Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) Draken válasza Joccc07 (#6499) üzenetére


Draken
őstag

Azért 28 évesen csak nincs még rá szükség :B

(#6502) Joccc07 válasza Draken (#6501) üzenetére


Joccc07
addikt

Csak hozzájuk 10 évre előre kell időpontot foglalni.

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6503) apaszka


apaszka
veterán

PureNexus romról hallani valamit? Vagy adjam el a telót?

Bár az lesz a vége egyszer. 😂

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6504) BeastMode válasza apaszka (#6503) üzenetére


BeastMode
őstag

Ha nem jön ki a Pure Nexus, akkor csak ezért eladod a telefont?🤔
Érdekes gondolatmenet.

(#6505) apaszka válasza BeastMode (#6504) üzenetére


apaszka
veterán

Nagyon jó a Rom. Jobban használható mint a gyári!
Szerintem ez a support 😋
Gyárival root nélkül nem nagy durranás szerintem. Legalábbis a kezelőfelület ...

Igen nálam nyom a latban.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6506) czifraj2


czifraj2
csendes tag

Én Nitrogen OS-t használom vagy 2 napja nekem szépen fut. Próbáld ki nagyon sok minden van benne.

(#6507) sqpp válasza apaszka (#6505) üzenetére


sqpp
őstag

+1

A PureNexusnál nincs is jobb :DD

(#6508) apaszka válasza sqpp (#6507) üzenetére


apaszka
veterán

Így van szerintem is.
Eddig szépen jött a frissítés is.
Várom újra. Most gyári root nélkül van a rendszert.

De nagyon nem jön be így. Nincs tuning, viszont reklám igen :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6509) BeastMode válasza apaszka (#6508) üzenetére


BeastMode
őstag

Anno a Marshmallow -> Nougat átállás is lassan ment a Pure Nexuson, valószínűleg most is ez a helyzet.

(#6510) sqpp válasza BeastMode (#6509) üzenetére


sqpp
őstag

Hát jah, de legalább stabil és gyors! :C

[ Szerkesztve ]

(#6511) BeastMode válasza sqpp (#6510) üzenetére


BeastMode
őstag

Ehhez nem fér kétség, de akkor is, na!:P

(#6512) zhorvath válasza apaszka (#6508) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Bele szoktam kukkantani az XDA-n a fórumába.
Nagyon várja már mindenki, de kérték a topic gazdák, hogy mindenki mellőzze a "mikor jön már ki a rom?" kérdéseket. :)

(#6513) apaszka válasza zhorvath (#6512) üzenetére


apaszka
veterán

Én is bele bele nézek, de dettó.
Viszont várjuk tényleg...

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6514) Joccc07


Joccc07
addikt

Nagyon viccesek a Google-nál. Megkaptam a havi secu update-t és azt írja, hogy kritikus hibajavítások és havi biztonsági javítás az ön pixel készülékére. :Y

Sisakgyűjtemény eladó-- https://hardverapro.hu/apro/star_wars_sisakgyujtemeny/hsz_1-50.html -->Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6515) AdamVonSzabo


AdamVonSzabo
tag

Ha jól tudom, a Google Maps az első olyan app, ami navigáció közben home gombra nem kilép, hanem lemegy kis ablakba (Oreo only persze). Tegnap vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#6516) czifraj2 válasza AdamVonSzabo (#6515) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Megsúgom ez már DP3 illetve DP4-ben is így volt :)

(#6517) apaszka válasza czifraj2 (#6516) üzenetére


apaszka
veterán

Most néztem, tényleg...
Én waze párti vagyok, ezért nem vettem észre eddig.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6518) juve600


juve600
nagyúr

üdv

android 8-at használ valaki ?

nem találom a 8-ban azt a funkciót hogy az Alkalmazás előzmények törlése
6-os,7-es droidban is van,menű vagy home gomb megnyomásával jönne elő és be tudnám zárni az addig megnyitott alkalmazásokat

thx

(#6519) czifraj2 válasza juve600 (#6518) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Home gom mellett az a kocka lesz az alkalmazás előzmények (recent apps) majd felgörgetsz telejesen és fent lesz egy clear / törlés gomb.

