Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) maximilian4 válasza leslien (#438) üzenetére


maximilian4
addikt

Mivel lőtted? Kaputelefonnal!? ;]

Maxi

(#452) Tin válasza Kleroo (#447) üzenetére


Tin
veterán

S10-rol valoban nincs ertelme valtani, maximum az Ultrara, de ott meg ugye a meret a kerdes. Az S20 az uzemido miatt nem lett akkora siker, az S21 meg gyakorlatilag egy ujracsomagolt S20, viszont ha itt hozzak az uzemidot, es valaki korabbi generaciorol valt, annak mar inkabb az S21, hasonlo aron. HA hozza az uzemidot.

En se nagyon ertem a koncepciot emogott, kicsit olyan, mintha ugyanarrol akarnanak meg egy bort lehuzni, es a tavalyi veszteseget (vagy a SOC fejleszteset) kompenzalni, de olvastam valahol, hogy a Samsung uj vezetoje inkabb tomegtelefont akar termelni, nem csucsminoseget, mint ami a korabbi cel volt. Persze ott vannak a premium modellek, azok nem igazan kompromisszumosak (jo, az SD hianya de), de erosen latszik a Samsungon IS, hogy a "fejleszteseket" lassan csepegtetik, ahogy az Apple is. Kevesebben cserelnek, kevesebb eladott telefon, szukulo piac, mindenki inkabb zsebet akar tomni.

Egy kerdes, ami ok valoszinuleg jobban tudjak a valaszt: megerne a felarat az embereknek az, hogy valamivel jobb kamerat adnak, valamivel premiumabb anyagokat, vagy az embereknek jo ez is, inkabb kicsit olcsobban. Mert a haszonrol nem annyira akarnak lemondani :)

#443iBalu: ennek a csokkentett kepessegu, telefon melle rakhato nagy S-Pennek en sem ertem a celjat. Mokas, hogy adnak ra egy lehetoseget, de azok a szeles tokok inkabb viccesek, mint hasznosak.

(#453) akooos válasza leslien (#450) üzenetére


akooos
veterán

De akkor ez a sima 21, ugye?
Értékelhetetlen.

(#454) leslien válasza maximilian4 (#451) üzenetére


leslien
nagyúr

az Exynost lehet úgy nevezni.. ;]

akooos : igen ,egyébként a S21 vagy S21 + tökmindegy...az Ultra az lesz talán jobb... :(((

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#455) HThomas válasza Kleroo (#447) üzenetére


HThomas
senior tag

Teljesen egyetértek, hasonló helyzetben vagyok én is. Remélem, mire eljön az S10+-ról a váltás ideje, addigra rendbeszedik a sorozatot. Már megszoktam a Samsung ökoszisztémát, kényelmes házon belül váltani...

(#456) <Lacy85> válasza ablack (#416) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja, iPhone-nál is úgy voltam, hogy nem gáz, úgyis van otthon kb. mindenkinek töltőfej. Aztán hopp, Type-c -> Lightning kábel került a dobozba, ami egyik korábbi fejhez sem jó. :D
Ahogy olvasom, itt is Type-C van mindkét végén, szóval épp nem tudod használni a régi töltőkkel...

(#457) Picicicus válasza Tin (#426) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Persze megertelek,de nekem minden megy fel automatikusan az itthoni tarhelyre ahonnan bármikor elérem,persze legyen nézem,de ez kb mindenhol an manapság....tablagépen os ezért nem tarolok filmeket....ha van net tudom nézni ami otthon van...

(#458) Tin válasza Picicicus (#457) üzenetére


Tin
veterán

Ja, hat izles dolga. En szeretem ha megvannak a dolgok offline, mentest meg csinalok rendszeresen ugyis. De vannak helyzetek, amikor jol jon az offline cucc, es a kepek/videok pont azert jok, ha megvannak a telefonon, mert akkor kb barhol mutogathatod. Egy DEX-kepes telefonnal meg nem art, ha esetleg masra is jo, mint csak telefonnak.

