Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Sirandrish válasza leslien (#496) üzenetére


Sirandrish
legenda

Az én S10+om is független...és Telenortól van.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#502) Thom! válasza leslien (#438) üzenetére


Thom!
veterán

Szerintem rendben van 😉

(#503) akooos válasza Sirandrish (#501) üzenetére


akooos
veterán

De az nem iPhone :P

Öcsém most vett egy "független" 11-est, kiderült, hogy Telenoros volt kártyásan, de nem lett függetlenítve.. Telefont be sem kellett vinni, az eredeti tulaj megadta az IMEI-t és függetlenítették 24 óra alatt.

(#504) Sirandrish válasza akooos (#503) üzenetére


Sirandrish
legenda

Mondjuk az igaz :D
Viszont nem úgy van hogy minden dual simes cucc független? Mármint a szolgáltatóknál..Vagy az alma nem az?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#505) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Amúgy a Telenor nem bírt ma felhívni...4kor volt a bemutató, 7ig melóztam, 8kor már előrendeltem. Idehaza biztos százezrek rendelték elő hogy egy nap nem értek el hozzám :W ;]

Szóval ha mégegyszer valaki beírja hogy drága, azt nyakonvágom...van itt della...az egész cég nem bírja a megrendeléseket :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#506) leslien válasza Sirandrish (#501) üzenetére


leslien
nagyúr

az már függetlenül jött ki,de sajnos vannak még függő készülékek náluk...beteges banda ha erről van szó...

Thom
melyikre mondod?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#507) GreenGoblin válasza Sirandrish (#505) üzenetére


GreenGoblin
tag

Biztos vagy benne hogy százerrek rendelték elő...
:C

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#508) Sirandrish válasza GreenGoblin (#507) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát ha a bemutató után 4órával történő előrendelésem már olyan sokadik volt, hogy ma egész nap nem értek el hozzám, akkor tuti a fél ország előrendelte, és persze mindenki az első 3 órában...
Az nem lehet hogy lusta disznók ülnek a telenornál ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#509) Sirandrish válasza leslien (#506) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ezt nem tudtam :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#510) GreenGoblin válasza Sirandrish (#508) üzenetére


GreenGoblin
tag

Vagy van más dolguk is és majd hívnak máskor. :U
Ez csak egy telefon mit stresszelsz rajta annyit.
De abból, hogy nem hívtak arra következtetni mindenki rendelt és mindenkinél van della rá elég vacak következtetés ne haragudj.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#511) Picicicus válasza Tin (#467) üzenetére


Picicicus
aktív tag

A s20 ívelt...a 21 nem,de az duplaannyiert se tud annyit mint a 20as

(#512) Sirandrish válasza GreenGoblin (#510) üzenetére


Sirandrish
legenda

Istenem hány smilet rakjak hogy leessen hogy vicceltem?
Legközelebb odaírom zárójelbe, hátha úgy könnyebb :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#513) Picicicus válasza GreenGoblin (#482) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Novemberben fogtam ki anyumnak egy A71-et,azóta sincs olyan jó áron a telekomnál....igaz van 6 előfizum náluk meg az otthoni....

(#514) GreenGoblin válasza Sirandrish (#512) üzenetére


GreenGoblin
tag

👍

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#515) Gabron


Gabron
újonc

Ezt az évet ki lehetett volna hagyniuk nem történt semmi elörelépés maradok az s20 fe-nél még jo darabig.

(#516) Thom! válasza leslien (#438) üzenetére


Thom!
veterán

Bocsánat tévedtem most néztem meg nagy monitoron
S20FE 5G a jobb!
Így nekem ez csalódás de nagyon... :W

[ Szerkesztve ]

(#517) Thom! válasza Gabron (#515) üzenetére


Thom!
veterán

inkább visszafele léptek
S21 Ultra más tészta lehet

(#518) GreenGoblin válasza Gabron (#515) üzenetére


GreenGoblin
tag

Minden gyártóra el lehet ezt mondani. Elég lenne két évente kiadni telefonokat. Vagy tényleg a modular telefonokra ráfeküdni. Akinek kell a kamera upgrade az vegye meg csak azt. Akinek több RAM kell az meg azt, stb. Ennek mennyivel több értelme lenne.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#519) HarleyCustom válasza GreenGoblin (#518) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Minden gyártóra el lehet ezt mondani. ...”

