Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) janeszgol válasza mjani1172 (#1397) üzenetére


janeszgol
félisten

Át lett írva. Tegnap én is elolvastam a tesztet, és még nem ez a szöveg volt. Aztán elmentem a PCW Fb oldalra, és megírtam a véleményem többed magammal. 1998 óta olvasom a lapot, Erdős Márton az egyik kedvenc cikkíróm. Nem sötét, nem buta, csak butaságot csinált, amit javított.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1402) FіkuszKukіsz válasza mjani1172 (#1397) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Már ne haragudj de ez még mindig hülyeség. Csak az S21 hátlapja műanyag.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#1403) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Samsung Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max - CAMERA Comparison! | The Tech Chap

Kamerában nincs kérdés, videóban meglepő, hogy az iPhone mennyivel jobb. Persze majd jön rá nyilván javítás.

[ Szerkesztve ]

(#1404) HaliGab23 válasza TODI1111 (#1395) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Kapja be a telenor... rendelhettem volna kb. bárhonnan, de pont ebbe húzok bele. Remélem még gyári hibás is lesz és 1 hónap mire kicserélik :DD

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1405) HaliGab23 válasza leslien (#1396) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Várjá' az mos' jó vagy rossz? :D

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1406) bounty123 válasza TODI1111 (#1395) üzenetére


bounty123
őstag

Igen nekem is ma hozza ki a Telekom a sima S21-et, hurrá. :R

(#1407) BusinessGuy válasza mjani1172 (#1397) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Csakhogy az egy s21 ultra teszt. Nem s21 széria teszt. És behúzta negatívumnak hogy műanyag hátlap.
A tegnap délutáni röhögcsélés után szerkesztették át a szöveget ne legyen akkora az égés. De még a javítás is fail, mert csak az alap s21 hátlapja műanyag, az s21+ is üveg. A közelében nem volt a tesztelő a tesztelt készüléknek.

[ Szerkesztve ]

(#1408) Tin válasza doooo (#1385) üzenetére


Tin
veterán

Hat ja, ez ilyen, ha egy apro keszulekhazba akarnak csucshardvert rakni, de amikor azt tervezik, meg nem ismerik a hotermeleset, es kvazi egysegnyi helyet hagynak a hutesnek. Aztan amikor meglesz a vegleges chip, mar csak azt lehet eldonteni, hogy sima rez, folyadekhutes-kamras rez, vagy grafitpad legyen, de ennyi. A masik nyomas meg az akku, ami miatt limitaltak a lehetosegek. A vezetek nelkuli toltes miatt meg nem lehet alu hatlap sem, ami jol elvezeti a hot. A throttling ugyan megvedi a telefont a tulmelegedestol, de az meg teljesitmenyvesztes, fuggoen a throttling merteketol. Az teljesen normalis, hogy kivezetik a keszuleken kivulre a hot, csak eppen az meg sokaknak kellemetlen, hogy 40+ fokos telefont kell fogdosniuk. Vagy tokba rakjak, de akkor meg meg nagyobb a throttling. De ezert en nem karkoztatom oket, maximum csak azert, ha nem rakjak bele a legjobb elerheto (es arban is a keretbe fero) hutest.

Tudod, en egy dolgot nem ertek, vagyis ertem, hiszen baromi arcveszto lenne, de miert nem teszik szabalyozhatova a soc maximum teljesitmenyet? En pl. kb soha nem jatszom, tehat nekem aztan tokmindegy, milyen gyors a SOC, az akkuido es a melegedes viszont nem. Ha korlatozhato lenne, ugy az ejszakai fotok fel mp-el lassabban keszulnenek el, de az nem izgat. Masban meg nem vennem eszre.

(#1409) doooo válasza oAcido (#1394) üzenetére


doooo
veterán

A Samsung Mali-magjai magasabb órajelekkel operálnak (és mellesleg az eddigi összes csúcs-Kirin gyengébb volt az aktuális Exynosnál).

De mivel - ismételten - független a hardvertől a probléma (hisz 3 éves csúcshardveren is vígan elmegy a játék ha optimalizálnak rá), lényegtelen hány magból állnak. ;)

(#1410) doooo válasza FіkuszKukіsz (#1402) üzenetére


doooo
veterán

És mindenhol szerepel hivatalos helyeken, hogy Victus a GG típusa az üveghátlapú modelleknél.

