Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) techie_guy válasza Barto (#7100) üzenetére


techie_guy
tag

A héten cseréltem én is akksit és hasonló volt nálam is a sztori. Kb. 1000-1500 Ft-ért rendeltem bele az akksit és 4500-ért belerakták (Budapest - Fixity). Szintén nem látszik semmi a felső üvegen, csak az alsó részen érezni egy kicsit az illesztésen, hogy utólag lett visszarakva, de nem zavaró.
Szóval én is elégedett vagyok a cserével. :)

(#7102) Draken válasza techie_guy (#7101) üzenetére


Draken
őstag

Nem volt már garid rá vagy nem szeretted volna a tortúrát? Nálam még van gari, csak nincs kedvem 1 hetet nélkülözi a telót egy szimpla aksicsere miatt :( meg persze, ha valamit elbaszarintanak rajta, akkor cserélje ki a huawei szépen a hátlapot is..

(#7103) Barto válasza Draken (#7102) üzenetére


Barto
aktív tag

Nem tudom, hogy nekem is szól-e a kérdés, nekem március 6-ig volt garanciális, de májusban kezdett melegedni, illetve nem bírni egy napot. A bootloopban bíztam, márciusig, mert MM-es vásár volt, most már abban, hogy nem lesz. :-D

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#7104) mcsabi84 válasza techie_guy (#7101) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Azért ez elég nagy merészség volt 1000-1500 Ft-ért aksit venni. Miután elég nehéz a telóban alkatrészt cserélni, én nem ezen spóroltam anno. Lehet valami giga akcióban fogtad ki, de manapság ennyiből duracell aaa-t se kapsz.

(#7105) Draken


Draken
őstag

Egy gyors kérdést had tegyek fel. Adott a legfrissebb android. Jelenleg én hol látom azt, hogy tényleg le vannak e mentve cloudba az eddig ismert wifi hálózatok? Most nyomnék egy fr-t, de jó lenne, ha utána látnám őket továbbra is!
szerk: a google>biztonsági másolat alatt látom, hogy be van kapcsolva, a kérdést inkább úgy tenném fel, hogy gépen belépve a google fiókba látok e valahol erről infót?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7106) techie_guy válasza mcsabi84 (#7104) üzenetére


techie_guy
tag

Ezt az akksit vettem, karácsony után -40%-os akcióban, de még most is jó árban van szerintem:
https://www.aliexpress.com/item/Original-Huawei-HB416683ECW-Rechargeable-Li-ion-phone-battery-For-Huawei-Nexus-6P-H1511-H1512-3450mAh/32838436120.html
Csak a sok pozitív értékelést néztem, az meggyőzött.

(#7107) techie_guy válasza Draken (#7102) üzenetére


techie_guy
tag

Februárban járt le a gari, de egyébként nálam nem jelentkezett a melegedés, csak már érezhetően lecsökkent az üzemidő az eredetihez képest, ezért cseréltem.

(#7108) Draken válasza techie_guy (#7107) üzenetére


Draken
őstag

Köszi..erőt veszek magamon és leadom valamelyik nap. Sem az üzemidő nem okés, töltés és lassúcska, amőgy meg süt a telefonom konkrétan..

(#7109) techie_guy válasza Draken (#7105) üzenetére


techie_guy
tag

Ha be van kapcsolva a backup, akkor le van mentve ez tuti. :)
Egyébként nem tudom hol lehetne megnézni a cloudba mentett jelszavakat, de szerintem földi halandók számára sehol.. A többi mentett adatodat egyébként itt tudod csekkolni: https://myaccount.google.com/dashboard, a mentett jelszavakat pedig itt: https://passwords.google.com, de ezeknél sincs semmi wifi jelszó. Ha annyira félsz tőle add hozzá egy másik (6.0+ Android verziót futtató) telefonhoz a fiókodat és csekkold, hogy fellép-e wifire.

(#7110) tirszin válasza mcsabi84 (#7104) üzenetére


tirszin
senior tag

"Azért ez elég nagy merészség volt 1000-1500 Ft-ért aksit venni."
Like!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7111) Mr Bond 007 válasza tirszin (#7110) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Sokkal több pénzt én is sajnálnék erre az ipari hulladékra költeni. Főleg hogy bármikor összerottyanhat.

