Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) sqpp


sqpp
őstag

Na én hála istennek megoldottam, hogy vegyek még az Expansys-tól telefonokat a jövőben, jobban járok az biztos mint itthon... :D

[ Szerkesztve ]

(#6302) ShadowX


ShadowX
őstag

Másodjára is visszaküldtem szervízbe a telót akkuproblémákkal (+hangszóró, mikrofon).

A szervíz nem javítja, hanem csereutalványt kapok a Huawei-től, amit a vásárlás helyén érvényesíthetek. A probléma annyi, hogy Media Markt-ban lett véve a készülék, ott meg már szerintem nem lesz... :( :O

Most lehet gondolkodni, hogy mi legyen. Sajnos egy normális alternatíva sincs jelenleg a piacon ami az igényeimet kielégítené úgy mint a 6P tette.

[ Szerkesztve ]

(#6303) KFeri22


KFeri22
tag

Nem bírtam tovább várni a PN-re, tegnap felraktam a 8.0.0-t. Eddig teljesen rendben van.

(#6304) winbox válasza KFeri22 (#6303) üzenetére


winbox
senior tag

Én megvárom, bár most a BlueBorne-n miatt is eléggé sietős lenne, kár, hogy nem elég csak simán flashelni a vendort a biztonsági frissítéshez..:/

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#6305) BeastMode válasza ShadowX (#6302) üzenetére


BeastMode
őstag

Fasza, én jövő héten akartam küldeni.

(#6306) KFeri22 válasza winbox (#6304) üzenetére


KFeri22
tag

Engem nem zavart, hogy július 5-i volt a biztonsági hibajavító csomag a PN-ben, inkább az izgatott, hogy régen láttam már a gyári rendszert, mivel a gyári Nougat se volt fenn sokáig :N

(#6301) sqpp: ha publikus a dolog, megosztod velünk?

(#6307) winbox válasza KFeri22 (#6306) üzenetére


winbox
senior tag

Én mikor felfrissítettem az asszonyét Oreo-ra, és utána beállítgattam, alig vártam, hogy ismét a kezembe vegyem az enyémet :D Majd PN-al lesz az igazi :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#6308) sqpp válasza KFeri22 (#6306) üzenetére


sqpp
őstag

Cégek elvileg még vehetnek, szóval ha úgy állítják ki a számlát, akkor megoldható.

(#6309) Barto


Barto
aktív tag

Most frissültek az MS appok, mostmár jók.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6310) apaszka válasza ShadowX (#6302) üzenetére


apaszka
veterán

Kp ebben a esetben.

monstrmprz

Én megvárom!
Senki sem sürget!

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6311) ShadowX válasza apaszka (#6310) üzenetére


ShadowX
őstag

Jó lenne, de gyanítom nem lesz ilyen egyszerű a dolog. Majd update-elek.

(#6312) KFeri22 válasza winbox (#6307) üzenetére


KFeri22
tag

Meg van a mentés, ha annyira hiányozna, hogy nem bírom tovább... :)
Az új PN-hez kérhetek majd EX kernel beállításokat? Úgy emlékszem nagyon vágod :)

(#6308) sqpp Hol lehet megnézni a honlapjukat? Érdekelne a választék és az árak, de a .com se működik. A HA-n volt egy srác, rajta keresztül vettem több telefont, de az a lehetőség is megszünt.

(#6313) Draken


Draken
őstag

Gondolom ez csak azokra a régiókra érvényes, ahol van Google Store. Kár érte, szívesen valtanék egyből..

(#6314) sqpp válasza KFeri22 (#6312) üzenetére


sqpp
őstag

Sajnos nem lehet, majd énis csak érvényes cég megerősítése után kapok majd elvileg árlistát és készülékeket, szólok, hogy mi van, ha gondolod.

[ Szerkesztve ]

(#6315) BeastMode válasza ShadowX (#6311) üzenetére


BeastMode
őstag

Nagyon csalódott lennék, ha ezentúl nem javítanák.
Az akksi már eléggé haldoklik és mindenképp jó lenne a szervíz.
Mondjuk mától egy másik telefont nyomkodok, de eddig életem legjobb telefonja a 6P!

