Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) bulikavagyok válasza .Szaki. (#1097) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Szó sincs erről, bár így visszaolvasva tényleg félreérthetően fogalmaztam, sry.

(#1102) <Lacy85> válasza TODI1111 (#1100) üzenetére


<Lacy85>
addikt

:R
Akkor ezek szerint én használom kevés dologra a telót, mert nekem semmi nem hiányzott droidról.

(#1103) janeszgol válasza .Szaki. (#1095) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak egy hulye poen volt. Nem fontos. :)

Viszont az S21U-ban is wacom van. Ezt kb 1 honapja beszeltuk, hogy milyen technologiat fog hasznalni.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#1104) TODI1111 válasza bulikavagyok (#1077) üzenetére


TODI1111
addikt

" OK, h az S21 Ultrával is kompatibilis, de hova tegyem?! Két naponta elhagynám szerintem. "
Azért, hogy ne hagyd el:
[gyári tok 1] [gyári tok 2]
Szerintem hamarosan a többi gyártó is csinálni fog S pen tartós tokot.

(#1105) .Szaki. válasza bulikavagyok (#1101) üzenetére


.Szaki.
addikt

:R

(#1106) bulikavagyok válasza TODI1111 (#1104) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet! Az elsőt láttam már pár videóban, egész korrekt. Csak az a baj, h én nem szeretem az ilyen "bumszli" tokokat. A Pitaka a maximum amit elviselek a mobilomon. :B

[ Szerkesztve ]

(#1107) Tiger. válasza TODI1111 (#1100) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ebben igazad van. De miért ilyen béna mostanában a Samsung hangszórói? Ma teszteltem az ultrat, a 11 pro max sokkal durvábban szól. Viszont tetszik a super macro 😁

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1108) TODI1111 válasza Tiger. (#1107) üzenetére


TODI1111
addikt

A samsung mérnökei biztosan nem olyan vájt fülűek mint te vagy. :D
Úgy vannak vele, hogy ha cseng a telefon akkor úgyis felveszi az ember és nem álldogál kezében tartva a készüléket, hogy a csengőhangot hallgassa. Más esetben meg fülest használ vagy valami bluetooth-os kihangosítóra nyomja a muzsikát. :D

(#1109) HaliGab23 válasza TODI1111 (#1104) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Nekem ma megjöttek az S21U tokok, fekete gyári bőr, és egy 1700Ftos átlátszó szilikon.
Már csak a teló kellene bele :D

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1110) TODI1111 válasza HaliGab23 (#1109) üzenetére


TODI1111
addikt

Az ütésálló tok és a 25W-os töltő nekem is ma érkezett meg. Nálam is már csak a készülék hiányzik. :D

(#1111) leslien


leslien
nagyúr

ezt néztem a kamera szenzorok változatlanok(S21,S21+) lesznek kivéve a szélest....gondolom ez csak a Snapdragon verzára ervényes...
Starting with the Galaxy S21 and S21 Plus, the phones use camera hardware identical to last year's S20 and S20+. That means the main camera is a reappearance of the 12 MP Sony IMX555. The ultra-wide-angle camera is also a 12 MP sensor but the Sony IMX563, not the S5K2LA from the S20 series. The zoom camera remains the 64 MP GW2 that was on the S20. Similarly, the zoom on offer here is essentially digital. The 10 MP selfie camera is the same IMX374 from last year and the year before.

[link]

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#1112) ImpersonatoR

Váltsd kedvezményre régi készüléked!
Vásárolj Samsung Galaxy S21, S21+ vagy S21 Ultra 5G készüléket, vidd be régi telefonod a Samsung Experience Store üzletek egyikébe, amely most akár 40 000 Ft-tal többet érhet!*

Erre van valami kalkulátor, hogy melyik készüléket mennyiért számíthatják be ?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1113) GaS- válasza Tiger. (#1107) üzenetére


GaS-
aktív tag

Dolby Atmos be volt kapcsolva?

