Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) winbox válasza czifraj2 (#6550) üzenetére


winbox
senior tag

Az szép. Az enyém most lett egy éves, szóval a teljeskörű garancia most járt le a gsm-nél, ahol vettem. Vérlázító, hogy visszafelé is érvényes az újonnan hozott törvény, akkor lenne tisztességes, ha csak azokra vonatkozna, akik most vesznek telefont ettől a ****házi bandától. Direkt én is lekérdeztem tőlük egyből miután vettem, európai készülék, érvényes a 2 év garancia magyarországon blabla. Az biztos, hogy soha többé még csak rá sem nézek egyik termékükre sem, mindenkit lebeszélek róla. Innentől kezdve már csak remélni tudom, hogy az enyém kitart még. Hatalmas csalódás így, főleg, hogy azért el lett találva ez a telefon, szeretem is a mai napig és nem gondolkodom cserén továbbra sem, csak sajna ilyen országban élünk, ahol ilyet megtehetnek..

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#6552) ERPY válasza czifraj2 (#6550) üzenetére


ERPY
őstag

Most akkor jó magyar szokás szerint, hogyan lehet elérni a bootloop-ot egy új telefon reményében. Hihi

(#6553) czifraj2 válasza ERPY (#6552) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Ez csak US-ban volt kb 2-3 hete de már nem adnak csak cserélnek ha jóltudom (https://www.reddit.com/r/Nexus6P/ itt olvastam.) De nem csak bootloopra hanem aksi hibával is cserélték..

(#6554) cuebler válasza winbox (#6551) üzenetére


cuebler
senior tag

tévedés, nem törvény, hanem csak egy saját üzletszabályzat változott. ez azért fontos, mert nem bírálhat vele felül egy érvényben lévő törvényt, de még rendeletet sem. a ptk szerint fogyasztói szerződés jött létre a megkötés időpontjában hatályos szabályok szerint, ezt pedig utólagosan a másik fél sérelmére-kárára nem lehet módosítani, főleg a másik fél tudta, beleegyezése nélkül. szerintem.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6555) czifraj2 válasza cuebler (#6554) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Igen és akkor hogyan is tudom érvényesíteni mivel senki nem fogad már sehol!! Ezért idegesít a dolog.

(#6556) winbox válasza cuebler (#6554) üzenetére


winbox
senior tag

Akkor viszont totál nem is értem, hogyan merték meglépni ezt :F

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#6557) CitromTrakto válasza czifraj2 (#6550) üzenetére


CitromTrakto
csendes tag

Ez lenne a visszautasítás alapja?

(2) Ezen alcím alkalmazásában gyártónak minősül a termék előállítója és forgalmazója.
(3) A gyártó mentesül a termékszavatossági kötelezettség alól, ha bizonyítja, hogy
a) a terméket nem üzleti tevékenysége vagy önálló foglalkozása körében gyártotta vagy
forgalmazta

Ha nem Huawei Magyarország gyártotta, akkor ki? Én bepróbálkoznék ügyvéddel.

(#6558) czifraj2 válasza CitromTrakto (#6557) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Igen ez az amire mindig hivatkoznak illetve arra h Áprilisban változott az ő garancia hülyeségük és azért nem csinálják meg mert nem magyar piacra szánt. Senkit nem érdekli, hogy mikor vettem. GSM meg elküld mert lejárt az 1 év gari.
Most ha elmegyek ügyvédhez miért érek el vele? Drágább lesz mint ha egy új telefont vennék. :D

(#6559) CitromTrakto válasza czifraj2 (#6558) üzenetére


CitromTrakto
csendes tag

Azért csinálják, mert az emberek rájuk hagyják. Első körben lehet menni a békéltető testülethez.
Nekem van jogvédelmi biztosításom, hogy az ilyen esetekben segítsenek.

(#6560) ShadowX válasza czifraj2 (#6558) üzenetére


ShadowX
őstag

Békéltető testület, majd ha erre sem hallgatnak akkor fogyasztóvédelem. Én tuti végigcsinálnám. :)

(#6561) czifraj2 válasza ShadowX (#6560) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Lehet az lesz találtam is egy közelit Debrecenben :D
De előtte még megpróbálom felküldeni a MediMarkt-on keresztül... :D

(#6562) BeastMode


BeastMode
őstag

Amúgy Ti hol vettétek a telefont?
Csak a bootloopos problémával hajtanak el Titeket vagy más miatt is?

