Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) DrKapocs válasza frenk1 (#3650) üzenetére


DrKapocs
őstag

Valahogy ez jut erről eszembe...
:D ;] :W

[ Szerkesztve ]

(#3652) Matyi222 válasza frenk1 (#3650) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Hátsó USB-re legyen és hosszabbító nélkül. Más most nem jut eszembe, mert általában minden hiba egyedi. Mindent végig kell próbálni, csak kiderül. Milyen rendszer van a gépen?

Telefonon is be van kapcsolva az USB hibakeresés?

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3653) Thorio86 válasza Viktor0610 (#3646) üzenetére


Thorio86
csendes tag

Akkor: Vau-vau! :D

Ezzel csak az a baj, hogy nem tudom mennyit kérjek érte, hogy ne kérjek túl sokat, de saját magammal se tekerjek ki :)
Egyébként egy samu A5 2017-re cserélném...

(#3654) Soleco válasza frenk1 (#3650) üzenetére


Soleco
tag

Fastboot módban van a telefon? Nekem is ugyanez volt, lecsatlakoztattam a telefont, úgy tettem fastboot módba, vártam 1 percet, vissza csatlakoztattam s akkor felismerte, de kb. 30 percet kínlódtam, vettem ki fastbootból, raktam vissza, léptem ki a Miflashből, léptem vissza.... :W

(#3655) Matyi222 válasza Soleco (#3654) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Bocsi, de akkor ez user error, mert a leírás is tisztán fogalmaz, előbb lépj fasboot módba és utána dugd a gépre :)

STABIL ROM FLASHELÉSE:

-Csinálj egy mappát a C:/ meghajtón pl. az asztalon,mondjuk MiFlash néven (csak hogy egy helyen legyen minden)
-Másold bele a letöltött MiPhone.exe fájlt
-Másold bele a letöltött Fastboot ROM-ot
-A bemásolt .tgz kiterjesztésű fájlt csomagold ki ebbe a mappába (winrar szükséges hozzá),hogy egy mappát kapj….( jobb klikk az egérrel/Kibontás ide pl.: JHCCNBD24.0(4.3)/....vagy JXDCNBD14.0 Fastboot (4.3))
-Indítsd el a letöltött MiPhone.exe fájlt (hagyd hogy telepítsen mindent)
-Ha még nem telepítetted volna,akkor telepítsd a minimal ADB/Fastboot driver-t: ADB
-Indítsd újra a gépet
-Ha készen van,menj a c:/Program Files/Xiaomi/MiPhone/Miflash/ és indítsd el (hagyd hogy ez is telepítsen mindent)
-MiFlashben tallózd be (Browse gomb) az előzekben kicsomagolt fájlt (mappát)
-Ne lépj ki a MiFlash programból……
-Rakd fastboot módba a telefont (kikapcsolt állapotban hangerő le+bekapcs gomb együttes lenyomása),majd dugd a gépre....várd meg hogy települjenek az illesztők
-Ha nem jelenik meg a MiFlasben a teló,nyomj egy Refresh-t....
-Ha megjelent,és még mindig ott van a betallózott rom,nyomd meg a Flash gombot....
-Ha végzett a Flash-és újra fog indulni a telefon……

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3656) Takamatsu


Takamatsu
csendes tag

Sziasztok
Erről a bootloader nyitásról mi a véleményetek?
https://www.youtube.com/watch?v=A0kRQ5dKoX0
https://mobilarena.hu/tema/xiaomi_redmi_note_3_pro_international_verzio_kate/hsz_58-58.html

köszi a válaszokat üdv

(#3657) Matyi222 válasza Takamatsu (#3656) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Annyi a véleményem, hogy így kell nyitni mint a videóban van....

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3658) trebrona válasza Takamatsu (#3656) üzenetére


trebrona
nagyúr

Még egy link: http://helloxiaomi.hu/bootloader-nyitasa/ :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3659) trebrona


trebrona
nagyúr

Redmi 4 Prime MIUI 9 eu rom: xiaomi.eu_multi_HM4Pro_7.9.7_v9-6.0.zip :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3660) Viktor0610 válasza trebrona (#3659) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már töltöm is lefelé! :R

Nincs is jobb idő/hely a ROM frissítésére, mint útban a munkahely felé, távol minden segítségtől, ha valami balul üt ki! :DD