(#1114) GaS- válasza Tiger. (#1107) üzenetére


GaS-
aktív tag

Samsung Galaxy S21 Ultra Speaker Test! tessék egy youtube videós speaker teszt :D

(#1115) HaliGab23 válasza TODI1111 (#1110) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Telenor honlapon azt írja, hogy raktáron, szállítás 3 munkanap.. okozhatnának meglepit, de gyanítom kivárják a 26-a keddet.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1116) TODI1111 válasza HaliGab23 (#1115) üzenetére


TODI1111
addikt

Szerintem nem küldhetik hamarabb. Többször rendeltem már a telenortól. Előtte egy nappal délelőtt küldenek emailt, hogy "megrendelésed elkezdtük összekészíteni" majd este újabb email. hogy "megrendelésed átadtuk szállítónknak".

[ Szerkesztve ]

(#1117) lela válasza TODI1111 (#1116) üzenetére


lela
aktív tag

Mi most a menetrend, mert egy kicsit zavaros?! 28-ig előrendelés van és mindent amit addig rendelek és a promócióban van megkapok? (Galaxy Buds Pro, smarttag), de akik 20. megrendelik azok 26. ig megkapják? Akkor nem érdemesebb 28. ig várni és megnézni a tapasztalatokat és aztán dönteni kevesebb rizikóval? [link]

(#1118) S e t h válasza bulikavagyok (#1077) üzenetére


S e t h
nagyúr

Neked egy kis segítség, Eclipsenek meg válasz, hogy esetleg mi hiányozna egy iphoneból. :)
[link]

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1119) <Lacy85> válasza GaS- (#1113) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Füles nélkül nem engedi bekapcsolni a Dolby Atmos-t (ha még úgy van, mint pár éve).
Meg az amúgy sem a hangszórókra vonatkozik. Mindössze tudja kezelni a Dolby Atmos jelet és megpróbál valami ehhez nyomokban hasonlító hangzást generálni a fülesen.
De kb. az összes teló így működik, ami támogatja.
Ezek sima Stereo hangszórók.

(#1120) <Lacy85> válasza <Lacy85> (#1119) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sorry, rosszul rémlett. Be engedi kapcsolni.

(#1121) GaS- válasza <Lacy85> (#1120) üzenetére


GaS-
aktív tag

Dolby Atmos is a surround sound technology that brings you 3D cinematic experience. This is a new level of audio experience on Samsung Galaxy S10 Series and S9/9+. It was first used in cinema and increasingly available on TVs and home entertainment devices. Benefits are as follow:
• Immersive virtual surround sound effect
• Richer audio experience for movies, music and voice
• Supports both headphone and stereo speakers

(#1122) <Lacy85> válasza GaS- (#1121) üzenetére


<Lacy85>
addikt

És 2 ilyen lófütty teló hangszóró szerinted Surround hangzást fog kitolni magából? :U

(#1123) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Szállingóznak a snap vs exy tesztek nem tudom ez mennyire valós: [link]

Egyre több oldalon kerül ki hogy az akkumulátor az most frankó lett, tényleg előrelépés az előző exy verziókhoz képest, olyat is láttam leírva hogy akksi időben most elveri a Snapdragont. Viszont a teljesítmény és a melegedés az háááááát... A snap 888 nincs meg. Annyira nincs meg hogy pár perc használat után a snap865 sincs meg mert felmelegszik,és throtlingol a cucc...Kíváncsi leszek a napokban a további összevetésekre.

(#1125) Tiger. válasza GaS- (#1113) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Be volt. Nincs az a különbség, mint anno az s9 plussznal volt.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#1126) JoseGee válasza <Lacy85> (#1122) üzenetére


JoseGee
tag

Nekem Note 10-em van, de néha amikor filmezek rajta, meglepő, hogy a fejem mögött van a hang. Gondolom mert ratyitallér az egész telefon.

Ami késik, az nem jön időben

(#1127) oAcido válasza BusinessGuy (#1123) üzenetére


oAcido
aktív tag

Sok helyen olvastam, hogy ez az "AMIGO" nem működik megfelően. Túl erőszakos és/vagy össze-vissza szabályozza a processzort.

Van olyan teszt ahol 2,2GHz-en fut végig az X1 mag. Ezért is lehet szar a Geekbench teszt sokszor. Valahol olvastam, hogy jön majd patch ez csak a pre-release szoftver.

(#1128) TODI1111 válasza lela (#1117) üzenetére


TODI1111
addikt

Igen, 28-ig lehet előrendelni és ha a készüléket megkaptad azzal lehet regisztrálni az ajándékokra. A szolgáltatónál van az, hogy 26-án megkezdik a kiszállítást a többi hivatalos viszonteladónál ez 29.

