Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) techie_guy válasza mcsabi84 (#7000) üzenetére


techie_guy
tag

Jöhetne közösbe is az infó szerintem. :)

(#7002) ERPY


ERPY
őstag

Eddig bírtam, elért engem is a bootloop hiba. Sikerült életet verni ebbe az ócska f.talicskába, de így nagyon lassú 4 maggal. Napok kérdése és a földhöz vágom. Életem legócskább telefonja volt.

(#7003) Barto válasza ERPY (#7002) üzenetére


Barto
aktív tag

Mennyi idős? Nekem március 6-án lesz 2 éves, erősen parázok, hogy utána hal be...

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#7004) ERPY válasza Barto (#7003) üzenetére


ERPY
őstag

Ha jól emlékszem talán most valahogy lett 2 éves. De amilyen a garancia, már nem érdekel.

(#7005) Barto válasza ERPY (#7004) üzenetére


Barto
aktív tag

Az MM-ben vettem, a fórumon többen írták, hogy az ott vásároltakkal gari szempontjából nem volt baj.

Jól emlékszem, hogy az S4 mini, vagy az S2 topikból vagy ismerős? Esetleg mind2?

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#7006) ERPY válasza Barto (#7005) üzenetére


ERPY
őstag

S2, de rég volt már. Az nagyon jó telefon volt, imádtam. Aztán jött a note 2, azt is nagyon szerettem, mái napig az asszony használja, több mint 5 éves és soha semmi baj nem volt vele, most meg ez az ipari hulladék. Kénytelen voltam most olvasgatni hogy megoldjam ezt a bootloop hibát, és sajnos ez előbb vagy utóbb minden készüléket el fog érni.

(#7007) techie_guy


techie_guy
tag

Az utóbbi hozzászólásokban páran leírtátok a telefont, de részemről azért meg kell védjem. Amíg elküldtem szervizbe (mint utólag kiderült feleslegesen) egy S7 Edge-et használtam pár hétig, ami persze nem a legújabb telefon, de nagyon jó érzés volt visszakapni a 6P-t utána (ami még régebbi modell mint az S7 Edge).. Több mint két éves telefon lesz, de sokkal erősebb nála a "flow" élmény, mint a Samsung csúcsmodelljeinél.
Persze nézőpont kérdése, ha itt is beütne a bootloop hiba, lehet én is visszavonnám ezt a hozzászólást, de az biztos, hogy nem bántam, hogy kiadtam érte több mint 2 éve 200k-t. Főleg, ha még bírja egy évig, aztán jöhet a már (remélhetőleg) minden gyermekbetegségtől mentes Pixel 3.

(#7008) ERPY


ERPY
őstag

Annyi a felállás, hogy sikerült úgy beállítani a telefont a 4 mag ellenére, hogy szinte semmit nem lehet észre venni abból, hogy nem 8 mag megy. Pontosabban annyit, hogy a kijelző idő nagyon sokat javult. 3 és fél óra 50%-nál. Amíg így bírja addig marad, aztán kuka.

(#7009) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ma végleg elhalálozott a telefonom, egy ideje már a bootloop fixes kernellel használtam, ma egyszer csak ujra indult utána már se kép se hang...

(#7010) winbox válasza Just_Reboot (#7009) üzenetére


winbox
senior tag

Telegram csoportban írtad, hogy van még garid és, hogy felveszed a kapcsolatot a kedvenc cégünkkel ezügyben, ezek szerint leráztak?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7011) ERPY válasza Just_Reboot (#7009) üzenetére


ERPY
őstag

Én is ettől tartok, hogy ideig óráig fog így működni. Neked meddig bírta a 4 magos módszerrel?

(#7012) Just_Reboot válasza winbox (#7010) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Felhívtam őket, de leráztak.

ERPY Talán valamivel több mint fél évet.

(#7013) tirszin válasza Joccc07 (#6939) üzenetére


tirszin
senior tag

Nem egyszerű művelet az akksi csere ebben a csodásan tervezett 6P-ben!
Csak tudnám, miért kell azt a két kis csavart a kamera üveglap alá tenni, ami be is van süllyesztve a hátlapba!!?? :W

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7014) winbox válasza tirszin (#7013) üzenetére


winbox
senior tag

Amúgy aki már cserélte az akksit, az hogyan rakta vissza az üveget és az alját? Hő hatására visszaragad? Még csak most adták fel Kínában az akksim, de a teló már 15%-nál kapásból kikapcsol :O

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7015) tirszin válasza winbox (#7014) üzenetére


tirszin
senior tag

Amikor levettem, természetesen pormentes helyre tettem.
Csak visszanyomtam a helyére és megmelegítettem hajszárítóval, majd ismét megnyomkodtam.
Ha legközelebb ki kell szednem, asszem, megint szenvedhetek vele, szóval jól visszaragadt. :)

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7016) techie_guy


techie_guy
tag

Valaki vállal közületek akksi cserét? Vagy esetleg ismertek szervizt, ahol normális munkát végeznek?