(#6563) Barto válasza BeastMode (#6562) üzenetére


Barto
aktív tag

Én a debreceni MM-ben.

Most néztem az imei checker, nekem az országra HU-t ír, és a támogatottban ott van Mo. is. Akkor ez ide kiadott telefon? Gar vége 2018.04.06. Pedig én 2016.03.06-án vettem.

Szerk.: az októberi frissítéssel lényegesen jobb lett nekem az O fogyasztása. Csak szokásos használat / százalék arányt nézem, ami estére marad.

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6564) cuebler


cuebler
senior tag

kész, berendeltem a note8-at, jövő hét elején hands-on lesz :C
b***hatják a huawei-nél, potenciális vevőjelöltet buktak el egy mate10pro-ra... :P

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6565) KFeri22 válasza czifraj2 (#6506) üzenetére


KFeri22
tag

Nitrogen OS-en vagy még? Bejött? Elégedett vagy vele? Nem jön a PN, valamit kipróbálnék. Hogy rootoltad az Oreot?

(#6566) ShadowX válasza cuebler (#6564) üzenetére


ShadowX
őstag

Az ezzel a baj, hogy a nexusok mindig ilyen félárva gyereknek számítottak, akárki gyártotta is őket. Amerikában mondjuk jól kezelték a helyzetet, de ott is csak azokat amelyek play store-os vásárlások voltak. A többiek ott is szívtak. Huawei google-re mutogatott, google meg huawei-re. A többi készülékkel más a helyzet, mert vannak magyar piacra szántak. Tudom, hogy ez senkit nem vigasztal, de így van.

(#6567) apaszka válasza BeastMode (#6562) üzenetére


apaszka
veterán

XXL GSM.

Nincs gond vele. 64 gigás verzió.
Ja hongkongi és Brüsszeli verzió.
Dobozon EU SIM, van, de...

https://photos.app.goo.gl/CwmymdaAM7HYwKJf1

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6568) zhorvath


zhorvath
aktív tag

Megkérdezhetem, mitől lesz bootloop? Csak úgy hirtelen minden előjel nélkül?
Oreon csak, vagy Nougaton is?

(#6569) bakkir válasza zhorvath (#6568) üzenetére


bakkir
tag

Nekem oreon volt.
Szombaton játék közbe kifagyott, majd újraindult.
Vasárnap chrome-ban új lap megnyitásakor fagyott meg.
Hétfőn youtube pause gombjánál. Utána már nem indult el.

(#6570) czifraj2 válasza KFeri22 (#6565) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Igen nekem tökéletes régebben is ezt használtam. (Tedd fel a régi gyárit majd twrp majd wipe all és flash rom. Xdn lévő vendort ne tedd fel hiába írja ki mert nem fog elindulni a teló)
Magisk flasheltem fel mellé amit már nagyon rég használok. Sok opció van benne akár csak régen a cmmodban. Illetve ban benne pixel extra is pl night mód. ElementalX kernet használok még mellette.

(#6571) czifraj2 válasza zhorvath (#6568) üzenetére


czifraj2
csendes tag

Van előjele újraindulgat lassúl. Oreo és nugáton is. Xda-n volt egy topik h boot.img-vel menthető nehezen de ahoz bl unlock kell így jobb azon tartani.

(#6572) Joccc07 válasza czifraj2 (#6571) üzenetére


Joccc07
addikt

Nekem új alaplap van a telóba mégis lassú és minden játék laggol vagy éppen textúrák hiányoznak és melegszik mint állat.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6573) gulb válasza czifraj2 (#6553) üzenetére


gulb
senior tag

Iden januarba volt tobb mint 1 eves a telom torott kijelzovel...aksi hibabmiatt kuldtek egy ujat;) Google store bol vettem ,( Uk )