"Akkor nem érdemesebb 28. ig várni és megnézni a tapasztalatokat és aztán dönteni kevesebb rizikóval?"

Az az igazság, hogy aki samsung mániás az úgyis megveszi ( én nem vagyok márkafüggő, de telefonoknál én is mindig visszatérek a samsunghoz :D ) és akkor már ha lehet minnél hamarabb. Az alatt az idő alatt pedig nem nagyon lehet több tapasztalatot leszűrni, mert ennyi idő alatt még az akku sem áll be.

(#1129) karldergroße válasza TODI1111 (#1128) üzenetére


karldergroße
senior tag

Félmillás készüléknél ajándék... Vicc.

(#1130) TODI1111 válasza karldergroße (#1129) üzenetére


TODI1111
addikt

Így is fel lehet fogni. Viszont aki a megjelenés környékén így is úgy is megveszi az már jobban jár ha előrendeli mert akkor valóban ajándék. Van aki eladja és annyival csökken a vételár. Én például nem adom el, mert a feleségemé lesz. Előrendeltem, mert úgyis megvenném és így nekem van egy új készülékem a feleségemnek meg egy új füles ajándékba. :)

(#1131) GaS- válasza karldergroße (#1129) üzenetére


GaS-
aktív tag

90k értékű headset (+smarttag) ajándékba vicc?
(mellesleg vodanal 400k.)

[ Szerkesztve ]

(#1132) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

S21 Ultra v iPhone 12 Pro Max speedtest

[link]

(#1133) #16820480 válasza TODI1111 (#1104) üzenetére


#16820480
törölt tag

Plusz az is érdekes lehet, hogy az S21U-hoz nem a Note tollat adják, hanem annál egy kicsit vaskosabbat, ami elvileg jobban használható, jobb fogása van. D2D videójában látszik jól a különbség, aki még nem nézte volna.

(#1134) Navaren válasza LoGeN90 (#1132) üzenetére


Navaren
aktív tag

Szerintem a SoC-k tartanak már ott, hogy egy-két generáció óta több, mint elegek kb. mindenhez is, a versenykényszer - szülte javulások inkább a spec-nerd usereknek szólnak.
Érdekességnek jó ez a teszt, de inkább én is egy Exynos vs. Snapi tesztre lennék kíváncsi, hogy a kvázi azonosnak hívott telefonok között mekkora az érdemi differencia ugyanazon pénzért, mert ennek kapcsán volt balhé legutóbb.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1135) Tin válasza Navaren (#1134) üzenetére


Tin
veterán

En azt varom, mikor jut el az okostelefon a "divattermek" kategoriabol az "eszkoz" kategoriaba.

A laptopoknal teljesen termeszetes, hogy "root" vagy a gepen, amit megvasarolsz, es a garancianak semmi koze ahhoz, hogyan es mire hasznalod. Akarmit is csinalsz rajta, a garancia akkor el, ha valami hardveresen elromlik benne.

Az okostelefonoknal viszont nem ez van. Nincs meg a felhasznalonak az a szabadsaga, hogy azt csinaljon a telefonjan, amit akar, es azt tegyen ra, amit akar. Ott az ember nem is hardvert vesz, hanem egy "csomagot", es a gari csak akkor el, ha ez a csomag "bontatlan", azaz rajta van az osszes bloatware, fut az osszes, gyarto altal felrakott es "javasolt" szolgaltatas, es fizetsz az adataiddal a Google-nek, meg persze a keszulek gyartojanak. Van, amikor meg reklamokat is kapsz. Es most nem arrol beszelek, hogy ezt nem lehet "kitrukkozni", hanem arrol, hogy erre alapbol nincs barki szamara elerheto lehetoseg.

Remelem, idovel ez megvaltozik. A mobilok eletciklusa mar nem 1-2 ev, mint korabban, es lassuk be, egy mai vas nagyjabol barmire eleg, amire egy 10 evvel ezelotti szeles korben hasznalt PC eleg volt. Viszont ugy KELL hasznalni, ahogy a gyarto akarja, es pl. a fenti "melegedes" vagy "akku teljesitmeny" problemak sem azert vannak, mert a telefon "szar", hanem a gyartok egymast hajszolo versenyenek eredmenye, mikozben sokaknak a teljesitmeny masodlagos az akkuidovel vagy a melegedessel szemben. De nekik nincs olyan testreszabhatosag az oprendszerben, mint pl. a Windowsban, hogy TE beallitod a maximalis CPU teljesitmenyt, hanem csak van egy akkukimelo opcio, amiben sok mas dolog ezzel egyutt korlatozasra kerul.

