjx válasza -Skylake- (#55) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Miert is trollkodas? Mert nem tudod alatamasztani? Mert megindokoltam es alatamasztottam, hogy miert ertelmetlen a kabel iranyarol beszelgetni? :F A problema ott kezdodik, hogy ezekre a tenyekre nem hivjatok fel a figyelmet, mikor masoknak tanacsot adtok es ezzel kihasznaljatok, hogy nem ert a temahoz. Feleslegesen koltenek sokszor vagyonokat olyan dolgokra ami "paranormalis", csupan azert mert valakik vallasa az alapveto fizikanak mond ellent. Termeszetesen mindenki maga donti el, hogy miben hisz, de ezekkel ne vezessetek mar felre azokat, akik kevesbe ertenek hozza. Foleg ne itt. A forum szabalyzata is kikoti, hogy vallasrol csak a vallas topicban lehet szo.

Szerinted a chemtrail is igaz? :Y

Hogy jon ide a muveszet, konyorgom, egy kabelrol beszelunk, melynek fizikai tulajdonsagai merhetok... (esetleg a kabeleknek spiritualis tulajdonsaga is letezik? Kaptatok mar jopar linket, ahol leirjak es bizonyitjak, hogy suletlenseg, amirol beszeltek. Ideje lenne mar valami hiheto bizonyitekkal eloallni, ahogy azt a topic elejen is kertem. :R

Ismerek valakit, akinek a felesegenek a ferje fizikatanar altalanos iskolaban. Analog (mutatos) muszerrel tudja illusztralni, hogy ha csore teker egy kabelt, majd a csoben magnest mozgat, akkor valtakozo aram jon letre, amelynek iranya és intenzitasa periodikusan valtozik. Mindezt filleres eszkozokkel.

"szétszedte otthon a CD-lejátszót , hogy rátudjon tenni egy CD- méretére vágott korongot a disk tetejére , mert ő kihallotta , hogy remeg a cd miközben forog... " - A lejatszobol hallotta a remegest, vagy a zenen erezte a hangfalbol? :Y

(#64) BBéci
Ha igazan benne lennel a temaban, akkor tudnad, hogy a jo kabelt mindig a helyszinen kell meretre vagni. Vegig probalgatva es centimeterenkent vagni belole a tokeletes hangzas elerese erdekeben. Ha gondolod van ilyen kabelem elado, szerintem 2500 euroban kiegyezhetunk. :K

Meg tizeneve hallottam, hogy fontos a villanyoratol az erositoig meno halozati kabel minosege is. Celszeru kulon kabelt behuzni az erositonek, ami vagatlanul megy odaig. Most hogy all a tudomany ezugyben?

All,

Ugy erzem par szakerto is jelen van. Tisztelettel kerem, produkalna nekem valaki hitelesnek tuno bizonyitekot?
:R

(#71) #09634560 válasza rgqjx (#70) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert kevered a dolgokat azért..
pl kérd meg a fizikatanár ismerősöd hogy mérjen neked harmadik harmonikus torzitást. Garantálom hogy nemet fog mondani mondván: nincsenek erre eszközei. Az emberi fül nem "eszköz" hanem érzékszerv, ezt Béci is mondta neked. IYg nem csak a harmadik, hanem ötödik tizedik felharmonikus is érzi/méri természetesen analóg módon amit müszerrel nemigen lehet leutánozni (erről is kérdezd tanárbarátodat)tehát ez nem hit kérdése hanem a rendszeré amit meg vesz az ember. a drágább készülékek már érzékenyebbek ezekre a változásokra ás bizony megfelelő kábeeéezéssel tényleg nagyot tud lenditeni. Ez akkor igaz ha az akusztika is rendben van,és a forráskészülékek is a többihez igazodnak. Hallottál már Linn-Majikot Elektrocompagiettel és Martin logannal? Szerintem nem és állitom garantáltam elájulnál, főlek akkor ha az illető vállalja hogy kábeleket cserél neked..
Tápkábel kb az utolsó másfél méter számit, és ide kell érteni a tápot, áramforrást, kondicionálót, stb...
Tehát te nem hiszel a föld gömbölyűségében mert nem tudod érzékelni a 100 méterenkénti 2 cm lejtést? Vagy nem hiszel a kromoszómákban se mert nem láttál ?? Pár tizezer ember él a földön aki láthat valódi kromoszómát élőben..
Valódi jótanács: rendszerhez illő kábelt vegyél tehát középkategóriás rádióerősitődhöz nyugodtan megteszi a legolcsóbb valamirevaló kábel. Ha jobb rendszered lesz akkor már prócálgathatsz és ha nem hallasz különbséget, vedd a legolcsóbbbat. és ha milliomos leszel és veszel audiofil készüléket akkor ispróbálgass. ha hallasz különbséget akkor a jobikat, ha nem halasz akkor a legolcsóbbat és adj hálát hogy botfüled van és megelégedhetsz a legolcsóbbakkal

