Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93) fsb1000 válasza TomLion (#92) üzenetére


fsb1000
nagyúr

jaja... csak azt elfelejtetted leírni, hogy a Radeon is felment 55 fokra terhelés nélkül.
Ennek csak az lehet az oka, hogy mindkét VGA az alattuk lévő kártyáról szívott meleglevegőt.

Terhelésnél azért van ekkora különbség (18°C), mert a 470 majdnem 100W-al többet eszik miközben a hűtése alig nagyobb az 5850-nél. Ez bizony nagy hátránya lehet.

Bár korrekt módon kihangsúllyoztad, hogy az 5850 az 5870 órajelein ment a 470 pedig alapórajelen, de szerintem sokaknak az jött le a kommenteket olvasva, hogy a 470-től gyorsabb, hűvesebb ls még 30K-val olcsóbb is 5850.
Pedig tulajdonképpen az 5870 teljesítményét hasonlítottad a 470-enhez.
Azzal pedig azonos árban vannak.....

Arról sem esik elég szó, hogy aki PhysX-ezni szeretne (pl. Metro2033) annak kell venni egy NV kártyát és hekkelt drivereket használnia.
Máris leapadt a 30K-s árkülönbözet és lefogadom, hogy nyugalmi állapotban (a gépidő nagyobbik részében) többet fogyaszt a 2 kártya, mint a GTX470, és terhelésnél felére esik a különbözet.

///

Szerintem ezeket azért lenne fontos leírni, mert a 470 is üzemeltethető a 480 órajelein, igaz csak 10%-ot javul, miközben a hőleadás kezdi a nagytestvérét megközelíten.

Szerintem a PH!-n össznépi felháborodás lenne,(a hevesebbje ismét lecsalózna és lehazugozna), még talán ki is zárnának, ha írnék egy cikket, amelyben a GTX480-at 15% tuninggal hasonlítanám egy alapórajeles HD5870-hez.

Lehet túlzok, de talán érted mire célzok.
Ilyen az mikor a nép "Barabást" kiállt. Utólag már pilátusként is elhisszük...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.