(#459) GreenGoblin válasza maximilian4 (#448) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ha a 12-es szériát nézzük akkor ott a Max pl. látványosan olcsóbb az Ultránál. A sima Pro vagy a sima 12 meg kb. azon az áron vannak mint a 21 vagy a 21+ csak egy fókkal jobb a minőség az Apple javára. Plasztiknak nyoma sincs.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#460) Prowler válasza Micsurin (#410) üzenetére


Prowler
senior tag

Lehet én értem félre, de itt azt írják hogy ugyanarra a listára került mint a Huawei.

[link]

Veremivadék Undorkutya

(#461) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Ki melyiket veszi? es miert? :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#462) Picicicus válasza Tin (#458) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Igazad van....de az az ívelt kijezö ami miatt félek tőle...

(#463) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Elég derék lett bene a zoom és a videó, aztaqrva: [link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#464) Sirandrish válasza mSchumi87 (#461) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ultrat, és azért mert S10+ról nem látom értelmét a simára vagy a +ra váltani :N

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#465) akooos válasza mSchumi87 (#461) üzenetére


akooos
veterán

S10+ után nekem csak az Ultra előrelépés.
+ a Buds Pro nagyon csábító :)

#463ForRedGlory:
Az a 10x optikai.... az azért odatesz rendesen
(Tudom-tudom, huawei tavaly tudta)

[ Szerkesztve ]

(#466) Tin


Tin
veterán

Ahogy latom, legalabb az S21 ultra kamerarendszeret rendesen megcsinaltak. Dicseretes, hogy a fo szenzoron kivul mindharom kamera kapott dual pixel autofokuszt, igy meg gyorsabb lesz a kepek keszitese, es telenel sem lesz "hunting". A 3x es 10x zoom meg okosan ki lett osztva, igy most mar gyakorlatilag mindent IS lefednek a kamerakkal. A 10MP-re lemaszas sem feltetlenul hatrany, 4K-hoz eleg, telenel meg ugyis mindegy. Gondolom ugyanaz a DPAF-es szenzor kerult bele, ami a korabbi modellek elolapi kamerajaban van, nem kiemelkedo, de jol hasznalhato (meret, pixelmeret legalabbis ugyanaz).
Viszont epp ezert nem ertem, hogy a szelfi kameraba miert egy 40MP-es, dual pixel AF nelkuli szenzort raktak. A 32MP-es S20FE-be rakott sem valami jo, mert szelfihez nem art a gyors fokusz, ez meg igy nem fogja tudni, persze oke, nagyobb a felbontas, de milyen aron?

A "sima" S21/S21+ kamerarendszererol meg ne is beszeljunk... ugyanazt a 3 kamerat kapta, a fokameraval nincs is bajom, iparagi sztenderd es jo is, az ultrawide olyan amilyen (celnak megfelel), de hogy a telefoto tovabbra is egy 64MP-es, dual pixel autofokusz nelkuli szenzor crop-olasaval all elo, azt nem tudom megerteni. Tudom miert kellett, hiszen most mar tud 8K-t, ahhoz meg kell legalabb 32MP, stabilizalt is, de 3x-os telefoto eredmenye azert messze nem lesz ott, mint egy valodi 12MP-es 3x-os optikai tele lencsevel. Persze a 8K gondolom jobb marketing, igy a valodi telefotot ujra bealdoztak. Itt maximum a szoftveres okossagok fognak hozzaadni a kepekhez, mert hardveres ugyanaz, mint az S20.

(#467) Tin válasza Picicicus (#462) üzenetére


Tin
veterán

Melyik ivelt? Csak az Ultra ivelt, az S21 es S21+ sik kijelzos lett.