(#6574) KFeri22 válasza czifraj2 (#6570) üzenetére


KFeri22
tag

Úgy tettem, ahogy írtad, de a Google feliraton nem akart továbbmenni, kb. 8-10 percig vártam. Kétszer próbálkoztam, majd visszatértem a gyári Oreora, mert reggel kell a teló. Ha több időm lesz újra próbálkozom, mert izgat a dolog :K Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6575) cuebler


cuebler
senior tag

valahol mintha olvastam volna, hogy a bootloop és a fix is összefügg az a57-es magokkal, amelyek persze magasabb órajelen ketyegnek, mint az a53-asok. azért vicces a fix, mert gyakorlatilag kiiktatja az a57-es magokat, tehát a fix után is csak egy lassabb telefonunk lesz kézben :W gondolom, a bootloop oka is valahol ott keletkezik, emiatt az előzetes lag és lassulás.
persze nem vagyok szaki, szóval lehet valamit nem jól értelmeztem, javítsatok nyugodtan ;]

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#6576) Lacee1986 válasza gulb (#6573) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Nem Pixelt küldtek? Én most cseréltem 2 6P-t is Pixelre a supporton keresztül aksi miatt, mondjuk az ír store-ból nem UK.

(#6577) apaszka válasza cuebler (#6575) üzenetére


apaszka
veterán

Talán egy jó kernellel kicsit vissza kell fogni az 57 és magokat és nem lesz gond vele?

KFeri22
(kvázi-tag)

Én is várom, de csak nem akar jönni. Pedig addig nem akarom újra belakni, és így addig zárt a BL, és nincs root!😢

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6578) Joccc07 válasza apaszka (#6577) üzenetére


Joccc07
addikt

Már én is nagyon elgondolkodtam egy jó kis custom rom felrakásán.
Csak nem tudom érdemes-e megvárni a 8.0-ás pure nexus-t vagy mehet a 7.1?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6579) Draken


Draken
őstag

Elérhetőek már az új live wallpaperek?

(#6580) KFeri22 válasza apaszka (#6577) üzenetére


KFeri22
tag

Néztem, még Pixelekre se adta ki, gondolom előttünk vannak Oreora frissítés terén. Én nem várok tovább, ha nem megy fel a Nitrogen lehet visszatérek PN 7.1.2-re, bár az unalmasan tökéletes volt ;)

(#6581) apaszka válasza KFeri22 (#6580) üzenetére


apaszka
veterán

Valóban igaz mit mondasz.
Szerintem én is így teszek a végén.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6582) Joccc07


Joccc07
addikt

Megnéznétek nektek mennyi pontot dob a 3dmark sling shot extreme-be? Az Android verziója mindegy melyik csak légyszives írjátok ki azt is a ponton kívül. Azért kérem ezt most tőletek mert szerintem nálam valami nem teljesen kerek. 1592 pontot dob Android oreo-n.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6583) czifraj2 válasza Joccc07 (#6582) üzenetére


czifraj2
csendes tag

1413 8.0 nitrogenos

(#6584) Barto válasza Joccc07 (#6582) üzenetére


Barto
aktív tag

Stock 8.0 októberi frissítéssel: 1553.

Más: a 8.0 óta laggol a tárcsázó "csempés" része, ahol a gyakran hívottak szerepelnek. Másnak is? Egyszer beránt, amikor tölti be. Akárhányszor indítom el.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6585) Joccc07 válasza Barto (#6584) üzenetére


Joccc07
addikt

És czifraj2: köszönöm.
Nem tudom akkor mi lehet a hiba nálam. Valamikor csinálja valamikor nem. Ebből image-ből clean install lesz nagyon úgy néz ki.

Nekem az alap appokkal semmi gondom. Csak a 3d alkalmazások szivatnak.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6586) Barto válasza Joccc07 (#6585) üzenetére


Barto
aktív tag

Egyedül snookert tolok rajta, azzal nekem semmi bajom nincs.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6587) AdamVonSzabo


AdamVonSzabo
tag

Az enyém ma reggel halálozott el. Bootloop magától, semmire nem reagál, csak bootloader-ből tudom kikapcsolni, de ott sem működik semmilyen más opció. Tettem rá factory image-et, de nem kel fel.
2016 januári vétel, nincs már grancia, hamarosan kiderül, mit lehet vele tenni. Valószínűleg nagyon a belét kell cserélni, vagy nem is csinálják meg és kapok érte egy összeget.
Nagyon szomorú vagyok, mert pont nem bírta ki a Pixel2-ig, most elég nagy bajban is vagyok, hogy mit vegyek a megjelenésig.