(#6316) apaszka válasza ShadowX (#6311) üzenetére


apaszka
veterán

Itt nem ismerem a szervizelés szokásait. De két nagy gyártónál volt ilyen nekem.
De a csere utalványt el is lehet adni. Én az LG utalványom anno a Telenor üzletében adtam el fél óra alatt.

Ha azt adnak az sem rossz.

Ui:
Ha behal az aksi se javítják ha jól látom itt a topikban?
Be kell előre szerezni egy gyárit akkor nekem is.
Az tuti nem lesz örökös.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6317) ShadowX válasza BeastMode (#6315) üzenetére


ShadowX
őstag

Mondjuk nekem volt egy kálváriám az első köröm során a szervízzel...aztán lehet jobbnak látták így. :D

[ Szerkesztve ]

(#6318) BeastMode válasza ShadowX (#6317) üzenetére


BeastMode
őstag

Ezek után lehet engem se fognak szeretni:D

(#6319) KFeri22 válasza sqpp (#6314) üzenetére


KFeri22
tag

Érdekelne. Köszönöm előre is.

(#6320) .wantííd válasza ShadowX (#6302) üzenetére


.wantííd
tag

Ez remek, mert nekem most szintén mikrofon és akku problémám van. Én ha a nextelshopnál vásároltam akkor mi a teendő? Elviszem a szervízbe, ott kapok csereutalványt? Azt mire tudom beváltani, mert gondolom már ott se forgalmazzák...

(#6321) apaszka válasza .wantííd (#6320) üzenetére


apaszka
veterán

Az enyém XXL GSM és. :Y

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#6322) winbox válasza KFeri22 (#6312) üzenetére


winbox
senior tag

Egy kernel managerben (pl EX) betöltöd a GlassFish1.2 governort, majd ezeket ajánlott elvégezni: [link], és kész is :B Ha van kedved kísérletezni másik governorral, ill érdekel mit miért, itt mindent megtalálsz: [link]

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#6323) rodi81


rodi81
tag

Van még értelme belépni a Béta programba?Lesznek még valami újítások Nexusra?Meg amúgy nagyon hiányolom az értesítési pöttyöket a gyári indítóba.Tudom van lehetőség más launcherrel meg egyebek,de azért mégis na!

(#6324) Barto


Barto
aktív tag

Tényként kell elkönyvelnem, hogy a 8.0 nagyobb energiát igényel, mint elődje. Ha szükségesnek gondolom, hogyan tudok downgradelni? Semmit nem tettem a teloval, így ISO le, s adb-vel fel?

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6325) KFeri22 válasza winbox (#6322) üzenetére


KFeri22
tag

Kísérletezni nincs kedvem, de egy kipróbált, bevált beállítást szívesen használnék ;) EX kernel managerem van, de csak a hangot szoktam állítani. Köszönöm.

(#6326) dejvid8


dejvid8
őstag

Ma délelőtt telefon lefagy, kikapcsol, kapcsolna be, de BOOTLOOP. :(
Ezt a szívást. Full gyári rendszer, android 7.1.2.
Garancia van még rá. Beadom, cserélik, vagy kapok érte más csúcsot a huaweitől?
(ja és, láttam a hajszárítós trükköt, állítólag 1 napra fel lehet éleszteni, hogy lementsem a dolgaimat. Garanciát befolyásolná?)

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6327) ShadowX válasza dejvid8 (#6326) üzenetére


ShadowX
őstag

A hajszárítós trükkel nem próbálkoznék, nehogy valami olyan károsodás érje, ami miatt megtagadják a javítást/cserét.

Az enyémet nem javították már, hanem cserét írtak elő. De csere meg már nincs ott ahol vettem, úgyhogy függ attól is hol vásároltad és van -e nekik még új raktáron, vagy tud -e beszerezni.

Bootloader-ig sem jutsz?