(#468) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sirandrish, akooos:

Én meg pont forditva akarom es a sima S21-et venni S10+ váltana a mérete miat, nehéz manapság kompakt flagshipet találni, Iphone meg nem játszik :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#469) Terraxx000 válasza Sirandrish (#449) üzenetére


Terraxx000
csendes tag

Engem hívott a telenor reggel negyed 10 körül. Mondta is a nő, hogy 2. voltam az előrendelők közül.

(#470) #16820480 válasza <Lacy85> (#456) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az az egy darab USB kábeled van otthon, amit a telefonhoz adnak?

(#471) akooos válasza mSchumi87 (#468) üzenetére


akooos
veterán

Én is szívesen vennék S10+-nál kisebb telefont, de inkább legyen nagy, minthogy butább legyen a mostaninál.

(#472) Sirandrish válasza Terraxx000 (#469) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hm...akkor már engem is hívhatnának :B

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#473) Tin válasza Sirandrish (#472) üzenetére


Tin
veterán

Mennyiert adja a Telenor es milyen konstrukcioban az S21U-t?

(#474) Kleroo válasza Tin (#452) üzenetére


Kleroo
veterán

Hát...
Csak itt kaka van a levesben, mert továbbra is nagyon drága, miközben házon belül az A széria egyre jobb, továbbra is nagyon jó áron.

Hasracsapok, egy A71 mit nem tud, amit az S21+ igen?
Első blikkre minden fontos dolog ugyanaz. Bárki aki nem telefonbuzi, kézbeveszi őket, és kb 1 kutya. Csak szinte pontosan 3x az árkülönbség.
Nagyon jó az A sorozat. Ez az új S széria pedig nem tartogat semmit ami kicsit is WOW lenne. De most már legalább gagyin is néz ki, nincs meg annyira a kinézet indokolta plusz prémium effekt.

Szóval vagy legyen mellé olcsó is, vagy házon belül egy A ne verje már a földig ár/tudásban. Egy Iphone SE pl jó, de a nagytesóhoz képest első kézbevételnél is jelentősen "húdegagyib"

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#475) Sirandrish válasza Tin (#473) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én Telenor S csomaggal veszem, így 405 pénz. A magasabb csomagba 100giga net lenne, de azt már nem tudnám kihasználni, főleg hogy van egy Telekomos mobilnetes simem is, ha esetleg elfogyna a 3 giga :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#476) Kleroo


Kleroo
veterán

Amúgy ha már 8k.
Ti hogy használjátok? Én sok kissebb videót csiálok funból, napi élet, párom/cimbi csiál vmi random hülyeséget, adhoc felveszem. Tehát nem fontos, hogy a pórusok is rajta legyenek. Na erre a FHD HEVC vidi továbbra is perfekt. Minden részlet rajta van, és nem foglal sokat.
Király a 4k, de hót felesleges. Küldözgetni, stb a legötbb korai 4k-mat le is konvertáltam 1080p-re mert halál fölösleges és nehézkes trolni/átküldeni stb.
Mozit forgatni, minél jobb minőséget elérni komolyabb kis projektekhez király, de kérdem én tőletek ki, és miért használ 1080p fölötti minőséget napi-andom dolgokhoz (aki szokta őket utána használni/küdeni stb, nem csak tárolja, amíg el nem tűnnek egy migráláskor vmikor :D)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#477) Tin válasza Sirandrish (#475) üzenetére


Tin
veterán

Aztakutyamegamacska :) Az azert nem keves penz... jo, a szerzodes mindegy is, hiszen gondolom "orok", de azt gondolna az ember, hogy legalabb szerzodesesen adnak nagyobb kedvezmenyt.

(#478) Micsurin válasza Tin (#477) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Nagyon trék újabban a kedvezmények... Telekom is szintén zenész. Én még azon is meglepődtem, hogy nyárvégén 150-ért szólták S-es csomagban az S10-et. Ott a csomag is jó volt a régi S-es csomag 30-assal ingyen beszél és a Net 4GB(2019)-ben is benne van a Spotify amit kivettek az új netből... :)

Röhejesek a hazai szolgáltatok...