[ Szerkesztve ]

(#7017) winbox válasza tirszin (#7015) üzenetére


winbox
senior tag

Na ez legalább jó hír :R

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7018) mcsabi84 válasza winbox (#7014) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Én újat vettem ebayről kb 1500ért

(#7019) winbox válasza mcsabi84 (#7018) üzenetére


winbox
senior tag

Ha esetleg a csere közben megtörne, majd én is így teszek :K

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7020) Joccc07 válasza techie_guy (#6975) üzenetére


Joccc07
addikt

Nem csak a postával. Én garanciafutárral (edigital) küldtem fel. Nekem egyszerűbb így mint elmenni a legközelebbi átvevőponthoz.
Január 11-én vitték el. Február 7-én érkezett meg?!?!?! Tehát a 30 napba benne vagyok nem reklamálhatok. Innen indul a következő 30. nap ami már a szerviz része a dolognak. Ebből még 6 nap van hátra. Reméljük most már hamarosan kész lesz.

tirszin:Ezért örülök, hogy van még rajta garancia. Én biztosan nem álltam volna neki otthon. Inkább eladtam volna és vettem volna mást.

[ Szerkesztve ]

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#7021) Joccc07 válasza Joccc07 (#7020) üzenetére


Joccc07
addikt

Végre vége! Majdnem két hónap szervíz után visszakapom az árát. Úgyhogy másik készülék után nézek.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#7022) rodi81


rodi81
tag

Sziasztok!
Kérlek benneteket segítsetek!
Sajnos beleestem a bootloop hibába,folyamatosan újraindulgat a teló,semmi nem hatja meg.Elvileg még a 2 éves garanciába benne vagyok.A telót a mobilkereskedés.hu-n keresztül vásároltam de az oldaluk már egy jó ideje nem él csak email cím van feltüntetve a garanciáztatás miatt.Szerintetek rajtuk keresztül érvényesítsem a garit vagy egyből a Huawei szervízzel vegyem fel a kapcsolatot(elérhetőséget ha írna valaki megköszönném)?
Előre is köszi!

(#7023) winbox válasza rodi81 (#7022) üzenetére


winbox
senior tag

Mivel nem MediaMarktban vetted, így szerintem le fognak rázni téged is a Huaweinél. Egyébként cuebler fórumtársunk gsm boltban vette a telóját és letudta adni az MM-ben gariztatni és ki is cserélték neki, de akkor még volt a szerviznek hozzá alkatrész, azóta már nem tudják javítani elvileg.

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7024) winbox válasza rodi81 (#7022) üzenetére


winbox
senior tag

Látom régebben te is custom romot használtál, nem volt nyitva a bootloader, hogy feltedd a fixet?

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7025) Drakmusz


Drakmusz
őstag

Srácok ti láttok ezen valami szokatlant?Mostanság nem nagyon voltam fényképezni,a gyári kamera a múlt héten frissült.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#7026) rodi81 válasza winbox (#7024) üzenetére


rodi81
tag

Igen nyitva van,azt talán megtudnám oldani de annak is halál az eredménye egy kis idő múltán úgyhogy inkább most próbálok tenni valamit.

monstrmprz: amúgy miért csak a Media Markt-nál vásároltakkal foglalkozik a Huawei?

Közben visszaolvasva látom,hogy az MM hivatalos Huawei szervíz átadó pont.Ezek szerint ha bevinném MM-be talán át is vennék javításra?