(#72) norbert1998


norbert1998
veterán

Jó írás, gratula :R

(#73) PrinceHerceg válasza #09634560 (#71) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:C

"adj hálát hogy botfüled van és megelégedhetsz a legolcsóbbakkal"

:C

[ Szerkesztve ]

(#74) #09634560 válasza rgqjx (#70) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pl mi a szakmád? Agysebész? Elárulom neked: abban nem fogok állást foglalni pláne nem fogok forradalmi változtatásokat javasolni mivel nem értek hozzá, nem fogom azt javasolni hogy Gigli fürész helyett dekopir legyen és jobb a Makita az általatok használtnál.. meg hogy daganatnál szedd ki az egészet és kész..
Szerintem te is így tegyél velünk: ne foglalj állást hogy mivel nem hallasz különbséget nincs is.. se rendszered/eszközeid hozzá mégis állást foglalsz..tapasztalatod pláne nincs, elméleti rész pedig...na ezt nem taglalom: 1-ről kiindulva 0-hoz közelebb van e tárgykörben
Hhited a te dolgod, de a szakmai részt bizd ránk, főleg Bécire..(mivel neki tettél sértőnek is beillő megjegyzést).. ez baráti kérés

(#75) BBéci válasza rgqjx (#70) üzenetére


BBéci
titán

"a jo kabelt mindig a helyszinen kell meretre vagni"

Ugye ezt viccnek szántad? Egy bizonyos minőségi kategória felett (szinte) kizárólag szerelve, párban lehet kapni a hangsugárzó kábeleket. [link]

Amikor valaki kábelt választ a rendszerébe, az úgy teszi, hogy beköti és kipróbálja. Amelyik legjobban tetszik, azt megtartja. A méréseknek semmiféle jelentőségük nincs, mert évekig hallgatni, élvezni akarja az ember a jó hangzást, ennyi, nem több.

"Meg tizeneve hallottam, hogy fontos a villanyoratol az erositoig meno halozati kabel minosege is. Celszeru kulon kabelt behuzni az erositonek, ami vagatlanul megy odaig. Most hogy all a tudomany ezugyben?"

Nálam ez a felállás és akad néhány ismerősöm, akinél szintén. A megvalósítás után valóban, egyértelműen jobb lett a rendszer hangzása.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76) D.Va válasza bitblueduck (#29) üzenetére


D.Va
senior tag

Az hogy a beszéd halkabb egy dörrenés meg bazi hangos, az teljesen normális... elég furcsa lenne ha egy bombarobbanás vagy fegyverdörrenés olyan halk lenne mint a párbeszéd... elvégre ha az ember mellett robban egy gránát, a légnyomás beszakítja a dobhártyát... :))

(#77) BBéci válasza D.Va (#76) üzenetére


BBéci
titán

Amikor az 5.1-et szteróban szólaltatják meg, olyankor az érthetőséget zavaróan halk a párbeszéd és elsősorban a magyar szinkronnál.
Nem ugyanaz a helyzet, mint amit Te vázoltál.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#78) Raymond


Raymond
félisten

Hahaha...kabelirany...basszus! :))

Nesze nektek, sporoljatok a penz erre: 8m (26'3") Audioquest Diamond RJ/E (Ethernet) Cable - $5,494.75

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#79) Auratech válasza #09634560 (#69) üzenetére


