Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gabrika válasza fsb1000 (#150) üzenetére


Gabrika
tag

a kívánságom egyértelmüsítve: GTX470 OC vs HD5850 OC

Remélem meggyőzte korábbi érvelésed TomLion-t, hogy a cikkében írt érv miatt nincs mitől félnie "Tuninggal ennek megfelelően már nem is próbálkoztam, nehogy kirepüljön a gépből, gondolva egyben a tesztkártya épségére is."

A venti valóban gyorsulna, de egy normális mértékű OC mellett nem lenne melegebb.
(ahogy itt: [link])

[ Szerkesztve ]

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#152) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szerintem sem valami korrekt ha csak az egyik kártyán nézűnk tuningot. Ha még a PowerColor PCS+ vagy Club 3D Overclocked Edition órajeleken nézted volna (amúgy kb egy áron van a GTX470 -el, igaz mo -on még nem kapni). GPU-ja a referencia 725 MHz helyett 760 MHz-en ketyeg, az 1 GB-nyi GDDR5-ös memória órajelét pedig a referencia 4000 MHz-ről 4200 MHz-re emelték.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#153) RootRulez


RootRulez
félisten

Gratula, jó írás lett, kb. erre számítottam az "előrejelzésekből". Most nyárára nem vennék nVidiát, majd télire talán kipróbálok egyet... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#154) D4rkAv3ng3r válasza zoltanz (#152) üzenetére


D4rkAv3ng3r
senior tag

Szerintem sem korrekt, mivel nincs két egyforma ATI kártya sem amelyek ugyanannyi órajelet mennek, így eleve nem mérvadó, hogy valakinek mennyit megy a saját VGA-ja. Persze van egy átlag amit mind elbír. Ha már húzzuk az egyiket akkor pont az lenne az objektív ha megnéznék, hogy a konkurens VGA mennyit bír ki maximum és úgy, milyen a sorrend. Úgy a cikk nem objektív, hogy nem bírná, melegedne. Azt a konklúzióban kell leírni, hogy bár gyorsabb, jól bírja az OC-t x W-tal többet fogyaszt és jobban melegszik.

Úgyhogy szerintem is alapórajel 5850 vs. GTX470 és 5850 OC vs. GTX470 OC.

De nem lepődök meg az egész szaksajtó szubjektíven értékel, holott nem kellene részrehajlania Az összegzésben le lehet írni, hogy melyik éri meg jobban attól függően kinek mi az igénye. aki PhisX-et akar az nem fog venni 5850-et + mellé valamilyen kisebb nV karit, hanem vesz egy Fermit, akit nem érdekel az meg nem vesz nV-t.

[ Szerkesztve ]

(#155) zoltanz válasza D4rkAv3ng3r (#154) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Így van, meg a esetleg a hűtés hangerősségét stb, ha már csinálok valamit legyen meg rendessen. Szerintem ezeket a mai kártyákat nem nagyon lehet tuningolni, ha vízzel nézte volna (vagy jobb hűtéssel esetleg), ami ugye ebben a kategóriában nem ritka jelenség, akkor megint más következtetést vontunk volna le.
Ennyi erővel írhatott volna ennyit is a cikk helyett: éljen a Radeon HD5xxx széria halleluja... Oszt legyen boldog vele. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#156) Televan74


Televan74
nagyúr

Én megvárom a következő generációs Fermit, hátha sikerül nekik lejjebb szorítani a hőtermelést és a fogyasztást.Addig jól megvagyok a 5850OC kártyámmal.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#157) Kolondrum válasza Televan74 (#156) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ők is tudják h ez probléma, csak tesznek valamit. Én VGA-ból soha soha nem vadásztam az első generációsokat.

(#158) nkmedve válasza D4rkAv3ng3r (#154) üzenetére


nkmedve
őstag

"aki PhisX-et akar az nem fog venni 5850-et + mellé valamilyen kisebb nV karit, hanem vesz egy Fermit, akit nem érdekel az meg nem vesz nV-t."