(#1411) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Arról van infó, hogy a gyári tokok mikor érthetőek el már végre! Sestoreban előrendeltem kettőt, de egyenlőre semmi infó róluk! :))
Eddig nem is érdekelt a dolog, mert úgy volt, hogy 29-én lesz a készülék kézben! :DDD
De, így már viszont jó lenne tudni valami pontosabbat, hogy elkezdték kiszállítani a telefonokat! :C

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1412) doooo válasza Tin (#1408) üzenetére


doooo
veterán

Hát az egyetlen vezérelhető dolog az energiagazdálkodás átállítása. Ott lehet 70%-ra csökkenteni a teljesítményt. Az azért spórol valamennyi energiát, és aligha észrevehető használat közben, hisz hihetetlenül erősek már ezek az SoC-k (S9+-on sem észrevehető a lassúság normál használat mellett, ha esetleg bekapcsolom ezt a módot; ez meg minimum dupla annyira erős eleve).

(#1413) janeszgol válasza Tin (#1408) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezért is fog megrekedni nemsokára a teljesítmény. Elérték azt a határt, ami telefonba tehető a mai technológiával. Lásd A14.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1414) leslien válasza HaliGab23 (#1405) üzenetére


leslien
nagyúr

persze ,h jó.. főni is megmondja a frankót.... [link] :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1415) FіkuszKukіsz válasza PeteePeti (#1411) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Én is előrendeltem, de eddig semmi. Az alzat néztem. Ott vannak készleten gyári tokok, persze drágábban mint a Sestore-ban.

Romanes eunt domus

(#1416) JanR


JanR
addikt

1 nap használat után (S21) sok tapasztalatom még nincs a telefonnal, de eddig én nagyon úgy érzem, hogy S10+ról megérte váltani.

A 60Hz -> adaptív Hz egy kiugróan jó előrelépés, szinte engem ezzel vett meg a telefon.

A műanyag hátlapot inkább pozitívnak érzem, mint sem negatívumnak, mert végre van "fogása" a telefonnak és nem az oldalait kell markolászni, félve, hogy kicsúszik a kezedből. Baromi jó tapintása van.

Akksi még nagyon új, de éjszaka 8,5 óra alatt 3%-ot merült. WiFi, BT, 2 levél szinkronizálás, stb bekapcsolva volt, egyedül az AOD pihen 23 órától 7 óráig. Ha ez így marad, akkor nincs több kérdésem. Pedig az S10+nak is nagyon jót tett a droid11..

A méretével egyszerűen nem tudok betelni. Tudom ez szubjektív, de nekem az egykezes használat, meg úgy a fogás megdöbbentően más, pedig 6,2"-ról beszélünk egy S10+ után. Akit a méret zavart esetleg eddig, annak ez egy rendes alternatíva, ami mindent tud, amit tudnia kell egy okos készüléknek. Persze az i12mini kisebb.

Az ujjlenyomatolvasó pedig ég és föld. Mocskos gyorsan érzékel és egy nap alatt még nem fordul elő, hogy másodjára is meg kellett érintenem.

A súlya kifejezetten tetszik.

A fényerő brutál - éjszaka próbáltam visszavenni, mikor sötétben használtam, de még így is "kisütötte" a szemem.

Kamera teszt még nem volt, játszani pedig nem játszok telefonon, szóval ilyet nem fogok nyilatkozni.
De ha valakinek felmerül valami kérdése, akkor szívesen megnézem.

szerk: stressztesztet nem fogok csinálni, mert nem bencsmárkolásra használom a telefonom, hanem arra amire való. Általános napi dolgokról fogok beszámolni, hogy működik és hogy bírja.

[ Szerkesztve ]

(#1417) leslien


leslien
nagyúr

Google feed végre....
Google Play edition :)) :D
[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1418) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Szerintetek akku terén s21 és s21+ között mennyire lehet nagy a különbség?