Auratech
őstag

Van olyan speciális helyzet, ahol egy például 60 Hz-re hangolt reflexcsöves sub átvitele épp ott horpad be, ahol adott szobaméretnél falra tolva gerjedne. (mondjuk 48Hz esetén 3.4 m szemközti fal távolságnál)

Természetesen az ideális est a jó, ahol teljes átvitelű az összes sugárzó és a sub kiterjesztett. Két sub esetén akár fázisfordított, meg minden nyalánkság.
szabványok a sokcsatornás mozihangban
Aztán a jó akusztikájú helységben eltologatott rendszert egy rendes procival késleltetés és fázishelyesen kompenzálunk adott dinamikatartományra és már jöhet is a lézeres 4K projektor..

Auratech Field Recording

(#80) rgqjx válasza #09634560 (#71) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Tehat a harmonikus torzitas miatt lenyeges a kabel iranya? :Y Kerlek, meselj meg!

Mit is keverek?
Elo kell venni egy spektrum analizatort, osszekotni egy pc-vel, hogy csillogo grafikonokon lehessen elemezni a mert dolgokat. Ilyen eszkozokkel tobb GHz-es jeleket is mernek, csak nem okoz gondot az a kb 100 kHz-es sav, amirol beszelsz. Semmi ertelme misztikus, megfoghatatlan kontosbe bujtatni ervelesed. A cikket alapjaban veve osszeszedett jo irasnak tartom, de ez a kabel iranyos dolog nagyon nem illik bele.

Kulon komikus, hogy a tudomanyra hivatkozva probalod igazolni allitasod (fold gombolyuseg, kromoszomak), de eddig a te/ti allitasod nelkulozi a tudomanyt. Mar paran eddig is hivatkoztunk tudomanyosan alatamasztva a kabel iranyanak lenyegtelensegere. Korrektebb lenne a megvaltora, esetlen Xenura hivatkoznod.

Szeretnem hangsulyozni ismetelten, hogy en kizarolag a kabel irany es a "bejaratas" lenyegessegerol beszelek, en sem varnek kivalo minoseget alacsony kategoriaban.

"..adj hálát hogy botfüled van..." Ugye igy ismeretlenul ne menjek bele a szellemi keppessegeid esetleges korlataiba? :U

(#74) Sanci38
Szakmam a tavkozleshez kotheto, tobb mint 15 eve dolgozom vezetekes es vezetek nelkuli tavkozlesi halozatokkal. Joideje halozattervezessel foglalatoskodom. A palyafutasom elso feleben surun talakoztam kivitelezokkel es halozatkarbantartokkal, igy az o mindennapos problemaikkal is. Neha komoly fejtorest okozott nehany reflexio es egyeb finomsagok, de nem azert mert a kabel nincs bejaratva. Persze itt MHz es GHz-ekrol beszelunk, de hidd el, a minosegi kabelnak itt is jelentosege van, de az iranyanak... :N Ha letezo dolog lenne, akkor mar megkaptam volna a tervezesi iranyelvekben. Elvegre nagy frekvencian kulonosen erzekeny tud lenni a halozat.
Ha neked ez a szakmad, akkor feltetelezem ala tudod tamasztani az erveidet ezugyben, ugye? Szeretnem vegre latni.
Nem ertem miert relevans, hogy mim van otthon. Ha van otthon Biblia, akkor vallasos vagyok? Buddha szobor jatszik? Velemenyem szerint a vita targyat szakmanak hivni kicsit meresz.

(#75) BBéci
Reszben viccnek, de tobb ertelmet latnam a kozvetlenul a vegfokra illesztett hangszoronak/hangfalnak a csatlakozok elhagyasaval.

"A méréseknek semmiféle jelentőségük nincs..." - Ezt vehetem ugy, hogy tudomanyosan alaptalan, szandekosan felramagyarazott, de spiritualis ertelemben veve fontos dolog a vita targya?

Uj elektromos kabelt huzatattal be a villanyoratol az erositoig es jobb lett a hangzas? Akkor mar csak az eromu es a villanyorad kozott szakasz van hatra a nyugodt alomhoz, jol sejtem? Azert ott is van jopar zavart kelto eszkoz...