Samsung Galaxy A54

(#3661) trebrona válasza Viktor0610 (#3660) üzenetére


trebrona
nagyúr

Veszélyesen élsz! :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3662) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#3660) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Siker!!! :))

Samsung Galaxy A54

(#3663) ginola válasza trebrona (#3659) üzenetére


ginola
addikt

Simán TWRP-ből fel lehet rakni, semmi hókuszpókusz? :DDD

(#3664) trebrona válasza ginola (#3663) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen és elméletileg újra működik az eu romoknál az OTA frissítés.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3665) sunavlys válasza trebrona (#3664) üzenetére


sunavlys
senior tag

"NO OTA FOR THIS WEEK DUE TO SERVERS ISSUE"

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#3666) trebrona válasza sunavlys (#3665) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem is az e hetire írtam.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3667) calamites válasza trebrona (#3659) üzenetére


calamites
őstag

Várható majd nougat a primera? Vagyis lesz?

(#3668) trebrona válasza calamites (#3667) üzenetére


trebrona
nagyúr

Valószínűleg nem. Aztán majd kiderül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3669) Norby86


Norby86
őstag

Szerintetek érdemes a Redmi 4 Prime telefonomat lecserélni egy Redmi 4X-re? Mert egyre inkább idegesít hogy kb vidéken sehol nem tudok normálisan internetezni, de még ha átlépem a magyar határt pl. szlovákiába Párkány-nál ott is csak Edge hálózatot talál. Kizárólag itt Budapesten és a nagyobb városokban látok normális 4G kapcsolatot a telefonomon. :(
Viszont azért nehéz a döntés mert ugye a 4X-be 1.4 Ghz-es csak a processzor. Jó persze nem játszom a telefonon, de nem szeretnék sebességet vesziteni normál használat mellett. Nem akarom hogy dadogjon a felület, vagy pl. a programok megnyitása akár egy processzor igényesebb program használata esetén. Szerintetek mennyire venné vissza a felhasználói élményt ha átváltanék 4X-re?
Meg ugye mostanság elég sok Xiaomi telefont dobtak piacra, nem tudom érdemes e várni esetleg. Mert nekem mindenképp max 5,2 colos B20-as Xiaomi telefon kellene ami árban max 50 ezer ft, és üzemidőben is hozná ezt amit a Redmi 4 Prime.

Másik kérdésem pont az lett volna hogy lesz e erre Nugát? Mert haverom Redmi Note 4 telefonján már OTA frissült a gyári rom Nugát rendszerre. De ugy tudom már Redmi 4X-re is létezik Nugát. Vagy arra még nem, de várható?

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3670) calamites válasza Norby86 (#3669) üzenetére


calamites
őstag

Üzemidőben nálunk messze elmarad a 4x a prime-tól. Mindkettő glodál stabil a sot 6 illetve 10 óra.

(#3671) Norby86 válasza calamites (#3670) üzenetére


Norby86
őstag

Húha, ez új infó, köszi hogy megosztottad. Akkor ezekszerint üzemidőben jókora visszaesés lenne tapasztalható ha Redmi 4X-re váltanék. :( Francba hogy ebbe a Prime-ba nincs B20... Imádom ezt a telefont, de ez nagyon idegesítő. Kipróbáltam haverom Snapdragonos Redmi Note 4 telefonját és képeket is lőttem vele egyszerre az én Redmi 4 Prime telefonommal és sokkal rosszabb, életlen és fakó képeket lőtt a Note 4.
Szóval nemtudom merre mozduljak ha egyátalán van valami lehetőség hogy B20 is legyen, és ezt a gyorsaságot, üzemidőt ne veszítsem el, plusz megmaradjon a MIUI felület.
De lehet kénytelen leszek akkor várni. :F

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3672) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Én is feldobtam ezt a MIUI 9-et a Prime-ra, de az első benyomás, hogy nem, sokat foglalkoztak a fejlesztők vele, gondolom mivel maradt a 6-os Android. Na majd belakás és használat közben kiderül....

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3673) calamites válasza Norby86 (#3671) üzenetére


calamites
őstag

Lehet, hogy ha eu romot teszel fel jobb lesz az akku idő. Én napokon belül felteszem a 4x-re, ha nem sürgős akkor majd írok róla.