[ Szerkesztve ]

(#7027) winbox válasza rodi81 (#7026) üzenetére


winbox
senior tag

Szerintem ennek mikéntjéért keresd fel cueblert. Ha át is veszik ott, akkor a nyitott bootloader miatt ki is áll a jó kis tmx a garancia mögül, ha meg lezárod és mégsem gariztatják és visszaküldik akkor cumi van, mert ugyanúgy kapod vissza, zárt bootloaderrel. Ha megcsinálnák, de nincs alkatrész, akkor nem tudom, hol tudnád levásárolni az árát vagy kitől kapnál vissza pénzt :F De remélem sikerül megjavítottatnod :)

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7028) rodi81


rodi81
tag

Felhívtam a Huawei-t,bemondtam az IMEI számot és hát persze,hogy a HongKong-i eset áldozatául estem.A mobilkereskedés.hu-t már nem érem el,csak mail cím van amire írtam is de kicsi az esély a válaszért.Ez tiszta agyrém!!! Na ezek után nagyon meggondolom a következő telefonom típusát!!!

(#7029) tirszin válasza rodi81 (#7028) üzenetére


tirszin
senior tag

Illetve inkább azt, hogy kitől veszed, mert minden gyártónál vannak hibás szériák, ami csak akkor derül majd ki, amikor már veled együtt használják jó pár ezren. :( Így előre elvileg sem tudhatod, kitől mit vegyél!

Ahogy az eddigi tapasztalataimból látom, ez a mobilvilág eléggé ingoványos terület. Márkától függetlenül, szinte minden harmadik telefon típussal gyártási gondok vannak. :(
Ezek a hibásan gyártott darabok 1-2 év használaton belül tönkre is mennek.

A szürke-importos kis cégek, 1-1 ilyen sorozatba belefutva, simán tönkre is mehetnek.
Nekik nem olyan egyszerű a garanciát továbbgörgetni a gyártó felé, mint egy hivatalos importőrnek.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7030) tirszin válasza tirszin (#7029) üzenetére


tirszin
senior tag

A processzort pl. ki gyártotta ebben a telefonban?
Mennyi köze van hozzá a Google-nek, vagy a Huawei-nek? Sztem. nem sok.

Amikor szétszedtem, láttam, a hűtését nagyon jól megoldották, szóval ennél a típusnál sztem. nem beépítési hiba miatt mennek tönkre a nagy magok.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7031) rodi81


rodi81
tag

Úgy gondolom erről az egész mobil meghibásodásos mizériáról,hogy szerintem nem is törekednek a gyártók a kb. 2 éven túli használhatóságról.Eleinte inkább azért vásároltunk új mobilt mert az androidnak jobban szüksége volt a nagyobb hardverre. Most,hogy már-már egyre jobban használhatóbb a droid (persze azért még nem tökéletes) akár 4-5 évet is kibírna egy teló szerintem ha a "vas" bírná. És mily meglepő,nem bírja! Talán észre vették ezt a gyártók és ha látják is az aktuális hibákat,úgy vannak vele 2 évet kibír aztán meg úgyis vesz a user egy újat. Talán majd egyszer csak lesz egy forduló pont!

(#7032) winbox


winbox
senior tag

Végre megérkezett Kínából az új akksim, délután kicserélem, kíváncsi vagyok, hogy fog vele teljesíteni :C

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7033) Draken válasza Drakmusz (#7025) üzenetére


Draken
őstag

Milyen verziószámú? Nekem jó ideje nem érkezett kamerához frissítés, jelenleg 5.1.018.177470874

(#7034) Drakmusz válasza Draken (#7033) üzenetére


Drakmusz
őstag

Az enyém 5.1.018.177624777.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#7035) winbox


winbox
senior tag

Na már napok óta az új akksival megy, 3,5-4 órákat hoz az aosip. Tökéletesen megy a rendszer. Kellett már nagyon az új akksi, de mivel balf*sz voltam, betört közben az üveg hátul, meg az alján a gumi is megsérült, igy rendeltem hozzá azt is Kínából, most jött meg az is. Én eléggé megszenvedtem az akksicserevel, de egy fél óra alatt megvolt, viszont nagyon megérte. Uj akksi+kamera uveg+aljara gumi ~3500Ft volt :D

hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

(#7036) mcsabi84 válasza winbox (#7035) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Én mondtam, hogy az nem lesz egyszerű, de ez szerintem nem bénaság, egy vékony kis üveglapot levarázsolni szerintem még azt is megizzasztja, aki sokadszorra próbálkozik.

Amúgy régen annyit szenvedtem én is ezekkel a SOT időkkel, főleg ha valami játék is becsúszott, nagyjából 3 órákat bírt. Ehhez képest a Pixel 2 XL ultra időket produkál, bőven 6 óra fölött jár full gyári rendszerrel. Az elején még nagyon agyaltam rajta a blue shift miatt, de egy hónap használat után nem kérdéses, hogy marad.

