Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) aizen92


aizen92
addikt

Nagyon zavaró,hogy nem hajtja ki a fejhallgatómat a stock rom.

Valakinek valami javaslat? Elég lenne a root? Vagy kéne custom kernel? ( az már neccesebb, ) a legjobb a stock rom lenne, de szerintem ott megoldhatatlan

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#3952) BeastMode válasza aizen92 (#3951) üzenetére


BeastMode
őstag

Stock ROM root, majd ElementalX kernel.
Piston 3 fülhallgatót úgy meghajtotta, hogy csak pislogtam.
A developer nagy figyelmet fordított az egyik update során a hangokra.

(#3953) mcsabi84 válasza BeastMode (#3952) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Csak az gondolom a fk-hoz hasonlóan még nincs 7.1.1-re

(#3954) BeastMode válasza mcsabi84 (#3953) üzenetére


BeastMode
őstag

Mondjuk ez igaz.

(#3955) BeastMode válasza mcsabi84 (#3953) üzenetére


BeastMode
őstag

Kifutottam a szerkesztési időből.
Pont nemrég dobott ki egy teszt kernelt flar2 a 7.1.1 alá:)

[ Szerkesztve ]

(#3956) techie_guy válasza laccerot (#3949) üzenetére


techie_guy
tag

Szerintem már nem támogatja a SIM kártyára mentést, annyira elavult dolog.
Van valami megkerülhetetlen oka, amiért nem akarod a fiókodba menteni a kontaktokat? Érdemes oda menteni, így SIM kártyától függetlenül sose fogod elveszíteni őket. Ha attól félsz, hogy a Google így megtudja az adataikat vagy hasonló nyugodt lehetsz afelől, hogy már így is mindent tud rólad, tehát ez ne fogjon vissza. :)
(Importálni egyébként így tudod a SIM kártyáról), ezenkívül talán custom ROM-mal vagy talán valami alkalmazással tudod megoldani a SIM kártyára mentést.

(#3957) AdamVonSzabo válasza aizen92 (#3951) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Elég a root is, ha kellően kocka vagy.
A hangerőt alapvetően a /system/etc/mixer_paths.xml file határozza meg, abban is az RX1-RX2 digital volume sorok. Ennek a szerkesztéséhez kell a root.

(#3958) tirszin válasza AdamVonSzabo (#3957) üzenetére


tirszin
senior tag

Az a baj, hogy nem csak a hangerővel van gond, mellette a hangzásminőséggel is.

Telepítettem azóta egy custom rom-ot, a kernelhez nem nyúltam, elsőre úgy tűnik, határozottabban jobban szól u. azzal az appal és zenékkel!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#3959) dud998


dud998
őstag

7.1.1 DP-re jött már valakinek frissítés?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3960) Just_Reboot válasza BeastMode (#3955) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Link please!

(#3961) BeastMode válasza Just_Reboot (#3960) üzenetére


BeastMode
őstag

Már megtaláltad, te lusta disznó;]

(#3962) Just_Reboot válasza BeastMode (#3961) üzenetére


Just_Reboot
addikt

*kutya :DDD

(#3963) barmar


barmar
aktív tag

Sziasztok
Érdeklődnék hogy akinek régebb óta megvan a telefon, tapasztal e beégést a navigációs sávnál vagy a status baron? Nekem eddig az összes amoledes kikelzom beégett amin a kijelzon volt a navi sáv.
Köszi

(#3964) Just_Reboot válasza barmar (#3963) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nekem a navigációs sáv és az állapot sáv is be van égve.

(#3965) laccerot válasza AdamVonSzabo (#3957) üzenetére


laccerot
tag

bocsi téves

[ Szerkesztve ]

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#3966) laccerot válasza techie_guy (#3956) üzenetére


laccerot
tag

Köszi a választ. Amiatt gondoltam a simes mentést , hogy ha visszateszem régebbi telóba (cégesbe) a kártyát amin nincs google fiók, akkor nem látja majd az új számokat. Az importálás az megy arra rájöttem. Rootolni meg nem akarom. Ami még fura és új nekem hogy a kamera módban alig vannak beállítások. De így is nagyon jó képeket csinál mondjuk. Tettem rá egy kamera progit de nem jobbak a képek mint automatában.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#3967) barmar válasza Just_Reboot (#3964) üzenetére


barmar
aktív tag

köszi az infót. sajnos ez eltántorít a vásárlástól.. őszintén szólva nem is értem a google-t h miért ezt a kombinációt választják.. lesz majd sírás a pixel telóknál is pár hónap múlva :)

(#3968) ShadowX válasza barmar (#3967) üzenetére


ShadowX
őstag

Nekem nincs beégve. Észrevenném, mert rendkívül allergiás vagyok erre. Olyan telefonoknál is észrevettem, ahol más nem. Emiatt már az előző moto x telómat is küldtem vissza gariba és volt egy hosszadalmas levelezésem a moto szervízzel.

