Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nemlehet


nemlehet
őstag

Ez egy nehéz kérdés, sokszor személyenként is változik hogy kinél mitől durran be az aranyér. Ezt igazából csak kísérletezéssel tudod kitapasztalni. De azért valami tapasztalati tanács is legyen.

Én nem hagynám el a guggolást, az egyik legjobb gyakorlat. Nem tudom hogy csináltad, de én alapvetően 2 változatot szoktam elkülöníteni amikből az első valószínűleg jobb a te bajod mellé:
1. Kis terpesz (max vállszélesség), lábfejek enyhén kifelé néznek. Ilyenkor nem mész le teljesen, csak kb comb vízszintesig.
2. Széles terpesz, lábak egyenesen előre néznek és "ass to grass", amilyen mélyre csak megy.
Nyilván ha pont így csináltad eddig is akkor próbáld meg a másikat, hátha azzal jobb.

Az is lehet, hogy az elején a heti 4 edzés sok. Egyrészt eléggé ki fogsz merülni plusz intenzitástól függően simán túl is edzhetsz főleg ha mondjuk rossz alvó vagy vagy az étrended nem okés.

Én javasolnám, hogy az egyik napot váltsd ki egy nagy csak összetett mozgásokat tartalmazóval (pl guggolás, deadlift, húzódzkodás akár súllyal, tolózdkodás akár súllyal és evezés nehéz súlyokkal) akkor valószínűleg nem fogod szükségét érezni heti 4-nek.

Ez azért is lenne jó, mert akkor nem csak a felső testedet izolálod, hanem sok támasztó, törzs és csipőizmot is megerősítesz ami jellemzően remekül használ az aranyérnek és jelentősen csökkennek a tünetek.

Esetleg úgy is tudod csökkenteni a stresszt az izmaidon és a keringéseden, hogy csinálsz egy dedikált kardio napot. Sok kezdő és amatőr minden edzésnél szokott kardiózni, de ez alapvetően nem az igazi megoldás. Szerintem sokkal jobban fejlődsz, ha a súlyzós nap súlyzós nap és mindent beleadsz abba a kardiós nap meg kardiós nap.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.