[ Szerkesztve ]

(#7112) tirszin válasza Mr Bond 007 (#7111) üzenetére


tirszin
senior tag

Minden "okostelefon" kb. ugyanennyire ipari hulladék. Mert mind túl integrált és u. olyan technológiával készül.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7113) Mr Bond 007 válasza tirszin (#7112) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, csak nem mindegyiknek szakad fel a chip forrasztása ilyen hamar és lesz bootloopos, nem mindegyiknek szarik be a töltőfeje 1,5 év után, nem mindegyiknek hullik el az aksija ilyen hamar, + nem mindegyiknél söpri le magáról a gyártó a felelősségét. Tölteni is úgy lehet hogy ferdén van befeszítve benne az adatkábel feje hogy ne ugorjon ki. Pedig új kora óta rohadt óvatosan dugtam be mindig tölteni, és soha semelyik telefonom nem csinált ilyet még 4 év után se.
Ezek előfordulnak más márka termékeivel is, de ezek mind jellemzőek erre az egy termékre!

Senkiházi banda semmit nem érő terméke prémium áron. Huawei is meg a Google is elmehet a sunyiba! Sajnos a gyártók qrvára elfelejtik hogy prémium termék nem csak a nagy árszabásból áll. Oda már normális szolgáltatás (khm gari) is kéne..

[ Szerkesztve ]

(#7114) yoogie válasza Mr Bond 007 (#7113) üzenetére


yoogie
aktív tag

Ezek szerint nem érdemes venni ilyen készüléket? Most néztem ki egyet aprón, H1512-es, elméletileg azt írja 2 év gyártói garanciális amiből még 1,5 év van vissza...

(#7115) Mr Bond 007 válasza yoogie (#7114) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Inkább ne.

(#7116) techie_guy válasza yoogie (#7114) üzenetére


techie_guy
tag

Azért azt hozzá kell tenni, hogy részben persze jogos Mr Bond 007 felháborodása, de ő valami extra selejtes darabot foghatott ki a leírásából ítélve, így a véleménye sem nevezhető éppen reprezentatívnak.
Én nem bántam meg soha, hogy ezt a telefont választottam. Egyetlen problémám volt vele, még az első szériát érintő ház deformálódás, de ezt gariban cserélték 1 hét alatt kb. azóta csak az akkumulátort kellett cserélni, de ez bármelyik telefonban elhasználódik x ciklus után.

(#7117) yoogie válasza techie_guy (#7116) üzenetére


yoogie
aktív tag

Generációra lebontva amit én néztem ki első generációs? Illetve a garanciáztatás ilyen körülményes?

(#7118) techie_guy válasza yoogie (#7117) üzenetére


techie_guy
tag

A H1512 csak annyit jelent, hogy a nemzetközi verzió a telefonból. Ha fél éves vásárlás, akkor esélyes, hogy nem első szériás, sorozatszámból talán ki lehet deríteni ezt nem tudom. De egyébként ha az is és bármi lenne, van még másfél év garanciád..
Nekem nem volt körülményes a gariztatás. Huawei postaponton feladod a telefont és megadsz egy címet, hova vigyék ha kész van, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#7119) rodi81 válasza techie_guy (#7118) üzenetére


rodi81
tag

Azért belehet szívni a gariztatással is, mint pl. én ahogy jártam.Azt mondták az IMEI szám alapján nem gariztatják mert Hong Kong-i készülék vagy mi fene. Csak azt nem értem akkor hogy tudtam megvenni egy magyar cégtől,hogyan forgalmazta?Sajna beleestem a webáruház megszűnik a gyártó lekoptat esetbe.Soha többé Huawei!!! (ez csak az én véleményem)

(#7120) Draken válasza rodi81 (#7119) üzenetére


Draken
őstag

Nekem is azt mondták az ufsz-en hogy majd a központ eldönti. Kaptam cseretelot, holnap oda telefonálok, hogy csereutalvanyt nem kérek (már ha elfogadják) mivel én se mennek semmire az utalvánnyal :(
Szerk: ez a helyzet, ha googles telót akarnal venni, de hivatalosan itthon nincs support..

