Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7251) winbox válasza Martinitius (#7250) üzenetére


winbox
senior tag

Én az 8-as aosip-hez tudom hasonlítani az akksi időt, mert az volt előtte fent, nekem a pixel ex. jobb, ugyanazzal a felhasználással 3,5-4 óra sot, igaz, kb. fél éves akksi van bent. Fényerőt valóban feljebb kell tenni ugyanahhoz szinthez, mint oeron volt, viszont nekem már magától beáll arra a szintre, amire felhúznám, elég közel saccolja, jól működik az új adaptív fényerő feature, hogy figyeli a szokásaidat(Mondjuk én már jó régóta vagyok a romon, így volt mit megtanulnia :D). Otthon 5 ghz-en használom a wifit, melóhelyen 2.4 Ghz van, soha semmi baja nem volt még vele eddig szerencsére, de ahogy most látom kikerült a kikapcsolt képernyőnél wifi alvás opció is, úgyhogy nem ez a baja.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7252) Martinitius válasza winbox (#7251) üzenetére


Martinitius
tag

Csak nálam van olyan gebasz, hogy miután felraktam a 9.0 Ex romot, utána nem tudom olvasni a twrp-n belül a mappákat? Éppen ezért a frissítést sem tudtam telepíteni. (Factory Imageből újra kellett raknom a 8.1-et, utána újra flashelni a twrp-t, felmásolni a friss romot, és clean installal telepíteni.)
Próbáltam, hogy csak a twrp-t flashelem újra, de ugyanúgy semmi. Értelmetlen karaktersorozat van a belső tároló mappák helyein. :F

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#7253) winbox válasza Martinitius (#7252) üzenetére


winbox
senior tag

Biztos, hogy a módosított twrp-t raktad fel? Titkosítva van a rommal a partíció és én arra gondolnék, hogy nem oldotta fel, ha ilyen mappaszerkezetet látsz.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7254) Martinitius válasza winbox (#7253) üzenetére


Martinitius
tag

Ja, hogy ehhez külön módosított twrp kell. Felraktam, most kéri a jelszót, beírtam amit gondoltam, de azt írja ki, hogy helytelen, így nem tudom a titkosítást feloldalni. Van valami alapértelmezett jelszó ehhez a twrp+rom pároshoz?

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#7255) Martinitius válasza Martinitius (#7254) üzenetére


Martinitius
tag

Megoldódott: kiderült, hogy egyszerűen a telefon feloldásához használt PIN kódot kell beírnom a titkosítás feloldásához a twrp-ben. Így már látom a mappákat, valóban ez volt a gond. Fura, hogy a fórumon azt írták, sima twrp-vel bootloopos lesz, és nem fog menni, én meg eleve azzal telepítettem és nem lett az. Na mindegy, lényeg hogy sikerült. :DD
Köszi, hogy felhívtad a figyelmem erre a moddolt twrp-re :R

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#7256) winbox válasza Martinitius (#7255) üzenetére


winbox
senior tag

Így igaz, mondtam volna, csak nem voltam már internet közelben, de hamar megoldottad a problémát :) Tényleg azt írják, hogy bootloop lesz a gyári twrp-vel, érdekes, hogy ment vele.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7257) mongoose01


mongoose01
tag

Sziasztok ez a töltő jó a telóhoz,mármint fogja gyorsan tölteni?

[ Szerkesztve ]

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9-nexus 6p

(#7258) winbox válasza mongoose01 (#7257) üzenetére


winbox
senior tag

Ha pontosan 5V/3A akkor igen, viszont ha bármelyik Quick Charge szabvány, akkor nem, mert a miénknek saját gyorstöltése van. Sajnos a képed túl homályos, hogy látni lehessen az értékeket. baja egyébként nem lesz, csak nem fogja gyorsan tölteni.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7259) mongoose01 válasza winbox (#7258) üzenetére


mongoose01
tag

5v/2A,5v/5A,5v/4,5A tud a töltő, akkor gondolom ez nem lesz jó hozzá. :/

[ Szerkesztve ]

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9-nexus 6p

(#7260) winbox válasza mongoose01 (#7259) üzenetére


winbox
senior tag

Igen, sajnos nem fogja gyorsan tölteni :(

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7261) mongoose01


mongoose01
tag

Hol lehet kapni hozzá töltőt,rúd valaki valami linket,előre is köszönöm. :D

zte blade-motorola defy-htc desire hd-sony ercsson ray-lg g2 mini-s4-p7-p8-p9-nexus 6p

(#7262) winbox válasza mongoose01 (#7261) üzenetére


winbox
senior tag

Hát ahogy nézem már mindenhol kifogyott, itthon ezt a két oldalt találtam csak, ahol még van, plusz kínából is lehet. [link1]
[link2]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7263) McSico


