Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Pythoncobra


Pythoncobra
tag

Elöljáróban bevallom, hogy én már az S20 Ultra fotóteljesítményétől sem kapok agyfaszt, ha nem ész nélkül használom, tudom hogy mire figyeljek ha fókuszál, kihasználom a lehetőségeit, szóval nem vakon fotóztam, kiváló képeket, videokat készített.
(Persze nem az unokatestvérem 1,8 millás tükörreflexes szetjével összehasonlítva)
Most kipróbáltam az S21U-t a Mammut MM-ban, és hasonlítottam a fotókat az S20U-val.
Határozottan jobbak a képek.
Nem vagyok fotós csak sokat fotózom, nem tudom mitől, de egyszerűen jobbak.
A 10x zoom pedig meggyőző.
Szóval én spec a csere folyamatot elkezdem.

(#802) karldergroße válasza #90305280 (#798) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én nem mondok külön senkinek semmit. Leírtam a véleményem, hogy miért nem kellene nekem az a készülék ennyiért. A s10 egyébként csak nyár óta van még, nem is tervezem a cserét. Ha minden tulajdonság számít, akoor jelenleg egy Asus Zenfone 7 felelne meg az igényeimnek.

(#803) joey04 válasza mjani1172 (#722) üzenetére


joey04
titán

Én sokszor átnézek droidra, ez már a 4. Xiaomi telefonom. Csak visszaváltok általában max pár hónap után. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#804) TODI1111 válasza kengyel (#790) üzenetére


TODI1111
addikt

Ezt konkrétan még nem láttam élőbe, de az összes eddigi gyári samsung toknál a tok kb. 1 mm-rel nagyobb, hogy még véletlenül se a kamera érjen le bárhová is lerakod. Note 20 ultránál például így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#805) kengyel válasza TODI1111 (#804) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor ez így rendben van, lehet egy ilyet veszek. Bár a Spigen is kèpben van, sokat használtam. Hónap vègèig van idő, úgy is 26-fele èrkezik, vagy kèsőbb.

kengyel

(#806) JanR válasza karldergroße (#796) üzenetére


JanR
addikt

Ez is egy szempont és maximálisan megértem.

Viszont van a másik oldal (pl. én). Online hallgatok zenéz, összeválogatott albumokból bluetooth fülhallgatóval, mert nekem ez edzéshez kényelmesebb. A 128GB is sok, ha lenne 64GB-os, akkor azt venném. Szinte mindenem felhőbe mentem, kivétel a képeket de azokat meg időnként lementem és a telefonról le is törlöm. Számomra kifejezetten jó deal a sima S21 az S10+ utan. Kevésbé sérülékeny hátlak, kisebb méret és az adaptív kijelző. Sokat használom napközben a telefont és ezt a 48-120Hz-et sokkal kellemesebb nézni. Kollégámnak van 90Hz-es Oneplus-a és az is egy csoda.

(#807) karldergroße válasza JanR (#806) üzenetére


karldergroße
senior tag

Én ezt megértem. Valószínűleg a képernyő tényleg sokkal jobb a 21-en, mint a 10-en. De a telefon ahhoz képest, hogy mi van benne, borzalmas drága.

[ Szerkesztve ]

(#808) JanR válasza karldergroße (#807) üzenetére


JanR
addikt

330 ezerert biztosan. De pl. voda-nál 253ezer előfizuval és erre 2 év hűséggel kérhetsz 25 ezer forint kedvezményt. Telekomnál sem 330e. A jelenlegi S10+om a SES-ben vettem, de már az S20 megjelenése után baromi akciós áron. Nyitó napon minden újdonság drága :( Én is szolgáltatónál veszem, mert 330 ezret nekem sem érne meg.

(#809) SzaboDeGergo


SzaboDeGergo
csendes tag

Ha tok és mindenképpen védeni akarjátok a kamerát (és miért ne akarnátok) akkor megér egy misét a [Nillkin] is. Bár azért picit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban.

(#810) Micsurin válasza SzaboDeGergo (#809) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na itt a visszamaradó por és zseb homok olyan szinten fogja rommá csiszolni a kamerát, hogy azt jó lesz néni. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#811) #90305280 válasza karldergroße (#799) üzenetére


#90305280
törölt tag

Mit nem értesz? 300 felett vannak, nincs SD, nincs Jack.

(#812) aujjobba


aujjobba
addikt

Úgy látom van ezekből 512GB tárhelyes változat, gondolom usbc -> jack átalakító is van.