Köszi,
Üdv,

Janaboy

(#1419) ForRedGlory válasza leslien (#1417) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az újszülöttnek minden új. Csodálkozom, hogy nem láttad korábban. ;]

(#1420) Tin válasza doooo (#1412) üzenetére


Tin
veterán

Az nem jó, mert visszavesz sok minden mást is, háttérszinkron, stb.

(#1421) leslien válasza ForRedGlory (#1419) üzenetére


leslien
nagyúr

várj ,mert még most sem tértem észhez....
kb ez olyan mintha a Telenor végre függetlenül adná az iPhone-t... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1422) Tin válasza janeszgol (#1413) üzenetére


Tin
veterán

Bizony, lehet, hogy elérjük a passzív hűtés határait. Csúnya lenne, de könnyen lehet, hogy szetválik a piac power és átlagos eszközökre. Vagy vehetsz hozzájuk kiegészítő hűtést, de akkor is kell a szabályozható max teljesítmény.

(#1423) janeszgol válasza Janaboy (#1418) üzenetére


janeszgol
félisten

Sajnos a Tech2 teszt ez irányban picit elnagyolt volt. "Többet bír pár órával."
Ma jönnek ki a tesztek ide az MA-ra (S21 és S21+), remélhetőleg az pontosabb választ ad majd a kérdésedre!
Külföldi teszteket egyelőre nem néztem még.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1424) mSchumi87 válasza JanR (#1416) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Pont ezek miat valtok en is S10+rol. Ezek szerint jol dontottem. Mar csak meg kell varni a telot mire kihozzak 😉

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#1425) GaS-


GaS-
aktív tag

(#1426) ForRedGlory válasza leslien (#1421) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Youtubeon jópár napja volt valakinek egy videója, aki emiatt örömködött. Hát én is elkezdtem, mert ezt nagyon hiányoltam belőle. A Samsung "megoldása" egy rakás ... volt. :DDD

(#1427) leslien válasza ForRedGlory (#1426) üzenetére


leslien
nagyúr

na mindegy majd kedden nálam lesz már, és tesztelés lesz a S20 FE 5G vel ...
te meg használd egészséggel... :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1428) Bayzee5 válasza Tin (#1422) üzenetére


Bayzee5
tag

Ez szerintem így erős kijelentés ezen az oldalon. Tele van az összes teszt mindenféle CPU-nak TDP-jével. Évek óta megvannak a különböző kategóriák (15w, 45w, stb.) és jönnek újabb és gyorsabb procik, soc-ok ugyan olyan TDP-vel. Gyártástechnológia javulásával ugyan akkora hőtermelésből nagyobb számítási teljesítményt lehet kihozni, így ha az architektúra nem is változik semmit, akkor is lenne fejlődés.
Persze azt is mondják már egy ideje, hogy gyártástechnológiának is jön a határa nemsoká, de szemmel láthatóan még nincs itt, épülnek szépen a 3nm-es gyártósorok is.
És a hűtésen is biztosan lehet még javítani, hiszen most az egész telefon egy alapvetően nem jó hővezető anyaggal van bevonva (aka üveg), még ott is elég nagy potenciál van kedvezőbb hűtés elérésére.

(#1429) Navaren válasza ForRedGlory (#1365) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ha ez tényleg így van, akkor itt nincs vita, ez elég meggyőző.
Akárhogyan is hívják a SoC-ot.

Emelem kalapom az adaptív képfrissítés hatékonysága előtt is.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1430) Tin válasza GaS- (#1425) üzenetére


Tin
veterán

Na, impressziv eredmenyek. Kar, hogy az Exynos 990-es N20U-mmal csinaltam 952/1849-es Geekbench eredmenyt. Igy ez erosen megkerdojelezi nalam, hogy akkor ezt most hogy.

Eleve benchmarkot frissen bekapcsolt, es legalabb egy orat pihenni hagyott szobahomersekletu telokkal erdemes csinalni a thermal throttling miatt. Meg jobb, ha legalabb 10 folyamatos futas van, es sorban teszik kozze az eredmenyt homerseklet es pontszam fuggvenyeben.