(#81) D.Va válasza BBéci (#77) üzenetére


D.Va
senior tag

Hát nem tudom... én is 2.1-et használok évek óta (de van itthon 5.1, de az csak porfogó mostanában), de nekem nincs sosem bajom a beszéd halkságával... többnyire hd-t nézek amiken 6 csatornás hang van, VLC vagy MPCHC lejátszót használok.
Többnyire angol hangsávval filmezek, és az tény hogy a magyar hang gány egy-két esetben...
De nekem nem volt még gondom a hanggal... nekem természetes hogy a dübörgős jelenetek sokkal hangosabbak mint közben a beszéd...

(#82) -szabi-


-szabi-
őstag

Felmerült bennem kérdésként, az erősítőn 80Hz állított crossover frekvencia kizárólag térhangzásra van hatással?
Vagy működik sztereó forrás esetén is?

üdv
szabi

(#83) #09634560 válasza -szabi- (#82) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kizárólag térhangzásra. SZtereón nem szükséges a sub.

(#84) Duree


Duree
veterán

Jó kis írás,van benne sok tanulság,meg egyebek.De az összkép az jó.Köszönet érte.

duree54

(#85) #09634560 válasza rgqjx (#80) üzenetére


#09634560
törölt tag

Járatáskor beáll a kábel, átrendeződnek a vezetők és szenyeződések beálnak az adott irányba, valamint a mágnesezettség is úgy áll be hogy segitse az irányt. Vezetés ugye telités esetét kivéve a külsö széleken történik ezért fontos a szigetelés milyensége is. Remélem ezeket neked mint vezetékekkel dolgozónak nem kell részletesebben magyaráznom??? Sem a 60 fokos előrehaladó szövés előnyét?
Ha már a harmadik harmónikust sem fogtad fel..mármint hogy misztikus számodra..

(#86) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Hmm... Esti olvasnivaló... :]

Legalább most már kiderült, hogy a "csavaros" bekötésnél hova megy a mélynyomó

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#87) f27 válasza Vhiktor (#52) üzenetére


f27
aktív tag

Nekem a frontok a faltol/saroktol kivan huzva kb 50-50cm de ha kicsit tobb sem baj,csak en nemtudom kijebb huzni mert belelogna a "vaszonba" sajna csak 5meter a szoba,es ebbol 4meter szeles a falrafestett vaszon.

A jofele front szerintem onmagaba is tud olyan dinamikusan szolni hogy az szinte hibatlan.
En pl ritkan kapcsolom be a subwofert mert igy is zuhog minden a gyomrunkal egyutt :)
Annyi hogy ha eros frontod van akkor az erositobe engedni kell hogy dinamikusan kuldje oket.

(#88) -szabi- válasza #09634560 (#83) üzenetére


-szabi-
őstag

Értelek, viszont az erősítőben 80Hz vágás van beállítva akkor az sztereó forrás esetén is vág?
Másképp fogalmazva: előfordulhat, hogy 80Hz alatti jelek a sztereó forrás miatt nem jelennek meg subon, de a vágás miatt front-on sem?

(#89) #09634560 válasza -szabi- (#88) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ez nem fordulhat elő, csak ha kikapcsolod a subot.
Ha sztereó a forrás kkor is rámegy a subra a jel kivéve ha pure audio módban vagy direct módban üzemel: ezen 2 üzemmódkor a sub nem kap jelet viszont a frontok megkapják a teljes spektrumot.

(#90) -szabi- válasza #09634560 (#89) üzenetére


-szabi-
őstag

Köszi, így már tiszta. :)

(#91) Ragadozó válasza rgqjx (#80) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Elhiszem, hogy nem hiszel benne, legtöbben mi is megfizethető kábeleket használunk...nem vagyunk milliomosok...
Ha van rá mód, nem kell teleírni igazad bizonyításával a fórumot, ha valaki irány jelölt hangszóró kábelt vásárol, kösse be az adott irányba és kész.

BBéci-nek tényleg hihetsz, nála több készülék járt tesztelésen, mint ami nekünk tulajdonunkban van az egész fórumon kb... (költői hasonlat, nem biztos, hogy annyi, de rengeteg)...

