Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3301) bundaska válasza trebrona (#3289) üzenetére


bundaska
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ! Csak azért is kérdeztem, mert ugye Webshopos rom van rajta és nem tudtam, ilyenkor megy-e simán a telepítése a Global ROM-nak (Amit ugye linkeltem is).

Üdv:
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3302) Egri75 válasza trebrona (#3298) üzenetére


Egri75
csendes tag

total commanderrel próbáltam , mivel a saját fájl kezelövel még annyira se boldogultam. De megoldottam a Google drive-val

(#3303) tomic válasza trebrona (#3300) üzenetére


tomic
addikt

Tetszik az is de nem gyengébb eresztés az?. Hd kilyelző,gyengébb proci. Hát nem tudom...
Mi2s-t vàltana és minimàlis előrelépés lenne csak. Persze szerintem.
Nem tudom nekem mennyire lényeges a b20. Ausztriàban tartozkodok az év 90-% ban. Gőzöm nincs itt milyen a lefedettség.

(#3304) trebrona válasza Egri75 (#3302) üzenetére


trebrona
nagyúr

Documents alkalmazás engedély után TC-nek megadtad a kért engedélyt? Saját fájlkezelő pedig tiltott documents alkalmazással is írja minden további nélkül.

(#3303) tomic:
Kijelző valóban HD, ennek ellenére nem érezhetően "gyengébb eresztés".

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3305) hallerlaller válasza tomic (#3303) üzenetére


hallerlaller
addikt

Én már nem vennék b20 nélküli telefont, vodafone térerő is képes random helyeken edge hálózatot dobni, nem hiába nyivákolnak. Én is úgy gondoltam minek az, de így fél év után már azt mondom kell.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3306) Matyi222 válasza bezke (#3297) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Készül a Redmi 4 Prime LineageOS 14.1 BETA Android 7.1.2 is, de mivel egy forrásból dolgoznak, így korai még az öröm, mindegyiknek ugyanaz a hibája amiből még elég sok van.
Szenzorok random hibájától a videó felvételig, melegedés, játékra még nagyon nem is ajánlják, akad még munkájuk vele. Én is kíváncsian várom mit hoznak ki belőle. :C

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3307) DrKapocs válasza tomic (#3303) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én is mi2s-t cseréltem Redmi 4 Prime-ra. Én a Redmi 3s-t nem éreztem túl nagy ugrásnak előre az mi2s-hez képest. Persze, jobb, de nem annyival. Kivétel az üzemidő. Mi2s után én Prime-ot javasolnék, hogy ne érjen csalódás. Aztán persze kinek mi fontos, engem a B20 hidegen hagy. Amerre én járok, így is 4G-n van.

[ Szerkesztve ]

(#3308) Egri75 válasza trebrona (#3304) üzenetére


Egri75
csendes tag

Kicsit belemélyedtem az engedélyekbe és találtam egyet, amit még nem engedélyeztem. A totalcommenderbe is találtam még egy kiválasztás lehetőséget.Bocsi az értetlenségem de a Lenovos tablemtebe egyszerűbb volt a beállítás. Amugy minden segítséget köszönök. :R

(#3309) bundaska válasza hallerlaller (#3305) üzenetére


bundaska
aktív tag

Már régen észrevettem, de most publikus és Jó az aláírásod :)
Anyósom most mesélte, hogy nemrégen járt a telefonja szervizben és egy márkaszervizes egy kicsit másképp, de az általad leírtakat állította: "nem kell a telefonjára vírusirtó, ez nem számítógép" ... :D

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3310) bundaska


bundaska
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hol lehet megnézni 4 Prime-ban, hogy eddig hány percet (vagy órát) telefonáltam? Vagy rosszul kerestem rá, vagy az Android 6 nem is tud ilyet?

Thx
Bundas

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van! - !!

(#3311) Shrimplandhu


Shrimplandhu
tag

Sziasztok!