Egyebkent meg, amilyen hutes ezekben van, nem csodalkozom, hogy ekkora a szoras a tesztekben. Ha csak kicsit tobb vagy kevesebb paszta megy a hutoborda ala, maris egesz mas eredmenyt mutat. Ahogy a szobahomerseklet, fogas, firmware verzio fuggvenyeben is.

Egy viszont biztos: van egy 10-20%-os sebessegnovekedes, ha emellett meg az akkuido is ennyivel nott, az mar dicseretes. Kerdes, a melegedes hogy lesz a ket modell kozott.

(#1431) Tin válasza Bayzee5 (#1428) üzenetére


Tin
veterán

Jobb hovezeto (fem) hatlappal nincs vezetek nelkuli toltes, marpedig a felhasznalok nagyobbik resze nem jatszik, a toltes meg fontos, errol ketlem, hogy barki szivesen lemondana a "gamerek" miatt. Az 5nm-be atlepes, mint latod, a fogyasztast segiti, a teljesitmeny is novekszik, de a hoterheles nem csokken. Tehat persze, hogy "takarekosabb" a proci, viszont mint latod, hoterhelesre hegyezik ki a teljesitmenyt, azaz nem a chip fizikai hatarait erik el, hanem a huteset. Magyarul ha jobb lenne a hutes, meg feljebb huznak ezeket a procikat.
De nincs jobb hutes, mert korlat van. Persze, jon egy optimalizacios iteracio majd, de meg az ev soran is sokat fognak javitani, meg akkor meg ott van a "masik" gyartotol ellesett hotermeles-csokkentes, de szerintem naivitas azt hinni, hogy barmeddig gyorsithatok a szilicium-alapu csipek a meret csokkentesevel, passziv hutes mellett.
Erre irtam, hogy siman elkepzelhetonek tartom, hogy a jovoben a teljesitmeny-orientalt telefonok masfele hutesi megoldast kapnak (pl. alu hatlapot), vagy olyan - akar gyari - kiegeszitot (tokot), amivel aktivan tudjak huteni a telefont. De ennek meg feltetele, hogy a telefont korlatozhasd abban az esetben, ha nem kell a teljesitmeny.

(#1432) Zyelor válasza JanR (#1416) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Én S10-ről váltanék S21-re, de eddig nem vagyok meggyőzve, a kommented talán valamivel jobb kedvre terített. Az S20 Plus jobb választásnak tűnik.

Nekem ezek az aggályos pontjaim:

- Miért nem görbített a telefon széle, ahogy már az s7 óta az?
- Miért műanyag a hátlap?
- Miért kisebb a felbontása, mint az S20-nak??
- Miért nincs Micro SD?

Nagyon furcsa változtatások ezek, főleg, hogy az ára nem csökkent ilyen intézkedések mellett.

Ezek azért nem abba az irányba mutatnak, hogy S21-re cseréljem a jó kis S10-emet, lehet, hogy jobban járok egy S20 Plusszal.

(#1433) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Kint a gsmarena S21 teszt. [link]

Látja vki exynost vagy snapival tesztelték? Hol?

Ők elég korrektül tesztelik aksit, az exynosos S20 hoz képest brutált lépett előre +30%al jobb eredménye lett. (71 vs 93h) viszont elmarad uekkora 4000es aksis 865ös készülékektől (pl xperia II 102h)

btw ha csak máig volt NDA lesz itt mindjárt teszt dögivel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1434) Tin válasza Zyelor (#1432) üzenetére


Tin
veterán

Sokak szerint meg a sik kijelzo a tuti, szoval ez izles dolga.
Csak a "sima" S21-en muanyag a hatlap, de ha zavar, veheted az S21+-t, azon uveg. Amugy minden teszt azt mondja, jo minosegu, en csak az S20FE-rol tudok beszamolni, azon nagyon korrekt volt a hatlap. Es mivel muanyag, cserelni is sokkal egyszerubb idovel.
A felbontast szerintem az ar es a fogyasztas oltaran aldoztak be. 120Hz kijelzo mellett valoszinuleg kevesen hasznaltak az S20-at is 60Hz-en 1440p mellett, bar az igaz, hogy az opciot illett volna meghagyni, de igy tudtak koltseget csokkenteni.
A MicroSD elvetele szimplan csak gaz.