[ Szerkesztve ]

(#7121) techie_guy válasza rodi81 (#7119) üzenetére


techie_guy
tag

Ezt ki írta neked? A TMX vagy a Huawei? Mert a TMX egy ge** és simán beblöfföli ezt neked. Ha viszont írsz a Huawei-nek eredeti számlát bemutatva, akkor hirtelen minden rendben lesz a TMX részéről is.

(#7122) Mr Bond 007 válasza techie_guy (#7121) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igencsak bizalomgerjesztő állapotok. Ezért írtam fentebb hogy prémium árazás mellé igencsak kéne minimum egy prémiumhoz méltó garanciális ügyintézés...

Pont emiatt se vettem pixel2 xl-t és ha nem jön a pixel3 xl normálisan forgalmazva erre a szemétdombra, akkor oneplus vagy alma lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7123) Draken válasza Mr Bond 007 (#7122) üzenetére


Draken
őstag

A normális supporthoz kellene a google is, de nekik nem éri meg betenni ide a lábukat..nekem marad a nokia 7 plus vagy hasonló vonal

(#7124) rodi81 válasza techie_guy (#7121) üzenetére


rodi81
tag

Huawei postaponton adtam fel és igen a TMX a szervíz. Az ő válaszuk,hogy nem a Huawei Technologies
Hungary Kft. hozta forgalomba és nem tudják javítani.Egyszer próbáltam telefonon érdeklődni a Huawei ügyfélszolgálaton(06 80 482934) de ott meg azt mondták,hogy IMEI szám alapján nem idevalósi készülék és nem javíthatják.Nem értem az egészet!Egy magyar webáruházba vásárolt teló miért nem az?Mi az hogy Hong Kong-i meg nem EU-s a teló?Akkor hogy a fenébe működhetnek akár egy percig is ilyen webáruházak?A mobilkereskedes.hu vásároltam amúgy,bár ne tettem volna. Ennyire nincs ellenőrzés?Pláne úgy,hogy az oly népszerű Árukereső.hu listáján elég jól szerepelt annó.Na mindegy,mert csak felhúzom magam!

(#7125) Draken válasza rodi81 (#7124) üzenetére


Draken
őstag

Én is ott vettem és én leadtam a József krt-i szervizben. Az ott dolgozó hölgy azt mondta, hogy nem itteni készüléknek tűnik. Kérdeztem is, hogy akkor a h1512 verziószám Ön szerint mit jelent? Mondja, hogy nem tudja, de neki a rendszer ezt dobja ki (HK vagy USA). Nekem sem állt össze a kép teljesen. Nálam az a helyzet, hogy a "központ" dönt. Meglátjuk..
Amúgy itthon egyáltalán nem hozta forgalomba hivatalosan a huawei hungary kft, hanem az volt a mondás, hogy az európai régióba szánt verziókat, azaz a H1512-t javítják, nyilván ebben van B20. Amitől teljesen elzárkóztak, az az alaplap csere, bár itt a fórumon volt olyan is, akinek cserélték, de ez a ritkább eset

[ Szerkesztve ]

(#7126) Draken válasza Draken (#7125) üzenetére


Draken
őstag

szerk: hétfőn adtam le, ma betelefonáltam, annyit láttak a rendszerben, hogy javítás alatt, úgyhogy ezek szerint én nem lettem "elhajtva"

(#7127) tirszin


tirszin
senior tag

Sziasztok, megint sikerült összetörnöm a 6P-m kijelzőjét.
Ha valaki megválna alaplaphibás darabjától 10eFt alatt, annyit még adnék egy kijelzőért.

Többet nem nem szeretnék, mert lehet csak hónapjai vannak az én alaplapomnak is. :(

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7128) Martinitius válasza Draken (#7126) üzenetére


Martinitius
tag

Én is így jártam. 3x vittem be a debreceni (plázában működő) huawei szervízpontba, harmadik alkalommal már jogász énem is előbújt, és Polgári Törvénykönyvet lobogtatva magyaráztam el, hogy semmi köze ennek a HK-i szövegnek ahhoz, hogy kell-e javítaniuk vagy sem*. Tehát így harmadik alkalommal bevették a telefont, a kiscsaj aki átvette, hozzátette, hogy nem biztos, hogy javítani fogják. De így lett. Két hét múlva hívtak, hogy kész a telefon, és mehetek érte. :C

*H1512, tehát nemzetközi verzió. Így ha HK-ba is szánták, mindegy, mert ugyanaz az alaplap mint a világ összes másik tájára szánt 6P-ben (nyilván kivéve É-Am.), és M.o.-n vásárolt, számlával igazolt 2 év gari van rá.