Szakmába meg ne menjünk bele, hifivel nagyon rég óta foglalkozom, én hiszek a kábelek irányával és bejáratódásában, mert hallom saját fülemmel...

Nekem is van behúzva külön kábel a villanyórától :)

Végzettségekbe se menjünk bele: villamosmérnök vagyok....

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#92) anjani182 válasza Raymond (#78) üzenetére


anjani182
őstag

Ezen szakadtam:

"My Mother has cancer and she is not very mobile. She loves surfing the web and reading things. I figured since every second counts for her she needs top speed. Every last millisecond counts. I don't want her waiting an extra millisecond. I noticed absolutely no difference on latency however when mother would set down to the computer the monitor would glow every color in the visible spectrum. When I disconnected Audioquest diamond no glowing.was present. After taking her to the doctor they confirmed the cancer was gone. I will keep this cable around for when the fast food and beer catch up to me."

:DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#93) Csabroncka válasza rgqjx (#80) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ezek a hitéleti kérdések nagyon érdekelnek! Engem lehet nem szeret Isten, mert 1000 Ft/méter kategóriában nem halottam szépnek a hangfalaim hangját :F

Egyet jó ha tudomásul veszel, mindent nem lehet mérni, nem azért mert NEM lehet, hanem azért mert nem tudod megmérni!

Ott van pl: a sötét anyag kérdése, fogalmunk sem volt róla, mígnem a 20. század végén matematikailag leírták majd közvetve "kiméréték", hogy valami amit nem látunk és nem érzékelünk még is fizikai hatással bír.

Vagy a kábelbejáratós kérdésre mondok egy jó példát:
Tudtad azt, hogy ha egy sóoldatot mikrohullámmal besugároznak, akkor kihűlést követően a nem kezelt kontrollhoz képest az elektrolízis 2-2,5x-es sebességgel végezhető ugyan akkora áramerősség mellet? és ezt a tulajdonságát megőrzi a sóoldat legalább 72 óriáig a kihűlést követően.

Ezt akár úgy is nevezheted, hogy memóriaeffektus. Pont a kábelnek ne lenne memória effektusa - kétlem, de mérni azt pillanatnyi eszközökkel nem tudod, csak hallod.

"in medias res"

(#94) Zirowe válasza Csabroncka (#93) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ugyanakkor a sóoldaton lehet mérést végezni, míg a kábellel kapcsolatosan nincsen kézzel fogható adat.
Illetve van, de az szögesen ellentétes azzal, amit az "audiofilek" mondanak.

A "tudom/hiszem/hallom/érzem" közül egyik se fogja felváltani a fizikát meg a száraz tényeket.

Ilyen kis titkos klub, "te nem tudhatod miről van szó, mert nincs hozzá cuccod, meg amúgy se hallanád".
Szóval ők hallják a hangokat.. :U

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#95) rgqjx válasza #09634560 (#85) üzenetére


rgqjx
aktív tag

"Járatáskor beáll a kábel, átrendeződnek a vezetők és szenyeződések beálnak az adott irányba, valamint a mágnesezettség is úgy áll be hogy segitse az irányt. "
:F

Esetleg egy megfelelő bemeneti jellel a szennyeződéseket még ki is lehetne lökni a kábelből? Elvégre minden "beáll", hogy "segítse az irányt". Érdekes, mesélnél még? (Az igazat megvallva jobban örülnék valami hitelesnek) Ezt a járatást hogyan kell elképzelni? #35-ös hozzászólásban olvastam pár érdekeset, de érdekelnek a részletek. Miképp alakul át a kábel? Atomi szinten alakul át, esetleg új anyagokat is létre lehet hozni a kábelből "bejáratással"?

Szigetelés alatt az árnyékolást érted, vagy a műanyag köpenyt? Mert ugye írtad, hogy ennek milyenségétől függ a széleken történő vezetés... :F

Magyarázz/atok még légy szíves, mert úgy tűnik nagyon le vagyok maradva. Napra készebbek vagytok a tudományosan bizonyított dolgoknál, elvégre feltételezem azért nem sikerült még hihető bizonyítékot tálalni.