Van egy 4-5 eves Asus ultrabook laptopom, amit alkalmankent hasznalok. i7 proci van benne, jo a hutese is (nem throttlingol), de amikor felporog a venti, zavaro a frekije. Es neha impulzusszeru teljesitmenynel felporog, ami zavar. Az erejere viszont nincs szukseg, tehat egyszeruen visszavettem 80%-ra a proci teljesitmenyet, es azota nem porog fel nagyon a venti, csakis valos, nagy terheles alatt. A gep ugyanugy hasznalhato, persze tesztekben lassabb, de a hetkoznapi hasznalatban mindent ugyanugy elvisz. Ilyen miert nincs Androidban? Miert kell ahhoz root, hogy ezt megtehesd? Miert nem tud az Android (vagy a gyartok) tesztreszabhato energia/teljesitmenygazdalkodasi profilokat adni? Miert nem mondhatom meg en az AI helyett, hogy mire es hogyan akarom hasznalni a telefonom?

Es ez csak egy pelda volt. Hasonlo pelda a "miert nem tilthatok le felesleges rendszerfolyamatokat", vagy a "miert nem tavolithatok el nem hasznalt alkalmazasokat". A gyartok kiadjak a telefont, a kovetkezo fel evben meg komolyabban foglalkoznak a firmware-ekkel es az optimalizalassal, onnantol viszont mar csak "van" a keszulek, es hiaba felelne meg mindenre, hiaba lennenek ujabb/jobb/tovabbfejlesztett funkcioi, azt mar a kovetkezo modell kapja meg. Meg akkor is, ha ez egyebkent szoftveres dolog lenne.

Most kepzeljuk el ugyanezt egy laptopon. Mintha beragadna a szoftver egy ido utan, es bar frissithetned, nem kapnad meg melle a legujabb funkciokat, mert azt csak a kovetkezo evi modell kapja meg.

(#1136) GreenGoblin válasza Tin (#1135) üzenetére


GreenGoblin
tag

Ott az ember nem is hardvert vesz, hanem egy "csomagot", es a gari csak akkor el, ha ez a csomag "bontatlan", azaz rajta van az osszes bloatware, fut az osszes, gyarto altal felrakott es "javasolt" szolgaltatas, es fizetsz az adataiddal a Google-nek, meg persze a keszulek gyartojanak.

Ezt milyen szépen fogalmaztad meg. Pontosan így van. Valahol olvastam múltkorában egy cikket ahol pont ezt a témát feszegették. Ott azt mondták, hogy ha veszünk egy telefont akkor valójában mi vagyunk a szolgáltatás a telefon maga csak egy közvetítő eszköz ehhez. Tehát nem, hogy nekünk nem kéne fizetni, még nekünk kéne azért pénzt kapni, hogy az adatainkat tárjuk fel.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#1137) Tin válasza GreenGoblin (#1136) üzenetére


Tin
veterán

Mas meg azt mondja, hogy ez be van arazva, es ezert kerul "csak" ennyibe. Mint pl. a konzolok. Fogalmam sincs persze, hogy ez igy van-e, de ket dolog azert arulkodik arrol, hogy nem feltetlenul: egyreszt a szoftver/keszulekgyartok (Apple, Google, Samsung, Xiaomi, ...) latszolag dogre keresik magukat vele, masreszt ott vannak az elemzesek a hardverkomponensek arat illetoen, es a marzs ugy is hatalmas, hogy a termeket ossze kell szerelni, tervezni, logisztikazni, frissiteni, stb.

Ez szerintem szimpla kapzsisag. Lehet, hogy valamivel dragabb lenne a hardver akkor, ha teljesen uralhatnad, es donthetnel a telepitett alkalmazasokat illetoen, es lehet, hogy nem lennenek olyan jo es minosegi ingyenes appok akkor, ha a masik modell mukodne, talan meg "szoftvergarancia" sem lenne, de nem biztos, hogy nem erne meg jobban par tizezer forint egyszeri kiadasaval megvenni az alkalmazasokat, es hasznalni a telefonod ugy, ahogy akarod.