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#7129) Draken válasza Martinitius (#7128) üzenetére


Draken
őstag

Neked mit cseréltek benne? Azt, amit elvártál vagy többet, mint itt többeknek, hogy akár egy teljesen új házat kaptál? Nekem tegnap volt két hete, hogy bevittem, de a telemax oldalán még mindig csak annyit ír, hogy javítás alatt! Mindenesetre a lényeg itt is az, hogy pozitív volt a kimenetel :K

(#7130) Mr Bond 007 válasza Draken (#7129) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ennek kéne az alapnak lennie egy ilyen árszabású készülék esetében. Akkor egy szavam se lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7131) apaszka válasza Mr Bond 007 (#7130) üzenetére


apaszka
veterán

Itt nem csak a gyártó a gáz!
Maga a Google!
. Itt ő diktál,a gyártó azt csinál mire van megrendelés!? Ha én olcsó mikrofont kérek bele , alatt azt kap......

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7132) Draken


Draken
őstag

No, úgy tűnik nekem nem sikerült megjavittatni a telefont. Felajánlottak egy p10 pluszt. Részleteket egyelőre nem tudok (állapot,garancia) de nem tudok mást tenni, mint elfogadni, mivel mobilkereskedes.hu vásárlás volt. Valószínűleg x időn belül meg is valok tőle és megyek a Nokia 7plus felé!

(#7133) Mr Bond 007 válasza apaszka (#7131) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ugyan már! Egy csomó helyen hallom hogy a hüvelyeknek folyton elromlik a töltő csatlakozójuk.. De tényleg! Miből csinálják ezek? A többi készüléküknek nem hiszem hogy a google diktálna, mégis ugyanilyen silány.

[ Szerkesztve ]

(#7134) apaszka válasza Mr Bond 007 (#7133) üzenetére


apaszka
veterán

Én megváltam tőle ,bár hiányzik kicsit! :W

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7135) Draken válasza Draken (#7132) üzenetére


Draken
őstag

Végül elfogadtam az ajánlatot! Single simes p10 plus, belinkeltek egy oldalt, ahol 6/128-t írnak, új, 2ev garival. Egyből meg is valok tőle. Ezzel telefon szempontjából elköszönök, bár olvasni foglak titeket továbbra is!

(#7136) Martinitius válasza Draken (#7129) üzenetére


Martinitius
tag

Nekem házat (kijelzőt nem), meg alaplapot cseréltek. Alaplap miatt vittem be, a házat grátiszba kaptam (vagy mert összebarmolták szerelés közben és nem maradt más választásuk mint cserélni).

Egyébként jó telefon meg minden, de szvsz. Te jobban jártál (anyagilag) azzal, hogy kaptál egy új telefont, amit eladhatsz (akár nyomott áron is, hogy hamar elkeljen), és vehetsz az árából pl. OnePlus 5T-t, vagy Mi A2-t. Amik mégiscsak fiatalabb hardverek, erősebbek, gyorsabbak, takarékosabbak.

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#7137) Draken válasza Martinitius (#7136) üzenetére


Draken
őstag

Ez a levelezés, amin az új mobilt ajánlották, aug 1-2-n történt. A panaszkezelőnek megírtam, hogy 13-tól leszek itthon és tudom intézni személyesen, amit kell. Nos, naiv voltam, mivel tegnap még nem mehettem érte, meg kell várni a szervizt, hogy küldjön értesítést erről, csak azt nem értem, mi az probléma, amitől nem sikerült a köztes időben megoldani amit kell?! Vagy nehéz az adminisztráció helyben? no mind1, most még mindig várok.

(#7138) apaszka válasza AdamVonSzabo (#4611) üzenetére


apaszka
veterán

Szia!
És melyikük az? 😭

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#7139) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok!

Az miért lehet, hogy ha hívok vagy hívnak és a fülemhez teszem akkor elsötétül a kijelző.
Viszont, ha elveszem a fülemtől nem jön vissza a kijelző.... semmit nem tudok csinálni a kütyüvel...