McSico
senior tag

Feltoltam a PixelExperience rom-ot. Eddig minden zsír.
Visza lezárhatom a bootloadert gond nélkül?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#7264) winbox válasza McSico (#7263) üzenetére


winbox
senior tag

Nem ajánlott custom rom esetén, főleg a telefonunknál a bootloop of death miatt. De ahogy érzed, én inkább nézem pár másodpercig a figyelmeztetést mikor flashelem az újabb buildet vagy magisk modult. Ezenkívül nincs reboot ezzel a rommal :B

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7265) McSico válasza winbox (#7264) üzenetére


McSico
senior tag

Akkor nem bojgatom. Teszi a dolgát rendesen. :)
Amúgy mintha pörgősebb lenne vele. De lehet azért mert a kezdetektől nem volt eddig legyalulva a teló :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#7266) McSico


McSico
senior tag

A PixelExperienc ROM letöltött frissítést. Gond nélkül jóváhagyhatom, hogy magától elvégezze a frissítést?
Mik a tapasztalatok?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#7267) winbox válasza McSico (#7266) üzenetére


winbox
senior tag

Én is mindig azt használom, magától felflasheli, törli a telepítőt, majd újraindul. Kényelmes megoldás. Mondjuk pont tegnap nem tudta letölteni, mert most kb 1 gb szabad helyem van, manuálisan leszedtem és telepítettem.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7268) McSico válasza winbox (#7267) üzenetére


McSico
senior tag

Ok, akkor ráengedem.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#7269) Dozer


Dozer
tag

Sziasztok!
Van aki cseréltette már a Nexus 6P akkumulátorát a budapesti Huawei Support Centerben és lenne olyan jófej, hogy küld a számláról egy fotót (nyilván, személyes adatok nélkül)?
Én a héten beadtam hozzájuk akkumulátor cserére a készülékem, és mindezt, potom 51 ezer Forintért gondolják megtenni!
Arra hivatkoznak, hogy az akkumulátort a gyártó egy alkarészként kezeli a kijelzővel(!) és így csak ez utóbbival együtt lehet cserélni. Ami, finoman szólva, megkérdőjelezhető.
Az orruk alá szeretném dörgölni, hogy érdekes módon, korábban meg tudták tenni az akkumulátorcserét kijelzőcsere nélkül is.
Csatolom az árajánlatot, amit kaptam: hangsúlyozom akkumulátor cserére adtam be a készüléket!
Ja és a slusszpoén, hogy ha nem fogadom el az ajánlatot, akkor is felszámolnak 4300 Ft bevizsgálási díjat!

[kép]

(#7270) winbox válasza Dozer (#7269) üzenetére


winbox
senior tag

Nem nagyon él már a fórum, szerintem jobban jársz, ha visszakeresel itt az akksi, akkumulátor szóra és úgy írsz nekik pm-et.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7271) McSico válasza Dozer (#7269) üzenetére


McSico
senior tag

Azt a ku... :Y
Az akksicserét meg lehet oldani csak akksi cserével.
Hacsak nem törték el a kameránál az üveg csíkot, a készülék alján rosszul szedik le a takarófóliát. A többibe bele sem merek gondolni.
De ha ők voltak bénák és elreccsent, az ne legyen már az ügyfélre hárítva. (bár nem az a nagy tétel)

Keress rá ebben a topikban, volt aki cseréltetett akksit. Egy PM-et megér, hátha tudnak segíteni.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#7272) Just486 válasza Dozer (#7269) üzenetére


Just486
senior tag

Nem tudom mi az igazság, de árajánlat alapján ez tényleg egy cikkszámon futhat bent.

Amit tényként tudok, hogy a mienket garanciában javították, és szintén új kijelzővel kaptuk vissza.
Akkor azt gondoltam, hogy szétszedés közben eltörték más okot nem láttam rá, mert amúgy az akku és a képernyő szerintem dzét bontható különösebb gond nélkül...

[ Szerkesztve ]

That unconquered country we call the future.

(#7273) winbox válasza Just486 (#7272) üzenetére


winbox
senior tag

Én magamnak cseréltem az akksit, annyi, hogy kétélű ragasztóval van ráragasztva vagy az alaplapra vagy a kijelző hátuljára, mivel fólia van rajta nem láttam, de inkabb a kijelző lehet. Így azt ha nagyon izmosan tépi fel valaki elképzelhető, hogy elreccsen a kijelző, finoman alányúlva szép lassan feljön. Nekem akksi 3000 volt bele+ felülre új üveg+ alulra új gumi +2000Ft.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7274) matt22


matt22
tag

Nekem anno egyéves korában gariban cserélték az aksit, pontosabban a munkalapon aksi csere volt, de valójában egy vadonatúj telefont adtak új IMEIvel. Szerintem mivel elég rosszul szerelhető konstrukció nem akartak/akarnak vele pepecselni.
Tavaly már magam raktam bele új akksit, de elég rémálom volt leszedni a ragasztott kamera üvegsávot. Az aksi viszont nem a kijelzőre van ragasztva az biztos mert akkor hozzá sem fogtam volna.

(#7275) winbox válasza matt22 (#7274) üzenetére


winbox
senior tag

Így igaz, hülyeséget mondtam, most megnéztem egy videót, a keretre van erősítve, mentségemre szóljon, hogy 1 éve cseréltem ki mindkettő 6P-ben, már elfelejtettem.

