Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Lacee1986 válasza w333 (#3344) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Pár hét és biztos fent lesz XDA-n minden 6P-re is, de szerintem inkább örüljünk, hogy nem kapjuk meg ezt a ronda launchert. Mik az a világító nav bár gombok? :F

Engem legjobban maga a telefon zavar. Még a hülye is látja, hogy ez egy HTC A9. Lecserélték a hátlapot erre a csúnyaságra és rádobtak egy Google logót meg 1000 eurós árcímkét. Nagyon kreatív.

(#3352) ShadowX válasza mcsabi84 (#3350) üzenetére


ShadowX
őstag

Factory imageből raktam fel a 7.0-át, teljesen szűzen. Erre tegnap sideloaddal ment fel az októberi security update.

(#3353) Just486 válasza Lacee1986 (#3351) üzenetére


Just486
senior tag

És van pofájuk szemrebbenés nélkül azt hazudni, hogy ők tervezték, meg hogy évek óta dolgoznak rajta. Nem is tudom, hogy iPhone-ra hasonlít-e jobban (pedig nem szoktam ilyet mondani) vagy az a9-re. Meglátszik az indiai vezetőség...

That unconquered country we call the future.

(#3354) ShadowX


ShadowX
őstag

Van baj google-éknál rendesen....

Hogy lehet ilyeneket írni, hogy még majd kiderül, hogy szabadon hozzáférhetőek lesznek -e a jövőben az update-ek. :(

Ezt a 7.1-et is csak azért adják már ki, hogy csendben maradjanak a jelenlegi tulajok. Szerintem a 8-as verzióra már hiába számítunk.

Komolyan írnék egy levelet nekik, hogy magyarázzák már meg miért jó ez, de úgyis csak a sablon válasz jönne rá...

[ Szerkesztve ]

(#3355) Just_Reboot válasza ShadowX (#3354) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem lesz aosp forrás kiadás?

(#3356) ShadowX válasza Just_Reboot (#3355) üzenetére


ShadowX
őstag

Csak azt tudom mondani, amit a cikk is ír. Majd kiderül.

Véleményem szerint ez egyenlő egy nemmel. :) Elmozdulunk a zártabb rendszerek irányába.

"That Lockheimer claims that Osterloh's internal hardware division will be "treated the same" as any other Android OEM is interesting, because the Pixel phones are being touted as the successors to the Nexus line in terms of updates. But whether those updates will be freely available on Google's developer portal for people to sideload, as they can with a Nexus 6P today, remains to be seen. It's also unclear how the Pixel phones will interface with Google's own developer community, whether the unlocked versions will function as testing devices for people ravenous for the latest and greatest source code. Google I/O, the company's annual developer conference, may look very different if the Pixel is treated as just any other Android phone, especially given the Android team's enthusiasm for releasing technical previews well in advance of the final versions' public release."

(#3357) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Az a lezáró feloldó háttér animáció tök Cool.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3358) w333 válasza SkyS1gn (#3357) üzenetére


w333
félisten

Vajon ez is Only Pixel lesz ? :U

Maga a telefon a fekete teszik is, csak ne lenne ennyire drága ! :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3359) trobi28


trobi28
addikt

Céges emailre (imap) melyik kliens a legjobb?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#3360) natë válasza trobi28 (#3359) üzenetére


natë
nagyúr

Nine. Keress rá.

(#3361) gilfoyle válasza natë (#3360) üzenetére


gilfoyle
őstag

Fizetős...

[ Szerkesztve ]

(#3362) listi válasza ShadowX (#3354) üzenetére


listi
tag

kissé off, vagy mégsem? i'm feeling lucky

(#3363) natë válasza gilfoyle (#3361) üzenetére


natë
nagyúr

Az gond?

(#3364) rodi81 válasza trobi28 (#3359) üzenetére


rodi81
tag

Már én is régóta keresek valami értelmes klienst de nem nagyon találok.Ez a Nine tényleg jó lenne de fizetős.Próbáltam a Microsoft Outlook-ot is de ott meg üzenet frissítési és értesítések megjelenítésével vannak hibák.
Szóval valaki tényleg ajánljon valami jót!

(#3365) trobi28 válasza rodi81 (#3364) üzenetére


trobi28
addikt

A K9 -et próbálgatom. Nem rossz, de keresek egy jobbat :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#3366) rodi81 válasza trobi28 (#3365) üzenetére


rodi81
tag

Én most a VMware Boxer-t kezdtem el tesztelgetni. Ezt próbáltad már? Van egy WPS Mail nevű is,utána megnézem azt is.