Hát az Apple iPhone terén előre lépett legutóbb.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#520) GreenGoblin válasza HarleyCustom (#519) üzenetére


GreenGoblin
tag

A 12 széria keveset lépett elő a 11-hez képest.
Szarabb akku a 12-esekben a 11-esekhez képest, nincs töltő, drágultak is. Viszont a proci, a kamera egy kicsit jobb lett és a telefon is kisebb lett. Hurrá!
És ez van minden évben. Két év után már látható a különbség, egy év na az elenyésző.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#521) Tin válasza GreenGoblin (#518) üzenetére


Tin
veterán

Senki sem meri elsőként meglépni, hanem inkább az Apple is egyre több és több modellt hoz ki. Ez viszont a tesztelés kárára megy, nem kapnak elég figyelmet az egyes modellek, a vásárlók meg úgy érzik a sok új modell miatt, hogy váltaniuk kéne, miközben az eszköz maga egyre inkább segédeszközzé válik, mint divatmodellé. Laptopot se cserél az ember évente, hisz minek, okostelefont is egyre kevésbé fog, meg nincs akkora az újdonság.

Van azért még potenciál, de nyilván lassul a fejlesztés, hiszen a kamerák már évek óta nagyon jók, a kijelzők szintén, most már gyorsak is, a sebességben sincs nagyon kompromisszum, így egyre inkább el fog menni az egész a szoftveres erősségek irányába.

Amúgy ezt az Apple csinálja jól, hosszan visszafog fejlesztéseket, és lassan adagol, így mindig ott van az az új, ami miatt az újabb modell "jobb". Nekik még ott vannak talonban a következők: 120 Hz, képernyő alatti ujjlenyomat-olvasó, és az iOS-ben is bőven van mit fejleszteniük, a használatóság irányába. Pl. osztott kijelző, úszó ablakok, DeX-szerű használat, és így tovább. Jól tartalékoltak eddig, na :)

Az akkutechnológia, na az fejlődhetne végre egyet. Hogy ne 1 napos, hanem 1 hetes akku legyen a sztenderd.

(#522) ForRedGlory válasza HarleyCustom (#519) üzenetére


ForRedGlory
félisten

:DDD :DDD :DDD

(#523) Duree


Duree
veterán

Évről évre drágulnak a Samsung mobilok, kíváncsi vagyok mikor érik el az 1 millát.

duree54

(#524) Tin válasza Duree (#523) üzenetére


Tin
veterán

Évről évre romlik a forint, és évről évre egyre kockázatosabb egy termék bevezetése, mert nem lehet tudni, hogy pár hónap múlva mennyibe kellene kerüljön. Ezért árazza fel az Apple és sokan mások a cuccaikat a magyar piacon. Szerintem tudod, kinél kell emiatt reklamálni.

(#525) Parallaxis válasza Tin (#521) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nekik még ott vannak talonban a következők: 120 Hz, képernyő alatti ujjlenyomat-olvasó, és az iOS-ben is bőven van mit fejleszteniük, a használatóság irányába. Pl. osztott kijelző, úszó ablakok, DeX-szerű használat, és így tovább. Jól tartalékoltak eddig, na

Na ja, ők nem hoznak ki félig kész megoldásokat, meg értelmetlen fejlesztéseket.
Majd lesz 120 Hz, ha nem felezi az üzemidőt.
Képernyő alatti ujjlenyomat érzékelés is majd akkor lesz, ha nem 10-ből 4-szer működik majd csak és csak akkor ha nem használsz fóliát.
Osztott kijelző, meg úszó ablakok egy mobilnyi kijelzőn marhaság, nem hinném, hogy valaha is beraknának ilyet az iPhone-ba (iPad-nél meg már van egy ideje).
DEX-szerű megoldás meg biztosan lesz, csak nem úgy mint a Samsungnál, ahol szinte semmire nem jó, mert alig van alkalmazás, ami valóban kihasználná ezt a funkciót. Náluk gondolom az ARM-ra való áttérés miatt teljes desktop kompatibilitást kapsz majd a TV-re/monitorra kötve és nem csak a mobil appokat, hanem a desktop cuccokat is tudod majd futtatni.

(#526) Tin válasza Parallaxis (#525) üzenetére


Tin
veterán

Tökéletesen megmagyaráztad, hogy miért nem kell az, ami amúgy jó, működik máshol, csak még nincs az Apple-nél, de ha majd lesz, akkor a világ legjobbja, iparági sztenderd, és így tovább.

Az osztott kijelző egy Pro Max méretű telefonon igenis király dolog, egyszerre nézhetsz valamit, és közben mondjuk fórumozhatsz, vagy akármi. Az ujjlenyomat-olvasó nekem szinte mindig működik, és VAN. Ahogy a többi dolog is működik. A 120 Hz amúgy legfeljebb 15%, és kikapcsolható, de miért is ne kapcsolná be az ember, ha annyival jobb tőle a kép, töltő meg van a közelben?