Utobbihoz egy apro megjegyzes: termeszetesen ez akkor nem mukodne, ha a tobbseg tovabbra is "onkent" adna az adatait, csak legyen minden "ingyen", a biztonsagban hivok meg jarnanak kokorszaki technologiaju telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#1138) Navaren válasza Tin (#1135) üzenetére


Navaren
aktív tag

Értem, hogy mit írsz és miért lenne elvárás részedről - az otthoni asztali PC-met én is a mai napig szanaszét szerelem/konfigurálom az utolsó morzsányi teljesítményt is kifacsarva belőle, csak mert megtehetem -, de ez a fajta power user - elvárás, amit pedzegetsz, nem tudom, jó ötlet-e egy telefon esetében.
Értem, hogy a mai értelemben vett 'okostelefonok' talán legutolsó funkcióinak egyike maga a telefonálás, és tényleg gyakorlatilag inkább ultra-ultrabook-ként hordozzák az emberek magukkal mobil irodaközpontként. Lassan tényleg át lehetne nevezni az egész kategóriát mondjuk kommunikátornak vagy linknek egyébként :).

Én úgy vagyok ezzel, hogy pl. az autóhoz hasonlóan az arra fogékony közönség szemében a telefon amellett, hogy tényleg a tech-mániás emberek játékszere, hobbija, agylövése (=csakazértis meg kell venni az újat, pedig érdemi előrelépés marginálisan lesz csak a tavalyi, de akár tavalyelőtti modellhez képest is), hülyébbeknél státusszimbólum (mert hát tavalyi/régebbi/gyengébb modellel nem mutatkozhatom, mit fognak szólni !? - tisztelet a kivételnek), nálam elsősorban minden a téma iránti érdeklődésem ellenére elsősorban munkaeszköz.
Igen, mobil "iroda", adattár, bankkártya, garázs - és ajtónyitó, meg miegymás is, de elsősorban munkaeszköz, és betonbiztosan tudnia kell ezeket, amikért vettem.

Ha ehhez az kell, hogy az adott keretek között korlátozva lehessen a user-config lehetősége, mert a gyártó így tudja garantálni, hogy a telefon nagyjából teljesíteni tudja a beígért feladatkört/funkcionalitást, akkor állok elébe - engem ez a megkötés kevésbé zavar (többek között ezért tettem le a voksom iOS mellett, de erről pont Veled beszéltünk már másik topikban i12 launch-kor, úgy rémlik).

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1139) Tin válasza Navaren (#1138) üzenetére


Tin
veterán

Igen, de ez kicsit olyan, mintha szuperbiztonsagos zar, meg az okosotthon, meg a figyelokamera. Addig szep es jo, amig mukodik, de amikor egyszer nem, akkor dobbensz ra, hogy micsoda jogokrol mondtal le a kenyelemert. Pl. amikor ellopjak az adataidat, vagy barmi. Mert a gyarto vagy szolgaltato szet fogja tenni a kezet, es azt mondja, hogy "akkor bizony ez van, a te hibad".

A modell az, ami nekem "sok". Mert nincs valos alternativa, es a valos itt szo szerint ertendo. Persze, rootolhatsz, persze, hasznalhatsz Linuxot, ha rahackeled, de ez nem igazi alternativa, mert nincs szeles korben elterjedve, es talan meginkabb szurke zona az atlagos felhasznalo szamara, mint a megbizhato, "gyari" felhasznalas.

Ha meg laptop, a legtobb munkahelyi gepen nem rendszergazda a felhasznalo, pontosan azert, hogy ne okozhasson kart. De az munkaeszkoz, ott az adatai felhasznalasaert fizetest kap, es a gep nem kerul neki semmibe. Van valasztasa, hiszen elmehet mashova dolgozni, ha viszont maganhasznalatra vesz gepet, akkor azon teljes jogkorrel rendelkezik.

Az okostelefonokert viszont fizetunk. Nincs lehetosegunk es valos alternativank nem fizetni az adatainkkal, es ezert nem kapunk semmifele ellenszolgaltatast akkor sem, ha sokan azt akarjak elhitetleni, hogy az ingyenes szoftver az, amit kapunk. Ertsd: ha nekem nem kell az ingyenes szoftver, akkor is fizetnem kell az adataimmal.