"Sima" Redmi 4-es topikot nem találtam ezért itt kérdezném, hogy létezik-e valami jobb ROM a jelenleginél: MIUI Global 8.0 Stabil 8.0.3.0.0(MCECNDG) ?
A problémáim:
-Van pár program amit erőltet (UC News, UC Browser) a rendszer. Ezeket kéne lelőni
- Hiába vannak megnyitva és "lakatolva" kommunikációs appok (Gmail, Viber) nem mindig kapom meg az értesítéseket

http://shrimpland.hu/

(#3312) internetezoo válasza Shrimplandhu (#3311) üzenetére


internetezoo
senior tag

Webshopos tákolmány a ROM mert eggyel több a 0. Rakj fel rendes gyári ROMot amihez az összefoglalót olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#3313) trebrona válasza internetezoo (#3312) üzenetére


trebrona
nagyúr

Melyik összefoglalót? :D

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3314) Viktor0610 válasza trebrona (#3313) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bármelyik Redmi készülékét, és a Redmi 4 fájljait behelyettesítve megoldja a gondot. :D

Samsung Galaxy A54

(#3315) Shrimplandhu válasza internetezoo (#3312) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Én úgy tudtam problémás a sima 4-es afféle mostohagyerek és nincs rendes ROM hozzá. Tudtok ajánlani valami konkrét ROM-ot?

http://shrimpland.hu/

(#3316) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Bocsánat, nem ide akartam írni. Törölhető ez a poszt.

[ Szerkesztve ]

(#3317) Matyi222 válasza Shrimplandhu (#3315) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Redmi 4 Gyári romokat a redmi 4 feliratra kattintva találod, shopost mindenképp cseréld.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3318) trebrona válasza Matyi222 (#3317) üzenetére


trebrona
nagyúr

A globalt véletlen se!
Redmi 4 Global (India Version)=Redmi 4X Indiában így hívják a Redmi 4X-et.

Először kínai dev updaterrel, majd bootloadernyitás, TWRP és valamelyik xiaomi.eu rom.
developer
stable
TWRP: [link]

Ha a kínai dev nem menne fel updaterrel, akkor EDL mód.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3319) Matyi222 válasza trebrona (#3318) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Akkor ezt szépen meg keverték a kis ferdeszeműek 😁😂

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3320) Shrimplandhu válasza trebrona (#3318) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Ez elég keménynek tűnik erre fel kell készülnöm mentálisan és fizikaliag :)
Remélhetőleg az már jobb ROM lesz. Igazából nincsenek nagy elvárásaim, de azért 2017-ben ne kelljen már kétóránként megnyitni a gmailt hogy jött-e levél...
Szóval utána kell olvasnom, visszakeresnem a topikokban stb. mielőtt bele mernék vágni.

http://shrimpland.hu/

(#3321) trebrona válasza Shrimplandhu (#3320) üzenetére


trebrona
nagyúr

Annyira nem bonyolult a dolog, mint aminek látszik.

btw a gmail-nek kevés a lakatolás, itt megtalálod a beállítandó dolgokat a biztos működéshez: [link] [link] Ugyanaz vonatkozik a gmail-re is.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3322) Domestos válasza trebrona (#3321) üzenetére


Domestos
tag

Gmail értesítésekkel én is küzdök. Minden más programnak elég volt, amiket linkeltél, Whatsapp, banki alkalmazás, minden értesít szépen, a gmail egyszerűen nem hajlandó szinkronizálni, csak ha az appban lefelé húzva rákényszerítem.
Már csináltam egy automation taskot is, ami kb negyedóránként ellő egy explicit szinkronizálást, az sem csinál semmit, azonnal leáll. Kifogytam az ötletekből.

(#3323) trebrona válasza Domestos (#3322) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem tudom mi lehet a probléma, nálam működik a gmail rendesen, ahogyan a családban lévő összes különböző xiaomi modelleken is. Akár mobilnet, akár wifi.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3324) Domestos válasza trebrona (#3323) üzenetére


Domestos
tag

Szerkesztési időből már kifutottam...
Szóval úgy néz ki, mégiscsak user error. Most újra végigzongoráztam a listát, és hiányzott egy engedély (az autostart) neki. Elképesztő, milyen könnyű benézni, és hogy mennyire nem működik beállítgatás nélkül alapbeállításokkal.
Köszi a segítséget!