Az arak meg jelentosen csokkentek, amcsiban 200$-al. Az, hogy Magyarorszagon igy elszallt az arfolyam, es bizonytalansag mellett araz a Samsung, mas kerdes, ezugyben a megfelelo embereknel tessek reklamalni.

(#1435) icecave válasza Zyelor (#1432) üzenetére


icecave
nagyúr

Arra több videó is kitér, hogy amerikában konkrétan 200 dollárral olcsóbb a sima alap s21 mint az s20 volt (1000 vs. 800 dollár), itthon meg ebből semmi sem érződik, sőt, az S20 325k volt, az S21 meg 330k, tehát még drágult is.

(#1436) janeszgol válasza Tin (#1431) üzenetére


janeszgol
félisten

"... de szerintem naivitas azt hinni, hogy barmeddig gyorsithatok a szilicium-alapu csipek a meret csokkentesevel, passziv hutes mellett."

Pontosan ez a lényeg. A csíkszélességváltás már nem az a megváltás, mint régebben. Egyre kisebb a különbség.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1437) SzaboDeGergo válasza Zyelor (#1432) üzenetére


SzaboDeGergo
csendes tag

1. A Samsung is kezd radobbenni, hogy annyira kevesen használják az edge előnyeit, hogy nem eri meg se nekik se az átlag usernek (így lesz rá pl normális uvegfolia stb stb)
2. Egyéni preferencia de itt ne a régi idők roppanos muanyagjat képzeld el. Én eddig több pozitív véleményt hallottam róla mint negatívat.
3.Igazabol ekkora kijelzon ha kiszurod a pixeleket akkor élesebb a szemed mint egy hattori kés pengeje. Másodsorban az adaptív kepfrissitest jobban észre fogod venni mintha nagyobb lenne a felbontas
4. Bár ez személyes vélemény de a gyártók szerintem kezdik azt érezni, hogy mindenki mindent felhőben tárol, legalábbis ez a tendencia folytatódik, de én is úgy vélem kihagyott ziccer, hogy nincs, pedig bőven elvagyok 256gb-n sőt kevesebben is és évek óta nem használtam sd - t

(#1438) bulikavagyok válasza Dare2Live (#1433) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

"Our Galaxy S21 review unit has the Exynos chipset inside and has 256GB of storage." - itt.

[ Szerkesztve ]

(#1439) Tin válasza Dare2Live (#1433) üzenetére


Tin
veterán

GsmArena kelet-europai, es mindig Exynos-os Samsungokat tesztelnek. Egyebkent benne is van a cikkben, a benchmarkoknal.

(#1440) janeszgol válasza Dare2Live (#1433) üzenetére


janeszgol
félisten

Exynos. Ha rámész a labelre a teszteknél (teló neve), kiírja a specet.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1441) FіkuszKukіsz válasza Tin (#1439) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Pontosabban bolgár.

Romanes eunt domus

(#1442) janeszgol válasza FіkuszKukіsz (#1441) üzenetére


janeszgol
félisten

Bolgár?? Na ezt nem tudtam. Évek óta olvasom őket, nekem amcsinak tűntek. :D
Vagy angolnak. Meglepődtem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1443) bulikavagyok válasza janeszgol (#1442) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én azt hittem, h oroszok. :B

(#1444) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok

A segítségeteket kérném hogy melyik készüléket válasszam.

Samsung készülékeket használok már régóta, most is Samsungot szeretnék vásárolni az S10 telefonom szeretném lecserélni.

Idáig mindig a legkisebb flagship telefont vásároltam mert ez a méret tűnt nekem ideálisnak, viszont meguntam hogy "kicsi" akkumulátorokkal szerelik fel ezeket a készülékeket, ezért gondoltam hogy most + verziót veszem meg az S21-ből. Viszont ha már nagy a telefon akkor lehetne ultra is mert nem olyan nagy a méret különbség, és az aksi is nagyobb.