(#6588) Joccc07 válasza AdamVonSzabo (#6587) üzenetére


Joccc07
addikt

Ha 2016 januári akkor még van rá majdnem fél év garid.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#6589) ShadowX válasza Joccc07 (#6588) üzenetére


ShadowX
őstag

Ha gsm-es, akkor csak 1 év a gari. A 2-t csak hivatalos viszonteladótól vásárolt telefonnál adja a hüvely.

(#6590) ShadowX


ShadowX
őstag

A szegedi MM-ben most alakítottak ki külön apple asztalt. Ki volt téve egy csomó cucc, az új 3-as watch is. Mondom megnézem már mit tud. Feloldottam a kijelzőt, felgörgettem a tetejére, alarm menüpontra bökök.....majd szénné fagyott az egész. :DDD Kb. 5 mp. alatt megfektettem.

Viszont ez a 8-as szifon nem rossz. Nekem sokkal jobban bejön, mint az X.

Szóval mivel nekem visszaadták a készülék árát, így valószínűleg elhagyom a hajót. Beneveztem egy Xiaomi MI A1-re. A jelenlegi igényeimnek elvileg megfelel. Aztán meglátjuk meddig marad.

(#6591) apaszka válasza Barto (#6584) üzenetére


apaszka
veterán

Nálam jó, semmi lagg/ akadás.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6592) czifraj2


czifraj2
csendes tag

Na amit sose csináljatok! TWRP-ből nem kell backup EFS particióra és sosem kell restore sem! Tegnapi nap jártam úgy, hogy véletlen vendorral lementettem majd vissza kellett tennem és úgy hagytam, EFS-t is vissza tette csak a TWRP-ben van egy BUG és rossz mappába teszi vissza és nem lesz IMEI-d! Csak a factory image segít...

Ui.: NitrogenOS update el**szta a telóm SystemUI nem megy így kuka az egész rom és ment fel az új AICP rom. Tökéletesen megy aksit jól bírja illetve minden jó benne van benne egy csomó Extra illetve napi esti update ha kell. Heti 1x frissítettem régebben is és tökéletes volt. Ajánlom mindenkinek. :)

(#6593) dejvid8


dejvid8
őstag

Kicsit off, de szerintetek a következő 1-2 hónapban mehet lejjebb a 1st gen Google Pixel és XL ára?
Szokott ilyenkor lejjebb menni,mikor az utód megjelenik? a sima Pixel is még 180k, hátha lejjebb nyomná az új.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6594) ShadowX válasza dejvid8 (#6593) üzenetére


ShadowX
őstag

A play store-os árak már a pixel 2 bejelentésekor csökkentek. Hogy az ezen kívül vásárolt készülékek ára csökken -e? Na az jó kérdés.

(#6595) zhorvath válasza dejvid8 (#6593) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ahogy ShadowX kolléga írja, pl. az USA-ban 100 dollárt vágtak az áron.
Szerintem ez azért nem egy nagy csökkentés, főleg, hogy nincs készlet.
Ránéztem a német Google Store-ra, ott sincs készleten a telefon.

(#6596) AdamVonSzabo válasza dejvid8 (#6593) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Mivel itthon is csak GSM boltban kapható, ott csak akkor lesz esély a csökkenésre, ha megjelenik a 2, az meg legkorábban decemberben lehet (6P 2016 januárban jött, Pixel 1 pedig 2016 decemberben Magyarországra, hivatalos forgalmazásra ne nagyon számíts).

(#6597) ShadowX válasza zhorvath (#6595) üzenetére


ShadowX
őstag

Ráadásul a 100$ kedvezményért kapsz még 1 főverzió és 2 év biztonsági frissítést. Ennyiért nem éri meg.

(#6598) Lacee1986 válasza dejvid8 (#6593) üzenetére


Lacee1986
senior tag

UKban már rég majnem féláron megy az első Pixel (nem google store), igaz a 128 gigás elfogyott.

[ Szerkesztve ]

(#6599) dejvid8


dejvid8
őstag

Hmm, jó az UK-ban élőknek, hogy ott olyan olcsó...
Szerintem akkor várok év végéig, remélem hogy lejjebb megy a GSM üzletekben, mikor megjelenik a Pixel 2.

Egyszerűen N6P után nincs más alternatívám, hiába keresem. Legszívesebben ismét N6P-t vennék, hogy legyen újra garanciám.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.