Én mikor láttam, hogy le kell szedni hozzá az üveget, már rendeltem is tartalékban üveget + alulra a gumit a megfelelő színekben. Az egyik összetört, mikor szedtem le, pedig a lehető legóvatosabban, fokozatosan nyúltam alá hőlégfúvózva, de mivel a rendeltnek megvoltak a gyári öntapadói, ezért már azt raktam fel, a másik nem sérült, ami vicc, mert ott már nem vigyáztam annyira, látva, hogy úgyis az újat rakom fel, a gumi sajnos kuka lett mindkettőnél, mert a melegtől kicsit eldeformálódott, de mint korábban írtam, 2000 Ft-ért nem volt tétel.

[ Szerkesztve ]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7276) Martinitius válasza Dozer (#7269) üzenetére


Martinitius
tag

Az egész telefon nem ér annyit. Ne viccelődjenek már. Amúgy meg, ha nem tájékoztattak arról, hogy külön a bevizsgálás (amúgy ez mit takar? valaki ránéz, hogy "hmm hmm, akku csere?") 4300 Ft-ba kerül, akkor küldd el őket a nénikéjükbe. Én biztosan nem fizetnék konkértan a semmiért ennyit. Akkor sem, ha nem terhel meg ekkora összeg.

Ius est ars boni et aequi. // Nexus nagyhatalom vagyok: 3db Nexus 5; 2db Nexus 5X; 1db Nexus 6P.

(#7277) forintuser


forintuser
őstag

[link] Megoldás a bootloopos készülékekre.:D

Holnapkészítést vállalok.

(#7278) rodi81 válasza forintuser (#7277) üzenetére


rodi81
tag

Nem jó a link!

(#7279) forintuser válasza rodi81 (#7278) üzenetére


forintuser
őstag

Sorry. :R [link]

Holnapkészítést vállalok.

(#7280) tirszin


tirszin
senior tag

Még mindig keresek Bootloop hibás készüléket.
A kijelzőjét használnám fel, mert az enyém törött.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7281) tirszin válasza tirszin (#7280) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha nincs senkinek eladó alaplap-hibás 6P-je,
hamarosan lesz egy eladó hibátlan alaplapom, illetve komplett működő 6P, de össze-vissza repedt kijelzővel. :)

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7282) jani528 válasza tirszin (#7281) üzenetére


jani528
csendes tag

Írtam!

Eladó Lenovo C430-11 Chromebook

(#7283) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Sziasztok

Nemrég vennetm egy ilyen telefont használtan és akku problémáim vannak.
25-33% között egyszerően kikapcsol, olvasgattam és láttam hogy nem egyedi eset, illetve típushiba (?)
Cseréltessem ki az aksiját és ha igen tudtok e jó helyet, vagy ez valamelyik régebbi rendszer újrahúzásával megoldható?

köszi

(#7284) tirszin válasza Cilindrik (#7283) üzenetére


tirszin
senior tag

Nagy az akkud belső ellenállása. Csere.
Macera a szétszedése, beteg volt aki tervezte. Én már törtem össze így kijelzőt, annyira bele volt gyógyulva a házba. Olyan helyet keress, ahol full felelősséggel cserélik.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7285) winbox


winbox
senior tag

Megéri az akksicsere, utána teljesen használható a mai napig ez a telefon, 4, 4 és fél óra SOT. Én most már visszaálltam gyári rendszerre, nem kínlódok custom romokkal, már el is felejtettem, milyen smooth és stabil a gyári rendszer. Lekopogom, de furcsa mód eddig elkerült a bootloop, pedig volt nyüstölve rendesen és már 3 éves masinám. Játszani nem játszok rajta, minden másra bőven elég még.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7286) tirszin válasza winbox (#7285) üzenetére


tirszin
senior tag

Megéri az akkucsere, ha ki tudod úgy szedni a telefont az alu házából, hogy nem törik össze a kijelző. Külön extra, hogy a felső két csavar kitekeréséhez, agyonmelegítve, ki kell szedni a kamerát borító üveglapot. Ez is egy nagy konstruktőri ötlet vot részükről! :W Igen könnyű összetörni azt is. :(

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7287) winbox válasza tirszin (#7286) üzenetére


winbox
senior tag

Így van, vigyázni kell vele nagyon. Én előrelátó voltam és előre megrendeltem felül a kameraüveget és alul a gumit, az enyémen összetört az üveg, mikor cseréltem, az asszonyén meg nem, viszont már nem ragadt ugyanúgy oda az üveg, ezért cseréltem azt is :D De láttam több Huaweinél is ezt a megoldást, nekik köszönhetjük.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7288) Just486 válasza winbox (#7287) üzenetére


Just486
senior tag

Márkaszervizben is nem egyszer láttam, hogy akkucserére bevitt 6P új kijelzőt kapott, garancidőn belül. Na vajon miért? :D :U

That unconquered country we call the future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.