(#7037) rodi81


rodi81
tag

Köszi mindenkinek az eddig nyújtott segítségeket de a mai naptól elhagyom egy időre a Nexus és az android világát. Sajnos a 6P-m teljesen felmondta a szolgálatot,garanciáztatással meg befürödtem! Mégegyszer köszi!

(#7038) tirszin válasza winbox (#7035) üzenetére


tirszin
senior tag

Nem Te voltál balfék, hanem akik tervezték! :D
Ha nem tesznek egyáltalán csavart fent, az sem lett volna baj,
De ha már ennyire össze akarták rögzíteni, miért az üveg alá???!!!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#7039) Lali-213


Lali-213
senior tag

Sziasztok!

Nekem is beütött a bootloopos hiba. A készülék az edigitalban lett vásárolva, a papírja szerint 2018.08.06-ig él a garancia. Holnap megyek a körúti Huawei szervizbe. Ha ott elhajtanak, akkor útba esik az edigital egyik üzlete is.
Kéretik egy kicsit szurkolni nekem, hogy jól jöjjek ki a dologból. ;)

(#7040) Draken válasza Lali-213 (#7039) üzenetére


Draken
őstag

Hajrá hajrá, sok sikert! :R
Egyelőre én azon szerencsések közé tartozom, akinek nincs ilyen jellegű gondja. Bár viszonylag gyorsabban merül a kelleténél, esetleges lehetséges utódját a nokia 7+ ban látom!

[ Szerkesztve ]

(#7041) Joccc07 válasza Lali-213 (#7039) üzenetére


Joccc07
addikt

Két hét bevizsgálás után csereutalvány lesz a vége. Írtam is ide a kálváríámat már. Én is csereutalványt kaptam. P10 Plus lett belőle.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#7042) Lali-213 válasza Joccc07 (#7041) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Köszi a bíztatást! :) A csereutalvány hogy működik? A vásárlás helyszínén (az én esetemben szintén az Edigital) lehetséges? Kizárólag Huawei termékre váltahó be? Esetleg egy Nokia 7 plust is lehetne helyette kérni?

(#7043) Draken válasza Lali-213 (#7042) üzenetére


Draken
őstag

Csereutalvány, adott összegben bármire vagy + ráfizetéssel, a vásárlás helyszínén

(#7044) Lali-213 válasza Draken (#7043) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szóval nem kell a Huaweit erőltenem, ha a Nokia jobban tetszik. :)
Arról nincs infó, hogy ha olcsóbb a kinézett készülék, mint az eredeti számlán feltüntetett összeg akkor mi történik?

(#7045) Draken válasza Lali-213 (#7044) üzenetére


Draken
őstag

Mindenképp le kell vásárolnod azt az összeget szerintem, amennyiért anno vetted a N6P-t.
Nálam laptoppal volt ilyen, csereutalvány, majd azt teljes egészében eladtam, az illető meg vett bele pl. plusz ramot, így ráfizetett valamit. Tehát valószínűleg kell ott még nézned valamit esetleg a teló mellé, amivel eléred azt az összeget, esetleg ráfizetsz egy keveset

(#7046) Lali-213 válasza Draken (#7045) üzenetére


Lali-213
senior tag

Most jön a trükkös része. A számlán nem az én nevem szerepel, mert anno használtan vettem. Ilyenkor is érvényes a garancia?

(#7047) Draken válasza Lali-213 (#7046) üzenetére


Draken
őstag

Az szerintem lényegtelen, az esetemben is a számla a nevemre szólt, de az utalványt az én jelenlétemben más vásárolta le, ebben az esetben nem kell azonosítanod magad szerintem

(#7048) Lali-213 válasza Draken (#7047) üzenetére


Lali-213
senior tag

Bízom benne, hogy emiatt nem szenvedek hátrányt.

(#7049) Draken válasza Lali-213 (#7048) üzenetére


Draken
őstag

Ha esetleg valami összeférhetetlenség alakulna ki a régi számlára írt név és az újra írt között, maximum vedd fel a kapcsolatot az eladóval, ha tudod! Bár nem hinném, hogy gáz lenne ebből.

[ Szerkesztve ]

(#7050) Lali-213 válasza Draken (#7049) üzenetére


Lali-213
senior tag

Mindenképp informálom itt a nagyérdeműt, hogy miként alakul a garancia ügyintézése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.