Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) AdamVonSzabo válasza dejvid8 (#6599) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Én is ezért vagyok nagyon mérges, hogy pont most döglött meg, mert a Pixel2XL az egyetlen valós alternatíva (a Pixel1 annyira ronda, hogy azzal nem tudnék egy szobában lenni sokáig), de nem elérhető még.
Bár ha jól emlékszem, tavaly nem volt egyből UK release, mint most, azzal kicsit nagyobb az esélyünk a gsm boltos gyors megjelenésre.

(#6602) cuebler válasza AdamVonSzabo (#6601) üzenetére


cuebler
senior tag

ez után a huzavona után akarsz guglis telefont venni?

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6603) bakkir válasza cuebler (#6602) üzenetére


bakkir
tag

Hát én is elgondolkodom a google vonalon maradjak-e, szintén megszívtam bootlooppal. Hát nem tudok más alternatívát, de a huawei kizárva. Tegnap vette át a mobilcorner a telefont, küldik külföldre. Elvileg olasz IMEI-s, így gondolom oda küldik. Szerintetek tudják javítani? Vagy csere? Fődarabcserét írt a a tmx.

[ Szerkesztve ]

(#6604) cuebler válasza bakkir (#6603) üzenetére


cuebler
senior tag

én ma vagy holnap már note8 tulajjá válok :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6605) sqpp


sqpp
őstag

Én döntöttem, Pixel XL 2 lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#6607) cuebler válasza Mr Bond 007 (#6606) üzenetére


cuebler
senior tag

olvastam, de mindenesetre furcsállom, hogy az s7 is érintett... :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6608) SkyS1gn válasza sqpp (#6605) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Vajon majd honnan lehet beszerezni...

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6609) sqpp válasza SkyS1gn (#6608) üzenetére


sqpp
őstag

Én Angliából veszem, csak kiküldetem ide a cégem miatt..

(#6610) SkyS1gn válasza sqpp (#6609) üzenetére


SkyS1gn
félisten

6P-n expansysról volt és csodálkozva láttam hogy az oldal bezárt :D

Úgy terveztem S8 csak mint vészterv addíg lesz mig P2 meg nem érkezik, de mivel elég nehéz beszerezni, + a P2 elölről szerintem kicsit csúf S8+-hoz képest, meg igazából sokkal többet nem tud... lehet marad a samu... csak az a fránya tiszta android :P

Bár szerintem a 6P-n fagyott a DJI go akkor P2-n is fagyna így meg megint tárgytalan lenne... majd max egy fórumtárssal leteszteltetem hogy nem e fagy.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6611) sqpp válasza SkyS1gn (#6610) üzenetére


sqpp
őstag

Nem zárt be amúgy az expansys, csak ugye az is cégek számára elérhető. Pl az S8+-hoz is tudok árat mondani tőlük, az emailben ennyit mondott legalább is... hogy amíg intézzük az ügyeket addig mond az S8+-hoz egy árat.

[ Szerkesztve ]

(#6612) KFeri22


KFeri22
tag

Német MM-ben előrendelhető a Pixel 2 XL 939 euro. Szerintem az ottani vásárlásra a magyar MM-ben is él a garancia.

(#6613) AdamVonSzabo válasza cuebler (#6602) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Mivel felhasználói élményben nekem csillagos 5, nem vennék mást. Ez egy ilyen széria volt, szívás. Korábban sosem volt bajom Nexussal (GNex, 5), nem vonnék le belőle következtetést.
A huzavona oka, hogy nincs hivatalos szervíz háttér, legalábbis nem olyan jó, mint a Samsung-Apple.

(#6614) cuebler válasza AdamVonSzabo (#6613) üzenetére


cuebler
senior tag

...ami azért nem sokadrangú tényező egy 300k körüli összegbe kerülő eszköz esetében (pixel2-note8-szifon8). megengedhetem magamnak ezeket a telefonokat, de nem ****om a pénzt, hogy kidobjam és újat vegyek, ha elromlik :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6615) AdamVonSzabo válasza cuebler (#6614) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Azért ennyire talán nem szar a helyzet. Remélem megjavítják, csak lassabban és esetleg drágábban. Egyébként garancián túl egy jobb háttérrel sem mész sokkal többre, drága lesz és lassú.

(#6616) cuebler válasza AdamVonSzabo (#6615) üzenetére


cuebler
senior tag

má' mindegy :))

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6617) rodi81


rodi81
tag

Próbálgatom a Nitrogen OS 8.0-át.Nem rossz!

(#6618) Barto


Barto
aktív tag

A sok samsung után lett a 6p. 1,5 évig bírtam gyári, root nelküli rendszeren.
A TWRP felrakársa után, indításkor el is indult. Majd után rendszer feláll. Jöhet a root, gondoltam.
De másodjára miért nincs TWRP?