(#6520) juve600 válasza czifraj2 (#6519) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
nekem redmi note4 telo,LienageOS 15 ,de gondolom abban is ott lesz

(#6521) SkyS1gn válasza AdamVonSzabo (#6515) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Ez nagyon régóta így van :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#6522) AdamVonSzabo válasza SkyS1gn (#6521) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Még az IO alatt a demo-kban láttam, aztán a DP2-re volt valami extra gomobos lehetőség a YouTube-ra, de mivel sosem navigálok, ez nem tűnt fel.
Van más app is, ami már tudja ezt?

(#6523) BeastMode


BeastMode
őstag

Na, visszajött (újra) a telefon a "tudjukkiktől".
Most végre úgy néz ki, hogy csináltak is vele valamit.
A papíron jónéhány alkatrész csere is fel van tüntetve, plusz vizuális látványa is van, hogy foglalkoztak vele.
Elvileg kapott új akksit és mikrofont a kicsike:D
Pár napig tesztelem, mert ezek után elsőre úgyse hiszek Nekik.

(#6524) Draken


Draken
őstag

Nálatok egyáltalán nem fordult elő, hogy alkalmanként a másik fél telefonálás közben panaszkodik, hogy visszhangzik? Vagy szimplán ez is mikrofoncserére (és aksira) érett?

(#6525) BeastMode válasza Draken (#6524) üzenetére


BeastMode
őstag

(#6526) apaszka válasza BeastMode (#6523) üzenetére


apaszka
veterán

:K

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6527) ady74


ady74
csendes tag

Sziasztok.

Az létezik hogy rootolt készülékre nem lehet telepíteni ota-n a frissítéseket?

(#6528) BeastMode válasza ady74 (#6527) üzenetére


BeastMode
őstag

Szia!
Létezik, nagyon régóta nem lehetséges.
Alternatív módszerek léteznek, erre a Google a barátod;)

(#6529) AdamVonSzabo válasza ady74 (#6527) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Ha nem módosítod a system partíciót , akkor nem lehetetlen, de egyszerűbb és biztosabb a factory image.

(#6530) ady74 válasza BeastMode (#6528) üzenetére


ady74
csendes tag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Nem lehet ezt és esetleg a későbbi frissítéseket letölteni valahonnan és twrp alól telepíteni?

(#6531) apaszka válasza ady74 (#6530) üzenetére


apaszka
veterán

Ezt találtam a témában neked.

Szerk.

Ezt a lenyílóban is ajánlják.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6532) czifraj2


czifraj2
csendes tag

Gyerekek már komoly kétségeim vannak az egész garanciában. Aki a médiában vette az kap garit aki nem az meg nem. Aki a médiában vette és kapott garit és szervizelve is volt tudna nekem segíteni? https://imei24.com/warranty_info/Huawei itt neki milyen országot ír? Privben elég nem kell se imei semmi csak biztosra akarok menni, hogy nincs magyar piacra szánt készülék.

(#6533) BeastMode válasza czifraj2 (#6532) üzenetére


BeastMode
őstag

Magyar piacra szánt 6P? Szerintem tuti nincs ilyen.

(#6534) Mr Bond 007 válasza BeastMode (#6533) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Szerintem inkább a supported countries rész számít. Az enyémnél szerepelt a Hungary.

(#6535) rodi81 válasza Mr Bond 007 (#6534) üzenetére


rodi81
tag

Az enyémnél is!

(#6536) bakkir


bakkir
tag

Na egy kis élménybeszámoló a "nagy" Huawei-jel kapcsoltban.
Írtam egy panaszlevelet, hogy vásárláskor előzetesen megkérdeztem a garanciát, hogy jár-e az európai készülékre és a IMEI-s számla meglétérére. Megírtam, hogy napra pontosan mikor hívtam őket. Még hivatkoztam is, hogy másoknak is ezt megerősítették.
Megírtam, hogy nem javították a készüléket, mert szerintük a nem magyarországi Huawei forgalmalmazta és így nincs garancia rá. (ez módosult áprilisban). Meg Mo-n hivatalosan nem forgalmazzák, pont ezért is hívtam fel őket annó. Megírtam azt is, hogy eközben másnak ugyanezt a készüléket javítják, sőt akár cserélik is. Még a mediamarkt-os csereutalványt is írtam. Ma kaptam a választ, a "pontos" kivizsgálás után. "az Ön által hivatkozott készüléket nem cégünk hozta forgalomba. Ennélfogva cégünknek, mint gyártónak nem áll fenn a Ptk. 6:168 § szerinti termékszavatossági felelőssége."
Felhívtam őket, elmeséltem az egészet. Nem érti, hogy ezt a telefont másoknak miért javították, mikor elvileg nem lehet a jogszabály miatt. Mondtam a mediamarktos esetet is. Erre mondta hogy a huawei partner cége és blablabla, de itt félbeszakítottam, hogy ők sem magyar huaweit forgalmaztak akkor miért ajánlottak fel csereutalványt. A végére ő sem értette, azt mondta, hogy keresem fel a boltot ahol vettem, majd ők megoldják.