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#479) Tin válasza Kleroo (#474) üzenetére


Tin
veterán

Ez igy van, bar az A71-et nem ismerem, es alapvetoen az A azert 2 eve meg a kompromisszumos vonal volt, lehet, hogy azota mar felemeltek, nem tudom. Igazad van, nem sokat tud az uj S sorozat, en sem ertem a Samsungot. Leszamitva az Ultrat, az tenyleg elorelepes.

Amugy az en telefonomban van 8K, de csak kiprobaltam, es annyi. Tenyleg fantasztikus, de ennek majd akkor lesz ertelme, ha a tevek is tudjak. En viszont mindent 4K-ban veszek fel, altalaban 30 fps, mert egyreszt boven eleg, masreszt ugy nem foglal akkora helyet, es kisebb fenynel sokkal jobb lesz a kep, mint 60 fps-en (fizika). Az 1080p szerintem mar idejetmult, nem is azert, mert nem eleg (a 480p is "eleg"), hanem mert a jovobeli emlekeknek ne a tarhely szabja meg a hatart. Ha 10-20 ev mulva visszanezem, amikor mar a 16K lesz a standard, akkor jobb, ha jobb minosegben van meg.

(#480) Tin válasza Micsurin (#478) üzenetére


Tin
veterán

Ezzel ovatosan, eppen arrol beszeltunk a kollegaval, hogy itt (nemetorszag) aztan tenyleg szarok a csomagok.

Ugyanaz a korlatlan hang/sms/beszedcsomag, ugyanugy a Telekomnal, ami otthon 15e (42€), itt a duplaja (86€ vagy 31e Ft), es itt sokkal szarabb a mobilhalozat, mint Magyarorszagon. Elofizetes mindketto.

(#481) akooos válasza Micsurin (#478) üzenetére


akooos
veterán

Telekomnál Magenta 1 nagyon jó. Nekem abban van az otthoni szolgáltatásom + a telefon is. Telefonálni 80 perc nekem elég, a net viszont korlátlan lett, folyamatosan szüntették meg a csomagomat aztán végül ugyanannyiért átraktak korlátlanba amennyiért 2x6 gigám volt 1 éve :D

[kép] [kép]

Ezzel szemben 4 éve mikor kint éltem Németországban, egy 15 giga netes csomag 100 perc beszélgetéssel 39 euró volt :DDD Azért van különbség :)

[ Szerkesztve ]

(#482) GreenGoblin válasza Micsurin (#478) üzenetére


GreenGoblin
tag

Amúgy a létező legrosszabb most venni bármit is.
Nov-Dec a legjobb idő. Akkor lehet a legnagyobb akciókat kifogni, persze akinek a pénz nem számít meg rizikóztatja hátha előjön egy széria hiba az vegye.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#483) Micsurin válasza akooos (#481) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Magenta, T-home-os otthoni szolgáltatást is tudod mikor választok újra. 5 év szívás elég volt.
3-400-as csomag 5 megabit garantálttal átlagban szigorúan 5 és 10 közti szórással.

Reakció: "Hát HDD-n valóban nem lehet a teljes csomagot kihasználni." :DDD

GreenGoblin következő két évben nem tervezek cserét, nem indokolja semmi. :N Ha csak az AMD nem gurít valami hatalmasat a témában.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#484) Sirandrish válasza Tin (#477) üzenetére


Sirandrish
legenda

A szerződés persze, hát már 20 éve itt nyomom, nem oszt nem szoroz. És hát hja..én is reménykedtem hogy picit nagyobb kedvezmény jár majd rá. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#485) Tin válasza akooos (#481) üzenetére


Tin
veterán

Hat van, nem keves. Egyszeruen tul draga itt az internet, es a szolgaltatas is szar. Most a 400 Mbites vezetekes netcsomagert fizetek havi 50€-et, igaz az elso evben 20€ volt, szoval az atlag mondjuk 35€, na de ebben csak alap TV van (jo, sok csatornaval, de HD alig), de legalabb ez stabil es mukodik.