(#3367) Draken válasza trobi28 (#3359) üzenetére


Draken
őstag

a gmail-hez tartozó exchange-szolg. nem lenne jó erre a célra?

(#3368) trobi28 válasza Draken (#3367) üzenetére


trobi28
addikt

Nem működik jól nekem. Törlök egy e-mailt, azt nem törli a szerverről :(

rodi81: Köszi, meglesem :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#3369) ERPY


ERPY
őstag

Én az aqua mail-t használom, számomra a legjobb.

(#3370) rodi81 válasza trobi28 (#3368) üzenetére


rodi81
tag

Na hát ez a VMware Boxer sem az igazi,sajna az értesítések össze-vissza jelennek meg az ikonon.Már elolvastam az üzenetet de még mindig ott az új űzenet értesítés az ikonon.Megpróbáltam a WPS mailt és a Blackberry Hub-ot is de azok még kapcsolódni sem akarnak az exchange serverhez.Majd még megpróbálom az Aqua mailt is.

(#3371) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

Bocsi srácok, de nem mennétek át ezzel a témával a megfelelő topicba vagy tennétek legalább OFF-ba? Egy kicsit zavaró már.

Nem mintha akkora trauma érne ezzel a hírrel, de úgy fest hivatalosan a Daydreamről is lemaradunk.

[ Szerkesztve ]

(#3372) ERPY válasza mcsabi84 (#3371) üzenetére


ERPY
őstag

A google elmehet a picsbe. Azt hiszem ezután majd valami jobb kínai mobil jön. Tojok én hogy mikor frissül, legyen olcsóbb és jó hardver. A google is olyan lesz mint a samu, elszáll velük a világ. Az meg hogy jaj, nincs meg az e havi javító frissítés nagyon nem érdekel. A 7-es droid is csak nekünk nagy szám, mert nekünk már ez van. És? Nyert bárki vele bármit? Semmit. Csak önbizalom tuning. Ha van egy 300 lóerős autód sem cseréled le drágán mert jaj van már 350 lóerős, mikor 90-100-al jársz úgyis. Már negyed millió egy telefon, meg közel 300 ezer. És a végén pofán vágnak azzal, hogy hehe megvagy szívatva. Szal a 100-120 ezres kínai telók közt már vannak nagyon jók, és legalább szabad a pálya, nincsenek kötelező elvárások, lehet romolni.

(#3373) cuebler válasza ERPY (#3372) üzenetére


cuebler
senior tag

ennyi :R :K :C

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#3374) mcsabi84 válasza ERPY (#3372) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Én 1-1,5 évet még azért biztosan adok a 6P-nek, így akár jól is kijöhetek ebből a túlárazott sztoriból, hátha a google észhez tér addigra (ha meglátja az eladási számokat az euban :)) ).

[ Szerkesztve ]

(#3375) Just_Reboot válasza mcsabi84 (#3374) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Bizakodó vagy...

(#3376) w333 válasza mcsabi84 (#3374) üzenetére


w333
félisten

Szerintem pedig minden új funkciót ezek után csak és kizárólag a Pixel telefonokba fogják pumpálni (de ez logikus is), ezzel is próbálják majd arra ösztönözni a vásárlókat hogy vegyék meg a telefont, majd havi 1X kapunk biztonsági frissítéseket ... innentől kezdve szerintem a Google-nak a Nexus széria már csak egy nyűg a nyakán, de nyugodtan javítsatok ki ha tévedek ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3377) SkyS1gn válasza mcsabi84 (#3371) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Pedig anno mintha a 6P-t ezzel is hirdették volna, akkor ez átverésnek számít?

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3378) Viper26 válasza mcsabi84 (#3374) üzenetére


Viper26
nagyúr

A Google nem a telefonokból él, nagyon nem, szóval szerintem pont lesz@rják az eladásokat. ;)
Ettől függetlenül észhez térhetnének, mert ami most van, az nehezen értelmezhető.

Pixel 7 | FR955

(#3379) w333 válasza Viper26 (#3378) üzenetére


w333
félisten

Én hozzá tenném azt hogy "eddig" nem csak a telefonokból élt ... lásd Galaxy Nexus, N4, és N5 aztán a Nexus 6 -nál már valami elkezdődött és profitálni szerette volna a telefonok eladásiból, nagyjából ez nem nagyon ment !