Akik használtak már ilyen nagy telefont azoktól kérdezném hogy használható e ez a méret egy kézben, utazás vagy gyaloglás közben, kényelmes e a fogása, nehéz, elfér a zsebben vagy elég sok kényelmetlenséget tud okozni hogy nagy a telefon?
Aki hasznát Note készüléket, milyen gyakorlati haszna van a tollnak, mire szoktátok használni? Rendszergazda vagyok sokat használom a telefont és sok dolgot telefonon intézek, kíváncsi vagyok a toll mennyi pluszt tud adni nekem ha az ultrát veszem és veszek hozzá tokot+tollat.

Igazából két készülék között vacillálok sima s21 vagy s21 ultra de nem tudom melyik a helyes döntés számomra ezért a ti tapasztalóitokra várok, hátha tudtok segíteni. :)

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1445) FіkuszKukіsz válasza janeszgol (#1442) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az összes utcai tesztképeik Szófiában készülnek.

Native English speakers wanted in Sofia, Bulgaria

Romanes eunt domus

(#1446) JanR válasza Zyelor (#1432) üzenetére


JanR
addikt

Miért nem görbített a telefon széle, ahogy már az s7 óta az?
Én kifejezetten nem szerettem ez a hajlított éleket. Pont az üveg hátlapja miatt fogni kellett oldalról az S10+ot és emiatt elég sokszor belenyúltam a képernyőbe és félreérzékelt. Nekem a sík képernyő egy hatalmas nagy pozitívum a 21-es szériánál.

Miért műanyag a hátlap?
Az előző hozzászólásomban leírtam, hogy sokkal jobb érzés fogni a telefont, stabilabb nekem, ez is pozitívum.

Miért kisebb a felbontása, mint az S20-nak??
Ha észreveszed, akkor nagyon jó szemed van. Ha emiatt tovább bírja az akksi, akkor csak jól jártunk. És hidd el, S10+ után semmivel nem érzem rosszabbnak a kijelzőt.. sőt. Pedig az is 1440p.

Miért nincs Micro SD?
Erre meg azt mondom minek? Telefonom van, 128GB-al. A fontos képeket úgy is lementem, vagy valami külső forrásra, vagy felhőbe. Ezen meg elfére egy halom játék és film. Lehet valaki dolgozik vele, és erre használja, de Ő meg a nagyobb tárhelyeset veszi. De valaki írja már le nekem, hogy miért kell egy telefonnak ekkora tárhely?

(#1447) karldergroße válasza JanR (#1446) üzenetére


karldergroße
senior tag

Például azért, hogy ráférjen 1160 zenei album flac formátumban, mint nálam (400GB). Vagy hogy egy egyszerű filmsorozat, ha valaki azt nézi. Mindenkinek mások az igényei. Persze: Nem kell jack, ott a Bluetooth. Nem kell sd kártya, ott a felhő. Nem kell felbontás, a rosszabbat is lehet látni. Nem kell üveghátlap, törik, stb. Nem kell töltő, van régi. Ezt mindenre lehet mondani, hogy ez se kell, meg az se kell tulajdonképpen. "Langyos a sör, de nekünk úgy is jó" - énekelte egy magyar énekes. Sokan mindenáron az újat akarják, és bizonygatják tulajdonképpen saját maguknak, hogy jól jártak.

Csak éppen ennyi pénzért benne lehetne a lehetőség. Ugyanis ezek nyilván költséget spóroltak meg, a telefon biszont kib...szott drága. Ez egy zászlóshajó, legyen benne minden. Mert ez így ennyit nem ér meg, legalábbis nekem biztos nem.

[ Szerkesztve ]

(#1448) South Velen válasza JanR (#1416) üzenetére


South Velen
addikt

A fényerő brutál - éjszaka próbáltam visszavenni, mikor sötétben használtam, de még így is "kisütötte" a szemem.

Hát ez fantasztikus, és gondolom jó samsung szokás szerint PWM-es is.

(#1449) icecave válasza South Velen (#1448) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem minden ilyen technológiás panel PWM-es? Pusztán csak vannak szoftveres megoldások, "DC Dimming" néven, amik ezeket csökkentik. Nem jól tudom?

(#1450) ForRedGlory válasza South Velen (#1448) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jól oda mondtad!

Jobb lenne, ha a fényerő nem brutál lenne, hanem alacsony? :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.