[ Szerkesztve ]

(#6328) dejvid8 válasza ShadowX (#6327) üzenetére


dejvid8
őstag

Megcsináltam a hajszárítást, csak 2-3 percig kellett és feléledt (kb 2 óra hosszára, azóta újra loopol).
Ami kellett elmentettem, ez miatt nem gondolom hogy van látható nyom. Bizonyítékuk úgy sincs rá.
De be tudok lépni a bootloader-be, de nem lehet semmit. Meg én nem is akarok mókolni, ha lehetne is. Eleve zárt az egész rendszer, soha nem főztem rajta. Megy gariba a héten.
Ha cserélnék és nincs nekik n6p, arra lenne esély, hogy egy vele egy kategóriás csúcstelóra cseréljék (P9-P10) ?

Őszintén nagyot csalódtam az egész androidban. Nem a N6P-ben,mert imádom a telefont, hanem az androidban. Vicc.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6329) BeastMode válasza dejvid8 (#6328) üzenetére


BeastMode
őstag

Nem kapsz helyette telefont, az csak USA kiváltság.

(#6330) Barto válasza dejvid8 (#6328) üzenetére


Barto
aktív tag

Mi ez a hajszárító trükk pontosan? A topik kereső nem dobott nagy eredményt.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6331) dejvid8 válasza Barto (#6330) üzenetére


dejvid8
őstag

Ebből a videóból láttam.
És valóban beválik , a kommentelőknek is. Arra jó hogy lementsd az adataidat, ha kell valamit. Megjavítani ezzel nem tudod. Valószínűleg annyira felhevíti ott az alaplapot ahol kell, hogy egy pár óra hosszáig még életet lehelsz belé. (szó szerint...)
Persze biztos nem ajánlatos, de nem volt más választásom.

(#6329) BeastMode
Ez sajnálatos, remélem tökéletes állapotban kapom vissza, vagy a pénzt az utolsó forintig.... :W

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6332) KFeri22


KFeri22
tag

Nitrogen OS kijött a 8.0.0-val. Ha esetleg valakit érdekel.

(#6333) ShadowX válasza BeastMode (#6329) üzenetére


ShadowX
őstag

Attól függ hol vette. Nekem Media Markt-os a készlék és ajánlgatták, hogy válasszak ugyanabban az értékben másik telefont, vagy ajándékutalvány formájában visszaadják az árát, amit le lehet vásárolni.

Az már más dolog, hogy nekem nem másik féle telefon kell, hanem vagy ugyanilyen, vagy a pénzem (kp-ban).

(#6334) Barto válasza ShadowX (#6333) üzenetére


Barto
aktív tag

Az akkori áron, vagy van avulási érték? Mennyire sűrű dolog ez a hiba? Az enyém is MM-es, 2016 márciusi.

Szerk: Dejvid8: köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6335) ShadowX válasza Barto (#6334) üzenetére


ShadowX
őstag

Az avulási érték elég nehezen becsülhető meg, hiszen van aki vigyáz a telefonjára, míg van aki nem. Szóval vételár visszatérítés játszik szerintem fogyasztóvédelmi szempontból is úgy gondolom.

(#6336) dejvid8


dejvid8
őstag

Itt vettem,remélem jófejek lesznek, és vagy az árát visszaadják, vagy egy teljesen új készüléket ilyen árban.

Lehet hogy most megköveztek, és én is magamat, de nagyon elgondolkodom most, hogy maradjak e az Androidnál.... Pedig világ életemben Androidos voltam, de ez kiverte a biztosítékot. :(((

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6337) ERPY válasza dejvid8 (#6336) üzenetére


ERPY
őstag

Sajnos az Android sem a régi. Ha belegondolok hogy régen egy 2 magos gépen hasított mint az állat szuper jó akksi idővel, most egy csúcs kategóriás gépen a legújabb rendszer meg sem közelíti a régi állapotot. Az akksi időkről nem is beszélve, kritikán aluli a helyzet.