Annyi a titka, hogy néha le kell futtatni az amoled burn in fixer appot.

(#3969) dud998 válasza ShadowX (#3968) üzenetére


dud998
őstag

Hogy kell pontosan azt az appot használni?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3970) ShadowX válasza dud998 (#3969) üzenetére


ShadowX
őstag

Nagyon egyszerű. Fényerőt én maxra szoktam állítani, majd az app odadob arra a képernyőre, ahol bekapcsolhatod az inverz módot. Ezek után beállíthatod benne, hogy csak a nav bar és a status bar kerüljön megvilágításra. Így annak pont a fordítottja lesz megvilágítva, mint normális esetben. Ezt időnként el kell vele játszani.

(#3971) tmskvcs válasza ShadowX (#3968) üzenetére


tmskvcs
tag

Ez engem is érdekelne.

(#3972) dud998 válasza ShadowX (#3970) üzenetére


dud998
őstag

És mennyi ideig hagyjam úgy?
És amúgy köszönöm szépen, mind az app ötletét, mind a válaszokat! :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3973) ShadowX válasza dud998 (#3972) üzenetére


ShadowX
őstag

Én kb. 2 hetente hagyom úgy egy éjszakára (fél 12-től reggel 6-ig). Nyilván az is számít, hogy alapból mekkora fényerőn használja valaki a telefont. Én kb. 45%-on. Néha megemelem kb. 85-90-re. De ez ritka.

(#3974) dud998 válasza ShadowX (#3973) üzenetére


dud998
őstag

Akkor ha jól értem ez alatt az idő alatt végig megy a kijelző?
Ha már halványan látszik valami, azt ki tudja venni?

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3975) ShadowX válasza dud998 (#3974) üzenetére


ShadowX
őstag

Igen, a nav bar és a status bar addig megy, amíg ki nem lépsz a programból (a többi rész pedig fekete, így azok a pixelek nem aktívak). Csak figyelni kell, hogy a képernyő elforgatás ki legyen kapcsolva, mivel az appban is működik.

Egy próbát mindenképp megér szerintem, hogy ki tudja -e szedni (innen nehéz megmondani, mivel én azóta használom, hogy megvan).

[ Szerkesztve ]

(#3976) dud998 válasza ShadowX (#3975) üzenetére


dud998
őstag

Na majd holnap megmondom! :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3977) gulb válasza ShadowX (#3975) üzenetére


gulb
senior tag

Nekem tobb mint 1eves a telefonom napi hasznalat munkara hivasra filmezesre minden...egy pixel ninxs beegve!

(#3978) ShadowX


ShadowX
őstag

Viszont nem tudom ki hogy van vele, de nekem a 7-es frissítés óta kezd kicsit tele szaladni a cipőm a google-el.

Alap használatnál (chrome böngészés, zenehallgatás) is kezd hülyeségeket csinálni a telefon és érezhetően jobban terhelik ezek az alkalmazások a vasat, mert melegszik (nem vészesen, de jobban, mint 6 alatt). Most nyaralni vagyok és pont a kiszámíthatóság és stabilitás miatt 1 hónapja stock rendszeren élek, de ez a rohadt google alkalmazás kikészít. Nem lehet tőle megszabadulni pedig itthon nagyjából semmi haszna (legalábbis számomra). Többször kell újraindítani is a telefont, mint eddig.

Komolyan elgondolkodtam az átpártoláson, mert kinőttem már az állandó mókolásos és moddolós korszakomat elég rég.

Custom rendszereken nem tapasztaltam ilyesmit, főleg ha letörlöm majdnem az összes gapp-ot. Szóval tuti azok a felelősek. Nem használom őket, de futnak a háttérben.

(#3979) SkyS1gn válasza ShadowX (#3978) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Egyet kell hogy értsek... énis stock-on vagyok egy ideje meg mondom legyen nexus az tiszta. De itt is szopódzás megy ugyan ugy.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3980) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#3979) üzenetére


SkyS1gn
félisten

20p sot

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3981) tirszin válasza SkyS1gn (#3979) üzenetére


tirszin
senior tag

Akkor a megoldás egy kiforrott, már jól bevált 6-os costom ROM lesz.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#3982) migabi24 válasza SkyS1gn (#3980) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem semmi, hogy a kijelző van a lista alján

(#3983) dud998 válasza ShadowX (#3975) üzenetére


dud998
őstag

Na ment egész éjszaka.
Halványabb lett az amúgy is halvány beégés.
Szerintem adok még neki pár ilyen kezelést és meglátjuk.
Mindenesetre köszönöm szépen még egyszer a segítséget! ;) :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3984) mcsabi84


mcsabi84
senior tag

Kint van a 7.1 alapú CM14.1.