Szerintem jobb a társkártya mindenképp, akár AMD-ről akár NV-ről beszélünk. A 470 nem ad valami óriási teljesitménytöbbletet az alap 5850-hez képest, de ha rákapcsolsz még egy közepes-magas PhysX-et akkor az az enyhe előny egyből jelentős hátrány lehet.
Én részemről 5850+valami olcsó NV mellett döntenék ha kéne a PhysX. Szerencsére nem kell és nem is játszom annyit hogy megérje leváltani a 4830-at, úgyhogy ezt a generációt úgy néz ki, hogy most kihagyom.

(#159) rumkola válasza nkmedve (#158) üzenetére


rumkola
veterán

persze de azért nem feledjük, hogy az emberek 90%-nak nincs 2db. vga fogadására képes alaplapja...
mezei user pedig nem fog lapot cserélni ezért

(#160) Kolondrum válasza rumkola (#159) üzenetére


Kolondrum
félisten

A mezei user olyat vesz ami egyben a kettőre elég.

(#161) TomLion


TomLion
tag

Frissítettem a tesztet az alap órajeles HD5850 eredményekkel

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#162) gbors válasza fsb1000 (#118) üzenetére


gbors
nagyúr

ohshit, benéztem - azt hittem, az ASUS kártya gyárilag 850/1200-on jön :B
kicsit csodálkoztam is a 70e FT-os áron...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#163) TomLion válasza gbors (#162) üzenetére


TomLion
tag

a Voltage Tweak kvázi ezt jelenti :D

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#164) Gabrika válasza TomLion (#161) üzenetére


Gabrika
tag

köszi, így már jól el lehet helyezni az alap 470 képességeit,
és a 5850-esben rejlő lehetőségeket.

Antec P182; ZM500-HP; ASUS M4A79TDe; AMD 965BE@3.7; Scythe Ninja2b; G.Skill 8GB@1866; ATI5850; 5.4TBHDD; MOMO; T.FlightX; G.EM500; Samsung 2443BW, PS42B450B1W; Yamaha RX-V663; Klipsch F/C/S-1

(#165) Giot


Giot
addikt

A teszt jó! Köszönet jár érte!
Tényleg kicsit félrevezető lehet az OC miatt. Az más kérdés hogy az 5850 általában gond nélkül hozza az 5870 órajeleit. Különösebb melegedési problémák nélkül. Vagyis egy átlag felhasználónak ebből emiatt az szűrhető le hogy "veszek egy 5850-et meghúzom az 5870 órajelére és közel vagyok a GTX470 teljesítményéhez. "
És ezen indoklás logikai menetére nem lehet azt mondani hogy helytelen lenne!
De azt valóban elfelejtjük megemlíteni amire az 5870 esetében pedig fel szoktuk hívni a figyelmet, hogy lehet el tudod érni az 5870 órajeleit egy 5850-nel (valójában akár jóval magasabbat is ez típustól függ általában) de egy 5870-ben is van legalább annyi plusz.
Így itt is megérdemli a GTX470 hogy ezt a dolgot kiemeljük!

Az pedig hogy stabilabb az FPS érték a GTX-el általában, arra vezethető vissza hogy több a tartalék a zöldek fejlesztésében, (és ez mindig is így volt az ATi kisebb GPU-kat tervezett és magasabban frekvencián járatta a őket. Az nV pedig mindig kicsit túlméretezte és kisebb órajelen járatta így stabilabb volt és itt automatikusan kapcsolódhatna az autós példa Japán VS Amerikai) Most az igazi gond az hogy ez a Fermi-s architektúra ezen a csíkszélességen nem igazán jött be az elgondolás hiába volt jó. (gondolok itt a magas fogyasztásra, melegedésre) Talán a következő generáció kisebb nm-en, vagy valami optimalizálás amit nyárra ígérnek.
Ettől független magánvéleményem az hogy nem bántam meg az 5850-em megvásárlását! A laggolást pedig én eddig igazán csak a Furmarkban vettem észre ott viszont nagyon csúnyán látszott. Még szerencse hogy nem azzal játszok! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#166) #06658560 válasza TomLion (#161) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Mass Effect rendben volt? nagyon furcsa értékek vannak ott. :S