(#3325) Viktor0610 válasza Domestos (#3324) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, ezek kikapcsolhatóak (mármint, hogy ilyen sok helyen kelljen beállítani az app megfelelő működését), de úgy nem lehetett volna tegnap 10+ óra kijelzőidőm a "kis" Redmi 4 Prime-ommal...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3326) Shrimplandhu válasza trebrona (#3321) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Nem tudok a gmail-nek ( se másnak) felugró ablakos engedélyt adni, van pár app ami ott van de hozzáadni nem tudok. Nem találom, hol kell? (nem az app saját menüjében ha nem az engedélyeknél)
Nálunk a sima 4-esemen kívül 4db Xiaomi teljesít szolgálatot jelenleg. Mindegyik tökéletes csak ez vacakol :O :))

http://shrimpland.hu/

(#3327) internetezoo válasza Domestos (#3324) üzenetére


internetezoo
senior tag

1 Gb szabad belső tárhely is kell, hogy szinkronizáljon.

[ Szerkesztve ]

(#3328) ginola válasza trebrona (#3323) üzenetére


ginola
addikt

Akkuhasználatnál miért nem leget megnézni, hogy mennyi a telefonálási idő?
Mi2S-nél látható, Primeon nem!

(#3329) Robynho


Robynho
tag

Helo!

4 pro tapasztalatokra lennek kíváncsi. Kezd par dolog zavaro lenni, ami eddig nem tunt fel v nem is volt vele gond..
Kezdenem azzal, hogy alapbol is es kihangositva is halknak talalom a telefont, hangero allitasnal pedig, mintha a mikrofon logojat dobna fel es azt allitja, nem a hangszoro hangerejet.
Lefagyast, megakadast, alkalmazas osszeomlast is egyre surubben tapasztalok (foleg fb appnal).
2napja pedig a wifin keresztüli internettel van gondom, fullos a jel, viszont meg sem toltenek azoldalak (masik keszuleken nincs gond), nem beszelve arrol, h joval kesobb jonnek meg az ertesitesek. Lehet vmilyen beallitasi problema, h ha ki van nyomva a telefon, akkor nem kapok semmilyen ertesitest( nem kikapcsolva csak rezgo es keszenleten), ez am hivasra smsre viberre mesengerre is kiterjed.
Ami a mai napon volt nagyon zavaro es fura,eddig ilyen se volt meg h waze kozben tulmelegedett a telefon, jott is a hibauzenet 47fokrol es a telefon lehuteserol.

Az ezekkel kapcsolatos észrevételeket, javaslatokat köszönöm elore is!

(#3330) Viktor0610 válasza Robynho (#3329) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Robynho:
Állítsd vissza gyári állapotra, én semmi ilyen hibát nem tapasztalok a kütyümmel. ;)

ginola:
Ezt miért tőle kérded? :P A MIUI fejlesztői jobban tudják. :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#3331) trebrona válasza Shrimplandhu (#3326) üzenetére


trebrona
nagyúr

Beállítások=>Értesítések és állapotsor=>Alkalmazás értesítések

(#3330) Viktor0610 +1

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3332) DrKapocs


DrKapocs
őstag

2 kép többet mond minden szónál. :D

Továbbra is mondom, a Messenger, Facebook app, Viber használatától úgy merül a telefon, mint balta a vízben. Ha valaki le tud mondani a Messengerről, tudja nélkülözni a chat head és egyéb "fontos" dolgokat, kiegyezik néhány emojival, simán ott a Messenger Lite. Facebook app helyett ott a gyári böngésző, app battery saver beállítása, stb. És nem, nem mondtam le semmiről sem, ami az okos telefon használati értékét érintené.Global 8.1.2 van fenn.

(#3329) Robynho
Fenti képekből is láthatod, hogy valami gond van nálad. Én például néhány apptól biztos megszabadulnék a helyedben. Fagyás, akadás nyomokban sincs nálam, hasít mint a szélvész. Hangerővel nincs gond.
Értesítések késése vélhetően ebben keresendő: Security - App battery saver (kapcsold ki az energiatakarékosságot azoknál az appoknál, aminél nem jön be az értesítés). Nálam az mi2s-el együtt jön az értesítés, minden rendben van.