Szerkesztve:
Enyémnél is szerepel a Magyarország, mégis leszartak.

[ Szerkesztve ]

(#6537) BeastMode válasza Mr Bond 007 (#6534) üzenetére


BeastMode
őstag

Az más.

(#6538) cuebler válasza bakkir (#6536) üzenetére


cuebler
senior tag

erős érv a note8 mellett :C a 6p sem volt olcsó darab, szerencsére egyelőre nem is kell gariztatni, de ezek után kicsi az esélye, hogy egy 250-300k körüli készüléket tőlük veszek :N ez is egyfajta "üzletpolitika", meglátjuk hová vezet...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6539) cuebler válasza cuebler (#6538) üzenetére


cuebler
senior tag

kellett nekem írni ilyet a f@$z0mba is... :W :W :W
bootloop, hogy r0h@djon meg. most olvashatom vissza a fórum idevonatkozó részeit :DDD
kértem is egy ajánlatot a dílerünktől s8+-ra meg note8-ra.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6540) apaszka válasza cuebler (#6539) üzenetére


apaszka
veterán

Aki nem a gyári rendszer szereti, az kerüli a Samsungot!
E-Fuse chip a garanciát és a knox tárolót ugrassza!
Én azért léptem onnan.
Nézd csak meg a Note4 topikot! Elérte a 2 évet és az elavulás elmélet bejött az F széria tulajoknál!
Kuka!
Alaplap meghal spontán!

Sok samum volt, de....
Szerk:
Most írt egy barátom. Note8 at vett. Már küldi vissza :Y
Hoppá? Samu se különb.. már karcos kijelzővel kapta ujan?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6541) cuebler válasza apaszka (#6540) üzenetére


cuebler
senior tag

mindegy, teló kell, erős, gyors és szép. munkaeszköz, a fél életem rajta van, már előre fosok a holnapi napomtól, lehet inkább szabira is megyek ;]
ha a 6p egy hónap híján másfél évig húzta a közel 150k-ból, megadom az esélyt a samsungnak is. olyanom még úgysem volt. siemens, sok-sok nokia, sony-ericsson, blackberry, pár lg (nexus vonal) és huawei már megvoltak. lassan elfogynak a márkák :C

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6542) dejvid8


dejvid8
őstag

Nézegetem a telefonokat, hogy mi legyen a 6P utódja. Létezik, hogy bármely telefont nézem, nem tetszik a kamerája? Csak a Pixeleké? És nem hiszem hogy elfogultság, mert pl a HTC-t nagyon szeretem, és a HTC U11 mindenben jobb kb, olcsóbb is mint a Pixel, és mégsem olyanok a képek mint a 6P-n vagy a Pixelen.
Próbálom meggyőzni magam, hogy nem Pixelt kell vennem, hanem vagy U11, vagy OP5, vagy Mate9, vagy P10.
De mindig ott kötök ki, hogy a Pixel tetszik legjobban minden téren...
Google betegségben szenvedek? :)) Vagy nem tudom...

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6543) apaszka válasza cuebler (#6541) üzenetére


apaszka
veterán

Nagyon jó a note széria. 8 az kívánatos....
Én is szerettem őket.
Annyi, hogy ha root akkor garancia ugrik azonnal.
Nekem a vásárlás után két héttel már alaplap csere volt, ami fájdalmasan érintett!
De azt rá kellett dobni. Utána eladásig nem volt gondom vele.
De tény, hogy mind note telefonom egy alaplap cserét követelt magának!
Persze én vonzzom a hibás terméket.
Elsőre nem igen sikerül kifogni hibátlan cuccot.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6544) Ricardo válasza dejvid8 (#6542) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem vagy könnyű helyzetben, a 6P-ről előre lépni kamera terén elég nehéz.
Valóban a pixel széria az ami ebből a szempontból ideális választás lenne.