Ha megnézed N6 és N6P de még az N5X sem volt már olyan népszerű mint az elődmodellek (gondolom az ár miatt) most pedig úgy gondolták hogy kiépítenek egy olyan Brand -t mint az Apple hogy saját hardver és saját szoftver, amivel szerintem nem is lenne semmi baj ha pl. az iPhone telefonoktól olcsóbb lenne és világszerte mindenhol (szolgáltatóknál is kapható legyen)

Szóval szerintem próbálnak ők is harapni egy nagy szeletet a tortából, én sok szerencsét kívánok nekik de majd meglátjuk hogy alakulnak az eladások ... az a baj hogy a Nexus felhasználókat valamilyen szinten de elárulta a Google, és ilyen áron már van alternatíva bőven, de aki pl. szeretne ezen a vonalon maradni az úgyis az OP3 felé fog kacsintani ... akinek pedig bejönnek a szifonok de hiányzik a szabadság azoknak lesz ez jó vétel ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3380) ShadowX válasza w333 (#3379) üzenetére


ShadowX
őstag

Azért azzal kiegészíteném, hogy a Nexus 6 elég rétegtermékre sikeredett a nagy méretével. Szerintem az N5X is sikeresebb pont emiatt az N6P-vel szemben. Van az a méret, ami már sok embernek nem felel meg.

Plusz a marketing ugyebár...vagyis annak a hiánya. Szerintem itt szúrta el a google a nexus szériát. Mintha valójában nem is az átlagembernek szánták volna ezeket a mobilokat. Sehol egy reklám, hirdetés vagy szolgáltatónál megvásárolhatóság. Régen legalább az utóbbi megvolt.

Meg nem tudom mit akar a google az ökoszisztémájával, de jó lenne ha mindenhol lehetett volna kapni a nexusokat a play store-on keresztül. De ez ugye nem így van/volt.

Egy alternatív megoldásnak tartottam volna, ha nem évente potyogtatják ki a teljesen új telefonokat. Lehetett volna úgy szoktatni az embereket, hogy egy hardver van mondjuk 2 évig és a szoftvert optimalizálják nagyon. Mint a konzolpiacon például. Először veszteséges ugyan a hardver maga (és a szoftvereken keresnek) majd idővel ahogy költséghatékonyabb a gyártástechnológia, úgy fordul át maga a konzol is nyereségessé (nem is kicsit). El nem tudom képzelni mire ne lenne elég egy N5X/N6P hardvere jövő ilyenkor vagy még utána évben. Szerintem a Snapi800 már egy olyan erős proci volt, ami még ma is megállja a helyét. Az azóta eltelt időben pedig lett volna ideje a qualcommnak is csökkenteni a fogyasztást, csíkszélt, stb. Csak mindenki meg van áldva ezzel a 8-10X gyorsabb jelzővel. Az átlagvásárlót nem érdekli az ilyesmi. Márpedig a vásárlók 95%-a átlagvásárló.

Amúgy ne legyen igazam, de előbb-utóbb befigyel mobilokra is a fizetős szoftver...

Szóval azt kell mondjam ezt az apple csinálja jól. Kétévente van nagyobb lépés (ami mostmár egyre kisebb) és évente annak a polírozása. A szoftveres támogatásuk pedig kiemelkedő (a szándékos lassításokat is figyelembe véve). Tudom, tudom az almának csak 2-3 modellre kell optimalizálnia. De a googlenek sem volt/sincs több modellje. Mindig 2 generációt frissített. Az meg nem érdekli őket szemmel láthatóan, hogy a többi oem gyártó mit csinál. Lehetett volna most is így, de ehelyett jött a pixel.

[ Szerkesztve ]

(#3381) w333 válasza ShadowX (#3380) üzenetére


w333
félisten

Maximálisan egyet kell hogy értsek ... ez pontosan így van ! :K

S800 is még mindenre elég de tényleg ... sőt mondok jobbat van itthon pl. S4 (Snapi 800) Mi4 (S801) és Moto G (S400) és simán megállják a helyüket !

Oké a kis Moto G (Google Play Edition) most már azért érezni lehet rajta hogy kevés a hardver, de még mindíg elég jól fút rajta a stock 5.1 rendszer ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3382) hjanos1


hjanos1
senior tag

Egyebkent ebbe belegondoltatok mar?
Nexus... Rest In Pixels... :(

The Factory Must Grow

(#3383) ShadowX


ShadowX
őstag

(#3384) Just_Reboot válasza ShadowX (#3383) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Mi ez?

(#3385) ShadowX válasza Just_Reboot (#3384) üzenetére


ShadowX
őstag

Egy új "rom". Elvileg az AOSP-ből készítik és biztonságosabb, mint a gyári rendszer.

csabikaa89: még friss a projekt. Közösségi finanszírozásból indult el a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#3386) BeastMode válasza ShadowX (#3383) üzenetére


BeastMode
őstag

Még nem is hallottam róla.