(#91) Ragadozó
Áltudományos módon tényként állítotok olyan dolgokat, amit nem tudtok alátámasztani hitelt érdemlően. Ezzel nem kevés embert félrevezetve...
"BBéci-nek tényleg hihetsz..." Biztos vagyok benne, hogy nem kevés tiszteletre méltó pap/hittérítő van a világon, de ne kelljen már hinnem a hitét.
"Szakmába meg ne menjünk bele, hifivel nagyon rég óta foglalkozom..." Ez mire indok? Az irányra, vagy a bejáratásra?
"Végzettségekbe se menjünk bele: villamosmérnök vagyok...." :Y :C Amúgy #74) Sanci38 volt kíváncsi rá, bár az oka rejtély.

(#93) Csabroncka
Ez most komoly? Elhiszem, hogy még a szomszédos naprendszereknek is köze van hozzá és sokaknak a mikrohullámú sütő is csak egy hangszer a fülüknek, de itt most egy hangszóró kábelről van szó.(ami állítólag használat közben átalakul, főleg a megfelelő irányban.)

Urak!

Elhiszem, hogy sok olvasott dolgot össze lehet ömleszteni pár mondatba úgy, hogy értelmesnek tűnjön és a külső szemlélő azt higgye, hogy köze van a témához, de tegyünk pontot a végére. Hitelesnek bizonyítékot várok. (Tudományos, széles körben elfogadott szakfolyóirat például, ahol esetleg még mérésekkel is alátámasztják stb, elvégre "csak" egy kábelről beszélünk)

(#96) #09634560


#09634560
törölt tag

Szerintem ebben a topikban elég offtopik a kábel-téma, én szivesen folytatom alkalmasabb hely. házimozi erősitő topikban kellene ezt folytatni. Elmondtunk mindent amit lehetett felszinesen..

(#97) rgqjx válasza #09634560 (#96) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Offtopic? Ehhez a topichoz tartozó címlapos, tudástárban található írásban olvasható, hogy a kábelen található nyílnak merről merre kell mutatnia... A bejáratásról a cikk szerzője kezdett írni először (#25)

Folytatáshoz egy-két link is megteszi, ahol a maszatolás helyett valóban hitelt érdemlően alátámasztják, hogy a hangszóró kábelt be kell járatni és fontos az iránya bekötéskor. Amíg ez nem történik meg, azt kell hinnem, hogy "hittérítés", szándékos dezinformálás zajlik.

Igen érdekes téma lehet még a párszor említett, villanyórától behúzott külön kábel hangzásra gyakorolt hatása is, lehet megérdemelne egy külön cikket. Kíváncsi lennék, hogy az atomerőmű által adott energia, vagy a szélenergia ad szebb felharmonikusokat.
:R

(#98) f27 válasza rgqjx (#97) üzenetére


f27
aktív tag

Azt nemtudom hogy mennyit jelent a villanyoratol hozott kabel,bar gondolom ha vastagabbat visz oda mint ami a falba megy esetlen kissebb ingadozas van.
De az biztos hogy egy minosegi inverterol akkumulatorrol hajtva sokkal tisztabban es dinamikusabban szol egy erosito mint halozatrol.
Sokat nemfoglalkoztam a dologgal,es nem is tudom miert szolt jobban,de nagyon sokszor kiprobaltam regebben tobb zene film vagy epp jatek kozben hogy van e valtozas valoban ,vagy csak bekepzelem,de tenyleg van.
Aki tudja probalja ki :))
Inverter minosegi legyen ne gagyi par ezer /tizeres kategoriara gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#99) 0pityesz0 válasza rgqjx (#97) üzenetére


0pityesz0
tag

[link]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#100) Hieronymus válasza f27 (#98) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Azt nemtudom hogy mennyit jelent a villanyoratol hozott kabel,bar gondolom ha vastagabbat visz oda mint ami a falba megy esetlen kissebb ingadozas van."

Tökéletesen leírod, hogy hitvilágon alapul a dolog. Minek van kisebb ingadozása.??

Ezért értelmetlenek ezek a viták. Semmiféle logika nem kezdheti azt, amit a másik tábor hallani akar.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.