(#3674) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Feltettem ma az EU Miui9-et, most meg jön rá valami OTA frissítés.7.9.7 V3 verzióval.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3675) Norby86 válasza calamites (#3673) üzenetére


Norby86
őstag

Végülis nem anyira sürgős, ha feltetted írj róla nekem egy véleményt mert nagyon érdekelne az akku idő így hogy említetted. Kicsit furcsának találom hogy egy gyengébb proci ennyivel jobban meriti a telefont. Note 4 a kamera miatt meg az 5,5" miatt (nem érem át az ujammal) esik ki. Redmi 4X meg ha valóban gyenge az akksi idő akkor azért alapból.

(#3674) Matyi222:

Én is fel akarom tenni majd a napokban, de ha tudsz majd írj róla egy bővebb véleményt hogy érdemes e, milyen ujdonságokat tartalmaz, gyorsaságban hozza e a MIUI 8-as szintet? :) Mert addig nem merem feltenni, mivel most még jól működik a júniusi eu dev. rom.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#3676) trebrona válasza sunavlys (#3665) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ennyit a nem működű OTA-ról: [link] :)

Szerk: közben látom, volt már.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3677) csokito100 válasza trebrona (#3676) üzenetére


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

Léci irtok majd véleményt,hogy mennyire válik be az új Rom?! Köszi. Üdv

(#3678) Viktor0610 válasza csokito100 (#3677) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyorsabb. :D
Úgy, hogy "piszkos" telepítéssel tettem fel, tehát csak frissítettem. :)
Az akksi kibírt majdnem két napot (nálam kb. ennyit bírt a 8 is) kijelzőidőt elfelejtettem csekkokni.
Nagy változásokat nem vettem észre, mert 4 Prime-on maradt 6.0.1.

Samsung Galaxy A54

(#3679) csokito100 válasza Viktor0610 (#3678) üzenetére


csokito100
aktív tag

Köszi Viktor. Én valahogy fel tudom tenni a Stabil Global 8.2 helyett? Ennél az átkozott 8.2.4.0 helyett csak jobb lehet!? Ha igen ,tudnátok segiteni léci? Köszi

(#3680) Soleco válasza csokito100 (#3679) üzenetére


Soleco
tag

Szia, én Resurrection Remixet használok android 7.1.2-vel, hibával még nem találkoztam ez a 2 hét alatt. Biztos xiaomi.eu is remek ROM! Miben kellene segíteni? :)

[ Szerkesztve ]

(#3681) csokito100 válasza Soleco (#3680) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Csak a Miui 9 felrakására gondoltam,azért kérdeztem,hátha sikerülne lecserélnem a mostani Romot. Ja és nagyon nem vagyok képben a Rom cserélgetésben és magában az android mókolásban sem.:(

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3682) Norby86 válasza csokito100 (#3681) üzenetére


Norby86
őstag

Szia!

Nyitottál már bootloadert? Mert csak akkor tudod feltenni TWRP alól tiszta telepítéssel, ez még dev. rom tehát fejlesztői. Állítólag a Global Stable Miui 9-es rom majd csak decemberbe jön.

-Norbi-

(#3683) csokito100 válasza Norby86 (#3682) üzenetére


csokito100
aktív tag

Szia!

Igen nyitottam. Csak tényleg nem tudom,hogy innentől mi a menete :(

Legrosszabb esetben majd decemberben frissitéskor.Csak ezt a mostani Rom verziót annyira útálom :W

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#3684) Soleco válasza csokito100 (#3683) üzenetére


Soleco
tag

http://en.miui.com/thread-807737-1-1.html

Én így csináltam ahogy ott levan írva :).

(#3685) Matyi222 válasza Norby86 (#3675) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Sokat még nem tudok róla írni, eddig hibába nem akadtam, nem is nagyon használtam, csak telefonáltam meg e-mail és üzeneteket írtam.
Gyorsan és lágyan fut, tök szép. Egyenlőre ennyi.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3686) Norby86 válasza Matyi222 (#3685) üzenetére


Norby86
őstag

Ki fogom majd próbálni szerintem ezt az új romot hamarosan. :) Csak most még a jelenlegi is nagyon pöpecül működik, egyenlőre még nem cserélem le inkább.
De a képernyőidőd hogyhogy ilyen kevés? Mert a használati időm nekem is kb ennyi, de mellé a képernyőidőm jóval több és most nekem is 38%-on áll az akku mint neked a képen kb.