(#527) GaS- válasza Duree (#523) üzenetére


GaS-
aktív tag

Tavaly 400.890 Ft volt az S20 Ultra (128GB) a Vodafone-nál, az S21 Ultra most meg 413.490 Ft (256GB). Ez annyira nem ugrott meg, ahhoz képest hogy 2x akkora a tárhely.

(#528) GreenGoblin válasza Tin (#521) üzenetére


GreenGoblin
tag

Teljesen egyetértek azzal kiegészítve hogy ezt a lassú tempót az Apple tudatosan csinálja, kivárás alapon. Ha márna 120Hz-s példa, azt már rég beépíthette volna. Miért nem tette? Kivárta míg a technlogógia olcsóbb lett. Ha akkor alkalmazta volna mikor a többiek akkor olyannyira drága lett volna az iPhone, hogy senki nem vette volna. Így viszont jövőre már bele teszi igaz csak a Prokba, rá egy évre meg már a sima modellekbe is. Minden újítással így tett eddig. Meg az sem mellékes, hogy a kivárással azt is eléri, hogy az adott technológia kinövi a gyerekbajait mire hozzá kerül plusz rengeteg tapasztalat áll majd rendelkezésükre amikhez ő még hozzáad.
Smart!

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#529) Tin válasza GreenGoblin (#528) üzenetére


Tin
veterán

Ezt mondom én is, jól adagolják a dolgokat, az R&D-t pedig másra hagyják, így olcsó is. Az már rég nem érdekli őket, hogy kb a legkevésbé innovatív branddé csúsztak le, jön a zsé, és csak ez számít.

(#530) GaS- válasza Parallaxis (#525) üzenetére


GaS-
aktív tag

"Majd lesz 120 Hz, ha nem felezi az üzemidőt."
Talán előbb azt kellene, hogy megoldják, hogy legyen normális "üzemidő" 60Hz -en :DDD

(#531) bounty123 válasza Parallaxis (#525) üzenetére


bounty123
őstag

"ha nem 10-ből 4-szer működik majd"

Ez rendesen demagógra sikeredett. Én az s10-esen 2 éve használom az első generációs megoldást és 10/4-nél sokkal de sokkal jobb az arány, én teljesen elégedett vagyok vele. A maszkos face id feloldásánál meg aztán végképp jobb... Az Apple régóta kullog a mezőny mögött az újítások terén, le vannak maradva rendesen.

(#532) GreenGoblin válasza GaS- (#530) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem tudom mi a bajod az üzemidőkkel. SE-nek sz@r, Mininek egy fokkal jobb de még az sem jó viszont a többi okés. A standbyban meg régóta az iPhone-ok jobbak az androidnál.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#533) icecave válasza GaS- (#530) üzenetére


icecave
nagyúr

11 pro maxom minden idők legjobb aku idejét produkálja, nem egész 4000-es akkuval.Nem ritka a 10 óra feletti SOT, és ami a legjobb,ha nem nyúlok hozzá, alig merül. Innen pl. ez hiányozna, ha visszaváltanék One Ui-ra. Persze, most meg pont a másik oldalról hiányzik pár dolog. Pl. hogy PIP már van iOS 14 óta, mégsem oldotta meg appból sem a youtube, sem a messenger még. Netflix, hbo go és egyebek meg simán.

(#534) JanR válasza Parallaxis (#525) üzenetére


JanR
addikt

Kapcsold be az 5G-t, az majd felezi az üzemidőt.
Mert amit az apple csinál az jó, minden más csak betatesztelő. Ne legyünk már ennyire fanatikusak.

(#535) ForRedGlory válasza bounty123 (#531) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Vele aztán kár foglalkozni. Tolja a hülyeséget, ha kell, ha nem.

(#536) tomchee91 válasza LittleLombax (#11) üzenetére


tomchee91
csendes tag

ez a komment sem öregedett túl jól :D

(#537) GreenGoblin válasza icecave (#533) üzenetére


GreenGoblin
tag

A PiP-nek még kell egy kis idő. Ha a YouTube működne böngészőböl az jó lenne. Egyelőre csak asztali nézetben működik ha jól emlékszek. YouTube app-nál még akkor sem ha Prémiumos vagy. De ezek mind a Google sara az tuti.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#538) sub71 válasza Parallaxis (#525) üzenetére


sub71
aktív tag

Mire gondolsz, mi nem működik DEX alatt? Most direkt megnéztem. Netflix, HBO, Word, Google maps, Játékok, Kodi, Banki alkalmazások stb...szóval minden amit próbáltam teljes képernyős módban fut!