(#813) Szakiii válasza Kenny3 (#785) üzenetére


Szakiii
addikt

Aki fikázta ezért az applet (gondolom töltőre gondolsz) az szerinted nem fogja ezt a döntést is fikázni? Én ugyan úgy viccnek tartom itt is ahogy ott is.

Micro sd-vel úgy vagyok hogy most már elengedhető ilyen méretű tárhelyek mellett 16 gbnál még nem volt az, de most már tényleg alig használ valaki sd kártyát.

(#814) dkovizoli válasza aujjobba (#812) üzenetére


dkovizoli
addikt

Van, de a szolgáltatók nem árulják. 550e ft-ért nem csekély az ára. Ráadásul csak azokban van 16Gb ram.

(#815) dkovizoli válasza Szakiii (#813) üzenetére


dkovizoli
addikt

Igazából az a véleményem, hogy aki dual simmel használta, az eddig sem nagyon tudott sd kártyát használni.

(#816) Szakiii


Szakiii
addikt

[link] itteni teszt alapján kifejezetten jól sikerült az ultra. :)

(#817) GreenGoblin válasza Szakiii (#816) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ennek egy szavát sem hiszem. Minden flagship-eknél ott a rózsaszín köd nála. Főleg ha Samsungról van szó. Másik ilyen a Supersaf. Samsung fanboy az is. Elfogult mind a kettő.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#818) Szakiii válasza GreenGoblin (#817) üzenetére


Szakiii
addikt

Tudom te semmilyen tesztnek nem hiszel láttam előbb, mert ki tudja ki mit hazudik. :D Tuti ő is szétkamuzza magát a 6 millió feliratkozónak. :U De már látom hogy aki jót mond az hazudik VAGY fanboy.

Amire felkaptam a fejem hogy olcsóbb lett 200 dodoval usa-ban és 50 fonttal uk-ban azért mert elvették a töltőt. így ez kicsit más mint elsőre hangzott. Nyílván itthon a jó magyar forintnak hála ebből semmit se fogunk érezni, gondolom jó kis biztonsági rátával árazzák be. :D

[ Szerkesztve ]

(#819) karldergroße válasza Szakiii (#813) üzenetére


karldergroße
senior tag

Alig? Hát azt azért megnézném.

(#820) Szakiii válasza karldergroße (#819) üzenetére


Szakiii
addikt

Számottevő szerintem a különbség. Tényleg elfér már ezeken a méreteken egy átlag user és elég korrekt áron adják a nagyobb tárhelyes verziót, nem óriási a difi, de nyílván nincs erről számadatom csak logikámat követem ami simán tévedhet.

(#821) GreenGoblin válasza Szakiii (#818) üzenetére


GreenGoblin
tag

6 millió feliratkozó és még mindig könyörög a szerencsétlen a videóiban. Kicsit sem nevetséges. Tipikus semmi sem elég neki komplexus.
Amúgy meg ez egy first pression videó mégis mi a fenét vársz az emberektől úgy őszintén? Rózsaszín köd van ilyenkor mindenhol. El is mondta a korábbi videójában miről lehet és nem beszélni az ilyen videóban. Long term teszteknek már több értelme van. First impressionok alapján választani telefont nem túl okos.
Az meg hogy fanboy...ha követed akkor tudnád. Minden nagy YouTuber favorizál valamelyik brenddel, tagadni sem tudják ez alapján kétszer is meg kell rágni amit monddanak.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#822) #90305280 válasza dkovizoli (#815) üzenetére


#90305280
törölt tag

Nálad a pont!
De én alapból 3-mal használnám, ha tudnám... :C

Szerk., ez már nem a választott célszemélynek reagálva: az alig használnak microSD felvetésre...

Vajon (megpirítva a hagymát - bár én még mindig zsíron teszem; jobb az íze <- erre ne reagálj, poén volt... :) ) , miért van az - kérdem, mert ennek fényében nem értem ;] -, hogy a kínai webshopokban $/€/Ł árakat figyelve, beszakadtak a microSD árak.
Hm... :F

[ Szerkesztve ]

(#823) Szakiii válasza GreenGoblin (#821) üzenetére


Szakiii
addikt

Követem és egyáltalán nem fanboy szerintem, de akkor krédezem én, ha ezek szerint te is követed és fanboy, miért követed? :U Elengedtem, szerinted hazudik mindenki még az is aki nem fanboy hisz még csak first pressiont tud mondani, ergo csak hazudhat hisz akkor mindenképpen csak tetszhet neki és nem releváns amit mond.