-Norbi-

(#3687) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#3678) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Eddig tartott a jólét. :O ;]

Csak kellett a HR a frissítés után (vagy a bekapcsolt, de nem használt hotspot funkció tett be neki), de a kijelzőidőm durván kevés volt, meg voltak furcsaságok. :D

Samsung Galaxy A54

(#3688) Matyi222 válasza Norby86 (#3686) üzenetére


Matyi222
aktív tag

A kijelzőidő nem mindig mérvadó, és könnyen manipulálható. Leveszem a fényerőt és elindítok egy 15 órás videót simán kibírja, máris villoghatok a neten, hogy hűűűű bakker ez mennyit bír. :D

Kérdésedre válaszolva, ez a flash utáni első töltés volt, plusz még kint napfényben használtam a telefont full fényerővel. Ma csak bent a lakásban videót néztem rajta, mint lent a kép mutatja, így már bőven hozza azt a szintet amit te is elvársz tőle. :)

Tehát a SOT bőven függ a fényerő beállításától és a használat körülményeitől. :) (Na meg lehet csalni is vele) ;]

Az akkuban még van 88%

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3689) Norby86 válasza Matyi222 (#3688) üzenetére


Norby86
őstag

Ezt tudom hogy nem mindig mérvadó. :) Egyszer pl. max fényerőn navigáltam és 6 óra volt a képernyőidőm. De amit én ide feltettem képernyőidőt az közép álláson autómata fényerő beállítással lett mérve. Átlag internet használat mellett, messenger lite, viber, gmail ezek futnak a háttérbe. :)
Amit most ide kitettél képernyőidőt az már nem rossz. Esetleg a legvébén mikor már csak 10% van az akkuba is feltudsz tenni egy képet a képernyő meg üzemidőröl?

-Norbi-

(#3690) calamites válasza Norby86 (#3689) üzenetére


calamites
őstag

Nekem a globál rommal kb ugyanezeket az adatokat hozza. 9-10 óra 3 nap alatt.

Nem is nagyon fogom lecserélni mostanában, pedig szívesen kipróbálnám a 7-es EU romot.

(#3691) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Redmi 4 Prime-ra visszahívták a 7.9.7-et. Eltűnt a letöltő link.

(#3692) trebrona válasza DrKapocs (#3691) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha a multiról van szó, még aznap. OTA is frissült az újabbra: [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3693) Viktor0610 válasza trebrona (#3692) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Neked 4A-n MIUI 9 EU dev. van?
Nekem feltűnt, hogy hard reset után is azért valamivel jobban merült, mint 8-cal. Annak tudtam be, hogy több benne a Google szemét, mint a korábbi kiadásokban. Nem vagyok szakértő a GApps-verziók közötti különbségekben, de az feltűnt, hogy régebben nem emlékszem pl. a Google (kereső) appra, a TalkBackre. A 9-ben viszont benne van.

Samsung Galaxy A54

(#3694) trebrona válasza Viktor0610 (#3693) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, azon viszont jobb az üzemidő, mint előtte a 8-as eu stable-lel. 3S-en szintén, ugyanúgy 8-as eu stable után.

Talkback nekem úgy rémlik, mindig benne volt.

Egyébként frissítetted, vagy maradt az első?

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3695) Viktor0610 válasza trebrona (#3694) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Frissítettem.
Azután volt HR. Majd még akkor tesztelem.

TalkBack-téma. Én sok Google appot szoktam tiltani, lehet, akkor ezzel is ezt tettem, ezért nem ugrott be, hogy rajta volt korábban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3696) Matyi222 válasza Norby86 (#3689) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Parancsolj,

Ahogy kérted itt a második töltés, ez már így alakult. Annyit hozzátennék, ebben van 150km navigáció, másképp még bírta volna.
Most van még 11% az akkuban...

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3697) Viktor0610 válasza Matyi222 (#3696) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Más is tapasztal olyat, hogy 9-re frissítés óta nem hogy nem tölt gyorsan a gyorstöltő, de egy éjszaka alatt (kb. 6-7 óra) nem tölt fel teljesen 30 %-ról? :F
Redmi 4 Prime, EU dev. ROM, már tiszta telepítés.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3698) Matyi222 válasza Viktor0610 (#3697) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nekem nincs gyorstöltőm, a gyárival felmegy 100%-ig.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3699) papp54


papp54
aktív tag

Redmi 4 prime frissítés elérhető global stable 8.5.3.0

Honor 50 5G

(#3700) calamites válasza papp54 (#3699) üzenetére


calamites
őstag

Milyen?

Videó hangját javították?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.