Főleg rossz volt, hogyha az üfsz.t hívtam. Mert nem tudtam letenni.

Van valami ötlet?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7140) forintuser válasza Vangelis (#7139) üzenetére


forintuser
őstag

Lehet behalt a proximity szenzorod..Vannak tesztprogramok.Z-device stb.Próbáld ki valamelyikkel.

[ Szerkesztve ]

Holnapkészítést vállalok.

(#7141) Vangelis válasza forintuser (#7140) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nézem.


Először zöld aztán az ujjam odarakom átvált de vissza nem.

Akkor elvileg érzékel... de vajon miért nem vált vissza... :(
Most ment rá a frissítés... addig nem volt ilyen gond.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7142) forintuser válasza Vangelis (#7141) üzenetére


forintuser
őstag

Akkor megvan a tettes.Mert vissza kellene váltania.

Holnapkészítést vállalok.

(#7143) Vangelis válasza forintuser (#7142) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Akkor a szenzor döglött meg :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7144) winbox válasza Vangelis (#7143) üzenetére


winbox
senior tag

Vagy ha van üvegfóliád nézd meg, mert lehet a szenzor előtt van...
Kell lennie kivágásnak a szenzor helyén, és nézd meg, hogy a kivágás tényleg jó helyen van-e, napfénynél látod a szenzort.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7145) Vangelis válasza winbox (#7144) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Levettem a fóliát... és működik... pedig évek óta rajta van....

Pedig ki volt vágva a helyén.... érdekes.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7146) forintuser válasza Vangelis (#7145) üzenetére


forintuser
őstag

Örülj neki hogy ennyi volt csak.. :D

Holnapkészítést vállalok.

(#7147) winbox válasza Vangelis (#7145) üzenetére


winbox
senior tag

Nekem is régen olyan fólia volt, ami ki volt vágva, viszont a szenzor alsó részébe beletakart (2 részből áll, ha jobban megnézed) és már nem is volt jó.. Most ilyen szélesebb meg mélyebb kivágású fóliám van kínából, de nincs vele gond.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7148) Vangelis válasza forintuser (#7146) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát nah...

Annyi, hogy mintha lassan jönne vissza de működik szerencsére.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#7149) #09819904


#09819904
törölt tag

Üdv mindenkinek! :)

Kisebb dilemma állt elő.
Tegnap gondoltam feldobom a Lineage-t. Ez TWRP-vel fel is ment.
Aztán az indulásnál volt valami Google linkes figyelmeztetés. Ha jól emlékszem, akkor a bootloader nyitás miatt akart anyukám méhébe visszaküldeni.
Ez még nem is zavart volna.
Viszont indulásnál a SIM kártyát nem óhajtotta érzékelni.
Végül ment vissza a gyári rendszer.
Valakinek valami ötlete van, hogy esetleg mi lehetett a hiba?

2 gyanúm van. Az egyik, hogy a cachet vagy mi a horsedick.mpeg-t nem pucoltam ki, illetve annyi, hogy a bootloadert vissza kellett volna zárnom.

Illetve még annyi, hogy a TWRP valamiért nem akarta elsőre a készülékhez tartozó kódot elfogadni. Ez utólag aztán jó lett.

(#7150) winbox válasza #09819904 (#7149) üzenetére


winbox
senior tag

Én a helyedben custom romra soha nem zárnám rá a bootloadert, de te tudod.. inkább nézegetem a figyelmeztetést, mikor bekapcsolom. Cache-t pucolhattad volna twrp alól wipe cache/dalvik cache paranccsal, de szerintem nem az a baja. Ezt próbáld meg, bár másnál a teljes tiszta telepítés utáni twrp, majd a rom felrakása megoldotta a hibádat: "That sim card issue can be fixed by disabling lock screen security, rebooting, then re enabling. Not very intuitive, I know, but it worked for me."

Az utolsó mondatodat nem értem. Ha titkosítva volt a fájlrendszer és ahhoz kellett, az megint lehet hiba forrás. Próbáld a clean installt, ahogy fentebb említettem, ha az sem megy, akkor pedig a lockscreen letiltását.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.