Waze: Továbbmennék, nem csak waze, hanem bármilyen navigációs app. Nyár van. Sokat használtam az mi2s-t navigálni, jelenleg is azt használom. Sikeresen felfőztem vele már 1 gyengébb és 1 egész jó, egy éves akkut úgy, hogy közvetlen napfény nem érte (le volt téve a szellőztető rácsra egy tartóba). A szélvédő mögött forróság van, a kijelző folyamatosan aktív valószínűleg magas fényerőn, GPS on, online navigáció esetében adatkapcsolat aktív, gondolom a töltés is. Egyenes következmény a túlmelegedés. Vigyázz vele, fel ne főzd az akkut... Én úgy oldottam meg, hogy nem elég, hogy a napfény nem éri, már nem a középső légbefúvóra teszem a telefont (ide ritkán nyomatom a klímát). Áttettem a telefont a bal légbefúvóra, amiből folyamatosan érkezik a klíma hideg levegője a telefon hátuljára. Azóta, mióta így csinálom, hosszabb utakon is hideg marad a telefon.

(#3333) Viktor0610 válasza DrKapocs (#3332) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha nem használom, nekem is bír ennyit. :P ;]

(Én is a Messenger Lite-ot használom, a Facebook app bár fenn van a készülékemen, de háttérben a MIUI és a Greenify IS kilövi ;] , szóval nálam is 10+ a kijelzőidő. :) )

Samsung Galaxy A54

(#3334) DrKapocs válasza Viktor0610 (#3333) üzenetére


DrKapocs
őstag

14 óra közel 4 nap alatt. Azért ne mondjuk, hogy nem használom. Egyébként ez a legmagasabb érték, ennyi nem szokott lenni. Hosszabb messengerezés volt benne, szerintem emiatt lett a SOT ilyen magas érték. Engem is meglepett.

[ Szerkesztve ]

(#3335) Norby86


Norby86
őstag

Azt nem tudjátok véletlenül hogy az ujabb kiadásu (jelenleg legfrisebb) messenger lite amiben már hívás funkció is van, miért nem szinkronizál a háttérben? Akku kimélő nincs bekapcsolva, automatikus indítás bevan álíltva... mégis csak akkor jönnek be az üzenetek ha megnyitom az alkalmazást. Tudom, a régebbi kiadásu messenger lite működik, de azért haladnék a korral, ha már ebbe van hívás funkció az ujabbat szeretném használni. Tud valaki megoldást a problémára?

Másik kérdésem hogy ha vissza tenném a Global stable romot (ami zárja a bootloadert), azt valamilyen módon pl adb alól parancssorral meglehet rootolni? Gondolok itt arra hogy twrp-t csak be mountolom és arról rakom fel a rootot. Vagy ezt csak igy nyitott bootloaderrel lehet?

-Norbi-

(#3336) trebrona válasza Norby86 (#3335) üzenetére


trebrona
nagyúr

1. olvass párat vissza, működnie kell
2. global rom nem zárja vissza a bl-t
3. okafogyott, de zárt bl-rel nem lehet

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3337) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Ha esetleg valaki felakarja turbózni a Kamerát, itt a lehetőség.

Ma kipróbáltam DSLR lett a telefonom. :D
TWRP kell hozzá és fel lehet tenni.

Picit több lett a funkció!

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3338) Viktor0610 válasza Matyi222 (#3337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Big lájk!!!

Most úgyis kimarad a Redmi 4 Prime a heti frissítésekből augusztusig, így van idő próbálgatni.
Az élő HDR tetszik! :) A manuális beállításokkal egyelőre csak szórakoztam, nem vagyok nagy mágus. :B

Samsung Galaxy A54

(#3339) Matyi222 válasza Viktor0610 (#3338) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Én sem vagyok nagy fotós, de jó kis szórakozás :D

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3340) Norby86 válasza trebrona (#3336) üzenetére


Norby86
őstag

Olvasok, de nem találom a megoldást. Azt olvastam csak hogy akku kimélő mód ne legyen bekapcsolva, ez pipa, meg hogy a felugró értesítést engedélyezni kell, ezek is pipák mindenhol ahol csak kell.

A global romal kapcsolatban meglep amit irsz, mert én azt hallottam hogy ha a mostani nyitott bootloaderrel rendelkező telefonomra amin multi stable rom van, ráteszek global stable romot, az visszazárja a bootloadert.
Tehát ha én felteszem a global romot simán tudok utána is rootolni meg minden?