(#3985) ShadowX válasza tirszin (#3981) üzenetére


ShadowX
őstag

Mondhat nekem akárki akármit, annyiszor szívtam már custom rom miatt. :( Amíg nem kell semmire a telefon, csak alap böngészés, telefonálás, stb. addig megy rendesen. Mikor helyzet van és kellene, akkor az összes meghülyül. Elkezdenek az appok fc-zni, random újraindul, stb.

A stocknál stabilabb nincs, csak legalább inaktiválni lehetne a felesleges appokat. Emiatt nem perelték még a google-t? :D

(#3986) ShadowX válasza SkyS1gn (#3980) üzenetére


ShadowX
őstag

Az szép. Nekem is ilyen szokott a sorrend lenni. Csak egyik nap 1 óra sot után, másik nap 30 perc után, aztán meg 80 perc után. Teljesen kiszámíthatatlan.

(#3987) SkyS1gn válasza ShadowX (#3986) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az, és ez a kiszámíthatatlanság akaszt ki teljesen.

(#3988) ShadowX Nincs olyan gondom hogy nem birja ki a napot, mint láthatod alig használom laptop mellett. Egyezerűen csak idegesít hogy folyton merül és nem csak pár%-ot merül pl egy éjjel alatt.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3988) ShadowX válasza SkyS1gn (#3987) üzenetére


ShadowX
őstag

Hát tudom, hogy nem vigasztal, de én vettem egy powerbankot.

Meg gondolkodom egy 6s plus-on. Imádom a nexust (mert minőségi), de a google hozzáállása elriaszt. A pixelek jók, de nagyon drágák.

(#3989) Draken


Draken
őstag

Kb 45 perc kijelző

(#3988) ShadowX: bocsi, de nehogy áttérj a k*csög oldalra ;]

[ Szerkesztve ]

(#3990) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#3987) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Anno kitkat meg sony-n staminával teljesen egyenes akksi görbék voltak, éjjel is.

Ez a doze egy nagy parasztvakítás!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3991) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#3990) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Most én is azt játszom mint redditen páran, meg terveztem régebben is. Reseteltem 7.1.1-et, naponta rakok fel 1-1 alkalmazást amit eddig használtam, meglátjuk mikor kezdődik a baj.

Amúgy aki itthon venne Pixelt gondolom az Assistantnak semmi értelme mert ugyan ugy eléggé limitált mint a google hangvezérlés (most elérhető) magyarul, ha egyáltalán használható.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3992) natë válasza SkyS1gn (#3991) üzenetére


natë
nagyúr

Kb. 1 napig használnád, jópofa, aranyos, de másnapra elfelejtenéd.

(#3993) SkyS1gn válasza natë (#3992) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Angolul használva elég frankó a mostani is csak kicsit hülyének néz mindenki :D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#3994) BeastMode válasza SkyS1gn (#3991) üzenetére


BeastMode
őstag

(#3995) natë


natë
nagyúr

CM 14.1 mellé nem muszáj a CM recovery ugye?

(#3996) Just_Reboot válasza natë (#3995) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem, nyugodtan flashelted TWRP alól.

(#3997) natë válasza Just_Reboot (#3996) üzenetére


natë
nagyúr

A HDR+ Google cam-mel használható alatta ugye?

(#3998) BeastMode válasza natë (#3997) üzenetére


BeastMode
őstag

Sziasztok!

Létrehoztunk Justreboot kollégával közösen egy Telegram csoportot, ami kizárólag magyar Nexus tulajok számára jött létre.
Ami fullasztó egy ilyen szakmai topikba, vagy esetleg az ismételt "custom dolgokkal" már itt nem akarjátok fárasztani a többieket, az mehet oda nyugodtan.
Természetesen ezzel nem akarunk itt bomlasztani senkit és semmit a PH!-n.
Link: katt!

:R

[ Szerkesztve ]

(#3999) Joccc07


Joccc07
addikt

Valaki megkapta már a novemberi security patch-et?

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#4000) Just_Reboot válasza natë (#3997) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Persze, ha más romok alatt működött akkor a CM sem kivétel.

Majd ha felrakod nézd már meg légyszi hogy benne van e már a téma motor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.