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6619) Barto válasza czifraj2 (#6592) üzenetére


Barto
aktív tag

Azt honnan szedted? (AICP?)

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6620) rodi81 válasza Barto (#6619) üzenetére


rodi81
tag

Szerintem innen: http://dwnld.aicp-rom.com/?device=angler
Amúgy valaki nyüstöli?Napi használatra megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#6621) winbox válasza Barto (#6618) üzenetére


winbox
senior tag

Twrp után egyből kell a root, különben az lesz, amit te is tapasztaltál és fontos, hogy ne azt telepítsd, amit a twrp felajánl. Illetve rootnak supersu helyett magisk-ot telepítsd, így atmegy safetyneten is.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#6622) apaszka válasza winbox (#6621) üzenetére


apaszka
veterán

Ezt én sem ismertem. :R
SU valóban az OTP appnak sem tetszik. Ezzel átmegy ?
Ha kijön a PM Rom, akkor kifogom próbálni.
Addig a 8.0 án vagyok root nélkül.
Pedig nem volt még ilyen.
Mindig is rendszergazdai jogot azonnal kértem miben telefonomnál.
Gyári rendszert nem szoktam használni.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6623) winbox válasza apaszka (#6622) üzenetére


winbox
senior tag

Én még mindig 7.1.2 PN-en vagyok, használom is az OTP appot, tökéletesen megy magisk root mellett.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#6624) apaszka válasza winbox (#6623) üzenetére


apaszka
veterán

Ki fogom próbálni.

De a 8 alapú PM Rom ot várom.
Igaz már egyre nehezebb kivárni.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6625) czifraj2 válasza rodi81 (#6620) üzenetére


czifraj2
csendes tag

AICP-re váltottam a NitrogenOS-ről. Napi szinten. Tökéletes nekem sok extra minden cuccal. Ajánlani tudom. Heti 1x frissítem.

(#6626) Barto válasza winbox (#6621) üzenetére


Barto
aktív tag

Köszönöm szépen!

Másodjára megette, illetve felment a su root is. Eddig semmi sem szólt vissza.

Más: Néztem a AICP romot, s láttam, először, 3 file-t kell adb-ből flash-alni, majd twrp (pedig a recovery-t nem flasheli, csak radio, vendor és még egy, most így nem emlékszem, de nem recovery), s utána mehet a zip. Akkor ennek tényleg ez a menete, akkor is, ha root és twrp már van.

Bocsánat a balga kérdésért, samsungon régen annyi volt, hogy zip fel recoveryből telepít, majd reboot, s általában root is volt már benne. Itt több helyen láttam utolsó lépéskén, vagy opcionális lehetőségként.

Az OTP appot nem próbáltam még, gondolom a simple-re gondoltok.

Szerk: mind2 app megy, gond nélkül. TWRP "sima", su fent.

rodi81: köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6627) apaszka válasza Barto (#6626) üzenetére


apaszka
veterán

Nem ,az megy simán!
A SmarttBank!

De rettenetesen kíváncsi vagyok rá én is!
Kár,hogy nincs mentésem az utolsó PN ről! Mivel soha nem működött nekem a visszállítás ittígy nem mentettem utoljára sem!
Én is Samuról jöttem ,hol mindíg visszament a mentés! Itt soha! :W
Nagyon nem értem!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6628) Barto válasza apaszka (#6627) üzenetére


Barto
aktív tag

A regisztrációt nekem is visszadobja, tényleg.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6629) ZX7


ZX7
tag

December 15.-én lesz 2 éves a teló, de mivel Expansys-os szállítás, valószínűleg esélytelen a gariztatás. Viszont az akksi durván kezd meghalni, egy napot már nem bír ki, és 20%-nál kikapcsol. Éjfélkor 100%-on vettem le a töltőről, reggel 7-kor 92%-on fogadott, azóta csak pár e-mailt néztrem meg, és beszéltem vagy 15 percet, de most 75%-on vagyok 15 perc képernyő idővel :W

TMX-nél van gyorsszervíz? Mivel munkaeszköz, nem tudom 1 napra sem nélkülözni, de az akksit ki kéne cseréltetnem. Mennyit kérhetnek érte? Vagy tudtok olyan megbízható szervizt ahol kicserélnék helyben?

[ Szerkesztve ]

alkalmaz,elhárít,improvizál

(#6630) BeastMode válasza ZX7 (#6629) üzenetére


BeastMode
őstag

Én is a TMX-nél cseréltettem akksit a Huawei Központon keresztül, szintén Expansysos telefon.
Viszont pár munkanap minimum, azonnal nemigen fogják Neked megcsinálni.