(a biztonsagossag es egyeb dolgokkal persze egyetertek, ha barki barhogy hackelhetne a telefonjat, az meg nagyobb gondot okozna, ha viszont egyes szolgaltatasok hasznalata a hozza kapcsolodo erintetlen szoftver-teruletek fuggvenye lenne, mukodnetne)

(#1140) Dare2Live válasza Navaren (#1134) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem a teljesítmény miatt volt a balhé hanem a fogyasztás és a throtling miatt.

A teljesítmény ahogy írtad annyira nem fő szempont mert egy elöző évi 865 is elég mindenre. Ellenben az, hogy a snapi uakkora aksival +20-30%al jobb SOTot tud uolyan felhasználás miatt mint ez exynos az baromira nem mindegy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#1141) Navaren válasza Tin (#1139) üzenetére


Navaren
aktív tag

A telefonok (és egyéb platformok) által gyűjtött adat-profilunk kapcsán kifejtett gondolataiddal egyetértek, de sajnos most ilyen korban élünk, ahol az AI-vezényelt marketing a rólunk az adataink alapján létrehozott profil alapján tolja az arcunkban, hogy mit is kellene azonnal is megvenni, megnézni, ez a társadalmunk netfüggésének egyenes folyománya, melegágya pedig a tartalomfogyasztó kütyü-arzenál - nem tudom, hova és meddig vezet a jelenség, előbb-utóbb pukkani fog valami, de ez talán nagyon OFF.

A lényeg talán egyébként az utolsó bekezdésedben van: a komolyabb beavatkozással járó testreszabhatóság addig működik, amíg olyan csinálja, aki ért hozzá.
Viszont a felhasználók szerintem kevesebb, mint 15%-a ilyen (így hasraütésre, ne kövezz meg, ha nagyon mellé ment), ha Random József - telefon felhasználó olvas tíz sort neten, hogy hogy lehet a Snapi 888-at feljebb húzni, megcsinálja, és vagy rögtön végleg elront valamit, vagy a telefon szép lassan megfőzi magát a nyári hónapokban, akkor az kinek a hibája lesz? :).
(én tizenéve még apuméknál egy Moto xt720-at tettem tönkre majdnem, mert apum úgy hozta haza, hogy kolegája behüjítette, hogy sz-é-d-ü-l-e-t-e-s 800MHz-re is fel lehet húzni progival a prociját, olvassak már utána és csináljam meg, még szinte kölyökként.
Megtörtént.
Nem kellett volna.
'Nuff said. :) )

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1142) Navaren válasza Dare2Live (#1140) üzenetére


Navaren
aktív tag

Teljesítmény - alatt a telefon nettó-képességeit értettem, azonos árcimke mellett: hogy típust definiáló paraméterek azonos név alatt komoly eltérést mutattak aszerint, melyik SoC szolgált a motorháztető alatt :) (ebbe a SoT idő éppen úgy beletartozik, mint, mint a kamerás teljesítmény, nem csak a benchmark eredmények).
Erre a párhuzamra lennék kíváncsi az idei modellek kapcsán is.

De köszönöm a kiigazítást.

#1141: "behülyítette". Ugye nem látta senki! Css!

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#1143) Bayzee5 válasza Tin (#1139) üzenetére


Bayzee5
tag

Szerintem itt több téma keveredik. Okostelefon garija bizony megvan bármit teszel rá. A kijelző, az akksi, a szenzor hibáját mind javítják akkor is, ha közben teszel rá linuxot.
Amúgy pont PC szerintem az, ami gázos, hogy kapsz egy vasat ami magába használhatatlan, tegyél vele amit akarsz... Ez jó annak, aki tudja mit tesz vele, nem jó a maradék 99%-nak.
De okostelefon sem csak a hardver eszköz maga. Ott van rajta rengeteg szolgáltatás, amit használsz rajta, na azokért fizetsz az adataiddal. Nem a telefonért, mint eszközért.
A facebook/google/stb. szolgáltatások akár telefonon, akár PC-n vagy bárhol máshol használod, ugyan úgy adataiddal fizetsz. De nem kötelező ezeket használni. Lásd huawei, ahol GMS nélkül is van android, ha valaki erre vágyik.
És egy google keresőt, egy facebook app vagy bármi, most 'ingyen' használt szolgáltatás kifejlesztése és üzmeltetése óriási pénz. Még nem láttam kimutatást, mit kéne fizetni egy google searchért vagy facebookért/instáért ha piaci áron kéne használni. Kíváncsi lennék. Szeirntem sokan meglepődnének és örömmel fizetnének inkább privacy-val helyette.