(#3387) Just_Reboot válasza ShadowX (#3385) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Van benne valami plusz funkció vagy csak annyi hogy "biztonságosabb"?

(#3388) ShadowX válasza Just_Reboot (#3387) üzenetére


ShadowX
őstag

Fogalmam sincs, most nyitom a bootloadert. ;] :DDD

(#3389) natë


natë
nagyúr

Nem értem mi ez a Nexus, Pixel para. 2 fő verzió még tuti megjelenik a mobilunkra, addig pedig a legtöbb tulaj már rég telefont vált. Itt a fórumon azért elég ritka, akinek fél-egy évtől hosszabb ideig van meg a ketyeréje.
Tisztelet a kivételnek.
Az, hogy a Pixel spec feature-öket nem kapjuk meg? Nahát, ha nem olvastátok volna, hogy lesz ilyen korlátozás, senkit nem zavart volna a dolog. Valahogy, ami van, az sosem elég. Nem akarok költeni, de minden új dolgot kapjak meg a "régi" vasra.
Az a vicc, hogy a legtöbb romoló pl alapból debloat-ol, beleértve ide a gyári google appok nagy részét is, akkor minek még több használatlan, kihasználatlan funkció?
Nekem inkább azzal van problémám (bár annyira azért nem kezdek el eret vágni), hogy a Pixelek megjelenésével hirtelen az összes komoly xda dev őrült sebességgel mobilt vált, hogy arra adja ki az aktuális szinte alig módosított kernelt, a csürhe meg megy utána...

(#3390) Just_Reboot válasza natë (#3389) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Azért a régi vasért 200k fizettem, hagy kapjam már meg a frissítéseket...

Két főverzió meg biztos nem lesz, max egy.

[ Szerkesztve ]

(#3391) ShadowX válasza natë (#3389) üzenetére


ShadowX
őstag

Pontosítsunk. 2017. szeptemberig van support. Addig lehet már csak egy fő verzió lesz. Így a 3 főverzió már nem biztos, hogy meglesz.

Nexus 6-nál megvolt a 3 fő verzió amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#3392) w333 válasza Just_Reboot (#3390) üzenetére


w333
félisten

Szerintem is még 1 főverzió lesz ... jövő ilyenkor már kifutunk a támogatásból !

Formára egyre jobban tetszik ez a Pixel, jó kis telefon ez csak nagyon drága ... illetve a támogatást azért kitolhatnák már végre 3 évre, és jöhetne a hazai szolgáltatók kínálatába is, kíváncsi vagyok hogy élőben milyen lesz ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3393) natë válasza Just_Reboot (#3390) üzenetére


natë
nagyúr

Szörnyű. ;]

(#3394) Just_Reboot válasza w333 (#3392) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Hát hogy ne tetszene olyan mint egy ájfon..

(#3395) w333 válasza Just_Reboot (#3394) üzenetére


w333
félisten

:DDD ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3396) natë


natë
nagyúr

tessék

As for current Nexus owners who don’t intend on upgrading to the Pixel, don’t worry, Google isn’t going to forget about you. On Twitter, the Nexus team made it clear that you will continue to receive updates as you would expect, at least until the devices reach their end of life in terms of software support.

(#3397) ShadowX válasza Just_Reboot (#3387) üzenetére


ShadowX
őstag

Na hát....ez annyira biztonságos, hogy nem tűr meg más recovery-t a sajátján kívül. Ha másikat észlel, akkor rögtön visszarakja a sajátját még boot előtt. Mivel így lehetetlen gapps-ot flashelni, nálam ugrott a dolog. Az F-Droid egyelőre nem pótolja még a play store-t.

(#3398) Just_Reboot válasza ShadowX (#3397) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A saját recoveryjéről dobnál egy képet?

Mozzarella: Nem erősségem az angol.

[ Szerkesztve ]

(#3399) w333 válasza Just_Reboot (#3398) üzenetére


w333
félisten

Csak annyi hogy ne féljenek a Nexus felhasználók mert nem felejti el őket a Google és ugyanúgy jönnek majd hozzá a frissítések, legalábbis a support végéig.

De nyilván nem h*lyék mást mondani ... majd a gyakorlatban ez kiderül ! :D

Innentől kezdve viszont a Google -nak csak nyűg a nyakán a 2 Nexus, szerintem új funkciókat már nem kapunk, mindent az új Pixelek fognak kapni ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#3400) ShadowX válasza Just_Reboot (#3398) üzenetére


ShadowX
őstag

A gyári recovery az. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.