(#6631) czifraj2 válasza Barto (#6628) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Rootold Magiskal. Majd tedd fel a MagiskManager appot és oldalt elhúzva van egy olyna h : Hide és ott kiválasztod a SmartBankot pipa és nyitod is meg és már kész is minden.
Általában nincs benne root már a romokban mert valakinek nem kell. Fel tudod tenni magad. Magisk mindenképpen. Sose volt vele bajom.

(#6632) AdamVonSzabo válasza BeastMode (#6630) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Valaki próbált már alaplapot cseréltetni a TMX-nél? A gsm boltból elhajtottak, hogy szerezzek alkatrészt, mert nekik nincs.

(#6633) bakkir válasza AdamVonSzabo (#6632) üzenetére


bakkir
tag

Náluk sincs és nem hajlandóak gsm-s telót javítani.

(#6634) apaszka válasza czifraj2 (#6631) üzenetére


apaszka
veterán

Ez tetszik, akár bele lehetne tenni a lenyílóba linkekkel, leírással?!

Egyre jobban tetszene, csak már lenne kinn a kedvenc Rom?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6635) AdamVonSzabo válasza bakkir (#6633) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Remek, mert akkor tényleg kuka. Ez azért elég szar.
ebay-en 30 körül vannak a töröttek (EU féle), azt mondjuk 10-ért beteszik a házamba és az egész fog érni max 50-et utána. A p***-ért nem bírta ki a PIxel 2-ig. :W

(#6636) apaszka válasza AdamVonSzabo (#6635) üzenetére


apaszka
veterán

Ezek foglalkozhatnak a mi telefonunkkal?

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6637) Barto


Barto
aktív tag

Tegnap láttam, a debreceni plázában, hogy a FirstPhone üzletében nyílt egy Huawei Customer Service. Akkor lehet, hogy piszkálják a 6p-t is?

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6638) KFeri22 válasza apaszka (#6636) üzenetére


KFeri22
tag

A 6P-n néhány dolgot javítanak, de pl. alaplapot nem cserélnek.

(#6639) BeastMode válasza Barto (#6637) üzenetére


BeastMode
őstag

Ha arra járok a közeljövőben, akkor megkérdezem Tőlük.

(#6640) .wantííd


.wantííd
tag

Csak én vettem észre, hogy az Oreo update-el a telefon jelentősen lassult?

(#6641) Joccc07 válasza .wantííd (#6640) üzenetére


Joccc07
addikt

Nemcsak lassult hanem az akksiidő is jelentősen csökkent.

Az érdekes az egészbe viszont az, hogy pont erre a két dologra gyúrtak rá az Oreo-n :(((

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6642) ERPY


ERPY
őstag

8-as Android után megváltás a 7-esre visszatérni.

(#6643) apaszka válasza BeastMode (#6639) üzenetére


apaszka
veterán

:R Köszi!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6644) Barto válasza ERPY (#6642) üzenetére


Barto
aktív tag

Én is erősen gondolkozok rajta. Annak az a módja, hogy leszedem innen az adott készülékhez tartozó, nekem tetsző csomagot, s az ott lévő leírásnak megfelelően flashelem? Nyitott bootloader, twrp és root nem számít, ha van?
Ilyet még nem csináltam sosem (downgrade).
Igyekszek szintre hozni magam, meg küzdők is vele, mint disznó a jégen, de elbarmolni sem akarom. A Samsungokon ez anno kisujjból ment, most újratanulom. :)

Apaszka: Ez nekem is eszembe juthatott volna tegnap... :))

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6645) BeastMode válasza Barto (#6644) üzenetére


BeastMode
őstag

A fastboot részt kövesd, ami a lenyílóban van, és az alapján csináld.

(#6646) cuebler


cuebler
senior tag

ma leadtam garis javításra a bootloop-os 6p-t ;] némiképp húzták a szájukat az mm-nél, hogy "lehet postán is", de megnyerő modorommal közöltem, hogy nem szeretném meghajlítva, javítás nélkül visszakapni. gondosan mellékeltem a huawei-jel folytatott e-mail váltást is kinyomtatva, mely szerint ők maguk igazolták vissza a két év garancia meglétét. tizenöt munkanapon belül elvileg ápdét következik :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6647) bakkir válasza cuebler (#6646) üzenetére


bakkir
tag

MM-nél? Nem úgy volt, hogy "a huawei igazolta anno vissza e-mail-ban, hogy európai régiókódos készülékre 2 év gyári garanciát ad, tették ezt az imei birtokában. a bolt azóta minő meglepetés megszűnt ;]"

(#6648) cuebler válasza bakkir (#6647) üzenetére


cuebler
senior tag

az mm hivatalos huawei szerviz átvevőpont. azért mertem vásárolni gsm boltban, mert leírták nekem a 2 év garos dolgot :P

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6649) AdamVonSzabo válasza cuebler (#6648) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

És akkor semmilyen hivatalos papírod nincs? Mindenképpen számolj be, mert nekem is a fiókban pihen döglötten.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.