(#6545) czifraj2


czifraj2
csendes tag

Gondolkoztál esetleg iPhone X-en? :D :DDD

(#6546) Drakmusz válasza dejvid8 (#6542) üzenetére


Drakmusz
őstag

A helyzet a következő.Vagy maradsz a Pixel vonalon vagy váltasz.Nagyjából én is ezzel a problémával küszködök,nagyon nehéz a döntés!6P-ről az első Pixelekre ugrani nem érdemes,ha csak a fotós teljesítményeket nézzük.
Igazából csak a HDR+ algoritmusán finomítottak.Az újak már rendben lennének,de a beszerzés megint körülményes.A gari úgyszintén.....
Ebben az évben már csak a Mate 10 villanthat valamit kamera fronton.A 6P előtt 5X-em volt,nagyon megszerettem a HDR+-t.Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve lecseréltem egy P9-re,jobban rá akartam feküdni az éjszakai fotózásra.3 napig volt nálam,azonnal visszamenekültem a Nexus vonalra.Jelenleg nappali körülmények között csak az U11 produkciója tetszik,nagyon hasonló a két mobil képalkotása.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#6547) cuebler


cuebler
senior tag

látva a pixel2 európai árait nincs itt nagyon mit gondolkodnom :( főleg, hogy a kamera nálam sokadrangú tényező a döntésnél.
reggel ráírtam a huawei-re eljátszva (?) a hülyét úgy, hogy folytattam azt a levelezést, amiben megerősítették a 2 év gyári garanciát, tehát láthatták, mit írtak előtte. közöltem velük, hogy megmakkant, hogy bootloop és hogy hová kell küldjem garanciális javításra? néma, süket csönd hat órája ;]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6548) bakkir válasza cuebler (#6547) üzenetére


bakkir
tag

Erre kíváncsi vagyok, vajon mi lesz belőle.
Szlovák IMEI? Milyen boltból vetted?

(#6549) cuebler válasza bakkir (#6548) üzenetére


cuebler
senior tag

a huawei igazolta anno vissza e-mail-ban, hogy európai régiókódos készülékre 2 év gyári garanciát ad, tették ezt az imei birtokában. a bolt azóta minő meglepetés megszűnt ;]
most a telekomon keresztül rendeltem új telót, remélem, ők még meglesznek 2-3 év múlva :DD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6550) czifraj2


czifraj2
csendes tag

Szóval egy picit kértem a Huaweit, hogy adjanak egy olyan imeit ami magyar illetve magyar piacos illetve számon kértem rajtuk miért nem javították ki az enyém mikor eu-s és én a 2016 szeptemberi gari vonatkozik rám nem az új hülyeségük. Illetve kérdeztem miért javítottak ki egy telefont illetve cserélték mikor szintén nem volt magyar. Megkaptam a választ!!! Dobpergés!!! :C
Tisztelt X. Y.!

Szeretnénk tájékoztatni, hogy továbbra is kitartunk korábbi álláspontunk mellett.
Melyet alább olvashat.

Tisztelt X. Y.!

Köszönettel vettük megkeresését, mellyel lehetőséget biztosított arra, hogy teljeskörű tájékoztatást nyújtsunk az Ön számára.
Sajnálattal olvastuk levelét, melyben elégedetlenségéről tájékoztat bennünket.
Tájékoztatjuk, hogy az IMEI szám (8679810****1) ellenőrzése során megállapítást nyert, hogy az Ön által hivatkozott készüléket nem cégünk hozta forgalomba. Ennélfogva cégünknek, mint gyártónak nem áll fenn a Ptk. 6:168 § szerinti termékszavatossági felelőssége.
A leírtak alapján sajnos nincs lehetőségünk csereutalványt kiállítani, vagy elvégezni a termék kijavítását.

Javasoljuk, hogy panaszával ahhoz a kereskedőhöz forduljon, ahol a készüléket vásárolta.
Megértését előre is köszönjük!

Ezúton köszönöm a ***** Huawei-nek a sok éves garanciát és amit tett a Nexus vonalakért. Nagyon szívesen mennék vele perre vagy valami nagyobb feneket keríteni neki egy médiában vagy netes hír oldalakon. ( http://androgeek.hu/hir/vegul-csak-megkaptak-a-boldog-befejezest-a-nexus-6p-tulajok ) :C :C
Ha valaki szívesen csatlakozna várom a priviket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.