Amúgy meg lehet fanyalogni, hogy túlárazott-e a vas vagy sem, de a kb. 1100-1200 USD-s végfelhasználói ár mellé 530-550 USD a komponenes/összeszerelés ára. Tehát a végfelhasználói ár 40-50%-a bizony hardver. Ez nagyon jó arány szerintem. Nézd meg, hogy pl saját fizetésed mennyibe van a cégnek és mennyit kell neked termelni, hogy akkora fizetést kapj. A céges önköltségi árad legalább háromszorosát simán meg kell termelni, ha nagyobb cégnél dolgozol. Ehhez képest ez az arány szinte ingyen van. Nem is keres vele senki sem olyan húde nagyon jól az Apple-en kívül (ahol ügye pont olcsóbb is a beszerelt hardver maga).

(#1144) HaliGab23


HaliGab23
senior tag

Most végre ki tudtam próbálni a Tab S7nél, aminek 8000es akkuja van, hogy a 25W vs 45W töltők mit tudnak.
3%ról indítva a 45Wos 12 perccel hamarabb tölti fel 100%ra.

Ahogy írtam is, a Note10+-nál maximum 3-4 perccel gyorsabb a 45W-os, szóval - szerintem - nem érdemes a 45W-osat megvenni, főleg ha van már otthon esetleg 25Wos.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#1145) bulikavagyok válasza S e t h (#1118) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi, ez nagyon hasznos volt! :R Van pár feature amit ismertem már, de a legtöbbet eddig nem használtam (Bixby Routines, Good Lock, stb). Plusz egyre jobban tetszik az S Pen is.

[ Szerkesztve ]

(#1146) kengyel válasza bulikavagyok (#1145) üzenetére


kengyel
nagyúr

Na végre, a Vodafone-nál is raktáron van. Remèlem, a jövőhéten megkapom.
Ne haragudj, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#1147) GreenGoblin válasza Bayzee5 (#1143) üzenetére


GreenGoblin
tag

A szolgáltatás amiről beszélsz, amire azt mondod nem muszáj használni gondolom itt a különböző appokra gondolsz.
Ezzel egyetértek teljesen.
Viszont ne feledd el, az első bekapcsoláskor a felhasználási feltételekre amik jelen vannak GMS, HMS ill. IOS alatt is. Elfogadásuk nélkül nem tudod használni a telefont.
A rendszer maga hazatelefonál még akkor is ha azokat az appokat nem használod.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#1148) nVIPER


nVIPER
senior tag

Sziasztok,

Én a Telenortól rendeltem be egy S21+ -t, elvileg 26-án nálam lesz. Ezeken vajon van kijelzővédő fólia gyárilag, mert akkor nem kapkodom el az üveg vásárlását. Kíváncsi leszek az S9 után mennyire fogom megszokni a méretet. A sima S21 mérete bejövős, viszont annak műanyag a hátlapja, ami annyira nem tetszett amikor megtapiztam, + ott a nagyobb akksi....

(#1149) mjani1172 válasza Bayzee5 (#1143) üzenetére


mjani1172
addikt

"Okostelefon garija bizony megvan bármit teszel rá. "A kijelző, az akksi, a szenzor hibáját mind javítják akkor is, ha közben teszel rá linuxot. "

Nem, ez téves.

Pl a Samsungnál a Knox mond valamit? Úgy elhajtanak, hogy csak na ha ott gond van. És igazuk van. Minden összefügg ugyanis mindennel. Egy ócska rom nem tudja megégetni a belsejét? Vagy az akkut túltölteni?A képernyő fényerejét megnövelni a káros szint fölé?

[ Szerkesztve ]

(#1150) ImpersonatoR

Felhivtam westend samsung storet. Nyomogombos regi keszuleket is beszamitanak 41000 Ft ert az s21 ultraba. De a 256 os meg igy is a vodanal jon ki feltoltokartyaval a legjobban. Kerdes hogy a voda xeh fuggetlent ad e ? Illetve ennek a kartyasnak van e valami megkotese ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.