(#6338) AdamVonSzabo válasza ERPY (#6337) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Ez csak a szokásos hullám mély pontja. Először feature-ök jönnek, majd optimalizálás.
Ha visszagondolsz, a Gingerbread fényévekkel butább és lassabb volt, mint a KitKat azonos kategóriás készüléken.
Most is ez van, a Lollipop egészen gáz volt, de teljesen új. A MM és a Nougat már javult kicsit, de most az Oreo megint visszaesett. Ez egy ilyen fejlesztési modell.
Ha nem tetszik, nyugodtan szálj ki, mert ez nem fog megjavulni. :O

(#6339) Barto válasza ShadowX (#6335) üzenetére


Barto
aktív tag

Nekem a lakásbiztosításban van smart csomag, ami 150.000 Ft-ig téríti évente az okos készülékek javítását sérülés esetén, amik garanciálisan nem javíthatók. Itt van ilyen, hogy évente 10.000 Ft. avulási díj. Ez akkor számít, ha nem javítható, és komplett csere (vásárlás) esedékes.
Akkor bízzak benne, hogy ez a hiba gari időben kijön, és akkor magas áron (209.990 Ft) válogathatok?

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#6340) ShadowX válasza Barto (#6339) üzenetére


ShadowX
őstag

Szerintem igen.

(#6341) dejvid8


dejvid8
őstag

De egyébként, olvasgatom itt a többi csúcsmodellt, azoknál is előjöhet bootloop.
S8, Pixel, Huawei-ek. Ez így azért komoly. Ha visszakapom a telót /vagy pénzt, fogalmam sincs hogy mit csináljak. Ez egy nagy szerencsejáték így. Komolyan át kell álnom az Almára ? ...

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6342) Just_Reboot válasza dejvid8 (#6341) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Át! Vegyél is egy Ájfon X-et négyszázezeré'!! 😂

(#6343) dejvid8 válasza Just_Reboot (#6342) üzenetére


dejvid8
őstag

Nyilván ironizálsz, én sem tudom még mit fogok csinálni, de ha véletlen alma lenne, 6s+ vagy 7+ lenne max...
Eléggé pofánütött ez a bootloop most, nem hiányzott.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#6344) BeastMode


BeastMode
őstag

Most levelezek a Huawei Központtal.
Rákérdeztem az alkatrész hiányra is.
Nem írták, hogy nem tudnák javítani, azt mondják küldjem be hozzájuk.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a sztori vége.

(#6345) ShadowX válasza BeastMode (#6344) üzenetére


ShadowX
őstag

Én is a Huawei üsz-el kezdtem. Ők nem tudnak semmit szerintem a TMX alkatrészellátottságáról. De majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#6346) ERPY válasza ShadowX (#6345) üzenetére


ERPY
őstag

Már az is vicc, hogy egy ilyen cég ezzel a senkiházi bandával javíttattja a készülékeket. Kezdek aggódni, ha megmakkana a teló akkor kuka a vége ha lejárt a garancia.

(#6347) Just_Reboot válasza dejvid8 (#6343) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem is bootloopos, felraktam rá egy kernelt amiben 4 mag le van kapcsolva és használom tovább mintha mi sem történt volna.

(#6348) Draken válasza BeastMode (#6344) üzenetére


Draken
őstag

Egyszerűen meg lehetne oldani ezt az egész dolgot, amit korábban linkeltem. Persze abszurdisztanban ilyet ne is várjunk..szó nélkül csereltetnem, mert érdekelne a pixel

(#6349) Lacee1986 válasza Draken (#6348) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ez csak Usa és Kanada, de tegnap óta mrgváltoztatták a szabályokat és nem nagyon cserélik már ki.

EUban ugyan úgy 6P-t adnak.

(#6350) apaszka válasza Draken (#6348) üzenetére


apaszka
veterán

Csak sajnos ebből kizárva van itthon vásárolt GSM boltos más régiós készülék? Ha jól gondolom.

Lacee1986

Az sem baj ha cserélik. Legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.