[ Szerkesztve ]

(#824) Micsurin válasza GreenGoblin (#821) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nem igaz... Zack azonosan fikázza a márkákat amikor szétberheli őket majd szétszereli. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#825) HaliGab23 válasza GreenGoblin (#821) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Szeritnem Te "long term" is fanyalogni fogsz, akkor is, ha a félelmeknek nem lesz alapja, de semmi gond.
Van aki így gondolja, van aki úgy, mint ahogy valakinek az 50ezer Ft is sok, van akinek az 500ezer sem...

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#826) Kanczy válasza SzaboDeGergo (#809) üzenetére


Kanczy
veterán

Nekem most egy ilyen feszít az S20 FE-n, és imádom. Fáztam a Nillkintől, de túl vastagnak éreztem a már meglévő Spigent, úgyhogy gondoltam kipróbálom. Jó döntés volt :K

[ Szerkesztve ]

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#827) #90305280 válasza HaliGab23 (#825) üzenetére


#90305280
törölt tag

Az 50-500 akkor releváns, ha konkretizálod kiadásban.
OK, tech oldalon nem pl. ételről beszélünk, de aki egy reggelit kér a most divatos házhoz szállítással, egy pl. 10 fős társaságnak, és kiperkál 200-at (!!!), az előbb fog vinnyogni azért, mert a csúcs telefonja 485-ről 550-re drágult.
Aki meg viszonylag normális fizetésből van, az megnézi, mit, mennyiért, milyen kompromisszumokkal tud megvenni, vagy nem venni.

(#828) GreenGoblin válasza Szakiii (#823) üzenetére


GreenGoblin
tag

First impressionban kikötik a gyártók miről beszélhet. Figyelsz te egyáltalan amit írok!? Ezt ő maga is megmondta korábban.

Akkor minek írtál ha elengedted?
:)

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#829) Szakiii válasza GreenGoblin (#828) üzenetére


Szakiii
addikt

Mondtam, elengedtem. :R

(#830) aujjobba válasza #90305280 (#827) üzenetére


aujjobba
addikt

Hogyan került ide a semmiből a 200ért rendelt 10 fős reggeli :F
Ez valami ismerősöd aki kifizetett ennyit, és most meg vinnyog?
:DD

(#831) ForRedGlory válasza GreenGoblin (#828) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Felfogtad azt, hogy a "kiköti a gyártó, hogy miről beszélhet" nem egyenlő azzal, hogy a gyártó dönti el, hogy mi a véleménye a telefonról? Rohadt unalmas vagy, hogy semmit nem hiszel el... szíved joga, de ne akard már megmagyarázni és másra erőltetni a hülyeséged.

(#832) Szakiii válasza #90305280 (#827) üzenetére


Szakiii
addikt

Igen ha kötöd valamihez hogy miért adsz x összeget akkor lehet fura dolgokat kihozni. Nyílván kajára 500k annak is sok akinek egyébként 500k nem sok pénz alapvetően

(#833) karldergroße válasza #90305280 (#822) üzenetére


karldergroße
senior tag

Kár, hogy nálunk még nem estek be :))
https://www.fruugo.hu/sandisk-extrem-pro-1-tb-microsdxc-memoriakartya-sd-adapter-a2-app-teljesitmeny-mentesi-pro-deluxe-170-mb-s-osztaly-10/p-51832743-104315011?language=hu&ac=croud&gclid=Cj0KCQiA3Y-ABhCnARIsAKYDH7vqBPn0p4oCEO8TeUfbR7zHxMv7igVJH7QUXCUoqXQWU5dEV-PRDRMaApQXEALw_wcB

(#834) leslien válasza GreenGoblin (#817) üzenetére


leslien
nagyúr

Minden flagship-eknél ott a rózsaszín köd nála

biztos?! :U [link] sztem meg megmondja a frankót..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#835) #90305280 válasza aujjobba (#830) üzenetére


#90305280
törölt tag

Nem ismerős, csak áttétes.
Amúgy annak írtam, aki érti is.
Tehát nem neked.