A netrol nem is beszelve, itt a 10GB feletti adatcsomagok mar nagynak szamitanak, a korlatlanok meg rohadt dragak - nyilvan, hiszen nem akarjak kannibalizalni a vezetekes netet.

En siman hasznalnek magyar elofizut, mert 6000-et baromi jo ajanlat a 16GB mobilnet meg a minimal beszedcsomag, de a fair use alapjan nem igazan lehet, es elobb-utobb kifizettetik. Ezert van inkabb Dominom, arra 4000 Ft az 5GB Maraton, ami (foleg most a lockdown-ok miatt) eleg sokaig eleg, es nem megujulo. Es a Domino-sokat nem csesztetik.

(#486) Tin válasza Sirandrish (#484) üzenetére


Tin
veterán

Utoljara az S7-et vettem "husegre", 40e kemeny magyar forintert, jo vetel volt :) De az utobbi evekben mar altalaban jobb vetel volt egy Black Friday-kor vett telefon, mint az elofizetessel szorakozni. Tiszta helyzet, es barmikor meggondolhatod magad. Bar teny, hogy sajnos Magyarorszagon a Black Friday is ilyen atveros -10% valami lett.

(#487) Sirandrish válasza Tin (#486) üzenetére


Sirandrish
legenda

Iszonyat régen van itt előfizetésem, így nem is nagyon szoktam ezen filózni, csak ha épp telót vennék, akkor általában megújítom..kb ennyi. Hozzáteszem hogy kétszer még nem tudtam ugyanolyan csomagot igényelni, mert állandóan variálnak rajta :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#488) GaS- válasza mSchumi87 (#461) üzenetére


GaS-
aktív tag

S21 Ultra 256GB előrendelve :B (Vodánál 415e)

(#489) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Én mondjuk pont le..., hogy van töltő vagy nincs, de nyilván három hónapja is tudták, hogy nem lesz benne, amikor mást ekéztek ezzel, szóval kapják be. :)

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#490) bigrock


bigrock
addikt

Régebben minden jobb volt.
Kivéve a kevertet mert az régen is nagyon sz@r volt...

(#491) ForRedGlory válasza GaS- (#488) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ugye a Voda is függetlenül árulja?

(#492) GaS- válasza ForRedGlory (#491) üzenetére


GaS-
aktív tag

Úgy tudom, hogy a második sim tray független, legalábbis S20U -nál azt hiszem így van.

(#493) Sirandrish válasza GaS- (#488) üzenetére


Sirandrish
legenda

Üdv a klubban :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#494) leslien válasza ForRedGlory (#491) üzenetére


leslien
nagyúr

elvileg XEH...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#495) Kanczy válasza ForRedGlory (#491) üzenetére


Kanczy
veterán

A szolgáltatók 2017 óta kötelesek függetlenül árulni / díjmentesen függetleníteni a telefonokat, szóval mindenképpen független lesz, ha úgy akarod :K

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#496) leslien válasza Kanczy (#495) üzenetére


leslien
nagyúr

akkor ezt közölnéd pls a Telenorral is... iPhone függők.

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#497) ForRedGlory válasza Kanczy (#495) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azt tudom, csak a felesleges köröket senki sem szereti.

(#498) .Szaki. válasza leslien (#496) üzenetére


.Szaki.
addikt

Akkor viszont kötelesek ingyen függetleníteni!

(#499) leslien válasza .Szaki. (#498) üzenetére


leslien
nagyúr

ha kifizeted a kötbért... hűség után függetlenít csak...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#500) Bdanyy válasza .Szaki. (#498) üzenetére


Bdanyy
addikt

a kártyásat függetlenítik is, de ahhoz be kell vinni ügyfélszolgálati pontra (sima értékesítési pont nem elég)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.