(#167) zoltanz válasza Giot (#165) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Az pedig hogy stabilabb az FPS érték a GTX-el általában, arra vezethető vissza hogy több a tartalék a zöldek fejlesztésében, (és ez mindig is így volt az ATi kisebb GPU-kat tervezett és magasabban frekvencián járatta a őket. Az nV pedig mindig kicsit túlméretezte és kisebb órajelen járatta így stabilabb volt és itt automatikusan kapcsolódhatna az autós példa Japán VS Amerikai)"

Bocs ez nagy hülyeség így ebben a formában szerintem. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#168) TomLion válasza #06658560 (#166) üzenetére


TomLion
tag

Mit értesz furcsa alatt? Ha azt, h. az nv adatok hiányoznak, az azért van, mert GeForce-on nem működött az élsimítás, ezért ott konstans 60fps (v-sync) jelentkezett, így ezt már nem is tettem be a frissítésbe

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#169) Giot válasza zoltanz (#167) üzenetére


Giot
addikt

Mond miért??

Idézet tőled:
"Szerintem ezeket a mai kártyákat nem nagyon lehet tuningolni"
Szerintem meg ez a nagy hülyeség! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#170) gbors válasza TomLion (#163) üzenetére


gbors
nagyúr

elég nagy különbség van abból a szempontból, hogy a gyártó az official órajelekre vállal garanciát. az szép, hogy az ASUS kártyán lehet a voltokat hergelni, de ha a GPU nem bírja nagyfeszültség mellett sem a gyűrődést, akkor a gyártó csak vállat von. a memóriáról nem is beszélve, amit nem voltagetweakelsz, és a 256-bites busz mellett igencsak számít az órajele.

ettől még értem a logikát a teszt mögött, de így már tényleg felmerül az a kérdés, hogy a GTX470 mit bírt volna.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#171) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

"A GTX 470 már nincs nálam, így emelt órajeles GeForce eredmények nem lesznek."

Kár, mert így nincs értelme az 5850-nek sem... :( merthogy összehasonlítás. Azért ha mégis nálad jár, akkor frissíthetnéd vele! :K Písz.

Öntörvényű Sünmalac

(#172) #06658560 válasza TomLion (#168) üzenetére


#06658560
törölt tag

Min fps alap órajelen több, mint OC esetben. Csak nekem furcsa?

(#173) Zeratul válasza rumkola (#159) üzenetére


Zeratul
addikt

Physuxra elég egy mezei 1x PCI ajzat is.

(#174) iBlast


iBlast
aktív tag

eggyértelműen 5850! szép írás :R :)

(#175) syC


syC
addikt

Kérhetnék még hasonló teszteket a t. Alkotótól, olyan jókat mosolygok a kommenteken. Köszönöm! :)

(#176) TomLion válasza syC (#175) üzenetére


TomLion
tag

Talán lecsengett már a flame annyira, hogy leírhassam, én tulajdonképpen platformtesztet készítettem, nem kihagyva a lehetőséget, hogy egy kis képet kapjak a Fermi teljesítményéről. :)
Platform-teszthez meg érdemes a VGA limitet kitolni :D , valamint így kb. kiegyenlítődött az egyik kártya magasabb ára és a másik kártya alacsonyabb teljesítménye.
A dolog azért nem lett teljes, mert a 470 egyszerűen nem kívánta a húzást (szerintem, érzésre), és még normális tuning-progi sem volt hozzá.

''Jobb ma egy XP mint holnap egy Duron''

(#177) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Hy!

Ugye 2 tápot használtál a tesztnél. Azt szeretném megtudni hogy mikor indítod be a tápot? Ugye a 24 pines kábelból 2-őt rövidre kell zárni és indul a táp. De ezt mikor kell megtenni? Mikor megnyomom a bekapcsológombot vagy te összekötötted a másik táp vezetékével így azt is az alaplap indítja?

Üdv P!

(#178) janika1337


janika1337
tag

Korrekt :) köszönöm a segítséget ;) 5850-et választok :)

"Szerinted nagy dolog? Nem nagy dolog."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.