-Norbi-

(#3341) Matyi222 válasza Norby86 (#3340) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Ha MI Flash-el teszel fel egy fastboot romot és bepipálod, hogy "flash_all_lock.bat" akkor visszazár.
Más formában mikor zár én nem tudom.
Ha visszazár az sem nagy gond 20 sec alatt lehet nyitni, ha már egyszer kaptál engedélyt...

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#3342) internetezoo


internetezoo
senior tag

Felraktam Facebook Lite-t viszont üzenetet nem jelez, csak mást.
Messenger Lite jelzi az üzenetet. Lassú a Facebook Lite üzenet jelzése?

(#3343) Norby86 válasza Matyi222 (#3341) üzenetére


Norby86
őstag

Aham, értem. Akkor ezt csak Mi flash-el leht így megoldani hogy ne zárjon vissza? Mert én eddig azt nem használtam csak a TWRP-t romot is az alól telepítek mindig, szóval ez a Mi flash nekem még új.

Ha meg bezár és nyitni akarok az nincs korlátozva hogy egy hónapban hányszor nyithatok? Mert ugytudom hogy egy hónapban egy nyitást enged és a haveromnak kb 3 hete nyitottam a telefonját. Bár ha szerencsém van akkor mindjárt 1 hónap lesz.

-Norbi-

(#3344) trebrona válasza Norby86 (#3343) üzenetére


trebrona
nagyúr

TWRP-vel is fel lehet global romot tenni, nem zárja a bootloadert. Nem ismerem a 4Prime TWRP-jét, valószínűleg abban is van disable DM-verity opció. Ha nincs, akkor a lazyflasher zip kell ahhoz, hogy a gyári romok be tudjanak bootolni TWRP mellett.

Ha egy készüléket már nyitottál a fiókoddal, akkor azt naponta 56-szor is nyithatod, arra nincs korlátozás. Korlátozás arra vonatkozik, ha a fiókoddal másik telefont szeretnél nyitni. Ezt 30 naponta teheted meg.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#3345) Norby86 válasza trebrona (#3344) üzenetére


Norby86
őstag

Ja értem, ez így akkor már világos nekem. :) Köszi a pontos infót! Ki is próbálok akkor a napokban egy Global Stable romot. A 8.1.2 ajánlott még mindig inkább?

-Norbi-

(#3346) kovjoe válasza internetezoo (#3342) üzenetére


kovjoe
aktív tag

Nekem az elejétől fent van a facebook lite, és még soha nem volt gond az üzenetek jelzésével. Már a lenovo k3 note-on a miui alatt is ezt használtam, mióta a böngészőben kilőtték az üzenetküldési lehetőséget.

Xiaomi 11 lite 5G NE (8/256) (MIUI Global 14.0.11 Stabil) - Békéscsaba

(#3347) csokito100


csokito100
aktív tag

Sziasztok!

Ha a legújabb global rom van a telón,vissza tudom tenni a 8.1.2-es romot? Most a 8.2.4-es van rajta,de vissza szeretném tenni a régi bevált első hivatalos globalt.Miflash-ből tettem fel és még megvan a letöltött fájl,szerintetek vissza tudom tenni a régebbit? Köszi előre is.Üdv

(#3348) DrKapocs válasza csokito100 (#3347) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ha egyszer már sikerült, szerintem képes vagy rá újra. Mivel a MiFlash mindent gyalul, így bármikor, bármire vissza tudsz állni.

(#3349) csokito100 válasza DrKapocs (#3348) üzenetére


csokito100
aktív tag

Egyszer megpróbáltam,de amikor fel kellett volna ismerni a telót,a Miflash nem látta.Pedig ugyanúgy csináltam mindent,ahogy először.Ezért gondoltam,hogy megkérdezem inkább.Ja amikor rányomok a download-ra,akkor a teló újraindul azonnal.De köszi a választ,akkor nem hagyom magam:)

[ Szerkesztve ]

(#3350) trebrona válasza csokito100 (#3349) üzenetére


trebrona
nagyúr

Zárt bootloaderrel valószínűleg nem fog menni. Az újabb global romoknál nincs már Download (EDL) mód.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.