(#539) troviko válasza MarkCsiha461 (#3) üzenetére


troviko
senior tag

+1
Szerintem nagyon gáz ez a teló. Ratyi műanyag. Vegye, akinek két anyja van. :( :(

https://www.oldtech.hu/

(#540) GaS- válasza troviko (#539) üzenetére


GaS-
aktív tag

Csak a legkisebb hátlapja műanyag.

(#541) Noukoum válasza sub71 (#538) üzenetére


Noukoum
veterán

Őszintén milyen választ vársz egy vér alma fantól?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#542) icecave válasza GreenGoblin (#537) üzenetére


icecave
nagyúr

iPhone-ön böngészőből megy, most próbáltam. Viszont ha már fizetem a prémiumot akkor az app is tudja már... droidok ezer éve megoldott. Hivatalosan nyár óta az iOS is tudja. Messenger még rosszabb, beszélek valakivel és ha megnézek közben valamit a neten, pop helyett elveszi a képet. Ennél már csak az volna “jobb”, ha bontaná a hívást....

(#543) Tin válasza icecave (#542) üzenetére


Tin
veterán

Ja, ha már a continuity annyira jól megy gépek és telefon között, igazán megcsinálhatják az, hogy a telefon menjen nagy kijelzőn is, mint a DeX, bár akkor meg sokan nem vennének laptopot.

Google hülyeségeivem meg tele a padlás. Nekem a Gmail értesítések késnek az utóbbi időben, régi telefonon is. Ugyanaz a gmail fiók Outlook-ból azonnal megy. Ahogy minden más értesítés.

Google is nagyon elszaladt, jó lenne nekik is pár pofon meg verseny.

(#544) <Lacy85> válasza bounty123 (#531) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért ez a maszkos face id trauma is fel van fújva kicsit. Egyrészt átmeneti időszakról van szó, másrészt orr alatt hordva simán felold.
Mikor zavaró? Naponta abban a 1,5 másodpercben, amikor fizetek a telóval. Hatalmas erőfeszítés ennyi időre lehúzni a maszkot.

(#545) ForRedGlory válasza <Lacy85> (#544) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Tehát nem a telefon "rossz", hanem csak rosszul hordod a maszkot. Olyan ismerős ez nekem valahonnan.

(#546) icecave válasza ForRedGlory (#545) üzenetére


icecave
nagyúr

Pont, hogy nem rossz, hisz maszkban nem old fel. Akkor lenne para, hogy úgy is feloldana eg face ID, hisz akkor nagyon nem működik jól...
Viszont a maszk lehúzgálás helyett ott a jelkód is, az sem olyan rohadt kellemetlen egy fizetésnél, valljuk be.
Jelen átmeneti időkben a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó jobb megoldás, bár azért Note-on mindig akkor tévesztett, mikor fontos lett volna gyorsan feloldani :D

(#547) <Lacy85> válasza ForRedGlory (#545) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért lenne ezért rossz a teló? Mert tervezéskor nem vették figyelembe, hogy lesz egy világjárvány és mindenki maszkot fog hordani? Covid előtt is tökéletesen működött, meg Covid után is fog.
Kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasóval ellentétben ez viszont 10-ből 10-szer felold. Gyorsabb is, pontosabb is.

[ Szerkesztve ]

(#548) Noukoum válasza icecave (#546) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a baj hogy nem csak napi 1-szer kell feloldanod, hanem több tucatszor. Kár erről beszélni, ez olyan apple-ös. Oldalra kellett volna felrakni egy ujjlenyomatolvasót, és senki nem rinyálna emiatt (csak a balkezesek). De a cég sz@rik bele az úgyis megveszik elv miatt. Tökre igazuk van amúgy, csak userszempontból semmiképp sem jó.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#549) icecave válasza Noukoum (#548) üzenetére


icecave
nagyúr

Melyikbe tudtak volna rakni? 2020 első negyedévében "előjött" COVID idején már rég le volt fixálva, milyen lesz az új lineup, nem tudták volna bele tenni. Az idei évibe meg lehet úgy lesznek, hogy már "minek". Kiderül, valamelyik iPad-ba pl. most tettek.

(#550) sub71


sub71
aktív tag

Az iPhone fanok mindig az Apple ökoszisztémát dicsérik, tegyük hozzá jogosan. DE! A Samsung DEX révén még erre sincs szükség, nem kell az eszközök között szinkronizálni. Mivel elég egy mobil. Mindegy hogy egy 15 éves pc, vagy egy újabb tévé van a közelben. Rádugom a telefont és egy középkategóriás pc lesz belőle, az irodai munkára tökéletes, még többre is. Igen, még nem teljesen kiforrott a dolog, de már majdnem. Ha ezt az Apple találta volna ki, már minden faluban szobrot állítottak volna Tim Cooknak és Steve Jobsnak...Amúgy az S21 szerintem is gyenge lett...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.