(#836) #90305280 válasza karldergroße (#833) üzenetére


#90305280
törölt tag

:C

(#837) Noukoum válasza leslien (#834) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem csak szerinted. De nem is kéne figyelembe venned egy sokadreg írását.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#838) Schuler888 válasza Noukoum (#837) üzenetére


Schuler888
senior tag

Ha az iPhoneokat dicserne es a samsungokat kopkodne az adott teszter nah akkor egybol elfogulatlan lenne szamara... nevetseges a tag :DD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#839) SzaboDeGergo válasza Kanczy (#826) üzenetére


SzaboDeGergo
csendes tag

Én ami miatt szkeptikus vagyok az amit Micsurin is felvetett, hogy mennyire tudja szanaszét karcolni a zsebpiszok/homok ahogy visszacsukom. A másik opció hogy védjük a kamerát is az nyilván oda is egy uvegfolia (és amekkora fa**sagnak tartottam régen, 1-2 modellnél tényleg bevallt azóta, hogy kollégám anno rabeszelt) , de akkor ugye tuti nem zárod már be az ablakot.

(#840) GreenGoblin válasza Schuler888 (#838) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem tartott sokáig, hogy valaki ezt beírja. Eljutottunk az iPhone-okig, burkoltan Apple fan lettem. Ezt még nem mondták rám, ellenben rágalmaztak már másod meg sokadreggesnek. Briliáns ez a topik!
ForRedGlory: Véleményt írtam amivel egyet lehet érteni vagy nem. Igen nem a gyártó dönti el mit mond de cenzúrázni tudja ha épp olyat mond ami nem tetszik neki. Ezek gyakorlatilag reklámok a cégeknek. Ha neked lenne egy bizniszed és adnál egy YouTubernek coccot tesztelni, szeretnél kritikát hallani ami befolyásolja az eladásokat vagy sem?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#841) Micsurin válasza GreenGoblin (#840) üzenetére


Micsurin
nagyúr

És még nem járták ezek szerint sem a BestBuy sem a "Milyen [...] vegyek"-et topikokban. :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#842) GreenGoblin válasza Micsurin (#841) üzenetére


GreenGoblin
tag

Köszi a tippet, mindjárt átnézek oda, de ezt minden féleképp elmentem.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#843) Dare2Live válasza Szakiii (#816) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez a caught up... maybe... mondjuk engem annyira nem győzött meg. De igéri a snapi, exynos összehasonlítást. Remélem minnél elöbb.

Holnap bemegyek vhova aztán megpróbálok fotózni. Meg ha tudok futtatok antut is. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#844) GaS- válasza GreenGoblin (#817) üzenetére


GaS-
aktív tag

Mrwhosetheboss annyira Samsung fan, hogy általában iphoneról twittel...

(#845) TODI1111


TODI1111
addikt

Nagyon kíváncsi vagyok, ezért berendeltem egy [ilyet] is. :D

(#846) Szakiii válasza Dare2Live (#843) üzenetére


Szakiii
addikt

Csinált s20nál is :) biztos leszmost is.

(#847) Dare2Live válasza GreenGoblin (#840) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tesztre hanem örökbe kapják meg az adott mobilt/vgat/tvt... És bár a nagyobb oldalak elég jól keresnek azért amikor hozzádvágnak örökbe egy 3060TI, 3070, 3080, 3090t egy S21 sort megjelenés elött 2héttel vagy épp egy csúcs 77es 1milliós OLED tvt akkor akármi van el fogsz gondolkodni mit mondasz.

Ez alól egyedül a tényleg nagy oldalak lennének a kivétel mert nekik nem tétel... de ők meg avval vannak megfogva, hogy megjelenés elött 2héttel megkapják az adott terméket. Ha vmi elcsúszik akkor vehetik meg megjelenéskor. Amivel nem az a gondjuk, hogy ki kell adni érte a pénzt hanem, hogy 2hetet késik a review. Ami ezen a vonalon egy katasztrófa.

Ez van.

A témában amúgy nagyon érdekes az NV és HW unboxed fiaskó ahol ez az egész nyilvánosságra került, Linus kikelt ellene és végül NV meg is hátrált. Hát többet nem fogják leírni ha vki nem szépet ír csak nem fog jönni a vga megjelenés elött 2héttel. Szerintem mindenki értett, érteni fog belölle, hogy szépeket kell írni....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#848) Dare2Live válasza Szakiii (#846) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

csak legyen meg 28.ig. ajcsik nélkül én kihagyom :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#849) leslien


leslien
nagyúr

elvileg nekem 26. án szállítják rögtön megy bele a dual sim...
kíváncsi leszek SD 865 vs Exynos 2100 ( S20 FE 5G vs S21 Ultra)..
jó kis teszt lesz... :))

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#850) joey04 válasza GaS- (#844) üzenetére


joey04
titán

Mivel most volt összefoglaló videó arról, hogy mik a tapasztalatai az iPhone-ra váltásról huzamosabb használat után.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.